Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: nizak tlak,trnjenje jezika i sake u trudnoci

  1. #1
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno nizak tlak,trnjenje jezika i sake u trudnoci

    Moja rodica je trudna 2,5 mjeseca,ima 27 god. i prva je trudnoca.Od pocetka joj nizak tlak 100/60.Od jutros osjeca da joj jezik dosta trne i saka lijeve ruke.Zvala je ginekologa i uputio je hitno u neurologa.Ona je na otoku i sada ce trebati malo duze dok stigne trajektom.Malo nas je uhvatila panika,pogotovo njenu mamu koja je u drugom gradu.
    Molim vas,ako je netko imao slicno iskustvo da mi javi.
    Mozda ne trba panicariti,ali nikako da se njena mama smiri.
    Pa vas molim na odgovor.
    Puno vam hvala!

  2. #2
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    Uspila sam se cuti sa njom,kaze da su joj utrnula usta,jezik i da je imala okus zeljeza u ustima.Os sake prste uopce nije osjetila kao da nisu njeni.

  3. #3
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Tlak nije uopće jako nizak (meni je najniži izmjeren bio 80/50 i to na pregledu na koji sam najnormalnije došetala), i znale su mi ruke trnuti, pogotovo pri spavanju, ali baš jezik... ne znam. Dobro bi bilo provjeriti. Osim toga meni se to javljalo dosta kasniej u trudnoći, vidim da je ona tek 2,5 mj :/

  4. #4
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    Sad me zvala i dosta je uplasena.Krivo sam rekla,tocno tri mjeseca je trudna.Nadam se da ce sve biti u redu i da je to sve od tlaka.

  5. #5
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Nekako mi to ne miriše na "tlakaške" simptome, više na neurološke, onako laički...
    Da li je imala nekih problema sa vratnom kralježnicom ili sl?
    Meni je jednom zbog problema sa kralježnicom trnula noga, ruka i obraz...

  6. #6
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    Nije nikad imala problema sa kraljeznicom i vratom.Jedino je taj tlak od pocetka nizak.

  7. #7
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    to nije nizak tlak za trudnicu, ništa ekstra.
    I da, to su neurološki simptomi, kao da nešto pritišče nekakav živac.
    Često su i simptomi panike, pa neznam kako stoji s time, al lako je moguće da utrne malo od živca, pa si to ustostruči od straha

  8. #8
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    I moj je tlak kroz citavu trudnocu 100/60 ili 100/50. Nemam takvih problema i potpisujem cure. Nek ona to pogleda s neurologom, bit ce mirnija kasnije ako je doista samo od tlaka.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    POdgorica
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    Često su i simptomi panike, pa neznam kako stoji s time, al lako je moguće da utrne malo od živca, pa si to ustostruči od straha
    Pa i ja se kanim napisati nesto slicno, ali se nijesam usudjivala jer je mozda zaista neki konkretan problem. Htjela sam reci da su to simptomi anksioznosti I napada panike. Meni se nesto slicno desavalo, mada ne u trudnocama....

  10. #10
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    Da javim,sve joj se smirilo.Dr i gin. su je sat vremena pregledavali,vadila krv,urin,mjerila opet tlak koji je i dalje 100/60.Ona ima svaki dan glavobolje i to velike,valjda je u pitanju mingrena i ovo je bio uzrok nje.Danas je bila na eeg glave i to se pokazalo ureno.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Evo moje iskustvo možda pomogne to bi mogli biti čisti simptomi migrene ja sam 3-4 puta imala napadaj migrene, imam prvo smetnje vida ne vidim na jedno oko (kao spiralice) zatim kad to prestane utrne mi jezik,pa kad prestane, trni obraz, pa nakon toga i ruka (sve na istoj strani), kad sve prestane počne glavobolja, ali je može preduhitriti ako popije tabletu prije nego počne, užasan je osjećaj i potpuno je razumijem sigurno se kao i ja uspaničila i još uz to je trudna.
    To je po meni migrena. Nadam se da sam pomogla :/
    Drago mi je da je sad sve ok

  12. #12
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    Hvala vam puno na brzim odgovorima.

    Kao sto blekonja kaze prvo je vidjela te iskrice zute ispred ociju,pa je poslo sve redom trnuti kao sto sam i prije napisala.
    Jucer poslije snimanja ju je boljela glava.Ne znam da li je ista popila protiv bolova,legla je i nisam je htjela moriti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •