Stranica 49 od 59 PrviPrvi ... 394748495051 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,401 do 2,450 od 2920

Tema: Ne mogu vise ne spavati!

  1. #2401
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    nisi čitala moje noćne more?

    ganjam ja Super Maria, a ono dođe njegova žena pa mene ganja, kak da se oznojena ne probudiš.


    ali drži se

  2. #2402
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Hvala jelena, hoću valjda nekako.

    Mali se evo okretao pola sata. Nije ga smirila ni cica, ni moje nervozno "smiri se" (jučer je upalilo), ni puštanje da bude bez popluna. Smirio se i zaspao tek kad se popeo meni doslovno za vrat i guzicom sjeo tik do nosa. Tko bi znao da sjedenje mami na glavi ima tako umirujuć efekt.

  3. #2403
    BambiDi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    15

    Početno

    Evo i mi se prijavljujemo tu. gospodin od 6ipol mjeseci i budi se cesce za cickanje nego novorodence dok je bio (doduse pospano od zutice) al eto...da se pozalim da mi bude lakse covjek se stvarno na svasta navikne, jos uvijek ne vjerujem da funkcioniram preko dana sve gledam u onu kutiju rizinih pahuljica da mu tutnem pred spavanje s mojim mlijekom. Bi li mu to produzilo bar tu prvu rundu spavanja? A da ne pricam da se zna u pol noci probuditi budan zeljan igre... Traktat o nespavanju mogu napisat.

  4. #2404
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Jesi li mu već uvela jedan obrok?

  5. #2405
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    I ja bi probala vidit jel gladan... ne moras mu dat rizine pahuljice. Daj mu sto mu i inace planiras davat/dajes.

  6. #2406
    BambiDi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    15

    Početno

    Poceli smo s kasicama povrtnim,al ne bih tto nazvala obrokom :/ vise brlja po tome nego jede. Ajd bas cu probat malo toga i navecer dati pa javim.

  7. #2407
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Vidim da tema nije dugo aktivna al uskoro cu je ja aktivirat!

  8. #2408
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    željkice, ista situacija kod mene. Preko dana spava često jako malo, ono zaspi i za 10 min me gleda. Noć nekad zna s 2 buđenja, ali već par puta bila budna po 2-3 sata.
    Noćas se probudila u 2, i do pola 5 smo bile budne, onda ju preuzeo muž.

    Stariji nije jeo, ali je super spavao. Ona super jede, ali spavanje je muka

  9. #2409
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Vrci,moj je danas 5 puta spava po 20 min,veceras je u 9 zaspa i vec se 2 puta probudio,mislim da me ceka opet teska noc.
    Stariji je bio ajme za spavanje ako mi tako bude i s ovim mislim da cu skrenut, znali bi po 2-3 sata bit budni po noci,tek je s 3,5 godine poceo spavat.

  10. #2410

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Pridruzujem se sa svojom nespavalicom! Takoder losije spava nego kada je bila skroz mala..

  11. #2411
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Nocas se probudi,dodem do nje i pocne mi se smijati i pricati. Odmah mi tlak naraste :skartoc:
    Al ajd, kakala je, jela i zaspala, samo sat vremena trajalo

  12. #2412
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Uf Vrci znam kako je kad tlak skoci!
    Moj se budio za jest u 22,pa u 1 i onda opet oko 3 pa je oko 4 pocelo stenjanje napinjanje,neznam jel to drobic ili sta?pa opet jeo oko 6:30 ,neznam nekako mi se čini da cesto jede,svako koliko vasi jedu?

  13. #2413

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Moja odspava prvu turu u komadu od 22.30 do 1.30-2, i dalje jede svakih sat-sat i pol do jutra. Ne budi se, pocica i nastavi. Ja sam za sad zadovoljna. Kuc, kuc...

  14. #2414
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moja za inat spava vec 2 i pol sata. U medo odjelcu i s kapom na glavi,kak smo dosle iz setnje .
    Sad je zadnje jela u 8, ima da posizi od gladi kad se probudi

    Al moram priznat da jos nema neki raspored, pogotovo za noc. Krenula je s njim, pa se sve poremetilo kad je bila bolesna,inhalacije i sve. I sad se jos trazi

    Inace je pocela jesti svaka 3h, al nekad zna na 2h. A prvi nocni san bude i po 4, jucer cak 5.
    Al ona je na ad-u

  15. #2415

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Da, moja dobije cca pola obroka ad-a prije spavanja, zato valjda potegne malo dulje taj prvi san.

  16. #2416
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Da, moja dobije cca pola obroka ad-a prije spavanja, zato valjda potegne malo dulje taj prvi san.
    Da ja sam svome sinoc dala oko 20
    jest moje mlijeko vjerojatno je zato u 22 vec bio gladan ,jer inace tek oko 1-2 jede.

  17. #2417

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Mojoj se stalno mijenja..na pocetku se budila svakih 3h..
    Onda je imala period da prvi san potraje 4h pa budenje svaka 2h..
    A sad vec mj i pol dana budenje svaki sat (nekad i cesce). Nekad bude bolji dan ali u pravilu jakooo puno budenja iza kojih ja vise ne uspijem zaspati. Pikusala sam joj dati ad al ga nikako ne zeli :/

  18. #2418
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Bebe na adu se isto bude. Nije puno lakše.

  19. #2419

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja se nadam da je statistika na mojoj strani. Nakon dva nespavaca, trece bi.moralo bolje spavati

  20. #2420
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja sam koma jutros i lose volje

  21. #2421
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mi ne znamo sto se dogadja. U pocetku je normalno spavala, zadnjih par dana je totalna katastrofa, u medjuvremenu podnosljivo uz grceve, prestraseni smo i preumorni.
    Ona ima 5 tjedana i 3 dana, ako u 24 h skuca 8 sati puno sam rekla. Zaboga, sto se dogadja?! Je li se ikome to desilo?
    Cendava je, spava joj se, ali ne moze zaspati. Evo je sad meni preko ramena, zaspala je, ali vjerojatno na par minuta. Prije toga na meni na 15-ak minuta, pa se trzne, pa prdne i pocne vristati.
    Dok nismo pronasli odgovarajuci AD (ne smijem dojiti), muku smo mucili zatvor/proljev/ tvrda stolica/ grcevi.
    Je li moguce da ju muci probava, potise nego kad su bili grcevi, ali da je toliko uneredi?

  22. #2422
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ma i moj spava lose a prije je stvarno ok spava par sati po 2-3 puta,a sada po 20 min,i naravno da je grintav. Zaspe i nakon 20 min se probudi kao da se pripadne,neznam zasto.Nocas je jeo svaka 2 sata sta je puno jer je na ad,maloprije kakio i stolica mu zuto-zelena??
    Optimist jel joj dajes sta za grceve?

  23. #2423
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ma i moj spava lose a prije je stvarno ok spava par sati po 2-3 puta,a sada po 20 min,i naravno da je grintav. Zaspe i nakon 20 min se probudi kao da se pripadne,neznam zasto.Nocas je jeo svaka 2 sata sta je puno jer je na ad,maloprije kakio i stolica mu zuto-zelena??
    Optimist jel joj dajes sta za grceve?

  24. #2424
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Espumisan, Linex, caj od komoraca, a od sinoc kombinaciju komorac/anis/kim.
    Ali vise nisam sigurna jesu li grcevi, ne grci se kao prije dok joj je stolica bila tvrda/rijetka (razni AD).
    Stolica je sad ok.
    Koliko tvoj sati spavanja skuca u 24 h?

  25. #2425
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    I ja dajem Espumisan al sad samo po noci da vidin oce li manje stenjat napinjat se jer po danu nema vise grceve.
    Koje mlijeko koristia sad?
    Sinoc je zaspao u 22 i jutros do 7:30,s tim da je u 1,3,5 jeo ,u 6:30 se probudio pa sam ga malo nosila i zaspa je do 7:30.i od tad je odspava jedanput 20 min .sve je to malo

  26. #2426
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mislim da ne smijemo pisati o AD-ima, ali ono koje je jela u rodilistu, a pocinje na slovo h. Tamo joj je stolica bila ok, kad smo dosli doma htjeli smo kao kvalitetnije ad pa se vratili na ovo.
    Tvoj i skuca nesto spavanja za sebe, tebi je koma, ali ova moja spava stvarno premalo i za sebe Bojim se je li joj tako malo spavanja radi stetu? Ne znam kako joj pomoci. Normalno jede, pisa, kaka, ped. bi me vjerojatno vratio kuci da je to takva beba.

  27. #2427
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    A i ne znam koliko taj Espumisan pomaze.
    Sve sam pomisljala da je skok u razvoju, ali ne jede vise u odnosu na prije cca tjedan dana.

  28. #2428
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Koliko ml vam jedu?

  29. #2429
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    A neznam ni ja ,on je prije znao po 4-5 sati u komadu odspavat po noci, al ovo sad je ajme velik je ima 7 kg i 2 mj ,trebao mi smanjit nocne obroke. Pa kad netko kaze da djeca na ad bolje spavaju ,nije istina.ja mu kombiniram al ista je stvar.Jucer sam ga cijeli dan uspavljivala .
    Jel voli bit u kolicima?

  30. #2430
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Vrci,kako kad nekad 80 ml nekad 120.

  31. #2431
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Moja jede 8 puta, prosjek 70, kako kad.
    Zadnjh par dana jako grinta, place, ne voli nista. Inace onih par dana sto je bilo lijepo vrijeme je uzivala u kolicima, prespavala bi viznju, ali je sad ruzno vrijeme i ne mogu zivot provesti gurajuci kolica.
    Sad cim ju spustim da spava, trzne se i gotovo. Cmizdri od 4 ujutro uz vrlo kratka spavanja na meni.

  32. #2432
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moja jede po 120ml svaka 2-3h. Sad pocela i po 3-4 imati razmak,pa trazi 150ml. Al isto ima noci da trazi na 2h i ne pojede sve
    Nocas sam joj dala dudu kad se meskoljila (stariji upao usred noci u suzama) i nakon nekog vremena se smirila. Pa ne moze se na 2h natrpavat tim mlijekom

    Zadnjih par tjedana kaka usred noci, to nas dodatno razbudi

  33. #2433
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Vrci, koliko tvoja skupi sna u 24 h?

  34. #2434
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja imam osjećaj da je moj stalno gladan.
    Vrci to je super kad je takav razmak ,tako bi trebalo i bit da povecaju dozu.

  35. #2435
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Vrci, koliko tvoja skupi sna u 24 h?
    Kako kad. Ima dane kad je 8-10h, onda je par dana ok,pa onda opet malo
    Zato kazem,nikakav ritam, ne mogu nista procijeniti kako bude

  36. #2436
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Cure, ovo je takva faza ne spavanja. Moja bi prespavala cijeli dan da lezim kraj nje i dajem cicu cim se promeskolji. Posto to ne mogu spava po 20 min. Na baby gimu izdrzi 10 min maksimalno i onda se nosi. Jedino sto voli osim cicanja je luftanje guze. Onda se cak i smije i prica. U kolicima vristi tako da uvijek imam nosiljku u pricuvi. Ali nekad nista ne pomaze osim cice, pa sam je vec dojila u kaficu , na klupici, na Trgu bana Jelacica.... Biti ce bolje sto su stariji

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  37. #2437
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    O da, cim je lose volje - skidanje i evo osmjeha

  38. #2438
    Hadasa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    324

    Početno

    Mi smo još mali i tek u četvrtak imamo mjesec dana,kombiniramo ad s cicom i izdajanjem,uglavnom smo sad na pola pola.Jednu curu mi ipak više muče grčevi,po pola sata mi se jadna kvrči i plače,druga nekako bolje podnosi više prducka i samo se smije. Još smo na svaka tri sata otprilike,mada dok sisaju gladne su već za 2,5 čak nekad i 2 sata , a u noći nekad znaju se buditi i nakon 3,5 , čak i 4 sata . Kroz dan su uglavnom prijepodne dosta budne, popodne dosta spavamo i iza kupanja smo više razbuđene nego spremne za spavanje...ali mama uspije odspavati 6 sati i uglavnom nam je to dosta ..Najgore je dok se naizmjenece bude,svaki sat jedna,onda sam budna skoro čitavu noć...
    Optimist i mi koristimo taj ad,mislili smo mijenjati ali nećemo ništa do prve kontrole kod pedijatra.I mi smo se počeli voziti vani i uživati i onda opet ovo glupo vrijeme.
    Jedino što mene brine je u zadnja dva dana samo jedna stolica dnevno ( doduše obilna,ali ipak) dok piške nakon svakog hranjenja.

  39. #2439

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Hadasa, i moj malac je od rođenja škrt sa stolicama, tijekom 1 mjeseca je isto imao 1x dnevno, sad sa 5 mjeseci je jednom svaka 4 dana. Ali stolica mu nije nikad bila tvrda već lijepo pastasta i nikad nije djelovao kao da mu to stvara nelagodu ili bol. Cura je druga priča, evo danas se već 3 puta usmrdila.
    I mi kombiniramo ad i dojenje.

  40. #2440
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja bih izbacila Espumisan.

    Jeste li citale sadrzaj na kutiji? Stvarno je prepuno nekakve kemije, ukljucujuci i umjetne okuse. Kod dojenih beba, najcesce izaziva probleme, a ne znam zasto bi kod djece na AD-u bilo drugacije.

  41. #2441

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Hadasa ja mislim da je jedna stolica dnevno super pogotovo ako piski.
    Vidim da nas je na ovoj temi puno s one teme gdje smo se druzile kao trudnice. Cestitam svima na bebicama. I nadam se da cete se naspavati prije nego ja haha

  42. #2442
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Maleni ima zelenu stolicu,jucer i prekjucer nesto malo a jutros dosta,neznam zasto??

  43. #2443
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Maleni ima zelenu stolicu,jucer i prekjucer nesto malo a jutros dosta,neznam zasto??
    Možda se nagutao zraka. Tako su meni rekli jer moj je hlapljiv i naguta se zraka i bude mu zelenkasta stolica

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  44. #2444
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jutros ustali u 7 od tad odspava 20 min i naravno da je grintav i stalno place,mozda mi bude lakse kad se pojadam!

  45. #2445
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moja sinoć išla spavati u 0:30 Bila budna od negdje 15 sati, sa drijemanjima od 10-20 min oko 18:30 i 21

  46. #2446
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ajme Vrci prava je nespavalicai kad je ustala jutros?,moj je sad odspava 2 sata u komadu ja u soku e kad bi tako opet.,mislim da je to bilo slučajno.

  47. #2447
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    U 8. Ali u 7 je uletio stariji pa do 8 nije baš mirno spavala kad ju je djelomično probudio

    No ajd, moram priznati da je zato imala samo buđenje u pola 6.
    Evo sad spava.

    Skužila sam da ona radije spava ujutro/rano poslijepodne, pa je kasnije popodne i navečer dulje budna.
    Ko i stariji ,taj prije 21:30 nije uspavan da se na trepavice postaviš. Kad je on bio mali isto je jedno vrijeme oko 23 išao spavati, što god pokušavali

  48. #2448
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nocas pocelo budenje i hranjenje od 23 ,i tako svaki 1,5-2 ,neznam sta mu je bilo ,stalno je gladan jer cujem da mu se drobic puni ,koma!

  49. #2449
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    On je velika beba roden je sa 4150 prije 15 dana na pregledu imao je 6800 ,jel moguce da je gladan?

  50. #2450
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Željkice, šaljem zagrljaj... trenutno nisam za ovu temu jer je malena zadnje 2 noći prespavala Prekjučer od negdje ponoći do 8 (po novom vremenu), a noćas je jela u 23 sata i spavala do 6:40, pojela i opet spavala.
    Znam da neće trajati, ali trenutno uživam dok mogu.

    Ona sad jede po danu svaka 3-4 sata 150ml, nekad manje. Po noći prođe dulje, ali isto slisti 150ml (to je 150ml vode + ad, pa ispadne više).

    Što se tiče da je velik i gladan, po tome bi se i starije bebe tako budile jer su isto gladne kad su veće, što ne? Ne znam zapravo. Moja je sad negdje na pet i pol kila, ali me malo frka jel joj to dovoljno hrane. Strah me da ne uspori prirast.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •