Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 88 od 88

Tema: spolno zlostavljanje od drugog djeteta

  1. #51
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    Ako ima saznanja o bilo kakvom zlostavljanju, psihologica je dužna obavijestiti CZSS.
    po službenoj dužnosti - da.
    no zlostavljanje se još u ovom slučaju pretpostavlja, nije utvrđeno, dokazano.

    nadam se da se iz ove priče neće izroditi nešto još gore....

  2. #52
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Koliko ja znam, ne može se prijaviti zlostavljanje u ovakvoj situaciji, ali može se prijaviti SUMNJA na zlostavljanje, a onda se uključuje czss.

    Dobro je netko rekao da treba kontaktirati ekipu Hrabrog telefona (Gordana Buljan Flander) - oni će dati savjet kako treba postupiti.

  3. #53
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    A što sad ovo znači? Mislim, nije dokazano dok sud nekoga ne proglasi krivim
    Koja situacija bi po tebi bila dovoljna da psihologica reagira?
    Fuj, fuj, fuj, žena ne radi svoj posao. Ne bi li njena dužnost bila razgovarati s tim roditeljima i, još važnije, s tim dječakom pa onda, ako joj se učini da ima temalja, obavijestiti CZSS?
    Bravo alanat što nisi digla ruke od toga! Svejedno, ne bi trebala biti dovedena u situaciju da razgovaraš s tom mami, postoje službene osobe kojima je to posao.
    Ona je ustanovila da je ili bio izložen neprimjerenim sadržajima ili je zlostavljan. Pa i ovo prvo je kazneno djelo.

  4. #54
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Ma to je samo stvar terminologije. Svakako treba razgovarati.

  5. #55
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    Koja situacija bi po tebi bila dovoljna da psihologica reagira?
    uf...nije uopće bitno koja bi meni bila dovoljna...mislim čemu ovo "skakanje"...pojedi me odma... (ako hoćeš "po meni" onda je to već ovo što je alant i poduzela). rekla sam samo ono što mislim da im po protokolima slijedi, jer nije tajna da većina guzica koja sjedi u CZSS tamo stoji samo da bi "održala" protokol (nebitno koliko je isti besmislen)

    svatko s imalo njuha bi nešto poduzeo, no znamo da mnogi radije glume kako nit vide, nit čuju...i peru ruke dokle god im to prolazi

  6. #56
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj .kala. prvotno napisa
    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    Koja situacija bi po tebi bila dovoljna da psihologica reagira?
    uf...nije uopće bitno koja bi meni bila dovoljna...mislim čemu ovo "skakanje"...pojedi me odma... (ako hoćeš "po meni" onda je to već ovo što je alant i poduzela). rekla sam samo ono što mislim da im po protokolima slijedi, jer nije tajna da većina guzica koja sjedi u CZSS tamo stoji samo da bi "održala" protokol (nebitno koliko je isti besmislen)

    svatko s imalo njuha bi nešto poduzeo, no znamo da mnogi radije glume kako nit vide, nit čuju...i peru ruke dokle god im to prolazi
    Oprosti, nisam htjela "skakati", već sam strašno iziritirana stavom psihologice i baš me nekako steže u grlu od ove teme.
    Nadam se da će netko ipak čuti i vidjeti što se tom dječaku događa.

  7. #57
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    [quote="lucij@"][quote=".kala."]
    Citiraj lucij@ prvotno napisa


    Oprosti, nisam htjela "skakati", već sam strašno iziritirana stavom psihologice i baš me nekako steže u grlu od ove teme.
    Nadam se da će netko ipak čuti i vidjeti što se tom dječaku događa.
    ma nema frke

    i ja sam već odavno iziritirana sa nekim (najčešće državnim) djelatnicima koji su tu da bi pomogli čovjeku, a oni se ponašaju (em kao zaštićena vrsta, em) kao komad drveta dokle god stvar nije potpuno po propisima.... čast iznimkama...

  8. #58
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Držim fige da rješiš sa mamom, ali se nekako bojim da ćeš naići na zid.
    toga se i ja bojim, daj bože i držim fige da ne bude tako.

  9. #59
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Ne bi li njena dužnost bila razgovarati s tim roditeljima i, još važnije, s tim dječakom pa onda, ako joj se učini da ima temalja, obavijestiti CZSS?
    i sama sumnja je dovoljna da reagiraju, oni to mogu i imaju za to ovlasti.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    49

    Početno

    alanat ja sam imala takvu situaciju ljetos.sin mi je tad imao 3 god.a mali susjed 5,6.igrali su se stalno jer zive preko puta i cim na ulicu oni su tu.taj mali ima i starijeg brata,on ima 11 god.kako sam ja tad tek bila rodila i umorna i zaokupljena bebom pustala sam sina da se igra kod njih u dvoristu.da bi jednom moj dosao sa pricom kako mu je ....rekao da mu poljubi guzu,dira "misa"i ne znam sta?????ja sam ostala skamenjena :shock: odmah sam rekla muzu,mojoj mami,i gledala da on ne ide vise kod njih!ubrzo je dosla svekrva i njoj kad sam ispricala ona mi je rekla da kazem toj susjedi sta se dogadja,meni neugodno...ali ne mogu ni igru prekinit tako,oni se vide sa prozora?????? ja sam sinu pricala da ne dozvoli nikom zivom da mu to radi,bla,bla,bla,ali on je mali i njemu treba drustvo,ja nemogu sa njim skakati i sve....izasla sam van i rekla njoj sta mi je sin rekao.polako,ali iskreno,da bi ona se onako malo nasmijala i rekla ma to je on sigurno vidio od starijih-tih sto se druze sa starijim njihovim.ja sam zabranila odlazak kod malog,kad se vidimo na ulici ajd malo se kao poigraju ali to je sve.sad moj sin ide u vrtic i ima tamo prijatelje,a ovaj je stariji pa se igra sa drugima!!!uglavnom,mama je reagirala kao da ja nista nisam ni rekla,a i sad me gleda malo cudno i na nekoj distanci ali to mi je i bolje!!!!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    49

    Početno

    znam kako se sad osjecas,ja sam isto to prosla i bila luda od toga,ne mogu biti uz sina non-stop,beba od mjesec,sami u kuci,njega ne zanima nista on bi samo kod njih u dvoriste(pijesak,kamion....)a ja :? uglavnom proslo je tako-kako je.al sad cim mu neko pridje ja gledam kako,na koji nacin!jos da kazem da je i taj mali malo cudan,cutljiv.....podmukao....,a moj opet mladji pa je njemu dobar bilo ko za igru.u vrticu ima prijatelje svoje dobi i zna se esiti kad podjemo kuci da se poljube na rastanku,ali to je skroz drga slika nego sto je bila ona smiri se,gledaj,prati sta se dogadja i javi kako si prosla sa mamom!!!!!

  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    e ovako. razgovor je prošao super, reagirala je savršeno, kao prava mama. jako me iznenadila. bila je prvo u šoku, pa zbunjena, pa je počela razmišljati kako, otkud....a na kraju je zaključila da mora nešto hitno poduzeti. jako ju je to pogodilo, ispričavala nam se, zahvalila što smo joj rekle.....stvarno ok.shvaća u potpunosti šta se dešava i da je krajnje ozbiljno, niti jednom nije negirala, ali bilo joj je stvarno teško. eto, meni pao kamen sa srca, stvarno se nadam da će nešto poduzeti, uvjerena sam da hoće. mi smo pristupile jako oprezno kad smo joj to sve govorile i stvarno je razgovor bio onako, prijateljski i totalno dobronamjeran. joj, koji užas, nemogu još uvijek vjerovati da nam se to dogodilo. glava me boli cijeli dan.cure, hvala vam na podršci i savjetima.

  13. #63
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    zvuči dobro da je tako reagirala, to daje nadu da će se stvari riješiti na bolje. Možda je ipak bolje, obzirom na njenu reakciju, da ste razgovarale kao prijateljice nego da ste je doveli pred sužbenu osobu.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    još nešto, ja sam danas prije tog razgovora bila nazvala hrabri telefon i sve ispričala. žena mi je isto savjetovala prvo razgovor sa mamom, vidjeti reakciju, a ako reakcije ne bude obratiti se CZSS koji potom izlaze na teren,( skupa sa policijom), ispitivaju situaciju duži period te po potrebi ako naiđu na elemente zlostavljanja dijete odvajaju od obitelji..... čisto me zanimalo koja je procedura. i ja sam mami naravno rekla da se ne ljuti, ali da valjda shvaća da ja više ne želim da se skupa igraju, na što je rekla da apsolutno razumije.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    49

    Početno

    pa dobro je bilo...i moja je meni zahvalila i kao on je to vidio od brata..njemu ce zabraniti komp.itd,bila je skroz ok.dok smo pricale o tome.ja sam mislila eto,gotovo,sad ce oni to resiti....da bi oni njega kasnije zakljucavali u dvoriste,ogranicavali igru....a on preskoci kapiju i gas!!sve je to bilo poslije naseg razgovora,kao i ta neka promena ponasanja njenog-kao sve je ok.ali ja vidim da nije!!mozda je ona to i znala prije?vidila?cula?uglavnom bili su zakljucavali kapiju!!!!a i ja sam rekla,upozorila a ne mogu ja nekoga spasavati ako ne zeli!svoje cu zastititi maximalno

  16. #66
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    alanat svaka čast na zrelom i smirenom pristupu cijeloj situaciji.
    iskreno od prvog posta nisam mogla doći k sebi kako je to uopće moguće kod tako male djece... :shock:
    ali nažalost, eto tako je....

    uglavnom, eto sreća pa je i njegova mama razumna žena pa je razgovor prošao dobro..
    nadam se da će naći načina da pomogne djetetu

    a kako je tvoj mali poslije toga?

  17. #67
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj alanat prvotno napisa
    e ovako. razgovor je prošao super, reagirala je savršeno, kao prava mama....
    odlično da ste naišli na normalnu ženu....sad postoji nada da se na vrijeme pomogne tom djetetu, da ga se zaštiti

    stvarno mi je drago što je ispalo ovako pozitivno na tom razgovoru (iskreno, sumnjala sam da će taj razgovor dobro proći, al baš sam sretna što sam bila u krivu...)

  18. #68

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    i ja sam iskreno sumljala u taj razgovor i sva sreća da me ovako iznenadilo.Lucas, moj mali je, po mom mišljenju, ok, mislim da on u svojoj glavici uopće nije baš shvatio da o čemu se tu točno radi, samo mu je bilo čudno zašto bi on to morao napraviti da bi gledao crtić?!ja sam mu objasnila da to nije u redu, da je to jako jako ružno što je ovaj reko i ako se slučajno ponovi da odmah dođe mami ili tati i kaže.grozno, nadam se da će on s vremenom to zaboraviti i stvarno se nadam da to nije moglo ostaviti kakve posljedice. šta vi mislite o tome, jel moglo to ikako negativno dugoročno utjecati?on to više ne spominje, ovog malog i dalje smatra prijateljem, a ja tog mlaog s jedne strane žalim, a s druge sam užasno ljuta na njega.grozni su to osjećaji, ipak je on dijete. a šta mogu, meni je moje naravno najbitnije.

  19. #69
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    alanat, kao prvo svaka čast na zrelom i odlučnom pristupu.
    Ne treba stvari ni brzati nekom naglom i nepromišljenom reakcijom, ali ih ne treba ni gurati pod tepih.
    A isto tako svaka čast i toj drugoj ženi na prihvaćanju ozbiljnosti situacije. Daj Bože da je mali stvarno to samo negdje vidio i preslikao, a ne da je doživio bilo kakav oblik zlostavljanja.
    mislim da će tvoj sin to jednostavno prihvatiti kao neku epizodu i zaboraviti (ili ne doživljavati kao nešto strašno), ali sam sigurna da neće zaboraviti tvoje riječi i tvoja objašnjenja.
    A što se tiče tog drugog dječaka, možda je stvarno sve bio samo splet nekih ružnih okolnosti, možda bi mu trebalo dati priliku nakon nekog vremena za igru pod nadzorom, jer ne možeš bez nekog razumnog objašnjenja ni prekinuti njihovo druženje.
    Isto tako mislim da bi bilo uredu da dotičnu mamu nazoveš kroz neko vrijeme i popričaš opet s njom - da i ona osjeti podršku, a ne osuđivanje, jer stvarno ne znaš ni ti (a ni mi) koja je pozadina svega toga.

    Svima skupa

  20. #70
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    rekla bih da tvoj mali neće imati neke posljedice od toga. Dobro je postupio, obranio se, i možda je dobro da je ovako prošao tu lekciju nego da mu se ne daj bože slično dogodilo s odraslom osobom, koja bi mogla biti perfidnija! Sad zna kako se postaviti ako dođe opet u sličnu situaciju.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    39

    Početno

    kaj je bilo na razgovoru? Kasnim sa čitanjem, ali vidim da nema kraja.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    136

    Početno

    i ja ću vam se pridružiti šokirana svim pročitanim ali ja imam malo drukčiji problem , moje dijete hvala bogu nije zlostavljano , ali čini mi se da je on postao mali zlostavljač?! naime opsjednut je pišom,pikicom i cikama i koja god ženska uđe u našu kuću on sjeda na nju , hvata joj sise , moli je da mu ih pokaže , napravi neku facu pa kaže : camo ću ih majo pogedat , ade mi pokaži , ajme ta cu vejike , jepe cike , ja ću ih papit i tako to. Sve je to još pomalo smiješno jer su njemu tek dvije i pol godine ali isto mi nije svejedno i ne znam dokle će to ić . Stalno se dira za pišu i jednom prilikom dok sam ga oblačila nakon kupanja , on je gol stao kraj seke , uzeo ga u ruku i kaže : ajde mi ceke popapi picujinca . Ja sam se šokirala , u 9 mj kreće u vrtić i ja umirem od straha šta će tamo bit . Što ga mi više opominjemo i ostajemo šokirani njegovim ispadima njemu je zanimljivije i još više se glupira. Ne znam šta da radim , mog muža nema po cijele dane , mali nas nikad nije uhvatio u nekoj pozi , rijetko nas vidi i da se poljubimo jer on tati ne da blizu mame tako da mislim da nije to vidio od nas , možda jedino na televiziji , jer se s djecom baš i ne druži , uglavnom su odrasli s njim . Ne znam dali je to samo faza koja će proč . mi ga sad trenutno ignoriramo jer su opominjanja i razgovori samo stvorili kontraefekt međutim ne znam što dalje da radim . Imam li ja potencijalnog zlostavljača ?

  23. #73
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Da sam na tvom mjestu ja bi se zabrinula da li ipak postoji ikakva mogućnost da je upravo on zlostavljano dijete.

    Moja je još mala pa ne znam točno da li ponašanje tvoga spada u neke, ajde, šire granice prihvatljivog ponašanja, ali nekako mi je to too much... :/

    Možda da nazoveš hrabri telefon ili polikliniku za zaštitu djece!?

  24. #74
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    kikii, nezgodna situacija, ali mislim da je neke "fraze"ipak negdje morao čuti (ovo za pišu, npr.), ne vjerujem da jedan 2,5 godišnjak sam u glavi stvori takav scenarij. Ne znam, neka me netko ispravi. Obavezno paziti da na TV - u ne vidi sadržaje neprimjerene njegovoj dobi.
    A ovo:
    naime opsjednut je pišom,pikicom i cikama i koja god ženska uđe u našu kuću on sjeda na nju , hvata joj sise , moli je da mu ih pokaže , napravi neku facu pa kaže : camo ću ih majo pogedat , ade mi pokaži , ajme ta cu vejike , jepe cike , ja ću ih papit i tako to.
    Mislim da mu je več kod prvog takvog "ispada" trebalo na lijepi način objasniti da ne smije hvatati tuđe cice, da se papa samo mamina cica,... i to uopče nije trebalo postati smiješno, jer čim on jednom vidi da nešto "zabavlja okolinu" i da je u centru pažnje, normalno da ponavlja.

  25. #75
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Vidim da je enchi več odgovorila, da naravno, treba prvo isključiti mogućnost bilo kakvog zlostavljanja, bez obzira da li se radi samo o neprimjerenim sadržajima na TV - u.

  26. #76
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Moram dodati da se svakako nadam da nije u pitanju zlostavljanje ali ovaj dio
    Citiraj kikkii prvotno napisa
    jednom prilikom dok sam ga oblačila nakon kupanja , on je gol stao kraj seke , uzeo ga u ruku i kaže : ajde mi ceke popapi picujinca
    mi je zazvonio za uzbunu jer ne vjerujem da je dijete na to došlo samo od sebe...

  27. #77
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Alanat - ima li kakvih novosti? Kako su se odvile stvari?

    Kikkii
    X
    Anemonu za postupanje 1x kada se to desilo na koji način se trebalo reagirati.
    A s obzirom da te to jako muči, ja bi stvarno na tvom mjestu se obratila dječijem psihologu da ti pomogne na koji način da reagiraš i postaviš se prema takvom ponašanju da baš ne bi bio neki ispad u vrtiću...
    Iako i meni baš jako zvoni za uzbunu rečenica koju je rekao, ali isto tako ako se igrate "daj mi da popapam..." znaš ono kod djece: daj mi ruku da je popapam, pa se onda ljubi do besvjesti ruka, uz smijeh djeteta, pa onda drugi dio tijela itd.
    Možda je njemu samo to tako došlo...pojma nemam.
    Uglavnom, javi nam i ti!

  28. #78
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj kikiii prvotno napisa
    i ja ću vam se pridružiti šokirana svim pročitanim ali ja imam malo drukčiji problem , moje dijete hvala bogu nije zlostavljano , ali čini mi se da je on postao mali zlostavljač?! naime opsjednut je pišom,pikicom i cikama i koja god ženska uđe u našu kuću on sjeda na nju , hvata joj sise , moli je da mu ih pokaže , napravi neku facu pa kaže : camo ću ih majo pogedat , ade mi pokaži , ajme ta cu vejike , jepe cike , ja ću ih papit i tako to. Sve je to još pomalo smiješno jer su njemu tek dvije i pol godine ali isto mi nije svejedno i ne znam dokle će to ić . Stalno se dira za pišu i jednom prilikom dok sam ga oblačila nakon kupanja , on je gol stao kraj seke , uzeo ga u ruku i kaže : ajde mi ceke popapi picujinca . Ja sam se šokirala , u 9 mj kreće u vrtić i ja umirem od straha šta će tamo bit . Što ga mi više opominjemo i ostajemo šokirani njegovim ispadima njemu je zanimljivije i još više se glupira. Ne znam šta da radim , mog muža nema po cijele dane , mali nas nikad nije uhvatio u nekoj pozi , rijetko nas vidi i da se poljubimo jer on tati ne da blizu mame tako da mislim da nije to vidio od nas , možda jedino na televiziji , jer se s djecom baš i ne druži , uglavnom su odrasli s njim . Ne znam dali je to samo faza koja će proč . mi ga sad trenutno ignoriramo jer su opominjanja i razgovori samo stvorili kontraefekt međutim ne znam što dalje da radim . Imam li ja potencijalnog zlostavljača ?
    evo, cijeli dan mislim na tebe otkad sam ovo pročitala
    i nemam pojma kaj da ti kažem pametno. kod nas u grupi je bio slučaj djevojčice koja je stalno masturbirala. sjećam se da mi je mama pričala kako je isprintala brdo članaka o tome sa neta kako može biti normalno u toj dobi. znam da se kod tebe ne radi o mastrubaciji ali probaj možda malo produrfat, možda i na toj temi nađeš nešto korisno za svoj slučaj

  29. #79
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj kikiii prvotno napisa
    i ja ću vam se pridružiti šokirana svim pročitanim ali ja imam malo drukčiji problem , moje dijete hvala bogu nije zlostavljano , ali čini mi se da je on postao mali zlostavljač?! naime opsjednut je pišom,pikicom i cikama i koja god ženska uđe u našu kuću on sjeda na nju , hvata joj sise , moli je da mu ih pokaže , napravi neku facu pa kaže : camo ću ih majo pogedat , ade mi pokaži , ajme ta cu vejike , jepe cike , ja ću ih papit i tako to. Sve je to još pomalo smiješno jer su njemu tek dvije i pol godine ali isto mi nije svejedno i ne znam dokle će to ić . Stalno se dira za pišu i jednom prilikom dok sam ga oblačila nakon kupanja , on je gol stao kraj seke , uzeo ga u ruku i kaže : ajde mi ceke popapi picujinca . Ja sam se šokirala , u 9 mj kreće u vrtić i ja umirem od straha šta će tamo bit . Što ga mi više opominjemo i ostajemo šokirani njegovim ispadima njemu je zanimljivije i još više se glupira. Ne znam šta da radim , mog muža nema po cijele dane , mali nas nikad nije uhvatio u nekoj pozi , rijetko nas vidi i da se poljubimo jer on tati ne da blizu mame tako da mislim da nije to vidio od nas , možda jedino na televiziji , jer se s djecom baš i ne druži , uglavnom su odrasli s njim . Ne znam dali je to samo faza koja će proč . mi ga sad trenutno ignoriramo jer su opominjanja i razgovori samo stvorili kontraefekt međutim ne znam što dalje da radim . Imam li ja potencijalnog zlostavljača ?
    evo, cijeli dan mislim na tebe otkad sam ovo pročitala
    i nemam pojma kaj da ti kažem pametno. kod nas u grupi je bio slučaj djevojčice koja je stalno masturbirala. sjećam se da mi je mama pričala kako je isprintala brdo članaka o tome sa neta kako može biti normalno u toj dobi. znam da se kod tebe ne radi o mastrubaciji ali probaj možda malo produrfat, možda i na toj temi nađeš nešto korisno za svoj slučaj

  30. #80

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    136

    Početno

    Hvala curke na odgovoru i kao prvo jedno veliko NE , moje dijete nije zlostavljano !!!!! Ne ide u vrtić , ne druži se baš sa djecom osim kad idemo u park , igraonicu , eventualno sa malim od sestre od kojeg to sigurno nije ćuo jer se i taj mali zgraža skupa sa nama . Da je zlostavljan od strane mene ili nekoga u obitelji , pa zar bih bila toliko glupa pa uopće tražila vašu pomoć ili savjet ?! On je uvijek sa mnom i igra se pod mojim nadzorom jer je premali da ga pustim na ulicu il nešto slično , a usto je i preživ tako da imam osjećaj da ću ga uvijek morati pratiti . Moja teorija je da je to djetetu vjerojatno izletilo kao i sto drugih bisera koje djeca provale , ali na ovaj biser smo svi drugačije reagirali , pričali s njim , objašnjavali mu da se to ne smoje , da je on mali , da su to grube riječi , i tako to , i vjerojatno je on skužio da na tu temu uvijek može dobiti ekstra pozornost jer odmah se svi skačemo i on to dobrano iskorištava . Mislim da je to to , jer dijete od dvije i pol godine nama pojma o tim stvarima i njemu je to samo način za skrenuti pažnju na sebe . Ne mislim sad da bi to trebalo značit da se ne treba brinut , ja ću reagirat normalno , piznajem da imam problem i mislim da je to velik korak jer vidim oko sebe mnoge mame koje ignoriraju , ili ti ga ne žele vidjeti neke stvari niti im možeš ukazati na to . Ja takva nisam i napavit ću sve da mu takve stvari izbijem iz glave.Što se tiče TV-a , cijeli dan su na programu crtići koje on ne gleda al mu nešto pedstavlja da ih čuje tako da znamo i fifi i traktir toma i tomici i bob majstora napamet .

  31. #81

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Kikiii, jedno pitanje!
    Kako možeš uopće pomisliti da ti je dijete potencijalni zlostavljač?
    Sorry, ali jedno je biti realan roditelj i uočavati dijetetove i dobre i loše osobine, biti svjestan kakvo je tvoje dijete, ali razmišljati da ti je dijete potencijalni zlostavljač mi je malo :/ . To nije mala stvar i u stvari je teška optužba i po meni jako negativno razmišljanje.
    Vjerujem da nisi tako mislila.
    I sama kažeš da dijete sigurno nije nikada došlo u kontakt sa bilo kakvim neprimjerenim sadržajem. Po čemu onda razmišljaš da bi mogao biti zlostavljač :shock: ?
    Stvarno mi nije jasno. Dijete od dvije i pol godine gleda dojke drugih žena. Ako je dijete dojeno i vidjelo je dojenje ono to isključivo povezuje sa hranom. I sama kažeš da želi papati.
    Kontroverzna rečenica koju je rekao seki!? Ja sam prvo pomislila na to ako se igrate sa djecom"popapat ću te...tvoje nogice, rukice..."
    Dijetu je penis isto dio njegovog tijela kao i ruka i noga, nema razlike. Razlika se javlja kasnije isključivo uplitanjem odraslih i stavljanjem važnosti na intimne dijelove tijela.
    Samo ti znaš pozadinu svoje priče i šta se još dešavalo, ali ja na osnovu ovoga što si rekla, ali NIKADA svoje dijete ne bi okarakterizirala kao potencijalnog zlostavljača.

  32. #82
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Veki prvotno napisa
    Kontroverzna rečenica koju je rekao seki!? Ja sam prvo pomislila na to ako se igrate sa djecom"popapat ću te...tvoje nogice, rukice..."
    :/ ja bih se ipak jako zamislila nad ovom rečenicom. Razmislila bih s kim sve dijete dolazi u kontakt i svakako bih popričala s nekim dječjim psihologom, hrabri telefon je dobra ideja, opisala bih sve što me tu brine. Od toga ne može biti štete.
    kikiii, možda ima nešto što ti ne znaš... zbilja se nadam da nije tako, ali na tvom mjestu učinila bih sve da vidim što se može kriti iza takvog ponašanja.
    I da, mislim da je dijete premalo da bi ga se nazvalo zlostavljačem, pa makar potencijalnim, ali jednom će narasti...

    OT, kikiii, na jednoj drugoj temi kažeš da sumnjaš da je mali hiperaktivan, a ovdje mi je upalo u oči da često gleda tv, mislim da bi bilo dobro da tv ne bude stalno upaljen, i da što manje vremena provodi pred njime.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    136

    Početno

    Citiraj Veki prvotno napisa
    Kikiii, jedno pitanje!
    Kako možeš uopće pomisliti da ti je dijete potencijalni zlostavljač?
    Sorry, ali jedno je biti realan roditelj i uočavati dijetetove i dobre i loše osobine, biti svjestan kakvo je tvoje dijete, ali razmišljati da ti je dijete potencijalni zlostavljač mi je malo :/ . To nije mala stvar i u stvari je teška optužba i po meni jako negativno razmišljanje.
    Vjerujem da nisi tako mislila.
    I sama kažeš da dijete sigurno nije nikada došlo u kontakt sa bilo kakvim neprimjerenim sadržajem. Po čemu onda razmišljaš da bi mogao biti zlostavljač :shock: ?
    Stvarno mi nije jasno. Dijete od dvije i pol godine gleda dojke drugih žena. Ako je dijete dojeno i vidjelo je dojenje ono to isključivo povezuje sa hranom. I sama kažeš da želi papati.
    Kontroverzna rečenica koju je rekao seki!? Ja sam prvo pomislila na to ako se igrate sa djecom"popapat ću te...tvoje nogice, rukice..."
    Dijetu je penis isto dio njegovog tijela kao i ruka i noga, nema razlike. Razlika se javlja kasnije isključivo uplitanjem odraslih i stavljanjem važnosti na intimne dijelove tijela.
    Samo ti znaš pozadinu svoje priče i šta se još dešavalo, ali ja na osnovu ovoga što si rekla, ali NIKADA svoje dijete ne bi okarakterizirala kao potencijalnog zlostavljača.
    Dobro Viki smiri malo , pa nisam ja svoje dijete optužila , osudila , il ne znam šta drugo , kad sam počela čitati ovu temu uopće mi nije bilo ni na kraj pameti da bih joj se mogla pridružiti , ali nakon što sam sve pročitala malo sam se zamislila , kao što bi se zamislila i svaka od vas . Da , sigurno ne znam sve i nisam dobro upućena u stručne izraze doktora , pedijatara , različitih službi ali znam svoje dijete i kako postupati s njim . Vas sam tražila za savjet a na kraju se sad osjećam bezveze jer se odmah počelo spominjati obiteljsko zlostavljanje , i ne znam ni ja više šta . Moje mišljenje o mojoj situaciji sam rekla u prošlom postu . Mislim da dijete od 2 i pol godina nema pojma zašto se mi svi uzbuđujemo kad on nešto takvo spomene , ali vidi da privlači pažnju pa to i iskorištava . Mislim da je to sve prilično nevino počelo kao što ste i vi zaključile , al se ja normalno bojim da bi moglo prerasti u nešto više , uskoro ga čeka vrtić pa me malo i toga strah ali mislim da nije alarmantno stanje u kojem bi trebala sazvati cijeli stručni tim da izbaci djetetu sisu iz glave koju je papao 14 mjeseci . Mislim hvala vamsvima na savjetima al očito je ovo malo otišlo i predaleko , vjerojatno sam sama kriva jer potaknuta postovima na ovu temu sam gledala svoju situaciju na malo drugačiji način , međutim sad kad sam prespavala mislim da se s tim mogu i sama nositi bez hrabrih telefona zasada i sličnih stvari . Hvala cure na savjetima , pokušat ću ipak ovo riješiti sama sa svojim djetetom i svojom obitelji .

  34. #84

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ne bih se htjela miješati u ovu temu jer nemam kaj pametno za reći samo bih htjela napomenuti da smo mm i ja imali prije kabelsku na kojoj je postojala mogućnost pretplate na program s porno filmovima cijeli dan, tj. ne baš filmovima nego scenama seksa. Nismo plaćali pretplatu za to sranje ali se bez obzira na to vidjela prilično dobra slika na tom kanalu. Čak smo razmišljali da zatražimo da se to makne kad P. bude veća i mogla sama mijenjati programe, ali su u međuvremenu to promijenili.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    136

    Početno

    Mi nemamo takve programe već samo ove osnovne mada se i na njima može svašta vidit na što mi ne možemo utjecati. Uglavnom dvd radi cijeli dan i crtići

  36. #86
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj kikiii prvotno napisa
    Uglavnom dvd radi cijeli dan i crtići
    I to bi trebalo smanjiti na pola sata dnevno najviše :/

  37. #87

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Citiraj kikiii prvotno napisa
    Dobro Viki smiri malo , pa nisam ja svoje dijete optužila , osudila , il ne znam šta drugo , kad sam počela čitati ovu temu uopće mi nije bilo ni na kraj pameti da bih joj se mogla pridružiti , ali nakon što sam sve pročitala malo sam se zamislila , kao što bi se zamislila i svaka od vas . Da , sigurno ne znam sve i nisam dobro upućena u stručne izraze doktora , pedijatara , različitih službi ali znam svoje dijete i kako postupati s njim . Vas sam tražila za savjet a na kraju se sad osjećam bezveze jer se odmah počelo spominjati obiteljsko zlostavljanje , i ne znam ni ja više šta . Moje mišljenje o mojoj situaciji sam rekla u prošlom postu . Mislim da dijete od 2 i pol godina nema pojma zašto se mi svi uzbuđujemo kad on nešto takvo spomene , ali vidi da privlači pažnju pa to i iskorištava . Mislim da je to sve prilično nevino počelo kao što ste i vi zaključile , al se ja normalno bojim da bi moglo prerasti u nešto više , uskoro ga čeka vrtić pa me malo i toga strah ali mislim da nije alarmantno stanje u kojem bi trebala sazvati cijeli stručni tim da izbaci djetetu sisu iz glave koju je papao 14 mjeseci . Mislim hvala vamsvima na savjetima al očito je ovo malo otišlo i predaleko , vjerojatno sam sama kriva jer potaknuta postovima na ovu temu sam gledala svoju situaciju na malo drugačiji način , međutim sad kad sam prespavala mislim da se s tim mogu i sama nositi bez hrabrih telefona zasada i sličnih stvari . Hvala cure na savjetima , pokušat ću ipak ovo riješiti sama sa svojim djetetom i svojom obitelji .
    Mislim da si me krivo shvatila. Ispričavam se na tome. Pokušat ću objasniti.
    Moja poanta je bila baš to što si i sama napisala da kada si prespavala si shvatila da se možeš sama nositi sa svim i da nije tako alarmantno.
    Počelo se spominjati obiteljsko zlostavljanje i mali zlostavljač, a ja samo mislim da to zaista nije slučaj.
    Želim ti puno sreće sa tvojim djetetom

  38. #88

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    136

    Početno

    hvala također

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •