Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Pedijatar zapadni dio Zagreba - preporuke?

  1. #1
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno Pedijatar zapadni dio Zagreba - preporuke?

    Cure jel mi možete preporučiti dobrog pedijatra/pedijatricu u zapadnom dijelu Zagreba? Bilo bi dobro da je "otvoren(a)" prema homeopatiji i da nema ništa protiv vegetarijanstva ili makrobiotike.
    Živimo na Malešnici i kad sam pitala patronažnu sestru da mi preporuči pedijatra, rekla je da u Domu zdravlja Špansko postoje 3 pedijatra, ali da je jako nezahvalno preporučiti nekog, da je pametnije da pitam roditelje koji imaju djecu i koji mi mogu preporučiti dobrog pedijatra s kojim su zadovoljni. Nije uopće nužno da bude blizu u našem kvartu, spremni smo ići i dalje, od Trešnjevke do Zaprešića ako treba. Hvala

  2. #2
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    imaš na knežiji dr. metku regan
    malo je izvan tvoje željene rute

  3. #3
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    DZ Vrapče, dr. Josip Buršić.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    Mi smo kod doktora Čulara u Španskom i ja sam osobno jako zadovoljna jer je ugodan- i meni, a i Marko ga voli, strpljiv- uvijek rado odgovara na pitanja pa i kad ih je puno i nemam osjećaj da požuruje Markovo oblačenje i slično, djeluje stručan- kažu da je, nisam stekla dojam da forsira antibiotike...
    Još nešto što je meni kod njih odlično je sestra koja je vrlo organizirana (nema puno čekanja i uspijeva razdvojiti zdrave i bolesne) i izrazito je draga kao osoba, što je opet za moj pojam veliki plus!

    E, sad... stavove oko makrobiotike ne znam

  5. #5
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Vrapče, Dr. Ivanović

  6. #6
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Trešnjevka, dr Diana Puževski, mislim da ćemo osnovati fan club, obožavamo je
    ali..ima gadnu gužvu, no sistem je da te primi privatno, pa ćim joj se malo isprazni, prebaci te na socijalno

  7. #7
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    zaboravila sam reći u drugoj smjeni radi dr. Jovančević, isto izvrstan, bili smo kod njega par puta, no meni je Puževski draža i posveti djetetu puno više vremena.
    našu djelomičnu makrobiotiku i moje naginjanje homeopatiji je pohvalila

  8. #8
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    mi potpisujemo e-mamu, isto smo kod Čulara i jako smo zadovoljni (stjecajem okolnosti, prije njega smo bili kod 2 pedijatrice pa imamo što za uspoređivati, a i prošlog proljeća smo bili svakodnevni gosti u DZ-u).

    Što se homeopatije i vegetarijanstva/makrobiotike tiče, ne znam moja je procjena da nije baš neki zagovornik, ali uzmi to kao moj čisti impresionizam - prije nego što odabereš, najbolje se najaviti i popričati jer je inače zeznuto mijenjati doktora unutar godine dana od odabira.

  9. #9
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    e da, i sestra je zakon, izvrsno organizirana pa nema gužvi... to je zbilja veliki plus

  10. #10
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Da za dr. Regan sam čitala da je super i ujedno i homeopatica, ali znam i da ima strašnu gužvu, pa pitanje da li uopće ima kod nje mjesta.
    Sviđa mi se što neki pedijatri kao dr. Regan i dr. Čular razdvajaju bolesnu i zdravu djecu i da ne dijele pretjerano antibiotike, pa još ako je i sestra ovog doktora tako organizirana... to je super

  11. #11
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    i dr. Puževski razdvaja bolesnu i zdravu djecu i izbjegava dijeliti antibiotike

  12. #12
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    Koliko sam čula od jedne prijateljice koja je pokušala prebaciti karton, dr. Čular ima popunjene kapacitete, dakle, valjda može primati samo novorođenčad

  13. #13
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Mislim da je i meni patronažna rekla isto, novorođene bebe uzimaju, ali ne i stariju djecu. Malešnica Špansko imaju brdo mladih obitelji s djecom i vjerojatno su zato pedijatri prebukirani.

  14. #14
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ja sam po preporuci prebacila klince kod dr. Šakić, u Rudeš. Rekla je da baš i nema mjesta, ali uvijek može primiti još koje dijete. Ako lijepo zamoliš. Čini mi se jako topla osoba, i što mi je važno, ima dobar odnos s djecom. Isto ima predprostoriju za djecu s npr. kozicama i raznim još nedefiniranim osipima. Posebna soba za bebe. I sestra je jako ljubazna.

  15. #15
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    Ja se bojim da često tu ne mogu pomoći ni lijepe molbe, tj. da jednostavno
    na HZZO-u ne prihvaćaju promjenu liječnika ako je ovaj prepopunjen... (kad smo mi nakon manje od godine dana mijenjali doktora, baš smo se zato i uspjeli prebaciti jer je imao relativno malo pacijenata jer je bio nov).

    Nažalost, čim je netko dobar, jako se brzo popuni kapacitet. Ovdje na Malešnici/Španskom/Stenjevcu mislim da bi bilo pacijenata za još dva doktora... (da ne spominjemo sve one koji bi mijenjali doktoricu iz suprotne smjene)

    Inače, i ja sam čula pohvale za dr. Šakić.

  16. #16
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Mi smo kod dr. Jovancevica i zadovoljni smo. Sto se ishrane tice, kad smo sa starijim djetetom dosli do dobi kad bi se uvodilo meso i kad smo rekli da smo (pesco)vegetarijanci, nije bilo nikakvih problema i doktor je komentirao da je njegovo iskustvo da vegetarijanci na ishranu puno vise paze i trude se znati o njoj, te je samo (kao i svima) preporucio sto je moguce vise eko proizvoda.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    I mi smo kod Jovančevića, ali s vremenom smo sve manje zadovoljni :/
    Dok je bio mala beba, i na onim redovnim kontrolama, bili smo oduševljeni. Pa i kad je s godinu dana često bolovao, ne mogu reći da smo imali ikakvih primjedbi.
    Ali kako je rastao, tako sam imala dojam da smo pri svakoj bolesti sve kraće u ordinaciji, da se antibiotici sve lakše propisuju, a kronični problemi ignoriraju. Na kraju se svelo da nam pedijatar služi samo za pisanje uputnica ili ispričnica za vrtić. Nisam baš sretna s takvim stanjem stvari.

  18. #18
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    Nia_Zg, kojem si pedijatru na kraju otišla?

  19. #19
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Upisali smo se kod dr. Čularu, jer je nekoliko mama reklo da je zadovoljno s njim, pa smo slušali preporuke i zadovoljni smo.
    Zbilja je nježan i strpljiv s bebicom, uvijek ima vremena i objasni i odgovori na sva pitanja, sestra je isto super, dogovori se s njom telefonom termin, po potrebi te ubaci unatoč gužvi ako je hitan pregled i tak.

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    dr. milivoj jovančević super nam je..bili smo jednom i kod doktorice puževski u suprotnoj smjeni i odlicna je..dom zdravlja tresnjevka su oboje ali su nazalost prekrcati pa trebas nekog ko ih pozna za preporuku ili se upisati na listu cekanja..

  21. #21
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    dakle, u zapadnom dijelu Zagreba su pedijatri koji se dosta preporučuju
    dr. Regan
    dr. Šakić,
    dr. Ivanović,
    dr. Buršić,
    dr. Čular
    dr. Puževski,
    dr. Jovančević.

    Da pomognemo svima koji će otvoriti ovaj topic, ajmo vidjet tko od njih još prima nove pacijente (osim novorođenčadi, koju valjda svi moraju primati). Koliko sam skužila, popunjeni su dr. Regan, dr. Jovančević, dr. Puževski, dr. Šakić, dr. Čular.
    Kakva je situacija u DZ Vrapče, primaju li nove pacijente dr. Ivanović i dr. Buršić?

  22. #22
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    dodajem na popis dr. Lučeva iz Baruna Filipovića , vidjela sam drugdje da isto ima dosta fanova...

  23. #23
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Dosta pedijatara primi nove pacijente bez papira, pa kad im se oslobodi mjesto, tj. kad školarci odu, prime ih i srede papirologiju.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Dodala bih popisu i našu pedijatricu - dr. Višnju Župić iz DZ Zapad (Barun Filipović).

  25. #25
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj elie prvotno napisa
    dodajem na popis dr. Lučeva iz Baruna Filipovića , vidjela sam drugdje da isto ima dosta fanova...
    naš pedijatar, prezadovoljni smo

  26. #26
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    Ima li netko preporuku za pedijatra u dz Laginjina?

  27. #27
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Neke nove informacije? Trebamo pingvinića upisati kod nekog pedijatra, a da mi je relativno blizu... Ja sam na Malešnici.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •