Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Emulient ungentum od Kemiga

  1. #1
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno Emulient ungentum od Kemiga

    jučer nam dermatologica dala preporuku za emulient ungentum, nikad čula, pa me zanima kakvog je sastava, kak djeluje na koži i općenito jel itko radio kaj s time?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    To je masna podloga. Omeksava kozu i ostavlja masni film na kozi. Za emulgator ima natrij tetraborat , tzv. borax.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Kolko je to dobro? Mali ima dermatitis kojinikak da ode

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    znaš li možda sastav? guglam ali nikak da izguglam nekaj kaj je opipljivo

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Pcelinji vosak, cetaceum ( cetil palmitat ), tekuci parafin, borax.

    Nije to nesto od cega ce AD proci, to je starinska njega za suhu kozu iz vremena kad nije bilo gotove kozmetike. Nista te ne kosta da probas, ja imam poznanika kojemu je to bolje od gotovih preparata, a probao je npr. Linolu, A-dermu, Atoderm...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Tocan naziv je Unguentum emoliens.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    I ne mora nuzno biti od Kemiga, to ti mogu napraviti u bilo kojoj ljekarni, mozda bi ti tako bilo jeftinije i mozes kupiti manju kolicinu, tipa 50 ili 100 grama za probu.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    I sad pitanje radi mineralnih ulja,kolko je to primljenjivo kod djece?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Po naški, emolijentna mast. Cure su rekle više-manje što se tu ima reći. Kod atopičara je obavezni dio svakodnevne njege. Atopijski dermatitis neće otići zbog neke kreme. To je stanje koje se drži pod kontrolom. Kod pogoršanja se koriste kortikosterodi kraće vrijeme, kod poboljšanja obavezno emolijens, preporučljivo 2 puta dnevno, a obavezno nakon pranja. Ne bi trebalo biti perioda kada se ne koristi ništa. Naravno, s godinama dermatitis može proći, ali dok je aktivan, nema odmora. Bez emolijensa se skraćuju dobri periodi, a redovitom uporabom produžuju.
    Emolijentna njega je generički pojam, kao npr. sredstva za snižavanje temperature. U ljekarni pod oba pojma možeš dobiti puno preparata. Ne mora to biti Kemigov proizvod. Po meni, dermatologica ti je jednostavno savjetovala upotrebu emolijensa, što je logično.
    Ne znam, nisam probala taj Kemigov. Pretpostavljam da je mastan (jer se Unguentum emolies koristi i kao dio drugih preparata, ne nužno u izvornom obliku), pa bi ga moglo biti teško mazati na veće površine, a kod AD se treba mazati cijelo tijelo.
    Ja bih na tvojem mjestu u ljekarni pitala o nekoliko emolijentnih preparata, tražila uzorke, pa vidi koji vam najviše paše, vezano uz mazivost i sl. Ponavljam, emolijens neće napraviti da dermatitis ode i ne maže se u stadijima pogoršanja, tad ide terapija. On samo radi to da se što kasnije stanje ponovo pogorša.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    koristimo mi emulijanse kao mlijeko od eucerina 12% kiseline i taj mu je ok.

    dok mu drugi smetaju.

    ali je doktorica rekla da probamo baš sa time jel da je bit masniji trag, jučer sam pitala u ljekarni i danas -sjutra će dobiti njihov.

    usput ne mislim da se kod ad treba cijelo tijelo mazati, bar ne s emulijansom ( taj dio mažem s vremena na vrijeme s drugim kremama), on ima lokalizirano po rukama i nogama, po trupu nema već 3 godine od kad ne jede krumpir.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    kolko često se smije mazati ima li kakvo ogranićenje u vremenskom trajanju.

    nakon koliko se vide neki vidljivi rezultati?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •