Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Poziv - Dani Andautonije

  1. #1
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno Poziv - Dani Andautonije

    Poštovani,



    Željeli bi smo Vas obavijestiti da se u Arheološkom parku u Ščitarjevu, 9. i 10. svibnja (subota i nedjelja) održavaju Dani Andautonije. Ove godine obrađuje se tema Muzika u Andautoniji, pa će tako tom prilikom gostovati poznata grupa muzičara iz Njemačke-Musica Romana, koja će održati i koncert uoči Dana Andautonije, u Arheološkom muzeju u Zagrebu (u petak 8.svibnja u 19.30 sati.)



    Voditelji projekta i organizatori manifestacije:



    Dorica Nemeth-Ehrlich (099 4824199)

    Dora Kušan Špalj (099 4557571

  2. #2
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Mrgud Štrumf: Ja mrzim mjesec svibanj! Svi se žene, udaju, pričešćuju, krizmaju, djeca imaju priredbe na sve strane, a ja....ne smijem gledati ovakve obavijesti!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Mi bili danas, jako je zgodno, naročito glazbenici. Ovo je jedinstvena prilika i za male i za velike da uživo čujete stare antičke instrumente (imali su više njih, uspjela sam zapamtiti aulos, harfu i kitaru, ali bilo je toga jo), a svirači su vrlo pristupačni i otvoreni za razgovor i sva objašnjavanja
    Ostali sadržaji bili su manje-više isti kao prošle godine (magarac, vožnja kočijom, slikarske radionice, razbijanje kamena, dizalica, keramika... nismo sve stigli ni obići).

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi ćemo vjerojatno ići sutra, baš sam se pitala hoće li Lei biti jednako zanimljivo kao lani jer je ipak lani tema bila djeca u Andautoniji, pa sam mislila de je bilo više sadržaja za djecu.

    (toplo se nadam da neće proglasiti da ju muzika smeta i provesti popodne začepljenih ušiju, kao prava Suri)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    (toplo se nadam da neće proglasiti da ju muzika smeta i provesti popodne začepljenih ušiju, kao prava Suri)
    Ako budete dovoljno daleko od zvučnika, neće

  6. #6
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Jel ima tamo štogod za nahraniti malce? Ili bolje nešto doma pojesti? Kad je najbolje doći tamo?

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Lani je bilo svakakve hrane, "rimske" - kobasa, nekakvih kuglica, ali to se sve priprema na štandovima a ja sam (pre)oprezna u vezi hrane; ako ti ne smeta - ima. Ali bolje da tanja napiše kako je ove godine.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    mi smo prošle godine došli dosta kasno, mislim oko 16 i uspjeli smo sve vidjeti i sudjelovati u svemu

  9. #9
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Još me samo zanima kak se točno dođe do tamo i koliko vremena se može tamo potrišiti?

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mene samo zanima situacija s komarcima

  11. #11
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj zumbulmama prvotno napisa
    Još me samo zanima kak se točno dođe do tamo i koliko vremena se može tamo potrišiti?
    ides po velikogorickoj do VG
    i onda samo sljedis putokaze za Andautoniju - nemres fulat

    a potrosis vremena kolko hoces
    ne kuzim bas to pitanje

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    mene samo zanima situacija s komarcima
    Ima ih nešto malo, nije najezda.

    Što se tiče hrane, bilo je i ovaj puta svega na štandovima (čak i u 16 h, kad smo mi stigli), ali mi nismo ništa konzumirali jer je A. zanimao jedino sladoled koji se mogao kupiti u dućanu preko puta
    (e sad, kakva će situacija biti u nedjelju, budući da dućan ne radi, ne znam)

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ajoj pa dućan danas ne radi :/ i ja sam mislila da će Lei sladoled biti gablec.

  14. #14
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Citiraj zumbulmama prvotno napisa
    koliko vremena se može tamo potrišiti?
    To bi značilo koliko vremena treba za obići sve zanimljivosti?

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    zumbulmama, tamo ti sad kad su dani andautonije postave štandove na kojima djeca a i odrasli mogu raditi razne stvari - lani su na jednom štandu crtali 'rimskim' bojama, pa su radili lampu od gline, pa su na jednom štandu ljude oblačili u rimsku robu .. itd. Ima puno sadržaja.
    Možeš se zabavljati cijeli dan, a možeš ostati i sat vremena.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Možeš se zabavljati cijeli dan, a možeš ostati i sat vremena.
    Upravo tako.
    A ovisi i o uzrastu djece - meni se čini da je sve skupa najprilagođenije djeci osnovnoškolske dobi, njima je lakše uključiti se u sudjelovanje u svim tim radionicama. Npr. moj je htio razbijati kamenje čekićem, ali mu je to teško išlo, da bi pokrenuo dizalicu, još je premali, jahati na konju se još ne usudi, i sl.
    Ali zato je došao na svoje penjući se i jurcajući po onim zidinama 8)

  17. #17
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Bili smo jučer na drugom danu ovog događanja i odlično smo se zabavili, još i bolje nego lani.

    Program je bio sličan kao i lani: dosta radionica (pisanje po glinenim pločicama, traganje za arheološkim nalazima u pijesku, kamenoklesarstvo, izrada lojanica od keramike, igre, izrada nakita, bojanje keramike ...), nešto fine klope ("rimske" kobase, okruglice od sira sa makom, friške pogače, ječmena kaša), uslikavanje u togama, maženje magarca Pepija, jahanje na konjima ... No, dodatak je bio muzički program u kojem je muzička grupa iz njemačke svirala instrumente iz tog doba te ranosrednjovjekovnu muziku - to je bilo zgodno za čuti.
    No, mojim se klincima najviše svidjela vožnja zapregom. Seljani su doveli dvoja zaprežna kola i za 5 kn se moglo njima voziti uzduž i poprijeko sela, sve do polja i šume i klincima je to bio apsolutni vrhunac dana (iako nema veze sa rimljanima ). Na svakim kolima je bilo po 20-tak što djece što odraslih, bakice su nam mahale iz vrtova, psi lajali za nama i klinci su bili apsolutno oduševljeni - ja sam sa svojima proveo tako više od sat vremena vozeći se okolo naokolo po selu i šumarcima.

    Na kraju smo tamo ostali još iza 19h (iako je službeni završetak programa bio u 18h) odnosno proveli cijelih 5 sati u arheološkom parku i okolici.

    Vrijeme je bilo ok, iako je s početka sunce bilo dosta jako i kad nije bilo vjetra bilo je prevruće. Komarci su nas napali svega jednom, za vožnje zapregom pored grmlja uz nasip, inače je bilo ok.
    Hrane je bilo do fajrunta, pića isto, ali samo ograničeni izbor (vode je brzo nestalo, pogotovo negazirane), cijene popularne.


    Pogledajte nekoliko fotki an http://picasaweb.google.de/vanja1903/Andautonia2009#

  18. #18
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    I da, savjet organizatorima za slijedeću godinu: stavite malo češće komadiće keramike u pješčanik! Moji su (zajedno sa još drugom djecom) tražili i kopali pijesak u više navrata i nisu ništa našli i bilo im je žao.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •