Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 551

Tema: tko sve skida pelene proljece/ljeto 2009.?

  1. #1
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno tko sve skida pelene proljece/ljeto 2009.?

    ajmo, generacijo, da vas cujem, koliko nas je?

    kako teku pripreme? koliko ste gacica nabavili (ili planirate nabaviti)? kad pocinjete? jel vasi klinci vec sad ponekad idu na tutu/wc? hocete li odmah skidati i nocnu pelenu?

    khm, nadam se da V nije najstarija, 2,5 god. naravno da je svjesna kad piski ili kaka ali kategoricki odbija sjesti na tutu ili wc, tek par puta za potrebe slikanja nikada se nije popiskila ili pokakala u tutu ili wc.
    bas voli pelene i ne pokazuje ni najmanju zelju da ih skine. ponosno govori svima da ima pelene. :/

    nosila je gacice par puta u vrtic... u vrecici, da ih pokaze ostalima ima ih 20-ak, jos stize najveci adut 7 kom Hello Kitty 8)

    psihicke pripreme su u toku (moje, naravno) zacrtani datum je 5.5. jer se tad vracamo u dnevnu rutinu.


    sa starijim je bilo potpuno drugacije jer je on od godinu dana kakao iskljucivo na tutu, skinuli smo mu pelene isto s nekih 2,5 god i tjedan dana je zapisavao sve oko sebe bez ikakve naznake da ce ikad prestati, ali nakon tih tjedan dana vise se nikad nije popiskio u gace. bas nikad.

    a sad cemo vidjeti malu tvrddoglavku...

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    margita je skinula pelenu (i dnevnu i nocnu) prije 10 dana
    planirala sam cekati ljeto, ali nekako je vec sad bio pravi trenutak
    stvarno je proteklo sasvim glatko i lako :D

  3. #3
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    bravo za margitu! :D

    ajde sad malo detaljnije, kako je to islo? cija je bila inicijativa? jel ona bila u platnenima? (V je u pampersicama)

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    da, u platnenima je bila.

    kroz cijelu zimu je po kuci bila malo u peleni, a malo bez pelene, ali je pisanja bilo stalno, nije ga kontrolirala, iako je prijavljivala i piškanje i kakanje.

    e sad, odavno vec ne piski po noci, pa sam joj prvo skinula nocnu pelenu prije jedno dva mjeseca.
    onda je pocela kakati na wc, i u zadnjih par tjedana je kakala skoro isključivo na wc, a ne u pelenu. i sve više je piškila na tutu.
    a prije 10 dana je počela piškiti "na zahtjev", odnosno ja sam joj rekla da sad idemo van iz kuce i nek se popiski prije izlaska, i ona se bez problema popiškila.
    u tom momentu sam odlučila da joj više neću obući pelenu i da je to to.
    skroz nenadano.
    imala je par nezgoda prva dva dana, i odonda je suha. desi se jos koji put da popiski kapljicu, dvije, i onda zaustavi i trči na tutu popiškiti se do kraja, ali to mi je skroz ok,
    sama trazi na tutu, ja ju podsjećam samo kad idemo van da se popiski prije izlaska.

  5. #5
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Evo i nas, planiramo ovo ljeto skinuti pelenu. Iva isto odbija sjesti na tutu Kad joj je izvadim iz ormara, uzme je cijelu je ispregledava, vrati mi je i kaže da je spremim u ormar. Čim spomenem tutu, ona viče ne ne ne :/ Ne znam uopće kako je staviti na tutu kad je tako odbija, kako je pridobiti da je zavoli :?
    Druga stvar mi je što za 10 dana počinjem raditi i još nisam sigurna da li će u jaslice ili će je čuvati baka. Nekako mi se čini previše da i vrtić i tuta budu tako u kratkom roku, ne znam kako će to prihvatiti. Tako da ću pričekati da vidim prvo razvoj situacije, ali su mi sve info vezane za pripreme i početak

  6. #6
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Bravo Margita :D I ja sam skužila da Iva noću ne piški, ali opet ponekad joj pelena bude mokra. Ja sam isto pokušala Ivu privoliti da sjedne na wc kad već neće tutu, ali se ne želi skinuti. Obučena sjeda bez problema

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    cura mi sad ima točno 2,5godine (rujan 2006) dnevnu pelenu smo skinuli bez problema, u roku od tjedan dana kad je imala 17mj...
    e sad nam je ostala još noćna i neznam ni sama kako početi,
    dvaputa do sada sam joj nekako zaboravila stavit pelenu prije spavanja ( ) i ujutro je bila sva mokra, čak je teklo iz kinderbeta..... :/
    neznam dali to ima veze ali ona kad navečer zaspi spava ko top do jutra...

    a dečko mi sad ima 14mj,
    s 9mj smo počeli s tutom, sad smo prešli na wc,
    stavljam ga kod svakog mjenjanja pelene (tj kad imam vremena - od kuhanja, peglanja, čišćenja, šetnje s njih dvoje...)
    i njemu mislim za oko 2mj skroz skinut dnevnu pelenu, ionako smo puno vani u dvorištu pa i nije bed ako piša u gaće....

    oboje su u jednokratnim pelenama,
    a imamo i platnene gaćice, nepropusne od bambino mio, koje sam curi oblačila kad smo autom išli negdje (da sačuvamo as..)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno Re: tko sve skida pelene proljece/ljeto 2009.?

    Citiraj egemama prvotno napisa
    bas voli pelene i ne pokazuje ni najmanju zelju da ih skine. ponosno govori svima da ima pelene. :/
    kad smo skinuli curi pelene ona je bila tolko ponosna na sebe (kolko je mogla biti sa 17mj...) da je svakiput kad smo nekog vani sreli ona morala pišati,
    i onda da taj pita ;nema biše pelene?! :shock:
    a ona ; nema pelene, ima gaćice.... :D

  9. #9
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Lako vama s curama... ali ovi lijeni pišolinci... nema sanse... sve razumije i sve zna i stalno vice... stavi mi pelenu moram kakati... i zadrzava sve dok mu ne stavim pelenu... poludjet cu.,

  10. #10
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    a zašto je ovo na 0-1?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    Citiraj Iva prvotno napisa
    Lako vama s curama... ali ovi lijeni pišolinci... nema sanse... sve razumije i sve zna i stalno vice... stavi mi pelenu moram kakati... i zadrzava sve dok mu ne stavim pelenu... poludjet cu.,
    to sam baš namjeravala pitat,
    je li istina da se dečki teže ostavljaju pelena od cura?! :?
    to sam već punoputa čula, kad sam pričala da je cura sa 17mj skinula pelenu, rekli su mi; da ona je cura, s njima je lakše, budeš vidjela kak bude s dečkom.... :/

    mislim, on obavezno piša na wc-u, nekad kad potrefimo i kaka,
    kuži kaj se događa jer uvijek mora pogledati u wc poslije i dati "pa - pa" prije nego pustimo vodu....

  12. #12
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    a zašto je ovo na 0-1?
    ajme sramote, fulala sam podforum molim moderatorice da premjeste na 1-3

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj pale prvotno napisa
    Bravo Margita :D I ja sam skužila da Iva noću ne piški, ali opet ponekad joj pelena bude mokra. Ja sam isto pokušala Ivu privoliti da sjedne na wc kad već neće tutu, ali se ne želi skinuti. Obučena sjeda bez problema
    margiti je pelena bila mokra ujutro jer bi se ujutro nakon buđenja u nju popiškila, ali zapravo cijelu noc ne piški. inače piški zadnji put oko 9, pola 10 i onda ujutro nakon buđenja. doji po noći barem 2-3 puta.
    kad se jednom desilo da nakon budjenja moze izdrzati do tute, to je bilo to. sad čak više ne piški odmah nakon buđenja, nego se prvo mazi i doji, a onda ode na tutu.

  14. #14
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    e da, i ne znam za razliku cure-dečki, ali zara je imala jednokratne pelene i skinula ih je s 33 mjeseca, a marge je imala platnene i skinula ih je s 25 mjeseci.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    e da, i ne znam za razliku cure-dečki, ali zara je imala jednokratne pelene i skinula ih je s 33 mjeseca, a marge je imala platnene i skinula ih je s 25 mjeseci.
    hm, mi jednokratne skinuli sa 17mj....

  16. #16
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    I ja imam u planu pokušati ovo ljeto (sada ima 17 mj).
    U platnenima je, kategorički odbija tutu i školjku,
    popiški se jedino u kanticu od milerama kad mjenjam pelenu 8)
    i to samo nekad.

    Plan uopće nemam, spremam se pročitati sve na forumu vezano uz skidanje pelena i iskreno se nadam da ću otkriti čarobnu formulu

  17. #17
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    i mi planiramo skinuti pelenu...uskoro.

    koristimo platene. ona ne podnosi kad je mokra pa čim se popiški kaže: gugu (oprati guzu) pa joj promijenim pelenu. kad joj se kaka čučne i kaže kaka i krene. par puta je to obavila na tuti.

    ponekad je po kući samo u gaćicama pa se zna i popiškiti i sa zanimanjem promatrati što joj o curi po nogama i parketu i naravno, prije nego što se snađem, uskočiti u lokvicu 8)

    moj plan je otprilike ovakav: sve češće biti bez pelene, a ako je u peleni onda u jednokratnoj tako da se vidi čim se popiški... Planiram je češće stavljati a tutu (sad je stavim ujutro i ponekad preko dana, uglavnom neuspješno). planiram početi zapisivati kada (otpilike) piški tokom dana pa je možda stavljati u to vrijeme na tutu :?

    mislim da će najveći problem biti noćna pelena jer to moje čudovište po cijele noći sisa (ko da ima mjesec dana a ne skoro 15 mjeseci :/ ) ujutro pelena ima oko pola kile. strašnoooooooo

  18. #18
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj daisy may prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    e da, i ne znam za razliku cure-dečki, ali zara je imala jednokratne pelene i skinula ih je s 33 mjeseca, a marge je imala platnene i skinula ih je s 25 mjeseci.
    hm, mi jednokratne skinuli sa 17mj....
    zar nisi napisala da ima nocnu jos uvijek?
    ja govorim o potpunom skidanju pelena

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Citiraj daisy may prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    e da, i ne znam za razliku cure-dečki, ali zara je imala jednokratne pelene i skinula ih je s 33 mjeseca, a marge je imala platnene i skinula ih je s 25 mjeseci.
    hm, mi jednokratne skinuli sa 17mj....
    zar nisi napisala da ima nocnu jos uvijek?
    ja govorim o potpunom skidanju pelena

    pa ako dijete od 17mj uopće po danu nema pelenu, ali nijednom onda nismo stavili pelenu,
    za mene je i to za mene to skidanje pelene....

  20. #20
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    za sad imam jednu curu i dva decka koji su svi troje skinuli pelene s 21 mjesecom (prvo dvoje jednokratne, trece platnene)...

    ova mala upravo sad ulazi u tu kategoriju i ja je "znalacki" nagovaram da skine pelenu na momente mi cak izgleda kao da kuzi sto joj to pokusavam uvalit

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    Citiraj daisy may prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Citiraj daisy may prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    e da, i ne znam za razliku cure-dečki, ali zara je imala jednokratne pelene i skinula ih je s 33 mjeseca, a marge je imala platnene i skinula ih je s 25 mjeseci.
    hm, mi jednokratne skinuli sa 17mj....
    zar nisi napisala da ima nocnu jos uvijek?
    ja govorim o potpunom skidanju pelena

    pa ako dijete od 17mj uopće po danu nema pelenu, ali nijednom onda nismo stavili pelenu,
    za mene je i to za mene to skidanje pelene....
    onda = od tada

  22. #22
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I mi ovo ljeto pokušavamo skidati pelene (barem dnevne). Maleni ne želi sjesti na tutu, samo ponekad na zahod, ali ipak ćemo probati. Možda će htjeti vani "zalijevati travicu". Nakon noćnog spavanja i njegva pelena ima pola kg minimalno, on izgleda više puta po noći piša, bez obzira što ništa ne pije po noći.

  23. #23
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    anemona tisućiti!

    mi ćemo čim zatopli krenuti na skidanje pelene. već sam pokušavala dva puta (kad se činilo da je došlo proljeće, a nije bila ova glupa kišurina iz dana u dan) i ona je super regairala, ali se svaki put prehladila, jer ona hoda uokolo bez papuča, sjedi na podu i slično, pa sam joj ipak vratila pelenu radi izolacije.
    Nola inače ne želi na tutu, ponekad dopusti da ju sjednem na zahod, a prijavljuje i piškenje i kakanje. to obavi tako da ju ja držim za bedra, iznad lavandina
    sve mi se čini da ćemo mi nakon odvikavanja od pelena ići na odvikavanje od pišanja u lavandin.

    i imam također problem s noćnim pišanjem. njoj je pelena ujutro toliko puna da zna promočiti :/

  24. #24
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Da da, anamar, tisućiti, možda bi bilo bolje da manje tipkam, a više radim.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    I mi ovo ljeto pokušavamo skidati pelene (barem dnevne). Maleni ne želi sjesti na tutu, samo ponekad na zahod, ali ipak ćemo probati. Možda će htjeti vani "zalijevati travicu". Nakon noćnog spavanja i njegva pelena ima pola kg minimalno, on izgleda više puta po noći piša, bez obzira što ništa ne pije po noći.
    mojoj je pišanje po vani super fora,
    samo viče; idem iza grma, idem iza grma....

    jedino, neznam da li ste primjetile,
    kad je hladnije djeca češće pišaju, barem moja,
    kad je toplo ide na wc svaka tri-četiri sata,
    a kad je hladno svaka dva a možd i manje...bez obzira kolko pije,

  26. #26
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    mi smo izasli iz ove skupine, i rjesili smo se dnevne pelene (mi smo bili kombinirani-jednokratne+platnene) bez problema sa 2,5 god. Imali smo jedne pokakane gacice (i izgnjeceno govance u gacicama), svega par popisanih gacica (necu lagati ni pretjerivati, ali samo 3-4). To je bilo super...ali

    KAKO CEMO SKINUTI NOCNU? Meni je to SF. Znam da je to moja lijenost, i neodlucnost. P spava s nama, i neda mi se bas imati popisani krevet. Neda mi se ni dizati ju i buditi po noci, jer mi ju je zao posto se dize u 6:45, a prava je spavalica. Ujutro se mazi, odmara, spava na mom ramenu prije vrtica i primjetila sam da pelena zna biti skoro suha, znaci popiski se ujutro i mooozda jednom po noci.Ponekad je skroz zapisana..ali ja nikako da se odlucim.

    Znam, znam, da je to moja neodlucnost, znam da ce biti popisani krevet, znam da postoje plahte, znam da mi je pomalo neugodno kad cujem druge mame kako njihova djeca nemaju pelene tj. cude se da P ima, znam da ce sve to proci...sve znam, samo se malo jadam

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    Citiraj jadro prvotno napisa
    KAKO CEMO SKINUTI NOCNU? Meni je to SF. Znam da je to moja lijenost, i neodlucnost. P spava s nama, i neda mi se bas imati popisani krevet. Neda mi se ni dizati ju i buditi po noci, jer mi ju je zao posto se dize u 6:45, a prava je spavalica. Ujutro se mazi, odmara, spava na mom ramenu prije vrtica i primjetila sam da pelena zna biti skoro suha, znaci popiski se ujutro i mooozda jednom po noci.Ponekad je skroz zapisana..ali ja nikako da se odlucim.


    i mi tu spadamo,
    i nebih rekla da je u pitanju lijenost,
    recimo, moja spava u svojoj sobi od kad je imala godinu dana,
    spava od devet navečer do devet ujutro bez buđenja,
    i sad ja neznam kako uopće početi,
    buditi je?
    nepije ništa (osim mlijeka) poslije sedam navečer, a ipak pelena bude skroz mokra ujutro,
    rijetko kad je bila suha, svega par puta,

  28. #28
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    moj mali ima 16mj, teta u vrticu je rekla da ce oni ovo ljeto krenuti s odvikavanjem od pelena. u 5mj ce sazvati roditeljski sastanak da nam sve poblize objasni sto i kako...a kaj vasa djeca ne idu u vrtic ili vrtici nemaju tu praksu odvikavanja?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    ja sam s mojima doma, još uvijek...
    tako da ću ja odraditi skidanje pelena,

    ali mislim da kod nas u vrtiću nemaju tu praksu skidanja,

  30. #30
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    jeste li sigurni da pisaju i po noci, a ne samo ujutro?

    margiti je ujutro pelena bila prepuna, stvarno teska. a piskila je samo ujutro neposredno nakon buđenja.
    to sam sasvim slucajno skuzila kad smo zbog gadnog AD luftali guzu po noci - shvatila sam da je zapravo cijelu noc suha i da se to pisanje desava ujutro.

    mozda je i kod vas tako, probajte jednu noc, pa necete umrijeti ako zapisaju krevet

  31. #31
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj daisy may prvotno napisa
    Citiraj jadro prvotno napisa
    KAKO CEMO SKINUTI NOCNU? Meni je to SF. Znam da je to moja lijenost, i neodlucnost. P spava s nama, i neda mi se bas imati popisani krevet. Neda mi se ni dizati ju i buditi po noci, jer mi ju je zao posto se dize u 6:45, a prava je spavalica. Ujutro se mazi, odmara, spava na mom ramenu prije vrtica i primjetila sam da pelena zna biti skoro suha, znaci popiski se ujutro i mooozda jednom po noci.Ponekad je skroz zapisana..ali ja nikako da se odlucim.


    i mi tu spadamo,
    i nebih rekla da je u pitanju lijenost,
    recimo, moja spava u svojoj sobi od kad je imala godinu dana,
    spava od devet navečer do devet ujutro bez buđenja,
    i sad ja neznam kako uopće početi,
    buditi je?
    nepije ništa (osim mlijeka) poslije sedam navečer, a ipak pelena bude skroz mokra ujutro,
    rijetko kad je bila suha, svega par puta,
    ja sam S. skinula pelenu dnevnu i dva, tri tjedna je bilo donekle ok. u vrtiću uvijek suh, doma bi se popiškio popoodne.
    i onda odjednom, bum! svako dnevno spavanje, mokar on, krevet, pod. i onda sam mu odlučila skinut noćnu, uvjerena da ga to zbunjuje.
    evo prošla treća noć, bez incidenata.
    imamo tutu pored i kad se počne meškoljit pred jutro, stavim ga na tutu, popiški se i kaže: ja bi sad još spavao i legne dalje spavat.
    tako da je puno lakše nego što se misli.

  32. #32
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Iva ima 20 mjeseci, ali planiramo u skidanje ovo ljeto.
    Već duže vrijeme ona sjedi na tuti, nekada se uspije popiškiti kada ju ujutro stavim čim se probudi, jednom se čak i pokakala. Teško ju je pratiti jer je preko tjedna više u vrtiću nego doma, ali kada je doma trudimo se, a zapravo ja najbolje to što ona sama traži tutu (više puta samo da bi sjedila nego jer stvarno nešto treba). Pa sjedi na njoj i nema odbojnosti prema sjedenju na tuti, pa se nadam da neće biti većih problema.

  33. #33
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Janko je noćnu pelenu skinuo kada i dnevnu, imao je 2,5 godine.
    Kako, ni sama ne znam.
    Ali recimo, nama se ćesto dogodi da se Iva probudi poptuno suhe pelene. Češće nego zapišana.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    jeste li sigurni da pisaju i po noci, a ne samo ujutro?

    margiti je ujutro pelena bila prepuna, stvarno teska. a piskila je samo ujutro neposredno nakon buđenja.
    to sam sasvim slucajno skuzila kad smo zbog gadnog AD luftali guzu po noci - shvatila sam da je zapravo cijelu noc suha i da se to pisanje desava ujutro.

    mozda je i kod vas tako, probajte jednu noc, pa necete umrijeti ako zapisaju krevet

    nije meni uopće do zapišanog kreveta, to je najmanji problem, već neznam ili čekati da ona sama veli da treba pišati, :? dal ju trebam buditi pa staviti na wc
    napominjem da ona spava već dugo u svojoj sobi pa mi je i to jedan minus, nevidimo se cijelu noć....

  35. #35
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    prvo vidi dal je mozda suha cijelu noc, a tek ujutro piski

    ako piski i po noci, ja bih ju pustila par noci bez pelene da vidim kako ce se to razvijati

    margita se recimo nocas probudila i rekla mi da mora piskiti, otisle smo do tute i sve je bilo ok
    (inace ne piski po noci, ovo me bas iznenadilo, ali mi je bilo i super da se probudila i otisla na tutu)

  36. #36
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zaboravih reci - ja nisam za to da ih se budi kako bi piskili, nema mi to smisla.
    nisam zaru budila, niti sad budim marge.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Evo da se i mi upišemo. Dnevnu nemamo od 25.1. (21 mesec tada imala). Nije baš da je bila spremna i oduševljena, imali smo puuuuuno nezgoda u početku, kupili smo 25 komada gaćica, uopšte nismo birali boju ni dezen, nisam tome pridavala pažnju. Naime, dobila je neke grozne gljivice na guzi i jednostavno smo morali da eliminišemo pelenu. Kad su gljive prošle bilo mi je žao da je vratim. Još uvek imamo nezgodicu tu i tamo, ali se ne uzbuđujemo, presvučemo se i idemo dalje.
    Noćnu još nismo skinuli, Nađa je prvi put prespavala noć pre 10-tak dana, ne sisa više noću i ja sve čekala da se malo naspavam pa da joj skinem i noćnu. Sad ste me ohrabrile, probaćemo noćas.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    zaboravih reci - ja nisam za to da ih se budi kako bi piskili, nema mi to smisla.
    nisam zaru budila, niti sad budim marge.
    da da to sam mislila,
    znači ne ih buditi....

    hm, onda moram prespavati u njenoj sobi i čekati kad će pišati,

  39. #39
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Moj ljenivac (35 mjeseci, jednokratne) spada u kategoriju, sve znam, al necu na tutu ni skoljku. I tako vec tjednima. Svaki put ga fino pitamo hoce li tutu ili na skoljku, ponekad pristane i tad samo piski ili sjedi onako, ali kaki obavezno u pelenu i nece ni da cuje o nekoj drugoj mogucnosti.

    Prvo je bio ponosan na pelenu, a sad otvoreno laze kad ga se pita nosi li pelenu i gdje kaki.

    Planirala sam slijedeci vikend ga skinuti pa sta bude (ovaj planiramo dosta aktivnosti i setanja okolo), ali evo, zovu me starci kod kojih je danas na cuvanju da je vec par sati bez pelene i uredno piski na tutu. Znaci, ipak se krece, a sad, vidjet cemo kako. Ali definitivno je doslo to vrijeme, pa sad ce mu treci rodjendan...

  40. #40
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Možda nisam dovoljno pažljivo iščitavala ovaj i druge slične topice, ali ostalo mi je u glavi da je vrijeme za skidanje pelene kada je noćna pelena suha.
    E sad...I dosta pije i preko dana i ponešto po noći-nikako da se od toga odvikne, pa je noćna pelena (jednokratna) ujutro teškaaaaaaaaaaa, ponekad i procuri pa bodiju i pidžamici.
    Inače već dugo (nekoliko mjeseci) uredno obavijesti da je kakao, ponekad i najavi, ali za tutu neće ni čuti. Unazad kojih mjesec dva kaže i da je piškio, ili baš dok piški obavijesti, nikad nije najavio.
    Ponavljam-tuta-ni slučajno, ali čini mi se da mu je WC zanimljiv.
    Što kažete vi iskusne tete, da li da se trudim ovo ljeto, da li da počnem već sad, ili da još čekam? Lut?

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa
    Možda nisam dovoljno pažljivo iščitavala ovaj i druge slične topice, ali ostalo mi je u glavi da je vrijeme za skidanje pelene kada je noćna pelena suha.
    evo meni cura sad ima 2,5g, od 17mj po danu nema pelenu i možda se pet puta do sada popišala u gaće,
    a noćnu ima još uvijek....

  42. #42
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    zaboravih reci - ja nisam za to da ih se budi kako bi piskili, nema mi to smisla.
    nisam zaru budila, niti sad budim marge.
    ovako sam ja sa starijom, ustvari je u isto vrijeme skunula i dnevnu i noćnu
    s 25 mj

    a ovo malo
    ona je bez pelene praktički od ljeta, na svoju izričitu želju i krenulo je super
    no, ima faze koje si ja ne mogu objasniti
    ili ide super ili piški u gaćice :/
    noću još nije suha, no... ona pelenu kategorički odbija
    onda sam joj znala staviti kad zaspe
    pa bi se ljutila ujutro- da ona nije beba

    sad imamo ovaj princip: spava s nama pa je čujem kad se počne meškoljiti
    to znači da joj se piški, ali ona spava
    i ja je odnesem na wc i onda se ona popiški
    vratimo se u krevet, uhvatimo za ruke i nastavimo spavat

    eto... ni sama ne znam jel to ok princip, ali meni jedini koji izgleda trenutno ok

    e da, ima 2.5 godine
    ne sisa više noću, samo pred spavanje, ali mislim da to nema veze
    količina mislim
    i starija se oduvijek znala napiti tekućine pred spavanje pa se nije nikad skoro nije popiškila

  43. #43
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    summer, naši na suprotnim polovima
    obožavatelj i mrziteljica pelene

  44. #44
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam sto posto uvjerena da bi moja Iva pelenu skinula već s godinu i pol da sam doma, da ne radim i da sam tu da to odradim s njom svaki dan.
    Jer, kao što sam već napisala, budi se suhe pelene, tj. ovo kad bude mokro vjerojatno je kao što Lutonjica kaže, ujutro kada se probudi ako ne reagiramo na vrijeme.
    Još pogotovo zato jer je do nedavno bila u platnenim pelenama.

  45. #45
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    dnevnu smo skinuli, ima već 6 mjeseci. sama je jedno jutro prije vrtića rekla da ona neće pelenu. i to je bilo to, do sada dvije nezgode na popodnevnom spavanju.
    noćnu planiramo skinuti na ljeto. iako je još mokra ujutro.

  46. #46
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    negdje sam citala (ne pitajte gdje ) da ako dijete odbija kakati u tutu (ili wc), da ga se pokusa posjesti na tutu u peleni dok kaka, onda postepeno skinuti pelenu ali je prisloniti na tutu tako da dijete sjedne na pelenu, onda nakon nekog vremena staviti pelenu u tutu (tako da je dijete ne osjeti ali vidi), i onda maknuti pelenu skroz...pa ako nekome pomogne...

  47. #47
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ajde sad malo nabacite savjete koja nam logistika treba:
    - koliko gačica, npr.
    - neki korisni savjeti: da li čekati da sam traži, ili nuditi, ispitivati
    - kako najaviti / objasniti skidanje pelene
    - koliko dugo pokušavati, ako ne ide,....

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Ajde sad malo nabacite savjete koja nam logistika treba:
    - koliko gačica, npr.
    - neki korisni savjeti: da li čekati da sam traži, ili nuditi, ispitivati
    - kako najaviti / objasniti skidanje pelene
    - koliko dugo pokušavati, ako ne ide,....
    Ja kupila jučer svojem 3 komada gaćica. Trebat će ih još ca. 15
    Uz gaće idu i potkošulje.
    Ja se ne sjećam kak je počelo kod nas, uglavnom ga pitam je l hoće na wc piškiti i onda ide. Mislim da mu je sestra pokazala za kaj je "nona". Barem ja nisam morala 8)
    Nemoj forsirati dijete. Najbolje je po ljeti, jer ga brzo skineš, a i on se sam može skinut, veš se brzo posuši.
    Pokušavati uvijek iznova, ako ne ide. Ali naravno sa stankama od nekoliko dana.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    Ne znam jel za malca prerano da pokušam sa skidanjem s 18 mj da bude bez pelene za jaslice? On već sada s 15,5 mj prijavljuje da je piškio ili kakao (kaže piši, tuta) i kad Toni ide na wc on nosi tutu i sjeda pored nje i sam pokušava skinuti pelenu. Što se noćnog piškenja tiče, nekad je pelena ujutro suha, a nekad puna puncata.

  50. #50
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    Ja si baš mislim kak bu ro izgledalo ovo ljeto, naime mala će krajem 7.mj. napunit 18mj, to je koliko znam doba kada mišić za zadržavanje mokraće počne funkcionirat... e sad, znam da je svako dijete slučaj za sebe, treba ono biti i svjesno svojih 'procesa', ali si baš mislim kak bi bilo pre-pregenijalno da to uspijem isfurat već ovo ljeto 8) al eto vidjet ćemo kakva je stvarnost

    vjerojatno precjenjujem svoje i bebine mogućnosti

    al si mislim, kad već koristi platnene, možda ima veće šanse nego bebe u jednokratnima

Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •