Stranica 5 od 40 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 1999

Tema: glazbena škola?

  1. #201
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Pa ako traje boravak zašto onda djeca i dalje idu doma u 15.30

  2. #202
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    A u organizaciji škole imamo sve moguće besplatne sportove od 13h nadalje

  3. #203

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    ne stignem sve čitati a opet imam pitanja
    da li je bolje da se ne spaja solfeggio i instrument?
    imamo mogućnost uzeti termin sviranja odmah nakon solfeggia a prije toga je redovna nastava u trajanju 5 školskih sati
    meni se to čini stvarno atak na mozak i tijelo

    no onda bih morala uzeti popodnevni termin ali radije bih i tako nego da je u školi do 3 popodne
    dok dođe kući i napiše domaći kojega ima poprilično svaki dan pa bit će krepana
    ovako bi dobila malo odmora između
    nisam pametna što da napravim...
    Mi smo se trudili spojiti što je moguće više, ali nama je glazbena škola na drugom kraju grada (doslovce) i puno znači ako se manje vozikamo.
    Samo, to u praksi izgleda tako da na instrumentu, nakon solfeggia, zijeva. I slabije je koncentriran. Bilo bi idealno da prvo ima instrument, a onda solfeggio (pa neka zijeva tamo, ionako mu je dosadno ), ali ne ide, i ovako smo jedva složili raspored.
    Ništa nije idealno.
    Meni se to ipak ne čini atakom ni na mozak ni na tijelo, ali moj je još u boravku u redovnoj školi, i tamo ima dosta lufta. Jest da mu se često ne da ići još popodne na drugu nastavu, ali preživjet će, ništa mu neće biti. Kad se vraćamo kući nakon svega, uvijek je dobre volje i pun planova što bi još mogao raditi, po tome vidim da uopće nije umoran.

  4. #204
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako traje boravak zašto onda djeca i dalje idu doma u 15.30
    Kod nas je boravak bio organiiziran tako da se djecu moglo podizati u 15.30, pa onda u 16.00, pa od 16.30 na dalje bez ograničenja. Nije se smjelo upadati između tih vremenskih okvira. Ako ne stigneš po dijeet u 15.30, moraš ga ostaviti do 16.00.

    Dobro je to bilo, jer zašto bi nečije dijete sjedilo u boravku do 17 sati ako ga roditelji mogu pokupiti sat vremena ranije? Pa djeci puno znači taj sat vremena.

    I da, aktivnosti (jezici, dodatni sport) su bili organizirani u vrijeme DO 15.30 kad je prva grupa išla doma.

  5. #205
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    očito sam ja mekušac po tom pitanju
    meni je nezamisliv tempo koji recimo vi kate imate, bez uvrede
    valjda je to privilegij manjih sredina da smo skroz laganini
    razmaženi smo, čim malo gušći raspored nama postaje napor

  6. #206
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    flopica nisi jedina, uglavnom je svima nezamisliv, osim mojoj kćeri..ona bi još i plivanje ugurala.
    Tako je to valjda dok su mali pa je sve to kroz neku igru, a kad dođe pubertet neće ništa.
    Samo vi uzivajte...ništa niste propustili.

  7. #207
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    kate ma to jedino i jest važno - da je njoj u redu (u protivnom sve gubi smisao)
    a mi roditelji moramo se znati nositi i s neumornim klincima kao i s onima manje ambicioznim...

  8. #208
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Da, npr. ja nisam nikad u životu mislila da će mi dijete ići u gl.školu, ma ni pod razno.
    I onda gledaš to malo stvorenje kako beskrajno uživa, napreduje i baš sve drukčije izgleda kad počneš razvažati.

    No kad počne raditi otpor, ispisujem je. Dokle god je aktivnost nešto što je usrećuje, ispunjava, dotle će ići.
    Uvijek sam za to da se dijete malo pogura ako zapadne u krizu, ali sam izričito protiv dugoročnog tjeranja i nagovaranja.
    Slobodno vrijeme treba biti užitak.

    Svako dijete ima interes za nešto, ne mora to biti ni sport ni glazba ni jezici..samo to treba prepoznati i omogućiti mu da ima neki svoj hobi, neki ventil u kojem će uživati. Kod moje cure nije uopće ambicioznost u pitanju, već čista ljubav prema životu, uživa u svemu i sve radi s osmjehom koji ispunjava prostor.

  9. #209
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    baš si lijepo to opisala imam i sama jednu smjehuljicu veliku koja uživa u puno toga
    u nečem ipak duže i potpunije
    ali meni je jako važno da ima mogućnost izbora
    tako da ponekad i odustane od nečega dok smo u nekim stvarima već seniori
    mislim da je mjera bitna u svemu, samo što je ponekad teško postići

  10. #210
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    veli da ima "apsolutan sluh"..što bi to točno bilo, zar nije za sluh imaš-nemaš?

  11. #211

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    veli da ima "apsolutan sluh"..što bi to točno bilo, zar nije za sluh imaš-nemaš?
    Apsolutan sluh je sposobnost prepoznavanja točne visine tona bez prethodnog orijentiranja prema nekom drugom tonu. Npr. čuje neki ton i odmah zna da je to C, bez pomoći u vidu nekog drugog instrumenta ili glasa.
    Ta sposobnost je vrlo rijetka, navodno je ima manje od 1% populacije (ali o ovom broju nisam sigurna, nemoj me držati za riječ).

    O ovome da netko "nema sluha" dalo bi se raspravljati - moje mišljenje je da velika većina ljudi ima sluha, samo ne mogu svi reproducirati melodiju ili niz tonova, ali sve se to da uvježbati

  12. #212

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    O ovome da netko "nema sluha" dalo bi se raspravljati - moje mišljenje je da velika većina ljudi ima sluha, samo ne mogu svi reproducirati melodiju ili niz tonova, ali sve se to da uvježbati
    Istina je da ima ljudi koji nisu u stanju reproducirati melodiju a u stvari imaju (ili bi imali) sluha i mogli bi dosta postici vjezbom.

    Ali ja sam imala prijateljice u osnovnoj muzickoj koje ni nakon dugotrajnog vjezbanja nisu bile u stanju svladati solfeggio, ni vrlo jednostavne primjere ne bi mogle otpjevati do kraja, o diktatima da ne pričam.

    Na stranu povremeno gubljenje intonacije, bilo je tu totalnog "zavijanja" kod vrlo jednostavnih intervala.

    Edit: napisala si većina, možda su one stvarno samo manjina. Ali nekako nije to bilo baš tako rijetko da zaključim da je baš mala manjina. Ne znam.
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 22.09.2012. at 21:25

  13. #213
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Veli da joj ide s čitanjem nota i ostalo, ali da je loša u hvatu tj. držanju gitare (napisao ispraviti leđa, noga mirno ravno, i polođaj palca na 6.toj žici)...

  14. #214
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    joj, pa tek je počela
    dijete imalo 4 sata i sad bi odmah čuda
    polako

    mi smo morali biti na satovima instrumenta
    tako da smo se izmjenjivali muž i ja
    pa onda nema pisanja poruka nego gledaš na satu i pamtiš
    i u drugom razredu smo bili skoro svaki pu
    sad nekako svaki treći

  15. #215

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku

    i u drugom razredu smo bili skoro svaki put
    Sad mi je lakše, kad vidim da nisam jedina.
    I ja još uvijek sjedim na satovima, lakše je tako nego da pogađam što mu je profa rekla na satu. Uostalom, profesorica je sama rekla da ako roditelj vježba s djetetom, da je korisno da bude na satu i sve vidi i čuje.
    A to držanje instrumenta, to se uči cijeli prvi razred pa i kasnije. A. je imao problema s tim što nije mogao držati noge na podu, nego ih je frkao pod stolac i pod sebe (problem koji ima i u redovnoj školi). Sad je već bolje, ali još uvijek mu treba korigirati sjedenje i držanje.

  16. #216
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    meni se jako sviđa ta praksa
    točno znam na što moram obratiti pažnju
    još da mi je tvoje glazbeno obrazovanje, pa da i kužim sve o čemu profesor govori... gdje bi mi kraj bio!

  17. #217
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Nama to nije ni ponuđeno, odmah su vidjeli da sam beznadežan slučaj
    A i prostorije su tako skučene, da ne znam kud bi još i samnom.
    PS Ne bi ja čuda, to je bio dnevnički zapis za buduće generacije

  18. #218
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    By the way, pored one sile novaca za godinu, plaćaju se i materijali..npr. kopirana hrpica papira za solgfeggio 75kn, pa sam kopiraj materijale za gitaru itd...

  19. #219
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Ovaj dio ne razumijem - kopirana hrpa materijala za 75kn, može na PP kojeg materijala, tj. zašto?

  20. #220
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    pardon, sad vidim da je privatna škola. svejedno mi nije OK da kopiraju udžbenike pa prodavaju.

  21. #221
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    nije gotovi udžbenik, nego nešto njihovo posloženo

  22. #222
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Kate moja frendica ima apsolutan sluh.. I da, to je nesto jako rijetko.. Danas je operna pjevacica u varazdinskom kazalistu

  23. #223
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    E svašta, već sam ranije dobijala sugestije da ima predispozicije za opernu pjevačicu, ali sam mislila da je to šala. Hvala cure.

    E taj glazbeni svijet je cijeli jedan novi svijet za mene, živa nauka, divim se svakome tko je išta završio.
    Moj FER je nula naspram toga

  24. #224
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Vi koji tek planirate u gl.školu dobro se raspitajte za sve obveze tijekom godine.
    Osim 2x solfeggio i 2x instrument tu su probe, audicije, koncerti, ispiti. Uglavnom posebna gužva je oko Božića, Uskrsa i krajem godine. Jako teško, ako se dijete još nečim bavi. Tko ima gitaru, ima joj obveze oko orkestra gitara (skupnog muziciranja).
    Posljednje uređivanje od kate : 28.11.2012. at 10:00

  25. #225
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Skupno muziciranje za sve učenike kreće od 3.r. (mali orkestar ili zbor ili komorna glazba). Nitko nije rekao da je GŠ laganini zabava, dapače velika je to obaveza.

  26. #226
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Mislim da većina nas koji upisujemoo djecu u glazbene škole zna u startu da je to škola, a ne tečaj. Ali mislim da ju upravo zbog toga i odabiremo. (Ili se varam?)

    Mene te obaveze ne iznenađuju, a rasporedi za svaki razred izvješeni su na internetskim stranicama svake škole.
    I sve se može uz (dosta) truda i organizacije.

  27. #227
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    meni ništa ne smeta u glazbenoj
    OSIM...
    LOOOOL

    imaju nastup u HGZ, 15.12.
    i treba doći u bijeloj košulji, crnoj suknji/hlačama
    i crnim svečanim cipelama

    pogađate, mi nemamo apsolutno ništa od to troje
    i stvarno mi se ne da potrošiti minimalno 300 kuna za nešto što više nikada neće obući
    jer su ti odjevni predmeti u njezinom životu isto što bi meni bio kostim trbušne plesačice, npr.

    e, to me ljuti
    ok, postoji rješenje... da ne ide na koncert
    ali nije baš neko

  28. #228
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Vi koji tek planirate u gl.školu dobro se raspitajte za sve obveze tijekom godine.
    Osim 2x solfeggio i 2x instrument tu su probe, audicije, koncerti, ispiti. Uglavnom posebna gužva je oko Božića, Uskrsa i krajem godine. Jako teško, ako se dijete još nečim bavi. Tko ima gitaru, ima joj obveze oko orkestra gitara (skupnog muziciranja).
    kako ti rekoše cure, to je ŠKOLA
    to isto kao da kažeš da ti je u osnovnoj ok što ima matematiku, tjelesni i glazbeni, ali baš da mora imati prirodu i hrvtaski... e to je previše

  29. #229
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da većina nas koji upisujemoo djecu u glazbene škole zna u startu da je to škola, a ne tečaj. Ali mislim da ju upravo zbog toga i odabiremo. (Ili se varam?)

    Mene te obaveze ne iznenađuju, a rasporedi za svaki razred izvješeni su na internetskim stranicama svake škole.
    I sve se može uz (dosta) truda i organizacije.
    Isto je i kod nas. U početnim godinama nema skupnog muziciranja, od trećeg razreda na dalje to je redovni predmet kao i svi drugi. Gotovo svaki dan su angažirani u glazbenoj (ovisi o rasporedu, znalo je biti i boljih sezona od ove, ali i lošijih). Sve je to normalno.

    I da - ima dana kad klince ne vidim cijelo popodne jer su na raznim svojim aktivnostima. Ne smatraju (a ni ja) da im je npr. atletika ili informatika napor - to su aktivnosti za razbibrigu i odmor. Kod mojih dečki skupno muziciranje ima sličan status opuštajuće aktivnosti i dobro se tamo zabavljaju. Uostalom, kad se sjetim svoje mladosti - ista stvar... Što se imaš pripremati za zbor ili orkestar? Tam je društvo i zabava.

  30. #230
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Apri, kupi joj one "jednokratne" crne balerinke izvana skaj, iznutra tkanina (ja kupila A. za folklor ove jeseni po 35kn u Mani, bude i u HM-u) pa ih samo navuče u forcimeru.
    Što se suknje, nađi negdje vulgaris crne suknja-hlače ili dugu suknju na lastiku pa će je nositi još godinama.
    Vjerujem da gore ne mora biti baš košulja, možda bi i obična bijela uska majica prošla?

  31. #231
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    meni ništa ne smeta u glazbenoj
    OSIM...
    LOOOOL

    imaju nastup u HGZ, 15.12.
    i treba doći u bijeloj košulji, crnoj suknji/hlačama
    i crnim svečanim cipelama

    pogađate, mi nemamo apsolutno ništa od to troje
    i stvarno mi se ne da potrošiti minimalno 300 kuna za nešto što više nikada neće obući
    jer su ti odjevni predmeti u njezinom životu isto što bi meni bio kostim trbušne plesačice, npr.

    e, to me ljuti
    ok, postoji rješenje... da ne ide na koncert
    ali nije baš neko

    Pa posudi. Sigurna sam da će se naći netko tko ima nešto od toga tu na forumu ili na fb-u.
    Vjerujem da bi i bijela majica prošla. A crne balerinke možda možeš naći za par desetaka kuna u onim nekim dućanima s nakitom ili H&M-u (ne mora u njima doći od kuće).

    Moram priznati da kad smo kupovali zimske cipele da sam mislila ne to da moraju koliko-toliko dobro izgledati da mogu proći i za nastupe
    Bijelu košulju nemamo, ali dok god nije u zboru ili orkestru, može bilo kakva, a nekakvu imamo. Poslije ćemo investirati u jednu veću koja će trajati barem 3 godine

  32. #232
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Apri, kupi joj one "jednokratne" crne balerinke izvana skaj, iznutra tkanina (ja kupila A. za folklor ove jeseni po 35kn u Mani, bude i u HM-u) pa ih samo navuče u forcimeru.
    Što se suknje, nađi negdje vulgaris crne suknja-hlače ili dugu suknju na lastiku pa će je nositi još godinama.
    Vjerujem da gore ne mora biti baš košulja, možda bi i obična bijela uska majica prošla?


    Eto.

  33. #233
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    [QUOTE=čokolada;2284936]Skupno muziciranje za sve učenike kreće od 3.r. (mali orkestar ili zbor ili komorna glazba)/QUOTE]

    Mi smo prvi razred i već smo imali obveze oko orkestra gitara.

    Raspored smo dobili prije nekoliko dana.
    Ima još tu puno aktivnosti za one koji žele, tipa izleta, radionica...
    Apri, to za odjeću, dobro da znam i to, ni mi nemamo ništa takvog, osim možda košulje
    Gdje se uopće crna suknja može naći?

  34. #234
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Inače Deichman ima dobar (povoljan) izbor tih svečanijih cipelica (osobito muških, tipa koledžica).

  35. #235
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Pa posudi. Sigurna sam da će se naći netko tko ima nešto od toga tu na forumu ili na fb-u.
    Vjerujem da bi i bijela majica prošla. A crne balerinke možda možeš naći za par desetaka kuna u onim nekim dućanima s nakitom ili H&M-u (ne mora u njima doći od kuće).

    Moram priznati da kad smo kupovali zimske cipele da sam mislila ne to da moraju koliko-toliko dobro izgledati da mogu proći i za nastupe
    Bijelu košulju nemamo, ali dok god nije u zboru ili orkestru, može bilo kakva, a nekakvu imamo. Poslije ćemo investirati u jednu veću koja će trajati barem 3 godine
    He he he... Ovo što apri piše zvuči tako poznato! Jedne godine je moj sin išao na nastup u mojim unisex gležnjačama jer ne može u tenisicama, a nismo uspjeli naći ništa prikladno. Do danas smo se uspjeli snaći - ja svakom od njih za sezonu kupim i po jedne samterice tamnoplave ili crne koje prolaze na nastupima + po jednu košulju. Cipele - tenisice koje nisu izrazito sportske (neke od brušene kože, jednobojne) odlično prolaze. Sajmonice isto.

    Gledam djevojčice na produkcijama - nemaju sve suknje, gitaristice i harmonikašice često nastupaju u hlačama, ali većina ima balerinke i bijele čarape. Za zbor ne znam - moji ne idu. Bijelu majicu obično ima svako dijete i to također prolazi. Btw. u onom dućanu Roberto (Kvatrić, ima i na drugim mjestima) ima balerinki za nikakve novce, a i u Daichmanu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.11.2012. at 10:38

  36. #236
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Gledam djevojčice na produkcijama - nemaju sve suknje, gitaristice i harmonikašice često nastupaju u hlačama
    bingo!

  37. #237
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    [QUOTE=kate;2284972]
    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Skupno muziciranje za sve učenike kreće od 3.r. (mali orkestar ili zbor ili komorna glazba)/QUOTE]

    Mi smo prvi razred i već smo imali obveze oko orkestra gitara.

    Raspored smo dobili prije nekoliko dana.
    Ima još tu puno aktivnosti za one koji žele, tipa izleta, radionica...
    Apri, to za odjeću, dobro da znam i to, ni mi nemamo ništa takvog, osim možda košulje
    Gdje se uopće crna suknja može naći?
    Kate, niste li vi u privatnoj školi? Koliko sam vidjela, njihov se program ponešto razlikuje od programa gradskih glazbenih škola. Vjerojatno odatle i angažman u orkestru. No to je vjerojatno samo povodom nekog nastupa, ili? Naši od 3. razreda imaju orkestar ili zbor kao nastavni predmet, dakle cijeku godinu s fiksnim terminom u tjednu.

  38. #238
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Kate, privatne škole vjerojatno malo drugačije rade, ako ništa, moraju opravdati cijenu pa zato i ponude svašta nešto.

  39. #239
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Jesmo, u privatnoj. Pojma nemam, samo znam da je morala doći na probe u 16.15h i zbog toga je izostala s engleskog.

  40. #240
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    na produkciju možeš kako hoćeš
    ovo je ipak HGZ
    božićno koncert!
    ali ja mislim kako su traperice i bijela majica sasvim pristojan izbor :reče ona koja i na svadbe u trapericama ide:

    evo, već se javljaju dobrovoljne posuditeljice za košulje

  41. #241
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    a na HRT, u šta to spada?

  42. #242

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    meni ništa ne smeta u glazbenoj
    OSIM...
    LOOOOL

    imaju nastup u HGZ, 15.12.
    i treba doći u bijeloj košulji, crnoj suknji/hlačama
    i crnim svečanim cipelama

    pogađate, mi nemamo apsolutno ništa od to troje
    i stvarno mi se ne da potrošiti minimalno 300 kuna za nešto što više nikada neće obući
    jer su ti odjevni predmeti u njezinom životu isto što bi meni bio kostim trbušne plesačice, npr.

    e, to me ljuti
    ok, postoji rješenje... da ne ide na koncert
    ali nije baš neko

    Sad si me podsjetila na moje školske dane, kad sam suknju posuđivala od mame (jer sama nikad nisam htjela nositi tako nešto), a košulju bih iskopala neku iz dubine ormara

    I nemoj tako, da više nikada neće obući... pa bit će još takvih nastupa, nije ovo prvi i zadnji

    Što se tiče skupnog muziciranja, kod nas to još nije aktualno, ni blizu (obavezno je tek u 5. razredu).
    Ali su zahtjevi za vježbanjem poveliki. Da sam ja tako vježbala u nižim razredima glazbene, gdje bi mi bio kraj

  43. #243
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Da, to nije zgodno ako vam mijenjaju raspored tijekom godine, odnosno uvode nove aktivnosti.

  44. #244
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku

    I nemoj tako, da više nikada neće obući... pa bit će još takvih nastupa, nije ovo prvi i zadnji
    kupila joj prošle godine za nastup u Povijesnom muzeju - tirkiznu košulju i balerinke (ima se, može se)
    košulja premala, balerinke poklonjene prijateljici drugi dan poslije koncerta
    LOOOL

    ali, snaći ćemo se mi
    u krajnjem slučaju, kupim 50 cm crnoga baršuna i provučem gore gumicu.
    pa će svake godine biti sve kraća i kraća

  45. #245
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku

    evo, već se javljaju dobrovoljne posuditeljice za košulje
    Zar si sumnjala?

    To ti je forumaška solidarnost

  46. #246
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Mi imamo druge obveze osim glazbene škole, pa sam zato i napisala sve ovo da znaju koji će se tek upustiti u to.
    Npr. ovaj tjedan nam je otpao engleski, otpao teniski trening i otpao talijanski zbog ovih dodatnih obveza u g.školi, obveznih.

  47. #247
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo druge obveze osim glazbene škole, pa sam zato i napisala sve ovo da znaju koji će se tek upustiti u to.
    Npr. ovaj tjedan nam je otpao engleski, otpao teniski trening i otpao talijanski zbog ovih dodatnih obveza u g.školi, obveznih.
    Kate, ja bih na to reagirala. Ne može biti obavezno nešto što se odvija u samo jednom terminu (dakle, nemaš alternativni termin) i javljeno je kad su djeci već rasporedi aktivnosti odavno posloženi. Jedno je tu i tamo kakav izuzetak - dogode se i odrade i svašta drugo, ali ovo mi se ne čini u redu. Ili su vam to barem trebali najaviti na početku školske godine.

  48. #248
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo druge obveze osim glazbene škole, pa sam zato i napisala sve ovo da znaju koji će se tek upustiti u to.
    Npr. ovaj tjedan nam je otpao engleski, otpao teniski trening i otpao talijanski zbog ovih dodatnih obveza u g.školi, obveznih.
    A može li se u glazbenoj dogovoriti neki drugi termin? Mislim, nešto ide, a nešto ne ide.... Mi ponekad "hvatamo krivine" oko zajedničkog muziciranja - ako netko ne može u subotu, nađe se dan u tjednu kad svi mogu, samo se treba dogovoriti (ali to vrijedi za mali sastav, teško je tako nešto napraviti za orkestar ili zbor).

    Probaj pomicati trening. Jezik ćeš teško... Moji dečki isto idu na izborni engleski (njemački im je prvi jezik) i dobro smo pazili da se satnica glazbene uskladi s tim, a to nije uvijek lako.

  49. #249
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Mi smo sve savršeno posložili u satnici, ali ovo su ekscesi na koje nismo računali, nadam se da je to iznimno zbog koncerata u 12 mjesecu. Peterlin, treninzi su organizirani zbog nas u tim terminima, djeca su na trenizima grupirana po trenutnim sposobnostima, ali ajde izostat će taj put, ionako ide 5x tjedno.

    Ne žalim se, samo želim osvjestiti buduće naraštaje glabenika.
    Mislim da je glazbena škola vrlo zahtjevna izvan-nastavna aktivnost, praktički svakodnevna obveza i da ju je teško gurati npr. uz sport. Nije da se ne može uz drugo, može se, i mi guramo.

  50. #250
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a zamisli da ih je dvoje

Stranica 5 od 40 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •