Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Grazia - travanj 2009

  1. #1
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno Grazia - travanj 2009

    Slucajno sam danas na terapiji dohvatila novu Graziju u kojoj, mislim, pisu o Rodama. Clanak se nalazi, ako se dobro sjecam, na stranici 51.

    Matea Roscic, u clanku o 'alfa majkama', pise o 'Mamzilama s Crnomerca', koje odvoze djecu u najbolje skole cak pet stanica udaljene, promoviraju dugo dojenje, znaju najbolje pedijatre... U parku ce zaskociti mladu majku i natjerati je da se osjeca manje vrijednom i, onako opcenito, neznalicom. Doticna Ema H., po zanimanju psiholog, ima(la je) velikih problema s tim 'Mamzilama'. Spominje se i neko siroto dijete roditelja vegetarijanaca koje moli drugu djecu da ih nahrani mesom.

    Ovo je sazetak onoga sto sam procitala - nisam bas bila u mogucnosti istrgnuti stranice ili sakriti cijeli casopis pod majicu.

    Naravno, ne znam jesu li spomenute Mamzile stvarno Rode, ili nisu, ali nacin na koji autorica pise podsjeca na nacin na koji, ponekad, ljudi dozivljavaju Udrugu i njezine podupiruce clanove/prijatelje. Ljiljana Buljan Flander takodjer, cini se, ima puno toga protiv 'takvih' stavova - u kratkim crtama - zena ne moze biti samo majka. Ne sjecam se vise sto sam citala.

    Mozda netko ima spomenute novine i moze skenirati clanak? Koliko vidim, na netu nema nista, ali moram priznati da nisam imala vremena dati si previse truda za potragu.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    ja jedino nalazim http://www.algoritam.hr/novosti.asp?p=vijest&id=1704

    Graziu nemam
    nit namjeravam tražiti

    OT. trač: jel' to ona bivša od onog što je tadašnju ostavio kad je čuo da je prijašnja T?

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Znam knjigu (lektorirao ju je netko meni blizak), ali nisam linkala na nju jer se u clanku, zapravo, ne spominje. Ima samo jedan mali okvir u lijevom gornjem kutu, na prvoj od tri strane clanka, koji vise sluzi kao reklama nove knjige nego kao uvod u pricu.

    Graziu sam danas prvi put drzala u rukama. A vrlo vjerojatno i zadnji.

  4. #4
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam citala. imam kod staraca tu graciju. bas me ubolo u oko kako novinarka kao jednu od negativnih strana mamzilijanstva spominje kako mamzile znaju sve o dojenju (i to je prvo navedeno, od svih ostalih stvari).

    mislim da ni novinarka ustvari nije bas na cistu sa tim clankom, jer mijesa militnatnu dojilacko-ekolosku sektu kao sto je roda i mame koje od svoje djece rade modno-snobovski projekt. meni to dvoje nekako ne ide zajedno

  5. #5
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    blago kolegici koja nije mogla izaci na kraj s mamama iz parka :shock:

  6. #6
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    blago kolegici koja nije mogla izaci na kraj s mamama iz parka :shock:
    Pa kad su opasnije od Godzille, kaze!!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    Ne brkajte knjigu s člankom, nemaju veze jedno s drugim.

    Knjiga je prije svega humoristična i ismijava nabrijane mame iz visokog društva s Pete avenije u NY, vječno dotjerane, s timovima dadilja, koje uopće ne odgajaju vlastitu djecu, ali si dopuštaju da mamama koje su "samo" mame sole pamet o odgoju, dojenju, koji su vrtići dobri i kako se upisati u njih (ne znam koliki dio o upisu u vrtić je fikcija, a koliko se temelji na stvarnome stanju, ali kulturološki silno zanimljivo )

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Kapric prvotno napisa
    Ne brkajte knjigu s člankom, nemaju veze jedno s drugim.

    Knjiga je prije svega humoristična i ismijava nabrijane mame iz visokog društva s Pete avenije u NY, vječno dotjerane, s timovima dadilja, koje uopće ne odgajaju vlastitu djecu, ali si dopuštaju da mamama koje su "samo" mame sole pamet o odgoju, dojenju, koji su vrtići dobri i kako se upisati u njih (ne znam koliki dio o upisu u vrtić je fikcija, a koliko se temelji na stvarnome stanju, ali kulturološki silno zanimljivo )
    Imaju veze utoliko sto je autorica clanka nespretno pokusala povezati Mamzilu, knjigu, s 'Mamzilama s Crnomerca' tj. 'alfa majkama' o kojima je, zapravo, zeljela pisati.

    Knjiga stvarno nema nikakve veze sa stvarnim osobama (barem u Hrvatskoj).

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    Ha, novinarstvo u Hrvata... (čast izuzecima)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •