Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: jagode u bacvi

  1. #1
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno jagode u bacvi

    napokon, napokon je popustio i jednu od svojih starih drvenih bacvi stari mi je prepustio za jagode - sad mi trebaju savjeti - napunili smo je zemljom i gnojivom, trenutno je faza busenja rupa.
    koju vrtstu?
    istu gore i u rupe ili razlicitu?

  2. #2
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    mi smo nekidan kupili jedine jagode koje smo mogle naći na tržnici, one koje rode na početku ljeta i opet na jesen. inače imaš i mjesečarke koje rode cijelo ljeto, odnosno svaki mjesec. nisam sigurna baš koliko ćeš moći birati vrstu jer to ovisi o tome što se može nabaviti (na veliko nije frka tolika, ali na malo :/). možda bi bilo najbolje da kupiš nekoliko vrsta ako možeš.

    svakoj sadnici treba posebna rupica, svaki dan treba zaljevati i staviti ih treba na suncu da imaju što više sunca radi dozrijevanja (i zato ih treba svaki dan zaljevati).

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Flower savršena ideja, probat ću i ja to napraviti. Moram priznati da prvi puta čujem za ovakav uzgoj jagoda i nemam pojma kako bi ta bačva na kraju trebala izgledati, ustvari na kojem razmaku se buše rupe. Hm...

    Imaš li ti foto ili postoji negdje na netu?

  4. #4
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Jagode se mogu saditi i u četvrtaste posude ( oblik kvadrata ) tako da se stavlja u visinu jedna na drugu, ali da su uglovi slobodni i u njh se sadi jagoda. To je za manje prostore. Po 4-5 tih posuda ide jedna na drugu.

  5. #5
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja bih stavila različite, pa ćeš vidjeti koje najbolje uspijevaju.

  6. #6
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa
    Flower savršena ideja, probat ću i ja to napraviti. Moram priznati da prvi puta čujem za ovakav uzgoj jagoda i nemam pojma kako bi ta bačva na kraju trebala izgledati, ustvari na kojem razmaku se buše rupe. Hm...

    Imaš li ti foto ili postoji negdje na netu?
    Ja sam ih vidjela tako posađene na Jarunu, u onom osjetilnom parku.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •