Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: malena (uglavnom) odbija dohranu

  1. #1

    Početno malena (uglavnom) odbija dohranu

    Imamo kcerkicu od 13 mj. Poceli smo s dohranom kada je napunila 6 mj. U pocetku je hranu dobro prihvacala medjutim u posljednja dva mjeseca veeliku prednost daje dojenju (u ova dva mjeseca nije bila bolesna i nisu joj novi zubici izbijali) tako da danju dojimo u prosjeku oko svaka 2 sata i nocu dvaput. Hoce jesti samo banane, jabuke i kruh, ali ne neke znacajnije kolicine. Cim shvati da joj se priblizavamo sa hranom pocinje negodovati, cendrati... ne prodje niti 10 min. i evo je na dojci.

    Ne zelimo je forsirati, ali smo vec pomalo zabrinuti jer nismo sigurni da li mlijekom dobiva sve potrebne sastojke, a pored toga ja se za nesto vise od dva tjedna vracam na posao. Ona je zivahna i puna energije tako da po tome sudeci ne izgleda da joj nesto nedostaje. Sa 12 mj imala je 9 kg, od 9.-12. mjeseca dobila je zapravo samo 600g, nije utrostrucila porodjajnu tezinu (3250g), ali pedijatrica se nije oko toga zabrinjavala. Mi se tjesimo da ce problem biti rijesen mojim povratkom na posao i da ce ona shvatiti da mora jesti i drugu hranu. Da li je netko imao slican problem? Da ki je to uopce problem?

  2. #2
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Samo bih te željela makar malo umiriti ( jer mene ta faza o kojoj ti pričaš tek čeka :D ) i reći da majčino mlijeko i u ovoj dobi daje tvome djetetu puno puno vrijednih hranjivih sastojaka jer ono se prilagođuje njegovim potrebama. Naravno, u ovoj dobi djetetu je potrebna dohrana, ali možda ono sad prolazi neko razdoblje velike aktivnosti, otkrivanja, istraživanja ( je li prohodalo? ) pa naprosto "nema vremena" za jelo? Ako se pedijatrica nije opterećivala njezinom težinom ( je li kontrolirala i krvnu sliku? ), možda bi dobro bilo da se ti pokušaš malo "iskulirati" jer dijete vrlo brzo skuži kad se mi počnemo sekirati oko papanja, što se vjerojatno ne bi baš dobro odrazilo na cijelu situaciju.
    Eto, ja ti nemam više ništa pametnijega reći jer to još nisam prošla, ali sigurno će ti se javiti cure koje će reći nešto konkretnije!
    Pozdrav tebi i curetku! :wink:

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    slažem se s kliom, a evo i nekih mojih ideja
    djeca jako dobro osjećaju i kuže što se oko njih događa, možda je osjetila da nadolazi neka promjena (tvoj odlazak na posao) pa joj jednostavno treba više maženja i dojenja kako bi bila što više uz tebe.
    također, na početku djetetove 2. godine života može se javiti period kada beba opet počne pojačano dojiti, ali i to prođe, tako da mislim da se ne trebaš zabrinjavati.
    da li si probala dodati u hranu malo svog izdojenog mlijeka? bebe tako bolje prihvaćaju dohranu!
    možeš također pokušati da ju hrani netko drugi (tata npr.) dok tebe nema u blizini, tako da joj ne padne na pamet cica. moja mala, ako sam ja u blizini, želi dojiti svako malo, a kad mene nema, nego ju čuvaju tata ili bake i dede, znaju proći sati a da uopće ne traži papati.
    mislim da, kad kreneš na posao, neće biti previše problema s hranjenjem, ali joj to definitivno nadoknadi dojenjem kad se vratiš s posla

  4. #4
    LedinaMama

    Početno

    Moja je curica prihvatila nadohranu sa 13 mjeseci - kad sam ja pocela raditi. Do tada je jela po dvije-tri zlicice neke druge hrane - dnevno!

    Dok bih ja bila na poslu, jela je sve sto joj se ponudi. Kad bih se vratila, sisala bi i ne bi htjela nista drugo.

    Koliko sam cula, vecina se dojene djece ponasa bas tako.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •