Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Kućno mjerenje koagulacije

  1. #1
    Gac

    Početno Kućno mjerenje koagulacije

    Poštovani,
    Da li netko mozda zna gdje bih mogao nabaviti kućni aparat na trakice za mjerenje pv-a i irt-a tj. vrijeme koagulacije iz prsta.
    Znam da se aparatić može dobiti preko HZZo-a, ali u ljekarnama sam dobio informaciju da proizvođač ima zastoj u proizvodnji. Ako mozda ima roditelja koji su koristili aparatić, a da im mozda više ne treba voljan sam ga kupiti ili unajmiti dok se stvar sa proizvodnjom ne sredi, jer su mi u HZZO-u rekli da ga mogu dobiti preko njih. Trenutno mi kćer, nakon zadnje operacije srca, uzima lijek za razrjeđivanje krvi, a njegova doza nije fiksna nego se određuje prema nalazu krvi. U našoj bolnici zamislite nemaju takav aparatić kojim se analizira krv iz prsta nego joj svaki puta moraju (a to je svaka 2-3 dana) vaditi krv iz vene.


    Pozdrav

  2. #2
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Poslala sam ti na pp info o distributeru.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav!
    prvo isprika jer dižem full staru temu, ali bi i meni trebao aparat za mjerenje, pa pliz ako netko ima info...

    Unaprijed hvala!

    Poz

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj maartina prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!
    prvo isprika jer dižem full staru temu, ali bi i meni trebao aparat za mjerenje, pa pliz ako netko ima info...

    Unaprijed hvala!

    Poz
    Pozdrav i dobrodošla na forum.
    Moja kćer ima aparat kojeg koristimo za provjeru INR-a nekoliko puta tjedno, ona ima ovaj aparat http://www.coaguchek.com/com/index.p...chek_xs_system

    Dobila ga je na doznaku HZZO-a, također ima i pravo na test trakice (48 komada , svaka 3 mj.). U slobodnoj prodaji aparat košta oko 7 000 kn , a pakiranje trakica od 48 kom. oko 1400 kn (ima i manje pakiranje od 24 , to košta oko 780 kn).
    Ne znam koja je tvoja dijagnoza , ali neke dijagnoze imaju pravo na aparat i trakice preko HZZO-a .
    Posljednje uređivanje od sirius : 18.02.2012. at 14:06

  5. #5
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Jel i osobe koje imaju trombofiliju a na doživotnoj su terapiji Martefarinom imaju pravo na taj aparatić preko doznake?

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj tamara1981 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel i osobe koje imaju trombofiliju a na doživotnoj su terapiji Martefarinom imaju pravo na taj aparatić preko doznake?
    Ne znam, trebala bi pitati hematologa ili na HZZO.

  7. #7
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Čist informativno,pravo na aparatić imaju djeca do 18-e godine koja su imala operaciju srca te koriste Martefarin.

  8. #8
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Ok, sad se i ja ispričavam što dižem full full staru temu!

    Situacija je sljedeća: imam 31 godinu, nikad nisam imao srčanih problema. Prije 4.5 mjeseca sam imao teški srčani udar praćen električnom olujom, kardiogenim šokom, komom, itd itd itd. Srce mi je operirano 5 puta u 18 dana. Kako moje srce skoro uopće ne radi (infarkt je zahvatio ogroman dio mišića), ugrađena mi je pumpa HeartMate II kao potpora lijevoj strani srca (zapravo radi skroz umjesto lijeve strane tako da krv prebacuje iz srca direktno u aortu). Zbog pumpe i zbog jedne rijetke genetske bolesti (dijagnosticirano dok sam bio u komi), imam jako povećanu sklonost zgrušavanju, što može dovesti do toga da se pumpa začepi i prestane raditi....i onda uslijedi smrt u roku nekoliko minuta. Doduše, pumpa je kabelom (koji ide kroz abdomen i izlazi kraj pupka) spojena na vanjski kontroler koji kontrolira parametre pumpe i daje joj struju za rad...ako kontroler primijeti da nešto nije u redu, pali se alarm.

    Na terapiji sam martefarinom koju je jako teško pogoditi zbog interakcije s drugim lijekovima (ukupno 14 tableta dnevno). Stoga moje vrijednosti INRa skaču gore-dole ko jo-jo. Zbog toga trebam svaka 2 dana ići vaditi krv i testirati PV/INR i sukladno nalazima prilagoditi terapiju. Vene su mi već sve ispucale, ruke pune hematoma i više mi nemaju odakle vaditi krv. Bar ne na ruci. Sad razmišljaju da počnu vaditi krv na stopalu ili na preponama. -_- Ne, hvala.

    Bez obzira na sve to, HZZO mi ne daje CoaguCheck na doznaku. A meni je preprepreviše cca 5000 kn dati za to, i onda još 1440 kn svaka 3 mjeseca za trakice. Nekako sam došao do aparata CoaguCheck. Sad ostaje problem nabave trakica! S obzirom da maloljetnici imaju pravo na 48 trakica svaka 3 mjeseca, lijepo bih molio da mi se javi netko čije dijete ne iskoristi svih 48 trakica u ta 3 mjeseca da meni proslijedi neiskorištene. Moj novčanik (iz kojeg mjesečno ode 1000 kn na lijekove!) bi bio jako zahvalan, a ja još zahvalniji.

  9. #9
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Yoseph K, ima i drugih lijekova danas, osim martefarina..
    I kako ti ode 1000 kn na lijekove?? To na doplate ili dodatke prehrani?

  10. #10
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Na doplate. Ne samo lijekova, nego i popratne opreme (sterilne gaze, Bivacin, Octanisept....) jer mi izlazno mjesto kabla stalno mora biti sterilno previjeno. Pijem 9 različitih lijekova. Nisu svi na listi HZZO. Premda imam dopunsko zdravstveno osiguranje.

    Na žalost, ja ne mogu piti ove nove pametne antikoagulanse (npr, Pradaxa) jer je od iznimne važnosti da se INR može kontrolirati (zbog pumpe u srcu), a s tim novim lijekovima su dva problema: mjerenje INRa je upitno i nema antidot u slučaju većeg krvarenja (a ja često krvarim...). Osim toga, Pradaxa i ti novi pametni lijekovi imaju čudnu i ne baš bajnu interakciju s ostalim lijekovima koje pijem.

    No, nazad na temu........ Ima netko trakice koje mu više ne trebaju?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svma

    Vidim da ova tema već jako dugo nije aktivna, ali da vidim ima li još koga na terapiji Martefarinom tko treba aparatić za mjerenje koagulacije?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Trebam ga ja .lp

  13. #13
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Jel neko prodaje mozda aparatic?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •