Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 71

Tema: Mame molim Vas za pomoc

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    56

    Početno Mame molim Vas za pomoc

    Nasla sam ovu staru temu a javljam se jer mi treba savjet i pomoc iskusnih mama i tata. Obzirom da mi se niko nije javio na staru poziciju, nadam se da se ne ljutite sto postam novu temu.
    Moj sin je star 9,5 mjeseci, ne sjedi sam, neurorizicno je dijete sa dijagnozom hipotonije. Vjezbamo tek mjesec dana jer su na moje alarme ljekari odgovarali da je lijen, tezak i sl (tezak je 9700 gr i dug 75 cm). Sad ga samo ja vjezbam kod kuce jer je guzva kod fizioterapeutice pa je fizijatrica odlucila da je on super napredovao i da ne moramo ici na vjezbe nego to mozemo i sami. Taj napredak se ogleda u tome da se ne "preklopi" kada sjedi i to je sve. Na rucicama je jako slab, ne odguruje se nogicama, na puzzlama uglavnom lezi i moramo izigravati "majmuna" da bi se on pokrenuo Zabrinuta sam, jako i zeljela bih doci u Zagreb na pregled. Mislim da bi pregled neuropedijatra i fizijatra bio neophodan. Moja beba je rodjena nakon 6 sati vaginalnog poroda, pokusaja poroda vakumom-koji je srecom otkazao i na kraju hitnim carskim rezom. Izlazio je potiljacno i sa pupcanicom dva puta omotanom oko vrata. Bio u inkubatoru, dobio transfuziju krvi i nebrojeno infuzija, imao i jos ima anemiju, imao hiperbilrubinemiju i jos svasta. 4 UZV mozga nisu pokazala patoloske promjene ali je ocigledno da se nesto desilo. Jos uvijek palceve drzi zarobljene u sakicama. Molim vas da me posavjetujete gdje i kome da se obratimo. Zivimo u BiH, nemam nikog svog u Hrvatskoj a znam da ste vi uvijek spremne pomoci. Unaprijed hvala.

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Melice, ja bih ti preporučila pregled kod dr. Sabola u njegovoj poliklinici. On je neuropedijatar.
    Nadalje, ako imaš snage i čvrste živce, dr. Polovina je fantastičan, ali brutalan pri dijagnozama i kod njega nema "vrdanja": ako kaže da s djetetom treba vježbati 16 sati dnevno, i MORAŠ vježbati 16 sati dnevno!

    I, nažalost, ni cijene nisu zanemarive. Dapače

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Naravno, govorim za Zagreb.

  4. #4
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Ne mogu ti pomoći nekim pametnim savjetom niti iskustvom .... moje je dijete još malo....
    Ali, mogu ti okočiti link na Kliniku za pedijatriju Kliničke dječje bolnice u Klaićevoj. Vjerujem da bi kod njih, budući su specijalizirana dječja bolnica, mogla dobiti kvalitetnu dijagnoszu i uputu....

    http://www.kdb.hr/index.php?option=c...id=33&Itemid=3

    Sretno!

  5. #5
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Vidim da se javio netko s više iskustva

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mislim da će kao strani fržavljani lakše "upasti" hod privatnika nego u neku gradsku klinikku.

  7. #7
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    i ja potpisujem Apri, mislim da su ti to stvarno najbolje preporuke.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    56

    Početno

    Hvala svima . Da li biste mi samo mogle reci gdje mogu naci kontakt brojeve dr. Sabola? Imam kontakt brojeve za dr. Milenu Stojcevic Polovina, pa me zanima da li je to ta klinika na koju misli Apricot.?Ako nije, gdje mogu naci dr.Polovinu? Sto se tice zivaca i snage, za svoje dijete sve sam spremna podnijeti, pa i brutalnu dijagnozu, samo da neko napokon utvrdi pravo stanje.
    Predpostavljala sam da su pregledi skupi, znate li otprilike koliko? Puna sam pitanja, oprostite, ali jedino vas mogu pitati. Puno vam hvala.

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Poliklinika dr. Sabol
    Adresa: IV Cvjetno naselje 21
    Telefon: (01) 6190 080
    Fax: (01) 6190 081

    Poliklinika "Prof.dr.sc. Milena Stojčević-Polovina"
    Adresa: Kosirnikova 14
    Telefon: (01) 3769 001

    dr. Stojčević Polovina je mama dr. Polovine na kojega sam ja mislila i imaju zajedničku polikliniku u Kosirnikovoj.

    Cijene...
    Kreću se oko 400 kuna po dolasku/pregledu, ne znam kako je s terapijama jer mi nismo morali ići. Bili smo samo na dijagnostici.

    Sabol ti napravi UZV mozga i neurološki pregled. Ta priča košta 800 kuna.

    Polovine rade i petkom i svetkom, kod njih nema ni nedjelje ni Božića: ako djetetu treba, oni naručuju u svako vrijeme i nevrijeme.
    Ali, kažem ti, treba se pripremiti na strašne dijagnoze jer oni vole "isprepadati".
    Međutim, mnogima su stvarno pomogli tako da vjerujem da je dobro "pregristi".

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    56

    Početno

    Hvala, puno ste mi pomogli. Apricot , eto nas ubrzo u Zagreb, ici cemo i kod dr. Sabola i kod Polovine. Javim vas se kad obavimo preglede.Cuvajte nam fige.

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ajde, dršte se!
    Vjerujem da ćete ubrzo napredovati

  12. #12
    Galija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    93

    Početno

    Mi smo (već polako bivši :D ) pacijent doktora Polovine. Za dr. Polovinu i njegovu ekipu mogu reći samo riječi hvale.
    Da isprepadaju u startu istina je. Suze i suze sam tada prolila, pogotovo na prvom pregledu, ali sam se i pošteno prihvatila vježbanja. Okolina mi i nije bila neka podrška tako da bih možda i posustala pod pritiskom i manje vježbala da nije bilo dr. Polovine i njegovog "zastrašivanja". Sad mi je naravno drago da je bio takav jer je mala stvarno jako dobro napredovala. Kad ju uspoređujem s malim, koji nema dijagnozu, neke stvari je čak i prije njega počela raditi i uvjerena sam da je to zbog vježbanja.
    Mi smo isto putovali na preglede u zgb i bili su izuzetno fleksibilni što se tiče termina.
    Cijena tretmana je 350 kn/1 sat, a prvi pregled mislim da je otprilike isto toliko. Nešto duže smo čekali na taj prvi pregled, a onda su nas na terapiju ugurali na brzinu.
    S obzirom da smo jako puno bili kod njih (zato još uvijek nemam komodu u blagavaonici ), nekad mala nije niti bila raspoložena za vježbanje, pa bi nakon pola sata odustali i taj puta nam ne bi ništa naplatili iako su s nama proveli tih pola sata u pokušajima i nagovaranju i dali mi pokoji savjet.
    Bez obzira da li se odlučiš za dr. Polovinu ili nekod drugog predlažem ti da nešto poduzmeš što prije, jer se lakše problemi isprave.
    Sretno!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    56

    Početno

    Evo drage moje da vam javim da smo zakazali pregled kod dr.Sabola i dr. Polovine 5.5., pa vam se javim nakon toga. Galija hvala .

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    79

    Početno

    da li netko ima iskustva sa doktoricom kovač u poliklinici sabol?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    56

    Početno

    dixie super da si to pitala jer i mene zanima, obzirom da su nam predlozili nju za UZV mozga.

  16. #16
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja imam iskustva samo s dr. Sabol, mogu reci da ga, osim strucnosti, krasi bas toplina i odlican pristup i roditeljima i djetetu, on te bas ne isprepada vec smiri, uz realan opis djetetova stanja (bez okolisanja).

  17. #17
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Melice, sretno! moja je jedna prijateljica bila kod polovine i hvali ga.
    nadam se da ćete dobiti dobru dijagnozu, odnosno da je sve u redu! javi kad se vratite, a do tad vibre! ~~~~~~~~~~~~~~

  18. #18
    Galija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    93

    Početno

    Držim fige i obavezno javi kak je prošlo.

  19. #19
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj Melica prvotno napisa
    Hvala, puno ste mi pomogli. Apricot , eto nas ubrzo u Zagreb, ici cemo i kod dr. Sabola i kod Polovine. Javim vas se kad obavimo preglede.Cuvajte nam fige.
    Drzim vam fige!

    A do tada cu napisati ukratko svoje iskustvo sa dr. Sabolom i dr. Polovinom.

    Većina vas zna da je moje dijete rođeno prijevremeno iz blizanačke trudnoće u kojoj smo jedno dijete izgubili

    Kad je D. imala 6 mjeseci počela sam sumnjati u njenu neuropedijatricu koja je uvijek govorila da je s D.sve OK i naručila nas kod Polovine želeći drugo mišljenje.
    U to vrijeme D. je imala rotacije, stavljala nocice u usta i radila sve što i treba raditi sa 4.5 mjeseci korigirane dobi.
    Nakon pregleda Polovina je D. prognozirala cerebralnu paralizu. Rekla je da ce D. teško prohodati, i da će je ona uzeti u svoje okrilje i da ce se potruditi da D. prohoda do 3.rođendana i u svojim rukama donese joj cvijeće.
    Rekla je da moramo jako puno vjezbati, pokazala nam je vjezbe...dva puta smo dolazili na obuku.

    I onda sam se ja osvijestila i shvatila da to što ona priča ne moze biti istina.

    Naručila sam nas kod Sabola.
    Pokazala sam mu nalaze nase neuropedijatrice po kojoj je D. razvoj uredan, pokazala sam mu i Polovinino mišljenje i rekla da trebam treće mišljenje.
    Pregledao je D. i rekao da je s njom sve ok, rekao je da nalaz "uvazene"dr. uopće ne zeli komentirati.
    MM je zbunjeno rekao da mozemo mi dolaziti kod njega na vjezbe ako treba ali on je rekao da nije potrebno.
    Zaista cure ona je radila sve sto je i trebala raditi u toj dobi.

    D. je propuzala mjesec dana nakon pregleda kod Polovine ( namjerno ne pišem dr. jer za tu titulu treba imati barem malo čovječnosti).
    Samostalno se posjela sa 9 mjeseci.
    Prohodala sa 14.5 mjeseci.
    Ni traga cerebralnoj paralizi, njen razvoj je sasvim uredan.

    Uopće ne zalim novce koje smo u tih 15-tak dana ostavili Polovini (a lijepa je to suma) zao mi je sto me uopće navela da pomislim da je istina to što ona priča, kao da nimalo ne poznajem svoje dijete.

    Ova priča je potpuno istinita i pričat ću je uvijek kada vidim da se neka mama dvoumi treba li ili ne otići kod Polovine.


    Odluka je na vama.

  20. #20
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Melice, i svakako javi kako je proslo!

  21. #21
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ drzite se!

  22. #22
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Draga Snješka, i sami smo doživjeli isto
    I isto nam je Sabol preokrenuo život drugim mišljenjem (od cerebralnog poremećaja do potpuno urednog nalaza).
    Ali, uopće ne sumnjam u stručnost Polovina, jer, nažalost, poznajem nekoliko roditelja i djece kojima su doslovce spasili zdravlje.

    Tako da sve komentare treba uzeti s rezervom: ako je s djetetom sve u redu, super.
    Ako nije, oni znaju natjerati da se radi.
    Metode su im, za mene, neprihvatljive, ali kod nekoga samo to "pali"...

  23. #23
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Snjeska, zao mi je sto ste to morali proci. Na srecu, ja nemam iskustva s dr. Polovinom, ali u bliskoj okolini imam 2 price slicne tvojoj. Jedna od njih toliko je frapantno slicna tvojoj - da umjesto curice imas decka, pomislila bih da se radi o istoj osobi! Zato me jako cudi kad svuda vidim kako ljudi hvale Polovine!

    Od jedne vrlo cijenjene fizioterapeutkinje, koja nam je obiteljska prijateljica pa joj vjerujem (necu joj ovdje spominjati ime), cula sam da Polovine cesto vole "preuvelicati" problem da bi oni na kraju ispali veci strucnjaci, pa im je onda i postotak uspjesnosti rjesavanja problema veci nego sto objektivno jest. Mislim, jasno je koliko je veci uspjeh kada prohoda dijete kojem prijeti cerebralna paraliza nego dijete koje se jednostavno malo sporije razvija! Ista mi je fizioterapeutkinja rekla da im cesto nakon dr. Polovine dodju djeca s teskom dijagnozom, a onda ispadne da je problem neusporedivo manji, rjesiv u par mjeseci laganih vjezbica. (Spomenuta terapeutkinja nije privatnik, u ovome nema nikakve osobne financijske koristi, pa joj samim time jos vise vjerujem.)

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    56

    Početno

    Drage moje hvala vam na svim komentarima i prenesenim iskustvima. Ja se iskreno nadam da nam se nece desiti, opet, da se ljekari sa nama igraju jer nam se to desava od rodjenja mog sina. Porod je bio strasan, jedva smo prezivjeli i on i ja, trebam li vam reci da je maleni tek sesti dan otvorio okice kako treba, prestao jecati kada ga dodirnes i poceo jesti. Meni su zamalo izvadili maternicu i jajnike jer nisu mogli zaustaviti krvarenje i jer je sve popucalo. Sili su me 4,5 sata. Od tada pa do danas se svi ljekari poigravaju sa nama. Niti jedan nece da prizna sta se desilo niti da potvrdi, i javno kaze, da je sve ovo posljedica poroda, stite se medjusobno kao da su ugrozena vrsta. Najvaznije je prikriti gresku a posljedice nisu bitne. Naucila sam, silom prilika, "razgovarati" sa ljekarima koji se "sicaju" sa dijagnozama, pa sam sigurna da cu i sa Polovinama znati izaci na kraj, ako dodje do toga. Iskreno, najvise me zanima sta ce reci dr.Sabol jer nasemu neuropedijatru ne vjerujem. Cuvajte nam fige i dalje, trebat ce nam.

  25. #25
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Melice, dobro je da raspolažeš sa gore nabrojanim informacijama pa se možeš pripremiti.

    Za tjedan dana ćeš znati puno više, pa nam svakako javi kako je bilo.
    Kako god, ne dajte se!
    Puno ste prošli, nadam se da će dalje ići lakše

  26. #26
    Galija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    93

    Početno

    Ma svijesna sam i ja da su i kod nas preuveličali problem, ipak su privatnici i moraju zaraditi.

    MM i ja smo sami uvidjeli da se mala motorički ne razvija kako treba (bila je jako asimetrična, dapače jednu ruku i nogu skoro uopće nije upotrebljavala) i već u startu smo odlučili da ne želimo preuzeti sudbinu u svoje ruke.

    Na prvom pregledu je gđa. dr. Polovina postavila gotovo katastrofičnu dijagnozu i predala nas u ruke dr. Polovine (sina) da nam vodi terapiju. On je već nakon 2 mj. vježbanja ipak bio puno puno blaži u prognozama, ali mi smo htjeli nastaviti punom parom jer kao što sam već napisala nismo željeli ništa prepustiti slučaju.
    Bobath nam na svu sreću nije bio potreban, a nisam niti sigurna da bih za njegovo provođenje imala srca. Mislim imala bih jer je za dobrobit mog djeteta, ali ak se nemora... 8)

    Meni osobno je odgovarao stav dr. Polovine (govorim o sinu, a ne o doktorici) jer bih se, vjerojatno, ponesena postignutim rezultatima malo uljenila što se vježbanja tiče, a s druge strane nisam bila spremna preuzeti rizik za eventualna trajna oštećenja.
    Dr. Polovinu (mamu) nakon prvog pregleda više nismo vidjeli, a njen sin koji nas je vodio, po mom mišljenju, ima puno mekši pristup.


    S dr. Sabolom nemamo nikakvih iskustva.

  27. #27
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Meni osobno je odgovarao stav dr. Polovine (govorim o sinu, a ne o doktorici) jer bih se, vjerojatno, ponesena postignutim rezultatima malo uljenila što se vježbanja tiče, a s druge strane nisam bila spremna preuzeti rizik za eventualna trajna oštećenja.
    Dr. Polovinu (mamu) nakon prvog pregleda više nismo vidjeli, a njen sin koji nas je vodio, po mom mišljenju, ima puno mekši pristup.
    Moji poznanici vode sina vec nekoliko godina kod Polovine (sina) a da ga on uopće nije zapamtio kao pacijenta, ni kako se zove ni dijagnozu...nista!

    Meni je takav liječnik-pacijent odnos jadan. :/

  28. #28
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Melica, bit će sve OK!

    Od moje prijateljice dijete nije micalo niti jednim dijelom tijela - morali su ga učiti (njegov mozak) obrnutim putem da prepozna mišiće. Sve. Od malog nožnog prsta nadalje.

    Vježbali su cca 10-12 sati na dan.Doslovno.

    I sve, baš sve je profunkcioniralo za kojih 5-6 mjeseci.

    Melica, još jednom, vježbat ćete i bit će sve OK !

  29. #29
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    melice, i naš mali je slične starosti (sad je 10 mjeseci)i bio je hipotoničan. još sa par mjeseci smo primijetili da izvija rukice prema iza. naša pedica je rekla da ne vidi ništa rizično u tome. dobro da smo inzistirali i rano se prijavili u Klaićevu jer se tamo čeka dva mjeseca na pregled. Neuropedijatrica i fizijatrica su nam puno pomogle sa vježbama i savjetima. našli su mu dvije male ciste koje su u povlačenju, vježbali smo s njim i sad je puno bolje (da ne kažem puno, puno bolje, već stoji i puže). vježbom se može puno postići
    a Klaićevu ti ne bi preporučila jer dok ne uđeš u sustav čeka se mjesecima

  30. #30
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Snjeska prvotno napisa
    Moji poznanici vode sina vec nekoliko godina kod Polovine (sina) a da ga on uopće nije zapamtio kao pacijenta, ni kako se zove ni dijagnozu...nista!

    Meni je takav liječnik-pacijent odnos jadan. :/
    ovo mi je jako teško za povjerovati.
    mi smo bili samo jednom.
    i odustali zbog pristupa. (nazvala sam telefonom i rekla da pošujem njihovo znanje, ali da se ja ne mogu nositi s baba-roga pristupom)
    nakon dvije godine sam otišla tamo kao Roda, kako bismo dobili mišljenje o korištenju autosjedalica za posve malu djecu.
    i sjetio se i mene i orke, poimence.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    56

    Početno

    Hvala vam na podrsci, zaista mi treba jer svaki dan tonem sve dublje i dublje. Ne mogu se prestati okrivljavati zbog svega sto nisam uradila, mogla sam i ranije sve pokrenuti a ja, budala, vjerovala ljekarima i vidi sada problema. Zar bas sve moramo same? Zar je nestalo humanosti na ovome svijetu? A onda vidim citam sve ove odgovore i znam da nije. Nadam se da ce se vjezbama sve ispraviti i tako vam jako zelim vjerovati, i moram vjerovati da ce sve biti dobro. Hvala vam.

  32. #32
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj Melica prvotno napisa
    Hvala vam na podrsci, zaista mi treba jer svaki dan tonem sve dublje i dublje. Ne mogu se prestati okrivljavati zbog svega sto nisam uradila, mogla sam i ranije sve pokrenuti a ja, budala, vjerovala ljekarima i vidi sada problema. Zar bas sve moramo same? Zar je nestalo humanosti na ovome svijetu? A onda vidim citam sve ove odgovore i znam da nije. Nadam se da ce se vjezbama sve ispraviti i tako vam jako zelim vjerovati, i moram vjerovati da ce sve biti dobro. Hvala vam.
    ne brini se melice, puno se može vježbama postići. na kraju su mali vježbači i spretniji od djece koja ne vježbaju

  33. #33
    Galija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    93

    Početno

    Nemoj si ništa predbacivati. To nije tvoja krivica!!!! A čim počnete vježbati vrlo brzo ćeš vidjeti rezultate.

  34. #34
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mi smo u poliklinici dr. sabol obavili i uzv glave (dva puta), ekg, i nekoliko pregleda kod njega i mogu reci da sam izuzetno zadovoljna, ne samo strucnoscu, vec i pristupom. takav lijep odnos sa djetetom za vrijeme pretraga jos nisam vidjela i svaka pretraga/pregled prosli su ko od sale

    Melica, sretno!

  35. #35
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Melica, ja bi se na tvom mjestu držala Dr. Sabola i bježala glavom bez obzira od Polovina. Imala sam nesreću biti sa djetetom od mjesec dana kod te doktorice. Tih par sati nakon njene dijagnoze i drugog mišljenja (otrčala sam odmah po drugo mišljenje na Goljak) ne bih poželjela niti jednom roditelju. Na kraju je ispalo da u papirima Polovina nije nigdje napisala grozote koje je meni rekla, od toga da sumnja da će dijete ikada prohodati na dalje.... Ta žena je sve dobro što je učinila djeci kojoj je zbilja pomogla (a sigurno ih ima) uništila sa količinom onih kojima je lagala. Poslije mi je otac, koji nas je vozio na pregled kod Polovine rekao da su još dva para roditelja ispred mene izašli u suzama iz njene ordinacije isto kao i ja. A dijagnoza neprohodavanja ipak nije tako česta.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    56

    Početno

    Priblizava se dan pregleda i ja sam sve napetija, imam osjecaj da cu puknuti kao balon. Hvala vam na podrsci i iskustvima. Grozno mi je citati kako su lagali nekim roditeljima, sada ne znam sta da radim. Da li da idem kod Polovina ili ne, nisam pametna? A nista, srecom prvi pregled sam zakazala kod dr. Sabola, pa cemo vidjeti sta on misli i posavjetovat se sa njim o narednim koracima. Hvala vam drage moje.

  37. #37
    Lavica02 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    i ja sam imala "čast" upoznati se s karakterom dr. Polovine dok je još radila u Vinogradskoj .... naš sin je pri porodu ostao bez kisika i samo zahvaljujući pedijatrici kod koje je moj sin bio ( i njezinoj ogromnoj stručnosti) bili smo upućeni fizijatru s već 3 mjeseca starosti (nije dizao glavicu kako treba) ...

    u Vinogradskoj smo bili kod dr. Polovine koja nam je nakon pregleda, hladno rekla: Vaše dijete ima smetnje u razvoju ... ja sam problijedila, gledala sam to malo biće koje mi se smiješi i počela plakati ... mislim što da kažem ... dijagnoza je bila: celebralne poremetnje kretanja

    rekla je da moramo na vježbice .. OK, rekla sam nek mi ih pokaže i naruči me za dalje ... jeee, ali to ne ide tako ... prvo se moraš naručiti za nekoliko tjedana da ti ih pokaže ....blablabla ... tu sam puknula ... mm me izveo van, nazvao svoju vezu ... i nakon 5 minuta bili smo ponovo pozvani unutra ... kaže ona meni: Pa vi ste se jako uzvrujali .... mislim haaalooo :? pa što niste rekli da ste vi od te i te (haalooo, pa zar je to bitno :? ) ... bili smo naručeni za par dana ...

    u glavnom vježbali smo i vježbali, no svaka kontrola nas je vraćala na početak ... to po njoj nikada nije bilo dovoljno dobro ... uvijek je našla nešto što me bacalo unatrag ...

    i onda sam s cca 8 mjeseci popiz*** jer mi je rekla da ne smijemo dozvoljavati da dijete sjedi, diže se ... da svaki njegov pokušaj moramo srezati u korijenu ... mislim, kaj? da ga vežem :? ... on je to radio sam bez naše pomoći ...

    naručila sam se kod dr. Sabola na novi UZV i pregled ( a, da ... kod prvog UZV pokazalo se da nije imao "leptirića" koji se snima u glavici ... desna strana živaca je odumrla zbog nedostatka kisika vjerojatno tokom poroda jer mi je predugo bio u karlici, ja više nisam imala snage ga izgurati )

    primio nas je predivno, pogledao papire, napravili novi UZV ("leptirić se razvio i onda je njega ostavio na stolu, dao mu igračke i gledao što i kako radi, lovi, okreće se .... i na kraju nam je rekao da je on sasvim u redu i da nemamo što brinuti ... a nad menom upitnik, pitam a što onda ova baljezga ... nije želio to previše komentirati, no rekao je da s vježbicama nastavimo (ne možemo mu od toga biti ništa loše, dapače) ...

    umirio je naše duhove i strahove ... Naš sin je danas veseli desetogodišnjak koji nema nikakavih problema osim što neuredno piše 8) ...

    ono što sam od drugih čula o njoj bilo je vrlo slično ... tvrde da je veliki stručnjak u svom polju, ali da ne zna razgovarati .... ne sporim njezinu stručnost no način komunikacije roditelje ostavlja bez teksta ...

    @Melica ... držite se i razmišljajete optimistično ... dr. Sabol je izvrstan ... sebe nemaš za što kriviti, samo imaj snage pomoći i boriti se za to malo biće

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    22

    Početno

    neuropedijatar tiefenbach zakon lječnik

  39. #39
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj tatjana27 prvotno napisa
    neuropedijatar tiefenbach zakon lječnik
    ja znam za tiefenbacha ortopeda, zar postoji i neuropedijatar??? :?

  40. #40
    Galija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    93

    Početno

    Istina, doktorica Polovina ima hladan i netaktičan pristup roditeljima. I ja sam suze ronila. Ali na sreću već isti dan nakon postavljanja dijagnoze "došli smo u ruke" njenom sinu koji je, barem prema nama, imao puno manje dramatičan stav. Bio je puno puno blaži u svojim prognozama i topliji, ljudskiji u pristupu.
    Kad nam je nakon nekoliko mjeseci potajnog nadanja i negiranja postojanja problema i liječnik izrazio sumnju u postojanje problema željeli smo što prije krenuti u akciju, a s obzirom da nismo znali od kud krenuti i kome se obratiti (nismo živjeli u HR), a od nekog smo čuli za polikliniku Polovina, odlučili smo otići tamo..... Da smo u to doba znali za ovako negativna iskustva s doktoricom Polovina vjerojatno niti mi nebismo nikada tamo otišli.

  41. #41
    Lavica02 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    a da li ste zadovoljni? da li vam je pomogla?

  42. #42
    Galija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    93

    Početno

    Lavica02, ako je pitanje bilo upućeno meni evo odgovora:

    Citiraj Galija prvotno napisa
    Sad mi je naravno drago da je bio takav jer je mala stvarno jako dobro napredovala. Kad ju uspoređujem s malim, koji nema dijagnozu, neke stvari je čak i prije njega počela raditi i uvjerena sam da je to zbog vježbanja.

  43. #43
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Melice, mislimo danas na vas
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  44. #44
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    javi nam kako je proslo!

  45. #45
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    i mi smo mislile na vas danas i nestrpljivo čekamo da nam se javite

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    56

    Početno

    Evo nas drage moje. Sinoc smo se vratili pa se, zbog toga, tek sada javljam. Prvo smo bili kod dr. Sabola i on je dijagnosticirao hipotoniju i fluktuirajuci, snizeni tonus. Kaze da je sigurno doslo do nedostatka kisika prilikom poroda iako 4 UZV mozga nisu pokazala nikakve patoloske promjene. Fino ga je pregledao i posvetio nam poprilicno vremena, i pitao nas nesto sto nitko od dr. nije, a to je kako nama izgleda nase dijete i na sta mu zelimo skrenuti paznju. Bio je jako strpljiv i susretljiv. kaze da ce nasa beba sigurno hodati, da ce do toga doci nesto kasnije i da samo nastavimo vjezbati jer ce se jedino tako nesto postici. Nije mu bilo jasno zasto je nasa fizijatrica napravila pauzu od mjesec dana te je u svom nalazu to jasno i naglasio. Prilicno me je smirio i nije nas htio plasiti, niti pricati sta sve nedostatak kisika moze napraviti, ali je rekao da obratimo paznju na bebino pricanje, kada do toga dodje, i iako uocimo neka odstupanja da se odmah javimo specijalisti. Posjet dr. Polovini je neslavno krenuo i isto tako zavrsio pa ne bih prepricavala detalje. Uglavnom, drzimo se onoga sto je rekao dr. Sabol i idemo dalje.
    Puno vam hvala na svemu

  47. #47
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a sada vježbajte i vježbajte...

  48. #48
    Lavica02 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    samo budi uporna s vježbama ... vjerojatno će se on i buniti no budite uporni ... mi smo našeg doslovno maltretirali do njegove prve godine

    sretno!

  49. #49
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    samo da te utjesim, moj j. je poceo sjedit sa 11,5 mj. vjezbajte, vjezbajte i sve ce bit ok

  50. #50
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Melica, drago mi je da si konačno smirena i imaš odgovore koje si tražila Puse bebi i sretno u vježbanju!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •