Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: za lakši porod_homeopatski pripravci

  1. #1
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno za lakši porod_homeopatski pripravci

    Ispričavam se ako nisam vidjela ali nisam uspjela pronaći nikakav topik jel postoje neke kapi ili slično za lakši porod.

    Negdje sam nekad nešto načula ali zaboravila. Za akupunkturu mi je kasno jer sam već 39+2, znači treba mi nešto onako da mogu kapnut u vodu-jel ima neki Rescue Remedy ?! :? tako nešto?

  2. #2
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Rescue remedy je pripravak od bachovih kapi.
    Koristila sam Rescue remedy u trudnoci u situacijama kad su mi hormoni podivljali da smirim zivce i ne prenosim negativne vibre na miskeca.
    Takodjer sam ga koristila tjekom trudova i poroda. Nakapala sam cetiri kapi u jednu bocicu (pola litre) i to mi je bilo dovoljno. Ne trebaju se uzimati citavi gutljaji vec je bitno da dodje voda u dodir sa jezikom.
    Rescue remedy je dobar protiv straha, briga, negativnih misli, panike....
    Evo jednog linka
    http://www.bachflower.com/childbirth.htm

    Nismo nista od homeopatije koristili tjekom poroda, tek poslije arniku da bolje sve zaraste, generalno za sok u tkivima i reguliranju krvarenja. Jos sam nakon dva dana uzela nux-vomicu jer jos nisam dobila stolicu, a vec su mi dali one tablete koje su zavrsile u wc-u

    Sretno

  3. #3
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    hvala cure, ma ja sam psihički spremna, stabilna i pozitivna ali mislim si zašto si ne bi malo pripomogla nečim prirodnim ako mogu...

    Nabavit ću ove kapi i javim kako je bilo. Ne znam jel ima smisla sad pit malinu kad sam već 4 dana pred porod, dobro da sam se sjetila ...

  5. #5
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Ja bi kupila te rescue drops i cream, te dječje rescue drops, pa ako netko zna ima li ih gdje kupiti kod nas ili isključivo preko interneta???

  6. #6
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    a šta je s onim uljem od klinčića koji kao superdjelotvorni u otvaranju prilikom poroda? jel netko to koristio?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Čitala sam u "Preporodu rađanja" o homeopatskim pripravcima koji olakšavaju porod i - zaboravila zapisati nazive.
    Pa ako netko zna koji su ...

  8. #8
    Strippy avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    165

    Početno

    Svakako br 1 je Arnica! A evo još koji mogu pomoći, ovisno o situaciji i "slici" koju svaki remedy ima.

    Pulsatilla
    This is a common medicine for helping to turn a breech baby late in pregnancy.

    Caulophyllum / Blue Cohosh
    Used for strengthening uterine muscles which can help process of labor. This is also used for irregular contractions or weakening of the uterus during labor.

    Belladonna and Cimicfuga
    Belladonna is used when women exhibit signs of nervousness, agitation and deleriousness. Other symptoms include flushing of the face, mucus membranes and skin which is hot to the touch.

    Cimicfuga is used for spasmodic pains and may also be used for those who are intolerant of pain.

    Arnica
    This drug is used for muscle aches from physical exertion and may also be used to treat shock. This drug is also found to be very valuable in helping to recouperate from the childbirth process.

    Staphysagria
    If a caesarean or episiotomy becomes necessary, this is used to help the healing process and is given after surgery.

    Sulphur
    This helps to prevent tearing and stretching of tissues around the bladder and vaginal area.

    Calendula Tincture
    This also helps to speed up healing process via salve form and applied with a wet sponge.

    Iz iskustva - ja sam si nabavila Mother&Child homeopatski kit i to sam ponijela i u rodilište te koristila prije, tijekom i poslije poroda. Nisam dopuštala nikakvu indukciju niti ljekove protiv bolova i, velikim dijelom zahvaljujući homeopatiji, imala lijep VBAC te rodila zdravog dečka od 4530g, 53cm!

  9. #9
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    a gdje si nabavila taj Mother&Child homeopatski kit???

    i mi se spremamo za VBAC a inače imam svoju homeopaticu...

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Thlaspi prvotno napisa
    a gdje si nabavila taj Mother&Child homeopatski kit???

    i mi se spremamo za VBAC a inače imam svoju homeopaticu...
    Probaj tu http://www.helios.co.uk/mother&baby.html

    Jedino možeš imati problema sa carinom :/

  11. #11
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno Re: za lakši porod_homeopatski pripravci

    Citiraj Lili75 prvotno napisa
    Za akupunkturu mi je kasno jer sam već 39+2,
    mene ovo zanima. zašto je kasno za aromaterapiju u tom tjednu?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •