Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: Njihovi komentari...

  1. #1
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno Njihovi komentari...

    Što sve komentiraju vaša djeca?

    I jel vas dovede u neki neugodnjak?

    Mene naravno da da,i to svakodnevno

    Primjer 1- šetamo i vidimo dječaka cca 10 godina kako lijepo sjedi na klupi. Moj R. mu se obrati sa "bok" i odmah komentar "Mama,jesi vidjela kako ovaj ima maaalu glavaavu!!"... -ja naravno odmah krenem sa objašnjavanjem da se takve stvari ne govore i ne komentiraju ili da baš ako mora reći,kaže tiho meni (kak' da ne,ništa ni ne radi tiho,a kamoli da priča tiho )

    Primjer 2- u gradu vidi nepoznatog djedu na biciklu i odmah pada komentar "kako je ovaj djeda star i kako ima jako stari i bez veze bicikl"...-naravno opet dajem "instrukcije" da ne mora baš uvijek sve izreći na glas i da je nekada dobro i prešutjeti ono što vidi.

    Primjer 3- ako je netko zaboravio prošlogodišnji "biser" kad je vidio crnca - "mama gledaj kakav zeleni dječaaaaak!!!!"

    Primjer 4- sjedimo na kavi ,dolazi konobar i on odmah na sav glas viče kako ovaj ima bez veze frizuru...

    Mislim da dalje ni ne moram...

    Ustvari ono što me muči je kada otprilike postanu svjesniji što bi se trebalo izreći na glas a što je pametnije ne prokomentirati ?

    A najčudnije mi je što ja apsolutno nikada ne komentiram gotovo pa ništa,dakle nije to mogao pokupiti od doma već je jednostavno takav , priča konstantno bez prestanka od ujutro do navečer i ne gasi se (priča i dok spava )...komunikacija mu je sve na svijetu i imam feeling kao da mora sve iskomentirati inače nije ništa napravio :/

    Kako je kod vaših klinaca? Utješite me

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    AA komentira sve, ali nije posprdan pri tome - jednostavno komentira ono što primjećuje.
    Npr. u bazenu vidi deblju ženu i veselo vikne: "Kako ova teta ima ogromu guzu, sigurno je jela puno nezdrave hrane!"
    Ili: "U ovom tramvaju se netko danas nije istuširao!"
    Ili: "Zašto ovaj dečko ima tako puno prištića na licu? (dečko sjedi prekoputa nas u tramvaju)"

    Moji odgovori, redom:
    "Da, i ja sam to pomislila."
    "Da, i ja osjetim da nešto smrducka."
    "Zato jer je u pubertetu, to će mu uskoro proći."

    Ne pada mi na pamet spriječiti ga da priča o onome što vidi, on stvarno nema pri tome želju bilo koga uvrijediti.
    Da krene vrijeđati, razgovarala bih s njim o tome.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Komentira, ali onako ispotiha. Obično je to nešto u stilu: "Ovaj striček vozi bicikl bez kacige" ili "Ova teta puši" (malo nezgodnije je bilo danas kad je u parku glasno konstatirao da mu nešto smrdi jer teta puši )
    Za glasne komentare u javnosti previše je suzdržan, na našu sreću

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Imali smo prije nekoliko mjeseci zanimljiv susret u kvart pred nekom zgradom: mama i dijete od možda nepunu godinu dana nekoga čekaju.
    Mama bebu nudi Smokijem i očito praznu vrećicu baca pored kante za smeće na pod. A. mi tiho šapne: vidi, baca smeća na pod! I glasnije dobaci : bebe ne smiju jesti Smoki!
    Mama joj priđe smijući se i započne razgovor. Pita je da li njena seka već hoda, A. odgovara da je tek prohodala , ali da pada nakon 3-4 koraka. Mama kaže da neka je stavi u hodalicu da ne padne.
    A. opet s užasom: ali bebe ne smiju u hodalicu, to je jako štetno!
    Mama, sad već sumnjičava hoda prema autu u kojem je stigao valjda suprug, sklapaju kolica, ova ulazi na stražnji sic smještajući dijete u naručje. A., sad već skroz uzbuđena viče iz svega glasa: Ajme, mama , pa nemaju auto sjedalicu!!!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Imali smo prije nekoliko mjeseci zanimljiv susret u kvart pred nekom zgradom: mama i dijete od možda nepunu godinu dana nekoga čekaju.
    Mama bebu nudi Smokijem i očito praznu vrećicu baca pored kante za smeće na pod. A. mi tiho šapne: vidi, baca smeća na pod! I glasnije dobaci : bebe ne smiju jesti Smoki!
    Mama joj priđe smijući se i započne razgovor. Pita je da li njena seka već hoda, A. odgovara da je tek prohodala , ali da pada nakon 3-4 koraka. Mama kaže da neka je stavi u hodalicu da ne padne.
    A. opet s užasom: ali bebe ne smiju u hodalicu, to je jako štetno!
    Mama, sad već sumnjičava hoda prema autu u kojem je stigao valjda suprug, sklapaju kolica, ova ulazi na stražnji sic smještajući dijete u naručje. A., sad već skroz uzbuđena viče iz svega glasa: Ajme, mama , pa nemaju auto sjedalicu!!!
    A. je prava mamzila!

    L. komentira, ali onako, ono što mu baš zapne za oko ili nešto što smo mi njemu beskrajno puta ponovili.
    Tako da je komentiranje suputnika u liftu postala skoro svakodnevna pojava. Tko smrdi, tko kakvo smeće iznosi, tko ima jaki parfem, tko je ćelav, a tko debel...
    Srećom, u zadnje vrijeme uspije pričekati da izađemo iz lifta i potiho mi reći. Prije je to bilo na sav glas u trenutku opažanja.

    Još komentira ljude koji prelaze pješački prelaz na crveno, koji voze bez kacige ili AS, koji piju na klupicama, koji ne kupe kakače poslije svojih ljubimaca, koji bacaju smeće okolo....
    Još jedan mamzilac.
    Ili tatzila?

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Čokolada, uf i ja bih uživala da tako mogu prokomentirati naglas sve te situacije kao i tvoja A.
    A neki puta se niti ja ne mogu suzdržati...

  7. #7
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Moji komentiraju sve i to naglas, a ja se stalno crvenim.
    npr. Filip: Joooj mama, kako je ovaj čiko debel! jel to zato što samo jede?
    Filip: Pogledaj onog čičicu kako je star. Taj će brzo umrijeti.
    i sl. itd....

  8. #8
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Roko , legendo!

    Istina da ti mater izgleda savršeno pa joj ne trebaš tesati liniju, ali kad već ima samo tebe na brizi možeš si dati oduška i pilat ju za dvoje.

  9. #9
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Uh.. mi smo se dogovorili da ne komentira pred drugim ljudima njihov izgled( debeli, ruzni, smrdljivi...). Nego da kaze samo nama.

    Ali za AS i kacige svi zajedno naglas komentiramo

  10. #10
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Istina da ti mater izgleda savršeno pa joj ne trebaš tesati liniju, ali kad već ima samo tebe na brizi možeš si dati oduška i pilat ju za dvoje.
    Jašta da može

    Deaedi-e vidiš..zaboravila sam na dobre strane komentiranja..a rekla bi da ih i tu ima dosta,pogotovo ove za AS.
    Nikako mu nije jasno zašto se neka djeca ne voze u sjedalicama- to mu je koma ,čak zna iz auta i vikati na drugi auto i vozača ako dijete nije u AS ...

    Čoksa-e pa nasmijala sam se do suza iako je ustvari poprilično žalosno da dijete zna bolje od odrasle osobe,i to ajme bolje. Ako su komentari tvoje curke izazvali ikakvu reakciju kod te mame,bar da se malko zamisli onda zaista dobro odrađen "posao"

    Vidim da puno dječice komentira kada netko baca smeće po parkovima,betonu i sl...mom je to opsesija i ako vidi da je netko nešto bacio,odmah to mora naglas reći pa toj osobi bar sekundu bude neugodno.

    Ustvari,zaključih da ima i prednosti kod tih njihovih iskrenih komentara :D

  11. #11
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Moji su već dugo u fazi ''da ti šapnem jednu tajnu'' tako da takva zapažanja uglavnom šapuću.

    Inače, svojevremeno sam na Izazovima načela temu o različitostima i našem i dečijem prihvatanju istih i puno sam od tada radila sa svojom decom tako da ostajem 'uskraćena' za komentarisanje nečijeg izgleda/mirisa/načina govora...Primetiće ružno ponašanje (psovku, bacanje smeća po putu, svađanja, udaranje...) ali to je sve, nikada ne komentarišu ružni bicikl ili frizuru, nedajbože nečiji fizički izgled. Recimo, već neko vreme se na TV-u vrti neka reklama na kojoj govori gluva devojčica - jednog dana smo bili u gostima i mala domaćica je počela vrištati od smeha na reklamu na šta je njena mama dobacila da se curica (5god) uvek iskida od smeha na to kako mala iz reklame govori - moji su joj u glas prosto uvređeno objasnili da je devojčica gluva i da zato tako priča, da se ne trebaš smejati nekome ako ne znaš kakav problem ima...i mama i curica su ostale :shock:

  12. #12
    svizac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor/Zagreb
    Postovi
    382

    Početno

    Moja Ema ljudima na cesti govori "Ne smije se pričati dok jedemo." naravno ak vidi nekog da priča i jede.

    Ali vrhunac mi je bio moj nečak od 4 godine. Bili smo u restaurantu i ušla je grupa kineza u restač. Mali se okrenuo i na glas rekao "Mama, gle to je Jackie Chan. On će nam sada pokazati KARATE."

    Moja sestra se skamenila od neugode a mi smo ostali prasnuli u smijeh.

    Dječja usta.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    idemo mi nedavno ulicom, neka žena liže ogroman sladoled, nakrcala tri kugle valjda...jakov se prodere iz sveg glasa - mama, vidi koliki teta sladoled ima, ajme, mama, teta se zamusala, treba joj ubrusić...ljudi okolo su krepavali, ona je toliko strasno lizala da nas nije ni skužila, valjda...

  14. #14
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Ta kao da je na dijeti pa se krije sama od sebe

    P.S. I know that feeling

  15. #15
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj svizac prvotno napisa
    "Mama, gle to je Jackie Chan. On će nam sada pokazati KARATE."
    - e to su sad već komentari za bisere 8)

  16. #16
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno Re: Njihovi komentari...

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    priča konstantno bez prestanka od ujutro do navečer i ne gasi se (priča i dok spava )...komunikacija mu je sve na svijetu i imam feeling kao da mora sve iskomentirati inače nije ništa napravio :/

    Kako je kod vaših klinaca? Utješite me
    ja te nemrem utješiti, i moj je takav
    možda ima nekaj i u tome kaj se oba dva zovu ROKO???

    moj je neki dan iskomentirao jednu staru bakicu kakve ružne čarape ima već mu duže vrijeme pokušavamo objasniti da se neke stvari ne komentiraju i zašto je to tako, ali mislim da si još on sam u svojoj glavi to nije do kraja posložio...

    za razliku od mommy - ja nisam sigurna baš svaki put da on to ne komentira posprdno... nekad je baš tak i to mi je jaaako ružno i tužno...
    sva sreća kaj je ionak malo sramežljiv pa uglavnom sve to komentira više za sebe (ali ga moje istančano uho čuje )

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ova tema mi se čini ok da postavim pitanje...

    ispada da se ja ovih dana samo nešto čudim

    idemo ja i marko iz vrtića i naletimo na scenu:

    mama potiče poprilično veliku curicu, veću od mog marka ,( po visini, po dobi 4,5, a možda i 5,5 god ) da skine gaće i da mokri po pločniku- znači na čistacu u prometnoj ulici kao npr u zgb na selskoj recimo , a vidjela sam da su netom izašle iz vrtića, par min prije nas ,a tamo koliko znam ima wc

    za njima ide otac sa drugim djetetom i totalno mu je , nešto komentira , kako me sramotite itd

    a moj marko ,ajme, pa jel ova mala normalna, eto je piša po cesti, grozno!!i to tako da su ga svi čuli u radijusu 10 m ( mama je bila okrenuta leđima, a tata se još više )

    ja sam ga odvukla u drugom smjeru i cijelo popodne smo vodili razogovre o tome.... da je on načelno u pravu, ali da je bolje u takvim situacijama otvoreno ne komentirati jer nikad ne znaš s kim imaš posla

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    u biti nije pitanje nego primjer, a pitanje je jel nisam bila u toku s forumom jel ima neka nova teorija u odgoju o free mokrenju ?

    ne zafrkavam, stvarno pitam ?

  19. #19
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    u biti nije pitanje nego primjer, a pitanje je jel nisam bila u toku s forumom jel ima neka nova teorija u odgoju o free mokrenju ?

    ne zafrkavam, stvarno pitam ?


    Koliko ja znam, na ovom forumu podrzava se samo slobodno pišanje u more

    (na moj veliki užas, da se kupam u tuđoj pišalini).

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    tog se sjećam ,mislila sam da se možda otišlo korak dalje.... kaj ja znam

    ja sam ti već babac u godinama

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    tog se sjećam ,mislila sam da se možda otišlo korak dalje.... kaj ja znam

    ja sam ti već babac u godinama


    ma nemoj mi reć da ima tema o odluci gjde bi dijete trebalo pišat a gdje ne??

    ajd ti njemu obijasni da je wc za 10 minuta

  22. #22
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj točkalica prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa
    tog se sjećam ,mislila sam da se možda otišlo korak dalje.... kaj ja znam

    ja sam ti već babac u godinama


    ma nemoj mi reć da ima tema o odluci gjde bi dijete trebalo pišat a gdje ne??

    ajd ti njemu obijasni da je wc za 10 minuta
    Pa čuj, ovako, ako dijete ne može izdržati 3min, što je po meni dovoljno vremena da se nađe kakvo-takvo rješenje (kafić, drvo, šaht, trava...) onda nije ni spremno biti bez pelene.

    Izuzetak su djecu koja su baš u postupku odvikavanja od pelena, što traje max. par tjedana (kod nas konkretno 7 dana).

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    meni je malo nenormalno da curica od 5 godina mokri po pločniku, eto... ali ja to nisam rekla na glas, moj sin je... vidi se čiji je

  24. #24
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    curica od 5 godina mokri po pločniku,

  25. #25
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Pa meni je definitivno previše da piški na pločniku, ali u travi, blizu žbunja ili drveta nekog mi je prihvatljivo....

  26. #26
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Moj necak (4,5) ima cesto takve komentare.... samo neznam dali to pripisati bezobrazluku ili jednostavno nezrelosti posto itekako zna da je to ruzno... evo sinoc se igramo ja i on pred kucom i prolazi susjed koj je direktor jednog hotela a on njemu: Barba Šime pa kako ste tako lijepo obuceni a niste se obrijali pa sram vas bilo, ko da ste iz dzungle izasli... :shock:

    Ovaj osto prvo malo ono :/ al se samo nasmijao i reko mu nesto u stilu kao da je jako bio zaposlen pa nije stigao..

  27. #27
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa
    u biti nije pitanje nego primjer, a pitanje je jel nisam bila u toku s forumom jel ima neka nova teorija u odgoju o free mokrenju ?

    ne zafrkavam, stvarno pitam ?


    Koliko ja znam, na ovom forumu podrzava se samo slobodno pišanje u more

    (na moj veliki užas, da se kupam u tuđoj pišalini).
    na ovo i na gore navedene komentare (bojim se da to i mene čeka)

  28. #28
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Citiraj Bipsić prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa
    curica od 5 godina mokri po pločniku,
    pa moja curica od 6 tu i tamo, po potrebi, piški po pločniku (obično lovimo otvor od kanalzacije ili travu). ako mogu psi, zašto bi dijete trpilo?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    Ja sam sebi sa 6 bila jako velika i umrla bih od srama da sam morala piškiti na pločniku. Uvijek ima malo travice, žbunja, u krajnjem slučaju kafić, trgovina ili malo i trpjeti.

    Ne bih ljude uspoređivala sa psima.

  30. #30
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    ma ne uspoređujem ljude s psima, nego mi je to kao kontraargument nekakvom gađenju prema urinu na pločniku.

    i nije pravilo da se piški na cesti, ali nekad se mora, naravno tako da nitko ne vidi (da se dijete ne mora sramiti).

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    naravno da postoje krizne situacije, treba potražiti ipak malo izoliraniji kutak, najviše zbog djeteta, svi smo ponekad bili u gabuli , ali to mi ipak nikako ne ulazi pod normalno ako postoji i bolje, prihvatljivije rješenje, npr. vrtić u slučaju koji je maria opisala

  32. #32
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    ma da, ni ja nisam za piškenje ispred vrtića, ali dopuštam da se nekad mora



    (da ne velim da sam ja pred 10 dana piškila na jednom parkingu)

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    Ajme

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj ASTRA prvotno napisa
    naravno da postoje krizne situacije, treba potražiti ipak malo izoliraniji kutak, najviše zbog djeteta, svi smo ponekad bili u gabuli , ali to mi ipak nikako ne ulazi pod normalno ako postoji i bolje, prihvatljivije rješenje, npr. vrtić u slučaju koji je maria opisala
    thanks, već sam mislila da sam neprecizno opisala situaciju

  35. #35
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    Citiraj Bipsić prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa
    curica od 5 godina mokri po pločniku,
    pa moja curica od 6 tu i tamo, po potrebi, piški po pločniku (obično lovimo otvor od kanalzacije ili travu). ako mogu psi, zašto bi dijete trpilo?
    joe ja te, kako se ono kaže, potpisujem u potpunosti

  36. #36
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    Citiraj Joe prvotno napisa
    Citiraj Bipsić prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa
    curica od 5 godina mokri po pločniku,
    pa moja curica od 6 tu i tamo, po potrebi, piški po pločniku (obično lovimo otvor od kanalzacije ili travu). ako mogu psi, zašto bi dijete trpilo?
    joe ja te, kako se ono kaže, potpisujem u potpunosti
    jel to i ono žuto potpisuješ?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •