Stranica 3 od 59 PrviPrvi 123451353 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 2920

Tema: Ne mogu vise ne spavati!

  1. #101

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    ma sve to dodje na svoje..moja beba je prva 3,5 mjeseca spavala iskljucivo na rukama ili prikopcana..jednostavno joj je samo to pasalo..kasnije je prestalo ovo s rukama i do 5. mj. je spavala iskljucivo samnom..sad spava u svom kindacu i danju i nocu..nije to ni blizu jos cijela noc u komadu, pogotovo kad krenu zubi ali je puno bolje...tako da se probaj sto manje opterecivati i malo po malo ces moci uspostaviti neki laksi ritam..

  2. #102

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    124

    Početno

    Suzzy je napisala:
    E da se i ja pridružim nespavalicama
    Prva dva mjeseca bilo je standardno - noću buđenje svaka 2 sata ali je nastavljala odmah spavati. I to je bilo ok, nekako sam se uspjela naspavati.
    Onda je krenulo cjelonoćno spavanje - wow! Spavala je od 20 do 6.
    I taman kad sam se navikla na novu shemu krenula je nova - prvo buđenje oko 1-2 a onda svaka 2 pa tako do 6.
    Kod nas isto ovako, osim što se K u početku budio svaka 3h, kao po knjizi, najeo se i nastavio. Nakon toga 2 mj. isto od 20.00h do 6.00h, a unazad tri tjedna se budi bez ikakvog reda po nekoliko puta, svaku noć drugačije i u 6.00 buđenje. po danu spava 3-4 puta po 15-45 min, kako kad.

    Sad mi je lakše kad vidim da nisam sama.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    16

    Početno

    Znaci da se naviknem....moze biti i gore
    Razmisljam da nisam pogrijesila sto sam svaki put kad bi se probudio dala da cica, neovisno nakon koliko se probudio. Da se mozda nije navikao na to...ma mamicu sad samo zeza Ali kroz noc to mi je nekako bilo najlakse...nisam imala snage nosit ga jer ga nista drugo nebi uspavali....samo bi plakao (vristao)

  4. #104

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    cini mi se da po e.pantley je navikao na cicanje i trebas probati ukidati podoj po podoj jer ces inace postati duda varalica hehe, tako je meni nekako bilo..probaj se dogovoriti s muzem da ga po noci naizmjenice nosite i produljite mu san umjesto davanja cice..a bitno je da i po danu pojede konkretne obroke da nocu bude manje gladan..takodjer je moguce kod ovih vrucina ukoliko se radi o bebi koja je vec na kasicama da je zedna pa se moze dati i vode ili caja umjesto cica po noci...nama se situacija bitno popravila otkad jedemo kasice i otkad je nosimo..mada bi voljela da je mogu spustiti u kindac i da sama zaspi a ne da moram cupkati okolo s pozamasnom bebicom..imam feelling da je to mission impossible

  5. #105
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    da, tate su dobra pomoć za noć, da malo nosaju ili ako je beba u istom krevetu da ju malo zagrle uz sebe...jer - ne mirišu na mlijeko! a s druge strane smireniji su od nas

  6. #106
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    da, tate su dobra pomoć za noć, da malo nosaju ili ako je beba u istom krevetu da ju malo zagrle uz sebe...jer - ne mirišu na mlijeko! a s druge strane smireniji su od nas

    xxx

  7. #107
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj lore prvotno napisa
    jer ces inace postati duda varalica

  8. #108
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Imam osjećaj da sam svojoj cicoljupki već postala duda varalica. Danju ne želi zaspati bez cike. Ako mene nema doma, onda pali nosanje ili vožnja u kolicima. Navečer smo je naučili da nakon podoja sama zaspi u svom krevetiću. Nakon toga slijede buđenja svakih sat-dva. Obično se jednom ili dvaput najede, a ostalo joj je bitno samo da je cika u ustima. Već me leđa luđački bole .
    Ne znam kako joj produžiti noćna spavanja, barem da odspava nekoliko sati u komadu.

  9. #109

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    hmm..tako ti je bilo i kod mene do pocetka dohrane..onda joj mozes navecer dati mlijecnu kasicu ili mlijeko s rizinim pahuljicama pa se vise zasiti..a i s kasicama preko dana su sitiji..ne znam kolika je beba ali bojim se da je kod vecine dojene djece takvo budjenje konstanta do pocetka dohrane..kolika ti je bebica?

    izdrzi jos malo..brzo ce biti bolje

  10. #110
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Citiraj lore prvotno napisa
    hmm..tako ti je bilo i kod mene do pocetka dohrane..onda joj mozes navecer dati mlijecnu kasicu ili mlijeko s rizinim pahuljicama pa se vise zasiti..a i s kasicama preko dana su sitiji..ne znam kolika je beba ali bojim se da je kod vecine dojene djece takvo budjenje konstanta do pocetka dohrane..kolika ti je bebica?

    izdrzi jos malo..brzo ce biti bolje

    aj, kamo sreće da to moj malac zna
    pojede on naveče to gore navedeno, ali i dalje je cicka numero uno! a kako su mu zubići u zadnjih mjesec dana navrli u enormnim količinama (6 kom.) bilo je buđenja i na svakih sat vremena.
    zalomi se da pospava i na duže (3-4 sata), a pred jutro sve kraće i kraće

  11. #111

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    ahhh..zubi...nema tu pomoci
    kad moju uhvate zubi isto je nosim 17 puta po noci..ne spava bas..jedino da mu namazes malo calgela po noci i izmasiras, mozda ga smiri...a jadnicak, 6 zubica...cicala bi i ja

  12. #112
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno



    mislim da ga noću zubi baš ne bole koliko želi društvo svojih dragih prijateljica . danju bi mu malo namazala calgelom, ali nisam baš sigurna u njegovu učinkovitost (valjda da sebe malo umirim da sam nešto poduzela).

    i ovo navedeno u gornjim postovima, ja sam otpočetka na svaki njegov kme kme cicu davala, moguće i da se malac naviknuo. tko će ga znati! treba izdržati silna buđenja i to je to

  13. #113

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    ja sam cula da ih navodno više žuljaju zubi po noći nego po danu jer si po danu poogne da nešto strpa u usta i žvače, radi sto stvari..a po noći ih baš smeta, nemaju si čime pomoći osim cicanjem..
    ne znam ni ja da li calgel pomaže..ja joj stavljam kad vidim da je nervozna i da su joj desni natečene..mislim da im više pomaže tih pola minuta što im promasiraš desni prstom..probaj malo kombinirati, malo cicanje malo nosanje pa postepeno smanjuj nocne podoje..muz nek ti obavezno pomogne jer nema sanse sama, totalno te shvacam..ja isto nakon 6,7 puta je mogu samo prikopčati i ne znam za sebe..sva sreća što se ukočim kad spavam pored nje pa ne mrdam..
    mene samo zanima jedna stvar? kako je s cicanjem kad ima zube gore i dolje? imam feelling da ce biti katastrofa

  14. #114
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    čim su izbile donje jedinice počeo me grickati pomalo, ja zajaučem on prestane i to ga je držalo neko kratko vrijeme. i sad opet, pomalo isprobava, srećom ne zagrize krvnički, ali svejedno zaboli (jauknem i stavim ruku na njega, pa prestane)

    zapravo, gore mi je kad cica, pa čuje nešto pa se okreće da vidi što je to, ali ne puštajući bradavicu iz usta! :shock: nisam imala pojma da se može toliko razvući!
    nadam se kad prestanem dojiti da sve to neće ostaviti prevelikih posljedica na izgled (u nadi je spas )

  15. #115
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Kako ukinuti podoj po podoj navčer?
    Može li mi netko konkretno objasniti?

    Kod nas to ne pali. Jer ako on ne dobije ciku kada se probudi, to nije cendranje, to je takav plač da nas čuju svi susjedi, bacakanje po krevetu...

    Isto tako nema šanse da ga tata smiri po noći, ma čak ga ni ja ne mogu smiriti, jedino sa cikom.
    Probala sam, grlim ga, ljubim, ljuljuškam, mazim, ma kakkvi, on plače i plače, čim dođe cika u usta, on je miran.

    Cure koje ste ukidale podoje, dajte napišite kako ste to izvele.

  16. #116

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    pa ne znam sto da ti kazem..ja nisam ukinula jer je oko 4,5 ujutro moram nadojiti ali sam dosta smanjila od 6. do 8. mjeseca..prije je bilo skoro cjelonocno sisanje..
    prije svega je dobro najedem preko dana..pred vecer joj napravim obavezno mlijecnu kasicu jer ako je samo nadojim za sat i pol je budna..dakle smaze mlijecnu kasicu i nakon toga je jos malo na cici..spava na trbuhu (do 5. mjeseca je nisam stavljala zbog straha od sids sindroma a jedino joj tako pase) pa se puno manje trza..a onda je cesto ako se probudi ne dojim nego je nosim na nacin da visi potrbuske na mojim rukama..tipa glava i trbuh su joj na podlaktici, s drugom rukom je isto pridrzavam i ljuljuskam, radim cucnjice, njisem dok ne cujem uzdah :D to je znak da je zaspala i onda polako polgnem na trbuh, nekad se trzne pa treba ispocetka i tako ili tapsam po peleni dok opet ne zaspe..uglavnom procedura ali bar mi je puno bolje nego prije, do prije 2-3 mj. sam morala bili u krevetu tocno u 8 s njom prikopcanom pa bi cijelu noc spavala ukocena..nije bilo sanse da pogledam film s muzem ili slicno..s druge strane kako je veca i ima vecu kilazu nije ju fora ni ljuljati cijelu noc..ja bi voljela znati za one primjere koji nauce bebe da zaspu same u kindacu kad ih polegnu..kod nas nista bez aerobika :/

  17. #117

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    pa ne znam sto da ti kazem..ja nisam ukinula jer je oko 4,5 ujutro moram nadojiti ali sam dosta smanjila od 6. do 8. mjeseca..prije je bilo skoro cjelonocno sisanje..
    prije svega je dobro najedem preko dana..pred vecer joj napravim obavezno mlijecnu kasicu jer ako je samo nadojim za sat i pol je budna..dakle smaze mlijecnu kasicu i nakon toga je jos malo na cici..spava na trbuhu (do 5. mjeseca je nisam stavljala zbog straha od sids sindroma a jedino joj tako pase) pa se puno manje trza..a onda je cesto ako se probudi ne dojim nego je nosim na nacin da visi potrbuske na mojim rukama..tipa glava i trbuh su joj na podlaktici, s drugom rukom je isto pridrzavam i ljuljuskam, radim cucnjice, njisem dok ne cujem uzdah :D to je znak da je zaspala i onda polako polgnem na trbuh, nekad se trzne pa treba ispocetka i tako ili tapsam po peleni dok opet ne zaspe..uglavnom procedura ali bar mi je puno bolje nego prije, do prije 2-3 mj. sam morala bili u krevetu tocno u 8 s njom prikopcanom pa bi cijelu noc spavala ukocena..nije bilo sanse da pogledam film s muzem ili slicno..s druge strane kako je veca i ima vecu kilazu nije ju fora ni ljuljati cijelu noc..ja bi voljela znati za one primjere koji nauce bebe da zaspu same u kindacu kad ih polegnu..kod nas nista bez aerobika :/

  18. #118
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Laura29 i meni se čini da sam ja svom malcu duda varalica. Čak sam bila i takvu temu otvorila Cika=duda varalica.

    Malac ima 7,5 mjeseci. Uspavljujemo se isključivo na ciki.
    Kada je bio manji, još tu i tamo ga se moglo uspavati na rukama, no svako premještanje u krevetić završio bi plačem.

    Preko dana se uspavljuje na ciki i onda kada zaspi, ja polako i najtiše što mogu izlazim van iz sobe, a on ostaje na krevetu. Obično se probudi za 25-30 min i tada ga ili uspijem ponovo uspavati, pa odvali sat do sat i pol ili ne uspijem.

    Po noći imamo cirka 5-6 buđenja. Prvi san mu je najdulji oko 3 sata, bilo je perioda kada je spavao i dulje 4-5,5 sati, ali se je i to pokvarilo, i onda smanjuje trajanje sna, da bi se pred jutro maltene budio svakih pola sata do 45 minuta.

    Da me se krivo ne shvati, jaaaako volim dojiti i on je dijete koje voli dojiti, ali mi se čini da možda nisam trebala ciku toliko upotrebljavati, možda bi sada po noći bilo lakše.
    Ovako, ja zaista trenutno ne vidim izlaz, em se budi, em samo moja cika pomaže, što je ponekad poprilično frustrirajuće.

  19. #119

  20. #120
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    dunja&vita)) je li bi ovaj link trebao pomoći, ili da ga čitam u nadi da ćemo i mi jednom tako :shock:
    Najbolje od svega je što se ja još uvijek nadam da će biti bolje i ne želim ni pomisliti da bi tako bilo do njegove recimo druge godine, ka što sam čitala na nekim temama.
    Uvijek si govorim, kod nas će se stanje popraviti, no nekako u sebi imam onaj osjećaj koji mi kaže da možda i neće

  21. #121
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj borka prvotno napisa
    dunja&vita)) je li bi ovaj link trebao pomoći, ili da ga čitam u nadi da ćemo i mi jednom tako :shock:
    Najbolje od svega je što se ja još uvijek nadam da će biti bolje i ne želim ni pomisliti da bi tako bilo do njegove recimo druge godine, ka što sam čitala na nekim temama.
    Uvijek si govorim, kod nas će se stanje popraviti, no nekako u sebi imam onaj osjećaj koji mi kaže da možda i neće

    Ne vidim kako bi mogao pomoći, ovo je čisto malo humora za nas neispavane .
    Ja sam se pomirila s tim da neću prospavati noć dok mala balerina ne krene u školu.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    16

    Početno

    evo dude varalice, bas se tako mogu zvati
    Veceras sam mu dala te rizine pahuljice s mlijekom, ali mi se cini da ni to nece pomoci. Nakon pol sata se probudio...sad sam ga ponovo uspavala ali ovaj put sam ga stavila na trbuh...vidjet cemo, ali opet ocekujem plac za nekih pol sata. :/
    I ja se nadam da je ovo samo faza i da ce proci. On sad ima 4mj i takav je posljednjih 2 tjedna. Na pocetku se isto budio ali je znao odspavati 3 do 4 sata u komadu.
    ..valjda ce i ovo proci...

  23. #123

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    16

    Početno

    ...nadam se da su neki bolje sinoc spavali jer mi nismo....
    samo cu reci da nam ni rizine pahuljice nisu pomogle....

  24. #124
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Prosli tjedan sam u ocaju pokusala neku svoju metodu uspavljivanja: rezultat je bio dosta cviljenja, zapomaganja i mijaukanja te 2 prospavane noci (jedna s 1 i druga s 2 budjenja).
    Uglavnom, pokusala sam se rijesiti imidza 'dude varalice' i nakon sto pocica, ne dati da 'trosi' cicu da bi se uspavala vec je uspavati u kreveticu. Prva noc je bila najgora jer je pruzala otpor skoro 1h, ali je prospavala noc samo s jednim budjenjem. Druge veceri je zaspala cim joj je glavica dotaknula madrac, nije pisnula (!), a budila se 2x tijekom noci, no sljedece noci bile su lose, unatoc istoj rutini.
    Jucer ju je pokusao uspavati mm i moram priznati da njemu pruza puno manji otpor, gotovo nikakav - skoro mu je zaspala, ali jadnik je bio kraj krevetica valjda sat vremena, a imao je posla, pa sam na kraju ipak uletjela s cicom, sto cu. Ali noc je, zacudjujuce, bila ok, s 2 budjenja, mislim da su tome kumovala i dva solidna dnevna spavanja jucer, a ne 3x20min kao inace...
    Sad se spremam za No-cry metodu, cini mi se da bi to moglo upaliti kod nas...
    Uglavnom, cini mi se da je dobitna kombinacija: produljena dnevna spavanja + uspavljivanje od strane nekoga tko nema 'tetrapak', tj. cicu jer njoj nikako nije jasno zasto ne dam cicu, a stojim tamo kraj nje sireci miris mlijeka posvuda...

  25. #125

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    da te utjesim...meni je isto trebalo vremena da produlji san..prvo mi je po danu spavala samo 15 min u kindacu svaki put kad bi je uspavala i stavila..sad mi odvali 3 sata..trebala se naviknuti..tako i navecer..trudi se da preko dana pojede (odnosno pocica ako je samo na cici) pojede sto vise i da se najede i za noc..navecer mu daj rizine pahuljice i nek to fino pojede(mozes nakon dati i cicu) da si sigurna da je sit i onda kad ga stavis spavati kad se probudi za pola sata nemoj opet davati cicu nego ga ljuljuskaj (malo se izmjenjuj s muzem) dok ne nauci da ne dobiva podoj svakih pola sata..a sigurno hoce jer je umoran i mora spavati..mislim da opcenito nije dobro da im probavu opteretimo cijelu noc da radi..
    naravno ovo sve pada u vodu ako su zubi u pitanju jer onda se i moja curka budi 17 puta i nosim je nonstop..
    meni je s jedne strane bilo super kad je cicala a to je sto je nisam morala ljuljati nego bi samo zaspala..sad jako rijetko zaspi iskljucivo na cici bez ljuljanja...a kako je vec teza osmomjesecna beba nije bas lagano

  26. #126

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    da..citala sam na par mjesta da ako beba ne spava dobro po danu onda ima losiji san po noci..ne znam zasto..mozda npr. inzistirati na 2 spavanja dnevno (meni je recimo jedno od 2-3 sat, 2. sat vremena) ali trebalo nam je 2 tjedna rutine kad je spavala puno manje kad bi je stavljala da dođemo na to da joj je sad to normalno..
    ne morate odmah ici na to da beba od puno buđenja po noći prespava noć u komadu nego polako, malo po malo..ali inzistirajte svaki dan na drukcijem uspavljivanju..kad imate zivaca ljuljajte, nek pomogne mm malo a kad ste bas umorne dajte cicu (tako ja napravim u 4 ujutro kad vise ne znam za sebe )jos bolje ako netko moze nauciti bebu da zaspi sama u kreveticu, ja sam probala jednom i nikad vise pod sugestijama 10 razlicitih prijateljica pa sam se pocela osjecati da sam blesava i krivo radim stavila sam ju umornu najedenu i cistu u krevetic, dolazila svake 3 min, pa svakih 6 pa svakih 10 mini tjesila..mislite da je zaspala? ma kakvi..jos je glupaca pod sugestijom iz knjige nisam dizala kako je inace dizem na svako cendranje jer u knjizi pise da je ne dizemo slucajno jer onda nauce da koliko god dugo plakale na kraju postignu sto zele..moja cura vam je plakala punih 5 sati (nije bio plac nego dernjava), svaki put kad bi ja usla i primila je za rukicu i tjesila je utihnula..kad bi izasla iz sobe ponovo...eto,nikom ne bi preporucila i nema sanse da to ponovim ni s jednom drugom bebom..nedugo nakon ovom metodom sam uspjela po malo srediti problem s tim da mislim da nema puno koristi od citanja knjiga, svakoj bebi pase nesto drugo pa treba isprobavati dok ne vidis sto pase kod tvoje bebice..
    e da..bitno je napomenuti da je u nasem slucaju pomogla promjena kindaca na drugo mjesto (prije je bio uz zid a sad je uz nas krevet)..do prije mjesec dana sam imala jednu stranicu otvorenu jer se jos nije preokretala pa je nas krevet bio prakticki spojen s njenim..pa sam je ja lako po noci mogla pomaziti ili potapsati po peleni, prebaciti ujutro na dojenje i vratiti nazad..jos uvijek je uz krevet samo je stranica gore

  27. #127

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    da..citala sam na par mjesta da ako beba ne spava dobro po danu onda ima losiji san po noci..ne znam zasto..mozda npr. inzistirati na 2 spavanja dnevno (meni je recimo jedno od 2-3 sat, 2. sat vremena) ali trebalo nam je 2 tjedna rutine kad je spavala puno manje kad bi je stavljala da dođemo na to da joj je sad to normalno..
    ne morate odmah ici na to da beba od puno buđenja po noći prespava noć u komadu nego polako, malo po malo..ali inzistirajte svaki dan na drukcijem uspavljivanju..kad imate zivaca ljuljajte, nek pomogne mm malo a kad ste bas umorne dajte cicu (tako ja napravim u 4 ujutro kad vise ne znam za sebe )jos bolje ako netko moze nauciti bebu da zaspi sama u kreveticu, ja sam probala jednom i nikad vise pod sugestijama 10 razlicitih prijateljica pa sam se pocela osjecati da sam blesava i krivo radim stavila sam ju umornu najedenu i cistu u krevetic, dolazila svake 3 min, pa svakih 6 pa svakih 10 mini tjesila..mislite da je zaspala? ma kakvi..jos je glupaca pod sugestijom iz knjige nisam dizala kako je inace dizem na svako cendranje jer u knjizi pise da je ne dizemo slucajno jer onda nauce da koliko god dugo plakale na kraju postignu sto zele..moja cura vam je plakala punih 5 sati (nije bio plac nego dernjava), svaki put kad bi ja usla i primila je za rukicu i tjesila je utihnula..kad bi izasla iz sobe ponovo...eto,nikom ne bi preporucila i nema sanse da to ponovim ni s jednom drugom bebom..nedugo nakon ovom metodom sam uspjela po malo srediti problem s tim da mislim da nema puno koristi od citanja knjiga, svakoj bebi pase nesto drugo pa treba isprobavati dok ne vidis sto pase kod tvoje bebice..
    e da..bitno je napomenuti da je u nasem slucaju pomogla promjena kindaca na drugo mjesto (prije je bio uz zid a sad je uz nas krevet)..do prije mjesec dana sam imala jednu stranicu otvorenu jer se jos nije preokretala pa je nas krevet bio prakticki spojen s njenim..pa sam je ja lako po noci mogla pomaziti ili potapsati po peleni, prebaciti ujutro na dojenje i vratiti nazad..jos uvijek je uz krevet samo je stranica gore

  28. #128
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    N. danas odspavala 1h prijepodne i 1,5h popodne :shock: Ne znam zasto i kako. Mozda je napokon poceo period duljeg dnevnog spavanja...
    Veceras krecem s nekakvom svojom No-Cry varijantom pa cemo vidjeti...

  29. #129
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    svaki dan se sve više divim MM-u koji talent ima za uspavljivanje djeteta.
    evo danas, ja u sto muka nikako da ga uspavam, taman se nacicamo, ponudim dudu, on ju uzme i tresne s njom u zid...pa ga ljubim , pa ga mazim po čelu, ništa, on se digne i kme kme oće opet cicu...i tako deset puta za redom
    dođe MM, ja se maknem, zagrli ga i dijete zaspe u roku keks
    PA KAK??!! :/

  30. #130
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Borka, kao da si opisala ponašanje moje L. Identično!

    Mi tek krećemo s dohranom jer u nedjelju punimo 6 mjeseci.
    Moraju li se rižine pahuljice raditi na mlijeku ili mogu i na vodi? Izdajanje mi baš ne ide.

  31. #131
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Citiraj lore prvotno napisa
    ... trebas probati ukidati podoj po podoj jer ces inace postati duda varalica
    Zvuci li citirani dio samo meni cudno? Sve se cesce susrecem s tom recenicom, od frendica, pedijatara, iz razne literature... i uvijek mi iznova zvuci izokrenuto. Kako bi cica mogla postati duda "varalica" kad je zapravo duda "varalica" izmisljena upravo zato da bude zamjena za cicu (kao sto joj i samo ime kaze) :? ?

    Ja se nekako ne bojim da cu postati duda varalica. Moje dijete naime uopce nikad nije imalo dudu, uspavljuje se kako kada, nekad na rukama (danju), nekad na cici (ponekad danju i gotovo uvijek navecer), u kolicima u setnji ili u krevetu (jaako rijetko, samo navecer). Nekad prespava 5-6 sati u komadu, nekad se (sve cesce ) ubrzo nakon uspavljivanja dosta puta probudi, ali pred jutro je neumoljiv: otprilike zadnjih sat-dva provede vise-manje na cici. Priznajem da mi je to onako snenoj prilicno naporno, ali bilo bi mi jos napornije da ga trebam nositi :/ , ovako barem lezim u polusnu.

    Donedavno (do kojih 1/2 god.) je malac corio bez greske 5-6 sati u komadu, budio se da popapa pa opet utonuo u san na koja 2 sata, a onda je postupno krenulo sve gore. Jos nisam otkrila nacin kako i kad da to promijenim. Nadam se da ce situacija biti bolja kad uvedemo i treci obrok (veceru), koji dosad nismo uveli jer smo jos uvijek malo na "vi" s doruckom.

    No nekako mi se cini da nocna budjenja imaju manje veze sa sitoscu a vise s time da beba u polusnu skuzi da vise nije na cici na kojoj je blazeno zaspala nego sama u kinderbetu pa pocne vikati zbog prevare i nepravde . Mislim, jasno mi je da se malisa probudi koja 4 (pa cak i 2!)sata nakon uspavljivanja zato sto je gladan, to me uopce ne brine, znam da ce se s vremenom prorijediti i tada mi je ionako logicnije dati mu cicu nego bilo sto drugo, ne samo prije uvodjenja dohrane nego i kasnije. Davanje raznih Lina na bocicu ne dolaze mi u obzir ni tijekom dana a kamoli nocu! Ali htjela bih bar donekle ukinuti ova cesta budjenja koja nemaju veze s gladju, a nikako mi ne uspijeva. Poanta bi trebala biti spustanje u krevet dok je jos malo budan, a to nema sanse da uspijem, mora vec cvrsto spavati da podnese odvajanje od cice! A o uspavljivanju bez cice u takvim situacijama nema ni govora :D !

  32. #132
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Citiraj laura29 prvotno napisa
    Moraju li se rižine pahuljice raditi na mlijeku ili mogu i na vodi? Izdajanje mi baš ne ide.
    Mi koristimo ***** rizine pah. (iz Bio&Bio) i mogu se raditi s vodom - stovise, kad se rade s izdojenim, postanu vodica, tako cak i pise na kutiji, a ako se rade s vodom, ok su konzistencije...

  33. #133
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Citiraj Alyssa prvotno napisa
    No nekako mi se cini da nocna budjenja imaju manje veze sa sitoscu a vise s time da beba u polusnu skuzi da vise nije na cici na kojoj je blazeno zaspala nego sama u kinderbetu pa pocne vikati zbog prevare i nepravde . Mislim, jasno mi je da se malisa probudi koja 4 (pa cak i 2!)sata nakon uspavljivanja zato sto je gladan, to me uopce ne brine, znam da ce se s vremenom prorijediti i tada mi je ionako logicnije dati mu cicu nego bilo sto drugo, ne samo prije uvodjenja dohrane nego i kasnije. Davanje raznih Lina na bocicu ne dolaze mi u obzir ni tijekom dana a kamoli nocu!
    Ne znam odnosi li se ovo na lauru29, ali nisam dobila dojam da bi davala pahuljice nocu...

  34. #134
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Sorry ako je krivo ispalo, ne odnosi se na lauru nego na lore. Nije doduse spominjala Lino, ali je spominjala nocno davanje cajeva i mlijecnih kasica, a to mi je odmah asocijacija za Lino, a i da nije, mlijeko mi je za tu dob skoro pa jos gora solucija od Lina punih secera . Uopce, bilo sto osim vode meni osobno nocu ne dolazi u obzir. Bocicu nikada nismo koristili, ali i da jesmo ne bih na bocicu davala nikakvu hranu nego samo tekucinu. A smatram da nocno hranjenje (osim naravno cicanja) stvara lose navike, karijes, deblja... nije bolje rjesenje ni zasecereni caj :/ .

  35. #135
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    moj malac za večeru dobije te famozne rižine pahuljice napravljene s ad-om, ali on će svejedno nakon pola sata tražiti cicku. tijekom noćnih buđenja on također fino pocica, s tim kad mu je dosta zabaci glavu unatrag kao znak "stavi me natrag spavati", nije "šokiran" odvajanjem od cice.
    e sad, imaju li ta silna buđenja toliko veze s glađu za mlijekom ili glađu za pažnjom/sigurnošću, ili jedno i drugo, ne znam. koristim i dudu, ali noću to uspjeva samo ako ga nešto probudi, a nije gladan pa mu ona pomogne da zaspi, ali inače NE, NEMA ŠANSE!
    preko dana isto fino jede, ima nekad 2 nekad 3 spavanja (različitog trajanja, nema pravila).
    imam dvoje kikića, i što se tiče spavanja kao nebo i zemlja su. doći će i on VALJDA na cjelonoćno spavanje, samo treba vremena, puno strpljenja i snage
    (kao što je netko na forumu napisao: "izgledam kao podgijani leš" , ali nema veze i to će proći)

  36. #136
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Citiraj Alyssa prvotno napisa
    Sorry ako je krivo ispalo, ne odnosi se na lauru nego na lore. Nije doduse spominjala Lino, ali je spominjala nocno davanje cajeva i mlijecnih kasica, a to mi je odmah asocijacija za Lino, a i da nije, mlijeko mi je za tu dob skoro pa jos gora solucija od Lina punih secera . Uopce, bilo sto osim vode meni osobno nocu ne dolazi u obzir. Bocicu nikada nismo koristili, ali i da jesmo ne bih na bocicu davala nikakvu hranu nego samo tekucinu. A smatram da nocno hranjenje (osim naravno cicanja) stvara lose navike, karijes, deblja... nije bolje rjesenje ni zasecereni caj :/ .
    Isprike, nisam pohvatala kome je islo...
    Jasno, noc je za spavanja, a ne za jedenje (iako otkako se N. stalno budi i jede, tj. cica, i ja nocu haracim po kuhinji, a to prije nikad nisam radila ali to je vec za drugu temu).
    Kao sto literatura kaze, dijete starije od 4 mj. koje dobro napreduje sposobno je prospavati noc (prospavati=5 h u komadu) bez jela. Ako su vrucine, moguce da je zedno - onda je voda po meni jedina opcija, iako i ja nocu dajem cicu. Kod nas je stvar u zelji za mazenjem, paznjom, nikako o gladi, i zato bih nekako pokusala izbaciti/reducirati nocno dojenje, ali mislim da to nece bas tako lako ici... :/

  37. #137

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    ja uopce nikad nisam spomenula lino ni ista slicno..dapace, moja beba jos nije ni probala nista s glutenom a puno knjiga dohrane ti savjetuju poceti s rizinim pahuljicama jer je jako mala mogucnost alergije...kupujem ***** rizine pahuljice i rade se ili s vodom ili s izdojenim mlijekom ili s ad-om..kako tko moze..
    dalje..da je moja situacija bila slicna tvojoj i da je moja cura spavala po 5,6 sati u komadu blizu cice ne bi se uopce bunila na takvu vrstu uspavljivanja niti bi mi bilo iscrpljujuce..moja beba je iskljucivo spavala prikopcana na cicu cijelu noc vecinom ne cicajuci ali nek se nadje i uopce se ne osjecam lose sto mi to nije bilo prihvatljivo nakon njenog 6. mjes...pa zasluzujem i ja se malo odmoriti..to ne znaci da sam losa mama i da ne zelim dojiti svoju bebu..dapace, dojim je i dalje na nacin koji je zdraviji za mene i za nju jer se i njoj treba odmarati probava..
    cim se pocne dohrana preporucuje se nudjenje vode bebi sto ja recimo imam srece da moja beba hoce pa dosad nisam davala caj ai evo recimo od moje prijateljice mali nece pa mu da caj za laku noc i pokusava ga nauciti da prihvati vodu..nisu sve price iste i ne moze se usporedjivati..ja totalno shvacam mame koje su nakon mjeseci budjenja svakih sat i pol umorne i naravno da bi im bilo lakse da i one malo odspavaju i odmore se..ne cini nas nespavanje dobrim mamama..

  38. #138

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    Citiraj Alyssa prvotno napisa
    Sorry ako je krivo ispalo, ne odnosi se na lauru nego na lore. Nije doduse spominjala Lino, ali je spominjala nocno davanje cajeva i mlijecnih kasica, a to mi je odmah asocijacija za Lino, a i da nije, mlijeko mi je za tu dob skoro pa jos gora solucija od Lina punih secera . Uopce, bilo sto osim vode meni osobno nocu ne dolazi u obzir. Bocicu nikada nismo koristili, ali i da jesmo ne bih na bocicu davala nikakvu hranu nego samo tekucinu. A smatram da nocno hranjenje (osim naravno cicanja) stvara lose navike, karijes, deblja... nije bolje rjesenje ni zasecereni caj :/ .
    nemoj se ljutiti ali pomnije procitaj moj post..prvo ne daje se nocna kasica u 2 ujutro vec je das oko 7 navecer prije spavanja..osobno ne znam nikog tko djetetu gura zlicu usred noci kad se probudi..drugo, moja beba ima osam mj. dakle ne dajem joj kasicu sa 3 ili 4 mjeseca vec u vrijeme kad se ocekuje neki obrok osim dojenja..nadalje koja normalna osoba uopce djetetu daje zasecereni caj? caj za laku noc i caj od komoraca npr. ne sadrze niti secer niti gluten..naravno da je bolja opcija voda ali nemaju svi te srece da beba iz prve hoce vodu..nadalje, procitala sam u nekoliko knjiga da nocni podoji su poprilicno kaloricni jer beba neprestanim nocnim cicanjem sise sve masnije i masnije mlijeko (vodenasti dio ode prvi) sto vidim i iz naseg primjera je se moja beba puno vise napucala dojenjem nego ikojoj vocnom ili mlijecnom kasicom (sto vidim jer je to bilo prije nego sto je presla na kasice i pocela se izduzivati) i stvarno ne mislim da je dobro za probavu beba bas cijelu noc svako malo nesto probavljati..i zadnje, bocice ne stvaraju karijes ukoliko ih nakon sto beba popije maknes i ne dajes joj da zvace dudu za igru..rizine pahuljice uopce se niti ne moraju davati na bocicu vec ih mozes najnormalnije pomijesati sa svojim mlijekom ili vodom i davati na zlicu

  39. #139
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    lore, zao mi je sto si se osjetila napadnutom, vjeruj, to mi zaista ni najmanje nije bila namjera . Samo sam sandee odgovorila na pitanje ciji post me asocirao na Lina (znam da ih nisi striktno spominjala). Ja eto radim drukcije od toga pa sam to i napisala. Dijete ce mi tek sad poceti s 3. obrokom (s 10 mjeseci), jer mislim da bi mu prije bilo prerano, pije samo vodu, kravlje mlijeko ni u kom obliku (ni adaptiranom) nije jos probao, kao ni secer, sol,... a ne konzumiramo ni gotove kasice. Mislim da je malo (gotovo nista!) reklamiranih proizvoda za djecu zaista potrebno, sve je to marketing iza kojeg stoji velika industrija.

    Vrlo dobar dokaz je upravo sastav spominjanih cajeva, bojim se da si u vezi s njima u krivu. Nazalost, svi djecji (dakle, granulirani :/ ) cajevi sadrze neki oblik secera, i to kao glavni sastojak: u Caju za laku noc to je dekstroza, biljaka ima samo 10%, a pise da moze sadrzavati i gluten (isto tako i sve nocne kasice najpoznatijeg proizvodjaca djecje hrane, koje se prema deklaraciji koriste vec od 4. mj., sadrze secer i punomasno mlijeko!):

    http://www.****.hr/stock/proizvodi-f...989599E+13.pdf
    http://www.****.hr/stock/proizvodi-f...0828656857.pdf

    Moj malac je u pocetku isto pio jako malo vode, ali je to bilo ocekivano, jer je dotad pio samo mlijeko. Ne znam bi li lakse prihvatio neki od spominjanih cajeva, ali ja to nisam htjela isprobavati. Osim toga, kad se "navuku" na secer, djecu je puno teze naviknuti da zavole vodu. A u medjuvremenu, dok doje, ionako im mlijeko moze nadoknaditi potrebu za tekucinom. Isto tako sve zitarice kuham iskljucivo na vodi a ne na mlijeku (majcino mlijeko ionako dobiva iz cice pa nemam potrebe stavljati ga jos i u krutu hranu, a za AD ionako ne vidim nijednu prednost :/ ).

    Isto tako smatram da je djeci bolje davati sto prirodniji oblik bilo koje namirnice, dakle, ne granulirani caj nego u listicima, ne ekstrudirana riza nego prava, u zrnu i sl. (o stetnosti ekstrudiranih zitarica puno pise forumski guru Davor, hvala mu na informacijama). Ni mi ne pijemo cajeve u granulama niti jedemo rucak iz teglica, konzervi i vrecica pa to ne nudim ni djetetu.

    Jesi sigurna da ti se beba izduzila zato sto je pocela papati manje mlijeka? :? Meni to prije upucuje na vise kretanja - sve bebe se izduze kad pocnu puzati. MM je kaloricno, ali uvijek su u prosjeku deblje bebe koje nisu dojene ili ranije krecu s dohranom.

    Ali sad sam vec debelo OT, nadam se da me moderatorice nece brisati . Sto se tice spavanja, potpuno te razumijem, ali tek odnedavno. Napisala sam vec da je malisa super spavao do 6 mj., pa je onda bilo sve gore, a zadnjih par noci je nemoguce: budi se i po 15 puta! A nocna "prikopcanost" na cicu me pred koji mjesec stajala toliko bolne i duboke ranice na jednoj bradavici (o cemu sam cak i pisala na Problemima s dojenjem) da sam se jedva oporavila, neko vrijeme dojila samo jednom cicom, pa mi je i tu uspio izranjavati... Uglavnom, sad je vise-manje OK, uspjesno sam opet pocela dojiti s obje cice, ali da bih htjela smanjiti nocne podoje - bih. No bas mi i ne uspijeva, zasad jos uvijek idemo u suprotnom smjeru .

  40. #140

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    nema problema

    ovako..da se malo nadovezem..nemam nista protiv ovoga za treci obrok ali meni je doktor (dosta cijenjen pedijatar) rekao da je sasvim svejedno da li bebi dajem prije vecernji obrok ili jutarnji...da mogu sama odluciti s cim poceti, jedino je bitno 3 dana isprobati ujutro sto bi joj dala navecer i naravno bebu ne zatrpati s 3 obroka odjednom nego postepeno jednako kao i s namirnicama..ni moja beba jos nema 3 obroka ali jede vecernju kasicu..u ove stvari s rizinim pahuljicama ne bi ulazila jer ima sto razlicitih stajalista (moj bratic nutricionist koji radi u institutu bi ti rekao drukcije), medjutim ok..u cemu je problem da cure daju najobicniju raskuhanu rizu s vodom? ili im oko 7 daju vocnu kasicu da se ipak vise zasite nego s cicom ako su vec pocele dohranu? također za čajeve ne znam, opet se mogu dati razblazene vodom u listicima, najbolje vodu ako ide..i mislim da postoji velika razlika izmedju ***** proizvoda bio uzgoja i lino stvarcica..
    i da, apsolutno sam sigurna da mi se beba udebljala cisto od nocnog dojenja..rezultat: 6 mj, 10 kg bez ikakve dohrane :/ a znam i dva druga primjera (bebac 3 mj 9 kg, beba 6 mj. 11 kg) s cim se uopce ne zabrinjavam jer je moja curka dugacka i polako se izduzuje (isti buco je bio i moj muz pa je sve otislo )..a ovo s davanjem vode ili caja bez glutena umjesto cice su mi proporucili patronazna sestra i pedijatar jer kad beba pocne dohranu je i zednija, pogotovo ljeti..naravno da je pozeljno i dalje dojiti,moja beba jos je uvijek 3-4 puta dnevno na cici međutim to ne mora biti usred noci kad bi se beba trebala odmarati jednako kao i njihova probava..a pozeljno i da se malo mama odmori

  41. #141

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    i da..jos jedna stvar...ne znam di si uspjela procitati da sam ja preporucila da daju rizine pahuljice s kravljim mlijekom ili ad-om? kravlje mlijeko nije nitko ni spominjao jer se mlijeko uvodi sa 11 mj. po tablici dohrane..vecina mama mogu izdojiti tih 30tak mililitara za kasicu ili ako ne stave vodu..uglavnom, ja shvacam zasto mame koje nemaju problem sa spavanjem bebe prvo uvode jutarnji obrok medjutim probaj razmisliti kako bi funkcionirala da si se budila 15 puta 6 mjeseci svaku noc ili jos duzi period..ja iskreno vise volim da sam koliko toliko naspavana i na taj nacin mogu bolje izdrzati intenzivan ritam sa svojom curicom koja zahtjeva 150% paznje

  42. #142
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    da..citala sam na par mjesta da ako beba ne spava dobro po danu onda ima losiji san po noci.
    moj siun se ne uklapa u ovu teoriju, danju je rijetko spavao dulje od 15 min, ali je zato vrlo rano poceo spavati cijelu noc.

    F se budi po noci, najmanje tri puta, najvise ----, no, meni je puno jednostavnije dati joj cicu i makar u polusnu docekati skidanje nego razbudutu se i uspavljivati ju novih pola sata, najcesce bezuspjesno, tako da meni ne pada na pamet ukidanje tih nocnih podoja. I, skroz sam uvjerena da oni nemaju veze s gladi. Klinci, sto su veci to su svjesniji kada se probude, a neznaju se sami uspavati. Oni traže našu pažnju i blizinu, ne hranu.

  43. #143

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    ok..slazem se s tim..samo koliko je kod vas bilo tih nocnih podoja?
    kod mene je bilo u pitanju spavanje na cici cijelu noc a sad ima vecernji podoj oko 8 nakon kasice i jedan oko 4 ujutro..eventualno ako zeli jos jedan oko 6h..
    ono prije mi se iskreno nije cinilo ni da se ona naspava ni ja s tim da vidim da joj super pase spavanje na trbuhu u kindacu..sva se rasiri i uziva a ujutro je oko 6 stavim kod mene i tako spava do 8 pa onda ima i blizinu

  44. #144
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Citiraj lore prvotno napisa
    u ove stvari s rizinim pahuljicama ne bi ulazila jer ima sto razlicitih stajalista (moj bratic nutricionist koji radi u institutu bi ti rekao drukcije), medjutim ok..u cemu je problem da cure daju najobicniju raskuhanu rizu s vodom?
    Osobno su mi pahuljice prakticnije, a ove ***** nemaju veze s raznim 'Linima' - radi se o cistim rizinim pahuljicama od integralne rize iz organskog uzgoja, bez ikakvih dodataka. Cijena je sukladna tome... :/

  45. #145
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    No, vratimo se mi temi - (ne)spavanju. Kod nas nisam primijetila korelaciju izmedju vecernjeg obroka i nespavanja - vec neko vrijeme joj navecer dajem ili zlicu rizinih pah. s 40 ml vode (ili izdojenog, ako se uspijem izmusti) ili nekoliko ***** keksica od pira u izdojenom (primijetit cete da ne pazim na toliko ozloglaseni gluten ). Ne spava bolje otkako to primjenjujemo, a kad joj par puta nisam dala jer je bila toliko umorna da nije mogla ni jesti, opet je spavala isto.
    Kod nas je definitivno stvar u ovisnosti o cici, tako da moramo nauiti da je cica za hranjenje, a krevetic za spavanje...

  46. #146
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    ...no, meni je puno jednostavnije dati joj cicu i makar u polusnu docekati skidanje nego razbudutu se i uspavljivati ju novih pola sata, najcesce bezuspjesno, tako da meni ne pada na pamet ukidanje tih nocnih podoja. I, skroz sam uvjerena da oni nemaju veze s gladi. Klinci, sto su veci to su svjesniji kada se probude, a neznaju se sami uspavati. Oni traže našu pažnju i blizinu, ne hranu.
    Debeli X

    Dodajem jos da sisanje ublazava osjecaj boli i neugode, pa bebe puno cesce sisaju kad im npr. rastu zubici, mislim da je upravo to kod nas sad slucaj.

    Sandee, nisu ni sva Lina ista. Rizolino isto npr. nema ni secera, ni glutena. Ali nisam mislila da izbjegavam rizine pahuljice zbog stetnosti dodataka nego zbog stetnosti postupka kojim su nastale, ekstrudiranjem, koje razbije lance bjelancevina:
    http://www.nourishedmother.com/nouri...seriously.html
    ili
    http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/jf053101v

    Ispricavam se unaprijed ostalima na jos malo oftopicarenja, ali moram se ispricati lore, jer mi se cini da se opet osjetila napadnutom :

    Citiraj lore prvotno napisa
    i da..jos jedna stvar...ne znam di si uspjela procitati da sam ja preporucila da daju rizine pahuljice s kravljim mlijekom ili ad-om? kravlje mlijeko nije nitko ni spominjao jer se mlijeko uvodi sa 11 mj. po tablici dohrane..
    Oprosti, ali nekako sam zbog sljedecih redaka mislila da dajes kasice na AD-u (koje je ionako kravlje mlijeko, nisam ni mislila da dajes nepreradjeno bebi od 8 mj.) a ne na vodi:
    Citiraj lore prvotno napisa
    pred vecer joj napravim obavezno mlijecnu kasicu...
    Citiraj lore prvotno napisa
    kupujem ***** rizine pahuljice i rade se ili s vodom ili s izdojenim mlijekom ili s ad-om..kako tko moze...
    Ma na cajeve sam se osvrnula samo zato sto spominjes upravo 2 caja koja jesu zasladjena (nota bene, svi za bebe jesu!), pa sam stavila link na etiketu jednog od njih, a ne zato sto mislim da ga ti dajes bebi:
    Citiraj lore prvotno napisa
    nadalje koja normalna osoba uopce djetetu daje zasecereni caj? caj za laku noc i caj od komoraca npr. ne sadrze niti secer niti gluten...
    Sto se tice zabune oko br. obroka, naravno da ne mislim da je nuzno uvesti dorucak prije vecere, ali ti (zbog isprobavanja) ionako nudis hranu triput dnevno, pa sam mislila da ste vec na 3 obroka:
    Citiraj lore prvotno napisa
    nemam nista protiv ovoga za treci obrok ali meni je doktor (dosta cijenjen pedijatar) rekao da je sasvim svejedno da li bebi dajem prije vecernji obrok ili jutarnji...da mogu sama odluciti s cim poceti, jedino je bitno 3 dana isprobati ujutro sto bi joj dala navecer...
    Ma znam da bebe mogu biti bucmaste i od MM, ali puno rjedje i to nije problem kao kad su bucmaste od AD-a ili (kasnije) krute hrane, jer to nije opasna debljina i jako se brzo rasprsi cim beba postane aktivnija. Drago mi je da se to i vama dogodilo

  47. #147
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Nisam osobito zabrinuta zbog ekspandiranja i ekstruzije prehrambenih proizvoda jer kraj toliko opasnosti koje vrebaju odsvuda, mislim da nam je 'smrdana' molekularna struktura bjelancevina najmanji problem...
    Drugi link nisam mogla otvoriti, a prvi kaze 'two unpublished animal studies indicate that extruded grains are toxic'...

    Buduci da na netu nisam nasla nikakve, a kamoli ozbiljne studije o stetnosti tih proizvodnih procesa, samo bih skrenula pozornost na to da se radi o (samo) 2 studije, koje k tome 'indiciraju'. A i 'neobjavljene' su. Otkuda onda autoru clanka informacija o toj studiji? Da se nije bavio mozda industrijskom spijunazom? Osobno virio iza plamenika u labosu dok su misevima davali ekstrudirane zitarice?

    Znam, sad ce netko reci da je lobi proizvodjaca ekstrudiranih proizvoda sprijecio/zataskao/osujetio takva istrazivanja...

    A buduci da sam jako daleko od prehrambenog inzenjerstva, ne znam idu li rizine pahuljice u ekstrudirane proizvode. A nije ni vazno, uostalom.

    Molekularna struktura mijenja se i kuhanjem, a osobito prekuhavanjem - takodjer dolazi do npr. zelatinizacije skroba, kao i prilikom ekstrudacije, tako da ne bih bas dala ruku u vatru da je jako puno bolje tako raditi rizinu kasicu:/

    E, sad stvarno oftopicarimo, budu nas zakljucali...

  48. #148

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    202

    Početno

    Eh da, da se vratimo na nespavanje. Dakle, nije nam puno preostalo nego naviknuti se na pomisao da cemo se nocu buditi svakih sat-dva i vec u 5h ujutro biti na nogama sve do 3. godine nasih malaca. Pa sad pokusavam pronaci zadnju slamku spasa: da li se situacija s vremenom
    bar malo popravi? Naime ne mogu zamisliti da se i dijete od recimo 2 godine svaki cas budi u placu i nastavlja drecati dok ga se ne uzme na ruke? Zar im se u toj dobi ne bi moglo vec objasniti da sute, SUTEEEEEE, kad se probude?!? I da su preteski za nosenje, jooooj!

  49. #149
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Ja vec lagano odustajem od filozofija glede spavanja i prepustam se u ruke sudbine Jednostavno vise ne znam koju taktiku primijeniti, sve sto sam pokusala dalo je samo privremene rezultate i sve mi se vise cini da sve te metode sluze samozavaravanju roditelja koji misle da nesto poduzimaju, a na kraju dijete zapravo samo pocne spavati.
    Sad nam je i dnevno spavanje postalo (ili, bolje receno, ostalo) katastrofa... Nadam se da je to faza koja nece trajati predugo jer zbilja ne mogu garantirati da cu mentalno ostati zdrava do npr. 3. g., kad (ce navodno) poceti spavati. Drzim se te imaginarne granice k'o pijan plota, krizam dane u kalendaru ceznutljivo.
    Imam osjecaj da su mi sve (ili vecina) mozdanih stanica odumrle od nespavanja, slobodni radikali preuzimaju prevlast, teturam gradom s najvecim mogucim suncanim naocalama na faci... Koma.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    ajde da prijavim svog sina, sad je star skoro 31 mjesec, i konačno spava super - imamo samo 3 buđenja po noći i brzo se umiri :D
    Naša kćer je počela spavat cijelu noć sa negdje 3,5 godine.
    I dan danas se zna probudit i uvuče se k nama u krevet (8,5 god.)
    Mi smo se pomirili s tim da su nam djeca takva.
    I nekako naučili s tim živjeti. Kad se oba partnera podjednako dižu po noći i brinu o djetetu, bude lakše.
    Tješi me da ću za 10 godina vjerojatno spavat od 23-5,30 u komadu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •