Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 133

Tema: djed ljubi u usta!?!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno djed ljubi u usta!?!

    Iz vikenda u vikend tu scenu sve teze podnosim pa Vas molim za vaša iskustva. Mozda se radi o kulturoloskoj razlici (ja dalmatinka i oni zagrepcani? nemam pojma), ali nitko u mojoj siroj obitelji nikada nije ljubio djecu u usta i to je rezervirano samo za parove. Svekar to radi muzu i kad sam ga pitala kako moze rekao je da to ne radi on nego stari mu. (?) Kad se to dogadja okrenem glavu, ali me izludjuje sto to sad radi mojoj kceri i sto ne znam kako da to sprijecim i smijem li. Mala je par puta i mene pokusala na silu tako poljubiti -uhvati mi glavu rukama i pokusava mi namjestiti lice - valjda je tako naucila - ne znam jer ne gledam koliko mi od toga pozlije - ali ja joj ponudim obraz i svaki put kazem da se treba ljubiti u obraz. Imate li misljenje?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Imam mišljenje. U usta se ljube partneri. Postoji cmakanje u usta između roditelja i male djece ali to je više igra nego obrazac ponašanja.
    I da, ja sam iz zgb i ne ljubim se s roditeljima u usta. Kaj ja znam, to mi je bljak. Pa reci da ti to smeta!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Pa naravno da smiješ spriječiti ono što ti ne odgovara u načinu ophođenja drugih s tvojom kćeri!!!!!

    I stvarno ne znam što da kažem na ovu scenu kad otac ljubi odraslog sina u usta :shock: Da li to tvom mužu odgovara ili ne? Kažeš da je rekao da on ne ljubi oca, već otac njega?!?!?! Pa zar ste svi skupa taoci tog čovjeka da mu se ne usudite reći što vam ne odgovara?!?!?!

  4. #4
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa
    I da, ja sam iz zgb i ne ljubim se s roditeljima u usta.
    Potpis. :/ Uh, fuj! :/

  5. #5
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno Re: djed ljubi u usta!?!

    Citiraj djive prvotno napisa
    (ja dalmatinka i oni zagrepcani? nemam pojma)
    Ma kakvi, ja sam Zagrepčanka i grozan mi je i sam opis vaše situacije.

    Mislim da kao majka imaš puno pravo tražiti od svekra da to ne radi. Mislim, tvom djetetu. Muž nek' se sam izbori za sebe.

    Uostalom, nije li ovdje već bio topic o djedu koji pretjeruje s tjelesnim nježnostima? :? Probaj ga potražiti, bilo je zanimljivih postova.

  6. #6
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    ne znam, ja ljubim moju djecu u usta i oni mene, zasto je to samo za sexualno vezane parove?1 nije bas da se jezici razmjenjuju, na sto bi mogla imati zamjerki, ali ako je samo dodir usana, mislim da nije nista ruzno.

    najvaznije je pomeni da se ne navaljuje na djecu oko ljubljenja...

    ali da, ako smatras da je to neprimjereno, i ako cak ni sama neljubis djecu u sta, mozda mozes reci, ali ne znam kako to uciniti diplomatski..

  7. #7
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    ja malu ljubim u usta, ali mi je nazamislivo da to napravi netko drugi. npr. moj otac ili svekar. takve nježnosti su mi rezervirane isključivo za roditelja i malo dite. a sigurno ni ja svoju neću ljubit u usta u pubertetu. ćak ni mm malu ne ljubi u usta već u obraz.

    a da ti stvarno kažeš svekru, onako usput da se ne uvridi jer je njemu to očito sasvim normalno ponašanje, da tebi nije ni drago a ni normalno da ti tako ljubi dite.

    a to šta ljubi tm-a u usta mi je stvarno tu mač. isuse zamislila sam svog svekra kako ljubi na taj način mm-a. fuj, fuj, fuj.

  8. #8
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj majoslava prvotno napisa
    ne znam, ja ljubim moju djecu u usta i oni mene, zasto je to samo za sexualno vezane parove?.
    Zato što su usne erogena zona. Dovoljno?

  9. #9
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    eh? pa i koza je erogena zona, pa svejedno dodirujes i milujes djecu, ili se mozda varam?

  10. #10
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Ispričavam se Majoslava-tek sad vidim da si to napisala za svoju djecu, ne želim biti bezobrazna
    ali, ipak-usne jesu erogena zona i drukčija od obraza, definitivno-to je jasno iz socijalnih ograničenja itd., jednostavno tako je i mislim da nikome ne treba biti neugodno reći ne

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj majoslava prvotno napisa
    ne znam, ja ljubim moju djecu u usta i oni mene, zasto je to samo za sexualno vezane parove?1 nije bas da se jezici razmjenjuju, na sto bi mogla imati zamjerki, ali ako je samo dodir usana, mislim da nije nista ruzno.

    najvaznije je pomeni da se ne navaljuje na djecu oko ljubljenja...

    ali da, ako smatras da je to neprimjereno, i ako cak ni sama neljubis djecu u sta, mozda mozes reci, ali ne znam kako to uciniti diplomatski..
    Ma dobro, znam i ja svoju cmoknut u usta ali mi ne bi bilo drago gledati da to radi moj otac. A sina od 13 već odavno ne cmačem u usta (kako vrijeme leti ).

  12. #12
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Nije istina. Psihoterapeuti imaju neke metode koje koriste kod ispitivanja stanja kod nekih poremećaja primjerice na polju sekusalnosti (šire) i baš se tu uzima u obzir reakcija na dodir usana, za razliku od ruku (a isto je koža).

  13. #13
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    kad govorim o kozi ne mislim na obraze, mislim na cijelo tijelo... ja milujem i ljubim moju djecu po guzi ledjima trbuhu nogama...
    usta se upotrebljavaju za puno stvari, i nisu iskljucivo erotske, kao sto je vagina, npr, prije svega jede i pije se ustima, za djecu je to osnovni nacin upoznavanja svijeta kad su mali, itd

    originalni posiljalac naravno mora sam odluciti kako reagirati, zelim samo reci da prislanjanje usne na usne dijete/roditelj dijete/djed nema nikakve veze sa sexom, ali ima veze s ljubavlju...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Backa Palanka
    Postovi
    131

    Početno

    Ja da sam na tvom mestu djive, reagovala bih i rekla da mi smeta. Verovatno ce biti komentara s njegove strane, ali spremi se na to i reci.

  15. #15
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj majoslava prvotno napisa
    kad govorim o kozi ne mislim na obraze, mislim na cijelo tijelo... ja milujem i ljubim moju djecu po guzi ledjima trbuhu nogama...
    usta se upotrebljavaju za puno stvari, i nisu iskljucivo erotske, kao sto je vagina, npr, prije svega jede i pije se ustima, za djecu je to osnovni nacin upoznavanja svijeta kad su mali, itd

    originalni posiljalac naravno mora sam odluciti kako reagirati, zelim samo reci da prislanjanje usne na usne dijete/roditelj dijete/djed nema nikakve veze sa sexom, ali ima veze s ljubavlju...
    Ovisi koliko ti dijete ima godina! Pa ne ljubiš po guzi sina od 17 godina, garant.
    Taman sam to htjela napisati - roditelji kupaju svoju djecu, ali malu djecu i to ljubljenje u guzu mi je najnormalnija stvar.
    Doduše, čini mi se da to ljubljenje u usta bez seksualnih konotacija nije dio naše kulture ili ja ne viđam često takve situacije :?
    Ali, ne treba odbacivacivati tu neugodu-ona ima svoje razloge i niste čudaci ako to ne želite i ako vam je neugodno (a da ne govorim o djeci).
    Ja bih tom djedu lijepo rekla, nema tu ljutnje niti čuđenja

  16. #16
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Imaš pravo reći da ti smeta i da ti netko ljubi dijete u nožni prst a kamoli u usta. Ja bih mu to zabranila, i meni bi smetalo jako. Ako treba navesti neko obrazloženje, rekla bih da se tako prenosi karijes (što je istina).

  17. #17
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj linolina prvotno napisa
    [
    Doduše, čini mi se da to ljubljenje u usta bez seksualnih konotacija nije dio naše kulture ili ja ne viđam često takve situacije :?
    A
    Nisam dodala-između odraslih, to nisam vidjela.
    Meni osobno bi smetalo ljubljenje u usta (prvo mene-a tek dijete), mislim da bih instinktivno krenula šamarom

  18. #18
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Nije mi to normalno, nikako i nisam vidjela da se to u Zagrebu radi :/

    Baš prošli tjedan sam imala sličnu situaciju,
    poznanica s kojom se rijetko viđamo, poljubila je Luku u usta, onak mali mali cmok, ali ipak u usnice.
    Mislila sam da je slučajno.
    Kad je to drugi dan opet ponovila - odmah sam reagirala - samo sam oštro rekla - NE u usta sa velikim ?!! u zraku.
    Poruka je bila jasna, nije joj baš bilo ugodno ali više nije ponovila.

    Moj ti je savjet - reci što te smeta i ne moraš se uopće opravdavati.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    250

    Početno

    misim ..............svasta.
    defitnivno moras reci da to ne radi ...ako i pita .zasto reci nije ti higijenski i da to ni ti ne radis pa da ti se to bas ne svida
    eto
    drito-sceto

  20. #20
    joya22 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    119

    Početno

    Uf.... :/
    Krivo mi je to.... ne znam,nekome možda nije,meni zbilja je!!!!
    Ako ništa,nauči malu da se samo roditelji ljube u usta (jer kod vas je to zaista tako!!!) i da djedu drugi put sama kaže ili ponudi obraz!

  21. #21
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja bi rekla mužu da riješi situaciju i objasni djedu

  22. #22
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Ja bi rekla mužu da riješi situaciju i objasni djedu
    Najbolje ovako. Jer je prečudno.
    Iako I. sve želi poljubiti u usta mi mu uvijek okrećemo obraz. Užasno je sladak jer mi nekada baš okreće glavu da mi da pusu u usta, nekada mu popustim, ali to je jako intimno i svakako se ne bi sa svima smjeli tako ljubiti.

  23. #23
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    citam i ne vjerujem :?

    definitivno rijesi stvar s djedom oko ljubljenja djeteta u usta - reci jasno i glasno NE (kao sto je kahna rekla poznanici).

    TM ce se morati sam izboriti za sebe jer je vec dovoljno velik, iako da mu smeta, mislim da bi se to vec rijesilo.

    i moje dijete samo ja ljubim u usta i on samo mene ljubi u usta, kad mu MM kaze: daj pusu! on krece prema obrazu jos je mali (15mj), i znam da to nece dugo trajati, al bas mi je slatko kak me svu zaslini (jer mu zubici rastu pa te sline ima na sve strane)

  24. #24
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    mi kad smo došli iz rodilišta sličnu scenu nam je priuštila prabaka, kad je maloga od tri dana onako lijepo poljubila nasred usta. ja sam ostala bez teksta, ali sam ga isti čas uzela i odnijela oprati
    mislim da je stvar u kulturološkoj razlici...samo što je to definitivno nešto što se treba mijenjati

  25. #25
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    cmakanje u usta male djece sam primjetila u nekim filmovima(američkim? nisam više sigurna, ali vidjela sam već par puta, obično su to bila djeca do 8 godina). Meni to nekako ne leži, ali ne mora svakom biti normalno isto što i meni.
    Može mi još proći od majke malom djetetu (taman u okvirima usporedbe s cmakanjem u guzu ) ali ni meni ne bi baš bilo pravo da mi djedovi i bake ljube malu u usta...

  26. #26
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    (taman u okvirima usporedbe s cmakanjem u guzu )..

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    15

    Početno

    Mi nitko ne cmakamo dijete u usta - za početak zaista smatram da to nije higijenski. Dok je bio beba bila sam alergična i na cmakanje raznoraznih baba, tetki, strina, kumi i šta ja znam koga sve ne i u lice jer smatram da je to u rangu diranja male bebe neopranim rukama.

    Objasnili smo mu da će se ljubiti u usta kad bude imao curu jer je par puta dobio ideju da ga ljubimo u usta kad smo se mi ljubakali pred njim.

    A o moralnosti ili nemoralnosti uopće neću.

  28. #28
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj zvjerki prvotno napisa
    Mi nitko ne cmakamo dijete u usta - za početak zaista smatram da to nije higijenski. Dok je bio beba bila sam alergična i na cmakanje raznoraznih baba, tetki, strina, kumi i šta ja znam koga sve ne i u lice jer smatram da je to u rangu diranja male bebe neopranim rukama.

    Objasnili smo mu da će se ljubiti u usta kad bude imao curu jer je par puta dobio ideju da ga ljubimo u usta kad smo se mi ljubakali pred njim.

    A o moralnosti ili nemoralnosti uopće neću.
    ovako i kod nas

    ako se koji put desi da se cmoknemo u usta slučajno, ne dramim oko toga, ali ni ne ljubimo ga svjesno i namjerno u usta

  29. #29
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj zvjerki prvotno napisa
    Mi nitko ne cmakamo dijete u usta - za početak zaista smatram da to nije higijenski. Dok je bio beba bila sam alergična i na cmakanje raznoraznih baba, tetki, strina, kumi i šta ja znam koga sve ne i u lice jer smatram da je to u rangu diranja male bebe neopranim rukama.

    Objasnili smo mu da će se ljubiti u usta kad bude imao curu jer je par puta dobio ideju da ga ljubimo u usta kad smo se mi ljubakali pred njim.

    A o moralnosti ili nemoralnosti uopće neću.
    ovako i kod nas

    ako se koji put desi da se cmoknemo u usta slučajno, ne dramim oko toga, ali ni ne ljubimo ga svjesno i namjerno u usta

    i reagirala bih kao i kahna

  30. #30
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ja L znam poljubiti u usta - kad se igramo ga zgrabim i ljubim po svemu što mi se nađe pri ruci. Doduše on ima 14mj. Sumnjam da bih to radila da ima 16god. (mislim da se onda ne bi uopće dao ljubiti).

    Tata ga isto ljubi (ne u usta), no puno manje. Drugi ne - jer sam izričito napomenula da mi smeta pretjerano cmakanje mog djeteta (osim kad ja to radim )...je, znam da imam dvostruke standarde..

  31. #31
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Meni je to NO - NO!

    Djevojčica moje prijateljice se kući ljubi u usta i kada je ja hoću poljubiti za pozdrav jednom me poljubila u usta. Baš sam se začudila. Drugi put kada smo se ljubile rekla sam joj da se tako ljubi sa mamom i tatom, a samnom i drugima se pozdravlja u obraz.
    Slijedeći put je krenula u usta, ja sam okrenula obraz. Sada već zna.
    To sam rekla pred njenom mamom i nije bilo nikakvih problema, sigurno i mami je laknulo.

    Ja taj "običaj" ne volim. I stvarno sam vidjela to u am. filmovima i iznenadila sam se primjenom takvih poljubaca kod svoje prijateljice, ali hajde.... ima i čudnijih stvari

    Da je moje dijete, ja bih rekla mužu da mi to smeta i da on to proba riješiti. Ako ne bi mogao ili razdužio s tim, ja bih pri samom činu, tj. pozdravljanju ih preduhitrila i lijepo rekla i navela ih da se poljube u obraz. I još dodala za sviju da čuju da mi je prihvatljivo da se moje dijete ljubi u obraz, a ne u usta.

    I javi kako se situacija razvila...

  32. #32
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    draga, nije u redu, ali doduše i ja sam ti dalmošica porijeklom iako sam rođena i živim u Zg. Mene zapravo najviše čudi da ti dalmošica nisi odmah reagirala na to već nas pitaš što mislimo i razmišljaš o tome - ja bi reagirala u sekundi i to mu se vjerojatno ne bi svidjelo, ali što mogu dalmošica sam i dosta emotivna i glasna, tak da... vidi, ali mislim da bi trebala reagirati.

  33. #33
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    bljak, bljak, bljak :/

    to radim samo i isključivo ja i to samo na inicijativu mog sina
    (kad me zgrabi ručicama pa se cmoknemo, ah tko bi tome odolio.. )

    a to se često moglo vidjeti u Cosby showu koliko me sjećanje služi.
    Zato me to veže uz lijepe stvari.
    Sjećam se da je tata Cliff tako ljubio samo malenu Rudy

  34. #34
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    :shock:

    Sorry, al fakat sam šokirana.

    Svatko ima svoje običaje u obitelji, ali zbilja mislim da je too much da djed/baka unučad ljube u usta - za mene to je rezervirano za odnos roditelj-dijete dok je dijete maleno, a i onda bi trebalo biti iznimka a ne pravilo, a situaciju gdje taj isti djed ljubi svog odraslog sina u usta uopće ne mogu i ne želim vizualizirati - ne znam kako komentirati no svakako ne bih mogla ljubiti MM-a da se tako pozdravlja sa majkom/ocem. Mislim da ne bih mogla uopće biti s takvom osobom. Za mene je to posljedica iskrivljenog doživljaja moralnosti i intimnosti između dvoje ljudi.

    Kad bi moja ili MM-ova mama krenula moju djecu poljubiti u usta, kulturno bih, jasno i glasno rekla da ne želim i ne dozvoljavam da ih se tako ljubi. Draže mi je da se baka/djed malo i uvrijede (makar mislim da se nitko ne bi trebao vrijeđati ako roditelj jasno daje do znanja što dozvoljava u vezi svoga djeteta), nego da riskiram bolest ili krive poruke koje dijete može shvatiti iz takvog ponašanja.

  35. #35
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    A zašto jednostavo ne kažeš svekru: "Molim, ne ljubite dijete u usta."

    Gotovo. Ti si mama, tvoja je zadnje. Bez rasprava. Diktatura mame. Nema demokracije. Tako je kod mene. "My way or highway."

  36. #36
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...er=asc&start=0
    evo one stare teme, pročitaj, možda ćeš nešto od svega toga moći povezati s tvojom situacijom

  37. #37
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Deaedi je napisala:
    A zašto jednostavo ne kažeš svekru: "Molim, ne ljubite dijete u usta."

    Gotovo. Ti si mama, tvoja je zadnje. Bez rasprava. Diktatura mame. Nema demokracije. Tako je kod mene. "My way or highway."
    X
    Inače, mi imamo jednu tetu i tetka koji se sa svima ljube kad se vidimo (dolaze 1 x na mjesec), pozdravljaju se ono: ruka i pusa u lijevi i desni obraz. Mene je to tako nerviralo dok sam bila dijete, užas. Ne volim se ljubiti i rukovati i gotovo. (Naravno ima tu iznimaka: dijete, MM ). Bez obzira što mi je to bilo grozno, svi smo ih tako pozdravljali da se ne uvrijede, ali zato kad sam malo porasla prvom prilikom sam rekla da sam prehlađena i ništa od ljubljenja, drugi put isto, slijedeći put bih čekala da dođu za stol, pa se onda tek pojavila i rukovala preko stola (nije možda po bontonu, ali je upalilo). Uglavnom, poruku su shvatili, nema više ljubljenja. 8) Ali to mi je baš ostalo uklesano u glavi, pa skačem ko lav na "ljubljenje djece". Nema i gotovo.

  38. #38
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ja sam zbunjena, stvarno tako nešto još nisam vidjela.

  39. #39
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    citajuci ovo, osjecam se pomalo "nastrano"!?! ja svoju djecu znam poljubiti na usta i sta sad? i mm ih zna tako poljubit i sta sad? mislim, hmmm, to za mene nije nista seksualno. sincic mi zna i dida i baku tako poljubit i meni ne smeta, a ne smeta ni njima. doduse on je jos mali i vjerovatno ce se to "izgubiti" s vremenom, jer se jednom vise nece dati ljubiti.
    ja svoje roditelje tako ne ljubim i nikad nisam, ali sam tako znala ljubiti prijatelje i prijateljice u gimnaziji, ali to je isto proslo.

    ali, ako nekome to smeta, tebi kao majaci, naravno da bi trebala reci - ili tvoj muz! a to da ga otac ljubi u usta kao odraslog covjeka je cak i meni cudno, ali vidala sam to vec negdje, ali se ne sjecam gdje...

    eto, moje skromno misljenje.

  40. #40
    nely avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    ja sam uvijek za otvoren i iskren odnos, i jedino takav i može biti obostrano ugodan. da nebi bilo zabune, nisam za ono.."šta na umu to na drumu".. ali sam definitivno za iznesti svoje mišljenje ali na taktičan način, ne povrijedivši nikoga, a to možeš samo tako ako kažeš što prije. iz svog iskustva znam ako (pre) dugo čekam, emocije (negativne) se nagomilavaju i tek tada može doći do "nesporazuma" (čitaj, svađe!), a to najvjerojatnije ne želiš
    sve je vrlo jednostavno. ako ti smeta takav odnos prema tvom djetetu, to trebaš i reći, kratko, jasno, bez previše drama..ma znat ćeš već ti sama kako!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Ja bi rekla mužu da riješi situaciju i objasni djedu
    Ovo potpisujem glede načina kako bi to trebala riješiti, odnosno neka muž objasni da si ti (i ja sam) "glupa, tradicionalna, zaostala, primitivna, čudna Dalmošica..." šta god, nek izmišlja, brlja nešto) i da to NIKAKO ne želiš. To treba srediti muž, ti ćeš ionako ispasti krivac za sve, nema veze, ali bi nekako i muž trebao pokazati da vi imate pravo odlučivati o ophođenju drugih ljudi s vašim djetetom. Deda je imao priliku odlučivati o svojoj djeci, a sada ste vi na redu.
    To je vaše dijete, vi odlučujete o prehrani, njezi..., o svemu, pa i ljubljenju.
    I moj muž je Zagrepčanin, pa nikad čuo tako nešto, ali nema veze što mi mislimo o tome i koliko se meni to gadi (a , fuj, svekar, zbilja mi je gadljivo), poštujem one koji se cmakaju u usta sa svojom malom djecom, čovjek bi malecke izljubio od glave do pete, iako to u usta većina ljudi ne radi.
    Nema to veze s drugima, ako je to tebi užasno za tvoje dijete, moraš napraviti rez što prije.

  42. #42
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma fuj!
    Ja bih to direktno u facu rekla da to ne radi!
    Meni to nije nikako ok, pogotovo mi je ono :shock: , da ljubi odrsalog sina u usta.

    Drugo je kad su djeca malena, pa im cmokneš i guzu i stopalo, ali to je rezervirano za roditelje.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    djive, ovo što si ti opisala mi se zaista čini krajnje neprimjerenim i ja bi već davno reagirala. Ja sam inače osoba koja voli dijeliti poljupce, ali to je svedeno na mm-a i moju djecu. Naravno, i to se razlikuje. Djecu ne ljubim u usta, prije svugdje drugdje, ali u usta... Da, sin me nekad poljubi na usta, ali to je više kad se igramo i zezamo, ali to je pusa između majke i djeteta. Moja kćer više i ne želi da ju poljubim ni u lice, i to poštujem. Kad vidim nećake oni mi ionako uvijek trče u zagrljaj pa svakoga poljubim ovlaš u kosicu. Da vidim da im smeta, ne bi to radila. Moju djecu inače nitko ne ljubaka, osim prilikom čestitanja za rođendan ili sl. dobe poljubac u obraz i to mi je čisto u redu.
    Pošto i sama vidiš da ti užasno smeta, morš odreagirati, jer mislim da većina djece ionako ne voli da ih se cmače, pa ako ne može dijete, učini to sada ti umjesto njega, pa makar se ostali našli uvrijeđenima.
    Rezimiram - poljubac u konkretnom slučaju od djedova i baka u obraz smatram prihvatljivim i u redu, ali ostalo :/

  44. #44

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    da, samo da dodam - da se ne bi sad ova moja rečenica krivo protumačia:
    Djecu ne ljubim u usta, prije svugdje drugdje, ali u usta...
    - naravno, to se najviše odnosi na mog malog dečeca kad ga dohvatim poslije kupanja i izljubim od glave do pete što on obožava. Ali mi je i glupo to opisivati, jer sam mu majka.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Mene tu još neke stvari muče.
    Jesi li ti znala i prije vjenčanja da se tvoj muž ljubi s tatom u usta (svejedno je ko tu koga prvi!)? Je li ti to bilo normalno?
    Meni bi to otvorilo milijun pitanja - ok. u djetinjstvu, ali zar se TM nije pobunio već u pubertetu, je li pokušao pa je deda predominantan ili je to i TM sasvim OK?
    Zar ne pomisli kako nikad nije vidio nikoga od prijatelja, već odraslih ljudi, da to radi sa svojim tatom?
    Mislim da to nije kulturološki fenomen, niti sastavni dio nekog podneblja već isključivo baš te obitelji.
    Uglavnom, za čudniji i odvratniji običaj dugo nisam čula.

  46. #46
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    glupo je raspravljat sad o tome jel to normalno ili ne..
    nekima je prihvatljivo a nekima nezamislivo... ja spadam u ovu drugu grupu i ne ljubim svoju djecu u usta i na bih dozvolila da ih itko drugi ljubi tako.
    ako ti smeta i gadiš se na to toliko da glavu okrećeš kao što kažeš moraš što hitnije napraviti rez ...lijepo i otvoreno svekrvu reci da te to smeta i zamoli da to ne radi. tako bi ja i ne bih trebala muža za posrednika...

  47. #47
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    sjetih se upravo, kad sam pročitala post od Ivana B-G.

    Od malena sam imala "poljubac" sa dedom.
    Bio je to samo naš, posebni pozdravni poljubac.
    Onako sa jako jako stisnutim usnicama i jedva da se dodirnemo.

    Bilo mi je to nekako, da si iskažemo dragost,
    ne znam, kao zamjena za veliki veliki zagrljaj :/
    Ili takva pusa ili veliki hug.

  48. #48
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj Ivana B G prvotno napisa
    ali, ako nekome to smeta, tebi kao majaci, naravno da bi trebala reci - ili tvoj muz! a to da ga otac ljubi u usta kao odraslog covjeka je cak i meni cudno, ali vidala sam to vec negdje, ali se ne sjecam gdje...
    ja sam to vidjela jedino u ruskim filmovima!
    bolesno mi je to, i, đive, nismo mi zagrepčani takvi alieni kak ti se čini, ni kod nas to nije normalno!

  49. #49
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ja sam se sa tatom također znala poljubiti u usta, ovako kao što Kahna opisuje, i nikada, pa niti sada kada ga već godinama nema, mi se to nije činilo neprimjereno jer nije imalo nikakvu drugu konotaciju osim čiste sreće i veselja što ga vidim (naime, često je putovao jer je radio vani pa bi se poljubili kada bi se vratio s puta).
    Sa mamom ili sam bilo kim drugim iz obitelji to nisam prakticirala, nema posebnog razloga...
    A da ima svakakvih običaja u obiteljima - ima, možemo se mi njima čuditi koliko hoćemo, ali kao što su mnoge cure prije mene rekle - kada se radi o tvom djetetu, nećeš prepustiti dedi da određuje način na koji će ljubiti tvoju curicu.
    Dalje, ne mislim da bi nužno taj razgovor TM morao obaviti, jedino ako je tebi tako lakše...sve zavisi kakvi su oni ljudi, ja se ne ustručavam raći svekru i svekrvi bilo što vezano za mene, moje dijete, moj život...

    I da, naravno, mislim da takvo ponašanje nema veze sa Zagrebom ili bilo kojim geografskim podnebljem!

  50. #50
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj enchi prvotno napisa
    Ja sam se sa tatom također znala poljubiti u usta, ovako kao što Kahna opisuje, i nikada, pa niti sada kada ga već godinama nema, mi se to nije činilo neprimjereno jer nije imalo nikakvu drugu konotaciju osim čiste sreće i veselja što ga vidim (naime, često je putovao jer je radio vani pa bi se poljubili kada bi se vratio s puta).
    Sa mamom ili sam bilo kim drugim iz obitelji to nisam prakticirala, nema posebnog razloga...
    da, ovako i ja. Moj tata je mene zvao curo moja mala. Imali smo poseban odnos i obožavala sam ga. Moram priznati da su mi zasuzile oči na ovaj tvoj dio posta, sorry, sjećanja ne neka lijepa vremena dok je moj obožavani tata bio živ.
    Sa svojim nonom to nisam radila niti sa mamom. Moja mama je inače protiv toga da se djeca ljube u usta zbog prijenosnika bolesti i vrlo je oštra u tome i uvijek bi imala popizditis kad smo ja i tata to činili.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •