Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 282 od 282

Tema: Tribestan

  1. #251
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Cure, MM je jučer radio kontrolni spermiogram. Dijagnoza je i dalje ista - oligospermia s tim da mu je koncentracija nešto manja nego prošli put.
    Mi smo zato odlučili prestat s Tribestanom. Napominjem da je MM prije tri tjedna popio Sumamed što je možda loše utjecalo na spermiogram.

  2. #252
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    i mi se "skidamo" sa tribestana i prebacujemo na čajeve - nedostaju nam!
    novina je pyctogenol...možda se dogodi čudo, a ako ne, nadu nam nitko ne može uzeti

  3. #253
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj ivica_k prvotno napisa Vidi poruku
    i mi se "skidamo" sa tribestana i prebacujemo na čajeve - nedostaju nam!
    novina je pyctogenol...možda se dogodi čudo, a ako ne, nadu nam nitko ne može uzeti
    Slažem se! I mi smo odlučili probati s Pyctogenolom. Nisam sigurna za doziranje. U ljekarni su rekli 1 x dnevno, ali netko je na forumu napisao 2x2.

  4. #254
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Ima li još netko kome Tribestan nije pomogao a da je uspio s nekom drugom kombinacijom? Tribestan navodno radi čuda,ali u nešem slučaju nije bilo pomaka.

  5. #255
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj delfin prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se! I mi smo odlučili probati s Pyctogenolom. Nisam sigurna za doziranje. U ljekarni su rekli 1 x dnevno, ali netko je na forumu napisao 2x2.
    mm ga uzima 2x1, onaj od 20 mg

  6. #256
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    ivica_k,to ste sami tako odlučili ili vam je netko preporučio?

  7. #257
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    sami smo tako odlučili, 4 kom nam je previše i financijski (600 kn mjesečno, a toliko nas je koštao i tribestan)
    pycnogenol je navodno jači od bioastina, koji se pije 4komx4 mg, pa smo mi procijenili da je 40 mg pycnogenola dnevno baš prava mjera

  8. #258
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Nas je Tribestan mjesečno koštao 1000 kn. MM je pio 3x2. Za početak ćemo Pycnogenol 1x dnevno ( od Kala 20 mg ), ali vidim i da ga ima i od Natrola ( 50 mg ) i košta 200 kuna,znači ekonomičniji je od Kalovog.
    ivica_k, možda nam Pycnogenol donese sreću.

  9. #259
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    nisam znala za ovaj Natrol, hvala na info!
    ~~~~~~~~~~~~~~da nam se posreći!

  10. #260

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    232

    Početno

    Mi smo jos uvjek na Tribestanu ako nista nebude za 3 mjeseca onda ce mo probati maxocum

  11. #261

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    232

    Početno

    Dali je neko primijetio povecanje testice dok ste koristili tribestan? Meni se cini da su kod MM se povecali ali nisam sigurna.

  12. #262
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Mi nismo primjetili neko povećanje od tribestana, ali mislim da nije bilo ni nekog poboljšanja...

    sad smo uz tribestan( kojeg nam je i dr. R. preporučio) uzeli i taj pycnogenol od Natrola pa ćemo vidjeti. Računam da bi punkcija trebala pasti početkom 4 mjeseca, tak da će to biti skoro 2 mjeseca kak će pit pyc...pa ćemo vidjet jel ima kakvog pomaka.
    Makar nama je pomak i jedan novodobiveni plivač jer ih mi i inače imamo 5-6 komada

    držim fige svima nama da sve te silne tablete urode plodom.

  13. #263
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Bab,Tribestan je u nekim slučajevima radio zaista velike pomake. Kod nas pomak s oligoastheno na oligo s tim da je broj po mililitru manji nego što je bio s prvom dijagnozom. Mi smo stoga zakljućili da Tribestan u našem slučaju nije pomogao onoliko koliko smo očekivali pa smo prestali s konzumacijom. MM ga je pio sedam mjeseci,računajući i pauze koje se obavezno rade. I ja sam kupila Pycnogenol. Zanima me koliku dozu Pycnogenola pije TM?

  14. #264

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    232

    Početno

    Dali Pycnogenola pomaze dok azoosperije?

  15. #265
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    edinas, mislim da slobodno možete probati i s tim uz Tribestan. MM i sad ne pije samo Pycnogenol već i Bioastin,MenaArginmax, folnu i čaj koji naručujemo iz Istre. Dok je pio Tribestan, uz to je uzimao cink,selen,c vitamin i Bioastin.

  16. #266

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    232

    Početno

    Mozes li mi poslati na privatnu poruku uvezi tog caja? Pokusajecmo jos sa tirbestanom i bioastin pa onda kad uradi nalaze

  17. #267
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Delfin, MM pije 1 tabletu dnevno, od 50mg. To sam mu ja tak rekla, jer uz tribestan i sve ostalo nekak mislim da mu je dosta jedna...a ko zna, možda se i varam. doduše, tak piše i na kutijici.
    A kakav vi to čaj iz Istre imate? Jel to na onu foru ko i od g. Mije iz Solina?
    To već duže pijete? I jel ima pomaka?
    ajme sto pitanja...sorry

  18. #268
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    edinas,imaš pp od mene. bab,slobodno pitaj. Ne znam da li je na istu foru,oni ne daju nikakvu garanciju, što je realno za razliku od Tešića!
    Da,da, i njegovu terapiju od 300 eura smo popili. Pročitaj nedavne postove o Pycnofenolu na temi Kako ste popravili spermiograme. Preporuča se doza od 200 mg na dan. MM za sada pije samo 20 mg. Za pomake neke veće ne mogu se pohvaliti. Prva dijagnoza oligoastheno, zadnje dvije oligo s tim da je koncentracija po mililitru svaki puta sve manja. Zato smo i odustali od Tribestana iako sam ja polagala veliku nadu upravo u njega. Ali,možda je u vašem slučaju upravo on lijek.

  19. #269
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    ma ja mislim da više ništa ne znam. Lagano sam već luda od bočica po kući, od silnih para koje smo utukli u sve to, a opet nema baš nekih rezultata. Ali sam rekla i sebi i njemu da će to sve piti sada do ovog postupka, pa će nakon toga napraviti pauzu sa svime da odmori organizam od svega.

    Čitala sam i ja da bi trebalo piti 200 mg pycnogenola ali iskreno malo mi se to čini preskupo( 4 tablete dnevno) a ja se tješim da mu je uz sve ostalo šta pije dosta i ta jedna.
    Još malo pa ćemo bit pametniji...4 mjesec je tu začas

  20. #270
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Skupo je,definitivno. Želim sreću tebi i tm.

  21. #271

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    232

    Početno

    Kako je stanje sa tribestanom. Jeli ko radio nalaze.

  22. #272

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    61

    Početno

    Naručila Tribestan preko interneta.
    Stigao na carinarnicu u Rijeku i sada me traže da im dostavim dozvolu agencije za lijekove da imam pravo uvoziti lijekove.

    Da li je netko imao iskustva s ovim?

    Pomoć

  23. #273
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj jvk prvotno napisa Vidi poruku
    Naručila Tribestan preko interneta.
    Stigao na carinarnicu u Rijeku i sada me traže da im dostavim dozvolu agencije za lijekove da imam pravo uvoziti lijekove.

    Da li je netko imao iskustva s ovim?

    Pomoć
    Nemem takvog iskustva. Mi smo ga kupovali u Rijeci u lijekarni u blzini riječke bolnice ili u biljnoj lijekarni kod Trsatskih stuba.

  24. #274

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    17

    Početno

    pozdrav,jel netko zna može li tribestan povećati hormonalnu vrijednost testosterona,pitam radi muža ,on ima azoospermiju al mu je testosteron u gornjoj granici?nisam pametna jer ipak on potiće proizvodnju testosterona

  25. #275
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    ako mu je nalaz testosterona ok, onda nije preporučivo koristiti tribestan.

  26. #276
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Nama je pomogao bioastin, od lipnja prošle godine, do veljače ove spermiogram se ustrajno popravljao s oligoasthenoteratozo na rubnu normozoo.

  27. #277

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    17

    Početno

    ne kužim zašto se tribestan nebi smio davati ako je testosteron ok,jer tribulus je regulator hormonalni a nema nikakvih nuspojava niti kontraindikacija..znači nebi smio uzrokovati promjenu u testosteronu,ako je pametnije da mu to nedajem a što da mu dam....bioastin sada pije i velike doze matične mlijeći al sve nekako mislim da bi mu ubacila i još nešto....azoo cure ima li netko kakvu idejicu

  28. #278
    mammasita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    51

    Početno

    Citiraj Vivach prvotno napisa Vidi poruku
    Pisala sam edinas na pp, ali mislila sam da bi bilo dobro ovo moje razmišljanje podijeliti i s ostalima. Napominjem da se ono samo odnosi na muškarce koji imaju dijagnozu azoospermije.
    Naime, moj mm ima dijagnozu azoo pa smo i mi odlučili pokušati s tribestanom (uz bioastin i vitamin C). Naša odluka je da on neće ići na kontrolni spermiogram već će vaditi hormone nakon minimalno 6 mjeseci uzimanja (sada je proslo točno 3 mjeseca da uzima) i tada cemo naročito obratiti pažnju na FSH.
    Ako se dobro sjećam sjećam se da je M od ajvice nakon 2 god. pijenja tribestana imao dosta manji fsh, sto znaci da se je kod njega pokrenula spermatogeneza.

    Jer doista teško je očekivati kod mm-a da će biti plivača u ejakulata, ali ako mu fsh padne sa 19-21 koliko je imao do sada na manju razinu (ispod 17) možemo očekivati da se pokrenula spermatogeneza i da će u krajnjoj nuždi nešto biti nađeno punkcijom/biopsijom.
    Ako bude pomaka s fsh, ići će napraviti i spermiogram, ali nas tada i ako budu nule na nalazu ne bi toliko obeshrabrilo!

    Pa drage moje, razmislite o ovoj opciji, mozda vam fsh pruzi neku utjehu ako se bojite svih nula na nalazu.
    moj ima fsh 15,znači li to da se ipak odvija spermatogeneza?

  29. #279
    Vivach avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    79

    Početno

    Sada sam se slatko nasmijala na svoj stari post...

    Mammasita, nažalost nivo FSH ništa ne znači po pitanju spermatogeneze. Ako si detaljno pročitala cijeli azoo topic mogla si vidjeti da mnogi muškarci imaju uredne hormone, a opet niti na biopsijama im nisu nađeni plivači.
    Jedini način, da se sazna da li ima spermatogeneze ili ne je punkcija/biopsija, a najbolje microTese koja se radi u Sarajevu.
    Vjeruj iskusnim parovima koji su prošli vaš put, prihvatite dijagnozu i nemojte gubiti vrijeme na raznorazne pripravke ili hvatati se za slamku jer je negdje netko uspio sa nečim... odmah se naručite na pregled (mislim da ti je florjan negdje napisao kod kojeg dr. na Rebru se najbolje naručiti) kako bi počeli sa svim pretragama i na osnovu njih se odlučili za eventualanu terapiju, a zatim i za postupak. A pripravke i 'slamke' uvijek možete usporedno koristiti.
    Možda sam gruba, ali voljela bih da je meni tako na početku netko rekao sve odmah u glavu... izgubili bi puno manje vremena, ovako smo skoro 4 godine tapkali na mjestu...
    Samo hrabro i krenite čim prije u borbu za

  30. #280
    mammasita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    51

    Početno

    Citiraj Vivach prvotno napisa Vidi poruku
    Sada sam se slatko nasmijala na svoj stari post...

    Mammasita, nažalost nivo FSH ništa ne znači po pitanju spermatogeneze. Ako si detaljno pročitala cijeli azoo topic mogla si vidjeti da mnogi muškarci imaju uredne hormone, a opet niti na biopsijama im nisu nađeni plivači.
    Jedini način, da se sazna da li ima spermatogeneze ili ne je punkcija/biopsija, a najbolje microTese koja se radi u Sarajevu.
    Vjeruj iskusnim parovima koji su prošli vaš put, prihvatite dijagnozu i nemojte gubiti vrijeme na raznorazne pripravke ili hvatati se za slamku jer je negdje netko uspio sa nečim... odmah se naručite na pregled (mislim da ti je florjan negdje napisao kod kojeg dr. na Rebru se najbolje naručiti) kako bi počeli sa svim pretragama i na osnovu njih se odlučili za eventualanu terapiju, a zatim i za postupak. A pripravke i 'slamke' uvijek možete usporedno koristiti.
    Možda sam gruba, ali voljela bih da je meni tako na početku netko rekao sve odmah u glavu... izgubili bi puno manje vremena, ovako smo skoro 4 godine tapkali na mjestu...
    Samo hrabro i krenite čim prije u borbu za
    Ma sve je meni jasno,samo se eto malo raspitujem,a što je sad s vama,jeste uspjeli doći do bebe?

  31. #281
    Vivach avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    79

    Početno

    Nismo, ali se još uvijek ne predajemo

  32. #282

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    5

    Početno

    Moj dragi pije Tribestan i sad je na onoj pauzi od 3 tjedna prije ponovnog uzimanja. Spermiogram je radio prije nego što mi je ginekolog preporučio te tablete pa me zanima kad se ponovno može napraviti spermiogram?

    Također, je li netko od muškaraca bio kod urologa jer mi je ginekolog preporučio i to samo se dragi naravno sad ustručava otići po uputnicu, ne znamo kako izgleda pregled niti eventualna operacija. S obzirom na to da sam nova ovdje, ako znate za konkretan topic u kojem je na to pitanje odgovoreno ili ga ja mogu postaviti, pošaljite link

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •