Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: čudan osip

  1. #1
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno čudan osip

    sad se već brinem, dakle počelo je sa sitnim točkicama na zadnjoj strani bedra moje 15.mjesečne djevojčice. nisam mazala nisačim, pokušala malo nekim hidrolatom koji se smije bebama, no nije prolazilo. to se kasnije kao povezalo u crvenu fleku sastavljenu od tih sitnih točkica. otišla sam doktorici, ona reče alergija jer je počelo pomalo i na zadnjoj strani bedra druge noge. dala mi je alfoderm kremu koju mažem evo već 4 večeri. ono jedino što primjetim je kao da je koža maaaaaaaaalo malčice manje crvena, dakle roskasta, no ja sam očekivala da se to već povuče.
    to je bilo onako reljefno, izbočeno, sad je malo malo manje. međutim, nije prošlo, očekivala sam da će do sad već debelo debelo proći.
    ima li ko kakva isksutva?
    sad već stvarno brinem. nju to ne svrbi, bar ne vidim da ju nešto smeta,
    primjetim da je crvenije ujutro nego naveče. bilo ko što???

    puno hvala

  2. #2
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    sad se već brinem, dakle počelo je sa sitnim točkicama na zadnjoj strani bedra moje 15.mjesečne djevojčice. nisam mazala nisačim, pokušala malo nekim hidrolatom koji se smije bebama, no nije prolazilo. to se kasnije kao povezalo u crvenu fleku sastavljenu od tih sitnih točkica. otišla sam doktorici, ona reče alergija jer je počelo pomalo i na zadnjoj strani bedra druge noge. dala mi je alfoderm kremu koju mažem evo već 4 večeri. ono jedino što primjetim je kao da je koža maaaaaaaaalo malčice manje crvena, dakle roskasta, no ja sam očekivala da se to već povuče.
    to je bilo onako reljefno, izbočeno, sad je malo malo manje. međutim, nije prošlo, očekivala sam da će do sad već debelo debelo proći.
    ima li ko kakva isksutva?
    sad već stvarno brinem. nju to ne svrbi, bar ne vidim da ju nešto smeta,
    primjetim da je crvenije ujutro nego naveče. bilo ko što???

    puno hvala

    niko???

  3. #3
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    Jel okruglo ili nepravilno?

  4. #4
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj anasti prvotno napisa Vidi poruku
    Jel okruglo ili nepravilno?
    nepravilno

  5. #5
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    pa dobro , jel niko nema nikakva isksutva? nemoguće..ajte ljudi, pomagajte!
    mažemo kortikosteroidom, aflodermom već nekoliko dana, malo je manje crveno, kao da nije alergija..ima li ko kakva isksustva?

  6. #6
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    To je unazad 4 dana? Ne mozes ni ocekivati da tako brzo prodje, a takvi osipi obicno prodju i da ne znas kako se "zovu"..a ako nije alergija ni teza bolest, mozda nije ni vazno da znas sto je...samo nek mrvici ne smeta i da brzo prodje

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  7. #7
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno čudan osip

    nataša, da li je hrapavo?
    Moja je imala sitne tockice grupirane na maloj plohi. Nije ju svrbilo i bilo je hrapavo.
    Pedijatrica je rekla da su gljive. Mazale smo nekom kremom i kod pranja malo trljale frotirnom rukavicom. Nakon nekog vremena su otisle, a to mjesto je kratko vrijeme bilo depigmentirano.
    Posljednje uređivanje od enela : 20.06.2014. at 19:11

  8. #8
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    nataša, da li je hrapavo?
    Moja je imala sitne tockice grupirane na maloj plohi. Nije ju svrbilo i bilo je hrapavo.
    Pedijatrica je rekla da su gljive. Mazale smo nekom kremom i kod pranja malo trljale frotirnom rukavicom. Nakon nekog vremena su otisle, a to mjesto je kratko vrijeme bilo depigmentirano.
    da, hrapavo je, i baš tako nekako izgleda. naša pedijatrica je rekla da je alergija, ali čudi me da ne prolazi od afloderma kako kažu da afloderm djeluje, BRZO! kako misliš depigmentirano? svjetlije, tamnije?!

    hvala cure

  9. #9
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Depigmentirano=svjetlije. Ali to tek kad je prosla ova hrapavost. Sjecam se da je dosta dugo trajalo da ta hrapavost prode, neko vrijeme sam joj i cajevcem mazala.
    A ta depigmentacija je normalna za te gljive, to nas je pedica odmah upozorila.
    Ne sjecam se koja je mast bila.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    A koji imaš afloderm?jel dača kakvi antihistamin

  11. #11
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    da, i ja se sad već brinem. Prije tjedan dana joj se pojavio hrapavi osip na lijevom boku. Od pazuha do struka. Izgleda da ju malo svrbi jer se tu i tamo počeše. Mažem joj kantarionom 2x dnevno, ali ne čini mi se da prolazi.
    Izgleda ovako https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...7569e1013e32b0
    Zvala sam u petak pedicu, ali ju nisam uspjela dobiti. Zvat ću opet u pon.
    Nema temperaturu, nije jela ništa novo, nisam mijenjala prašak za veš, ne koristim omekšivač (samo ocat), perem ju sa onim alverde šampon+gel za tuširanje i to već dugo i poslije namažem s bademovim uljem.
    Doji!
    Da li da probam izbaciti nasumično neku namirnicu? Što da probam dok ne dođem do pedice?

  12. #12
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    da, i ja se sad već brinem. Prije tjedan dana joj se pojavio hrapavi osip na lijevom boku. Od pazuha do struka. Izgleda da ju malo svrbi jer se tu i tamo počeše. Mažem joj kantarionom 2x dnevno, ali ne čini mi se da prolazi.
    Izgleda ovako https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...7569e1013e32b0
    Zvala sam u petak pedicu, ali ju nisam uspjela dobiti. Zvat ću opet u pon.
    Nema temperaturu, nije jela ništa novo, nisam mijenjala prašak za veš, ne koristim omekšivač (samo ocat), perem ju sa onim alverde šampon+gel za tuširanje i to već dugo i poslije namažem s bademovim uljem.
    Doji!
    Da li da probam izbaciti nasumično neku namirnicu? Što da probam dok ne dođem do pedice?
    nadam se da si riješila! ja nisam ništa poizbacivala, samo vegetu. međutim nije od toga. i dalje moja cura, sad je 2 godine za par dana, ima tu itamo koji lišaj, ne osvrćem se na to, proći će kako bude rasla.....

  13. #13
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Može li pomoć, malenom je prije nekih 2 tjedna izbio osip po nogicama-listovima vodila sam ga u dr dobili smo sirup protiv alergije u prošlo je. Sad mu zna izbaciti koja točka po nogama ili trbuhu npr. Popodne ima osip a ujutro ne,znači nešto mu smeta a kako saznati Šta? ?? Jer nisam mu ništa novo uvela za jest nije bio u travi....ima li tko iskustva?

  14. #14
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    nataša, da li je hrapavo?
    Moja je imala sitne tockice grupirane na maloj plohi. Nije ju svrbilo i bilo je hrapavo.
    Pedijatrica je rekla da su gljive. Mazale smo nekom kremom i kod pranja malo trljale frotirnom rukavicom. Nakon nekog vremena su otisle, a to mjesto je kratko vrijeme bilo depigmentirano.
    Ovo je bilo mom sinu.od mace.i svi smo doma dobili te gljivice.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    moj stariji ima sličnu fleku na bedru odozada. Jako je svijetle ružičaste boje i više potkožno. Bili smo kod dermatologa i ona je rekla da je to neka vrsta biljega. Najvjerojatnije mu ostaje za cijeli život, s time da će se vjerojatno širiti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •