Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 54

Tema: Čitanje pričica - kvalitetne knjige za djecu 1-3 god

  1. #1
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno Čitanje pričica - kvalitetne knjige za djecu 1-3 god

    Mi smo sada malo preko 1, 5 godine. Do sada nisam primjećivala velik interes za priče koje traju duže od par rečenica, jednostavno koncentracija je brzo opadala, u knjigama i slikovnicama smo asmo gledali slike - za to ej bila jako zainteresirana.

    Ali sad vidim da je počinje više zanimati i da je sposobna sve duže pratiti priču. Ponekad nešto izmišljam, ali ako netko ima dobar savjet o literaturi za tako malu djecu rado bih ga čula. Imamo par slikovnica s klasičnim bajkama, većinom prilično loše prepričane.

    Radije bih neke originalne i maštovite pričice, ali može i savjeti gdje da nađem i kvalitetno napisane klasične bajke.
    Koji su vam izdavači posebno dobri?
    Možete li mi preporučiti koju zbirku ili slikovnicu?

    Da spomenem, ne radi mi pretražnik... pa ako već postoji tema, ispričavam se.

  2. #2
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Mi volimo Medu Tobija . To nisu priče nego slikovnice s puno, puno detalja.
    Među najbolje bi uvrstila i knjige preklapalice koje smo kupili u pošti, unutra su pjesmice o životinjama (šumskim i domaćim ) pa dijete pogađa o kojoj se životinji radi.

    Klasične bajke po mojoj logici uopće nisu primjerene za djecu, ima puno nasilja, nepravde i nelogičnost. Ali čitamo i njih kad dođu pod ruku (samo npr uvijek izbacimo dio u kome je drvosječa trebao ubitu Snjeguljicu ) .
    A što se tiča priča, i MM i ja više volimo izmišljati nego čitati.

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I mi volimo Medu Tobija, i baš takve knjigice s puno detalja. Najomiljenije su mu neke s domaćim životinjama, posebno kokotima. (Nisam baš puno pomogla).

  4. #4
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Slično je zapravo i kod nas, životinje svake vrste i što više detalja, sličica... čak sam joj kupila rabljenu dječju enciklopediju i knjige o životinjama za odrasle, i to je hit već dosta vremena.

    Ali nekako mi se čini da će uskoro trebati preći na malo više teksta.

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    S više teksta mi je isto ok: Patuljak Pjesko priča priče za laku noć (ili nešto slično), uglavnom, sastoji se od 365 pričica za svaki dan po jedna, ali da ima i glupih, ima.
    Imam i odličnu knjigu (ah, ta mamnezija, nemam pojma kako se zove), ali autorica je Beatrix Potter (valjda se tako piše), to je puno priča o zečiću Petru, meni osobno je i prekrasno ilustrirana, ima i nekih manjih brojalica.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    moj sin voli knjige odavno. počelo je s onim mekanim slikovnicama, pa s tvrđim koricama, uvijek je bio okružen nekom "literaturom". Najprije se sve svodilo na gledanje i komentiranje slika, a sad već voli slušati dok mu čitam kompletnu slikovnicu, dosta dugo održava koncentraciju i razmišla o tome što mu pričam - čitam.(uskoro 28 mjeseci). Imamo stvarno puno knjigica za djecu, on ih je puno naslijedio od sestre, neke je dobio. Sad nam je glavni Medo Tobi -vatrogasac i Tomica i prijatelji.

  7. #7
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Imaš one od Foruma: Pas, Mačka, Vlak...
    To su moje čitale od nekih 8,9 mjeseci pa do dobi od dvije godine

    Pa Petru na 100 načina.
    I Tobija.

    Meni su krasne dvije knjige koje imaju, mislim da su isto od Foruma, to su priče za laku noć- glavni junaci su medvjedica Mrljica, zečići Oliver i Paulina, mišići Fredi i Frida... ma to mi je super, super.

  8. #8
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    jan je lud za malim majmunom u velikoj brizi http://www.ibis-grafika.hr/shop/inde...products_id=33
    a nisu mu mrske ni ostale slikovnice tih autora.
    i elmer mu je drag. http://www.profil.hr/index.php?cmd=s...oizvod_id=6537

  9. #9
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    potpisujemo medu tobija

  10. #10
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Helen Cooper: juha od bundeve

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    157

    Početno

    Mi gledamo enciklopedije (priroda, divlje zivotinje...), slikovnice o prijevoznim sredstvima i vatrogascima, medvjeda Tobija i psa Pika. Za više teksta ubacujemo slikovnice Dick Bruna.

    Imamo juhu od bundeve, ali mi se čini da ga to neće zanimati još neko vrijeme. Zato si ju ja ponekad pročitam

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pikove priče za igru i zabavu, Pikove priče za laku noć.

    Slikovnice - Miffy, Tigrić Jakov, Čarli i Mimo, Piko - one sa zvučnim efektima ..

  13. #13
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Nema veze s ovom dobnom skupinom, ali za mrvicu stariju djecu kojoj više nisu bitne slike-Charles Perrault Bajke-to sam obožavala kao dijete, a i sad si pročitam
    Ivan voli slikovnice s prozorčićima, kakti za djecu od 2-4 godine, izdavač Lusio-ima više naslova-Učim nove riječi, Učim oblike, boje i suprotnosti itd

  14. #14
    baps avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    206

    Početno

    U dobi od 1,5 mojoj su B. omiljene bile Miffy slikovnice.
    A obožavala je slušati Pikove priče za laku noć (zbirka priča).

    A P. su još uvijek najdraže Pikove slikovnice. (Nemali broj primjeraka
    ovdje naručen.)

    Here he comes with a giggle and a hop, running so fast that he just can't stop,
    Hello, Spot, Spot, Hello, Happy little puppy who's always on the go,
    Hello, Spot, wait for me, I want to come along and see the things you see

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    316

    Početno

    Tara ima 2,5 godine i vec dugo citamo. Medo Tobi smo prerasli, to nam vise nije zabavno, ali zato obozavamo Petru - Petra ide na more, Petra je popiskila gacice, Petra ide u park....
    Volimo Pcelicu Maju, Medu Winnija, Fifi i cvjetno drustvo.
    to su nam omiljene knjigice.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ispred monitora
    Postovi
    353

    Početno

    naša preporuka: Julia Donaldson/Alex Scheffler : "Pužica kitova družica" i "Mali majmun u velikoj brizi" - obje izdanje IBIS grafika..
    lijepe ilustracije, zgodne priče, komično..

  17. #17
    mali magarac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    37

    Početno

    osim pika, miffy (i ostalih dicka brune - jabuka, jaje, cirkus itd.) moj sinčić voli i: Ti i ja, mali medo (Epta) i
    Zlatokosa i tri medvjeda (Kašmir)
    osim toga jako voli i pjesmice -imamo par slikovnica koje su izdala naša djeca (one s brojalicama i sl), ali ilustracije su mi totalno bez veze, iako ih darijan baš voli - u potrazi sam za nekim zgodnim slikovnicama s pjesmicama

  18. #18
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    mi imamo 2g i obožava slikovnice koje su izašle u 24 sata, Disney-eve, onda, slikovnice s životinjama, pa imamo jednu slikovnicu koja svira kad se trese, onda jednu u kojoj možeš opipati njuškice životinja....inače već duže vrijeme crtići s Barbi su nezamjenjivi.

  19. #19
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    J je apsolutno nezainteresiran za slikovnice. jedino što prolazi je roary i jurić - zbog auta.
    a imamo hrpu raznih još od T, pa čak i poneku uščuvanu iz mog djetinjstva... u dane kad je dobre volje, uspijemo pročitati dvije strane

    T je kad je bio manji obožavao one male slikovnice što ih ima u prosvjeti i tisku, 5 kn komad, dvadesetak različitih naslova. teksta ima sve skupa jedna A4 stranica, u nekima i manje, a i ilustracije su zgodne.
    ima i par naslova s pjesmicama.
    E, takvu i J odsluša do kraja...

    di kupujete medu Tobija?

    i još nešto, ovu medo, ti i ja imamo čitavu seriju i meni su super, T ih je obožavao. sa J je to meni muka jer jednu stranu , ako je na njoj ikakvo prometalo, gledamo sat vremena...

  20. #20
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    pipi traži mamu---apsolutni hit kod nas

    podigni i poviri od Egmonta-mi imamo OCEAN,ali ima raznih

  21. #21
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    ja sam pipija čitala starijoj kćeri
    još uvijek ga znam napamet

    tobija ima u mercatoru

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Mi nismo kupovali knjige bez provjere - lokalna knjižnica ima odličan izbor. Kad bi se klinci zapalili za neku od slikovnica, onda bi je kupili...

    Posuđivali smo Miffy (Dick Bruna) ali nije ih se dojmilo. Bolje je prolazio Eric Hill i Piko - Pikove priče za laku noć, Pikove priče za igru i zabavu, Piko slavi Božić, Piko na plaži... ne mogu se svih ni sjetiti ali to je bila dobra investicija. Djeca su kasnije uz to naučila čitati jer su poznavali sadržaj.

    Moji dječaci imaju različite sklonosti, pa su i slikovnice različite:

    Samostalno čitanje i pregledavanje:

    Stariji (tehničar) je odabrao:
    - Ivan i njegova vatrogasna kola
    - Ana i njezin traktor
    - Vatrogasac Marko (ta se raspala od korištenja)
    - Sigurno preko ceste (i ta isto...)
    - Semafor
    - Knjiga s prozorčićima - četiri godišnja doba
    - Knjiga s prozorčićima - u gradu

    Mlađi (prirodnjak) je odabrao male tvrde slikovnice sa životinjama:
    - Zec (Eci peci zec: Eci peci pec, nije lako biti sa brežuljka zec... tekst je preveo Pajo Kanižaj i zapamtili smo ga od prve)
    - Žaba
    - Miš
    - "Okreni pa vidi" - slikovnice s kotačićem (isto ima više vrsta, šumske životinje, domaće životinje... raspale su se od korištenja)
    - Priče o životinjama razne

    Priče za laku noć (koje čitaju odrasli):

    Vrijedne ruke (Božidar Prosenjak - o zanatima, savršena knjiga)
    Vještičja kuharica (Shane Brox - genijalna stvar za mog malog kuhara)
    Grimmove bajke - klasika (Crvenkapica, Trnoružica, Pepeljuga... ne znam ni ja)
    Andersenove bajke - Ružno pače (prepjev primjeren dobi), Što tatica uradi uvijek je pravo i druge
    Tony Wolf - priče razne o patuljcima, životinjama, vilama, zmajevima, divovima... Izlazilo je uz novine, pa smo nabavili sve redom. Dostupno je i kao debela knjižurina - vidjela sam je u knjižnici.

    Imamo takvu gomilu knjiga da bi i sami mogli otvoriti knjižnicu, ali djeca uvijek odaberu nekoliko omiljenih i stalno izvlače baš njih.

    Osim toga, i sami smo radili slikovnice (power point) i printali - to su također obožavali kao mali, a danas si ih rade sami, ali ih više ne printamo.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa
    i još nešto, ovu medo, ti i ja imamo čitavu seriju i meni su super, T ih je obožavao. sa J je to meni muka jer jednu stranu , ako je na njoj ikakvo prometalo, gledamo sat vremena...

    Koje su to slikovnice? Ima neki link?
    Ja sam svom posudila iz knjižnice "Ti i ja, mali medo" i sviđala mu se, ali to nije ta što ti navodiš, jer nema serije, tj. samo je jedna slikovnica.

    Inače volimo Ovdje živi medo Tobi- najbolja nam je iz kolekcije o Tobiju jer ima rječnik, pričicu, prozorčiće na otvaranje i puno detalja. Volimo i Pika, Pionkija, i druge raznorazne. Inače svakih cca 2 tjedna posudim 1-2 slikovnice u knjižnici.

  24. #24
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj kokolina2 prvotno napisa
    Citiraj babyboys prvotno napisa
    i još nešto, ovu medo, ti i ja imamo čitavu seriju i meni su super, T ih je obožavao. sa J je to meni muka jer jednu stranu , ako je na njoj ikakvo prometalo, gledamo sat vremena...

    Koje su to slikovnice? Ima neki link?
    Ja sam svom posudila iz knjižnice "Ti i ja, mali medo" i sviđala mu se, ali to nije ta što ti navodiš, jer nema serije, tj. samo je jedna slikovnica.

    Inače volimo Ovdje živi medo Tobi- najbolja nam je iz kolekcije o Tobiju jer ima rječnik, pričicu, prozorčiće na otvaranje i puno detalja. Volimo i Pika, Pionkija, i druge raznorazne. Inače svakih cca 2 tjedna posudim 1-2 slikovnice u knjižnici.
    to su one tvrde sikovnice, ima ih mislim pet, na sredini stranice je slika, iznad i ispod nje izdvojeni detalji i u čošku kratak terst.
    nama je bila super kad smo učili pojmove i relacije. mislim da je izdavač naša djeca, ali na njihovom vebu ih ne uspjevam naći. nadam se da si skužila

  25. #25
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa
    pipi traži mamu---apsolutni hit kod nas
    e to smo baš nedavno dobili :D fora je

  26. #26
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Eva ne može zaspati bez Medo Tobi knjigice. Imamo jednu -u kući i jednu -o moru i uvijek ih donese kad je spremna za spavanje. Imamo i nekoliko iz kolekcije Što se skriva: u šumi, u .... i to je onaj princip digneš kartončić i vidi što je ispod. Manjeg su formata, a karton je tvrd pa ga ne može trgati, doduše ona to ni ne radi. U autu često sama "čita".

  27. #27
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    kad smo već kod mede tobija, samo da pripomenem da sam slomila nogu na medu tobija (točnije medo tobi u viteškom dvorcu), tako da osim što su lijepe slikovnice, može se reći da su i opasne

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno

    Gdje bih trenutno u Zagrebu mogla pronaći slikovnice od Foruma: Medo Tobi na moru i Mali medo nosi pelene, tj. općenito - gdje je najveći izbor njihovih slikovnica. Hvala

  29. #29

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno

    Medo Tobi na moru sam pronašla u knjižari na Trgu; Mali medo nosi pelene imaju u Profilu

  30. #30
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Moja curka od 18,5mj. obožaje Petru, imamo ih već gomilu.

    Nedavno je dobila i slikovnicu iz serije Jakov- Jakov ide u samoposlugu (fasciniralo je kako je izgubio mamu i plakao), isti princip kao Petra, i oduševila se. Cijeli dan smo je čitali s ponavljanjima.

    Medu Tobija ne doživljava previše, tj. samo vidi mačke.
    Ona voli kad joj ja pričam, tj opisujem što se nalazi na slikama i što Petra/Jakov rade i što govore.
    Konkretno čitanje ostavljamo za dogodine.

  31. #31
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Medo Tobi, sve
    Viktor, sve
    Miffy, velika vecina
    Slikovnice o osjecajima: Kada se bojim, Kada sam sretan, Kada sam tuzan i Kada se ljutim
    Brojalice i pjesmice u izdanju Nasa djeca, sve

    Od Mede Tobija trazimo Medo Tobi u vrticu i nigdje nema, ni u knjiznici.
    Ima li tko ideju gdje da jos potrazimo?

  32. #32
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Molim vas ako netko ima da mu vise ne treba da mi se javi u inbox, trebale bi nam ove knjige:
    Nakladnik Andromeda
    1. Vile
    2. Vilenjaci
    3 Zmajevi

    Ako je nekom poznato, djelovi prije ovih su rice o sumi, patuljci i treca divovi.
    Hvala!

  33. #33
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Mi puno citamo, od rodjenja. On je slusao rado sve u rimi. Kada nije ni znao jos gledati slike.

    Sada si bira sam sto da mu citam (14 mjeseci) i zna ga iznervirat kad ne citam sto pise, nego mu prepricavam. Posto znam vecinu slikovnica napamet, kazem recenicu iz knjige i on nosi tu slikovnicu na citanje. (Prepoznaje i na eng i njem, ne samo knjizice, nego i autice koji "govore" - npr. kad ne kazem donesi policijsko vozilo, nego neku od recenica koje "govori" auto).

    Imamo one slikovnice s Vukom - Koji je htio biti druge boje, koji trazi ljubav, koji je putovao oko svijeta. Ta oko svijeta mu je jos malo predugacka, rijetko procitamo do kraja. Ne znam sto on razumije u tome. To je zapravo za veci uzrast po meni, al on voli slusati i listati samnom. Pa knjizice sa zivotinjama s krznom i koje se glasaju, te su mu drage.

    Imamo onih tvrdih s bojama i sa zivotnjama sto se prozorcici otvaraju, al te su na njemackom. I u pravilu ne voli da mu na hrvatskom prepricavam. Boba graditelja citamo na engleskom. Nema sanse da nesto razumije jer uopce ne govorimo s njim na engleskom. Al slusa i dize prozorcice. Ne kuzim zasto mu je to OK. Isto se ljuti kad mu na hrvatskom citamo. Imamo neke njemacke pjesmice za lomljenje jezika, skroz male knjizice s ruznim slicicama, te si izabere sam iz kutije.

    Malo govori pa mu se trudim sto vise na hrvatskom citati, ali ne da ako je na stranom jeziku. Malo sam zbunjena sad da li bih trebala maknuti te na stranom jeziku koje voli i nabaviti nove na hrvatskom.

  34. #34
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Premda mislim da kod njegovog relativno sporog razvoja govora nije presudno to koje rijeci cuje prilikom citanja, nego ne moze izgovoriti neke slogove. To je za drugu temu.

  35. #35
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Uglavnom imamo 30tak slikovnica, neke sam vec bacila jer su se raspale, al moram malo obnoviti literaturu. Sve znamo napamet

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Učlanite se u knjiznicu

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I ajde nabroji par djece koji s 14mjeseci znaju baš pričati, moji su progovorili s 2godine prvih dvoje, a najmanji s skoro tri ne računam tu ono banubamumu i slicno

  38. #38
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Hvala ti! Znam da neki decki kasnije progovore. Al me smiri kad ovako procitam. Eno napisala sam na Tko je kasno progovorio da ne brljam po ovoj temi sa svojom brigom.

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Imam ja i curu

  40. #40
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    hm, vidim da nitko ne spominje petsona i findusa...čitamo sve, od enciklopedijskog tipa, do pjesmica i duljih priča, ali on je nenadmašan za tu dob
    i da, knjižnica je obavezna

  41. #41
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    ja ih izmišljavam za čitanje još uvijek nema strpljenja, ali voli sudjelovati u izmišljanju priča- pa imamo priču o zelenom kolačiću i pekaru kojem je dosadilo peći kruh pa je postao slastičar i ispekao famozni zeleni kolačić, vuku slikaru kojeg su se svi neopravdano bojali dok nije organizirao izložbu, plavom crvu koji živi u avionu i voli jesti crvene jabuke...ugl. ona izmisli likove i boje, ja ju ispitujem.

    I zaspe ko top :D

  42. #42
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Imamo jednu priču o zloj vili koja je začarala bebu da se ubode na vreteno kada odraste. A majketi. To svaki put uzmem i počnem pričati nešto sasvim treće. Kažem da su kralj i kraljica imali gozbu, nisu znali grah skuhati, pa im je došla teta i kuhala grah 100 dugih godina. Baš su mi bezvezne klasične bajke. A ima i nekih slikovnica koje sam uzela i nemaju veze s pameti... ide "čuvaj mijo rep da ne budeš slijep, ako budeš slijep otpast će ti rep". Sva sreća danas je izbor velik i ima daleko boljih stvari za uzeti, gotovo u svakoj knjižari. Jedino po supermarketima ne vrijedi gledati jer je to tamo sve šund.

  43. #43
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Mi takve bacamo u smece. Kao mogli bi ih i poklonit, al ne zelim da djeca slusaju o tome kako je vuku rasporen trbuh, kako bambiju umire mama i kako netko mora bjezat jer ga zele ubit.

    Ovo za cuvaj mijo rep je staro valjda kolko i moja baka s obzirom da mi je uvijek spremno to pjevala a ja ju blijedo gledala... ah..

    Imam sve pohvale za tvornicu snova - personalizirane price za djecu, super su im price i moj mali bas uziva bit glavni junak u pricama koje zavrsavaju sretno i nitko nikog ne ubija.
    Posljednje uređivanje od Apsu : 27.12.2016. at 13:20

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    posudite u knjižnici, zakaj sve kupovati kaj vam se svidi


    i ja izmišljam ( ali prethodno mora biti pročitana bar jedna priča iz knjige) o dečku koji se zove Matko, voli raditi, brati i jesti jabuke, pomagati, pa onda ubacimo nekaj svakodnevno iz dana koji je na zalasku, tak je matko neki dan bio na predstavi u našim jaslicama, čuvao kokoši, povremeno zabaci i uhvati ribu ili staru cipelu.....

  45. #45
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A ima i nekih slikovnica koje sam uzela i nemaju veze s pameti... ide "čuvaj mijo rep da ne budeš slijep, ako budeš slijep otpast će ti rep". Sva sreća danas je izbor velik i ima daleko boljih stvari za uzeti
    I mi smo bili dobili slijepog miša.
    Ja citam pocetak. Isto ne mogu prevalit preko usta "da ne budes slijep".
    A jedna vesela njemacka tradicionalna ide nesto tipa- skace, skace jahac, kada padne dere se, ako padne u grob, proždrijet ce ga vrane. To isto preskacem. Kad prepricavam macka u cizmama kazem da je macak kralju donio zeca, bez detalja. Malo mi je glupo da ne zna klasike, a stvarno nisu prilagodjeni vremenu.

    Danas sam bila u algoritmu. Prekrasne sam knjige vidjela za malo vecu djecu. Ma za mene su! Sve mi zao za jednu sto si nisam kupila.

  46. #46
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ne volite "čuvaj mijo rep"
    to je moja pjesmica iz mladih dana
    nisam imala pojma da ima slikovnica...

    slikovnica ima svakakvih, mi uglavnom posuđujemo u gradskoj i na svašta sam znala naletiti
    u posljednje vrijeme smo imali dobre slikovnice
    evo ovako, kako se mogu sjetiti naslova:

    Božićna kaša -Sven Nordqvist
    Hrkalo - Jelena Pervan
    Što rade odrasli - Ana Kadoić
    Gospođica Škarica- Nathalie Belhassen
    Putovanje tete Hilde- Pika Vončina
    Miki Trasi i primadona - Vesna Parun

  47. #47
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj rutvica prvotno napisa Vidi poruku
    hm, vidim da nitko ne spominje petsona i findusa...čitamo sve, od enciklopedijskog tipa, do pjesmica i duljih priča, ali on je nenadmašan za tu dob
    i da, knjižnica je obavezna
    Svaku noc Findus! Ne prode dan bez njega. Obozavamo ga. I ona i ja i tata...mi smo zapravo hrvatski fan klub Findusa :D

  48. #48
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    I tako čitamo antuntuna i pita me dijete što je ovo, a ja ne znam reć.
    https://imgur.com/a/sdDw7

  49. #49
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Svjetionik?

  50. #50
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Šta nisu oni samo na moru?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •