Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Maslinovo ulje u trudnoci

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    26

    Početno Maslinovo ulje u trudnoci

    Da li neka od vas pije maslinovo ulje ujutru? Ja pijem po kasiku, jer sam cula da je dobro za kozu, probavu a kasnije za porodjaj. Da li neko ima iskustva sa tim, ili je cuo da je nekom to koristilo?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    121

    Početno

    Draga,u najmanju ruku ti je to čista glupost

    Neče ti žlica masl.ulja pomoči svemu tome što si napisala.
    Treba cijelu trudnoču (a i kad nisi trudna),paziti što se jede,što se pije, i da se krečeš i piješ puno vode. E to će ti pomoči,a tu žlicu ulja rađe iskoristi tokom dana u nekoj salati ili u kuhanom povrću!!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    26

    Početno

    Pa, ja imam prijateljica koje su to pile, i bas su se lako porodile, i koza im nije popucala, tako da sam zbog toga uzela da pijem. Al rekoh da vidim da li i ovdje zene imaju iskustva sa tim. Ne mislim da je glupost, sorry!

  4. #4
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    u svakom slučaju neće stetiti ja ga pijem zbog sluznice zeludca a ako pomogne na nekom drugom polju još bolje

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    121

    Početno

    Pijenje masl.ulja NEMA apsolutno nikakve veze s time što ti govoriš,draga moja.

    Ponavljam,za dobar porod ti ne pomaže ništa osim majke prirode(to valjda več svi znamo)a za kožu i strije,probavu i ostalo je samo dobra prehrana,voda,kretanje.

    Ne kažem da ne trebaš to piti,pij naravno,ali kažem rađe tu žlicu upotrijebi u salati da ti obrok bude ukusniji.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj Netipična prvotno napisa
    ...i ostalo je samo dobra prehrana....
    I ta žlica maslinovog spada pod dobru prehranu.

    Za porod je bitno i ono što ti je u glavi. Ma to je najbitnije. Ako se s tom žlicom maslinovog na dan osjećaš spremnije, onda uzimaj i dvije

  7. #7
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj Mirtica prvotno napisa
    Citiraj Netipična prvotno napisa
    ...i ostalo je samo dobra prehrana....
    I ta žlica maslinovog spada pod dobru prehranu.

    Za porod je bitno i ono što ti je u glavi. Ma to je najbitnije. Ako se s tom žlicom maslinovog na dan osjećaš spremnije, onda uzimaj i dvije
    X veliki potpis puno je u glavi a ako je maslinovo placebo nekog umirujućeg sredstva još bolje.ja sam od nekih starijih zena isto čula da je dobro za porod ali ga ja neuzimam zato nego sto ga volim i sto mi je zeludac s njim super

  8. #8
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Slažem se s prethodnim postom. I imam pitanje za laky. Uzimaš li ulje radi gastritisa? Na koji način? Kako utječe na mučninu (uzrokovanu gastritisom/trudnoćom)?

  9. #9
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    ujutro jednu zličicu za gastritis i pomaže.nisam mogla zivjeti kako me peklo bolilo sta već nije sad je super stanje

  10. #10
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Hvala

  11. #11
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    koliko sam ja upoznata, maslinovo ulje pomaže pri porođaju ali ne na način da ga se pije, već da se njime masira međica i time smanji mogućnost pucanja

  12. #12
    lillifee avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    brela/md/nbg
    Postovi
    252

    Početno

    ja sam u drugoj trudnoci koristila maslinovo ulje umjesto pustih krema protiv strija i nisam dobila niti jednu jedinu strijicu iako sam se udebljala 22 kg :shock:
    sad ga cesto koristim kod djece tako da ih namazem jednom tjedno nakon kupanja.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj lillifee prvotno napisa
    ja sam u drugoj trudnoci koristila maslinovo ulje umjesto pustih krema protiv strija i nisam dobila niti jednu jedinu strijicu iako sam se udebljala 22 kg :shock:
    sad ga cesto koristim kod djece tako da ih namazem jednom tjedno nakon kupanja.
    Kako si ga koristila, i od kog mjeseca si pocela? Koliko cesto si mazala?

  14. #14
    lillifee avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    brela/md/nbg
    Postovi
    252

    Početno

    pocela sam se mazat od samog pocetka i to svaki dan jednom, a jedanput tjedno sam u salicu maslinovog ulja pomjesala finu morsku sol i radila peeling cijelog tijela. peeling sam radila tako da sam se dobro istrljala prije tusiranja, a inace sam se mazala odmah nakon tusiranja.
    meni je mali kad se rodio imao atopijski dermatitis, doduse ne jak, ali ipak je, pa sam ga cesto mazala maslinovim uljem. ne znam da li se zbog toga povukao ili ne, ali skodilo nije.

  15. #15
    nina14 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    221

    Početno

    I ja sam cula da ga je dobro piti pred kraj trudnoce kao za laksi porod...

    i pogodite
    ja sam pila tu zlicu dnevno, ne moze skoditi, a problema na porodu nisam imala (dr. je rekao 'skolski porod)

    Ako je i placebo - neka 8)

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    22

    Početno

    ja se uopće nisam ničime mazala i koža mi nije popucala,svaki puta kada bi se otuširala bi se namazala baby uljem i to je to,popucala ti ili ne ja mislim da kreme i ulja imaju jako malog učinka.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •