Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 76 od 76

Tema: Krizma-što i kako?

  1. #51
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    tablet

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa Vidi poruku
    Pala mi je na pamet igla za kravatu.
    To smo mi poklonili (i kravatu pride).

  3. #53
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa Vidi poruku
    podizem, stize vrijeme krizma a i pricesti. MM necak i krsno kumce se krizma. Sto pokloniti djecaku osim sata (koji nebi uzimali jer ce ga mozda dobiti od kuma)? Knjige, biblije i slicno nula bodova nazalost. Pala mi je na pamet igla za krovatu.
    Manžetn gumbi?
    http://www.croata.hr/hr-hr/znak-otmj.../p13/?filter=1
    Meni su metalni zgodni, ovi na prvoj stranici i ne baš.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 21.03.2017. at 10:33

  4. #54
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    joj - mislim ovisno o djetetuu - ali fakat igla za kravatu??? Ne znam Kad je MM npr nosio kravatu. kaj ja znam - ja bih se ipak prilagodila današnjem dobu - ili neki gadget ili novci. Mislim, kaj će im zlato - rejetko tko to nosi - onak doma pospremi negdje. Možda još za cure komad nakita, ali za dečke bih ja to preskočila - osim ak baš ne procijeniš da je to ipak za njega

  5. #55
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    joj - mislim ovisno o djetetuu - ali fakat igla za kravatu??? Ne znam Kad je MM npr nosio kravatu. kaj ja znam - ja bih se ipak prilagodila današnjem dobu - ili neki gadget ili novci. Mislim, kaj će im zlato - rejetko tko to nosi - onak doma pospremi negdje. Možda još za cure komad nakita, ali za dečke bih ja to preskočila - osim ak baš ne procijeniš da je to ipak za njega
    Ako ne žele nakit, dobra fora je kupiti investicijsko zlato. Evo, ovo sam prvo našla: http://plemenit.hr/oznaka/investicijsko-zlato/

    Mi smo sinovima kupili zlatnike - nije nakit, ali je uspomena i ima trajnu vrijednost.

  6. #56
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ne žele nakit, dobra fora je kupiti investicijsko zlato. Evo, ovo sam prvo našla: http://plemenit.hr/oznaka/investicijsko-zlato/

    Mi smo sinovima kupili zlatnike - nije nakit, ali je uspomena i ima trajnu vrijednost.
    Ima i u zlatarni Celje. Mi smo sada tako rješavali krizmu pričest i krštenje. A nema PDV-a.(ako sam dobro shvatila, spominjan je neki porez.)
    Posljednje uređivanje od Cathy : 21.03.2017. at 11:26

  7. #57

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    zlato/nakit mi za djecaka nije, gadgete ima.
    igla mi je pala na pamet jer ju nosi MM, necakov tata i drugi dundo pa kontam da ce i on, ide maturalna, svadbe...
    dok manzete u nas nitko ne nosi pa mi to nije prvi izbor
    investicijsko zlato nije lose

    a u kuvertu ide svakako nesto, nego bi mi trebalo nesto uz to da nije samo ona

  8. #58
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja sam mislila da je igla za kravatu passe odavno

    dozvoljavam da sam neupucena

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa Vidi poruku
    zlato/nakit mi za djecaka nije, gadgete ima.
    igla mi je pala na pamet jer ju nosi MM, necakov tata i drugi dundo pa kontam da ce i on, ide maturalna, svadbe...
    dok manzete u nas nitko ne nosi pa mi to nije prvi izbor
    investicijsko zlato nije lose

    a u kuvertu ide svakako nesto, nego bi mi trebalo nesto uz to da nije samo ona
    I mm je obožavatelj igle za kravatu.

  10. #60
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ma bolje jednu malu pločicu neg iglu

  11. #61

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Pa svukud drugi obicaji jel. Ja sam hrpu igli za kravate nabavljala nasim muskima, njima je to fini ukras. Idem bas trazit slike ovogodisnjih maturalni da vidim jel je ima ijedan

  12. #62
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa Vidi poruku
    Pa svukud drugi obicaji jel. Ja sam hrpu igli za kravate nabavljala nasim muskima, njima je to fini ukras. Idem bas trazit slike ovogodisnjih maturalni da vidim jel je ima ijedan
    Isto kao što se u mojem krugu kretanja nose košulje sa manžetn gumbima.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Da

  14. #64
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ma bolje jednu malu pločicu neg iglu
    Pa manje košta, hehehe

  15. #65
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    I mozes ju prodati, ak zagusti

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Zašto ne neki lijepi sat?

    Ili smartwatch ako se naginje gadgetima......

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Opet skupi darovi...skupljanje love za nešto...
    užas...

    Ako si gost, kupi mu Bibliju za mlade (cca 120kn) ili neku drugu takvu knjigu vezanu uz vjeru, i daj 100kn ako baš treba lova...
    Kumovi mogu kupiti neku veću knjigu ili nešto za uspomenu.700kn max

  18. #68
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    zbog platežnih mogućnosti kakve već imamo mislim kao vrijeska, a onda u pet do dvanaest postupim kao svi ostali.
    stvarno ne znam kad je krenulo s tim skupim darivanjem, ali kad razmislim ja sam za svoju krizmu dobila zlatni lančić s privjeskom.
    nisam dugo gledala zlato, rekla bih da je lančić s privješčićem skuplji od 700 kuna?
    očito je oduvijek poklone 'trebalo platiti' jedino što djeca danas više od zlata vole nešto praktično jer nas okružuju stvari koje su bile nezamislive prije 30 godina.
    naravno, onaj tko je i inače mišljenja da općenito događanja treba obilježiti tek nekom sitnicom, držat će se svojih principa i to je u redu.
    mislim da se na to kumsko darivanje može gledati kao i na priliku da kumče dobije nešto što inače ne bi od roditelja jer je skupo, a kumovima je to, kakti, prava sitnica!

  19. #69
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    mi smo uzvanicima rekli da ne nose i je ne poklanjaju ništa skupio. Nismo niti imali puno uvanika. ali smo se zato mi isprsili i kupili mobitel - to bi i inače, ali je ovak uletila krizma.

    Niti volim primati niti darivati išta skupo

  20. #70
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ne volim ni ja, a tko me pita. kada zbrojim lovu koju smo svih ovih godina dali na tuđe svadbe mogla sam kupiti novi auto.

  21. #71
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo uzvanicima rekli da ne nose i je ne poklanjaju ništa skupio. Nismo niti imali puno uvanika. ali smo se zato mi isprsili i kupili mobitel - to bi i inače, ali je ovak uletila krizma.

    Niti volim primati niti darivati išta skupo
    Tako je bilo i kod nas. Mi smo SVOJOJ DJECI poklonili zlatnike, da imaju za uspomenu i zato jer to ima određenu financijsku vrijednost koja traje, a uzvanici su bili bake, deda, ujo i kumovi koji su upućeni u naše stavove o poklonima, pa nije bilo rasipanja. Dečki su dobili nešto gotovine i za to je nabavljen fossilov nakit koji mladi vole nositi - ovako nešto:
    https://www.google.hr/search?q=fossi...e3tje9wB4R5lM:

  22. #72
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U mojoj obitelji nema tako skupih i velikih poklona, djece je puno, nitko od nas nije baš bogat - no i s druge strane obitelji gdje je manje djece a više novaca isto nema skupog poklanjanja za pričesti i krizme.
    To su pokloni u rangu 200 kuna npr. - dječji sat, privjesak, parfem, nekakav poklon bon itd.
    Moja kći je za pričest dobila sitne poklone tog tipa.

    Opet, jasno mi je da ako je u nekoj sredini/obitelji uobičajeno davati i primati skuplje poklon da se čovjek ne može izdvajati.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ne volim ni ja, a tko me pita. kada zbrojim lovu koju smo svih ovih godina dali na tuđe svadbe mogla sam kupiti novi auto.
    Debeli x

    Kod nas je isto tako i moze se meni to ne svidjat koliko hocu moram staviti odredjeni iznos u kovertu inace bi se reklo da nisam normalna i da sam skrta i bezobrazna i tako dalje. A i inace se ne uklapam razmisljanjem u svoju okolinu jos da se u ovom izdvojim MM bi me se odreko
    Inace to je samo prebacivanje vamo tamo. U tjedan dana se krizma necak i pricescuje nas sin tako da je to sve davanje i vracanje

  24. #74
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ja mrtva hladna odbijem ići na mjesto ili događaj na kojem se od mene očekuje preveliki izdatak.

    Odnosno i malo familije i frendova koje imamo to od nas niti ne očekuje. okruženi smo ljudima sličnih pogleda na svijet (i novac).

    Znam kada su mlađe generacije kod mene na poslu objašnjavale kako nisu zaradili na svadbi ili nisu se ni pokrili . Ne znam - ne razumijem taj mentalni sklop. Valjda se ženiš oz ljubavi, ne zbog poklona na svadbi

  25. #75

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Pa kod nas se ne ocekuje neki preveliki izdatak, odnosno hocu reci da svi manje vise jednako poklanjaju. Samo sto je to godinama na zalost otislo u nebesa. I tesko je tu se odvojit i rec to je previse ja necu toliko. Pogotovo sto se i gleda sto si ti dobio. Znaci mi kad imamo pokloniti gledamo sto smo mi dobili za vjencanje / djeca za slavlja itd

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    ja sam na to oguglala... ako dajem, dajem od srca i koliko imam... ne pitam hoće li mi tko vratiti

    mi imamo u obitelji svadbu uskoro - nas je petero; djeca se vesele i naravno ići će na savdbu; ali meni ne pada napamet da dam 5x60-70 eura koliko se plaća stolica... Dat ću max 200 eura ili kupiti neki dar i još 100 eura dati.

    Ako im se ne sviđa, a što im ja mogu. Nek pričaju što hoće i "drugi" puta nek budu pametniji i ne zovu 200 ljudi, pa će trošak svadbe pokriti od novčanih darova...

    PS: Inače, suludo mi je organizirati proslave koje nisu unutar financijskih mogućnosti ...
    i ja bih djeci ili sebi fešte organizirala - ne za krizmu, jer mi je to preintimno i nije događaj za lude fešte, ali za rođendane zašto ne? ali nemam love za to, i zato slave s manjim brojem prijatelja i užom obitelji.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •