Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Prirodni recepti za Anemiju?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno Prirodni recepti za Anemiju?

    Moj sin ima jako nisko željezo (HGB 89,4; RBC 3,38 ) a moramo ga brzo popraviti, ne voli da pije FerummLek i stalno pljuje sve lijekove koji su u tu svrhu

    Od skora pije prirodni sok od cvekle i jabuke kojeg sama pravim.

    Imate li još koji savijet i recept za dijete od 17 mj.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    sok je najbolji, ali cvekla, jabuka, mrkva/sargarepa i limun

  3. #3
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Iz jedne knjige koju sam nedavno čitala:

    Izvor željeza je tamno zeleno lisnato povrće, sušeno voće (grožđice, marelice, smokve, šljive, ribizl i višnje), crna melasa, jestive morske alge, grahorice, cjelovite žitarice, jaja, crveno meso i jetra.

    Biljke bogate željezom su maslačak, kopriva, kiselica, alge, alfa alfa, potočarka i komorač.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Frida jedemo od skora i suho voće :D
    Frost a meni baš naglasili da ne stavljam mrkvu nego samo cvekla i jabuka (smajli zbunj zbunj)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    156

    Početno

    Triplemama, nemoj odustati od FerrumLeka neovisno o uvođenju odgovarajuće prehrane. Tek kad se podigne razina željeza ono se dalje održava prehranom. Sirup ni ne treba piti posebno, nego mu ga pomiješaj u sok koji voli piti, jednako je efikasno. Osim toga, ne znam jesi znala da kravlje mlijeko blokira apsorpciju željeza a u manjoj mjeri takav efekt imaju i brašnaste tvari (npr. kombinacija nekih pahuljica na mlijeku uopće nije za tvog sina!)? Svakako nemoj preparate ili namirnice koje sadrže željezo davati uz mlijeko, nego nastoj da ih maleni dobije prije svega uz C-vitamin, a također apsorpciju željeza potiču namirnice bogate folnom kiselinom (npr. riža) i magnezijem (npr. banane).

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Fish on još doji i nije probao kravlje mlijeko a od Ferumleka ne odustajemo iako ga pljuje ali trudimo se

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    U autu
    Postovi
    298

    Početno

    Najviše željeza ima u suhim grahoricama i žumanjku jaja

  8. #8
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Umjesto soka / ili uz, daj djetetu da jede svjezu ciklu... tanko narezati da mu se ne zaleti. Vrlo je fina C vitamin isto uz zeljezo da se bolje apsorbira.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Spirulina u prahu. Staviš je u voćni sok. Čini čuda!! Nama je za 2 mjeseca Hg došao od 96 do 118. A 6 mjeseci Ferruma nije učinilo ništa.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    252

    Početno

    Gde ima da se kupi ta spirulina u prahu?Jeli ona ok za decu?Sa cim si je davala?

  11. #11
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Poriluk, ali ne znam kad ga smiju djeca početi jesti. Poriluk je i bratu i meni kao klincima najbolje dizao željezo.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    ja sam svuda taj recept za sok nalazila da u sastavu ima sargarepu.
    svakako nemoze da skodi.
    bitan je taj limun unutra, mozda zato mrkva da zasladi

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Spirulinu imaš za kupiti u Bio-bio dućanima i Gardenu. Ona ti je u prahu. Davala sam je (i još je dajem) sa svježe pripremljenim sokom od cikle, naranče i jabuka-razvodnjen. Kažem ti, situacija je sada super! U rujnu nismo smjeli na operaciju, već u studenom smo išli. To su alge i iz njih se željezo najbolje apsorbira. Cikla, poriluk, proso, crveno meso sve je to super, ali tamo željeza ima malo, tj.djeca bi trebala jesti velike količine toga da dobiju dovoljno željeza. Ja spirulinu planiram davati bez pauze jer je dobra i za imunitet, od kada je pije nije bila bolesna. A zima je bila duuuuga.

  14. #14
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    suhe marelice<

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    349

    Početno

    u trudnoći sam kratko popržila sezam (par sekundi), samljela štapnim mikserom, pomiješala 3 na vrh žlice s jednim jogurtom i žlicom meda. gadilo mi se, ali je funkcioniralo.

    a jela sam i ribanu ciklu, jabuku i mrkvu s limunovim sokom, ne samo sok, nego sve naribano. u to sam isto stavljala med.

    za apsorpciju željeza bitan je C vitamin, ali isto tako i folna kiselina i vitamini B skupine. bez toga ne funkcionira ništa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •