Stranica 11 od 40 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 1999

Tema: glazbena škola?

  1. #501

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se više ne sjećam točno, ali mislim da su i u Balokoviću bili rezultati (popis) drugi dan ujutro.

    Preliminarno su nam rekli odmah da s velikom vjerojatnošću možemo računati na prolaz i predložili odabir instrumenta.
    prosle godine nije bilo tako.
    audicije su bile ovih dana, a rezultati i upisi nakon zavrsetka skolske godine.

  2. #502
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    n.grace, hvala
    prvo se moramo upisati, pa vidjeti hoće li to uopće ići, pa onda razmišljati o akceleraciji

    peterlin, ne ide se radi bodova
    bar mi ne idemo
    da su bi bodovi jedini razlog "natjerala" bih malu lani ili još preklani
    pokušati ćemo jer ona sada želi
    i jer mislim da glazbena oplemeni dijete
    ali žao mi je, ako se već uloži toliki trud, a glazbena to je, da ostane bez bodova
    Znam da vi ne idete zbog bodova - NanoiBeba je to napisala da je dosta ljudi na audiciji reklo da zbog toga upisuju djecu.

    Mislim da si dobro učinila čekajući da dijete samo poželi ići, a bodove još stigne prikupiti.

  3. #503
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Nano, baš mi je žao

    Marta,

    Alex, tvoje rezultate još čekamo...

    a moje dite ide na prijemni za srednju

  4. #504
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Forka, na koji odjel ide? Baš sam je danas vidjela na ispitima.

  5. #505

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku

    a moje dite ide na prijemni za srednju
    Već Kako tako rano?

  6. #506
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    E forka, forkane vadi mi mast, (mislim na srednju školu)nego me zovi na kavu. Iako nam ova kiša ne ide na ruku
    u svakom slučaju dijete to nije jako tragično podnjelo i ne želi više ići na prijemni.

  7. #507
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Nanoibeba, vi ste htjeli samo gitaru, ni jedan drugi instrument?
    nisu vam ništa drugo ponudili?

  8. #508
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mi cemo morati nekako kombinirati raspored. Bar malo. Problem koji kon nas moze nastati je da profesori rade u suprotnim smjenama. U tom slucaju cu morati voziti svaki dan. Al kad sam mu rekla da sam ga upisala, da je to sad to, da će svirati ono što želi, bio je tako sretan da će me to držati bar tri mjeseca prije nego krenem prigovarati.

  9. #509
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Forka, na koji odjel ide? Baš sam je danas vidjela na ispitima.
    odabrala je teorijski. sama. zahvaljujući divnoj profesorici teorijskih predmeta ...
    ostatak ti ispričam kad se vidimo, nije sve za forum...

  10. #510
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Već Kako tako rano?
    tanja_b, krenula je rano

  11. #511
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    E forka, forkane vadi mi mast, (mislim na srednju školu)nego me zovi na kavu. Iako nam ova kiša ne ide na ruku
    u svakom slučaju dijete to nije jako tragično podnjelo i ne želi više ići na prijemni.
    Nano, darling, ti samo reci kad ti paše...

  12. #512
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    odabrala je teorijski. sama. zahvaljujući divnoj profesorici teorijskih predmeta ...

  13. #513

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    odabrala je teorijski. sama. zahvaljujući divnoj profesorici teorijskih predmeta ...
    I ja sam nekad išla na teorijski... i bilo mi je super, u istoj toj školi
    A zašto tako rano, pitala sam zato jer u školi u koju ide moje dijete imaju običaj namjerno ponavljati razred ili produžiti godinu da bi se poklapali razredi u redovnoj i glazbenoj školi. A. je tako ponavljao 1. razred odmah na početku jer je krenuo sa 7 godina. Kod njih je to čista formalnost, jer dijete ionako svira program koji mu individualno odgovara, svojim tempom. On već planira da će ponavljati i 6. razred (završni) jer se njemu, kao, podrazumijeva da će ići u srednju.
    (živi bili pa vidjeli )

  14. #514
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    moje su bile na audiciji a svi roditelji za to vrijeme na "sapunanju"
    ravnatelj je baš onako bez dlake na jeziku poplašio roditelje da je gš veeeliki angažman, više puta tjedno dolasci, svakodnevno vježbanje itd........nas nekoliko koji se znamo iz te iste gš smo umirali od smjeha.
    sigurna sam da je plašenje urodilo plodom i da se neki samo radi bodova ili fensi instrumenta neće niti upisati!
    bolje nama ostalima

  15. #515
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    To je tipično - više od pola roditelja koji dovedu djecu na audiciju imaju bar nekakvo glazbeno obrazovanje. Možda sam malo i rekla...

  16. #516

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa Vidi poruku
    moje su bile na audiciji a svi roditelji za to vrijeme na "sapunanju"
    ravnatelj je baš onako bez dlake na jeziku poplašio roditelje da je gš veeeliki angažman, više puta tjedno dolasci, svakodnevno vježbanje itd
    Znam u kojoj školi ste bili Čula sam istu priču prošle godine.

  17. #517
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    maxi, u našoj GŠ ste bili?
    meni je taj njihov ravnatelj genijalan
    kad smo mi bili, nije bilo sapunanja, nego je baš onako lijepo upozorio kako to izgleda

  18. #518
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    nije to VAŠA GŠ
    to je MOJA a ravnatelj je prefora
    H će svirati obou (njena želja) srećom su joj jedinice izrasle skoro do kraja
    L bi klavir ali za to ćemo vidjeti
    i ići će zajedno u gš ili nikako! pregrizla sam to

  19. #519
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    joj, oprosti
    nisam vidjela uklesano tvoje ime na njij pa sam se drznula nazvati je našom

  20. #520

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    cure, kojima dvoje ili više djece svira, ili vi svirate, uspijete li se organizirati da zajedno svirate ili da oni zajedno sviraju?
    mi smo za sada 2 violine(druga tek kreće u glazbenu) i jedan klavir (gitara) u kući i uspjevamo neke jednostavne pjesmice
    ili pop skladbe. mlađa bi htjela flautu, a to stvarno neznam kako će se uklopiti.

    meni je to u cijeloj priči dosta bitna stvar, da dijete kako odrasta i kad odraste može svirati stvarno sebi
    za dušu i da može muzicirati zajedno u familiji ili s društvom.
    Posljednje uređivanje od krojachica : 07.06.2013. at 09:59

  21. #521

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Mi sviramo skupa. Ja sam ga pratila i na nekim manjim produkcijama u glazbenoj (kad "pravi" korepetitor nije mogao stići).
    Doduše, u početku je za to imao puno više entuzijazma nego sad, ali i sad voli ponekad, naročito ako mu se sviđa skladba. Veliki dodatni plus je taj što doma nauči svirati uz pratnju, pa u školi nema problema s upadima na vrijeme, slušanjem drugog instrumenta, itd.
    A par puta je svirao u triju s djecom naših prijatelja - kako je to bilo praktički bez ikakve pripreme ili vježbe, super je zvučalo, nadamo se da će biti još prilike za to.

    E, ali sjećam se da brat i ja nikako nismo mogli skupa svirati kao klinci, stalno smo se svađali. Zajedno sviramo tek sad, kao odrasli, ali on živi u inozemstvu pa su prilike za to prerijetke, na žalost.

  22. #522
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Mi sviramo skupa. Ja sam ga pratila i na nekim manjim produkcijama u glazbenoj (kad "pravi" korepetitor nije mogao stići).
    Doduše, u početku je za to imao puno više entuzijazma nego sad, ali i sad voli ponekad, naročito ako mu se sviđa skladba. Veliki dodatni plus je taj što doma nauči svirati uz pratnju, pa u školi nema problema s upadima na vrijeme, slušanjem drugog instrumenta, itd.
    A par puta je svirao u triju s djecom naših prijatelja - kako je to bilo praktički bez ikakve pripreme ili vježbe, super je zvučalo, nadamo se da će biti još prilike za to.

    E, ali sjećam se da brat i ja nikako nismo mogli skupa svirati kao klinci, stalno smo se svađali. Zajedno sviramo tek sad, kao odrasli, ali on živi u inozemstvu pa su prilike za to prerijetke, na žalost.
    Ovako i moji dečki baš nisu oduševljeni svirati njih dvojica zajedno, ali ide bolje ako i ja sviram s njima. Imaju neke kompozicije koje su za trio i kvartet, pa im dobro dođem i baš se dobro zabavljamo, ali nema toga puno.

    Inače, domet su nam božićne i rođendanske pjesme - to nam je vulgaris zabava. Kombiniramo sa sintićem i tako svašta...snalazimo se. Nije baš za HGZ, ali je dobro za zabavu.

  23. #523
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    joj, oprosti
    nisam vidjela uklesano tvoje ime na njij pa sam se drznula nazvati je našom
    pms pa ne kužiš foru?

  24. #524
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa i ja se šalim
    ali ne mogu do smajlića

  25. #525
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    i mi smo bili u aprinoj školi
    poslušali ravnatelja, nisam shvatila kao neko "predavanje"
    čovjek lijepo rekao da je to obaveza koja zahtijeva i angažman djeteta, redovni, svakodnevni, ali i roditelja
    nije mi se činilo da bi itko radi tog njegovog izlaganja odustao od GŠ

  26. #526
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    I dobro da je tako. Moja generacija glazbene škole je bila prva u našoj školi - ah kad se sjetim tih početaka. Sve što smo imali bila je maaaalena učionica, knjige koje su stajale u ormariću i koje smo fotokopirali i jedan klavir. Mislim da su svi naši roditelji to doživljavali kao hobi, a ne kao pravu školu za koju su potreban trud i rad isto kao i u OŠ.

    Sreća da smo stvarno bili generacija talentirane i entuzijastične djece i evo, dan danas, 20 godina poslije, ta ista glazbena škola ne samo da postoji nego nudi i razne instrumente za učenje, ima svoj orkestar, zbor, itd.

  27. #527
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    mi smo bili danas na audiciji, djetetu bilo ok, nikakvih iznenadenja i stresa, komisija odusevljena njime, tako da s te strane nema problema, ali problem je ispao izbor instrumenta

    dijete je reklo da bi gitaru, ali to otpada u startu jer su odmah rekli da su prebuikrani, 2. opciju sam navela flautu, to su odignorirali i poceli ga nagovarati na klavir

    onda su nas zvali unutra, pa smo malo popricali, a u meduvremenu ga je jedna profesorica pocela obradivati za celo

    na kraju smo rekli da cemo razmislit do ponedjeljka. poslije sam ga pitala sta bi on radije, klavir ili celo, pa je rekao da bi celo.

    i sad sam na sto muka jer ipak nisam bas takva vjestica da ignoriram sto mi je dijete reklo, a opet ne znam koliko on moze procijeniti sto tocno podrazumijeva odredeni instrument, njemu je sve to zanimljivo. a ne kuzim logiku po kojoj profesori predlazu odredeni instrument za odredeno dijete (nadam se da postoji neka osim sluha, i popunjavanja mjesta kod 'neatraktivnih' instrumenata)

    bilo kakav savjet je dobrodosao

  28. #528
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    da, jedna neutralna prof (izvan te skole) je rekla da je celo glupost jer je on mali, a da je klavir super jer je to osnova i poslije se moze prebaciti na sto god zeli (kad, gdje???)

    druga prof je rekla da ovo sa trajnim zubima uopce nema veze, nego je to cisto prozaican izgovor da nekoga otkantaju (????!!!!)

    ja sam vec luda, pa sta i oko glazbene treba cijela filozofija i sto misljenja, videnja, teorija i pristupa

  29. #529
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja ti samo, iz naše perspektive, mogu reći da je moja sa 8 bila premala da donese odluku o instrumentu
    silno je htjela gitaru, mi smo navijali za klavir
    popustili smo iz praktičnih razloga: gitaru m ože vući sa sobom pa mže vježbati bilo kad i bilo gdje

    sad joj je jako žao

    ali opet, mislim da ni sa 11 (ona, ne govorim o svoj djeci) još traži što bi
    ja se nadam kako će gitaru zavoljeti toliko koliko sada misli da bi voljela klavir

  30. #530
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    da, jedna neutralna prof (izvan te skole) je rekla da je celo glupost jer je on mali, a da je klavir super jer je to osnova i poslije se moze prebaciti na sto god zeli (kad, gdje???)

    druga prof je rekla da ovo sa trajnim zubima uopce nema veze, nego je to cisto prozaican izgovor da nekoga otkantaju (????!!!!)

    ja sam vec luda, pa sta i oko glazbene treba cijela filozofija i sto misljenja, videnja, teorija i pristupa

    Meda, teško se usta mogu "namjestiti" na pisak nekog puhačeg instrumenta ili na usnik napr.flaute ako djetetu popadaju prednji zubi jer novi baš ne izrastu za dva tjedna (moja je kći bila krezuba više od pola godine - iščupala je stare klimavce, a novima nije bila preša).

    To da bi dijete bilo premalo za cello isto ne stoji jer istih ima u par veličina.
    A to da bi cello bio neatraktivan instrument ... to je čisto boguhuljenje je li tako, Tanja?


  31. #531
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    A to da se poslije par godina učenja klavira tek tako prebacuješ na nešto drugo, ne drži baš vodu. Mislim, teoretski možeš, ali nije uopće lako "vući" 2 instrumenta (probaj zamisliti dolazak u muzičku 5-6 puta tjedno), osim ako ne misliš baš ostaviti klavir. Opet, nisu to baš česte situacije jer ako se djetetu svidi, teško da će ga pustiti želja.

  32. #532
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    meda, nek me isprave ako griješim, ali violončelo dolazi u velličinama 1/2, 3/4 i 1/1, tako da veličina tu ne igra ulogu. Moji nikad nisu pokazali nikakav interes za klavirom, možda zato što ga mi nemamo doma, a možda im ni tada ne bi bio zanimljiv. Oni su zabrijali da će osnovati bend čim nauče svirati. Tako su i sestri objasnili da će ona svirati bas u bendu, pa sad ona govori tati: "Tata, kupi mi bas!"
    Pokušaj s malcem razgovarati o instrumentima, pokazati mu instrumente na internetu i sl. Možda tako dobijete ideju.

  33. #533
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    To da bi dijete bilo premalo za cello isto ne stoji jer istih ima u par veličina.
    A to da bi cello bio neatraktivan instrument ... to je čisto boguhuljenje je li tako, Tanja?

    Ajme, cello je preeeeedivan instrument, obožavam ga
    puca me ravno u srce i dušu
    i dolazi u raznim veličinama
    razmišljamo o cellu za našu manju curu jer je stvarno muzikalna
    jedini nedostatak je nošenje instrumenta, glomazan je

  34. #534

  35. #535

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A to da bi cello bio neatraktivan instrument ... to je čisto boguhuljenje je li tako, Tanja?

    Tako je!
    Sa 7 godina sigurno nije premali za cello - youtube je pun snimki malih Kineza i Japanaca koji cello počinju svirati s 5 godina, a ne sa 7. Počne s instrumentom od 1/4 veličine, pa kako dijete raste, tako mijenja instrument. Moj A. je sad na 1/2 instrumentu, i već jedva čeka da doraste do 3/4 jer mu je profesorica obećala da će tada moći svirati Dvoraka

    Meda, u kojoj školi ste bili na audiciji?
    Ako je dijete pokazalo ikakav interes za taj instrument, to je super. Čelista je relativno malo, dosta brzo se upoznaju i između škola, i pritisak je puuuno manji nego na npr. klaviru. Za razliku od violine, lakše je dobiti lijep ton, pa čelisti dosta rano počnu svirati "prave" pjesmice (ne gude samo po praznim žicama) i napredak je prilično brz. Naravno, uz redovito vježbanje, kao i kod svakog instrumenta.
    Ja svojeg nisam nagovarala na neki instrument, on se svojedobno izvrtio po cijelom simfonijskom orkestru (jedini instrumenti koji mu nikad nisu dolazili u uži izbor bili su gitara ili klavir ), na kraju je ostao na cellu, ja sam presretna s njegovim odabirom iako bi mi bilo ok i da je odabrao nešto drugo. Instrument je lijep, ima prekrasne literature koja se može svirati na njemu, moći će jednom svirati u orkestru (zapravo, već je i svirao u orkestru, ove godine)...
    Ako trebaš još nagovaranja, javi mi se na pp

  36. #536
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A to da bi cello bio neatraktivan instrument ... to je čisto boguhuljenje je li tako, Tanja?

    Potpis! Eh da te čuju Two Cellos i svi njihovo obožavatelji....

    Ja bih voljela da su moji htjeli u gudače...ali nisu htjeli ni pomisliti. Mlađi SAD kaže da bi volio violinu (ista priča kao i kod apri - 8 godina je rano za takvu odluku) ali to je u biti uvijek lutrija.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.06.2013. at 16:29

  37. #537

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja sam sretna što je moja sama izabrala violinu jer joj ja ne bih mogla pomoći u odabiru
    Najprije je svirala na četvrtinki, sad je na polovinki.
    Jel dobro izabrala ne znam. Malo sam se pribojavala da će u jednom trenutku požaliti što ne svira klavir jer su joj prijateljice puno više napredovale nego ona no nije.

  38. #538
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam sretna što je moja sama izabrala violinu jer joj ja ne bih mogla pomoći u odabiru
    Najprije je svirala na četvrtinki, sad je na polovinki.
    Jel dobro izabrala ne znam. Malo sam se pribojavala da će u jednom trenutku požaliti što ne svira klavir jer su joj prijateljice puno više napredovale nego ona no nije.
    Kažu da za violinu malo više treba napora i truda na početku, tj. da malo duže traje dok se ne počnu svirati atraktivnije kompozicije, ali da se poslije to nadoknadi.

    Ja sam prezadovoljna s našom prvom godinom violine - nisam mislila da će toliko napraviti. Svira nekoliko pravih malih skladbi (uključujući i Odu radosti), svirao je u kvartetu, jednu ili dvije prilično složene etide... Više nego sam mislila da će napraviti u prvom razredu. I škripalo je samo nekoliko tjedana.

  39. #539
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Podižem svoje pitanje, majke - profesorice, pomagajte


    Al imam sad ja (odnosno moja P.) hrpu pitanja vezano uz srednju glazbenu.

    Ona je završila paralelno OŠ i osnovnu glazbenu (violinu) prije dvije godine, sad završava drugi gimnazije. Krajem OGŠ je zacrtala da želi ići na solo pjevanje, malo ju je i prof. solfeggia nagovarala, tako da je u 6. razredu GŠ upisala i položila i dodatni klavir, vježbala je na posuđenom sintiću. Nije htjela odmah pokušavati s pjevanjem, nego tek kasnije, i evo sad želi probati izaći na prijemni ispit. Koliko smo pokopčali, kod solo pjevanja se upisuju prvo pripremne dvije godine.

    Da li ona mora, ako se upiše, slušati i polagati pripremni solfeggio s obzirom da je završila OGŠ? (sofeggio joj je izvrsno išao, mislim da je program te dvije godine solfeggia isti kao i program 6 godina OGŠ)
    Da li joj se priznaje ako na zbor ide u svojoj gimnaziji i da li se priznaje položena glazbena kultura iz gimnazije za povijest glazbe u SGŠ?

    (ovo pitam zato što je njena frendica nezadovoljna, jer moja ići na povijest glazbe u SGŠ, a u gimnaziji sluša glazbenu kulturu po istom udžbeniku); problem zapravo nije polaganje nego odlazak na satove.

    Kako je sa stranim jezicima? Jel se priznaju jezici iz srednje škole? I koliko je uopće SGŠ vremenski zahtjevna? Ona želi probati, ja je ne želim (pretjerano ) obesrabriti, ali se bojim da je to sve skupa dosta naporno. S tim što mi je kći dosta nadobudna i želi smanjenim tempom nastaviti i trčanje na koje je krenula ove godine i ne vjeruje mi da dan ima samo 24 sata.

    Inače je pametna i dobro organizirana, lako pamti i uči (to se može zahvaliti i GŠ )

    Ako se upiše, jel mora i dalje učiti klavir, može li onda vježbati na sintiću ili bi i onaj kome je glavni predmet solo pjevanje trebao vježbati na pravom klaviru?
    Sad nas čeka kupovina klarineta, to je već sasvim dovoljan trošak.
    Nije ni njoj ni meni ništa jasno vezano uz solo pjevanje. Mislim da ona mora prvo upisivati pripremni razred, a s druge strane pripremni se razred upisuje ako nije završena OGŠ. (bilo bi jednostavnije da je htjela nastaviti violinu, ali nije htjela, zapela je za pjevanje)

  40. #540
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    za solo pjevanje se upisuje prvi pripremni razred, solfeggio se ne sluša ni ne polaže ako ima završenu osnovnu glazbenu školu

    što se tiče zbora, svaka škola ima svoj princip - neke će priznati zbor iz gimnazije, neke neće, to se morate raspitati

    za strane jezike ne znam

  41. #541
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ma mislila sam da na violoncelo nije takva navala kao na gitaru ili klavir, nista drugo

    ne da mi se sad nista pisat kad me stalno tako krivo shvacate

    hvala svima na odgovorima i impresijama, uzivajte i dalje

  42. #542
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    povijest glazbe ima tek u srednjoj i mora pohađati. U PR-u ce imati samo pjevanje i zbor. Ako ima potvrdu da je ucila talijanski/njemacki, onda ce joj isto priznati kao i solfeggio. Inace za pjevanje je ocajna navala pa ne bi bilo lose otici ranije kod nekog nasstavnika da je posluša i kaže ima li predispozicija/glasa.

  43. #543
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    mi upali na željene instrumente

  44. #544
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    čestitam maxi
    čestitke i svima ostalima koji su upali

  45. #545

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    ja cestitam svima koji znaju sto zele!

    nego, jel i za flautu i obou moraju imati izrasle prednje zube?

  46. #546
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    n.grace, čokolado, hvala puno!

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    U PR-u ce imati samo pjevanje i zbor. Ako ima potvrdu da je ucila talijanski/njemacki, onda ce joj isto priznati kao i solfeggio. Inace za pjevanje je ocajna navala pa ne bi bilo lose otici ranije kod nekog nasstavnika da je posluša i kaže ima li predispozicija/glasa.
    Uči i njemački i talijanski u srednjoj. A znamo da je navala na pjevanje ooogromna, a mjesta malo, već je ranije bila sa svojom prof. solfeggia kod jedne prof. u srednjoj i rekla joj je da ima predispozicije

    Ona je cool, ako prođe super, a ako ne prođe, probat će dogodine (ako je to još bude držalo, trenutno uopće ne razmišlja o akademiji ili tako nečem, nego želi učiti pjevanje radi vlastitog gušta).

    Čestitke novim đacima glazbene škole!
    Krojachice, ja mislim kao laik, da vjerojatno trebaju prednji zubi za obou ako se svira slično ko klarinet; znam da D. "zagrize" pisak i usnik klarineta; to bez prednjih zubi ne bi funkcioniralo.

  47. #547

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Krojachice, ja mislim kao laik, da vjerojatno trebaju prednji zubi za obou ako se svira slično ko klarinet; znam da D. "zagrize" pisak i usnik klarineta; to bez prednjih zubi ne bi funkcioniralo.
    Tehnika sviranja oboe (i fagota) je nešto drukčija od klarineta, tu je potrebno pisak obuhvatiti usnicama (zato su za obou prednost tanke usnice).
    Ali ne znam koja je uloga prednjih zuba u tome. Pretpostavljam da ipak imaju određenu ulogu, kao i kod svih puhača.

  48. #548
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Privatna glazbena škola BONAR u Španskom.
    Od ove godine imaju i dodatne prostore u ulici Špansko, pa je komotnije.
    17.-21.06. audicija i upisi u 1.razred

  49. #549
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Danas smo bili na audicijama u Ivanićgradskoj i OŠ Zapruđe. Rezultati su za Zapruđe sutra i odmah su upisi za one koji su prošli, u VG su nam rezultati u petak, a iz Ivanićgradske, tj Travno su u ponedjeljak. Sada smo na iglama, iako imam dojam da bi u Travnom mogla proći jer su joj komentirali kod audicije da pišu dakle gitaru i violinu ( iako sam ja napisala na papiru za violinu i harmoniku).

  50. #550
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    U Zapruđu nije prošla, ostaje nam nada de će biti primljena u Travno ili VG. Držite nam fige

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •