Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: bolovi pri disanju!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    61

    Početno bolovi pri disanju!!

    Stvarno se nadam da se netko od vas susreo sa sličnim simptomima jer sam stvarno zabrinuta. Naime, od sinoć me jako boli ispod desne dojke, u rebrima pri disanju, posebno pri udahu. Uopće ne mogu duboko udahnuti, imam jak osjećaj stezanja. Tek sam u 21. tjednu i neznam dal je moguće da je beba već pritisla neki živac. Užasava me pomisao da to uskoro ne prođe jer mi je stvarno teško disati. Inaće mi nije teško trpiti bolove, ali ovi me svarno zbunjuju, imam feeling kao da će mi puknuti u prsima ako duboko udahnem.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    tamaris jesi kaj vježbala ili radila ? Da nisi možda ukliještila međurebreni živac pri tom? On se sam od sebe vrati na mjesto ali bol ostane još neko vrijeme. S druge strane imaš li kakve smetnje od strane srca?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    61

    Početno

    Ma nemam problema sa srcem i nisam ništa vježala. Jedino sam sinoć bila sa frendovim i puno smo se smijali!?? Neznam...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    hmmm...najvjerojatnije si malo škicnula međurebreni živa jer si ziher dugo sjedila. Pričekaj dan-dva da vidiš kako će ići..odmaraj i malo masiraj to mjesto. Ako se nastavi bol ili još gore pojača onda idi liječniku.
    fige da je bezazleno :D

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    s obzirom da ti je 21tjedan znaš da se sve pomaklo malkice prema gore...jetra se nagurala pod ošit, pritišće na žućnjak hormonalni disbalans utječe na preradu hrane i stvaranje žučnih kamenaca....ovdje ti ovak stoji (ti ćeš se ili nećeš pronaći u simptomima):
    Žučni napadaj karakteriziran je bolovima pod desnim rebrenim lukom koji se obično šire pod desnu lopaticu, desno rame, desni pazuh ili prsni koš. Bol može biti oštra i isprekidana u trajanju od nekoliko sati. Bol prolazi i dolazi i to je tip boli koji se zove kolika. Za žučne kolike tipično je da ta bol polako raste do jedne razine i zatim postupno opada. Osim opisanih bolova kod žučnog napadaja bolesnik često ima mučninu i povraća ili ima nagon na povraćanje. Žučnu koliku uzrokuje pomicanje kamenaca ili kamenca unutar žučne vrećice koji se najčešće pomaknu u uži dio žučnjaka tj, vrat žučnjaka ili u trenutku kada kamenci uđu u žučne vodove.

    ali ja se nadam da ipak nije tako nekaj...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    61

    Početno

    Hvala ti, nadam se da je to još jedna u nizu prolaznih tegoba u trudnoći. Vidjet ću!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    ma i ja se tako nadam...eto mene je neki dan nakon dužeg sjedenja užasno boljelo u preponama a već sutra ništa...ah te trudnoće :D
    sretno!

  8. #8
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Tamaris ja sam ti imala iste takve bolove,i to baš oko 21. tjedna.Rebra su me rasturala pri svakom udisaju.Al ne brini,sve je to normalno i proći će brzo.Sad ćeš svaki dan osjećati nove simptome i tegobe.Sve su ti to čari drugog stanja.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    61

    Početno

    joj Sani tnx! Fakat imam puno trudnica oko sebe al nijedna nije imala takve tegobe. Drago mi je da ipak nisam jedina. Bol mi je stvarno oštra, uopće ne mogu kihnut.

  10. #10
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ja sam jednom bila uklještila taj živac (toliko je bolilo da sam mislila da sam slomila rebro), pa sam išla na rengen i ništa nije bilo slomljeno.
    Doktorica mi je savjetovala da pušem balon više puta dnevno kako bi se sve vratilo na mjesto i tako je i bilo

  11. #11
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    i ja sam skuzila takve bolove (zapravo vise nemogucnost potpunog udisaja) kad mi vrijeme ne odgovara. sad sam u 35tj, i bas prosli tjedan me tak uklijestilo da nisam mogla ni hodati...sve pokusavam udahnuti, al ne ide...a taj dan je bas bio neki pritisak u zraku, ja se vozila tramvajem i autobusom (u svim onim miomirisima )...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    61

    Početno

    evo da javim da mi je danas napokon bolje. bila sam kod doktorice koja mi je rekla da mi se uklještio živac i dala mi voltaren emulgel za masiranje. nadam se da će za dan-dva potpuno proći.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    eto tamaris vidiš da nije niš strašno.....

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    61

    Početno

    da,hvala bogu. nevjerojatno je kolko se tegobica može javljati u trudnoći.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    joj draga tamaris11 neka su samo takve tegobe..neka ih je sto takvih samo neka su bebači zdravi!!!! :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •