Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Konatalna CMV infekcija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1

    Početno Konatalna CMV infekcija

    Pozdrav, moja bebica je u trudnoći dobila infekciju citomegalovirusom. Zanima me ima li koja mama ovdje da joj je dijete imalo istu infekciju i kako je napredovalo jer neznam što očekivati. Ona je sada na liječenju ganciklovirom. Za sada znamo da ima oštećenje mozga (imala je ciste, sad su se povukle i ventrikulomegaliju), VSD, fluktirajući tonus mišića a prevladava hipertonus, hepatitis za koji nisu sigurni je li zbog CMV infekcije ili neki drugi sindrom. Također operirala je pilorostenozu i ima reflux ali to je u manje nebitno. Rođena je u terminu sa 2150g i 46 cm.
    Danas ona ima 3 i pol mjeseca. Prije nešto više od dva tjedna bili smo u klaićevoj na nekoliko pregleda a među ostalim i kod neuropedijatra (dr. Gojmerec). Zaključak je bio da ona strašno zaostaje u razvoju i da vjerojatno ne vidi ili ima velike poteškoće vida. Sada ona prati pogledom kad joj se pokaže neka igračka (ali intenzivne boje), pruža rukice prema igračkama ali hvata samo krpice, lutkicu vuče za haljinicu...kad je podignem drži glavicu samostalno ali nesigurno. Smije se igračkicama ili kad joj se priča nešto. Guguće ali samo samoglasnike (ae, au). Šakice su joj većinom otvorene. Ne voli biti na trbuhu i glavicu podize ali ne i prsa. Što bi još ona za svoj uzrast trebala raditi? Zabranili su mi da vježbam zbog hepatitisa pa me ful brine koliko će još kasniti.

    Ako postoji ovakva tema prebacite me jer je ja nisam našla.

  2. #2
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    javite se Malom domu za pregled i konzultacije

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •