Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: voda u vrču

  1. #1
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno voda u vrču

    Da li netko pije vodu onako da mu malo odstoji u staklenom vrču da se istaloži? Dakle natočim vodu stavim vrč, poklopim i popijem - za koliko i koliko je visok talog - tj koliko vode s dna moram baciti? znam da zvuči stupidno, ali nedavno je mojoj mami par ljudi iz te struke preporučilo ovu metodu - tvrde da je jednako učinkovita kao i britta isl. Ne vjerujem baš, ali djelomišno valjda je. Zna li netko nešto o ovome?

  2. #2
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Nisam čula za tu foru, ali MM i svekiji oduvijek piju odstajalu vodu. Baš tako iz vrča, kao što ti opisuješ. Iz kog razloga, nemam pojma, nisam nikad pitala.

  3. #3
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno Re: voda u vrču

    Citiraj pikula prvotno napisa
    Da li netko pije vodu onako da mu malo odstoji u staklenom vrču da se istaloži? Dakle natočim vodu stavim vrč, poklopim i popijem - za koliko i koliko je visok talog - tj koliko vode s dna moram baciti? znam da zvuči stupidno, ali nedavno je mojoj mami par ljudi iz te struke preporučilo ovu metodu - tvrde da je jednako učinkovita kao i britta isl. Ne vjerujem baš, ali djelomišno valjda je. Zna li netko nešto o ovome?
    iz koje struke?

  4. #4
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Hm, da moja mama (prof.filozofije) ima sklonost da prof.biologije, kemije ili fizike smatra doktorima znanosti, a i prof. čiji su supruzi dr.medicine su dr. po njima , tako da je to vjerojatno bio jedan takav kružok u zbornici kad moja mama kaže da im je "voda" struka. Bez obzira na taj kriterij, puno ljudi pije vodu tako, pa sam mislila da možda ima nešto u tome. Nema?

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Mislim da se istaloži kamenac na dno. Ja tako radim za parnu peglu (a baš bi mogli i piti, ali pijemo uglavnom Janu) i ostavljam 2 prsta na dnu. Vrijedi i za zalijevanje cvijeća.

    I rado bih čula obrazloženje nekoga tko zna više.

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Pa sad ne znam da se nešto taloži ili koncentrira na dnu bez kuhanja.
    Ali vjerojatno misle na klor koji djelomićno ishlapi.

  7. #7
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    klor ishlapi, nešti kamenca se istaloži, a gratis je bljutaviji okus vode

    moji u rijeci to čine jer je voda iz špine preledena da se pije odmah

  8. #8
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    a gratis je bljutaviji okus vode

    i naša teta čuvalica to radi. baš ću je pitati zašto

  9. #9
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    A zašto za cvijeće voda mora odstojati? Ne vole frišku vodu... Mislim da je zbog hlora...

  10. #10
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    A zašto za cvijeće voda mora odstojati? Ne vole frišku vodu... Mislim da je zbog hlora...
    mislim da je stvar u temperaturi

  11. #11
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    moj muz misli da se stajanjem voda na neku foru obogati kisikom

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Mi već dugo pijemo "kristalnu" vodu.
    U stakleni vrč stavim kristale na dno i nalijem vodu. Tako ostavim na suncu 2 sata ( može biti i oblačno ) i onda prelijem u staklene tamne flaše. Takva voda može stajati par dana da ne izgubi svojstva.
    Moje otkriće kad sam prvi put probala tu vodu je koliko je ukusna. Jako bogati okus vode. Koliko god to čudno zvuči, ali jako je fina.

  13. #13
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    koje kristale?

  14. #14
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    i koliko cesto i kako ih "cistis"?

  15. #15
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Postoji i teorija o živoj vodi gdje je važno dočepati se prirodnog toka čiste vode i zagrabiti ju takvu hladnu i tekuću. Recimo, bunar na vodenoj žili ili arteški.

  16. #16
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Postoji i teorija o živoj vodi gdje je važno dočepati se prirodnog toka čiste vode i zagrabiti ju takvu hladnu i tekuću. Recimo, bunar na vodenoj žili ili arteški.
    ja imam onu starinsku pumpu u vrtu, međutim ne radi...a baš bi bilo zgodno znati kakvu bi vodu imala...iako nekako sumnjam s obzirom na to da smo u pol grada da bi bila ok, no, tko zna...

  17. #17
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Veki prvotno napisa
    Mi već dugo pijemo "kristalnu" vodu.
    U stakleni vrč stavim kristale na dno i nalijem vodu. Tako ostavim na suncu 2 sata ( može biti i oblačno ) i onda prelijem u staklene tamne flaše. Takva voda može stajati par dana da ne izgubi svojstva.
    Moje otkriće kad sam prvi put probala tu vodu je koliko je ukusna. Jako bogati okus vode. Koliko god to čudno zvuči, ali jako je fina.
    To mi je preporučila i gospođa kod koje sam išla na shiatsu, ona je u Indiji učila ayurvedu i preporuča kristalnu vodu.

    Rekla mi je točno koja dva kristala idu unutra, ali ja sam, naravno, zaboravila...

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Ovako, kristali su Gorski kristali. Ja sam dobila 5 manjih kristala i stavljam ih u 5 litara vode. Ispod posude idu još i magneti.
    Ispirem ih pod mlazom hladne vode.
    Što se tiče bunara, apsolutno se slažem sa Davorom. Nama je rašljar našao žilu i tu smo iskopali bunar ( na vikendici u Moslavini ) prije tridesetak godina. Mama je nosila na ispitivanje u Zagreb i voda je dobila odlične ocjene. Iz cijelog sela su kod nas dolazili po vodu. Bila je prefina.
    Priroda je priroda, daje nam najbolje

  19. #19
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa da, rašljar ti "zacajha" poziciju žile i to je to. U ostalim bunarima se nalazi ocjedita voda i odlična je - za zalijevanje vrta.

    Ako analiza pokaže da je voda ispravna onda je to - to. Priroda vodu pumpa u žile na čistim mjestima.

  20. #20
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    živa voda je voda nabita energijom, njeni kristali leda u sebi sadrže sitne žilice u kojima voda cirkulira iako je u pitanju kristal leda

    može se napraviti tako da se voda nabija energijom stvaranjem vrtloga
    zaljevanjem živom vodom se koristi u biodinamičkoj poljoprivredi (Rudolf Steiner)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •