Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: Uzv procjena duljine bedrene kosti?!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    76

    Početno Uzv procjena duljine bedrene kosti?!

    Evo cijelu večer zabrinuto istražujem po netu i kajem se što sam otišla na ovaj zadnji uzv pregled koji me prestrašio.

    Sad sam 37+6, uzv pregledi u 20. i 32. tjednu su bili u redu i po svim parametrima pratili tjedne trudnoće(inače svi rađeni kod dr. Kosa).

    Danas, nakon što su me u trudničkoj ambulanti na Vinogradskoj ipak tražili još i uzv procjenu težine, a kako se u Viliju nisam na vrijeme naručila obavim to ovdje u Sisku privatno i onda me šokirao nalaz koji kaže :
    BPD 94 mm (38+1)
    AC 370 mm (40+6)
    FL 69mm (35+2)
    TT 3700gr

    Dakle, da duljina bedrene kosti u odnosu na glavicu i poveliki opseg trbuha dobrano zaostaje. I što sad. Da li tražiti drugo mišljenje, javiti se u Vinogradsku ili čekati 39 tj. kad su me naručili za pregled.
    Ovdje u Sisku se nemam s kime ni konzultirati jer mi je gin. koja mi je vodila trudnoću preminula prošli tjedan, mijenjaju je svi mogući gin. sa bolnice kojima naravno nije drago kad se neko odluči na porod izvan Siska i jedva i uputnicu dobijem, sve u svemu ludnica sad na kraju moje druge do sada uspješno iznesene trudnoće...

    Svaki savjet ili iskustvo dobrodošlo?

  2. #2
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    po tablici koju ja imam duzina FL ZA 37 TJ. trudnoce bi trebala biti 7.0mm za 38tj. trudnoce 7.1 mm,sto znaci da ti je odstupanje od tablice 1 mm.jos ako uzmes u obzir da su moguce greske prilikom mjerenja,a ovisi i koliko je kvalitetan utz aparat ja nebi rekla da se imas razloga brinuti...savjetujem ti da trazis drugo misljenje jer ti ovakav stres pred porod uopce nije potreban!evo,da ti jos kazem da je i mojoj bebici u 30 tj. FL bio manji 1 mm,na drugom pregledu vec je sve to nadoknadila...bit ce sve u redu

  3. #3
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    A sta kaze dr? Ako nije bio zabrinut posle takvog uzv nalaza, verovatno znaci da se nije mnogo trudio da pecizno izmeri.
    Kad se meri FL treba da se vide oba kraja kosti, znaci da na krajevima ima tupi deo. Vrrrrlo cesto ginekolozi to izmere ofrlje, vide da je ok ali u nalazu ostane onako kako su merili jer aparat izpisuje ono sto su oni kliktali po monitoru, a to uopste ne mora da bude realno.

    Verujem da je sve ok.

  4. #4
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    a koliko je normalno sa 25tj da bude FL
    sorry na ubacivanju

  5. #5
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    a po nekim tablicama 43-46 mm mada mi već u 23 tt imamo toliko ali kako svaki UZV nepokazuje isto onda mislim da to nije razlog za brigu ta 2 tjedna odstupanja

  6. #6
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    meni je 4.1 FL,BPD 6.3,AC 20.4 jel to ok ja i mjere dva pojma
    to je sa 25tj

  7. #7
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa
    A sta kaze dr? Ako nije bio zabrinut posle takvog uzv nalaza, verovatno znaci da se nije mnogo trudio da pecizno izmeri.
    Kad se meri FL treba da se vide oba kraja kosti, znaci da na krajevima ima tupi deo. Vrrrrlo cesto ginekolozi to izmere ofrlje, vide da je ok ali u nalazu ostane onako kako su merili jer aparat izpisuje ono sto su oni kliktali po monitoru, a to uopste ne mora da bude realno.

    Verujem da je sve ok.
    potpisujem

    UZ nije nepogrešiv, upravo suprotno.

  8. #8
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    nessa,laky ti je vec rekla za FL u 25 tj,BPD-6,5,a AC-19,9 .ako gin. koji je radio utz nije rekao da se trebas brinuti onda ne brini.beba se mice i tesko je izmjeriti tocnu duzinu,a razlike od tjedna do tjedna su u milimetrima.jos ako je neki stari utz...

  9. #9
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Meni je jedan mladi dr. u Vinogradskoj kad sam isto bila na UZV, i isto su bile takve razlike u mjerama (jedno veče za 2 tjedna, drugo manje,...) rekao da te mjere recimo "štimaju" do 26 - 28 tjedna, nešto kao do tada se sve bebe razvijaju približno isto, a dalje smo svi mi individualci. Nemam pojma da li je to točno, ili totalna glupost, ali mene je tada utješilo. I naravno, beba kad se rodila je bila savršeno ok.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ne boj se, nije to ništa strašno. Sve je bilo ok do 37. tjedna, pa nema razloga da ne bude i dalje. Slažem se sa Anemonom. Kod nas je bilo isto tako, sve je bilo ok, a onda negdje u 30 i nekojem tjednu upravo bedrena kost je bila manja. Naravno da sam se uplašila i zvala sam sve redom da vidim u čemu je problem.
    Dr. Kos je rekao ovako- mama, dijete vam neće biti košarkaš- nema na koga .

    Možda je ista stvar i kod tebe.

    Sretno!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    76

    Početno

    Naravno da nisam imala mira i otišla danas opet u Vinogradsku, hvala im na ljubaznosti...

    Uglavnom njihov je nalaz apsolutno različit, ali me utješio, pa nek stvarnost bude na pola puta od jednog do drugog i mi zadovoljni.

    Po njima je TT 2920gr
    BDP 92mm (37tj.)
    AC 317mm(35+4)
    FL 72 mm (36+5)
    :?
    Toliko o pouzdanosti uzv mjerenja. Hvala svima na podršci!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    Citiraj katja29 prvotno napisa
    Naravno da nisam imala mira i otišla danas opet u Vinogradsku, hvala im na ljubaznosti...

    Uglavnom njihov je nalaz apsolutno različit, ali me utješio, pa nek stvarnost bude na pola puta od jednog do drugog i mi zadovoljni.

    Po njima je TT 2920gr
    BDP 92mm (37tj.)
    AC 317mm(35+4)
    FL 72 mm (36+5)
    :?
    Toliko o pouzdanosti uzv mjerenja. Hvala svima na podršci!
    ne vjerujem, bas si me sokirala, ok trbuh i to, al kosti se fakat dobro vide na uzv u. na kraju neko se rodi sa 55 cm, a drgi sa 48, ovisi, pa je nrmalno da na kraju trudnoce svi nemamo isto duge kosti. znala sam da je sve ok, al drago mi je da si ti sad mirna.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    ovisi TKO mjeri, meni je dr. jukic prije poroda rekla oko 3700, i rodio se 3780.

  14. #14
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    svasta!koliko sam shvatila taj prvi utz si radila kod privatnika i platila ga?trebao bi on tebi platitodstetu za pretrpljen strah i brigu .znala sam da ce sve biti o.k. al takva odstupanja su prevelika...eto,tako to izgleda kad je netko nestrucan i povrsno obavlja jvoj posao!a ti sad budi mirna i zelim ti lagan porod i zdravu bebicu!

  15. #15
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Moram priznat da sam samo jednom nakon ulz išla uspoređivat mjere s tablicom.
    Ustvari, moja ginica ima ulz report koji odmah za svaku mjeru izbaci za koliko je to tjedana te pomjeri očekivani datum poroda.
    Nekad odstupa ovo nekad ono, nekad prema gore, nekad prema dolje.
    Ne brine me ništa.
    Dok god ona ne radi nikakvu paniku niti mi propisuje ikakvu terapiju ne vidim svrhu da razbijam glavu mjerama koja su napravljene jednim tako nesavršenim aparatom kao što je ulz

  16. #16
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Eh, kaok mi je ovo poznato.

    Najbitnije je da je sve ok

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    76

    Početno

    Da zaključim temu, rodila prije dva tjedna, po ZM sa 39+3 tj., curka 4000 gr. i 50 cm, sve super, u odnosu na tijelo nogice i glava izgledaju sasvim normalno, iako jest mali buco ( izgleda da će ovo biti mamina cura jer je prva def. tatina).

    Toliko o uzv procjenama...bile one u Zgb. ili Sisku!

  18. #18
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    cestitam od na maloj bucki

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    11

    Početno

    Drage evo i mene sa pitanjima.
    Može li mi netko pomoći i objasniti što znače te oznake:

    Bip ?
    Ac ?
    TT = to mi je jasno (težina)
    Tt ?
    KČS = to mi je isto jasno (otkudaji djetetova srca)
    Fl ?
    Amen ?

    I to sve popraćeno s tjednima.
    Znam da se nešto odnosi na mjerenje bedrene kosti..

    Hvala!!

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    BIP (ili BPD) ti je promjer glavice
    AC, opseg trbuha
    tt, tjelesna težina i tjedan trudnoće
    FL, duljina bedrene kosti

    (kakav amen)?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    mozda misli na amenoreju? vrijeme od posljednje menstruacije.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    vjerojatno pise i termin po amenoreji, i ovi gore po uzv u.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    11

    Početno

    piše mi 38 tj+6/7 amen (sada što god to značilo)?
    Tt je duljina bebe? Jer imam i TT

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    znaci da si tolko trudna " po menstruaciji " i vjerojatno se podudara sa terminom poroda po uzv u. meni je npr. termin poroda pa " amenorei " 19. il 21. 11., a po uzv u od pocetka 16.11.

  25. #25
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    ok. sad ja imam pitanje.
    meni zadnji pregled piše
    BDP - 3,0 14 6/7
    OA - 85 14 6/7
    FL - 16 14 6/7

    to štima?

    i ako mogu znati odakle vam te tablice po kojima znate jel ''paše''?

  26. #26
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    e da, i što je OA?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    imas na stranici poliklinike Harni. nisam sigurna, al mislim da bi to mogao bit opseg abdomena.

  28. #28
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    je, je, to je to. puno hvala, našla sam sve što me zanimalo.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    140

    Početno

    Molim vas ako mi netko može prokomentirati ove mjere za 25+3 tt, jučer na uzv dr. mi je rekao sve ok, a danas gledam i pokraj mjera piše štampanim slovima i potcrtano "glavica". Sad sam se baš nekako uznemirila:
    BPD 6.23
    AO 19.39
    FL 4.52
    TT 730g
    Ako netko ima komentar nek se javi biti će mi puno lakše.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    po Harni su ti mjere savrsene, i glavica isto - odgovara 25,2... mozda je mislio da je bebica na glavicu, a ne zadak pa to pise. sve je super

  31. #31

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    140

    Početno

    Mihim draga hvala ti, baš sam tražila mjere po dr. Harni ali nisam uspjela naći. Mislim da je možda glavica nisko ili zaglavljena jer imam veliki pritisak dolje nisko, a i napisali su mi strogo mirovanje a ništa mi nisu rekli. Ljuta sam kad mi pišu a ne govore, to nije u redu. Da sam to vidjela prije pitala bi. Uh morala sam se malo ispuhati, sad barem znam da su mi mjere u redu, hvala ti puno

  32. #32
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    podizem

    danas je po prvi put razlika u tjednima kod mjera bedrene, glave i trbuha. zadnji put je bedrena bila tjedan ispred glave i trbuha, a ovaj put nakon pet tjedana je bedrena 28+3 (53mm), trbuh je 29+3 (250mm), a glava 30 (78mm).

    gdje ste nasle tablice prosjecnih mjera?

    doktor je rekao da je to sve skroz normalno, ali ipak me malo muci :/

  33. #33
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    ispravak, zadnji put je bedrena bila svega 4 dana ispred ostalih, kaj je prakticki izjednaceno...

  34. #34
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    mi smo sa 29+5 tj. imali: BPD 30+5, FL 29, AC 28+5 i sve je bilo ok. tako da se ne brines to ti je ok.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Curke, vidim da niste čitale jaaaako stare postove .
    Bebe rastu parcijano, malo rastu bedra, malo glava, pa malo trbuh i tako redom.
    Slučajnost i moment u kojem je stanju taj odnos onoga trenutka kada ste naručeni na UZV je WoW, velik omjer raznih vjerojatnosti.
    Zato se ide svaki mjesec na uzv da se prati rast, ako nastane odstupanje ide se još češće da se ISTO PRATI RAST kroz neki vremenski period.
    Jedan nalaz, jedno stanje ne znači ništa.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    158

    Početno

    Evo male utehe svim buducim mamama koje ce doktori prestrasiti, tj. ne ni doktori posto oni kazu sve je ok a onda mi odemo kuci, uzmemo nalaz i krenemo da analiziramo i panicimo...barem sam tako ja uradila.
    U 38. nedelji mi je BPD odgovarao pa skoro za 32.nedelju :shock: , ja u panici, zastoj u rastu, mikrocefalija,na netu sve i svasta , gledam tabele, racunam, uzas.
    A istina, izmedju ostalog da BPD u kasnijoj trudnoci nije glavni parametar, bitno je da je rast proporcionalan STO GIN. PROCENJUJE.
    Kod mene je beba bila suvise nisko i 'preklopile' su joj se parijetalne kosti sto je davalo manji BPD.
    I tako, ja rodila savrsenu devojcicu, sa prelepom glavicom
    Zato drage mame opustite se, verujte svom ginekologu, i ne zaboravite da nista nije tako crno belo, i ne moze se sve ukalupiti u nase seme i tabele.

    Emilija 2006
    Andjelija 2009

  37. #37
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Vidim da se ovdje spominje uglavnom zastoj rasta u kasnijoj trudnoći. Jel ima tko iskustva s dijagnozom sporijeg rasta ranije? Meni je u 20. tjednu uočen sporiji rast, u 22. je bio malo izraženiji (posebno femur), naravno da sam izvan sebe i ne znam što očekivati. Tješim se da bebe rastu neproporcionalno, ali ipak je ovo još dosta rano. Može li se to ipak popraviti? Ima li netko kakvo pozitivno iskustvo?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    218

    Početno

    Samo da napomenem da ima različitih tablica, negdje određena veličina odgovara za 25 tjedana a u nekoj drugoj tablici ta ista veličina odgovara za 23 ili 27 tjedana. Moja ginekologica i ja gledamo različite tablice tj. ona više i ne gleda u tablicu nego lupa napamet, toliko je sigurna u sebe a te vrijednosti koje nam upiše mi kod kuće samo pregledamo i dobijemo totalno drugačije tjedne koji nama bolje pašu

  39. #39
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Tatto, i kod mog Izija su mere s oko 24 nedelje (ne secam se tacno) kasnile za nesto mnogo (cak i oko 4 nedelje, neki od parametara), ali je to sve bilo zbog brljivo uradjenog uzv pregleda, jer se on rodio s 52cm i 4050g!
    Da li ti je ginekolog nesto rekao?
    Meni moja nije, valjda je i ona znala da se nije potrudila precizno izmeriti.

  40. #40
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Ja sam malo isprepadana jer sljedeći tjedan moram u bolnicu "na promatranje". Ne znam što me čeka, može li se nekako utjecati na rast bebe u toj "ranijoj fazi". Inače sam na početku trudnoće imala hematom koji je iskrvario, pa morala mirovati, a i sad me muči što jako nisko nosim. Jel ima još ovakvih pehista ko ja? I sve to nakon duugih godina čekanja na našu mrvicu. Joj, umorna sam od svega.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Tattoo prvotno napisa
    Ja sam malo isprepadana jer sljedeći tjedan moram u bolnicu "na promatranje". Ne znam što me čeka, može li se nekako utjecati na rast bebe u toj "ranijoj fazi". Inače sam na početku trudnoće imala hematom koji je iskrvario, pa morala mirovati, a i sad me muči što jako nisko nosim. Jel ima još ovakvih pehista ko ja? I sve to nakon duugih godina čekanja na našu mrvicu. Joj, umorna sam od svega.
    Gle, ići ćeš na promatranje i to doslovno.
    Sorry što se smijem, ali i ja sam bila, a volila bi da mi je neko to prethodno objasnio.
    Računala sam da će doktori odjednom znati što se dešava - nisu.
    Računala sam da će me detaljno uputit u to što je što kod njihovih kratica dijagnoza - nisu.
    Računala sam da će me svakih sat dva nešto kontrolirat - nisu.
    Računala sam da ću doma za dan dva sa savršenim stanjem - nisam.
    Bilo je ovako: nakon UZVa i pregleda smjestili su me u sobu.
    Uzeli su mi krv za KKS, urin, bla bla, tlak i ostalo.
    Ja sam bila u 32-tj pa sam išla dvaput dnevno na CTG.
    Nakon 2-3 dana su me "tek" ponovo pregledali na UZV, to mi se činilo kao dvije-tri godine...
    Nakon 2-3 dana opet uzv.
    Poanta je ta da sam bila tamo "pod nadzorom", ležala, mirovala i glumila inkubator. A što bi drugo i radila.
    Bitno je ležati na lijevom boku jer je zbog sustava vena i arterija bolja prokrvljenost.

    Nadam se da će te nakon 7 dana "promatranja" pustiti da ležiš doma.

  42. #42
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    tattoo

  43. #43
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    sweety hvala ti, malo si me utješila. Ma znam da sigurno neću dobit neke konkretne odgovore, doktori su tu uvijek jako škrti, ja bih samo da me netko utješi da cijela ta priča ipak može završiti dobro. Pokušavam ovih nekoliko zadnjih dana ležati isključivo na lijevom boku i nadam se nekom čudu na sljedećem UZV-u. Tješi me činjenica o neproporcionalnom rastu jer je meni na pregledu u 20. tjednu glavica zaostajala više, femur bio gotovo ok, a onda u 22. tjednu glavica porasla, još malo zaostaje, ali ipak dosta porasla, ali femur sad dosta zaostaje. Možda i mala nepreciznost mjerenja jer je i meni doc rekao da je bebica jako nisko.
    pinky hvala na

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    158

    Početno

    Tattoo

  45. #45

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno


    Tatoo što su ti rekli za protoke kroz pupčanu vrpcu?

  46. #46
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Tattoo, ja se najiskrenije nadam da su u pitanju greske u merenjima, koje su i inace jako ceste.

  47. #47
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    sweety nisu mi dali nikakvo posebno objašnjenje, a ja bila u prevelikom šoku da išta pitam. Doc je samo rekao da beba ima dovoljno mjesta te da s obzirom na moju rizičnu trudnoću (dugo željenu) dođem u bolnicu na promatranje da se otkrije uzrok. Voljela bih misliti pozitivno, al je to ponekad jako teško Nadam se da ću uskoro dobiti barem neke odgovore i zato s jedne strane jedva čekam bolnicu a s druge me užasno strah nečeg negativnog. A tako se dobro osjećam kad mrvica pliva po bušici, evo danas je osjećam skoro cijeli dan

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    1

    Početno Mala bedrena kost kod bebe

    Citiraj katja29 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo cijelu večer zabrinuto istražujem po netu i kajem se što sam otišla na ovaj zadnji uzv pregled koji me prestrašio.

    Sad sam 37+6, uzv pregledi u 20. i 32. tjednu su bili u redu i po svim parametrima pratili tjedne trudnoće(inače svi rađeni kod dr. Kosa).

    Danas, nakon što su me u trudničkoj ambulanti na Vinogradskoj ipak tražili još i uzv procjenu težine, a kako se u Viliju nisam na vrijeme naručila obavim to ovdje u Sisku privatno i onda me šokirao nalaz koji kaže :
    BPD 94 mm (38+1)
    AC 370 mm (40+6)
    FL 69mm (35+2)
    TT 3700gr

    Dakle, da duljina bedrene kosti u odnosu na glavicu i poveliki opseg trbuha dobrano zaostaje. I što sad. Da li tražiti drugo mišljenje, javiti se u Vinogradsku ili čekati 39 tj. kad su me naručili za pregled.
    Ovdje u Sisku se nemam s kime ni konzultirati jer mi je gin. koja mi je vodila trudnoću preminula prošli tjedan, mijenjaju je svi mogući gin. sa bolnice kojima naravno nije drago kad se neko odluči na porod izvan Siska i jedva i uputnicu dobijem, sve u svemu ludnica sad na kraju moje druge do sada uspješno iznesene trudnoće...

    Svaki savjet ili iskustvo dobrodošlo?
    Pozdrav cure, znam da je post stari ali nadovezala bih se na njega jer sam od danas u totalnom šoku i samo googlam i istražujem i ne znam što da radim. U 32.tjednu trudnoće sam i imala sam danas ultrazvuk gdje mi je doktor rekao da se bedrena kost na bebi ne razvija dobro i da postoji mogućnost da rodim patuljka!! Muž i ja smo ostali u šoku, cijeli dan ne možemo doći k sebi, niti je on imao kakav genetski slučaj u obitelji, niti ja, oboje imamo 30 godina i ovo nam je prva beba, do sad su svi pregledi prošli savršeno, znači apsolutno sve je bilo u redu. Za par dana smo naručeni specijalistu i tada ce nam kažu znati reći više, ali ja ne znam kako da preživimo do cetvrtka u neizvjesnosti je li s našom bebom sve u redu. Inače danas je beba bila jako aktivna na ultrazvuku sto je i ginekologica komentirala i kaže da je bila u nezgodnom položaju za snimanje. Citam po forumima da se zna dogoditi da krivo izracunaju veličinu i ja se stvarno nadam da je i to u našem slučaju. Izračun je bio ovakav :FL 53.9mm, HC 288.0mm, AC 273.6mm, težina 1598 g. Očajni smo i molim vas za bilo koju riječ utjehe ako postoji, jednostavno smo koma oboje i ne znamo sto misliti. Itko?? ((((

  49. #49
    Omerta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    48

    Početno

    Mislim da vam je najbolje zatraziti drugo misljenje odnosno detaljniji pregled kod nekog privatnika. Kome idete u cetvrtak?

    Kad je moja mama bila trudna s mojom sestrom isto su joj na jednom od uzv-a rekli da nesto ne stima, da dijete ima prekratke noge, napravili takvu paniku bez razloga. Na kraju kod drugog doktora sve bilo ok, pa tako i kad se rodila. Kod nas niko nije bas jako visok pa je mozda i to objasnjenje. Mama je 156, tata 174, sestra sad u odrasloj dobi ima 157 ili 159 nisam sigurna, a ja sam 162. Moj partner je iste visine ko moj otac.. prvorodjena ima skoro 5 godina i nekih 105cm. Jednostavno je sitnija jer smo i mi takvi. Sad u drugoj trudnoci na uzv sa 21+3 isto je FL za par dana manji 3.45 (20+6), a glavica ispada veca BPD 5.59 (23+0) i nitko ne radi paniku, sa ostalim mjerama kad se sve zbroji i oduzme sve ispadne uredno.

    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

  50. #50
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Imaš dvije opcije: biti u psihičkom stanju u kakvom si ili ne biti.
    Beba je tvoja ma što bilo. Ako je bolesna, ako je patuljak, ako je savršena. Svejedno. Prestaneš biti očajna, prihvatiš dijagnozu i ideš dalje.
    Ionako postoji velika nada da je s vašom bebom sve u redu.
    Ne znam da li sam te utješila, pišem iz vlastitog iskustva na porodu, koje je drugačije ali puno gore od tvog.
    Skupi snagu i čekaj. Nema vam druge.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •