Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Skinuti boju za tkaninu?

  1. #1
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno Skinuti boju za tkaninu?

    Ima li netko iskustva sa skidanjem boje za tkaninu s iste?
    Naime, na krsnu haljinicu su nam časne napisale ime malenoga i datum, ali je datum pogrešan. Trebalo bi izbrisati 0 i napisati 1... kasno je da im šaljemo, pa da poprave i vrate...
    Zna li netko što da učinimo?!

  2. #2
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Možda varikina (domestos) ak je haljina bijela? Pitaj u kemijskoj čistionici za savjet.

  3. #3
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Sve ovisi čime su pisale.
    No, nikako mi ne ide u glavu otkud im ideja šarati po tuđim haljinicama!!! :shock: Ja bih poludjela kad bih vidjela takvo što!!!

  4. #4
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Ma ne, Dream
    Te časne šiju krsne košuljice i napišu na njih ime djeteta i datum krštenja.

  5. #5
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    :/ . Jako teško. Pošto mi je to posao, radim s tekstilom i tiskom na isti znam da eventualno- ali zavisi na kakvoj bazi je rađena boja ide samo specijalnim sredstvom za skidanje boje. No to nemaš za kupiti u slobodnoj prodaji.

    Probaj ako ti je ikako moguće otići do neke tiskare(koji rade štampu na tekstil) i njih pitati ako imaju(trebali bi imati).

    Znam kako ti je , i nama je časna( prateta od moje djece) napisala jedno slovo krivo na krsnu košuljicu koju nam je ona ručno vezla i oslikavala i poslala čak iz Duborovnika za Osijek. Ali, bilo je s tim, nismo imali izbora.

    Držim fige da riješite nekako.

  6. #6
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Hvala, curke!
    'Naše' časne su isto iz Dubrovnika.
    Baš šteta...

  7. #7
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Možeš li možda nabaviti isti/slični mali komadić takve tkanine? Negdje u prodavaonici tekstila. Pa onda ti sama opet napišeš datum i zalijepiš s ljepilom za tekstil na haljinicu.

  8. #8
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Nažalost, ne mogu. Tkanina je jako osjetljiva, nekakva 'kao' svila, što li... Mislim da ću ostaviti kako jest. Stvarno mi je to vrijedan dar od časnih iz Dubrovnika, a radi se samo o tom pogrešnom danu; umjesto 31. su napisale 30. u datumu krštenja.
    Nekako mi je, kad važem, bitnije i vrijednije da ima TU haljinicu, od pogrešnog dana.

  9. #9
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Ma ja mislim da je jedino što možeš napraviti ne uzrujavati se oko toga. Sama si rekla, datum manje važan od baš TE haljinice. Bojim se da kada bi išla prtljati po njoj, ispalo kao u Mr. Beanu
    A datum ziher nećeš zaboraviti sad kada je došlo do te zavrzlame 8)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •