Stranica 27 od 40 PrviPrvi ... 17252627282937 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,301 do 1,350 od 1999

Tema: glazbena škola?

  1. #1301
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    da, i kod nas bude, 2x godišnje, roditeljski na kom svi sviraju

  2. #1302

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam napisala da su to ko nas roditeljski sastanci i sviraju svi, par puta su svirali i kao gudački orkestar i pojedinačno. Ove godine je taj gudački orkestar rasformiran i većina ide na zbor.
    U kojoj ste školi? Može i na pp.

  3. #1303

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Je li netko pohađao ili zna nešto o zimskoj školi gitare pri Elly Bašić (Gitarastra)?

  4. #1304
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Je li netko pohađao ili zna nešto o zimskoj školi gitare pri Elly Bašić (Gitarastra)?
    Moj sin ju je pohađao dva puta - i opet bi . Ima nešto specifično što te zanima?

  5. #1305

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Moj sin ju je pohađao dva puta - i opet bi . Ima nešto specifično što te zanima?
    Znaci da mu je bilo lijepo tamo?

  6. #1306
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci da mu je bilo lijepo tamo?
    Da, da, baš je rado išao. Bilo mu je poticajno družiti se sa starijim gitaristima (on je tad bio prvi odnosno drugi razred OGŠ, a u grupi su bili i srednjoškolci), a s profesorom je bio doslovno očaran. Naučio je svirati nekoliko skladbi, ali prije svega je to bilo lijepo i opušteno druženje uz glazbu. Posebno mi je s koncerta zadnjeg dana škole ostalo u sjećanju kako su ovi stariji gitaristi imali prijateljsko-mentorski odnos prema mlađima, baš nekako lijepo i poticajno.

  7. #1307
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Pitanjce: koliko vaši dnevno vježbaju?

  8. #1308

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Premalo. Drugi razred flaute, svira uglavnom svaki dan, ali više traje moje podsjećanje nego njeno sviranje. 10-30 min, kako koji dan. Vikendom se više manje izvuče, jer više nemam volje natezat se s njom, propao bi nam čitav dan.

  9. #1309
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Moja je prvi razred flaute. Ima dana kad svira i po sat vremena, za svoj gust, a onda ima i dana kad uopce ne svira (iako su ti dani rijetki). Ne tjeram je nista jer je profesorica puno hvali, kaze da joj je najbolja od prvasica.
    Svira ne samo po notama iz glazbene skole, nego uzme i skolske udzbenike iz glazbenog i vjeronauka pa svira po notama koje tamo nadje. Zadovoljna sam.
    Da treba, definitivno bih je podsjecala da vjezba.

    Brat joj svira gitaru i njega treba podsjecati, on bi ponekad eskivirao.

  10. #1310

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj bfamily prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanjce: koliko vaši dnevno vježbaju?
    30-45 min, svaki dan. Ima toga dosta: dvije ljestvice, svaka na 2 nacina, 2 etide, 2-3 skladbe (recimo trenutno su 2 lake, a jedna fakat teska s dosta novih tehnickih elemenata). Nekako mi se cini puno toga za 1.razred. Iako, te etide su obicno u programu krajem prvog ili u drugom razredu, pa valjda prof hoce vidjeti koliko on moze.

  11. #1311

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    30-45 min, svaki dan. Ima toga dosta: dvije ljestvice, svaka na 2 nacina, 2 etide, 2-3 skladbe (recimo trenutno su 2 lake, a jedna fakat teska s dosta novih tehnickih elemenata). Nekako mi se cini puno toga za 1.razred. Iako, te etide su obicno u programu krajem prvog ili u drugom razredu, pa valjda prof hoce vidjeti koliko on moze.
    Za prvi razred je to dosta, ali bolje za njega, pogotovo kad mu prijeđe u naviku da tako radi svaki dan. Bit će mu lakše kasnije kad dođu zahtjevniji programi.

    Moj je 4. razred (5. godina učenja), preko tjedna vježba svaki dan oko jedan sat (s tim da ne stigne u tom periodu provježbati cijeli program), vikendom sat i pol, pred natjecanja i više. Sreća pa nema previše posla oko redovne škole, jer nemam pojma kad bi onda stigao kad se sjetim sebe u osnovnoj, ja nisam vježbala gotovo ništa (ali zato i nisam svirala bogznakako)

  12. #1312

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam solidno svirala, ali sigurno do 4.-5. razreda nisam vjezbala sat vremena dnevno. Mozda ni tada.

  13. #1313
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    30-45 min, svaki dan. Ima toga dosta: dvije ljestvice, svaka na 2 nacina, 2 etide, 2-3 skladbe (recimo trenutno su 2 lake, a jedna fakat teska s dosta novih tehnickih elemenata). Nekako mi se cini puno toga za 1.razred. Iako, te etide su obicno u programu krajem prvog ili u drugom razredu, pa valjda prof hoce vidjeti koliko on moze.
    wow
    moja je 4. razred
    i ne sastavi pola sata efektivnog vježbanja dnevno
    i to uz muku i natezanje
    za vrijeme vježbanja prođe sve fiziološke funkcije
    ja poludim
    već sam puno puta uzimala gitaru i prijetila da će u njuškalo

  14. #1314
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    martinaP bome puno mi to zvuči, ne koliko vremenski svira nego koliko toga uči. Koji instrument svira?
    Moja je 2. glazbene, violina. Dosta je podsjećam, nagovaram pa me strah da je na taj način previše tlačim i time činim više štete nego koristi.
    Učiteljica je hvali ali meni se čini da ona sama nikad nebi svirala doma nego samo na satu.
    Nije da ne voli violinu, mašta kako će biti profesorica violine ali s vježbanjem već teže ide.
    Jeli 30 min dnevno uz kratke stanke da se odmori ruka previše?

  15. #1315
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    tanja_b sad vidim tvoj post. vježba 1 sat svaki dan? Wow! Neznam dali bi moja uopće stizala uz sav domaći, učenje i put do škole...
    Posljednje uređivanje od bfamily : 15.12.2015. at 21:54

  16. #1316

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj bfamily prvotno napisa Vidi poruku
    tanja_b sad vidim tvoj post. vježba 1 sat svaki dan? Wow! Neznam dali bi moja uopće stizala uz sav domaći, učenje i put do škole...
    Ma sve je stvar organizacije, u početku je i on vježbao pola sata dnevno, pa se satnica postupno povećavala, kako je program postajao zahtjevniji.
    Meni je bilo bitno da nauči da se vježba svaki dan, pa je s vremenom i sam naučio raspoređivati ostale obaveze prema tome.
    Nama je dobra okolnost što mu je osnovna škola zaista vrlo blizu, pa mu od kuće do škole treba manje od 5 minuta. Glazbena je na drugom kraju grada, i onamo ga moramo voziti, ali lakše je ako on sam hendla sve što se tiče redovne škole.
    Ove godine je 5. razred, malo sam se brinula kako će sve stizati, ali vidim da uopće nema problema s time. Vrlo brzo je razvio vlastitu organizaciju, što uopće nisam očekivala od njega (budući da se prije volio razvlačiti po kući). To je još jedna od dobrih posljedica glazbene škole - dijete nauči efikasno rasporediti vrijeme.
    I naravno da ima dana kad mu se baš i ne da vježbati ali onda to odradi, malo uz moju pomoć, malo sam, i opet je sve ok.

  17. #1317
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj bfamily prvotno napisa Vidi poruku
    tanja_b sad vidim tvoj post. vježba 1 sat svaki dan? Wow! Neznam dali bi moja uopće stizala uz sav domaći, učenje i put do škole...
    pa sat vremena stvarno nije puno
    nema u redovnoj školi toliko obaveza da se za gš ne može odvojiti jedan sat
    tebi jedino ako je put do škole jako dugačak, pa vam to oduzme puno vremena

    moja prosjedi za instrumentom možda jedan sat
    ali tu ima slabo efektivnog vježbanja
    a što se tiče ostalih obaveza oko škole, treninga....
    mogla bi ona vježbati i više od sat vremena
    samo da hoće
    nije da ne stigne
    nego je lijena mrcina

  18. #1318
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    potpis na tanju
    mališa ima i glazbenu i košarku i tenis i uvijek nađe vremena za igrice i/ili tv
    ali svira svaki dan 30-40 minuta, i barem 2xtjedno toliko vježba solfeggio (što se ove godine vidi i na ocjenama) i uglavnom ga ne treba podsjećati

    malo me strah sljedeće godine i 5. razreda, ali nada umire zadnja

  19. #1319
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Moj je 2.razred, 3.godina ucenja. Vjezba svaki dan osim kad ima sat u skoli. Isto jedva pola sata, i to samo kad je ispit ili ogledni sat. Inace jedva i tolko, on misli da je dosta kad dobro odsvira. Sad mu je profesorica dala da svaki put zabiljezi kolko je vjezbao i sta i da mu to povremeno donese.

    Nije bas odusevljen sta mora ic u glazbenu, al ja ne odustajem. Mislim da mu dobro dode da se muci oko necega i da uci nesto sasvim drugacije od onog u skoli. Sa skolom nema nikakvih problema, vremena ima i previse.

  20. #1320

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je 2.razred, 3.godina ucenja. Vjezba svaki dan osim kad ima sat u skoli. Isto jedva pola sata, i to samo kad je ispit ili ogledni sat. Inace jedva i tolko, on misli da je dosta kad dobro odsvira. Sad mu je profesorica dala da svaki put zabiljezi kolko je vjezbao i sta i da mu to povremeno donese.
    A je li mu profesorica dala precizne upute kako treba vježbati?
    Djeca to uglavnom ne znaju, i treba im nastavnik objasniti kako se vježba. Prosviravanje skladbe od početka do kraja nije vježbanje. Moj još od 2. razreda ima zabranu prosviravanja vježba se dio po dio skladbe, često i s raznim varijantama (ritmičkim, melodijskim, itd.).
    Ako dobro odsvira neko teže mjesto, onda ga treba ponoviti još par puta da "sjedne". Ako krenu greške, onda se ne smije ponavljati dok se greška ne ispravi. Itd, itd. Ma i ja sam svašta uz njega naučila u ovih par godina (i to stvari o kojima nisam imala pojma, a završila sam srednju glazbenu ).

  21. #1321
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moj to ne šljivi ni 2%. Zato i ne napreduje. A meni je puna glava tog prosviravanja, dodje mi da ga ispišem.

  22. #1322
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A je li mu profesorica dala precizne upute kako treba vježbati?
    Djeca to uglavnom ne znaju, i treba im nastavnik objasniti kako se vježba. Prosviravanje skladbe od početka do kraja nije vježbanje. Moj još od 2. razreda ima zabranu prosviravanja vježba se dio po dio skladbe, često i s raznim varijantama (ritmičkim, melodijskim, itd.).
    Ako dobro odsvira neko teže mjesto, onda ga treba ponoviti još par puta da "sjedne". Ako krenu greške, onda se ne smije ponavljati dok se greška ne ispravi. Itd, itd. Ma i ja sam svašta uz njega naučila u ovih par godina (i to stvari o kojima nisam imala pojma, a završila sam srednju glazbenu ).
    nikad
    ona dere po stvari
    ja joj kažem da dio koji zapinje odsvira par puta
    ali ona svira cijelu stvar, jer što ću joj ja govoriti, ja nisam profesor

    ma zapravo, neću reći nikada, možda i je, pa ona to meni nije rekla
    i ne pridržava se toga
    baš ću je pitati kad dođe iz škole

  23. #1323
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Tanja, sve to ona njemu ponavlja, al on je pametniji od svih Stvar je u tome sto ja to nisam znala pa me veslao i sad ispravljaj krive drine.

  24. #1324
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    bilo bi dobro na nastavnik u "informativku" zapiše točno kako se koja skladba treba vježbati i koliko puta ponavljati koji dio.

  25. #1325

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja je 5. razred muzičke, solfeggio joj ide bez nekog većeg angažmana doma no instrument slabo vježba a to se vidi na sviranju.
    Baš je prošli tjedan rekla a što će ona kad završi muzičku gdje će svirati. Vjerojatno nigdje.

  26. #1326
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    nikad
    ona dere po stvari
    ja joj kažem da dio koji zapinje odsvira par puta
    ali ona svira cijelu stvar, jer što ću joj ja govoriti, ja nisam profesor

    ma zapravo, neću reći nikada, možda i je, pa ona to meni nije rekla
    i ne pridržava se toga
    baš ću je pitati kad dođe iz škole
    daj pitaj, jer mališi profesor baš naglasi koji dio da teše, a neki put mu i napiše u kajdanku

  27. #1327

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Baš je prošli tjedan rekla a što će ona kad završi muzičku gdje će svirati. Vjerojatno nigdje.
    Da, to je šteta.
    S druge strane, moj brat je završio osnovnu muzičku, violinu (u istoj školi u kojoj je i tvoja kći), nije išao u srednju glazbenu i nije nastavio svirati. Kasnije je otišao raditi u Švicarsku (sasvim različita struka), ponio je violinu sa sobom i sad je već par godina član amaterskog komornog orkestra, ide na probe, daju 2-3 koncerta godišnje, i tako to.
    Imam dojam da kod nas baš nedostaje ta dimenzija amaterskog muziciranja, za one koji bi i dalje svirali, a glazba im nije profesija. Ne znam postoje li u Hrvatskoj slični ansambli, znam samo za Društveni orkestar HGZ?

  28. #1328
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa imas u svakom selu limeni orkestar. S gudackim je malo teze, ali postoji u Sibeniku.

  29. #1329

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to je šteta.
    S druge strane, moj brat je završio osnovnu muzičku, violinu (u istoj školi u kojoj je i tvoja kći), nije išao u srednju glazbenu i nije nastavio svirati. Kasnije je otišao raditi u Švicarsku (sasvim različita struka), ponio je violinu sa sobom i sad je već par godina član amaterskog komornog orkestra, ide na probe, daju 2-3 koncerta godišnje, i tako to.
    Imam dojam da kod nas baš nedostaje ta dimenzija amaterskog muziciranja, za one koji bi i dalje svirali, a glazba im nije profesija. Ne znam postoje li u Hrvatskoj slični ansambli, znam samo za Društveni orkestar HGZ?
    Da i ja sam joj rekla da je to varijanta. Inače za školarce u Zagrebu ima mogućnost muziciranja izvan glazbene kroz SoDo orkestar.

  30. #1330

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Imam dojam da kod nas baš nedostaje ta dimenzija amaterskog muziciranja, za one koji bi i dalje svirali, a glazba im nije profesija. Ne znam postoje li u Hrvatskoj slični ansambli, znam samo za Društveni orkestar HGZ?
    Ima nas dosta koji sviramo po crkvama.
    skoro svaka zupa ima barem 3-4 clani orkestar/ansambl
    i stvarno se je lako prikljuciti.
    Posljednje uređivanje od orange80 : 16.12.2015. at 19:59

  31. #1331
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Vjezbanje, ufff...
    Kod nas otprilike kao kod alex. Samo sto mi sijede nisu pocele nicati. Ali postao je lijen i za skolu, kraj polugodista valjda. Radujem se raspustu, da odmorim malo od svakodnevnog natezanja.

  32. #1332
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima nas dosta koji sviramo po crkvama.
    skoro svaka zupa ima barem 3-4 clani orkestar/ansambl
    i stvarno se je lako prikljuciti.
    ako ides u crkvu da

  33. #1333
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da se u te crkvene orkestre može pridružiti tko god želi, ako mu ne smeta repertoar.

  34. #1334
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je 5. razred muzičke, solfeggio joj ide bez nekog većeg angažmana doma no instrument slabo vježba a to se vidi na sviranju.
    Baš je prošli tjedan rekla a što će ona kad završi muzičku gdje će svirati. Vjerojatno nigdje.
    Kod nas se učenici koji su završili školu mogu uključiti u školski orkestar. Moji su lani završili osnovnu glazbenu i cijelo vrijeme govorili da će ići na orkestar i ove godine. Na kraju ipak nisu (stariji sin je krenuo u srednju školu, pa ne stigne, a mlađi se uvalio u dramsku grupu pa mu je to dovoljno). Vidjet ćemo, ako će htjeti na ljetni glazbeni kamp, valjalo bi ipak malo i provježbati jer ne mogu otići tamo i svirati nakon višemjesečne pauze.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.12.2015. at 11:45

  35. #1335

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas se učenici koji su završili školu mogu uključiti u školski orkestar. Moji su lani završili osnovnu glazbenu i cijelo vrijeme govorili da će ići na orkestar i ove godine. Na kraju ipak nisu
    To je zapravo očekivano, teško je (pogotovo u toj dobi) odlaziti na nešto takvo redovito, bez pritiska obaveze. Ali ako kasnije zaključe da bi ipak htjeli, nije loše da se imaju kamo vratiti.

    U našoj školi su nedavno oformili gudački orkestar bivših učenika, ali to se odnosi na završene srednjoškolce. Bilo bi mi drago da se taj orkestar i održi još neko vrijeme.

  36. #1336
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    To je zapravo očekivano, teško je (pogotovo u toj dobi) odlaziti na nešto takvo redovito, bez pritiska obaveze. Ali ako kasnije zaključe da bi ipak htjeli, nije loše da se imaju kamo vratiti.

    U našoj školi su nedavno oformili gudački orkestar bivših učenika, ali to se odnosi na završene srednjoškolce. Bilo bi mi drago da se taj orkestar i održi još neko vrijeme.
    To je istina. Mi smo "u moje vrijeme" hodali na orkestar još dobar dio srednje škole (nije bilo srednje glazbene u mom gradu) ali to je bilo druženje i izlazak. U godini mature smo uglavnom odustali jer nije više bilo vremena. Kasnije - nije mi na pamet palo svirati godinama. Kompenzacija - godinama sam pjevala u zboru, desetljećima.

  37. #1337
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    pa sat vremena stvarno nije puno
    nema u redovnoj školi toliko obaveza da se za gš ne može odvojiti jedan sat
    tebi jedino ako je put do škole jako dugačak, pa vam to oduzme puno vremena

    moja prosjedi za instrumentom možda jedan sat
    ali tu ima slabo efektivnog vježbanja
    a što se tiče ostalih obaveza oko škole, treninga....
    mogla bi ona vježbati i više od sat vremena
    samo da hoće
    nije da ne stigne
    nego je lijena mrcina
    Nama je to fizički neizvedivo. Izgubi se i po 4 sata ujutro u glazbenoj (blažen bio otok na kojem živimo i vječito čekanje trajekta).
    Stigne kad dođe doma samo se odmoriti pola sata, presvući i jesti a već je vrijeme za školu. Navečer kad dođe doma je preumorna za išta. I eto ode dan.
    Ozbiljno me brine kako će sve stizati kad počnu zahtjevnije vježbe i pjesme. uhhh

  38. #1338

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj bfamily prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je to fizički neizvedivo. Izgubi se i po 4 sata ujutro u glazbenoj (blažen bio otok na kojem živimo i vječito čekanje trajekta).
    Stigne kad dođe doma samo se odmoriti pola sata, presvući i jesti a već je vrijeme za školu. Navečer kad dođe doma je preumorna za išta. I eto ode dan.
    Ozbiljno me brine kako će sve stizati kad počnu zahtjevnije vježbe i pjesme. uhhh
    Ufff, pa ako putuje trajektom u glazbenu školu, dobro da išta stigne napraviti.

  39. #1339
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Svaka cast

  40. #1340
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Naša najstarija je odustala ove godine od muzičke ( 4r je upissla) jer stvarno nije stizala.
    Ima treninge sinkro plivanja 5 puta tjedno po 3 sata, zbor 2 puta tjedno, a razpored u muzickoj nam je bio takav da je tamo bila svaki dan.
    Nakon dugog nagovaranja da mora odustati od necega je odluka pala na muzičku jer ipak je ona sportašica u duši.

    A dosao je i taj 5r, u skoli je skoro svaki dan do 14, odjednom hrpa ucenja, a njoj sve to malo teze ide.

  41. #1341
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    stvarno svaka čast bfamily
    ja sam putovala cijelu srednju
    ne trajektom , ali autobusom
    oko 2,5h dnevno sam gubila na put
    to mi se toliko zamjerilo da sada ne bih išla živjeti u malo mjesto samo radi toga
    da djetetu budu sve aktivnosti dostupne pješice ili prijevozom na 10 minuta

    i nama je nakrcan raspored
    glazbena je jedan tjedan 3x, jer instrument nije isti dan kad i solfeggio, jedan tjedan 2x
    zbor 2x
    još ima 2x zbor u oš
    4x tjedno trening
    i još dramska
    ali, za sada, ne želi ni od čega odustati
    ali cijena je toga da je u svemu prosječna

  42. #1342
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam putovala cijelu srednju
    ne trajektom , ali autobusom
    oko 2,5h dnevno sam gubila na put
    to mi se toliko zamjerilo da sada ne bih išla živjeti u malo mjesto samo radi toga
    da djetetu budu sve aktivnosti dostupne pješice ili prijevozom na 10 minuta

    i nama je nakrcan raspored
    glazbena je jedan tjedan 3x, jer instrument nije isti dan kad i solfeggio, jedan tjedan 2x
    zbor 2x
    još ima 2x zbor u oš
    4x tjedno trening
    i još dramska
    ali, za sada, ne želi ni od čega odustati
    ali cijena je toga da je u svemu prosječna
    Offtopic, ali mi bas o tome razmisljamo (upis u srednju). Imamo pristojan izbor srednjih skola u gradu gdje zivimo, no E. razmislja ici malo dalje... A meni je bas to svakodnevno putovanje najveci no-faktor, mislim da bih ju radije u college upisala nego da putuje... Vidim to nekako kao gubljenje vremena - pogotovo zato sto je svakodnevno (a ponekad i preko vikenda, znaci 7x tjedno) u baletnoj skoli po vise sati...

    Neki koji su putovali to pak komentiraju kao super, vrijeme u busu za relax...

    Ma otvorit cu novu temu, idem u off.

  43. #1343
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Njoj za sada putovanje samo po sebi ne pada teško, ima ogromnu volju, što je u ovom trenu najvažnije. Srećom joj glazbena nije svaki dan pa je lakše.
    Ali vježbanje doma je drugi problem.

    Elly ako ikako možeš izbjeći to putovanje, izbjegni! Ja sam srednju proputovala, ali mi nemamo izbora. Puno, previše se vremena izgubi, još ako putuje javnim prijevozom...

    Aleksandra70vanja, razumim te u potpunosti, srećom imam posao na otoku, da nemam mislim da bi se morali i mi odseliti. To putovanje oduzme toliko puno vremena, da dok ne probaš nemožeš ni zamisliti.
    Ja bi vrlo rado da ona ide na još neku aktivnosti, crtanje joj jako leži ali jednostavno nema vremena.

  44. #1344

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi razmišljamo da joj kupimo vlastitu violinu. Neku srednjeg ranga.
    Jel vasi veci klinci imaju svoje instrumente ?

  45. #1345
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mi imamo gitaru od početka

  46. #1346
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Mi razmišljamo da joj kupimo vlastitu violinu. Neku srednjeg ranga.
    Jel vasi veci klinci imaju svoje instrumente ?
    Koji ste razred?
    Moja je tek drugi pa ima školsku violinu, ne isplati mi se još kupovati.

  47. #1347

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    5. razred i ove godine je prešla na standardnu veličinu.

  48. #1348
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    5. razred i ove godine je prešla na standardnu veličinu.
    Po meni bi mogla kupiti. Ja čekam da moja cura naraste pa ćemo se onda baciti u tu investiciju.
    Jesi gledala koliko dođe violina, neku srednjeg ranga?

  49. #1349

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    profesorica mi je rekla oko 2500 kn

  50. #1350
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Mi smo kupili Pauli isto u 5. razredu kad je dorasla do standardne veličine; mislim da je koštala otprilike kao što si napisala, ulovili smo nekakvu akciju na Strunalove violine u Etidi.

    Poslije sam mislila da bi bilo pametnije i isplativije da smo kupili nekakvu polovnu polovinku odmah na početku gl. škole, pa kasnije prodali, umjesto što smo godinama posuđivali.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •