Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 108

Tema: CERVIKS

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    19

    Početno CERVIKS

    trudnice i mamice,

    što znači da je cerviks 1/3 članka zatvoren? Dakle, zatvorena sam, ali mi je cerviks dosta skraćen ili...?
    Danas sam trudna točno 36 tjedana, doktor kaže mirovanje tjedan dana dok ne uđem u 9. mjesec,,



  2. #2
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    pretpostavljam skraćen na 1/3 članka

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Skracivanje cerviksa je normalno pocetkom 9.mj....a neke tako izguraju cijelu trudnocu i sa strogim mirovanjem, zato mislim da se ne trebas nista brinuti.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    19

    Početno

    Hvala!
    Malo me doktor prepao kad je rekao strogo mirovanje pa molim boga da izdržim još 7 dana da uđem u 9. mj. pa onda neka bebač slobodno dođe!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Sigurna sam da nije ništa strašno ni alarmantno i zato ne treš brinuti. Gotovo si pred porod i bolje da je tako nego da si skroz zatvorena.

    Meni su u prve dvije trudnoće rekli u 24/26 tjednu da sam otvorena i da trebam mirovati. Jesam nešto više pazila što radim i koliko dižem....., ali nisam strogo ležala i čekala termin za porod i sve je bilo kako treba.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    19

    Početno

    Cerviks mi je skraćen, ali nisam otvorena.. Sad sad 36 plus 2. Imam takav pritisak na cerviks i donji dio trbuha da čim ustanem,moram odmah natrag leći jer imam osjećaj kao da ću se skroz otvoriti i roditi isti tren :/

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Ni taj pritisak nije strasan....ipak si u visokom stupnju trudnoce i normalno je da je pritisakm na cerviks velik jer ti je i stomak velik.....ali nemoj paniciti jer si pred kraj....uostalom malo odmora ti nece skoditi prije nego ti nastupi period kad neces imati vremena za nista....

    Ja od 18.tj. imam skracen cerviks na pola i evo me na strogom mirovanju vec 8.tj. i po svoj prilici necu smjeti ni u kakvu setnju dok ne dodjem do 37tj....

    Ma, bit ce to sve 5!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    19

    Početno

    DRAGA mya02,

    NE SMIJE NAM SAMO NIŠTA BITI TEŠKO - IPAK SU NAŠI BEBAČI U PITANJU

    MOGU MISLITI KAKO TI JE, JA AKO LEŽIM DULJE OD 2 DANA, VEĆ POSTAJEM NERVOZNA..SRETNA SAM KAD PADA KIŠA ILI KAD JE HLADNO JER KADA JE PREDIVAN DAN, KAO DANAS, IŠLA BIH NA KRAJ SVIJETA :D :D

    DRŽIM FIGE DA TI ŠTO BRŽE PROĐE VRIJEME I DA SVE BUDE SUPER!
    BTW-MISLIM DA ĆU IMAT 3 TONE, SAMO LEŽIM I JEDEM

  9. #9
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    e u to se nis ne kuzim, al pise mi u knjizici da je 1,5 cm, zatvoreno i uredno a sad valjda to po nekoj logici znaci da je ok :/

    @Patricija - pa nek ih i imas, bitno da cuvas bebu

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    19

    Početno

    ma to i ja kažem, poslije ću razmišljati o kilama

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Ah, ne pricaj mi o setnji...smrc, smrc

    Ali tako je kako je, a kile me nimalo ne brinu....skupljaju se itekako, ali to je jos jedini gust koji mi je ostao u trudnoci i ne dam ga nikome!!!

    S obzirom da si blizu - zelim ti ugodan boravak u bolnici

    BebaBeba - koji si tjedan?

    Cerviks je inace duzine 4-5cm, ali nekima prirodno moze biti i manji i da imaju u potpunosti normalnu trudnocu...

  12. #12
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    21 sam tjedan

    btw malo offtopica - ja do sad dobila 3 kile a zderem ko budala

  13. #13
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    e da i meni je cerviks od pocetka trudnoce na 1,5 i kaze gin da je to super i sve normalno, pa opet kazem posto se ne kuzim u to, najlakse mi je vjerovati joj

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Ma, nije najlakse vec i trebas vjerovati i imati povjerenja u svoju dok.

  15. #15
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Osjecam se odlicno od pocetka trudnoce i sve radim sasvim normalno ko i prije (naravno, koliko mogu bez forsiranja) tako da mislim da je to kako se osjecas ipak najbolji pokazatelj stanja

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    19

    Početno

    Znam da ne misiš tako, ali začas će ti doći 37. tjedan ( Ja sam sada 36+2),ja ne znam kamo su mi proletila posljednja 3 mjeseca - nisam išla na posao, puuuno vremena sam bila sama jer mi muž radi svaki dan do 8 navečer... kako bi mi tek proletilo da sam radila nešto konkretno. Sve mame kažu da se treba što više odmoriti i naspavati u trudnoći jer kada dođe beba, plakat ćemo za tim danima odmora..


    Iskreno, nemam pojma o "mjerama" znam samo da mi je skraćen - i da trebam živjeti na relaciji kupaona - krevet. Rekao je doktor da nema šanse da dočekam termin, ali da je važno da dočekam Uskrs, dakle još koji dan.. Danas mi je frendica rodila curicu i bila je otvorena od 4. mjeseca i morala strogo mirovati - ako je ona sirora izdržala i ja ću, i ti ćeš, svi će.. (s tim da je 2 mj. ležala u bolnici, užas!)...


    Ja sam natukla 20 kila jer ne znam kako da prestanem jesti slatko, kolači, čokolada, ma bilo kaj samo da je slatko - razumijem te - to ti nitko ne može oduzeti!taman da još i dijetu držimo u ovom stanju

    meni sada još koji dan strogog mirovanja, a od 12. mjeseca do sada - mirovanje; lagana šetnja i to je to (napalo me hrpu bakterija, antibiotici, beba nisko,.........)

  17. #17
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    ja sam isto jako puno sama jer MD radi od 7 ujutro do 18h... Ali mi unatoc tome vrijeme strasno brzo prolazi, al uzivam u svemu ovome, svakom danu i trenutku, i ne opterecujem se kilama nego papam sta i kad hocu i kao sto si rekla to mi NITKO NECE ODUZETI :D

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Ma, jos malo draga i svim tim mukama ce doci kraj....

    Ja sam ''tek'' 25+3 tako da sam jos u tom nekom kriticnom razdoblju pa sam isto na relaciji krevet-wc, a u krevetu sam u glavnom na lijevom boku....sjedenje isto izbjegavam....i meni kazu da mozda ne izdrzim do termina, ali da budem iskrena apsolutno u to ne zelim povjerovati jer znam da hocu, a onda kada dodjem do 37tj. rekla sam samoj sebi da cu ici u neke lagane setnje jer i tada ako dodje do poroda znam da nece biti problema....

    I ja mislim da je najbitnije slusati svoje tijelo, ono nam najbolje moze pokazati da nesto nije ili jeste u redu....

  19. #19
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    samo molim Boga da i dalje bude sve ovako pa da nemoram lezat jer kad god legnem ovo moje malo me izubija i izudara i to tako da neki put prokleto zaboli, pogotovo kad me pukne u mjehur ili u jajnik.
    Kad hodam mi je bar malo lakse jer je ne osjetim toliko i nis me ne boli.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    19

    Početno

    ma naaravno da ćeš izdržati do termina! :D pola toga je i u glavi.. tko misli negativno i sam sebe uvjerava da će roditi ranije, onda najvjerojatnije hoće..

    treba biti pozitivna!! :D :D :D

  21. #21
    kikica2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    250

    Početno

    ja sam tek 11 tjedana i preporučeno mi je mirovanje, ne strogo, ali bez šetnji, bez pospremanja, što manje sjediti, što više ležati... a imam malo dijete doma, radim još ovaj mjesec i odem na god. pa komplikacije. cure držite se

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    275

    Početno

    Cure hrabro!Sve će biti OK!

  23. #23
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Citiraj ninanuna prvotno napisa
    Cure hrabro!Sve će biti OK!

    ma mora!

  24. #24
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Jel zna netko objasnit dali 1,5 članka znaci 1,5 cm ili? Sta to zapravo uopce znaci :?

  25. #25
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    obzirom da si ti u 20. tjednu trudnoće i da nisi na strogom mirovanju, pretpostavljam da ti je cerviks 1.5 članka prsta. to ginekolog odreuje vaginalnim pregledom i dosta ovisi kakve prste ima (odnosno koliko duge članke prsta).

    ako je mjera u cerviksa u mm, onda se to određuje vaginalnim ultrazvukom. mislim da bi s cervikometrijom 15mm u 20.tjednu trudnoće trebala mirovati.

    mislim da je normalna duljina cerviksa oko 4cm.
    kad pogledam svoju ruku, mislim da bi 1.5čl=cca 3.5 -4.0 cm

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Eh, mene ste sada zbunile..... :D :D :D

    Ja mislim da kad se mjeri u clancima najvise sto moze pisati je mjera 1 clanak, a dalje 1/3 clanka, 1/2 clanka itd.

    Kod mene mjeri vag. pregledom i kad je utvrdio da se smanjio napisao je da se skratio na 1/2 clanka....i doslovno mi je tada rekao da se smanjio na pola svoje duzine zato sam mislila da je reg. duljina 1 clanak.....

  27. #27
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    a gle, ja imam možda male prste i nisam mjerila nego sam to rekla odoka.
    ne bi me čudilo da kod muškog ginekologa 1čl.=4cm

  28. #28
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Ma ne kuzim i malo si me zabrinula jer meni nije propisano NIKAKVO mirovanje ni strogo ni ne strogo a cerviks mi je takav od prvog pregleda... naprotiv kaze da je sve super i da nemam razloga suzdrzavati se od bilo kakvih aktivnosti!
    Prijateljica mi je isto trudna, mjesec manje od mene i isto joj je rekla ko i meni a isto joj pise 1,5čl

  29. #29
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    ako ti nije propisano nikakvo mirovanje onda je sve ok.

    ja sam samo pokušala odgovoriti na ovo pitanje:
    Jel zna netko objasnit dali 1,5 članka znaci 1,5 cm?
    Ne.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    Meni je cerviks skraćen od 22. tjedna, tj. tek tada mi je prvi put mjeren i otada mi je stalno cca 2,5 cm pa do 3 najviše. I u nalazu mi piše da je 50%. Računa se da je njegova recimo normalna duljina 4-5 cm valjda do tjedana pred porod, iako je u nekih žena prirođeno kraći pa može biti kratak od početka, a ne da se uslijed nečeg skraćuje. Izgleda da je to kod mene slučaj. Meni moja dr. koja mi vodi trudnoću savjetovala mirovanje, ali ne baš strogo. Išla sam na cervikometriju u bolnicu i tamo mi doktor savjetovao baš da ležim, iako mi je unutarnje ušće zatvoreno što je kao ful dobro.

    Ja mirujem, ali ne strogo, nekako mislim da ne moram baš strogo ležat... Nadam se da ne radim krivo, sad sam 28+3.
    Idem svaka 2 tjedna na UZV i cerviks je stalno tu negdje iste duljine, zato nekako ne paničarim.
    Briseve sam radila, u početku trudnoće streptokok B, sad je sterilno, pila antibiotike.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Draga, koja god mjera da ti pise - u clancima ili mm, ako se nije mijenjala od pocetka trudnoce onda brige nemas.....kod mene je situacija kao i kod Klarah, samo se meni desilo prije i u takvim situacijama u kojima se iz nekog razloga cerviks skracuje je mirovanje najbolja terapija.....ja pijem i gynipral jer sam imala strasne bolove....

    Uglavnom, clanci nisu jednaki centimetrima, tako da ti imas 1,5 clanak dug cerviks, a ne 1,5cm.....

  32. #32
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Nije se mjenjalo nista. valjda mi je prirodno takav..

  33. #33
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa
    ako ti nije propisano nikakvo mirovanje onda je sve ok.

    ja sam samo pokušala odgovoriti na ovo pitanje:
    Jel zna netko objasnit dali 1,5 članka znaci 1,5 cm?
    Ne.

    Ma nemas frke, hvala ti

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    42

    Početno

    Ja sam jučer bila na kontroli i rekao mi je kako je cerviks smekšan i skračen (na početku je bio 45mm,a sad 37mm).A ja ga nisam pitala dali to znači da sam otvorena ili što? Sad sam u 28 tjednu i bebač ljepo napreduje ali me svu prestrašio kad je još k tome rekao da ima manje plodne vode!Pa valjda čemo dogurat nekako uz mirovanje bar do 32 tjedna! :/

  35. #35
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    tinči, ne brini, u kojoj god literaturi sam gledala svugdje piše da nije zabrinjavajuća ako je duljuna cerviksa iznad 25 mm, čini mi se.
    Puno bitnije od duljine je brzina kojom se on skraćuje, dakle ako je neki umjereni tempo nema brige. Meni se od jednog do drugog pregleda čak produžio, iako se bio počeo skraćivati.
    A što se plodne vode tiče, probaj malo više tekućine unositi u sebe, jer ako te nije poslao ni na kakve druge pretrage, znači da taj manjak nije zabrinjavajući. Napajaj se vodom i vidjet ćeš, već na idućem pregledu ti uopće neće spomenuti plodnu vodu.

  36. #36
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    da vas i ja nekaj pitam - malo sam prokrvarila u nedjelju (trudna 33tj) pa sam danas otisla na pregled. kaze meni doktor, sve u redu, niste nista otvoreni, ja odahnem od olaksanja, a onda mi na nalazu napise "cerviks 1 clanka, za vrh prsta uloziv" - kaj to znaci?

    p.s. u prvoj trudnoci sam bila do samog kraja zatvorena skroz. jel to znaci da cu sada mozda malo ranije roditi?

  37. #37
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    ja sam u prošloj T već oko 20 i nekog tj.bila otvorena,rodila sa tj.dana prije i brzo.
    dr.me svaki put tješio da neka ne brinem šta sam otvorena jer da ću barem lako i brzo roditi i tako je i bilo.
    jedino je bilo ljeto pa se nisam smijela kupati u moru.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    42

    Početno

    Neznam više kaj da mislim jer me sad pred jutro steže u maternici ko da moram dobiti!Poludit ću od brige

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Bolovi su normalni u trudnoci dok su povremeni i privremeni...a s obzirom na tvoje stanje i mekan i malo skracen cerviks se trebas odmarati sto vise da ne bi doslo do ponovnog skracivanja.....

    I nemoj brinuti...samo pozitivno razmisljaj :D

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    42

    Početno

    hvala!sad je dobro!većinom me to steže svako jutro!danas sam malo šetala po dvorištu i prošlo je!samo da naš maleni bude živ i zdrav .da se mu nešto desi zbog toga što se nisam čuvala nikad si to nebi oprostila!više ništa neću doma raditi!vi se curke isto držite i čuvajte svoje bebice!

  41. #41
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    ako sam 2 prsta otvorena i CTG pokazuje trudice, za kolko mogu ocekivati pocetak poroda i "prave" trudove?

    kriza me bole od kad sam dosla s pregleda, kolko sam skuzila svaka bol u krizima je trud, a sada me nekako bole stalno.

  42. #42
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    kad ti je termin? sudeći po ovome lako moguće da uskoro krenu i pravi..samo se opusti i uživaj Držimo fige da sve prođe kako treba

  43. #43
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    aaa to je jučer pisano..pa jel nam je call me mommy već u rađaoni možda??

  44. #44
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    nisam....jos...

    cekam doma, kriza me rasturaju,trbuh je napet i cvrst, brunci se malo smirio ali jos osjecam pokrete,kaze dr. da bu to sigurno ovaj tjedan, pa cemo vidit.

    htjela bi to sto prije da krene, a termin je 8.5.

  45. #45
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    ma bit će to brzo...samo se opusti, pošteno najedi i sve će biti super

  46. #46
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    uff, jedem ko luda, hvala ti na podrsci , ovo kakda krene pojavljuju se pitanja o kojima nisam razmisljala, samo da sve ide fino prirodnim tokom.

  47. #47
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    hhehehe i ja sam počela - danas čevapi s lukom, sutra umak od šampinjona..jer kad rodim nema fine papice više..Meni je sad na zadnjem pregledu doktor rekao da pripazim još 2 tjedna, eto sad još tjedan dana jer sam uloživa za prst i imam česte kontakcije..

  48. #48
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    ajde pomozite neznalici koja je prvu trudnoću prošla ko guska u magli
    sve što pitam mog ginića on okrene na šalu i smijuriju (možda i da mene smiri - ko zna).
    zadnji pregled (28+1) mi je dr. kazao kako sam uloživa za vrh prsta (jagodicu prsta) i preporučio da prestanem radit čim prije. pa smo malo porazgovarali i kaže: ajde napravit ćemo briseve pa ćemo vidit kakvi su. ako su brisevi ok onda nastavi radit do kraja travnja :?
    napravila sve briseve (klamidija i ostala čuda) i sve je negativno.
    i pregleda on mene opet (tjedan dana nakon toga pregleda kad je ustanovio uloživost) i sad kaže: ok, ništa se nije promijenilo, možeš nastavit radit do slijedećeg pregleda koji je 13.5.

    ja ne želim na bolovanje ako stvarno nije stani-pani i ako nije beba u opasnosti.

    sad:
    - kakva je to uloživost za jagodicu prsta?
    - je li to stvarno opasno ili je sve stvar predostrožnosti?

    po dr.-u može i ne mora bit opasno. može, ali samo može, dovest do otvaranja ili prijevremenog poroda :? po njegovim riječima da sam tako uloživa u npr. 35-36 tt ne bi mi niti spomenio jer je onda blizu kraj trudnoću, ali ovako......

  49. #49

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Baš zbog toga ja ne idem na vaginalne preglede u ovoj trudnoći jer otvorenost ili uloživost vanjskog ušća nema veze sa trajanjem trudnoće!!!
    Ako se osjećaš dobro i želiš raditi, ti radi.
    Znam par žena koje su imale spontani u drugom tromjesečju, a nisu bile niti mrvicu otvorene, i isto tako, znam za par žena koje su bile po 1-2 cm otvorene i prenijele.

  50. #50
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    tvoj ginekolog sigurno zna više nego što ti mi možemo savjetovati/ pomoći...

    ja sam bila u obje trudnoće otvorena, pa ti mogu samo iz vlastitog iskustva pisati.
    u prvoj trudnoći sam bila uloživa kao i ti u 15. tjednu i to nije bio bezazlen nalaz jer sam bila prvorotka. morala sam mirovati. kako se nisam dalje otvarala, dr. mi je dopustila lagane šetnje, čak i plivanje u moru, ali bez kućanskih poslova.... sve dok je stanje bilo stabilno, bilo je ok. onda sam se počela opet otvarati progresivno i uputu sam dobila da strogo mirujem do 34. tjedna.
    brisevi su mi uvijek bili ok.

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    i pregleda on mene opet (tjedan dana nakon toga pregleda kad je ustanovio uloživost) i sad kaže: ok, ništa se nije promijenilo, možeš nastavit radit do slijedećeg pregleda koji je 13.5.
    ....
    pošto si ti drugorotka i jer ti je stanje bilo nepromjenjeno, valjda je zato tvoj ginekolog odlučio da ipak možeš raditi. ne vjerujem da bi ti rekao da ideš raditi ako je stanje ozbiljno.

    ja bih ti savjetovala da ipak malo pripaziš. ne diži ništa teško, izbjegavaj penjanje po stepenicama i uzbrdo, nakon posla odmaraj češće i to u ležećem položaju, kućanske poslove prepusti drugima barem do sljedećeg pregleda

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •