Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: Fenistil kapi i nuspojave

  1. #1
    svizac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor/Zagreb
    Postovi
    382

    Početno Fenistil kapi i nuspojave

    Zanima me iskustvo vas koji ste koristili fenistil kapi. Ema i Anja su obje osjetljive na laringitis i to lječimo fenistil kapima. Kod Eme nikad nisam uočila nikakve nuspojave ali kod Anje primječujem da je strašno razdražljiva i cendrava kada ih uzima. Kakvo je vaše iskustvo?

    Ispričavam se moderatoricama znam da ima puno o fenistilu ali nisam ništa našla o nuspojavama pa otvaram novu temu.

  2. #2
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    moj je vrlo kratko uzimao fenistil i obično bi prespavao većinu dana pa smo mijenjali.
    ako su im glasnice osjetljive, neće im pomoći ni jedne kapi niti sirup, na žalost.

  3. #3
    mamaD&I avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    24

    Početno

    Ivan je uzimao fenistil kapi dok je bio manji isto zbog sklonosti laringitisu ali mislim da one ne mogu spriječiti napad jer je to antihistaminik isto kao i Rinolan,Claritin,Dimidril i sl.(oni se daju kod veće djece i kod odralih).
    Imamo dosta iskustva s noćnim odlascima na hitnu tako da sada uoće ne dajem nikakve antihistaminike jer od njih nema nikakve koristi kod laringitisa, jedino kada su u pitanju alergije.

  4. #4
    svizac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor/Zagreb
    Postovi
    382

    Početno

    Hvala na odgovorima i u principu se slažem. Kod Eme su mi fenistil kapi znale pomoći ali kod Anje ne.

    Ali dalje bih voljela znati da li ste primjetili nervozu i razdražljivost ili cendravost kod djece kad su ih uzimali.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Mi ih povremeno koristimo zbog alergije, tada je miran ko bubica ali i pospan, od samo 4 kapi na dan..

  6. #6
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    I mi ih koristimo zbog alergije.
    Jedino što nisam primjetila da je mirniji niti da mu spava :/
    Baš sinoć sam mu dala, a više je bio budan nego je spavao.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    I mi ih koristimo zbog alergije.
    Jedino što nisam primjetila da je mirniji niti da mu spava :/
    Baš sinoć sam mu dala, a više je bio budan nego je spavao.
    Možda ima veze i dob, manji su možda pospaniji, stariji cendraviji

  8. #8
    valchy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    95

    Početno

    mi smo nekoliko puta koristili fenistil zbog laringitisa ali nisam primijetila nikakve popratne pojave kao što su pospanost ili razdražljivost, a pomogle su nam

  9. #9
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    valchy kako su vam pomogle?

  10. #10
    Romana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    258

    Početno

    Citiraj valchy prvotno napisa
    mi smo nekoliko puta koristili fenistil zbog laringitisa ali nisam primijetila nikakve popratne pojave kao što su pospanost ili razdražljivost, a pomogle su nam
    Isto ovako, osim što smo ih koristili kod urtikarije.

  11. #11
    valchy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    95

    Početno

    pa kako je nama dr. objasnila nakon inhalacije one pomažu da se opet ne javi otežano disanje tj. da ne natiču krajnici ( ako sam ja dobro shvatila ) koristili smo ih tjedan dana 3 puta dnevno po 8 kapi i sve je bilo super :D

  12. #12
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa
    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    I mi ih koristimo zbog alergije.
    Jedino što nisam primjetila da je mirniji niti da mu spava :/
    Baš sinoć sam mu dala, a više je bio budan nego je spavao.
    Možda ima veze i dob, manji su možda pospaniji, stariji cendraviji
    Izgleda da je to

  13. #13
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj valchy prvotno napisa
    pa kako je nama dr. objasnila nakon inhalacije one pomažu da se opet ne javi otežano disanje tj. da ne natiču krajnici ( ako sam ja dobro shvatila ) koristili smo ih tjedan dana 3 puta dnevno po 8 kapi i sve je bilo super :D
    kod laringitisa se šire glasnice, ne krajnici.
    fenistil je antihistaminik i pedijatri ga većinom daju da umire roditelja i zato trebate reći ako terapija ne odgovara, a vjerojatno ne odgovara ako je dijete pospano i cendravo.
    moj pije kontinuirano claritin pa svejedno ima laringitis, nema tu velike pomoći.

  14. #14
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    ima li neko iskustva sa davanjem fenistila malim bebama od 2,5 mjeseca?

    nama je pedijatrica dala fenistil kapi 3x8 kapi radi pretpostavke da je T alergican na nesto jer smrca i kaslje vec cca mjesec i po.

    kada sam procitala upustvo od kapi pisalo je slijedece:

    Oprez je opcenito potreban kod primjene antihistaminika djeci mladjoj od jedne godine:
    sedativni ucinak moze biti povezan s prekidom disanja tijekom spavanja.

    Nakon sto sam ovo procitala nije mi palo na pamet da mu dam kapi.

    On i dalje smrca, kaslje, cak mi i slabije jede.

    Ima li neko da je davao ove kapi tako maloj bebi?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    u principu fenistil kapi su najslabiji antihistamin, tako da možeš slobodno davati, bebi neće biti ništa, vjerojatno će malo više spavati..a, da li ste radi kašljanja i nosića radili bris nosa, možda ima bakteriju u nosu pa je zato tako dugo beba prehlađena?

  16. #16
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    sekret je ili proziran ili svijetlozut tako da nema sanse da je bakterija....ali ipak smo radili bris svima nama i sve je sterilno

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    123

    Početno

    Dok je Iman bila mala beba, propisali su ga kao terapiju za atopisjki, i ja ga nisam davala zbog moguće komplikacije navedene na uputi za korištenje (iznenadna smrt novorđenčeta u koljevci), a kasnije je uvijek bila pospana i meljava. Sad kad nešto razmislim, jeste bila je nervoznija, ali mislim da to nema veze sa fenistilom već sa alergijskom reakcijom (0na ima kožni manifest koji svrrrbiii do ludila)

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    267

    Početno

    Ja sam davala svom M.kapi ali sam onda cijelu noć gledala dal diše.brrr,užaš kad se toga sjetim.možeš dati i ujutro kapi,a izbjegavati navečer kad i ti spavaš.prek dana škicaš bebu.

  19. #19
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    ja sam ipak odlucila ne dati kapi
    i nisam se pokajala jer je proslo napokon samo od sebe
    nadam se da se nece ponoviti :D

  20. #20
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    ima li neko iskustva sa davanjem fenistila malim bebama od 2,5 mjeseca?

    nama je pedijatrica dala fenistil kapi 3x8 kapi radi pretpostavke da je T alergican na nesto jer smrca i kaslje vec cca mjesec i po.
    Fenistil se daje po 2 kapi na kg težine i to sve podjeljeno na tri-tri puta dnevno...što bi značilo npr.ako je bebica teška nekih 6 kg onda bi trebala terapija biti 12 kapi na dan, znači svakih 8 sati po 4 kapi

    Ta tvoja terapija 3x8...dijete bi trebalo imati nekih 12 kila

  21. #21
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Oprez je opcenito potreban kod primjene antihistaminika djeci mladjoj od jedne godine
    Fenistil se može davati djeci mlađoj od 1 god, naime moj J je bio u bolnici sa dva mjeseca radi alergije i dobivao je 3x4 kapi na dan..bio je jako pospan..naravno, antihistamici tako djeluju..ali mu je pomoglo

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    267

    Početno

    potpisujem

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj Lanche prvotno napisa
    Dok je Iman bila mala beba, propisali su ga kao terapiju za atopisjki, i ja ga nisam davala zbog moguće komplikacije navedene na uputi za korištenje (iznenadna smrt novorđenčeta u koljevci), a kasnije je uvijek bila pospana i meljava. Sad kad nešto razmislim, jeste bila je nervoznija, ali mislim da to nema veze sa fenistilom već sa alergijskom reakcijom (0na ima kožni manifest koji svrrrbiii do ludila)

    Moja je uvijek povračala nakon njega pa smo ga izbacili .( negdje sa 6-8 mjeseci)

  24. #24
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    pa ja se baš ne bih složila da svi antihistaminici tako djeluju.
    nama je pedijatar rekao odmah prekinuti terapiju, jer je on doslovce tri dana spavao. nakon toga smo dobili claritin i nije bilo nikakvih nuspojava.

  25. #25
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    svi antihistaminici tako djeluju
    nije ni rečeno da svi antihistamisi tako djeluju...nuspojave jesu pospanost, kod nekih više kod nekih manje...moj dok je uzimao fenistil sa 2 mjeseca spavao je jako puno od toga, a sada sa 3 godine ga ne uspava...

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Zna li netko koja ljekarna (ovih dana) u Zg-u ima Fenistila?

  27. #27
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    e ne znam kad ste zadnji put bili na kontroli, ali mi je 9.7. na kontroli za alergije (tad još nije bilo naznaka da ćemo se opet sresti u dnevnoj bolnici zbog bronhitisa) dok rekao da fenistil prestaju proizvoditi. doduše nisam pitala a on mi nije objasnio da li ima možda zamjena kao što smo otkirli zamjenu za plivin nistatin. samo se čudio zašto ga prestaju proizvoditi kad mu je to kao lijek izbora za klince ispod 2 godine. kako god, nećeš ga lako naći jer smo mi dobili recept za još jednu bočicu koju sad isto tražimo po zgu

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ne prestaju ga proizvoditi, samo je zaštekao uvoz. Navodno bi se u jesen trebale pojaviti na tržištu.

  29. #29
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    ajde super. taman će nam tada trebati

  30. #30
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    fenistila ima kod susjeda u sloveniji i BiH!!!! :D

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    52

    Početno

    Kod nas ga u BiH ima. Evo upravo sam prije dva dana prvi put počela da mu ga dajem zbog jakog neurodermitisa. Bila sam skeptična po pitanju Fenistila, ali sam sve pročitala što ste napisali i malo sam mirnija.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Jučer su se Fenistil kapi pojavile opet i kod nas.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    pozdrav svima !

    zanima me ako možda netko zna da li meni , kao odrasloj osobi ,mogu pomoći fenistil kapi kod alergije. u utorak sam dobila antibiotik radi upaljenih limfa , hunjavice, lagane groznice i upaljenog grla i sinusa. augumentin.

    međutim suzenje oka i curenje nosa uopće se nije smanjilo niti prestalo

    sad me vec totalno nosnice i usnice bole od brisanja iako stalno mažem sa gđicom pticom ili kokosovim uljem...

    htjela bih popiti tri puta po 10 kapi do ponedjeljka dok ne uspijem otići kod doktorice.

    problem mi je i to sto imam i astmu, a stalno disem na usta radi nosa.


    špricam i ionsko srebro i pijem ekstrakt sjemenki grejpa. help help help

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •