Stranica 2 od 12 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 551

Tema: tko sve skida pelene proljece/ljeto 2009.?

  1. #51
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Evo, počeli smo pred 2 mjeseca, polako i postepeno i sad već zaista mogu reći da smo se dnevne pelene riješili...Na tutu nije htio, osim u vrtiću kada bi vidio i druge kikače, pa sam i ja jedna od onih koja je nabavila onaj nastavak za wc-školjku sa stepenicama...I to je zapravo upalilo..
    OK,desi se i danas da mu malo zbriše ili da se zaboravi kroz igru,ali more or less to je to...Gaćica sam nakupovala jedno petnaestak, u prvo se vrijeme mašina vrtila kao luda, sad je ok...
    Zapravo čekam ljeto da probam i sa noćnom...(još uvijek noćna pelena nije suha)

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Mi smo počeli zbog gljivica pa nisam ni razmišljala da li je spremna. Ali sam joj objasnila da više neće imati pelenu, rekla joj da traži tutu ako joj se pički, pokazala joj i obukla gaćice i to je bilo to.
    Svakih cca 45 minuta sam je stavljala na tutu, tražila ona ili ne. Kad bi se popiškila rekla bih joj da je to super, kad bi pobeglo u gaćice samo bismo je presvukli i to je to.

  3. #53
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ono cega se ja drzim je pravilo da ako nakon 7 dana bez pelene dijete i dalje piški/ kaka u gaće, to znači da nije spremno i gotovo.

    zari smo probali skinuti pelene s 24 mjeseca, 7 dana je pišala u gaće i nije uopće kakala jer se valjda bojala, i ja sam joj ponovno obukla pelene.
    kad smo ih opet skinuli s 33 mjeseca (i dnevnu i noćnu odjednom), imala je nezgode prvih dan/ dva i odonda je suha.

    margita je sad s 25 mjeseci isto imala nezgode dan ili dva, i otad je suha. da je nastavila piškiti u gaće, ja bih joj definitivno vratila pelenu.

    e da, i ja nisam za to da se ostavlja noćna, dakle definitvno skidam i dnevnu i noćnu u isto vrijeme (ili noćnu prije dnevne ).

  4. #54
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno

    Upisujemo se u klub skidača pelena u mjesecima koji slijede...

    Maleni samo što nije napunio 2,5 godine i sad je idealno za iskoristiti toplo vrijeme koje dolazi (a rok nam je do rujna jer tada kreće u vrtić). Čekam početak lipnja, nadam se da će se do onda temperatura ustabiliti, jer sad je opet dosta prohladno.
    Ne znam je li on spreman, jučer mi je rekao kad smo čitali slikovnicu "mama, pišam". Čitala sam nedavno da dijete treba samo pokazati inicijativu, da mu ne treba nametati... Treba li?
    Još se ne zna sam skinuti, a kolko čitam to je bitna stavka.
    Ne cica više po noći, samo prije spavanja.
    Još nikad nije obavljao nuždu u kahlicu. Ima je već više od godinu dana i služi mu za igranje kauboja ili klauna - kao šešir!

    Razmišljam da ga ostavljam samo u gaćama, a savjet cura koje se koriste platnene je da mu u gaćice složim tetra pelenu ili neku frotirnatu krpicu, tako da se ipak koji put spasi tepih, kauč i sl...Nedavno sam ga jedno popodne ostavila samo u gaćama, na kakva 2-3 sata, objasnila mu da mi veli kad mu se piški i pitala ga svakih pola sata, no uspio se upiškiti tri puta u gaće! Onda samo dođe i veli - mama , mokar sam...

    Spava samnom u krevetu i žao mi je novog madraca
    Frendica mi posudila onu nepremočivu plahtu za kinderbet s gumicom. Razmišljam prerezati zu gumicu i rasprostrti tu plahticu ispod plahte na krevet u kojem spavamo, pokušati pronaći najbolje strateško mjesto (jer kad spava, ima ga na sve strane)...

    Ovo su za sada samo moje nabacane misli, kad krenemo u realizaciju vjerojatno ću biti puna pitanja!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    ja sam ih oboje počela stavljat na tutu s 9mj, kod svakog mijenjanja pelene,
    a sa 17mj mi je ipak bilo malo prerano za skinut i noćnu pelenu....

  6. #56
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    e da, što se tiče noćnog dojenja i pišanja, margita itekako doji po noći, minimalno 2, ali često i više, 3,4, 5 puta

  7. #57
    lillifee avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    brela/md/nbg
    Postovi
    252

    Početno

    ja sam nabavila oko 30 pari gacica i cim zatopli skinut cu mu dnevnu pelenu. ionako smo non stop na plazi pa se nadam da ce do jeseni to valjda nekako samo od sebe doc na svoje.
    bas sam nekako optimisticna, a i nadam se da ce od strijeg brata i seke vidjet KAKO. javim vam kako je proslo

  8. #58
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    sad baš razmišljam zašto svi toliko čekamo to famozno ljeto da bi krenuli sa skidanjem pelena.

    mislim, da se razumijemo, i ja sam ga čekala i planirala kao idealno vrijeme za skidanje pelena jer je toplo, jer suionako skoro pa goli, ...
    ali eto dogodilo se da sam s obje kceri pelene skinula s početkom proljeća - jer sam jednostavno osjetila da su spremne.

    zašto da budu 2-3 mjeseca dulje u pelenama, ako su sad spremne :/

    čini mi se da previše planiramo i kombiniramo i filozofiramo, a premalo osluškujemo djecu.



    nekeko mi se

  9. #59
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Lut, pliz odgovor samo za mene

  10. #60
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ono cega se ja drzim je pravilo da ako nakon 7 dana bez pelene dijete i dalje piški/ kaka u gaće, to znači da nije spremno i gotovo.

    .
    kad neda
    fura se valjda na bespelenaša

    gle, ja znam da je ona spremna
    kad je imala fazu da mjesec dana bude ok
    onda tjedan, dva ne
    pa opet :/

  11. #61
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja bih probala tih famoznih 7 dana, pa ako ne bi bilo pomaka, vratila bih pelenu.
    već sam gore napisala, zara je slavila 2 godine isto u 7. mjesecu, tad sam bila probala, i nije išlo, stvarno je bila muka i strka i stres. meni to nema smisla.
    a pola godine kasnije, sve 5, bez ijednog problema, totalno lagano.
    i s margitom je sad islo totalno lagano.

    treba slusati dijete, a ne svoje (i tuđe) ideje o tome kad bi trebalo skinuti pelenu i kad bi bilo idealno vrijeme za to.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    oduvijek se ljeto smatralo najidealnije god. doba za skidanje pelene...

    mi smo skinuli u proljeće 4/5mjesec....

    a sad s dečkom će nam se baš potrefit to ljeto,

  13. #63
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a oduvijek se smatralo i da je u redu dijete lupit po guzi kad je zločesto, pa ja ne tučem svoju djecu

    a onaj odgovor gore je bio za svimbalo

  14. #64
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    ja čekam maaaalo toplije vrijeme, ne ljeto, jer kako već rekoh moja je non stop na podu na pločicama.
    a već 8 mjeseci ne kaka u pelenu i vjerujem da neće biti problema ni za piškenje. i sada kadje povremeno bez pelene ona kaže kaka (kaže kaka i za piškenje i za kakenje), i kad ju odnesem da obavi stvar govori pšššššššššššššš pikica i popiški se.

    ali piša tijekom noći to sam sigurna, jer sam provjeravala.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    sad baš razmišljam zašto svi toliko čekamo to famozno ljeto....

    samo sam se osvrnula na ono šta si ti napisala.....

  16. #66
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ma znam
    naglas razmišljam

  17. #67
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    meni se oba puta poklopilo ljeto jer sam tad bila na godišnjem
    čuvalica baš nije bila zainteresirana za odvikavanje pa smo čekali da budemo više dana u komadu doma

    a i fakat je manje robe za skidati

  18. #68

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    dobro, al ipak šta je je ;
    90% nas počinje s odvikavanjam kad zatopli (kako god se zvalo to godišnje doba...) je li tako?!

    mislim, tko će zimi skinut djetetu pelenu pa ga osr+tavit da trčakra okolo upišan, a vani minuuuuusss..... :/
    ja ne nebih....

    a možda bi trebalo probat,
    budem s trećim....

  19. #69

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    a i fakat je manje robe za skidati
    i za pranje, definitivno!

  20. #70

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    Citiraj daisy may prvotno napisa
    dobro, al ipak šta je je ;
    90% nas počinje s odvikavanjam kad zatopli (kako god se zvalo to godišnje doba...) je li tako?!

    mislim, tko će zimi skinut djetetu pelenu pa ga osr+tavit da trčakra okolo upišan, a vani minuuuuusss..... :/
    ja ne nebih....

    a možda bi trebalo probat,
    budem s trećim....

    ajme šta sam tu sve napisala,

    ostavit da trčkara...

  21. #71

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Prvi put - starija M. više nije htjela pelenu s 26 mjeseci.
    Drugi put - mlađa M. hoće na wc kao starija, pa skinuli pelene s 22 mjeseca.
    Prvi put - siječanj
    Drugi put - veljača
    Toliko o našem "ljetu".

  22. #72
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    ja sam jedna lijena mama!
    od prošlog se ljeta spremam djetetu skinuti pelene ali mi ne uspijeva.
    treba mi psihička priprema jer mali ne pokazuje znakove "bezpelenaške zrelosti".
    uopće ne prijavljuje svoje fiziološke potrebe.
    upravo suprotno, spreman je zakleti se na sve živo i mrtvo da nije kakao a oko njega se širi nesnosan smrad.
    nije da mu nisam nudila tutu ali on je uvjeren da je to samo jedna od čudnih igračaka.
    ja čekam ljeto jer imamo dvorište pa ću ga pustiti gologuzog i vidjeti hoće li početi prepoznavati i prijavljivati potrebe.
    btw. kćer je s nepune 2 samoinicijativno na tom istom dvorištu počela skidati pelenu i tražiti pogodno mjesto da čučne. sve je prošlo glatko i bez trauma.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj daisy may prvotno napisa
    mislim, tko će zimi skinut djetetu pelenu pa ga osr+tavit da trčakra okolo upišan, a vani minuuuuusss..... :/
    ja ne nebih....
    Evo mi smo u zimu. Ali naravno nije išla zapišana. Presvlačili smo se u kolicima, kolima, trčali kući ako smo bili u dvorištu, u gostima, u tržnim centrima.... Vukla sam ogroman ranac na leđima i tutu u kolicima. U parku sam stavljala tutu u kolica, pa nju na tutu i onda je pokrijem nečim preko nogu, guze i leđa dok sedi na tuti...

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ono cega se ja drzim je pravilo da ako nakon 7 dana bez pelene dijete i dalje piški/ kaka u gaće, to znači da nije spremno i gotovo.
    Sećam se da si ovo već negde pisala, i bilo mi je to logično. Ali onda sam švrljala po bespelenašima i pomislila kako ćemo mi u stvari biti stariji bespelenaši. Nađa se prvih mesec dana dosta zapišavala, ali u 95% slučajeva samo kod kuće. Nismo dizali frku oko toga, samo bismo je presvukli. Bez ikakvog stresa i uzbune. I onda sam se samo jedan dan osvrnula i shvatila da već neko vreme nije piškila u gaće i to je bilo to.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Možda ću i ja treći put trebati odvikavati dijete od pelena, ali 2x je išlo samo od sebe, dok sam ja čekala to famozno ljeto...

  25. #75
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    2x je išlo samo od sebe, dok sam ja čekala to famozno ljeto
    ti kužiš o čemu ja pričam

    vissnja, kod vas je bila specifična situacija s gljivicama
    tako smo i mi zapravo skinuli noćnu pelenu, jer je imala stravičan AD po nogama i htjela sam da se bar po noći lufta, pa makar zapišala cijeli krevet
    ok, skužila sam tad da uopće ne piški po noći i to mi je dobro došlo, ali da je i piškila, svejedno bih je puštala golu zbog ojedina i lišajeva

  26. #76
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    pa mi smo cekali tople dane iz prakticnih razloga, em zato sto je toplo pa je manji bed ako bude mokra, em zato sto se brze susi ves pa ono sto je popiskeno danas, vec je sutra cisto i spremno za... novo piskenje

    da je pokazala ikakav interes ranije, ja bih je poslusala, ali nije. nije ni sada

    V. vise ne doji nocu (ustvari gotovo vise uopce ne doji), mislim da je po noci suha, a pelena se napuni ubrzo nakon budenja.

    pokusat cu izdrzati 7 dana, nadam se da ce biti kakvih pomaka pa da cu i dalje ustrajati.

    samo razmisljam da li da odmah skinem i nocnu ili ne, isto vrijedi i za dnevno spavanje...

    u vrticu je inicijativa prepustena roditeljima, oni sami ne forsiraju (iako nude tutu) i cekaju kad roditelj kaze da je dosao dan D.

  27. #77
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    S 8 mjeseci je počela kakati u pelenu (prisilila sam je zbog E.coli), a s 14 je došlo ljeto, pa sam joj skinula pelenu da se ne kuha. Najprije dnevnu, pa noćnu, pa smo i van počeli izlaziti bez pelene. Do kraja ljeta je broj nezgoda u tjednu došao do 1-2, a onda sam ja počela raditi, ona krenula u jaslice i trenutna situacija je gora nego pred godinu dana. Čekam da zatopli, zapravo da ja završim s poslom, pa ćemo u skidanje zapravo.

  28. #78
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mi cekamo ljeto tj. toplije vrijeme, sad vec zna cemu sluzi tuta i wc, kaze mi kad kaka ali ne zeli kakat na tutu.
    Muci me me kako ponoci posto pije puno vode i ujutro je pelena i vise nego mokra. A ne mogu mu ukinut tu nocnu vodu jer bi valjda dobio slom zivaca da mu nedam!

  29. #79
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Pripreme krenule. Svaki put ide samnom u wc i ja joj govorim šta mama radi. I pokazujem joj tutu i govorim da je to njena. Iako već dugo nju koristimo. Ali počinje kužiti polako. I sad još samo da zatopli. Gaćica imamo nakupovali svakakve i platnenih uložaka. Ali imamo i platnenih pelena. Meni se čini primjena ista.

  30. #80
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    J ima 31 mjesec i ne pokazuje još apsolutno nikakav interes zua ostavljanje pelene. evo, sad ga ja pitam dal je kakao, on kaže ne , a vonjaaaa

    ja čekam ljeto jer smo sad toliko malo doma da mislim da bi bili totalno nedosljedni pa mi to nema smisla.
    od početka sedmog sam ja dva tjedna doma, pa onda moja mama tri i nadam se da će to biti dosta da se ovaj tvrdoglavac riješi pelena.

    T je imao 32 mjeseca kad smo ih skinuli (oko uskrsa 2004) i to smo odradili u roku tri dana i dnevnu i noćnu.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Ja nemam pojma kako ćemo se riješiti pelene, sad ima 27 mjeseci i uopće ne reagira kad obavi. I kad pitam da li je kakio kaže:"neeee....puti, cekaj!", onda znam da imamo BINGO!
    A što je najbolje, kaka dok jede.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    edit: nema 27 nego 29 mjeseci

  33. #83

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Mi smo danas cijelo prijepodne proveli u gaćicama. Uspješno. Otprilike svakih sat vremena sam ga pitala jel hoće piškiti, i uvijek se fino popiško na wc. Tutu baš ne preferira previše. Al dok je vani, obavezno zalije kamen ili travu 8) I to mu je najveća fora.
    Ali kakanje - to je naposljetku u tišini i samoći obavio u gaće. Popodnevno spavanje - pelene. Danas smo eto pokušali kak bi to trebalo izgledati i zadovoljna sam. Neću ga uopće forsirati, ali vidim da je polako spreman.

  34. #84
    diva7 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    159

    Početno

    Evo i mi ćemo uskoro u akciju! Do sada je bilo samo piškanje u nonu ili wc...kad god bih ga pitala hoće li piškiti uspjelo bi nam. A kakanje...to je već malo teže...uskoro ću probati ovo u 7 dana pa vam javim kako je prošlo.

  35. #85
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    I mi razmišljamo o skidanju pelena uskoro. Sada ima 21 mj, po noći je suh i ujutro se popiški na WCu (ljena sam ga staviti na tutu). Kad ga stavim uvijek se popiški, makar par kapi. Prijavljuje kada jekakao, ali uvijek kada je već gotovo. Čekam da skuži da treba prijaviti ranije i onda skidam.
    Ira je skinula sa 18 mj - htjela je biti kao brat i nikako nije dala da joj stavim pelenu a zapravo još nije bila spremna. Svaki puta bi joj malo pobjeglo.
    Erik je skinuo sa 26 mj i niti jednom mu se nije desilo da se popiški.
    I da, mislim da treba gledati njih i njihove znakove, a ne koliko su stari i koje je godišnje doba.

  36. #86
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    A što je najbolje, kaka dok jede
    jucer je bila legendarna scena
    rostiljali smo na viksi, margiti se kakalo al nije htjela prestat jest

    i tako sjedi na wc-u, sva crvena u licu kaka, suze joj cure, ali u ustima zvace cevap, a ostatak cevapa grcevito stisce u ruci i ne da

    a kad se pokakala, samo je pobjedonosno jos jednom zagrizla i rekla "gotova sam, ocu dole"

  37. #87
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Mi planiramo skinuti pelene do kraja ljeta. Nadam se da nije prerano. Sad ima 19,5 mjeseci.

  38. #88
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Evo i nas.
    2 godine i 7 mjeseci će napuniti za koji dan.
    Svjestan je obavljanja potreba, piški "na zahtjev", ali je čini mi se prelijen za odlazak na Wc. Uživa u komociji pelene...ma da...kaka mi se al baš to sad fino mogu obaviti dok se igram.
    Često negira da je kakao, a kako netko reče vonjaaa...
    Nema ništ od odvikavanja od pelena dok ga potpuno ne skinem, kad bude bez back up-a tj. pelene vjerovatno će se lako odvići.
    I ja čekam toplije dane, i da više boravimo vani.

  39. #89
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    evo, jutros je bio bez pelene jer je tako tražio u uspješno se pokakao u gaće
    kasnije je dvaput tražio da piški u nonu i jednom iza ručka da kaka, ali nije. sad spava, pa kad se probudi, opet ću ga skinut, ako bude htio.

  40. #90
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    bokich-cmokich!

    hmdaaa pa i ja planiram prek ljeta jer cu bit na g.o cijelo ljeto pa mi se to cini jednostavnijim...

  41. #91
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    I mi isto planiramo skinuti pelene kad zatopli, mislim da neće biti problema.

  42. #92
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    ni mi nismo čekali ljeto...čemu ga držat još par mjeseci kad pokazuje znakove da hoće/može...prošlo ljeto je cijelo bio gol i nije se baš obazirao, sad mu je jako smetalo kad su hlače mokre ..

    od svojih 15 mj traži povremeno da se skine pelena za piškit/kakat...bili 2 tj doma zbog bolesti pa odlučila krenut, dala sebi i njemu rok od 2 tjedna pa da vidimo...
    prva 2 dana tražio wc, sve mu bilo zanimljivo, par puta pustio samo malo da se pojavi mrlja na trenirci jer mu je to bila fora.
    3. dan nije htio ni čut za wc ni tutu, navečer mu vratim pelenu, ujutro opet skinula...taj dan sam počeo tražit ići na wc

    još 2 dana se borili sa kakanjem jer se njemu nije dalo sjedit i čekat nego "Mora ići", dođemo, sjedi par sekundi i kaže "neće" i tako još jednom i onda 3. put "buzo buzo" ...

    skinula odma i noćnu da ga ne bunim....popiškio se skroz malo 2 puta (al nakon mjesec dana), bio je bolestan, temp, pa se stalno budio...
    zadnjih 2-3 tj traži piškit i po noći..

    sve je najviše brinulo što kad se vrati u vrtić, neće se tetama dat sa njim, da mu stavim pelenu...al i tak stavljaju klince na tutu...dosad im se 1 popiškio jer teta nije skužla da je zove da ide na wc a sam ne može jer su zaključana mala vrata od dječjeg wc-a.

    Sad već ide sam piškit, sve obavi, digne dasku, popiša se, obriše pišu, pusti vodu, poklopi dasku, jedino za kakanje ga moram dignut na dasku..

  43. #93
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    maša,

    u petak je J sam od sebe tražio da ga skinem da ide kakat, malo je sjedio i nije ništa obavio na nonu. sam je tražio da mu sad vratim pelenu, ali ni tu nije ništa obavio , nego se navečer popiškio u nonu kad smo se spremali za krevet. u subotu ujutro sam ga pitala dal hoće gaćice , pa je čitavo prijepodne bio u njima, popodne sam mu stavila pelene kad smo išli u goste jer je po putu zaspao. jučer je bio ujutro bez pelene i popodne kad se probudio. i prvi put se pokakio u gaće, nije se jadan uspio snać.
    a ja... totalno sam se odvikla od takvih divota i dok sam prala hlače koje nisam znala di bi primila, prvi put nakon dugo vremena zaključila da treće dijete ne dolazi u obzir još bar 5 godina, dok opet ne zaboravim...
    kaj ću, gadljiva sam.

    uglavnom, on kopča šta se očekuje od njega, ali za sad još samo eksperimentiramo, kad izrazi želju. a gaće su mu toliko fora da sam mu ih danas morala obuć preko pelene da pokaže teti.

  44. #94
    joy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    183

    Početno

    Da se i mi prijavimo.
    Napunio je 26 mjeseci,i mi naravno cekamo da otopli malo.
    Prvi korak je vec napravljen i sretna sam zbog toga a to je da je prestao piti vodu po noci.Ujutro mu je pelena pretezno suva.
    Drugi korak takoder,a to je da smo donijeli iz podruma sjedalicu za WC sa onim ljestvicama i jako mu je zanimljiva.Sjedio je vec na toj sjedalici na wc-u ali nista nije uradio.Naravno da sam ga ipak pohvalila i rekla da je ta "igracka"samo za kupatilo,inace bi je gospodin nosao po cijelom stanu i nakon par dana ili cak samo par sati bi se izdovoljio.
    Ja sam osobno protiv tute jer sam sa starijom curicom imala problem.Toliko se bila navikla na tutu da je poslje odvikavanje od tute opet bio procedura kao i odvikanje od pelene.Na ovoj sjedalici moze sjediti i do 4-5 godina,onda svakako vise nema problema.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    244

    Početno

    Mi smo počeli s tutom kad je imao 12 mjeseci i htio je piškiti ali ne i kakati u tutu. Onda su baka i tata inzistirali da prestanem jer će se djete prehladiti, zima je, nek čekam da zatopli. I sad moj dečko ne želi niti sjesti na tutu. Ljuta sam sama na sebe što sam slušala.
    Pokupavat ćemo i dalje.

  46. #96
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    dan D je stigao 8)

    jucer popodne je samoinicijativno izrazila zelju da obuce gacice. prve je popiskila nakon 15-ak minuta, druge nakon pola sata... nakon sljedecih 20-ak min sam je stavila na tutu pred televizor i sjedila pored nje na podu nekih pola sata, malo je negodovala ali ipak sjedila i onda se odjednom uskomesala, razrogacila oci, razvulkla osmijeh i culo se ssssssssss... :D ajme srece i ponosa! jos je jedne gacice popiskila prije kupanja a noc prespavala u peleni. i kakala je jutros prije presvlacenja u istu.

    odvela sam je u vrtic u gacicama sa 5 kompleta rezervne odjece i sad nestrpljivo cekam rezultate prvog dana

  47. #97
    Gioia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    189

    Početno

    I mi se spremamo. Tuta kupljena, mada mi se čini da sam mogla nać i neku udobniju, al dobro sad.
    Moja Katarina prijavljuje nakon što se popiški ili pokaki, za oboje kaže PIŠ! jer slovo K još nema u rječniku .
    Ali ne prijavi svaki put.
    Imam jednu američku knjižicu, zove se "Keys to Toilet Training". Piše vako:
    1) staviti medu ili bebu da sjedi na tuti
    2) nakon nekog vremena (tjedan-dva) stavit dijete da sjedi, reći da će tu piškiti i kakati, probat pročitat pričicu dok tu sjedi
    3) za još tjedan-dva 1-2 puta dnevno dijete stavljati na tutu prije ili poslije kupanja.
    Piše kao da bi dijete prvo trebalo zavoljeti SJEDENJE na tuti.
    Ne pitati "hoćeš li sjesti na tutu?", nego reći "ideš sad sjesti na tutu".
    Kad napravi posao u tuticu, reći BRAVO ali ne preekstatično. Potaknuti da pogleda što je napravila i bacit skupa u WC.

    To su evo natuknice koje sam zapisala kao bilješke iz cijele knjižice .

  48. #98
    Gioia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    189

    Početno

    Inače smo u jednokratnima, i mrzi kad joj stavljam pelene, svaki ali svaki put to obavljamo u plaču i otimanju.
    Kako je zatoplilo, prekjučer sam je ostavila bez pelena i bila je presretna, samo je šetala po stanu i smijala se. I popiškila na parket....

    Ima 18,5 mjeseci.

  49. #99
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Iva odbija tutu skroz, ali je jučer popodne nakon prvog dana u vrtiću :shock: tražila da je stavim na tutu... nije ništa obavila ,malo je sjedila, dragala je, nosala po stanu, ali i to je super jer je do sada nije htjela viditi. Kaže da tako djeca u vrtiću piške 8) Neću forsirati jer je tek krenula s vrtićem, ali mislim da se kreće na bolje

  50. #100

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb, Borongaj
    Postovi
    51

    Početno

    Ja sam planirala na ljeto S. skinuti pelenu ali se prije mjesec dana desilo da je dobila uroinfekt, pa za 2 tjedna još jedan i to je cijelu priču ubrzalo. Uglavnom, s nepuna 24 mjeseca skinuli smo pelenu, nezgode su bile prvi i drugi dan, od tad (već 2 tjedna) bez nezgode, kao da nikad nije ni imala pelenu. Sama vodi računa o tome kad treba na wc, ljuti se ako joj ne dam da se sama briše... I meni je ovo čisti SF, sa B. je odvikavanje trajalo sigurno mjesec dana, s tim da je imao 30 mj.

Stranica 2 od 12 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •