Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 108

Tema: CERVIKS

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Ja bih se u potpunosti slozila s prijasnjim postom. Ovakve dijagnoze i nacin lijecenja, a pri tome mislim hoce li ti reci da mirujes ili ne uvelike ovisi je li rijec o prvoj trudnoci ili ne. U drugoj ili kasnijim trudnocana normalnije je da se desi ta ulozivost ranije nego u prvoj trudnoci.

    Meni je ulozivost otkrivena u 18tj, sto je bilo jako rano, a i prva mi je trudnoca, ali najveci problem mi je sto mi je cerviks mekan i skratio se na pola svoje duljine tako da sam ja na strogom mirovanju vec jaaaaako dugo. Pored svega toga sve ide OK, a najbitnije je da se drzis doktorovih uputa i svakako ne radi ono sto ne moras - odmaraj sto vise!!!!

    I cuvajte seeeeeeeeeeeeeee :D :D :D

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na zapadu
    Postovi
    60

    Početno

    A dali spontani utječu na ranije otvaranje? Naime moja prva trudnoća je zavrsila kiretazom u 10 tjednu. u drugoj trudnoci sam se počela otvarati sa 37 tjedana i jos prenijela. pa onda treca trudnoca kiretaza u 12 tjednu i sad sam trudna i razmisljam da li je netko imao to iskustvo da se ranije otvarao as zbog toga.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    A sto je bio uzrok tim kiretazama?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na zapadu
    Postovi
    60

    Početno

    beba je umrla, no spontani nije sam krenuo, morali su me otvarati jer je sve bilo zatvoreno. Uzrok se nezna. Pitam zato jer je s menom na patologi bila zenska koja se počela otvarati sa 27 tjedana i njoj su rekli da je zato jer je kao mlada napravila abortus.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Joooj, jako mi je zao sto si morala prozivljavati sve to

    A, sad nisam pametna da ti mogu sa sigurnoscu to odgovoriti...nekako zvuci logicno sto su rekli toj djevojci, a je li to uvijek moze/mora biti uzrok ranijeg otvaranja ne znam....jer ipak si ti s druge strane imala uspjesnu drugu trudnocu koja je ocito bila i uredna jer otvaranje tako kasno je sasvim normalno.....mozda samo da se fizicki vise pripazis, jer znam da na to otvaranje pritisak sigurno utjece....znaci, minimalno fizickih napora....

    A, definitivno, savijet ginekologa koji ti vodi trudnocu nije naodmet....

  6. #56
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    zadnji pregled (28+1) mi je dr. kazao kako sam uloživa za vrh prsta (jagodicu prsta) i preporučio da prestanem radit čim prije. pa smo malo porazgovarali i kaže: ajde napravit ćemo briseve pa ćemo vidit kakvi su. ako su brisevi ok onda nastavi radit do kraja travnja :?
    napravila sve briseve (klamidija i ostala čuda) i sve je negativno.
    i pregleda on mene opet (tjedan dana nakon toga pregleda kad je ustanovio uloživost) i sad kaže: ok, ništa se nije promijenilo, možeš nastavit radit do slijedećeg pregleda koji je 13.5.

    ja ne želim na bolovanje ako stvarno nije stani-pani i ako nije beba u opasnosti.

    sad:
    - kakva je to uloživost za jagodicu prsta?
    - je li to stvarno opasno ili je sve stvar predostrožnosti?
    Hm, gledam u papire i piše mi da sam bila uloživa za jagodicu prsta prvi put s 18 tjedana. dr. nije dizao uzbunu i radila sam do kraja, a rodila par dana prije termina. Tek sad vidim o koliko stvari nisam razmišljala u prvoj trudnoći pa se nisam niti opterećivala :/

  7. #57

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Pa, ovo opterecenje nekada zna biti veliki problem, a opet s druge strane dobro je biti i informiran!!!!!

    Ni meni nikada nije spominjao da mi ova ulozivost stvara problem, vec omeksan i skracen cerviks....

  8. #58
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    Ja sam jučer bila na kontroli i sada sam otvorena za 1 prst.Ne brinem jer sam u terminu, čak mi je i dr. rekla da u slučaju kakvih trudova,istjecanje vode ili krvarenja mogu pravac u rodilište :D nego me zanima koliko je to centimetara,da li je to 1 cm?

  9. #59

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Ja sam trudna drugi put (16+4) i bila sam jučer na pregledu. Dr je rekao da je sve u redu. Međutim kad sam došla doma sam vidjela da na nalazu piše CC uloživ za vršak prsta. To mi se čini dosta rano, pogotovo jer sam s prvom bebom bila zatvorena do 35 tjedna i tek tada uloživa za vršak prsta. Malo me muči kaj mi doktor nije ništa rekao. Da ga nazovem i pitam ili čekam kontrolu za 4 tjedna?

  10. #60
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    i ja sam u 1. trudnoci bila do samog poroda zacementirana, a u ovoj sam uloziva za prst od 20tj. radila sam normalno do kraja, iako me je ginekolog pitao koliko mi je naporan posao i hocu li bolovanje. evo me sada, u 38tj, i na zadnjem pregledu mi je gin rekao: "Ne bute vi jos dugo rodili" :? a ja i dalje uloziva za prst...

    ako se brines, nazovi ginekologa i pitaj, iako u mom slucaju nije bilo razloga za brigu (ali to je samo moj slucaj).

  11. #61

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    Ej jel ima netko iskustva, kad je u pitanju tijekom trudnoće skraćen i smekšan cerviks, jel to ima veze s duljinom i težinom odnosno lakoćom poroda
    Čisto mi palo na pamet... Cijelu trudnoću mirujem zbog skraćenog cerviksa, skroz sam omlitavila i kondicija mi je 0 bodova, pa reko jel bar lakše otvaranje pred porod...
    Sad sam 35. tjedana pa me više i nije frka...

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Da, to uglavnom znaci da se brze otvoris i brze rodis....mada uvijek ima iznimki pa zapravo ne mora uvijek biti tako....

    Ima djevojaka koje su imale istu dijagnozu pa isle na carski...iz nekog drugog razloga...

    Ja sam pod istom dijagnozom...

    Zanima me je li ti se dosad jos dodatno skracivao cerviks ili ti je to cijelo vrijeme mirovanja ostao na istoj duljini?

  13. #63
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja sam bila uloživa, pa sve više i više otvorena...nemam pojma koliko sam sada otvorena, al nalaz je od pregleda do pregleda "napredovao"
    u 1.trudnoći sam bila uloživa za vršak i ostala do kraja, ništa se nije događalo...

    dr. mi je rekao da je kod mene latentna faza poroda davno zavšila i da će to ić jako brzo.
    ne vjerujem mu

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj mya02 prvotno napisa
    Da, to uglavnom znaci da se brze otvoris i brze rodis....mada uvijek ima iznimki pa zapravo ne mora uvijek biti tako....

    Ima djevojaka koje su imale istu dijagnozu pa isle na carski...iz nekog drugog razloga...

    Ja sam pod istom dijagnozom...

    Zanima me je li ti se dosad jos dodatno skracivao cerviks ili ti je to cijelo vrijeme mirovanja ostao na istoj duljini?
    Meni je dr. prvi puta izmjerila cerviks u 20. tjednu, kad je bio oko 25 mm i vanjsko ušće uloživo za vršak prsta, a takav mi je u biti nalaz cijelo vrijeme. Nije se nešto skraćivao, tu negdje je stalno, ali je od čvrstog postao smekšan... Evo i prije tjedan dana sam bila uloživa taj vršak prsta. (sad sam 35. tjedana).

    Nadam se da to znači lakši porod , ali opet nije mi jasno pošto se eto uopće dalje ne otvaram, tko zna... Ma znam da se to sve promijeni...

    A ti Mya, kakvo je tvoje stanje, jel se mijenjalo ili...

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Od 18tjedna velicina je bila na 1/2 članka s tim da je smeksan. I nije se mijenjao do danas kad sam 31+5, a na nalazu pise da je sada 1/3 članka....malo sam se zabrinula

    Ali vjerovatno bespotrebno....doduse, prepone me bole od jucer da jedva hodam, osjecam svaki misic u stomaku....koma...pa me valjda i to dodatno muci :/ :/ :/

  16. #66
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    mya, zašto, ja sam , kao što sam rekla, otvorena, i to mislim da bi sada bilo i 4cm. Nemam NIKAKVIH tegoba ni bolova. Tako da tegobe i pritisak ne znače ništa.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Ma, nemam pojma :/ , valjda sto dosad nisam imala takve bolove...sirenje kostiju dolje mi je dosad bilo bas lagano i trajalo kratko. Obicno ujutro kad ustanem ne osjetim vise to sirenje.

    Ali sad me boli od jucer istim intenzitetom i bas je neugodno....šepam do wc-a...kao da sam danima jahala ogromnog konja

  18. #68
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa
    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    zadnji pregled (28+1) mi je dr. kazao kako sam uloživa za vrh prsta (jagodicu prsta) i preporučio da prestanem radit čim prije. pa smo malo porazgovarali i kaže: ajde napravit ćemo briseve pa ćemo vidit kakvi su. ako su brisevi ok onda nastavi radit do kraja travnja :?
    napravila sve briseve (klamidija i ostala čuda) i sve je negativno.
    i pregleda on mene opet (tjedan dana nakon toga pregleda kad je ustanovio uloživost) i sad kaže: ok, ništa se nije promijenilo, možeš nastavit radit do slijedećeg pregleda koji je 13.5.

    ja ne želim na bolovanje ako stvarno nije stani-pani i ako nije beba u opasnosti.

    sad:
    - kakva je to uloživost za jagodicu prsta?
    - je li to stvarno opasno ili je sve stvar predostrožnosti?
    Hm, gledam u papire i piše mi da sam bila uloživa za jagodicu prsta prvi put s 18 tjedana. dr. nije dizao uzbunu i radila sam do kraja, a rodila par dana prije termina. Tek sad vidim o koliko stvari nisam razmišljala u prvoj trudnoći pa se nisam niti opterećivala :/
    ja sam i dalje uloživa za jagodicu prsta (tako je makar bilo prošli tjedan na kontroli kad sam bila 32+3 tt). evo sam nastavila s poslom sasvim normalno. ništa se uloživost nije povećala :D
    ali mi se kosti dolje raspadaju. ustvari imam osjećaj da mi se raspadaju od samog početka trudnoće :/

  19. #69
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Eto ja jucer bila na ultrazvuku u Rijeci i odma trazila kompletan pregled, i rekla mi je da mi je cerviks smeksan, ali zatvoren i da mu je duljina 1,5 članak, i da moja ginekologica ima pravo kad kaze da nemoram uopce mirovati nego sve raditi najnormalnije jer je meni takvo stanje od samog pocetka trudnoce, dakle ne mijenja se

    E sad sam stvarno mirna po pitanju toga! :D

  20. #70
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj mya02 prvotno napisa

    Ali sad me boli od jucer istim intenzitetom i bas je neugodno....šepam do wc-a...kao da sam danima jahala ogromnog konja
    E dobro si to opisala,tako i kod mene.Ja svaki put kad ustanem,bilo iz ležećeg ili sjedećeg položaja,moram se polako uspravljati pa malo tako stajati i tek onda oprezno korak po korak dok se ne uhodam.A ne daj Bože da bi dok ustajem iz kreveta prvo jednu nogu stavila na pod pa onda drugu.A jok,moram ih skupiti i i istovremeno s objema stati na tlo jer imam osjećaj da ću se raskoliti na pola kolko kosti pucaju bole prepone,boli zdjelica,živa koma :shock:

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Draga, neka te mm izmasira u tom prijedjelu...mene je sinoc bas fino izmasirao i nisam mogla vjerovati koliko je lakse!!!!!!!!!!! :D :D :D

  22. #72
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Jel zna netko dali se smijem kupati u moru ako imam smekšan cerviks??

  23. #73

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Ja ne vidim razloga zasto ne bi mogla..... :D :D :D :D

  24. #74
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Ma pitam jer sam prekjucer bila i bilo mi tj bilo NAM je taaaako jepo i tako smo obadvije se nauzivale!
    ALI mi je kad sam dosla doma, nakon tusiranja na gacicama bila jedna maaaaaala maaaala kapljica tj tockica tamne krvi :/ Nis me nije bolilo i nije mi poslije uopce nis bilo vise, mislim si da mi nije mozda opet pukla kapilarica neka jer mi se to znalo dogadati..
    A pregled mi je opet 8.6. sta mi se cini tako daleko :/

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    42

    Početno

    dali neko zna što znači cerviks skraćen i smekšan(prije 47mm sada 30mm)unutrašnje ušće u obliku slova t,vanjsko ušće zatvoreno?
    prošo mi je 36 tjedan trudnoće pa me zanima što točno to znači!po ovome nisam otvorena ili?kolegica je isto trudna ali njoj je rekao da joj je cerviks "zacementiran"da je zatvorena pošteno!šta onda znači kad je smekšan i skraćen?
    napišite da ću se lako otvoriti naravno i poroditi jer sam počela paničariti kak bude sve prošlo.ne mora značiti ali naš pišulinac tako voli jesti da je dr.rekao da će biti preko 4 kg.
    odmah spreman za školu

  26. #76
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Mene zbunjuje sta mi je os pocetka pisalo da je 1,5 članaka, skraćen i smekšan a na zadnja 2 pregleda nije napisala da je skracen nego samo 1,5čl, smeksan..

    Na koju foru to vise nije skracen?! :/

  27. #77

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj tinči prvotno napisa
    dali neko zna što znači cerviks skraćen i smekšan(prije 47mm sada 30mm)unutrašnje ušće u obliku slova t,vanjsko ušće zatvoreno?
    prošo mi je 36 tjedan trudnoće pa me zanima što točno to znači!po ovome nisam otvorena ili?kolegica je isto trudna ali njoj je rekao da joj je cerviks "zacementiran"da je zatvorena pošteno!šta onda znači kad je smekšan i skraćen?
    napišite da ću se lako otvoriti naravno i poroditi jer sam počela paničariti kak bude sve prošlo.ne mora značiti ali naš pišulinac tako voli jesti da je dr.rekao da će biti preko 4 kg.
    odmah spreman za školu
    Mislim da je T oblik ušća unutarnjeg kad nije otvoren , a to što se cerviks krati i mekša je ok pred porod. Meni je cijelu trudnoću cerviks bio cca 2,5 mm pa evo me u 39 tjednu , nemam nekih naznaka da ću skoro u rodilište, ali hm sve je sad na skoro tu kad god krene...

    I ja se cijelo vrijeme nadam da ću lako rodit kad je cerviks skraćen i bebać skroz nisko u zdjelici već tjednima, ali opet nije garancija. Najvažnije mislit pozitivno i molit se Bogu, bar ja tako mislim. Baš čitam knjigu Duhovni pristup rađanju gdje objašnjava koliko je strah zapravo neprijatelj na porodu i koliko sam strah uzrokuje već bol pri porodu... Nije tema, ali eto...

    Htjela sam reć, evo i sa skraćenim cerviksom se može fino izgurati do kraja . Za ohrabrenje curkama koje su u istoj situaciji.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno cerviks

    Po mojoj doktorici je cerviks skracen i potrebno je strogo mirovanje ako je ispod 25 mm. Moj je sa 33 tjedna bio skracen na 33 mm i tako je stajao vec neko vrijeme, omeksan je i za prst sam otvorena i rekla je da mogu na more, ali da i dalje umjereno mirujem (ne dizati nista tesko, ne kucanski poslovi, mogu u lagane setnje ...) Doktor iz Petrove mi je pak rekao da je to najnormalniji nalaz za drugorotku. Cure koje ste 36 tjedana, stvarno nije neki bad jos par dana mirovati do punih 37 kad mozete raditi sto hocete
    Ja isto tako mirujem umjereno jos 2-3 tjedna ako se ne skrati na ispod 25 mm, ako se skrati, onda cu bogami i strogo.

    :mase

  29. #79
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    da, moras mirovati osim ako ti je cerviks cijelu trudnocu jednako skracen i smeksan, ko meni. Onda ne moras.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    138

    Početno

    Pozdrav svima!
    Molila bih vas za pomoc...u 28 tjednu sam trudnoce i ovo mi je druga po redu.Prva je prosla bez problema ali sada u drugoj je malo drugacije...na prosloj kontgroli u 24 tjednu ginic mi je rekao da je sve ok ali da se posteljica nije digla i odredio umjereno mirovanje.Danas sam bila ponovo na kontroli (ginica je mijenjala kolegica jer je na godisnjem)Ona kaze da je sad posteljica ok ali da je cervix maternice omeksan i skracen 37mm i oblik slova v.Odredila mi je mirovanje...mogu umjereno setat i plivat.
    Moze li mi netko pojasnit koliko je to zabrinjavajuce i u kojoj mjeri bih trebala mirovat...s obzirom da imam djecaka od tri godine a mm ide na brod za tri tjedna pa ostajem sama :/
    unaprid hvala

  31. #81

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    probaj cim vise mirovat, ne znam bas puno, tj. skoro nista, al meni je sa 24 tjedna 53 mm. cuvaj se kolko mozes, ja nebi ni plivala, a malac ce shvatit da ne moras bas trcat, sretno. e i ne znam kaj znaci slovo v, al mislim da treba bit t. provjri da te jos ja ne isprepadam bez veze.

  32. #82
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Mislim da slovo V znaći vizualno ono kako i izgleda. Vanka je zatvoren ili možda lagano uloživ a unutra je otvoren.

    Čula sam i ja da plivanje ne odmaže, ali u svakom slučaju izbjegavati duže stajanja na nogama u mjestu (duže od 5-10 minuta) ili sjedanje, ako se gibaš lagano hodaj, izbjegavaj stepenice koliko god je to moguće, lezi sa uvijek podignutim nogama, nemoj podizati ništa teško, i naravno nemoj imati odnose. Eh da, izbjegavaj čaj od kamilice, ako imaš naviku piti. A ne bi bilo loše ako voliš jesti avokado i crvenog mesa, jer to učvrščuje cervix.

    Ovo su ti sve mjere predostrožnosti, ne znaći da se svake moraš pridržavati (doduše sexa se svakako moraš odreći). Ali nemoj se previše brinut, tvoj nalaz nije nešto strašan, veoma je čest, ja sam ti samo napisala neke stvari koje se preporučaju u slučaju da postoji opasnost od preuranjenog otvaranja.

    Najvažnije od svega je da ne brineš previše. Sve laganini

  33. #83

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    e i jos nesto, kuši magnezij 300 i pij svaki dan. i ja ga uzimam. ak ne mozes sumece imas granule biolektra..

  34. #84
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj mihim prvotno napisa
    e i jos nesto, kuši magnezij 300 i pij svaki dan. i ja ga uzimam. ak ne mozes sumece imas granule biolektra..
    Da, spas. Ja ga pijem od početka.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    138

    Početno

    Hvala vam puno!!!Danas cu odmah pocet pit magnezij...ma nisam bas pretjerano zabrinuta vise mm panicari pa me zna dovodit do ludila
    Trebat ce mi par dana da se naviknem na sporiji tempo ali sta se mora mora se...kontrola mi je za tri tjedna pa cemo vidit sta ce bit!
    Hvala vam puno,puno na savjetima od velike su mi pomoci

  36. #86
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj mihim prvotno napisa
    e i jos nesto, kuši magnezij 300 i pij svaki dan. i ja ga uzimam. ak ne mozes sumece imas granule biolektra..

    Nikako granule jer sadrže E koji nije dobar.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    kaj je to E??? Ja sad pijem od natural welta tablete, al cijelu prvu trudnocu sam pila te granule tj rastopila u ustima i sve je super s malenim, ne kuzim kak mogu stetit ( zanima me ).

  38. #88
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Mihim, oprosti na neobjašnjenju, nisam mogla pisati više pa sam postala onako. Te microgranule iliti Direct Mg u sebi imaju jedan emulgator koji nije preporučljiv. Istina, bebicama ništa neće biti, kao što dokazuje tvoja prošla trudnoća, ali koliko se sjećam kad sam to gledala to je bio baš neki loš emulgator koji je utjecao na fetuse miševa, tako nešto, ako se dobro sjećam. Sad sam pokušala pronaći preko pretražnika na kojoj sam temi to pisala i ne mogu naći, a više se ne sjećam detalja. Uglavnom, meni je to bio dobar razlog za izbjegavanje, mada sam svjesna da postoji xy drugih proizvoda koji trudnice unose u tijelo i možda imaju isti emulgator.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    nemrem vjerovat, jos me vise cudi kak ja to nisam skuzila u trudnoci, jer sam pazila bas sve, nisam jela ni hranu sa E 330 i 250 i bas sam pratila i te E koji su stetni - imala isprintano... i taj mg je skup, ja mislim da za 3 tjedna ima granula 55 kn, a ovih tableta ima valjda za 3 mj i ja mislim 80 kn. a evo, nekad hoces najbolje pa ti uleti nesto lose i mislis da je dobro ( makar sam bas u " soku " bas me zanima jel bas te granule od biolektre to imaju ).

  40. #90
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    OT Vezano za MG ja uzimam od dietpharma šumeče, super su i nisu štetne, 20 tableta, dakle za 20 dana, 53 KN. Malo imaju ogavan ukus, ali ako ih smučkate u soku ili limunadi da se izdržat. Nekad ih samo exam, Bljak!

  41. #91

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    OT sorry , meni tolko ogavno da bi povratila, NE MOGU... uf kad se sjetim, probala..

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    138

    Početno

    ja sam uzela te sumece i skroz su mi ok,nije mi nikakav problem popit pogotovo kad sam bas zedna....u kombinaciji sa hladnom vodom me bas osvjezi

  43. #93

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Eh da, izbjegavaj čaj od kamilice, ako imaš naviku piti. A ne bi bilo loše ako voliš jesti avokado i crvenog mesa, jer to učvrščuje cervix.
    Bok, evo i mene kući nakon tjedna u bolnici. Napravili su mi serklažu i sada strogo ležanje ležanje i nadanje da će sve ostati mirno dok ne dođe vrijeme termina.

    RozaGroza, gdje si našla taj podatak da avokado i crveno meso učvrščuju cervix? Ja sam već navalila na to jer srećom sve volim i super mi je.

    Hvala

  44. #94
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Bee:

  45. #95

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    52

    Početno

    Hej cure dizem ovu temu,dal mozda neka ima iskustva ili prolazi nesto slicno? Pred tjedan i pol sam isla sam u bolnicu jer me trbuh cijelo jutro bolio,pregledala me doktorica ustanovila da joj sve izgleda dobro,uu zatvoreno T oblik,cerviks 30 mm,u panici za 4 dana sam isla strucnjaku iz patologije u trudnocama,nakon pregleda je ustanovio da je moj cerviks toliki vec mjesec i pol dana,nasao je stariji nalaz u mojim papirima bolnickim,nije nikakvu paniku digao,rekao mi je da mirnije zivim,nikakvu serklazu nije spominjao,ja sam sad usla u 22 tjedan,prva mi je trudnoca,36 godina,umirem od straha kad me nekad zaboli po pol sata sat vremena kao da cu dobit jer sam citala da se onda otvara zena,ali to me mucilo i prije i nisam znala... uzas ako ima neko nek se javi bila bih zahvalna!

  46. #96

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Allegra, Razumijem problem jer je mene isto znalo boljeti kao kod najjace menge a onda bi skuzila da je od probave. Zapravo osjecaj bude kao da cu dobiti proljev. Puno cesce mi se to u pocetku dogadalo nego sada ali ni sada u ovom tjednu (36tj) nije jos iskljuceno. I jos uvijek mi je tesko raspoznati radi li se o probavi ili necem vezanom za trudnocu.
    Mislim da je kod tebe sve ok, pogotovo ako je dr tako rekao, ali ja sam uvijek za oprez. Pa kada god osjetis paniku najbolje je otici na hitnu.. nemas sto izgubiti. Jos ti malo fali do sigurnije zone, i bolje sprijeciti bilo kakvu komplikaciju i slusati intuiciju.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    52

    Početno

    Hvala ti lasica 1234,ti si super jos malo i eto vas! znas sto je najgore,dodjes na hitnu u panici a oni te gledaju u stilu "sta si doslq dosadjivat ovdje) na oprezu sam stalno,svakako sam usporila tempo,nista vise ne dizem ne ribam,skuham rucak,malo osnovno speglam i bok! Probava mi je veliki problem,ne u smislu zatvora vec napuhanosti,probala
    Sam i drugacije kombinirat hranu,nesto i izbjegavati(bijelo brasno,tjesteninu) ali ne pomaze isto je a daj mi reci koji su sigurni tjedni? 37? Jer mi se sad sa 22 cini kao cijela
    Vjecnost

  48. #98

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Znam to za hitnu.. i meni je neugodno kad odem ali si uvijek mislim, ma bebica je ispred toga sto je meni neugodno i onda me nekako nije briga sto ce reci. Mislim koliko placam zdravstveno, sad je vrijeme da to i iskoristimo. Siguran tjedan je 36. Ali sam zazo i napisala dok dodes u "sigurnije tjedne". Dakle da se krenes otvarati u 28.tj, jako je velika sansa da uz dobru skrb sve bude u redu s bebicom. Tako da sam zapravo mislila na taj 28.tj.
    Mislim nitko ne zeli tada roditi ali ja sam bila puno mirnija kada sam ga docekala.
    Sretno

  49. #99

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    52

    Početno

    Aha,dakle 28 tjedan...naravno nitko to ne zeli... a doktori znaju biti svakakvi. Recimo moja prijateljica iz Bg je dozivjela
    Skoro prijevremeni porod....bila na kontrolama bilo je sve ok,nikakvo skracivanje nista,i taj dan je osjetila pritisak u trbuhu,i po noci je krenuo prijevremni porod tek je zagazila u 6 mjesec,pozvala je svoju doktoricu kod koje je isla privatno,doktorica ju je u noci docekala ispred bolnice i stopirali su prijevremeni porod,odradili serklazu,lezala
    Je svo vrijeme strogo i donjela na svijet prelijepog djecaka,htjela sam reci da ovdje u mom gradu nema takvih privatnih doktora,kaze ti idite u bolnicu i bok,znam iz svog iskustva. (Malog doduse) nadam se i ja da ce do kraja bit sve u redu,a tebi hvala sto si se javila
    Posljednje uređivanje od Allegra28 : 13.09.2017. at 12:28

  50. #100
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Meni je to bilo najgore razdoblje, od 20. do 28. tjedna, i još mi se cerviks počeo skraćivati pa me moja ginekologica poslala na kontrole u bolnicu. Stalno me nešto boljelo, i išla sam na hitnu jednom baš zbog pritiska, ali ctg nije očitavao trudove. Još sam imala i bakteriju koja bi mogla napravit štetu ako bi se prijevremeno ovorila. Plus, u jednoj sam se od trudnoća sasvim bezbolno otvorila i vodenjak je prolabirao u rodnicu. I na kraju, sve sam trudnoće iznijela do termina, uključujući i ovu, sad sam u 39. tjednu. Ima tužnih priča, ali probaj naći način da ne misliš na najgori mogući scenarij. Ja sam stalno bila sama, na mirovanju i to me dokrajčilo, ako možeš, izađi, druži se, gledaj TV, čitaj, ostavi se crnih misli. Ako stvarno imaš osjećaj da nešto ne valja, odi na hitnu, zato su tamo. Briga te hoće li te netko gledati poprijeko. Iako, ja stvarno mogu reći da su svaki put doktori bili ugodni, neki i sjajni. Jučer me pogladila po trbuhu dr kojoj sam doletjela u suzama u 12. tjednu nakon izljeva krvi i kaže mi, dogurali smo do kraja! Nisam mislila da se sjeća. A možda se i ne sjeća, vidi da stojim pred visokorizičnom ambulantom pa pretpostavlja da postoji razlog. A isto mi je bilo malo neugodno što sam dolazila na hitnu samo da vidim srce, iako znam da u tako ranoj trudnoći terapije nema, osim mirovanja i utrogestana
    Posljednje uređivanje od aishwarya : 13.09.2017. at 13:00

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •