Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Dječji bicikl s aluminijskom ramom

  1. #1
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno Dječji bicikl s aluminijskom ramom

    Može li se negdje kod nas u Hrvatskoj (ili bližoj okolici - Sloveniji, Austriji) kupiti dječji bicikl s aluminijskom ramom. Radi se o prvom biciklu za 4godišnjaka, veličine kotača 14''. Pretražujem Internet, ali koliko vidim svi imaju čelične rame, dakle teški su "ko vrag".

  2. #2
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    i mene zanima

  3. #3
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ima, Specialized bicikli:

    http://www.roninsport.hr/Specialized.asp

    Mi smo se dvoumili između Specialized Hotrock Girl 16 i Trek Mystic 16, na kraju smo uzeli Trek.

    Naime, prema nekim savjetima, za djecu su bolji celicni, jer je okvir izdržljiviji, dok aluminijski, ako se osteti (npr. pad, ili ako se npr. bicikl baci na beton) ne moze se popraviti.

  4. #4
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Trek bicikli su dosta lagani:

    http://www.rog-joma.hr/osobna_novosti.asp?sif=98

    Mi smo uzeli ovaj:

    http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=960

    i prezadovoljni smo.

  5. #5
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    koja je najmanja veličina? Zanima me zapravo može li mu se za početak skinuti pedale pa napraviti laufrad. Ali koliko vidim nisu baš ni jeftini. A ja pokušavam jeftino proći

  6. #6

  7. #7
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    koja je najmanja veličina? Zanima me zapravo može li mu se za početak skinuti pedale pa napraviti laufrad. Ali koliko vidim nisu baš ni jeftini. A ja pokušavam jeftino proći
    Bolje nemoj improvizirati. Bicikli nisu za igranje, to je prvo prometno sredstvo s kojim se dijete susreće. Potencijalne ozljede nisu bezazlene.
    Da je bicikl predviđen da se vozi bez pedala, onda bi se ta mogućnost i navodila.

  8. #8
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    koja je najmanja veličina? Zanima me zapravo može li mu se za početak skinuti pedale pa napraviti laufrad. Ali koliko vidim nisu baš ni jeftini. A ja pokušavam jeftino proći
    Bolje nemoj improvizirati. Bicikli nisu za igranje, to je prvo prometno sredstvo s kojim se dijete susreće. Potencijalne ozljede nisu bezazlene.
    Da je bicikl predviđen da se vozi bez pedala, onda bi se ta mogućnost i navodila.
    već ih je bilo na forumu kojima je uspjela takva improvizacija, samo ak je bajkić lagan. Ali našla sam na istoj stranici jedan bez pedala, u ovom zadnjem linku, presladak

  9. #9
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    koja je najmanja veličina? Zanima me zapravo može li mu se za početak skinuti pedale pa napraviti laufrad. Ali koliko vidim nisu baš ni jeftini. A ja pokušavam jeftino proći
    Postoje bicikli kojima se mogu skinuti pedale, baš u katalogu s ovog sajta ima jedan takav

    http://www.rog-joma.hr/osobna_novosti.asp?sif=98

    Marko od 2. god vozi likeabike i sad mu je već malo premali pa bi pokušali preći na bicikl s pedalama, ali bez pomoćnih kotača. Njemu je 16'' preveliki, a vidim da ni ovi što Deaedi navodi, a niti Rogovi nemaju 14''. Ako misli voziti bez pomoćnih moraju mu noge doći do poda. A glupo mi je kupovati mu taj manji od 12'' jer je već sad velik kao da ima 5 godina.

  10. #10
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Njemu je 16'' preveliki, a vidim da ni ovi što Deaedi navodi, a niti Rogovi nemaju 14''. Ako misli voziti bez pomoćnih moraju mu noge doći do poda. A glupo mi je kupovati mu taj manji od 12'' jer je već sad velik kao da ima 5 godina
    16" preveliki? Morate otici u ducan i probati. Moja cura je visoka 107cm, ima 4g i cak smo joj malo podigli sjedalo, dakle na 16" nije sjedalo na najnizem.

    14" bi prerasla za cas, mislim da se to ne isplati kupovati.

  11. #11
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Imaš pravo. Spremamo se u subotu na isprobavanje. Istina je da smo zadnji put isprobavali prije skoro godinu dana, onda mu je 16" bio preogroman. U međuvremenu se dosta protegnuo, ako je tvojoj curi dobar mora biti i njemu jer je dosta viši od 1m.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Glete kaj sam nasla na njuskalu:

    http://www.njuskalo.hr/oglas491258

  13. #13
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    bliži se ročkas... gledam po webu ove malo bolje bajkove, do 1000 kuma, i čak bih pregrmila alu ramu i mogućnost pucanja iste, samo ne znam koliko je bitna ručna kočnica. naime, biciklići sa alu ramom, odnosno ona dva koja sam našla (fuji kod rog-jome i specialized kod ronin sporta) imaju samo stražnju kočnicu (torpedo?)

    elem, što je bolje, i je li ručna kočnica obavezna?

  14. #14
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    kažu (pametniji kad su bicikli u pitanju) ljudi da je za klince-početnike bolje nabaviti bicikl s torpedo-kočnicom

    lako se oni poslije prebace na ručno kočenje, problem je ako se nauče na ručne pa sjednu na bicikl s torpedo-kočnicom

  15. #15
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    ma lucija zna voziti bic, samo ima svoj mali koji je dobila za 3. rođendan, pa se grbi na njemu

    i kaže da joj je baš dobar, ziherašica mala

    kajjaznam, bojim se da torpedo ne pruža dovoljnu sigurnost (laički ofkors), s ne bi ih valda stavljali na bolje bajkove da je tako.

  16. #16
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    zaboravila- tnx juro na odgovoru

  17. #17
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    mi smo 12icu imali s torpedom, sad smo 16 kupili bez nje, i odma je skužio ručnu, vozi ko metak.

  18. #18
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    krumpi, koji bic ste kupili?

  19. #19
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Mi smo jako zadovoljni sa Schwinn biciklama.
    Imali smo 12" , a ove godine smo prešli na 16".
    http://www.extremevital.com/bikes/in...321_322/page/1

    Liza je počela voziti taj biciklić sa 2g, sa pomoćnim kotaćima. Sa 3g je naučila bez njih.

  20. #20
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    doznala sam zašto je za klince bolji torpedo od ručne- jerbo ručnom zakoče pa se prehite (u velikim brzinama valjda) tako da nam se time jako proširio izbor potencijalnih bajkova 8)

    a ja se veselim kao da sebi kupujem

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •