Stranica 24 od 40 PrviPrvi ... 14222324252634 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,151 do 1,200 od 1999

Tema: glazbena škola?

  1. #1151

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Krenuti rano na glazbene radionice tipa Music Together,, Klavircica... Kupiti hrpu dječjih, instrumenata za doma, napraviti instrumente, stvarati glazbu s djetetom... Voditi na koncerte, dječje naravno, pričati o glazbi, o instrumentima, gledati ih po dućanima...
    Tako sam ja napravila, ova moja non stop pjeva, smislja pjesmice, svira, zastaje kod uličnih svirača, svira te svoje instrumente.
    Još je mala za školu, ali ponuditi ću joj da ide u glazbeni vrtić na jesen.
    To ti vrijedi za malo dijete, ali nekako sam pitanje orange80 shvatila kao da se odnosi na dijete školskog uzrasta.
    I ja sam svojeg "inficirala" glazbom od rane dobi, ali presudno u odabiru instrumenta i odluci o glazbenoj školi bila je produkcija gudača u jednoj sasvim drugoj školi, gdje smo išli slušati prijateljicu, par godina stariju.

  2. #1152
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da, da... no rekla je da je postavila filozofsko pitanje, pa sam u tom duhu i odgovorila.

  3. #1153

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    misliš želju da se upiše u GŠ
    ili želju da svaki dan vježba, da ne moraš svaki dan vikati, prijetiti da ćeš ga ispisati, prijetiti da ćeš prodati instrument?
    pa, ovo drugo i mene zanima
    E, a što se ovog drugog tiče
    Sa svojim sinom prošla sam (i još prolazim) školu motivacije. Ali ne bih se upuštala u opis posla, jer mi se nekako čini da je to individualna stvar, a jako ovisi i o nastavniku, a donekle i o instrumentu.
    Ono što je kod mojeg definitivno djelovalo (i danas djeluje) kao najjači motivator, jest slušanje druge (starije) djece kako sviraju - na produkcijama, prosviravanjima, natjecanjima, bilo gdje. Zato mi je npr. izvrsna stvar što su u njegovoj školi i kod njegove profesorice učenici dosta povezani, svatko od njih zna što onaj drugi svira i kako svira, međusobno se slušaju, i to na sve njih jako pozitivno utječe. Ne samo da dobije volju za vježbanjem (koju ipak treba održavati i između nastupa, na druge načine), nego dobije i uvid u standardni program koji se svira, pa si radi planove što će svirati za mjesec dana, za dva, sljedeće godine...
    Toga u "moje vrijeme" (ili bar u mojoj školi) nije bilo, i sad tek s vlastitim djetetom vidim koliko to puno znači.

  4. #1154

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    misliš želju da se upiše u GŠ
    ili želju da svaki dan vježba, da ne moraš svaki dan vikati, prijetiti da ćeš ga ispisati, prijetiti da ćeš prodati instrument?
    pa, ovo drugo i mene zanima
    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim AV da to ide u opis posla osim kod djece koja su jako motivirana sama od sebe, a mislim da su ta vrlo rijetka zapravo, u stvarnom životu. Kod mene su dvojica u glazbenoj. Stariji je bio jako motiviran, al ga je ove godine opalio pubertet i mislim da ću morat uredovat što se glazbene tiče. Mlađi je "hedonizam na najjače", obožava svirat, ne voli vježbat ono što mu ne ide, tako da mi je on stalno na programu.
    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    To ti vrijedi za malo dijete, ali nekako sam pitanje orange80 shvatila kao da se odnosi na dijete školskog uzrasta.
    I ja sam svojeg "inficirala" glazbom od rane dobi, ali presudno u odabiru instrumenta i odluci o glazbenoj školi bila je produkcija gudača u jednoj sasvim drugoj školi, gdje smo išli slušati prijateljicu, par godina stariju.
    trebala sam biti određenija kad sam postavila pitanje, ali cure gore su me skužile (valjda znaju moj kontekst),

    da, sve ove prethodne faze smo prošli: glazbena smo obitelj u smislu da MM i ja sviramo redovito ili povremeno,
    redovito idemo na koncerte, balet, opere, djeca su isprobala različite instrumente prije GŠ, imaju instrumente doma itd.
    i stvarno uživaju, osjećaju glazbu, npr. u 3,5 satnom baletu i kad im je bilo 3,4 godine i sad kad su školarci.

    moj problem nastaje kad se upiše "željena" GŠ, "željeni" instrument sa max bodova, u GŠ se funkcionira super sa minimumom
    uloženog napora, ali nema tu motivacije, volje, a nije da ne razgovaramo, pokušavamo motivirati...

  5. #1155
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Da, sad kad čitam tanjin post, mogu samo zaključiti da je to uistinu do kraja individualna stvar. Moj mlađi se smrzne kad čuje kako veliki sviraju i redovno ima otpor prema novim skladbama koje treba svirati. Dok ne proba. Ako uspije sam pročitati skladbu bez većih problema, odmah mu narastu krila. Ako ne, ako zapne na početku makar s nečim sitnim (il pokuša svirati klavirsku pratnju umjesto svojih nota ), otpor mu naraste na beskonačno.... I onda se moram uplitati. Stariji nema problema s tim uopće, šta god mu daš svirat će, odnosno, barem pokušati. Nedavno smo ga zatekli kako pokušava svirati neku Santaninu stvar na el. gitari. Mislim, aloooo momak!

    orange, ljetne škole i seminari su ti zakon za tu vrstu motivacije. Al moram ti reći još nešto, unatoč tome što ste glazbena obitelj, pokušaj se pomiriti s idejom da tvoje dijete možda zapravo neće biti ni blizu glazbi.

  6. #1156

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, sad kad čitam tanjin post, mogu samo zaključiti da je to uistinu do kraja individualna stvar. Moj mlađi se smrzne kad čuje kako veliki sviraju i redovno ima otpor prema novim skladbama koje treba svirati. Dok ne proba. Ako uspije sam pročitati skladbu bez većih problema, odmah mu narastu krila. Ako ne, ako zapne na početku makar s nečim sitnim (il pokuša svirati klavirsku pratnju umjesto svojih nota ), otpor mu naraste na beskonačno.... I onda se moram uplitati.
    E pa stvarno je individualno nisam ni pomišljala da neka djeca možda imaju otpor prema novim skladbama
    Moj jedva čeka da dobije nešto novo, nakon što jedan koncert drvi po 2-3 mjeseca, sam će si izabrati novu skladbu ako mu je već profa ne zada. Ovog ljeta radio je jedan dosta zahtjevan koncert koji mu je već stigao dosaditi, pa se sad, u nedostatku druge literature, okrenuo etidama, samo da bude nešto novo
    Iako, kad se prisjetim, u 1.-2. razredu smo znali imati krize kod čitanja nove skladbe, ovako kao što opisuješ, samo toga sad više nema, ipak je narastao, naučio neke stvari, a i iskustva se skupilo...

    orange, pomaže li djetetu ako sjediš uz njega dok vježba? Mojem to jako puno znači, još uvijek. Da mora sve vježbati potpuno sam, puno bi mu teže išlo. To ne znači da vježba isključivo uz mene, dosta toga on napravi i sam, ali mu je lakše, ljepše, ugodnije, kad ima društvo (a i satnica vježbanja bude veća). Iako se ni meni ne da uvijek sjediti kraj njega, a bogme mi se ne da ni glumiti psihologa baš svaki put, nekako sam to shvatila kao još jedan oblik povezivanja s vlastitim djetetom

  7. #1157
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Al moram ti reći još nešto, unatoč tome što ste glazbena obitelj, pokušaj se pomiriti s idejom da tvoje dijete možda zapravo neće biti ni blizu glazbi.
    i ja se s tim mirim, jedino što nismo glazbena obitelj

    moja ima dosta talenta, prof je prvi sat, kad je uhvatila instrument, rekao, ona će biti dobra (tada mi se to činilo malo )
    i da, ona je dobra, ima smisla, lako savladava gradivo, sada je završila dvije godine u jednoj

    dobra je, ali nije odična
    i to neće nikad biti
    jer, kako kaže njen prof, nema u njoj drskosti
    nema želje da postigne bolji rezultat od onog koga može dobiti s minimumom truda
    (kod moje je problem i manjak samopouzdanja, strah od greške....)

    tanja_b ovo vaše mi se čini super
    kod nas nema te povezanosti
    ja ni ne znam koliko djece svira njen instrument (lako što ja ne znam, ne zna ni ona)
    zna samo jednog dječaka koji je isto kod njenog prof
    produkcije odjela su jako rijetke, ako 2x godišnje
    i 2x godišnje imamo roditeljski gdje sviraju svi učenici našeg profa, i to je to

  8. #1158
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Da ne padnete dodatno u još goru letargiju - Tanja vam je zaboravila napomenuti da ima iznimno talentiranog sina (kod iznimno talentiranog nastavnika), osvajača najviših nagrada na nacionalnim i inozemnim natjecanjima. Nema takvih baš na svakom koraku .
    Posljednje uređivanje od čokolada : 20.08.2015. at 11:41

  9. #1159
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    AV i tebi ću reći, a to je meni rekla tanja (pa sad širim riječ), glazbeni seminari i radionice su super za to upoznavanje drugih.
    Kod nas se klinci svi dobro upoznaju baš na seminaru. Ove godine je njih 13 sviralo zajedno. I ovi veliki koji će sutra na Akademiju i malci koji su prvi, drugi osnovne glazbene škole. I to je bilo skroz fora. Vid je imao prilično otpora prema tome ali ga je profa uspješno nasanjkala.

  10. #1160
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    razmišljala sam o tom
    istina, nisam sa prof. razgovarala
    a ono što sam vidjela na internetu da se organizira, kod prof. iz drugih škola, mi je bilo malo preskupo
    i organizacijski nemoguće

  11. #1161
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Htjela sam još napisati da moj stariji, gitarist, jelte, on lako i brzo savladava gradivo i jako malo se trudi uopće oko toga. Mislim da je to zbog njegove odluke ( imam vrlo samosvjesnu djecu) da se u životu bavi matematikom, a da mu glazba bude zabava i užitak. Da su si barem malo ravnomjernije rasporedili te karakterne osobina....

  12. #1162
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mi imamo više sreće nego pameti ili para, pa nam je vrhunski profa iz violončela praktično u susjedstvu. Ono što ti možeš je organizirati si ljetovanje tako da se poklopi s nekom školom.

  13. #1163
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Alex, imaš Zimsku školu gitare na Funkcionalnoj početkom siječnja, možda i još ponegdje u ZG.

  14. #1164
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    aleks kaj mala svira, ja mislila da je na gitari?

  15. #1165

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku

    dobra je, ali nije odična
    i to neće nikad biti
    jer, kako kaže njen prof, nema u njoj drskosti
    nema želje da postigne bolji rezultat od onog koga može dobiti s minimumom truda
    ovo kao da je opis mog najstarijeg djeteta.

    inače, nemam ja ambicija da će mi dijete biti pijanist, ali kaže da se želi baviti muzikom (mjuziklom !), a pošto jako
    lako uči i isto, po riječima profe ima talenta, mislim da ima smisla "stiskati" u tom pravcu.

    a ovo što tanja pita da li radim s djetetom, da radim, koliko stignem.
    najsmješnije je da kad radim s njom ili joj pravim društvo, od profe idući puta obavezno dobije pohvalu.
    problem je da ja uz sve ostale obveze stvarno ne stignem uvijek sjediti uz svoju djecu dok vježbaju.

    e da, čokolada zna (ako se sjeća) da i mi imamo jako dobrog profu, iznimno je talentiran i jako dobar pedagog,
    dakle imali smo isto više sreće nego pameti u tom pogledu pa mi je još više žao što dijete nekako ne koristi najviše
    što bi moglo dobiti iz te sretne okolnosti.
    ali profa je mudar, stalno "kao da čeka da nadođe",

  16. #1166
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Opet za utjehu - vrlo su rijetki uspješni mali muzičari čiji roditelji prvu godinu-dvije nisu sjedili s njima doma, osobito kod "prometnih" instrumenata gdje je konkurencija velika. U specijalnim školama-internatima (npr. u istočnom, da ne kažem sovjetskom sistemu) malo dijete dvaput tjedno radi s profesorom, a u ostale dane s asistentom.
    Tako da su i kod nas najuspješnija ona talentirana djeca čiji roditelji glazbeno školovanje shvate kao projekt i podrede mu svakodnevicu, zimovanja i ljetovanja. Kao i kod sporta.

  17. #1167
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    jelena.O, svira gitaru

    njoj fali sviranja na produkcijama
    da stekne sigurnost
    i da je motivira na bolji rad

    ljetos smo je napalamudili da ide svirati van
    i bilo je super, lijepo je ona svirala
    i bila je super zadovoljna jer je zaradila 120 k, i 1 euro
    ali gitara nije glasan instrument
    a bila je gužva, puno ljudi, žamor, još je i bura puhala
    jedva se čulo, jedan gospon se nagnuo nad nju i praktički prislonio uho uz gitaru prije nego je ubacio u šeširić
    za to treba uložiti u pojačalo

    prof njene frendice malu vodi po staračkim domovima da svira, da stekne sigurnost u javnom nastupu

  18. #1168
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Opet za utjehu - vrlo su rijetki uspješni mali muzičari čiji roditelji prvu godinu-dvije nisu sjedili s njima doma, osobito kod "prometnih" instrumenata gdje je konkurencija velika. U specijalnim školama-internatima (npr. u istočnom, da ne kažem sovjetskom sistemu) malo dijete dvaput tjedno radi s profesorom, a u ostale dane s asistentom.
    Tako da su i kod nas najuspješnija ona talentirana djeca čiji roditelji glazbeno školovanje shvate kao projekt i podrede mu svakodnevicu, zimovanja i ljetovanja. Kao i kod sporta.

    Ah, da si barem to napisala pred koju godinu.

  19. #1169
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ove je godine zvijezda vjerojatno najjačeg klavir. natjecanja, Čajkovski u Moskvi, bio jedan Francuz, siromašan dečko iz razorene obitelji.
    Učio je klavir od 11. do 14.g. u glazb.školi, ali nikad onako kako bi se očekivalo (svirao je samo što je htio, volio je jazz improvizacije itd).
    Do 20.g. svaštario je, radio, jedva preživljavao, čitao, upisao književnost, klavir više doticao nije.
    S 20 je upoznao prof. s pariške akademije koja je u tom krnjem sviruckanju prepoznala talent i kroz 4 godine intenzivnog vježbanja i umnog rada dovela ga do nagrade u Moskvi.

    Nažalost, ovakvi su slučajevi jako rijetki.

  20. #1170
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    prof njene frendice malu vodi po staračkim domovima da svira, da stekne sigurnost u javnom nastupu
    nosi i tam pojačalo

  21. #1171
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    jelena.O, svira gitaru

    njoj fali sviranja na produkcijama
    da stekne sigurnost
    i da je motivira na bolji rad

    ljetos smo je napalamudili da ide svirati van
    i bilo je super, lijepo je ona svirala
    i bila je super zadovoljna jer je zaradila 120 k, i 1 euro
    ali gitara nije glasan instrument
    a bila je gužva, puno ljudi, žamor, još je i bura puhala
    jedva se čulo, jedan gospon se nagnuo nad nju i praktički prislonio uho uz gitaru prije nego je ubacio u šeširić
    za to treba uložiti u pojačalo

    prof njene frendice malu vodi po staračkim domovima da svira, da stekne sigurnost u javnom nastupu
    Bravo za komercijalni nastup! Moj E. je s prijateljem tako znao svirati pred Kulturnim centrom za vrijeme ljetnog kampa...

    Pojačalo: Zna biti na njuškalu tih mini pojačala za gitaru... Ne bavim se time pa ne znam, ali prof iz glazbene će sigurno znati, a možda i moći nabaviti preko škole za manje para nego u dućanu.

    Moj E. je neki dan za rođendan dobio mandolinu i ima taj priključak za pojačalo, ali još smo novi u tome, pojma nemam. Moram pitati da li moj L. možda više zna, pa ako štogod doznam, napisat ću ovdje.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 21.08.2015. at 17:56

  22. #1172

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Molim za mišljenje.

    Idem idući tjedan na dogovor o terminima u GŠ. Ako ne bude moguće da mu instrument i solfeggio budu jedno za drugim, je li bolje da ima pauzu ili da ih ima u različite dane? GŠ nam je 6-7 minuta hoda od doma. Meni se ova druga opcija čak čini jednostavnija.

  23. #1173
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ako ti je blizu, mozda je bolje da ne čeka u školi dugo, nego da ide drugi dan. To morate vi odlučiti u skladu s obiteljskom dinamikom. Ja moram voziti u školu gotovo svaki dan i to mi je osobno bolja opcija nego da vozim 2-3 puta i da moram čekati 2-3 sata. Nemam šta sa sobom ta 2-3 sata.
    Posljednje uređivanje od marta : 03.09.2015. at 10:50

  24. #1174
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Gledam, gledam i ne vidim... Tražim, tražim i ne nalazim...

    Pa, molim vas ili za odgovore ili uputu gdje ih naći na ovom forumu ili drugdje.

    Naime, sin svira gitaru, ali mala je upisala klavir (njena želja) i sada se naravno postavlja pitanje instrumenta. U stanu ima nešto mjesta, ali ne bi bilo zgoreg ne zagušiti ga sasvim. Love isto tako ima nešto ali ne za ozbiljno skupe instrumente (da ne govorim, da plaćanje na rate ne bi bilo na odmet...).

    - Kako krenuti? Kupiti neki digitalni pianino i koji? Gdje gledati?
    - Pa, kasnije ukoliko cura "zagrize" neki polovni akustični? Koji? Gdje gledati? (Ima li spec. ducana da ne reskiramo preko njuskala?)
    - Ima li u Zgb mogućmost najma pianina (vidjela da oko Rijeke ima)?

    Što kažu znalci i/ili iskusni roditelji? Prednosti i mane raznih varijanti?

  25. #1175

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Molim za mišljenje.

    Idem idući tjedan na dogovor o terminima u GŠ. Ako ne bude moguće da mu instrument i solfeggio budu jedno za drugim, je li bolje da ima pauzu ili da ih ima u različite dane? GŠ nam je 6-7 minuta hoda od doma. Meni se ova druga opcija čak čini jednostavnija.
    Ako vam je GŠ tako blizu, onda možete birati kako ćete iskombinirati nastavu, ovisi i o redovnoj školi i ostalim obavezama. Ovisi i koliko bi velika bila ta pauza, do 30 min je vjerojatno ok, ali dulje od toga je nepotrebno rasprčkavanje vremena.

    Nama je GŠ na pola sata vožnje autom, 45 min tramvajem, i još nas vrlo vjerojatno čeka svakodnevno taksiranje jer ne može ništa povezati. Tješim se da ću bar nastaviti čitati u istom tempu kao i dosad (čekajući ga)

  26. #1176
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj passek prvotno napisa Vidi poruku
    Gledam, gledam i ne vidim... Tražim, tražim i ne nalazim...

    Pa, molim vas ili za odgovore ili uputu gdje ih naći na ovom forumu ili drugdje.

    Naime, sin svira gitaru, ali mala je upisala klavir (njena želja) i sada se naravno postavlja pitanje instrumenta. U stanu ima nešto mjesta, ali ne bi bilo zgoreg ne zagušiti ga sasvim. Love isto tako ima nešto ali ne za ozbiljno skupe instrumente (da ne govorim, da plaćanje na rate ne bi bilo na odmet...).

    - Kako krenuti? Kupiti neki digitalni pianino i koji? Gdje gledati?
    - Pa, kasnije ukoliko cura "zagrize" neki polovni akustični? Koji? Gdje gledati? (Ima li spec. ducana da ne reskiramo preko njuskala?)
    - Ima li u Zgb mogućmost najma pianina (vidjela da oko Rijeke ima)?


    Što kažu znalci i/ili iskusni roditelji? Prednosti i mane raznih varijanti?
    Ovo su ti teme za razgovor s profesorom instrumenta na prvom satu. Neke škole nude najam instrumenata, neke nude mogućnost vježbanja u njihovom prostoru (bar dok se ne vidi da li investirati u instrument), ali profesor će sasvim sigurno dati preporuku za digitalni i što će se dalje odlučivati. Kriteriji su sasvim specifični. Porazgovaraj s profesorom. Sretno!

  27. #1177
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    U 4 godine, cetvrti profesor...
    Dovraga i provincija i sve trecerazredno
    Mala veli da vise ne zeli ici
    Samo se ventiliram >

  28. #1178
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Molim za mišljenje.

    Idem idući tjedan na dogovor o terminima u GŠ. Ako ne bude moguće da mu instrument i solfeggio budu jedno za drugim, je li bolje da ima pauzu ili da ih ima u različite dane? GŠ nam je 6-7 minuta hoda od doma. Meni se ova druga opcija čak čini jednostavnija.
    nama se nekih godina znalo dogoditi da dite ima rupu u rasporedu u gš.
    no, to nije nikome smetalo.
    ili je rješavala zadaće, kojih je uvijek bilo i bit će,
    ili je otišla u neku praznu sobu i vježbala,
    ili je izašla vani, odmorila se i podružila (s nama ili s nekim od frendova)

    i svi zadovoljni

  29. #1179
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo su ti teme za razgovor s profesorom instrumenta na prvom satu. Neke škole nude najam instrumenata, neke nude mogućnost vježbanja u njihovom prostoru (bar dok se ne vidi da li investirati u instrument), ali profesor će sasvim sigurno dati preporuku za digitalni i što će se dalje odlučivati. Kriteriji su sasvim specifični. Porazgovaraj s profesorom. Sretno!

    koliko znam, profe baš ne ljube digitalne

    no, passek, pričekaj malo, ima i ovdje profesora, sigurno će te netko dobro savjetovati

  30. #1180
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    U 4 godine, cetvrti profesor...
    Dovraga i provincija i sve trecerazredno
    Mala veli da vise ne zeli ici
    Samo se ventiliram >
    zakaj ne želi?
    jer joj se mijenjaju profesori?
    pa to ne mora nužno i uvijek biti loše ...

    (ponekad je puno gore imati jednoga koji nema sluha za dijete)

  31. #1181
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj passek prvotno napisa Vidi poruku
    Gledam, gledam i ne vidim... Tražim, tražim i ne nalazim...

    Pa, molim vas ili za odgovore ili uputu gdje ih naći na ovom forumu ili drugdje.

    Naime, sin svira gitaru, ali mala je upisala klavir (njena želja) i sada se naravno postavlja pitanje instrumenta. U stanu ima nešto mjesta, ali ne bi bilo zgoreg ne zagušiti ga sasvim. Love isto tako ima nešto ali ne za ozbiljno skupe instrumente (da ne govorim, da plaćanje na rate ne bi bilo na odmet...).

    - Kako krenuti? Kupiti neki digitalni pianino i koji? Gdje gledati?
    - Pa, kasnije ukoliko cura "zagrize" neki polovni akustični? Koji? Gdje gledati? (Ima li spec. ducana da ne reskiramo preko njuskala?)
    - Ima li u Zgb mogućmost najma pianina (vidjela da oko Rijeke ima)?

    Što kažu znalci i/ili iskusni roditelji? Prednosti i mane raznih varijanti?
    Pozz,ja sam prof.klavira pa evo recimo jedan link na solidan instrument s dobrim karakteristikama na koje obrati paznju ako/kad budes uzimala instrument
    http://megamuzika.hr/shop/klavijatur...italni-klavir/
    Akusticni pianino je naravno bolji jer je zvuk prirodniji,tipka tvrdja i slicnija onome na cemu ce dijete svirati u skoli. Kvalitetni el.instr.takodjer mogu imati drvene tipke nalik onima iz akust.instr.ali naravno onda se cijene itekako povecavaju. Na ovome sto sam ti stavila link imas mogucnost mijenjanja osjecaja tvrdoce tipke sto recimo nije lose jer nije isto za pocetnika ili vec nekoga tko duze svira.
    Uvijek bih dala prednost dobrom polovnom akust.pianinu koji se moze naci za 10000-15000kn i puno manje gubi na cijeni ako dijete odustane pa ga prodajes.
    Ako sto treba pojasniti,pitaj

  32. #1182
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    zakaj ne želi?
    jer joj se mijenjaju profesori?
    pa to ne mora nužno i uvijek biti loše ...

    (ponekad je puno gore imati jednoga koji nema sluha za dijete)
    Ne, to nije jedini razlog ali vidim da je ovakvo učestalo mijenjanje kadra i iz sviranja a i solf. kod nje užasno utjecalo u smislu stvaranja demotiviranosti. U prvom razredu jedan profesor,pa drugi, pa opet onaj prvi.
    U drugom taj prvi,pa zatim opet neki treci
    U trecem sasvim deseti i sad u ovom opet novi.
    Ne znam koliko je to dobro, meni se čini da je vrlo loše. Jer djetetu nije tek tako prešaltavati se i raditi čas s jednim čas s drugim. Ona je jako umorna od toga svega čini mi se. A nije neka mimozica,dapače.
    Uglavnom vise ne zeli ici i tu je kraj price...

  33. #1183
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    U 4 godine, cetvrti profesor...
    Dovraga i provincija i sve trecerazredno
    Mala veli da vise ne zeli ici
    Samo se ventiliram >
    ovo sa stalnom izmjenom profesora je katastrofa... Moji sinovi su imali istu profesoricu svih 6 godina (i eventualno zamjene kad je ona bila na duljim bolovanjima zbog djeteta; duljim znači cca 4 tjedna) i to je dobro došlo da steknu uvid kakvi su drugi profesori.

    Solfeggio - isto svih šest godina ista profesorica. Obje su bile odlične . U našoj školi i na drugim instrumentima je izmjena profesora iznimka, a ne pravilo. Tja, dogodi se da netko ode na porodiljni ili u mirovinu ili se preseli, ali ovo je užas. Razumijem tvoje dijete. Jesi li bila u školi pitati kog vraga misle s tim???

  34. #1184
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nemaju sto misliti. U malim udaljenim mjestima tesko je dobiti skolovani kadar. Bolje da ne znas tko sve predaje npr.klavir, tko god je jednom zavrsio 6 razreda osnovne i malo teorije u srednjoj. Ljudi iz gradova putuju po 2-3 sata do posla, jasno je da im pukne film i da odu cim nadju nesto blize.

  35. #1185
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nemaju sto misliti. U malim udaljenim mjestima tesko je dobiti skolovani kadar. Bolje da ne znas tko sve predaje npr.klavir, tko god je jednom zavrsio 6 razreda osnovne i malo teorije u srednjoj. Ljudi iz gradova putuju po 2-3 sata do posla, jasno je da im pukne film i da odu cim nadju nesto blize.
    Ovo je vjerojatno istina.

  36. #1186

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    U 4 godine, cetvrti profesor...
    Dovraga i provincija i sve trecerazredno
    Mala veli da vise ne zeli ici
    Samo se ventiliram >
    ima toga i u GŠ u centru ZG.
    vjerojatno nije tako često, ali eto desi se da dijete u 2 godine promijeni 3 profe s tim
    da je ova zadnja stalno ljuta što ga prethodna dva nisu "ništa naučila".

    neš ti, pa da krene s njim od početka opet dijete sve može nadoknaditi (ima 8,5 godina!),
    uz dobar pristup naravno.

    tak da - peh sa profama možeš imati bilo gdje...
    Posljednje uređivanje od orange80 : 04.09.2015. at 11:08

  37. #1187
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    I mi smo u malom gradu u kojem muzicka skola kuburi sa profesorima gitare. Sin je prvi razred zavrsio kod jednog profesora, ali su nakon te godine primili novog na neodredjeno vrijeme, mlad je i pun entuzijazma, Srbijanac. Prvo sam se cudila sta ce kod nas, ali momak je upisao doktorske studije u Sarajevu, koje nije daleko i vjerovatno mu odgovara da ima stalni posao u blizini. Tu je vec drugu godinu i zaista smo zadovoljni i mi i djeca. Jos da ga ozenimo ovdje i milina

    Vezano za raspored casova, moj ima nastavu razlicitim danima, ali nam je skola bukvalno 2-3 min od kuce, tako da to uopste nije problem. Sad vec i u redovnoj skoli ima vecu satnicu pa ne bih ni voljela da ima jos 2 casa u muzickoj, bilo bi dana u kojima bi na nastavi proveo i po 8-9 casova. Jos karate 4× uvece, ma puno brate mili.

  38. #1188
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Evo baš ovako kako je čokolada primjetila...
    No, nasa prica s glazbenom je završila u svakom slucaju.

  39. #1189
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    vi znate najbolje, ali što vam nije žao?
    tri godine rada i truda
    da date šansu novom profesoru?
    možda ćete se ugodno iznenaditi

  40. #1190
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ubit ce me raspored u glazbenoj...

  41. #1191
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    aleks MENI je zao
    njoj niti malo...
    nije to doslo preko noci,puno razgovora i vremena za razmisljanj je bilo
    I jednostavno vidim da je ona mirna sa svojom odlukom
    A meni ne preostaje drugo nego da je prihvatim...

  42. #1192
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne bih pametovala
    ako stvarno ne želi ok
    ako joj se ne da raditi, onda je to šteta
    ja sam gulila harmoniku 3 godine i više mi se nije dalo
    mater je to prihvatila
    meni je sada žao
    i voljela bih da mi nije dopustila prekinuti

  43. #1193
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ubit ce me raspored u glazbenoj...
    A tek mene . Puna 3 dana kombiniram, mejlam i dogovaram da bude svakome najbolje moguće u odnosu na ostale predmete i drugu školu...

  44. #1194
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kako znaju već raspored u školi?

  45. #1195
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Dovoljno je znati turnus, ostalo pretpostavim, a za moguće dubioze isplaniram dvije varijante.
    I onda uvijek bude jedan kojem u 4. tjednu nastave prebace informatiku u kontraturnus i to sruši moje remek-djelo
    Posljednje uređivanje od čokolada : 05.09.2015. at 21:36

  46. #1196
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Čoksa, kaj već postoji raspored teorijskih predmeta?

  47. #1197
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Čoksa, kaj već postoji raspored teorijskih predmeta?
    Ja bih rekla sa se sad sastavljaju preliminarne tablice.

  48. #1198
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ja uvijek dođem prvi dan škole, pa se onda gledam nacrtat' tamo što ranije kako bih prepisala raspored teorijskih i onda pokušala među prvima doći na red za instrument... Šteta što to naša škola ne stavi ranije na web stranicu...

  49. #1199
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Forka, visi na ulaznim vratima skole vec par dana.

  50. #1200
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Daj mi mail u inbox pa ti ga posaljem.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •