Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 273 od 273

Tema: Sirova hrana

  1. #251
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Osim relativno malog problema s oksalatnom kiselinom imaš nešto veći problem sa samim konceptom hranjenja male djece sa salatom: gušenje.

  2. #252
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ok, ta sitnica mi nije pala na pamet. Ipak sam na kraju skuhala 5 min na pari.

  3. #253
    tinkolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    4

    Početno

    ja sam se hranila sokovima ovo ljeto tjedan dana, iskljucivo sokici + jabuke. Tesko je no isplati se, koza, lice, raspolozenje, opcenito fizicko stanje divno. Prava detoksikacija.

    U spravljanju sokova dajte masti na volju, meni nije bas pasalo kad sam stavljala previse listova, stoga sam na pocetku radila vise voca i malo listica samo da zazelenim kasu. Sada kad imam vremena si napravim i pijuckam za dorucak/veceru.

  4. #254
    Banned dijete je nada i radost avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    12

    Početno

    Pozdrav sirovo jelcima evo ako može pridružila bih se vama s obzirom da se i sama već neko vrijeme hranim sirovim voćem i povrćem i jako sam zadovoljna .
    Na ideju o prehrani na ovaj naćim sam došla posve slučajno točnije nakon što sam upoznala jednu mladu djevojku koja se na isti naćin hranila iz zdravstvenih razloga , naime cura je imama celijakiju . U razgovoru sa njom otkrila sam mnoge blagodati sirove prehrane . S obzirom da i sama imam problema sa metabolizmon / metabolićki sindrom/ i da mi do sada niti jedna dijeta nije pomogla odlučila sam probati tu fenomenalnu sirovu prehranu . Ta dijevojka mi je preporučila da na you tubu pogledam nekoliko filmića o ženi koj je uz pomoć sirove prehrane izgubila težinu riješila sve svoje nagomilane zdravstvene probleme i saad je sretna . Pogledala sam sve filmiće a uz to i pročitala knjigu o sirovoj prehrani . Sve me to još više motivralo da ustrajem u takvom naćinu prehrane , naravno nikako bez nadzora moje endokrinologice .
    Eto iza mene su nekoliko mijeseci takvog režima prehrane no uz to što konzumiram sirovo voće i povrće ubacila sam žitarice jedan obrok .
    Nedavno sam upoznala divnu ženu koja se također posvetila sirovoj prehrani i jako me motivira da ne odustanem . Moram biti iskrena da jedvo ćekam ponovni suster sa endokrinologicom da vidimo kakvo je moje cijelopupno endokrinološko stanje.

  5. #255
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    citami ne kuzim zasto raditi sokove?
    zasto samo ne jesti?
    ne kuzim zasto uzeti lisnato povrce i napraviti od njega sok umjesto staviti ga u zdjelu i zaciniti limunom. i maslinovim?

    btw. od malena vise volim sirovo nego kuhano povrce i kod nas je sasvim normalno da se korabica, cvjetaca, kupus, spinat...jedu sirovi. dosta toga ni ne volim kuhano. poput mrkve i korjena persina.

  6. #256
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    citami ne kuzim zasto raditi sokove?
    zasto samo ne jesti?
    ne kuzim zasto uzeti lisnato povrce i napraviti od njega sok umjesto staviti ga u zdjelu i zaciniti limunom. i maslinovim?

    btw. od malena vise volim sirovo nego kuhano povrce i kod nas je sasvim normalno da se korabica, cvjetaca, kupus, spinat...jedu sirovi. dosta toga ni ne volim kuhano. poput mrkve i korjena persina.
    Teorija je da ne možeš na dnevnoj bazi pojesti (sažvakati) toliku količinu sirove zelenjave , koliko možeš ako ju smiksaš u kašasti sok (a većina ljudi rijetko konzumira sirovo povće pa je ovo fensi način da ih se pridobije na to).

  7. #257
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nisu upoznali mene

    ok, to ima smisla.

  8. #258

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Teorija je da ne možeš na dnevnoj bazi pojesti (sažvakati) toliku količinu sirove zelenjave , koliko možeš ako ju smiksaš u kašasti sok (a većina ljudi rijetko konzumira sirovo povće pa je ovo fensi način da ih se pridobije na to).
    Ne samo to. Ima cijela teorija o tome kako nam je žvakajući aparat zakržljao, da u probavni trakt unosimo nedovoljno sažvakanu hranu koja onda dodatno i nepotrebno opterećuje probavu i donosi u konačnici u krv prevelike komadiće hrane, tralalala. Uglavnom, miksanjem se jednim udarcem ubiju dvije muhe, pojede se (popije) veća količina zelenja, lišća (ne misli se tu na korjenasto povrće već lisnato i trave), koje inače ne možeš baš pasti ko krava, zatim voća, a sve je super dobro usitnjeno.

  9. #259
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Da, i onda ti na kraju price V. Boutenko preporuci da si kupis (ima u Australiji za narucit!) neku spravicu koju zvaces, jer sokove nisi prozvakala, a treba i zube odrzavat zvakanjem.

  10. #260
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    bas tako

    nena, ja bas mislim i na tu "travu" zelenjavu.
    i pojedem ju u obroku zaista, zaista puno. najvecu zdjelu iz ikee onako, umjesto kokica uz film. dugo traje, al bar ne otvaram cips
    Posljednje uređivanje od leonisa : 11.04.2012. at 10:53

  11. #261
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne samo to. Ima cijela teorija o tome kako nam je žvakajući aparat zakržljao, da u probavni trakt unosimo nedovoljno sažvakanu hranu koja onda dodatno i nepotrebno opterećuje probavu i donosi u konačnici u krv prevelike komadiće hrane, tralalala. Uglavnom, miksanjem se jednim udarcem ubiju dvije muhe, pojede se (popije) veća količina zelenja, lišća (ne misli se tu na korjenasto povrće već lisnato i trave), koje inače ne možeš baš pasti ko krava, zatim voća, a sve je super dobro usitnjeno.
    Ne obazirem se ja na tu teoriju, nema mi previše logike , a vjerujem niti nekog znanstvenog temelja (osim toga mi i tako nismo preživaći, da bi morali cijeli dan samo zelenjavu žvakati). Da bi se moglo unosti više sirove hrane nego se standardno unosi-da, bilo bi poželjno, ali filozofija oko toga mi je malo previše.

  12. #262
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, i onda ti na kraju price V. Boutenko preporuci da si kupis (ima u Australiji za narucit!) neku spravicu koju zvaces, jer sokove nisi prozvakala, a treba i zube odrzavat zvakanjem.
    kako li sam samo taj dio u knjizi propustila?!

  13. #263

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, i onda ti na kraju price V. Boutenko preporuci da si kupis (ima u Australiji za narucit!) neku spravicu koju zvaces, jer sokove nisi prozvakala, a treba i zube odrzavat zvakanjem.
    Je, je, to je kupila djeci, za desni neka spika. Ma dobro, oni su fanatici, ekipa spava pod vedrim nebom i ima još x uvrnutih običaja, sve je to, vjerujem, vrlo zdravo, samo, da ja uspijem 30 posto stvari za koje mislim da su zdrave ukomponirati u svoj život, bila bih na konju. Ma šta 30, i sa 20 posto primjene zdravih navika bila bih ko bog. Ovako, najčešće čitam i klimam glavom - da, da, vidiš, tako ću i ja, jednom, valjda

  14. #264
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    na kraju ce ispast da su metode iz ww2 na kojima su odrasli nase bake i djedovi- vezivanje speka na spagu i zvakanje (spaga je tu za slucaj da netko taj komad proguta) bile zapravo jako zdrave :jacanjeceljusti:

  15. #265
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja cu tako, kad mi djeca odrastu dovoljno da se mogu odselit i ne ostavit adresu.

  16. #266
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim, ne slaninu zvakat, nego zdravo zivjet.

  17. #267
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    sirius, mislim da je fora samo u tome, da zvakanjem samo i iskljucivo sirove hrane jednostavno ne slignes unijeti dovoljno hranjivih tvari u organizam, pa taj problem rijesis sokovima.
    ja stvarno volim te sokove, ali ih radim iskljucivo kad imam zelenjave u vrtu, a to je upravo pocelo.
    i trebam info, jel lisce rotkvica moze u sokove? znam da sam nekad, negdej vidjela recept za varivo od lisca rotkvice, ali mene zanima moze li sirovo.

  18. #268
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    http://www.zdravakrava.hr/clanak/599...jetnom-salatom
    plus isti savjet i iskustvo na fhr

  19. #269
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    i trebam info, jel lisce rotkvica moze u sokove? znam da sam nekad, negdej vidjela recept za varivo od lisca rotkvice, ali mene zanima moze li sirovo.
    Može, ja stavljam.

  20. #270
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Malo dizem iz mrtvih... dakle dobila sam blender (onaj iz Lidla) i pocela miksat sokove, ponekad samo voce ponekad voce + lisce, i za sada sam prilicno zadovoljna, fino smiksa i bude ukusno, pa se brzo popije.

    E sad, imam jedno pitanje... kako vi ubacujete npr. jabuke i kruske? Ja ih po navici uvijek ocistim od kostica i ogulim, pa tek onda ubacim, ne znam je li to uopce potrebno? Na zalost nisu to nikakve eko-vocke nego obicne iz konzuma, tako da mi se nekako cini boljim ne konzumirati pesticide ako ne moram. I sto s grozdjem - da li bude gorko ako se smiksaju kostice?

    Lisce sam za sad samo stavljala salatu ali probat cu tu poraditi na raznolikosti, tek se uhodavam...

  21. #271
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Pridruzujem se ljubiteljima zelenih kasastih sokova, steta sto zivjeh u neznanju do sada...

  22. #272
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    kako vi ubacujete npr. jabuke i kruske?
    Kasnim s odgovorom.
    Mislim da svakako treba rasjeći i barem djelomično očistiti voće iz jednog jednostavnog razloga: plijesan. Hoće se zateći u jezgri voća oko koštica. A kad si već tamo onda odrežeš i baciš sve što i inače ne bi potamanila.

  23. #273
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Sirovojelci, kakav vam je dnevni jelovnik? Ja jos uvijek imam jedan kuhani obrok, ali s tendencijom da dva dana u tjednu bude samo sirovo....

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •