Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 67 od 67

Tema: kliconoša i vrtić

  1. #51
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Dakle, Str. pneumoniae, Moraxella i Haemophilus su fiziološka flora nosa i nitko normalan to neće liječiti antibiotikom.
    Bris nosa se više uopće ne bi trebao raditi jer ne govori ništa.
    Osobno bih na tvom mjestu mijenjala pedijatra koji najvjerojatnije viroze tvog djeteta pokušava izliječiti manijakalnim uništavanjem fiziološke flore nosne šupljine. Ne znam kako bih drugačije nazvala 4 antibiotika za morakselu.
    I da, djeca u vrtiću to imaju u nosu, imaju i moja, a vjerojatno i tete i naravno da neće piti antibiotike.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    6

    Početno

    Ma to s antibioticima je bilo strašno, trebalo joj je mjesec dana da dođe sebi i da joj se koliko toliko regulira probava. A nažalost što se tiče pedijatra , kao i vrtić , imamo samo jednu pedijatricu tako da ne mogu mjenjati. Ne mogu vjerovati da mi i ovaj put nije htjela brže bolje uvaliti antibiotik. Da li je ona sad kliconoša ili ne? Jer očekujem da će me uskoro netko iz vrtića napasti što sam ju vodila u vrtić sa streptokokom. Zadnji put kad sam ju dovela u vrtić dok je još pila četvrti antibiotik zbog famozne morakselle skoro su nas otjerali, čak me ravnateljica zvala na mobitel sva u panici. Tad sam se posvađala sa svima! I sa tetama i sa ravnateljicom i pedijatricom. Nisam radila ni mjesec dana a morala sam na bolovanje s djetetom koje je šmrcalo i pilo antibiotike, imala je možda dva dana temperaturu ali nisam smjela u vrtić dva tjedna jer je pila antibiotik. Na kraju pedijatrica to nije mogla povezati s bakterijom , nego je rekla da je vjerovatno bila nekakva viroza! No comment!

  3. #53

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    6

    Početno

    Skužila je da je viroza jer sam na kraju i ja ju pokupila, a nisam imala mikakve morakselle ni streptokoke, jer sam i ja radila briseve da budem sigurna da ju nisam ja zarazila. I tek kad sam ja dobila temperaturu pedijatrica mi je rekla na telefon, "joj pa znate možda joj i nismo trebali dati tolike antibiotike" . Dobila u periodu od dva mjeseca Sumamed, Klavocin, Zinnat, i na kraju Augumentin i poslije tog zadnjeg je bris bio čist. Do sad! Očito da ću se ja od sad morati igrati doktora i procjenjivati da li joj stvarno treba antibiotik ili ne!

  4. #54
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Nemoj raditi briseve nosa. Za to stvarno nema razloga. I ne davati antibiotik za bakterije u nosu.
    I zanemari to s kliconoštvom. Dijete lijepo može u vrtić i sa svim tim beštijama unutra.

  5. #55
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj raditi briseve nosa. Za to stvarno nema razloga. I ne davati antibiotik za bakterije u nosu.
    I zanemari to s kliconoštvom. Dijete lijepo može u vrtić i sa svim tim beštijama unutra.
    ...tako ih i drugi imaju, pa im dođu ko kućni ljubimci.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    6

    Početno

    Hvala vam!

  7. #57

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Moj L je bio na zaraznoj zbog salmonele, u njihovom vrtiću je bila epidemija. Imao je više od 20- ak proljeva dnevno, temperaturu i preko 39 nekoliko dana, bio je u bolnici 9 dana. Dva tjedna nakon povratka iz bolnice smo analizirali stolicu ( nosili 3 uzorka) i danas sam dobila nalaz da su sva tri uzorka pozitivna. A i K koji su s njim u grupi su negativni. ja sam na sriću na praznicima ( radi u školi), pa možemo biti kući do kraja kolovoza skoro, nadam se da će do tada bit negativan.
    Stav epidemiološke službe je da u vrtić mogu ići ona djeca čija je stolica negativna na salmonelu. Znači, da bi L krenuo u vrtić mora mu stolica bit negativna, a i A i K prije polaska u vrtić moraju ponovo analizirat stolicu i ona mora bit negativna.
    Ima li neko pametan savjet kako se riješit salmonele u što kraćem roku?

  8. #58
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam di piše.
    Ali sam provjerio stav o tome s epidemiološkog gledišta.
    Dijete koje je kliconoša (a nema simptome bolesti), može ići u vrtić.
    Ovo je stav epidemiološke službe.

  9. #59
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Evo, ja ću napisati iz mog iskustva....

    Kažu da je salmonela koja se dobije hranom (a to je očito kod vas bio slučaj), ima teže i dulje simptome. Dakle puno stolica u više dana. I to je dobro, jer klice salmonele tako budu brzo i efikasno izbačene iz organizma.
    U slučaju da se zaraza desila na drugi način (klica, prljave ruke, ribice isl), simptomi su obično blaži i kratko traju, međutim...klica se toliko učahuri u crijevima da ju je teško izbaciti.

    Mi smo konzumirali ProLife pastile, ali ne znam koliko su pomogle, jer kad smo ih prestali uzimati i nalaz je bio negativan. A sad ima li to veze ili ne...ne znam.
    Pokušavali smo sa Coca-Colom, kiselim krastavcima, češnjakom (eh, ovo nam baš nije najsjanije prošlo).
    Češnjak sa jogurtom i voćem, kao zakamuflirano...... na lepinicama....nije išlo.
    Mislim da je sve jako individualno.

    I moj P. je isto bio negativan, ali nakon dva tjedna i on je postao pozitivan. Nije da te plašim, već da znaš da postoji mogućnost da se zarazite svi od njega.
    Dobro čisti WC i sve površine oko WC a, uključivo zid, nosač WC papira, pipu na umivaoniku i sl (cijelu kupaonu) i obavezno dobro, dobro pranje ruku, mjenajnje ručnika, nikako zajednička kupanja u kadi i sl.

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Dobra vijest: moj L je negativan na salmonelu. Nosili smo dva uzorka i oba su negativna. Brat mu je i dalje negativan. Loša vijest je da im je sestra pozitivna. U šestom mjesecu je bila negativna ali kako su onda tražili samo jednu stolicu moguće je da u tom uzorku stolice koji smo uzeli salmonele nije bilo. Pretpostavljam da je isti tip salmonele kao i kod L tj. da se to vuče još od vrtića. Prije par dana je imala jednu proljevastu stolicu bez ikakvih popratnih simptoma. Sad virujen da će ona se očistit kroz kolovoz da na jesen može normalno u vrtić, i da će joj oba brata i dalje ostat negativna. L je papao puno šljiva, marelica, smokava. Za K ću kupit sirup od suhih šljiva i smokava.

  11. #61
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Streptokok je u vrtiću, moje dijete ga dobilo, sasvim slučajno ga otkrili jer smo radili neke druge pretrage. Obavijestila sam vrtić, dobio je silapen. Nije imao nikakve simptome. E sada...vrtić ništa ne reagira jer kao HZJZ će njih obavijstiti ako se iz grupe pojavi još djece sa istom dijagnozom. Ali mi nije jasno ako nije imao simptome, tako bakteriju može imati pola vrtića...

  12. #62
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    U principu nije trebao niti dobiti antibiotik ako nema znakva bolesti.
    Kliconostvo bez tegoba se ne lijeci.

  13. #63
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Imao je pozitivan bris guze...

    A sto s drugom djecom?

  14. #64
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Koju bakteriju tocno je imao u brisu anusa?

  15. #65
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    I zasto se uopce radili bris anusa? Zbog nekih tegoba?

  16. #66
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ajmo pp

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    1

    Početno Upit vezan za salmonelu

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    Ponosno javljam da moji dječaci više nisu kliconoše salmonele nakon dugih 11 tjedana.
    Da stvar bude bolje (vjerojatno je slučajnost), od zadnjeg uzorka nisam im uopće davala Pro Life......sve ostalo bilo je isto....
    AndrejaMa proslo je dosta vremena od ovog posta vidim,ali molila bih vas da mi kazete sto ste tocno davali djeci za jesti kako bi ste ih rijesili salmonele jer evo mi se borimo sa tom bakterijom vec punih 5 mjeseci.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •