Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: "jednosmjenska" nastava 2011.?

  1. #1
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno "jednosmjenska" nastava 2011.?

    ako stvarno planiraju sve škole "svesti" na nastavu u jutarnjoj smjeni, zanima me kako će se to regulirati u školama sa po 1000 učenika?
    kako će to organizacijski biti moguće, a da se razredi ne opterete sa po 50 učenika?

    znate li išta o tome?

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni se cini da ni oni sami to ne znaju nit ista planiraju osim sto cekaju da se jos smanji broj djece, pa ce svi stati u jednu smjenu bez problema.
    Mozda misle sagraditi jos koju skolu, lai cisto sumnjam da bi bilo moguce osigurati dovoljno prostora u tako malo vremena.

  3. #3
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    sta nisu govorili da ce se postojece skole dozidavati i da ce se masovno zidati jos objekata tamo gdje je situacija bas kriticna (trosmjenski rad i slicno)?

    znam da su u puli dozidane dvije osnovne skole (za dvije znam - vidikovac i veruda), te dvije bi trebale sad biti ful jednosmjenske (nisam 100 posto sigurna jesu li uspjeli)...

    al opet - u ove dvije bilo je "dovoljno" nadograditi par ucionica, mozda nije bila toliko kriticna situacija kao sto cujem/citam da zna biti :/

  4. #4
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    to spada pod drugu turu izbora, do tada: sound of silence

    osim što je dno krize predviđeno 2012.

  5. #5
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    po meni je to nepotrebna utopija
    -duplo više učionica
    -uplo više nastavnika
    a čemu? neka se djeca priviknu na život u smjenama,
    neki od njih čeka rad 8x8 tj. 8 sati radiš, 8 sati si doma

    bezveze

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Uopce to nije utopija. Navikavaj se ti da odes na posao a da ti dijete ostane doma cekajuci 2 sata da ide u skolu i da provedes taj tjedan s njim 30 minuta u kojem ce vecerat i otici na spavanje.

  7. #7
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Moja djeca imaju nastavu samo ujutro i to je prava blagodat za obiteljski život i za njihove učeničke obaveze. Imaju više reda u životu nego što bi imali u smjenama. Podržavam da se to uvede za svu djecu, uz uvjet da razredi ne budu preveliki - u tom slučaju je bolja smjenska nastava.

  8. #8
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Uopce to nije utopija. Navikavaj se ti da odes na posao a da ti dijete ostane doma cekajuci 2 sata da ide u skolu i da provedes taj tjedan s njim 30 minuta u kojem ce vecerat i otici na spavanje.
    e
    tako sam ja odrasla, i nu me
    a šta ako roditelj radi u smjenama? pa ne radimo svi u jednosmjenskm poslovima, zašto bi mi bili privilegirani?

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Nda...radim u smjenama (jedan dan ujutro, drugi popodne). Užas me hvata od tog prijedloga jer, ako se ostvari, djeca će mi u školu ići samo ujutro, a ja (i drugi nastavnici u glazb. školama) ću raditi samo popodne , jer nećemo imati đaka u jutarnjoj smjeni. Eventualno će GŠ prestati raditi u svojim prostorima i preseliti se u OŠ, te postati izborni predmeti.
    :/

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    auu, čokolada, točno
    o tome ni nisam razmišljala

    kod nas su tek sad dozidali dovoljno učionica da se krene u dvosmjensku nastavu od jeseni
    ne znam gdje će im stati još učionica i kako će to sve uspjeti iskombinirati da za 2 godine krene samo jedna smjena :vrlo_skeptična:

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    -uplo više nastavnika
    :?

    i ne mislim na uplo jer vjerujem da misliš na duplo

  12. #12
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    jep duplo

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    jep duplo
    nije mi jasno na što si mislila :? , ali broj učitelja u školama koje su prešle na jednosmjenski rad nije se povećao; nema potrebe za tim.

  14. #14
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ako imaš 4 razreda istovremeno hrvatski, trebaš 4 učitelja
    u dvi smjene trebaš 2 učitelja

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Broj nastavnika se određuje po broju odjeljenja. Nema veze sa smjenama.

  16. #16
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ako imaš 4 razreda istovremeno hrvatski, trebaš 4 učitelja
    u dvi smjene trebaš 2 učitelja
    Pa isto je.
    Nas je 4, svaka ima po četiri razreda. Radimo u smjenama. Zadji dan škole smo obično svi u jednoj smjeni i svaka radi svoje.

  17. #17
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    jasno mi je da je jednosmjenski rad optimalniji od dvosmjenskog,djeca su odmornija, manje sama kod kuće i sl. Ali, kada vidim kojiko se moje dijete i ne samo on, veseli poslijepodnevnoj smjeni, makar sada dok su ovako mali zao mi ukinuti im to.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    kada vidim kojiko se moje dijete i ne samo on, veseli poslijepodnevnoj smjeni,
    zašto se vesele?

  19. #19
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    i meni je bila draža popodnevna smjena
    ja spadam u one koji se ne vole jutro, predvečerje je moje vrijeme tzv. ljudi-sove

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    i meni je bila draža popodnevna smjena
    ja spadam u one koji se ne vole jutro, predvečerje je moje vrijeme tzv. ljudi-sove
    e sad što ćemo s onima koji su večernji ili noćni tipovi!? uvesti noćnu smjenu?

  21. #21
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    a jok
    imaš samo dva tipa:
    -jutarnji: ljudi-ševe
    -večernji: ljudi-sove
    i međusobno se baš i ne podnose
    a MM spada pod ljude-ševe

  22. #22
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    moj se veseli jer, kada dodje iz skole ne mora pisati zadacu, ujutro se naspava, stigne napisati zadacu i poigrati se. Cini mi se da ima osjecaj manjeg presinga.

    Pitala ja i ostale njegove prijatelje, svi vise vole poslijepodnevnu smjenu.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    i moja voli popodnevnu smjenu , a bome i ja volin
    na poslu popodnevnu....

  24. #24
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Nda...radim u smjenama (jedan dan ujutro, drugi popodne). Užas me hvata od tog prijedloga jer, ako se ostvari, djeca će mi u školu ići samo ujutro, a ja (i drugi nastavnici u glazb. školama) ću raditi samo popodne , jer nećemo imati đaka u jutarnjoj smjeni. Eventualno će GŠ prestati raditi u svojim prostorima i preseliti se u OŠ, te postati izborni predmeti.
    :/
    X
    Meni je to već bila stvarnost prije porodiljnog jer su moji srednjoškolci svi u jednoj smjeni. Jutarnjoj. Nama to baš i nije najbolje riješenje za obiteljski život. Cijelo vrijeme sam u kontra smjeni sa MM.

  25. #25
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ma mislim da je to "uskladjivanje" sad svih sa svacijim obiteljskim zivotom i osobnim preferencama - stvarno malo off topic :/


    i ja sam isla kao dijete (i u osnovnoj i u srednjoj) i ujutro i popodne u skolu, pa sam popodnevnu smjenu "voljela" zbog nekontroliranog jutarnjeg blejanja

    a i kad radim, moja smjena nikako ne godi obiteljskom zivotu. uvijek od 15-23, slobodna jedna nedjelja u dva mjeseca, obicno mi slobodni dani padaju u tjednu kad mm radi (jutarnju smjenu, jelte)... :/


    kakve to veze ima s cjelokupnim uskladjivanjem uvjeta u skolama? smatram da treba teziti tome da djeca imaju najslicnije moguce uvjete za skolovanje u svim dijelovima hrvatske.

  26. #26
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    takoe

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Moja djeca imaju nastavu samo ujutro i to je prava blagodat za obiteljski život i za njihove učeničke obaveze. Imaju više reda u životu nego što bi imali u smjenama. Podržavam da se to uvede za svu djecu, uz uvjet da razredi ne budu preveliki - u tom slučaju je bolja smjenska nastava.
    Ovako je i kod nas. Unatrag 3-4 godine, možda i više (ne znam točno, jer moju djecu to nije zateklo) u našoj školi je jednosmjenska nastava.

    To je dobro i za učenike i za roditelje, a vjerujem da tako misle i nastavnici. Stariji učenici su u školi samo ujutro, u nastavku su eventualno izborni predmeti i slobodne aktivnosti.

    Istina, to je vrlo teško rješivo za neke škola, a tu treba pažljivo planirati uzimajući u obzir širu sliku... Naime, u našem naselju ima relativno velik broj škola na malom prostoru (naša je građena prije 40 godina kad je istočni dio grada bio u ekspanziji) tako da bi neke od njih vjerojatno zjapile prazne da u njih ne idu djeca iz prigradskih naselja (transport autobusima).

    Teško je jednosmjensku nastavu izvesti bez pažljivog planiranja kompletne infrastrukture (nova naselja, GUP, vrtići i škole, s jasnom perspektivom što se očekuje u slijedećih n+k godina). Danas se grade ili su napravljena ogromna stambena naselja oko Sesveta pa sve do Dugog Sela. U tom kvartu neke škole rade čak u tri smjene, a u centru rijetko koji razred ima više od 20 učenika... Ima još takvih kvartova. Ne znam, nije to lako, ali dugoročno je svakako opravdano uvesti jednosmejnsku nastavu gdje god je moguće.

  28. #28
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Htjedoh reći - ne može se jednosmjenska nastava uvesti "dekretom" - život je nešto drugo...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    smatram da treba teziti tome da djeca imaju najslicnije moguce uvjete za skolovanje u svim dijelovima hrvatske.
    Najsličnije, i što bolje.
    Meni se jednosmjenska nastava čini bolja, posebno ako bi to značilo da se u ranim popodnevnim satima nastavljaju razne slobodne aktivnosti. Pa i vanškolske aktivnosti bi mogle biti ranije. Ovako mi je klinac žurio nakon popodnevne smjene u drugo naselje na trening u 19,30, a ako sve škole pređu na jednosmjensku, onda ni treninzi ne bi morali biti navečer.

    A kako će to ostvariti - to je druga priča. Mm je na najavu jednosmjenske nastave na roditeljskom vijeću pred koju godinu pitao namjeravaju li povećati školu ili smanjiti broj učenika, ali nije dobio odgovor.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Kod nas u kvartu je "planirana" gradnja još jedne škole (čitala u zg news ) , a kad se u susjednom kvartu napokon napravi dugo najavljivana škola rasteretit će se još jedna od postojećih.
    Pretpostavljam da bi onda u kvartu mogla saživiti jednosmjenska nastva :?

  31. #31
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    mi smo u jednosmjenskoj školi - i nadam se da će tako ostati do kraja školovanja djece. Kako mi nemamo nikakvu pomoć baka, deda i inih- meni je tao rješenje predobro i on bi mogao biti razlog odabira druge dalje škole koja bi imala jednosmjensku nastavu

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    To je i jedan od razloga zbog kojeg nam na pamet ne pada da se selimo, iako je stan tijesan... Strpit ćemo se, logistika je važnija!

  33. #33
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    logistika je važnija!
    ja se bojim kako će postati - najvažnija!
    i uzročnik najvećih stresova.

    ako mi dijete ide u dislociranu jednosmjensku školu, i ako su izborni predmeti dva sata nakon završetka jutarnjeg turnusa... :/ :?

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    logistika je važnija!
    ja se bojim kako će postati - najvažnija!
    i uzročnik najvećih stresova.

    ako mi dijete ide u dislociranu jednosmjensku školu, i ako su izborni predmeti dva sata nakon završetka jutarnjeg turnusa... :/ :?
    Joooj, stvarno je za neke kvartove teško dati pametan savjet. Teško je to!
    Kad vidim ovakve stvari, zahvalna sam do neba na svom kvartu, našoj školi, činjenici da radim u blizini itd.

    U ovakvoj situaciji bogme bih razmislila i o selidbi (nije to savjet, to je opcija) vodeći računa i o odabiru škole... To je važno, pogotovo ako je dobra (i za više djece), obitelji su vezane za školu desetak godina, čak i više.

    Neko rješenje će se već naći... Držim fige da bude sa što manje stresa. Sretno!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Kod nas 1. i 2. razredi su stalno jutarnja smjena, a čini mi se da je škola na dobrom putu da pređe na jednosmjenski, jednostavno zbog malo djece
    Prošle godine je upisano 2 razreda prvašića po 20 učenika...
    Meni se u školi nije sviđalo to mijenjanje smjena. U srednjoj smo imali istu smjenu ( bilo 1. ili 2.) cijelu godinu pa se neki ritam ustali i to mi je bilo ok.
    E da, postoji i loša strana imanja malo djece u školi, a to je nedostatak izbora aktivnosti, tako mi 4 dana u tjednu vozimo na aktivnosti u drugo naselje, u kojem nismo htjeli kupiti stan baš jer je bio trosmjenski rad :/

  36. #36
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    skoli u kojoj radim se dogradjuje jos jedan dio. od jeseni bi trebali preci na slijedeci ritam: nizi razredi ostaju u 2 smjene, visi razredi prelaze na jutarnju smjenu. inace, to je jedna od najvecih skola u drzavi sa prosjecno 1250 djece po godini.

    a sada hladan tus svima: zbog krize je navodno odluceno da do daljnjega nema nadogradjivanja skola! nasa skola je vec prije dobila novce za taj projekt, pa su onda to i mogli napraviti. ali sto je sa skolama koje tek sada to planiraju? sigurno ne bu dobile novce do 2015. kako je krenulo...

  37. #37
    jemma avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    more i mi
    Postovi
    16

    Početno

    U našoj školi su smjene od 1-4 razreda, a od 5-8 razreda škola je svima ujutro, s tim da su tjelesni i informatika popodne.
    Ja ću na jesen imati prvašića u smjenama (nastava popodne počinje u 14) i petaša ujutro i kako će to funkcionirati ... pa saznat ćemo :/

  38. #38
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Nažalost, uskoro će biti jednosmjenske nastave više zbog manjka djeca i potrebe da se iznajmljivanjem prostora škole popodne poveća budžet nego zbog drugih razloga. Ujedno će trebati mnogo više profesora, a sve se manje učenika odlučuje za te studije.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj Luminitsa prvotno napisa
    Ujedno će trebati mnogo više profesora
    Zašto?

  40. #40
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Citiraj Luminitsa prvotno napisa
    Ujedno će trebati mnogo više profesora
    Zašto?
    I ja pitam.
    Ne treba više profesora, već više učionica.

  41. #41
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Pa ne znam, jesi li do sada isti profesori predavali u obje smjene? Iz svojeg se osnovnoškolskog iskustva toga ne sjećam. A da će prostora trebati, itekako.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Svaki nastavnik ima svoju satnicu neovisno o smjenama.
    Povećanje broja nastavnika je potrebno ako se povećava broj odjela a smjenski rad nema apsolutno nikakvog utjecaja.

  43. #43
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Onda u redu.

  44. #44
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Kad sam vidjela naslov, uhvatio me smijeh.

    Ma nema šanse da se to dogodi do 2011. Ljudi moji, pa toliko prostora se u RH ne može naći za 10 godina, a ne za 2 godine.

    U mojoj školi ima preko 1000 učenika i 25 učionica, pa vi računajte. Raspored se uspijeva nekako napraviti samo iz razloga što je praktična nastava dobro raspoređena pa nam nisu svi učenici istodobno na nastavi.
    Ali je organizacijski vrlo zatjevno.

  45. #45
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja mislim da je u našoj budućoj školi (oš Malešnica) to neizvedivo. :/ .
    Ne da ima previše djece nego škola valjda samo kaj ne puca poi šavovima.
    A 2011. moj sinko kreće u školu.

    Nego, kako bi kada bi se to uvelko funkcionirao cjelodnevni boravak?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    meni se čini super da to zaista profunkcionira do 2011 - odnosnovoljela bih da se uvede europski sistem, da je škola od 9 do 4 (znači ne boravak poslijepodne, nego škola).
    Totalno mi je nepojmljivo da mi dijetetu završi škola u 12 a da ja radim do 5, a ne želim da bude jedna od 20 koja mora ostajati u boravkku.
    Mislim da škole moraju pratiti rad roditelja.

  47. #47
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj petra prvotno napisa
    meni se čini super da to zaista profunkcionira do 2011 - odnosnovoljela bih da se uvede europski sistem, da je škola od 9 do 4 (znači ne boravak poslijepodne, nego škola).
    Totalno mi je nepojmljivo da mi dijetetu završi škola u 12 a da ja radim do 5, a ne želim da bude jedna od 20 koja mora ostajati u boravkku.
    Mislim da škole moraju pratiti rad roditelja.
    Ovo bi i meni bilo drago, barem za prvih nekoliko razreda, a možda i duže.
    Što se boldanog tiče - nije baš tako malo djece u boravku, dapače, iz godine u godinu raste broj odjeljenja s produženim boravkom i škola koje ga omogućuju.
    Inače, ne znam kakav je točno dnevni raspored škola u Europi, ali meni se sviđa (za niže razrede) sistem našeg boravka. Do podne nastava, ručak i veeelika pauza za igru (zbog čega se oni tako dobro poznaju i tako su dobra ekipa da je to milina) i onda u 14 sati domaći rad. Kad se završi, opet slobodno vrijeme.
    Mana boravku, barem u našoj školi, a vjerojatno i šire, je da popodnevne učiteljice često raspoređene na to mjesto da odrade još koju godinu do mirovine ili slično, tako da ispada da u boravku dobro funkcioniraju samo djeca dobre koncentracije i samostalna, a oni koji trebaju malo više brige, zapravo se ispišu iz boravka.

  48. #48
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    I meni se sviđa boravak - to nije "čuvanje djece" nego strukturirano vrijeme koje se sastoji od igre s prijateljima i izrade zadaća. U školi moje djece iznimka su oni koji ne idu u boravak - u kćerinom razredu samo jedno dijete ne ide na boravak.

  49. #49
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    mi imamo jako puno problema sa našom školom
    imam prvašića kojeg od sljedeće godine žele slati u susjedno naselje u drugu školu skupa sa svim drugašićima naše škole samo zato što je škola"mala" i nema mjesta za sve učenike

    nama dolaze i djeca iz susjednog naselja (drugog) jer njihova škola zjapi prazna, treba je preurediti i adaptirati i sad sva ta djeca dolaze u našu školu a mi koji živimo preko puta škole i koji smo se tu doselili (doslovno) radi blizine škole ćemo autobusima morati slati svoju djecu u školu

    to je očajno...ionako mi je dijete samo doma do mog dolaska s posla...srce mi puca od same pomisli da će još morati čekati autobus i ići u naselje koje uoće ne poznaje

    neću vam uopće pisati o stanju školskih autobusa koji ne da nemaju pojaseve već nemaju ni sjedala kako treba već često djeca stoje radi pokidanih sjedala

    ja maštam o jednosmjenskoj nastavi, živim za dan kad će nam biti omogućena jer moje dijete je sad u međusmjeni, dogodine ide u smjene
    kad god bude popodnevna smjena po čitav tjedan se nećemo viđati osim iza 18:30 kad dođe doma iz škole ili 19:30 kad ima dodatnu nastavu

    očajno.....ja bih odmah potpisala jednosmjenski rad + produženi boravak za djecu od 1-4 razreda.....

  50. #50
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ja od ove jeseni imam i treceg skolarca i zbilja ne znam kako bi sve uskladila da idu u smjenama u skolu. Zadnje dvije godine su samo ujutro i tako je i njima i meni sto puta bolje. ispocetka su malo kukali sto se stalno moraju dizati ujutro, ali im se sada svida. Samo se nadam da ce i sljedecu skolsku godinu biti tako, mada pricaju da bi se i mi mogli vratiti na dvije smjene.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •