Stranica 4 od 59 PrviPrvi ... 234561454 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 2920

Tema: Ne mogu vise ne spavati!

  1. #151
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Citiraj smajlić prvotno napisa
    Tješi me da ću za 10 godina vjerojatno spavat od 23-5,30 u komadu.
    Osim ako neces budna u sitne sate cekati da ti se kci tinejdzerica vrati iz provoda...

  2. #152

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    202

    Početno

    Ma ja se samo nadam da ima budjenja i budjenja. Npr. budjenje kad ti dijete uskoci u krevet cini mi se mila majka prema ovome kad ga svakih 15 min. treba dici iz kreveta i nositi jer dreci da bi cijelu kucu probudio. Dakle, 'pristajem' i na 3 god, samo da bar malo krene na bolje...

  3. #153
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Citiraj ovca_i_janjad prvotno napisa
    Citiraj Olivija prvotno napisa
    Citiraj Mukica prvotno napisa
    u medjuvremenu mi je palo na pamet da je to sve normalno
    djeca su u biti mali ljudi
    ko i mi
    a ima nas svakakvih
    i onih sto krme po cijelu noc bez problema (tu racunamione koji mogu zapsati bilo kad i bilo gdje)
    i onih sto nikako ne mogu spavati jer im stalno nekaj smeta (i koji mogu spavat samo u svom krevetu ili samo pod specijalnim uvjetima tipa samo na svojoj posteljini i tak to...)
    X

    Eno se tamo žalim da G1 ne mogu strpati "na vrijeme u krevet" i furtom mi ide kasno spavati i voli ujutro otegnuti, ali taj kad zaspe mogu i topovi pucati pored njega neće se probuditi. S vermena na vrijeme doziva nas po noći no na svu sreću to hendla MM. Jer meni G2 ne da: on obavezno čuje brata i probudi se. Također, G2 - ide s kokošima u krevet i tako se i budi. Samo čim se ja mrdnem evo ga, traži me i njurga, doziva.

    znači i tvoji se međusobno bude
    Stariji se kod bake probudio uplakan (fali mu mama) i guess what: u isto vrijeme se i mali rasplakao :? (malo prije no što je telefon zazvonio)

  4. #154
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Samo da prijavim napredak: otkako sam odustala od svih metoda, odjednom bolje spavamo - imali smo cak noci gdje se u komadu spavalo od 21 do 5, cak i 6, sto je nezapamceno u nasoj novijoj povijesti...
    No, uglavnom se, nakon sto zaspi, zna buditi tipa u 22, pa u 23, ili tako nekako, ali onda uglavnom (za sad) odspava do cca 3, pa onda do cca 5, a tada je uzmem k sebi u krevet i pristekam na cicu da barem nekako produzimo do 6.30, 7, kad slijedi konacno budjenje.
    Uglavnom, ja zadovoljna, s 3-4 h odspavana u komadu osjecam se regenerirano u odnosu na ono prije.
    Inace se uspavljujemo na najgori moguci nacin, tako da doslovce odrveni na cici...
    Kako i zasto je nastupila promjena - pojma nemam. Do kada ce trajati - isto nemam pojma...

  5. #155

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Citiraj GrgurovaMama prvotno napisa
    kad ovo pročitam...odmah mi je lakše- nisam jedina!!! mi se ponekad budimo svakih sat a ponekad odkmi i neku rundu od 3 sata...ili sam ja toliko umorna da nisam ni svijesna bezbrojnog buđenja...a čitala sam neki topic od mame koja se brine da joj beba previše spava...aaaaaaaa...dajte nama malo te brige!!! ovako kaže moja frendica...taman kad ti počne spavat prek noći, stiže nova beba!!!
    Ja sam to rekla. Nedaj bože nova beba,poludjela bi

  6. #156

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    pridružujem se vama, patnicama... ovo je postao pakao...
    od kada je prije cca mjesec i pol navukao E.Coli i bio buban, nikako ne spava... prije se budio nakon cca 3-4 h i onda bi nastavio još 3-4 h i nekad do 11-12 ujutro (od cca 22.30-23).. sada? zaspe u 22.30 (probala sam ga stavljati ranije uz rituale, ali neće pa neće) budi se u 23.10 plačući, onda ga nosikam jer kad ga spustim plače (jučer 4 x sam ga dizala jer bi se opet uskpomešao i počeo okretati i plakati), onda oko cca 1, uvalila dudu, onda u 2 pa u 4 (nekad opet u 3 bude) pa u 5 pa u 5.45 pa u 7... NE MOGU VIŠEEEE!
    Vjerujem da to "poremećeno" spavanje ima nekakve veze s bolešću, još je i atopičar pa se zna češati, ali stvarno ej nepodnošljivo...
    savjet?

  7. #157
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    pridružujem se vama, patnicama... ovo je postao pakao...
    od kada je prije cca mjesec i pol navukao E.Coli i bio buban, nikako ne spava... prije se budio nakon cca 3-4 h i onda bi nastavio još 3-4 h i nekad do 11-12 ujutro (od cca 22.30-23).. sada? zaspe u 22.30 (probala sam ga stavljati ranije uz rituale, ali neće pa neće) budi se u 23.10 plačući, onda ga nosikam jer kad ga spustim plače (jučer 4 x sam ga dizala jer bi se opet uskpomešao i počeo okretati i plakati), onda oko cca 1, uvalila dudu, onda u 2 pa u 4 (nekad opet u 3 bude) pa u 5 pa u 5.45 pa u 7... NE MOGU VIŠEEEE!
    Vjerujem da to "poremećeno" spavanje ima nekakve veze s bolešću, još je i atopičar pa se zna češati, ali stvarno ej nepodnošljivo...
    savjet?
    maya izdržat ćeš ti to!ne mora biti da je vezano uz bolest, ovi naši nespavači, kako si vjerojatno i čitala, obično imaju najgoru fazu od 6 mjeseci na dalje.meni je pomoglo da malo spava uz tatu (inače spava sa mnom). tata nije skakao na svaki njihov trep, pa su to nekako prihvatili

  8. #158

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    od 6.mj. nadalje?!? do kada? šmrc...

  9. #159
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    danas M. ima točno 18 mjeseci i danas je PRVI PUT prespavala cijelu noć
    :D :D :D


    od 22,30-8,30 :D


    ja sam se, naravno, budila u 2, 4, 6, 7, 8 kako se inače ona budi


    ali, prvi put od kad sam mama, mogu konačno reći da sam se naspavala :D

  10. #160
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    bravo puntice :D
    točno se sjećam tog osjećaja (sa 20 mjeseci). ja ko zombi gledam u noć a dijete blaženo spava

  11. #161
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Da se i mi prijavimo među nespavače. Već mjesec i pol je pakao. Kao novorođenče nije imala grčeve (valjda sada sve nadoknađuje, ne s grčevima, već s nespavanjem) i znala je noću odspavati i 6 sati u komadu. U zadnje vrijeme se budi i 10-ak puta noću (buđenje svakih pola sata do sat). Hoće samo svoju ciku u blizini. Ja uskoro idem raditi i bojim se u kakvom ću stanju biti na poslu. Ovako po kući hodam kao zombi. Željna sam se naspavati barem nekoliko sati u komadu.

  12. #162

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    meni je isto ovako kad su zubi u pitanju..

  13. #163

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    A valjda su i nama zubi krenuli? Iako mi to govorimo već dva mjeseca svaki put kad se budi češće, bude kenjkava, manje jede, više jede....
    Zadnjih tjedan dana je koma... Počela se vrtit i bacakat po krevetu i to ju svaki put razbudi. I nema dude, ona ju samo dodatno raspi..., ili cica ili urlanje. Dam joj cicu, povuče dvaput i zaspi dalje.
    Bed mi se žaliti kad vidim da kod nekih beba ne prolazi ništa osim dizanja i uspavljivanja na rukama, ali umorna sam od tog konstantnog buđenja Osjećam se kao eksperimentalni kunić u laboratoriju za spavanje, i to onaj koji je loše prošao pa mu brane san :podočnjaci:

  14. #164

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    da..to je to..nama je jednako sa zubima isto se baca po krevetu s tim da ja nosam..prednost je sto moze i muz uspavljivati a mana je vec veca tezina bebe pa nije lako..frendica mi je preporucila homeopatske kuglice chamomilla pa cemo vidjeti jel to pomaze..calgel i dentinox 0 %

  15. #165

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    mojoj malenoj chamomilla pomaže. ali treba se posavjetovati s homeopatom na koji način dozirati i kada. na kutijici piše 3 x dnevno po 3 kuglice, ali to nije potrebno. svojoj bebi dajem dvije kuglice prije spavnja i puno bolje spava. ali isto muku mučimo sa spavanjem uf! ali ja mislim da je to to tako kod 90 % beba. rijetke su te koje spavaju bez čestih buđenja. naručito u periodu kada propuzavaju, kada im izbijaju zubići...

  16. #166

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj ini prvotno napisa
    mojoj malenoj chamomilla pomaže. ali treba se posavjetovati s homeopatom na koji način dozirati i kada. na kutijici piše 3 x dnevno po 3 kuglice, ali to nije potrebno. svojoj bebi dajem dvije kuglice prije spavnja i puno bolje spava. ali isto muku mučimo sa spavanjem uf! ali ja mislim da je to to tako kod 90 % beba. rijetke su te koje spavaju bez čestih buđenja. naručito u periodu kada propuzavaju, kada im izbijaju zubići...
    Vjeruj mi, moja četverogodišnjakinja nit' propuzava, nit' joj rastu zubići - pa se budi. I ova od 19 mj. - identično! :/

  17. #167

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Zaboravila sam napisati da obje cicaju po noći.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Ma ja ne znam jesu li mojoj krenuli zubići, pa mi je glupo davati išta, bilo to i na homeopatskoj bazi.

  19. #169

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    ovca_i_janjad :shock: :shock: :shock:
    svaka čast! pa kako možeš? spavas u sredini? to se zove ulog u djecu.

  20. #170

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj ini prvotno napisa
    ovca_i_janjad :shock: :shock: :shock:
    svaka čast! pa kako možeš? spavas u sredini? to se zove ulog u djecu.
    Jednom ću malo opširnije naisati cijelu povijest nespavanja moje Neve. S rođenjem Zore stvar je, mislila sam nepovratno, otišla k vragu. Ali kada je Neva napunila tri godine počela je buditi se tek dva do tri puta na noć što je bilo predivno - pod uvjetom da ne spava poslijepodne. No problem je što je ona često neispavana i zaspe neočekivano na podu, na kauču, na stojećke, na tuti. Najgori je dio taj njen nevjerojatan ritam; ne spava joj se poslijepodne niti želi zaspati, zatim ipak zaspi u 18h, spava tako čvrsto da je ne možemo probuditi, zatim se probudi u 21h i budna je do zore. Takav je bio dobar dio između druge i četvrte godine. Stvari ipak idu nabolje - jednu noć u ovom tjednu je prespavala čitavu, slijedeće već nije, ali doći će to - jednom. Ona je takvo dijete.

    I ne znam je li to ulog u djecu - ali meni je tako najlakše. Svaki pokušaj discipliniranja njezinog nespavanja rezultirao je još gorim nespavanjima, tako da sam u jednom trenutku stvar prepustila njoj, Od tada spava ipak mirnije, uz pokoje cicanje.

  21. #171
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Citiraj ovca_i_janjad prvotno napisa
    No problem je što je ona često neispavana i zaspe neočekivano na podu, na kauču, na stojećke, na tuti. Najgori je dio taj njen nevjerojatan ritam; ne spava joj se poslijepodne niti želi zaspati, zatim ipak zaspi u 18h, spava tako čvrsto da je ne možemo probuditi, zatim se probudi u 21h i budna je do zore.
    E kako mi je to poznato! Gabi nije baš budan do zore, ali onda ode spavati jako kasno, pa se ujutro kasno probudi i sve opet iz početka Jedva čekam da ga opet stavim u vrtić (definitivno je bolje kada ima neki ritam) iako mi ga žao buditi ujutro... I opet je cijelo ljeto s nama u krevetu, a već je krasno spavao u svojoj sobi.
    A Gregor mi je opet u milijun cicanja fazi, tak da su podočnjaci do koljena...

  22. #172

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    ovo više nije normalno... stalno imam neke izgovore, puzanje pa možda su zubića pa možda...?!? ali definitivno je teško izdržati. uspavljujem ga na rukama (ok, krivo, bolest nas je prije mjesec i pol' na to nagnala i sad nikako da ga odviknem) i zaspe oko 22.30 skoro svaki dan. onda buđenje DOSLOVCE svakih sat vremena (23.45, 00.40, 01.50, 3.00, 4.10, 5.00, 5.45, 6.35, 7.30) ja sam LUDA!!! napominjem: njurga, ako ne reagiram, plače unatoč tješenju sa strane... počinje se posjedati i puzati, mislim da ne idu jš zubići

  23. #173

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    meni je identicno..valjda je to tako :?
    nocas nisam skoro uopce spavala

  24. #174

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    Citiraj lore prvotno napisa
    meni je identicno..valjda je to tako :?
    nocas nisam skoro uopce spavala
    ma nije to tako, to nije normalno!!! barem ja mislim da nije... koliko ima tvoj/a? od kada vam je tako? jesi probala sve načine ponovnog uspavljivanja?

  25. #175
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    Citiraj lore prvotno napisa
    meni je identicno..valjda je to tako :?
    nocas nisam skoro uopce spavala
    ma nije to tako, to nije normalno!!! barem ja mislim da nije... koliko ima tvoj/a? od kada vam je tako? jesi probala sve načine ponovnog uspavljivanja?
    alen do 20-og mjeseca nije otspavao dva sata u komadu. ni jednom. nekad se budio i svakih sat vremena. psihologica, neuropedijatrica i pedijatrica kažu - granično, ali još uvijek normalno (za razliku od mene koja to više nisam )

  26. #176

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    ovo nije utješno :/
    što se može napraviti?

  27. #177
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    ovo nije utješno :/
    što se može napraviti?
    tješiti se da se to obično događa kod inteligentne djece
    uposliti muževe koliko je više moguće
    priuštiti si mala zadovoljstva, inače prolupaš
    ali nemojte se sad deprimirati, mi smo granični, brzo će to vama prestati, obično traje par mjeseci

  28. #178

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    pa nemam pojma sto da ti kazem..situacija kod nas je ovakva:
    do 5 i pol mjes. je spavala s nama u krevetu prikopcana po cijelu noc :/ , imala je grceve i nije islo drukcije..na jedvite jade sam je uspjela nauciti na spavanje u kinderbetu i to je htjela iskljucivo na trbuhu..spavala bi cijelu noc uz recimo 2 budjenja za cicanje a pred jutro bi bila kod nas u krevetu zadnju turu..i sad od mora unazad mjesec dana spava jako nemirno..prva 3 sata odspava ok a onda se pocne stalno buditi..vrti se po kinderbet, pa je uspavam skakutanjem pa ponovo, pa na cicu, pa skakutanje, pa odspava pola sata pa sve ispocetka..kad je prebacim u nas krevet nije nista mirnija, vrti se po cijelom krevetu :/ prije 4-5 dana joj je izasao prvi gornji zub (desni su bile natecene mjesec dana bas jako) i sad se bijeli druga jedinica..ja nekako to tumacim zubima..jel ima tko slicno iskustvo? iskreno se nadam da su te jedinice najgore i da se slj. nece osjetiti toliko..

  29. #179
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj lore prvotno napisa
    iskreno se nadam da su te jedinice najgore i da se slj. nece osjetiti toliko..
    ne bih te voljela ubiti u pojam, ali...samo se ti tješi

    ja sam tražila razloge u zubima, u grčevima, u promjeni vremena, u punom mjesecu u svemu što mi je padalo na pamet. i tješila sam se da kad prođe ovo ili ono moje dijete će konačno spavati.

    od prvog dana nije spavala. negdje sa 6 mjeseci se ustalio ritam: odspavala bi do 1, pa ponovo do 3, pa do 4, 5, 6, 7, 8... Budila se svakih sat vremena, i to kad je sve bilo u redu. kad je neki zubić izlazio znala se buditi i po 3 puta. ja sam bila luda da luđa nisam mogla biti. kad sam počela raditi bilo je još gore jer je primijetila da nestanem iz kreveta e onda nije htjela uopće spavati od straha da ne odem :shock:

    prva prospavana noć je bila od9.-10.8.2009. točno na dan kad je navršila 18 mjeseci. odspavala od 22-6, idući dan do 7. I tako par dana. onda se opet par dana budila 2-3-4-5 puta i sad opet spava do jutra.


    vidjet ćemo kako će biti kad krene u jaslice :/

    uglavnom, niste same. ima još puno beba nespavača. znam da nije neka utjeha, ali proći će

  30. #180

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    to stvarno nije utješno...
    ja se nadam, obzirom da smo mi stvarno super bili krenuli, da će se povratiti taj stari ritam (khm?!!?) do 6. mj. sve je bilo ok, max 2-3 buđenja za papanje, sada pakao...

  31. #181
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Nas muči zubić zadnjih pet dana.
    Ovaj zubić nikako van i nešto je zaista puno muči, šesti po redu, prije toga pet izašlo bez problema.
    Preko dana spava jako malo, trzne je bol i probudi se pa neće više da zaspi, navečer spava cijelu noć, ali kasnije zaspi, tek kad je zaista iscrpljena pa valjda tako čvrsto zaspi da ne osjeća zubić.

    Uh...teško je kad ne spavaju :/

  32. #182

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    da li je netko koristio Vita Calm kapi?

  33. #183
    Achan avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    188

    Početno

    Bok Maya_78 evo i mene sa malim atopičarom. I ja se pitam koliko je to normalno. Stavim je spavati oko 8 i po i zaspi odmah, bez nošenja bez ičega. Često se probudi za oko pola sata, pa opet za 20 min, ali ja uskočim sa tapšanjem i smiri se. Ali poslije 23, kada i mi dođemo u krevet (ha ha ha, lažem obično dođem već u 22 jer sam krepana), krene... Mahnito lupanje nogicama u podlogu i u rešetke kreveta, češanje u podlogu, vrtenje na sve strane, ako krene i rukicama na lice ili izbaci dudu i plače ili ako je dudu već eliminirala plače jer se lupa rukama po licu. Onda je uzmem ukrevet i pokušavam smiriti, ali nema šanse ona je u stanju cjelu noć lupati nogama u sve oko sebe, čak i dok spava ili u polusnu. Ako je nosim i ljuljuškam smiri se, ali čim je vratim u krevet (bilo koji) odmah se sve nastavlja.
    Prije sam si govorila da je to jer je svrbi dermatitis na nogama, ali sada su joj nogice OK. Onda su bili zubići, sad su joj prva dva donja izašla. Ali počinjem brinuti, da li je stvarno moguće da tako jako lupa nogama?
    Da li još koja mama ima iskustvo da tako lupaju nogama, i što su vam rekli?
    Inače, ona i po danu dosta lupa sa tim nogicama na sve strane. Da li da brinem ili je to jednostavno tako?

  34. #184

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    Achan, evo baš sam se požalila jednoj prijateljici, ovaj moj nije normalan s tim spavanjem, a sad smo u DOBROJ fazi!!! šta će biti kad opet krene?!?
    isto, zaspe i onda buđenje za cca 2 h i ostaje budan cca 1.5 h, okreće se, dubi na glavi, lupa me nogama (i po danu to radi, po 50 x u komadu, to mu je valjda fora), zaštitila sam sve stranice kreveta pa sad nema ni zraka, oko 3 ga prebacim kod nas i onda slijedi ovo što sam gore napisala... ma pakao. i ne nazirem kraj,,, nije toplina, nije (toliko) češanje (iako se probudi nervozan pa češe glavu, ali tako i po danu svaki put kad je nervozan, neovisno o stanju kože), zubi nama još nisu izbili, ali kvragu! onda je to već 2-3 mjeseca, a sumnjam... ok, propuzava pa se to može smatrati faktorom, ali šta je previše, je previše...
    i tako, nakon 2 ili 3 epizode skakanja i vrćenja po krevetu koje traju cca 1 h, 1.5 h, budi se (i mene) u 7.30!!!! (jesam spomenula da "zaspe" 1.put u 22.30-23?)... daj Bože da što prije završi ova faza ili meni snage da izdržim sve te faze...

  35. #185
    Achan avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    188

    Početno

    Maya_78 vidim da imamo baš identičnu situaciju (moja zaspi ranije ali me izbaci iz kreveta između 5 i po i 6 i po).Nije neka utjeha ali iskreno malo mi je lakše kad vidim da ima još djece sa istim problemom. Ja sam se počela brinuti da nije neki problem koji se krije iza svog tog lupanja.
    Kad znam da nije nešto ozbiljno, neki zdravstveni problem, onda se lakše nosim sa svim tim, a lakše i nju nosim noću dok je uljuljkujem
    Veliki

  36. #186
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Citiraj Achan prvotno napisa
    Ali počinjem brinuti, da li je stvarno moguće da tako jako lupa nogama?
    Da li još koja mama ima iskustvo da tako lupaju nogama, i što su vam rekli?
    Inače, ona i po danu dosta lupa sa tim nogicama na sve strane. Da li da brinem ili je to jednostavno tako?
    I moja curica lupa nogama, nekad bas jako, ako joj se nadjem na putu bas zaboli, ali ona to radi kad je ljuta. Pocela je to negdje s 5 i pol mjeseci u svom kreveticu i to je bio znak da se zeli premjestiti kod nas. Pa smo je premjestili. Sad nocu ne lupa (nego se budi 100 puta i nece zaspati bez sikice, jaaako rijetko je uspijem s dudom i grljenjem uspavati). Ali lupanje je tu. Kad je u kolicima pa ne moze lupati onda stisne sakice, gleda me u oci i kao stisce zube (dva zuba i desni ), ma preslatko nesto kako se to moje dijete ljuti.

  37. #187

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    Citiraj Achan prvotno napisa
    Maya_78 vidim da imamo baš identičnu situaciju (moja zaspi ranije ali me izbaci iz kreveta između 5 i po i 6 i po).Nije neka utjeha ali iskreno malo mi je lakše kad vidim da ima još djece sa istim problemom. Ja sam se počela brinuti da nije neki problem koji se krije iza svog tog lupanja.
    Kad znam da nije nešto ozbiljno, neki zdravstveni problem, onda se lakše nosim sa svim tim, a lakše i nju nosim noću dok je uljuljkujem
    Veliki
    da, lakše je, ali nije utješno
    radije bih da mu to nije obrazac ponašanja i da znam kako to "riješiti"
    za sada se trudim prihvatiti činjenicu da moje dijete ne spava. NE SPAVA. ili jako loše spava. kako god. i to dijete mame spavalice... uh!! nema gore kombinacije.

  38. #188

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    kako uspavljujete svoje nespavače?
    unatoč rutini, svejedno ga je sve teže i teže uspavati... inati se do cca 23.30.
    ako "na silu" nosam, pjevušim, mazim, samo se migolji, bacaka i neće ni da čuje za san
    danas je imao takvu epizodu i po danu, sat vremena plakanja i tresenje jer nije "navrijeme" zaspao tj. postao je nervozan
    ni od umora ne klone ako se više umori
    jednostavno ne zna zaspati
    što ja mogu napraviti?

  39. #189
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    pokušaj ga fokusirati
    ja imam za to jednu vrlo nepedagošku metodu
    polegnem ga, zagrlim i onda mu u uho šapćem koje ćemo sve igračke kupiti. dijete se smiri u roku keks 8)
    a sutra (bar zasad :/ ) se ničeg ne sjeća

  40. #190
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    I mi se u zadnje vrijeme ubrajamo u red onih što se noću non stop bude. Kao mala beba od mjesec i pol dana je znala spavati u komadu do 4 ujutro, a unazad 3 tjedna se budi svaka 2 sata od kad zaspi, a nekad i češće. Nikad ne plače, ali se okreće u krevetiću, cucla prstić ili počne brbljati (gugutati ili što je to već u njenoj dobi). Lupanje nogicama na madrac nam je jako poznato, u sred noći "doooom, dooom" i normalno onda ju samo dovučem rukom u naš krevet, ona cica 10-ak minuta i spava dalje kao da ništa nije bilo. A ja nekad ne mogu zaspati nakon toga dugo vremena i dižem se ujutro kao da me pragazio tramvaj
    No, danas nam je izašao prvi zubić, tako da možda su razlog tome bili zubići. Vidjet ću sad da li će se stanje štogod popraviti kad skroz izbiju...

  41. #191

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    pokušaj ga fokusirati
    ja imam za to jednu vrlo nepedagošku metodu
    polegnem ga, zagrlim i onda mu u uho šapćem koje ćemo sve igračke kupiti. dijete se smiri u roku keks 8)
    a sutra (bar zasad :/ ) se ničeg ne sjeća
    fokusiranje nekad upali, nekad se još više naživcira i počne toliko vrtiti i bacakati da me duša boli koliko se ne može umiriti...

  42. #192
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja došla prijaviti noćašnjih tridesetak buđenja.

  43. #193
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Prva dvojica su mi bili teški nespavači, nikada nismo imali ispod 6-7 buđenja, a sada sa trećim imam sreće jer nekada imamo takve noći, a nekada se budi samo 2-3 puta za dojenje, što znači da se u prosjeku svaku drugu noć odmorim. Nadam se da će tako i potrajati.
    Bila sam u subotu na jednom ročkasu sa klincima i bila je još jedna majka sa bebom, pa krene klasična priča, kako beba spava, kažem dosta dobro, a ona odgovara da je i njena spavala dobro, ali ne zna što joj je, prošli se tjedan skoro svaku noć budila po dva puta... 8)

    Apricot, ženo, pa jesi li živa? :shock:

  44. #194
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Apricot ! Mi smo zavrsili na 2-5 budjenja, ali zadnje koje racunam je pred svitanje i otada se samo gnijezdi s nama u krevetu, svako malo zacendra, pa se pristeka na cicu, pa se okrene, pa mi sjedne na glavu, pa se dere jer nije isti tren ugledao cicu tik ispred nosa... uglavnom, otada vise ne spavam :/

  45. #195
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Samo da prijavim poboljsanje u spavanju - otkako smo cicanje sveli na 2x dnevno i ukinuli uspavljivanje na cici, N. spava oko 1.5h preko dana i od 20.00 do cca 04.00 po noci. U tom periodu gotovo da se ne pomakne.
    Kljucno je bilo uvodjenje reda u cicanje (zbog mog povratka na posao).
    Nije bilo uvijek lako, ali nije bilo ni prestrasno, samo sam se trebala odluciti da je tome kraj. Sad je i N. odmornija i zadovoljnija. To traje sad vec 1.5 mj. i ne vjerujem da je samo faza, a opet - nikad se ne zna, oni su stalno u nekim 'fazama'.
    Eto, uzovat cu dok traje, svaki put kad zaspi, ne mogu vjerovati da tako dobro spava, a mislila sam da smo izgubljeni slucaj i da tome nikada nece doci kraj...

  46. #196
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    uzovat=uzivat

  47. #197
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj Sandee prvotno napisa
    Samo da prijavim poboljsanje u spavanju - otkako smo cicanje sveli na 2x dnevno i ukinuli uspavljivanje na cici,
    možeš li nam malo opisati kako ste to uspjeli?? naročito me zanima NE uspavljivanje na cici...

  48. #198
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Citiraj GrgurovaMama prvotno napisa
    Citiraj Sandee prvotno napisa
    Samo da prijavim poboljsanje u spavanju - otkako smo cicanje sveli na 2x dnevno i ukinuli uspavljivanje na cici,
    možeš li nam malo opisati kako ste to uspjeli?? naročito me zanima NE uspavljivanje na cici...
    I mene ovo itekako zanima,moja cura drugačije ne zna zaspat.
    Polako se trebamo počet pripremat za dan kada ću morat u rodilište,a ona bez sise...Ne želim taj scenarij ni zamišljat...

    Koliko vam je trebalo vremena za to ukidanje???

  49. #199

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    181

    Početno

    Ja moram priznati da i mi imamo od 3 do 6 buđenja noću za sisanje. Meni to nije strašno jer sam skroz navikla. Sama se budim svako 2-3 sata ako me on ne probudi. Podojim i opet nastavim spavati.
    Jedina negativna posljedica je da MM ne spava s nama otkad se on rodio jer ne može podnijeti stalna buđenja pa spava u drugoj prostoriji, šmrc.

  50. #200
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Citiraj Bebinja prvotno napisa
    Citiraj GrgurovaMama prvotno napisa
    Citiraj Sandee prvotno napisa
    Samo da prijavim poboljsanje u spavanju - otkako smo cicanje sveli na 2x dnevno i ukinuli uspavljivanje na cici,
    možeš li nam malo opisati kako ste to uspjeli?? naročito me zanima NE uspavljivanje na cici...
    I mene ovo itekako zanima,moja cura drugačije ne zna zaspat.
    Polako se trebamo počet pripremat za dan kada ću morat u rodilište,a ona bez sise...Ne želim taj scenarij ni zamišljat...

    Koliko vam je trebalo vremena za to ukidanje???
    Zapravo je islo iznenadjujuce brzo - dala sam nam cca 2 mj. vremena, a na kraju smo u 2 tj. uspjeli svesti cicanje na 2x dnevno i ukinuti uspavljivanje na cici, a onda smo jos 2 tj. 'utvrdjivali gradivo'.
    A N. je dijete koje je oduvijek bilo zeznuto za spavanje, uvijek bi tesko zaspala, milijun puta se budila i opcenito bi spavala samo onaj minimum koliko joj treba da ne padne u nesvijest od umora. A cicala je 463 puta dnevno...

    Isli smo polako, da ne 'treniramo' sve odjednom - prvo smo krenuli s vecernjim uspavljivanjem (tj. izbacivanjem cice kao uspavljivaca) i tu je bilo najmanje problema - nakon 2 dana je vec krenulo. Jednostavno bih je stavila u krevetic, tiho bih joj pricala, pjevala, mazila je, grlile bismo se, sve sto sam mogla smisliti a da izbjegnem cicu. Jasno, bilo je plakanja, ali ne prestrasnog - prvi dan mozda 30 min. cendranja, drugi dan cca 15, a treci smo se zagrlile, izljubile i jednostavno je zaspala. Poneku vecer smo znali imati kriza, ali sto se god dogodilo, pravilo je bilo da cice nema - par puta, kad je bila dosta nervozna, bih je dignula iz krevetica, a poslije smo i to izbacili da ne bismo stvorili jos jednu losu naviku. Kupila sam joj i tjesilicu, nekakvog bez veze peseka s kojim spava, i dosta sam forsirala da ga uzme dok spava, a cesto sam koristila i 'shhhhh' kao nekakvu univerzalnu onomatopeju, tako da je kasnije i drugi mogu uspavati za nju poznatim zvukom (a ne da jedan pjeva, drugi mrmlja, treci govori 'sshhhh' i sl.).

    Onda smo krenuli s produljivanjem razmaka izmedju dnevnih dojenja - tu je bilo dosta problema, pogotovo kad smo dosli do nekih za nju uobicajenih vremena cicanja (podne, pa popodnevno uspavljivanje i sl.) - kad nije bilo vrijeme za spavanje, odvlacila bih joj paznju od cice igranjem, nosenjem, setnjom, telkom, pijenjem vode... Kod popodnevnog, tj. dnevnog uspavljivanja znalo je biti dosta gadnog placa, ali ja bih cijelo vrijeme bila s njom i radila isto sto i kod vecernjeg uspavljivanja - doduse, nekad je stvarno bilo koma, pa bih je uzela i nosila, ponekad bi zaspala na meni, ali opet smo radili bilo sto samo da ne zaspi cicajuci. Za dnevno spavanje nam je trebalo cca 7-10 dana. Sad ne samo da super zaspi nego se ni ne budi nakon 30-45 min, vec redovno odspava 1.5h, sto mi je prije bila znanstvena fantastika.

    Onda je na red doslo izbacivanje nocnih nacicavanja - dok smo se uhodavali, nakon sto bih je navecer uspavala bez cicei, kad bi se tijekom veceri/noci probudila, dala bih joj cicu da ne bude previse shokova odjednom. Kad sam procijenila da se vecernje uspavljivanje bez cice ustalilo, presli smo na rjesavanje nocnog cicanja - tu je bilo gadnog placa cca 2 noci, no bilo je udruzeno s nocnim strahovima, za koje smo shvatili da je najbolje da je uopce ne diramo jer smo samo pogorsavali stvar, vec bismo je pustili da se isplace koliko joj je trebalo i sama bi zaspala. Naime, bila bi u takvom bunilu da su nasi pokusaji tjesenja ili razbudjivanja samo rezultirali nevidjenom histerijom, najbrze bi se smirila kad bismo je pustili, a takvo iskustvo su imali mnogi forumasi. Tesko je kad dijete nicim ne mozes smiriti, kada na pola mjesecari, a ti se moras prisiliti pustiti ga... Da nije bilo nocnih strahova, vjerojatno bismo koristili istu metodu kao kod uspavljivanja - shhhh, njezno pricanje, tiho pjevanje, mazenje, grljenje, ako treba nosenje...

    Na kraju smo dosli do toga da spava od 20h do 04h, tada cica i spava jos do 6.30 (ako, nekad i ne, ali to je sve pjesma prema prijasnjem rezimu), a preko dana spava od cca 13.30 do 15h i cica oko 17 (zapravo, popodne dosta cica, svaki cas, ali do tada uopce ne trazi cicu, a ja cu u to doba vec biti doma s posla pa nek' cica kol'ko hoce).

    Otkako smo 'sredili' cicanje, bolje i jede i spava i opcenito imamo neki red, a do tada je bio cisti kaos. I ona je odmornija, zadovoljnija, vidim da joj taj red dobro cini i da sam grijesila sto smo plutali u tom nekom kaoticnom rasporedu gdje sam dala njoj da diktira tempo, a ona ni sama nije znala sto bi i kako bi - zapravo joj je trebalo da je mi 'izvedemo na pravi put' i cini mi se da joj to daje veci osjecaj sigurnosti jer tocno zna sto u kojem dijelu dana moze ocekivati. Da ne kazem koliko smo se mi preporodili - mislim, ja sam 10 mj. bila zombi sa suicidalnim primislima i shizoidnim ispadima i to vise jednostavno nije islo.

    Isto tako, puno ovisi o djetetu, roditelju, okolnostima i kojecemu - treba slusati instinkt, ali opet postaviti neke ciljeve - necu reci da kod nas nije bilo placa i da to ponekad nije bilo tesko slusati, pogotovo jer sam do tada skakala na svaki njen mig i nedajboze da bi imalo zaplakala... Ali, to je bila cijena toga da na kraju sve bude dobro za sve i s tim sam se odmah na pocetku pomirila - zadala sam neke granice koliko dugo cu dozvoliti plac i kod kojeg intenziteta placa cu promijeniti taktiku i dici je na ruke ili nesto, ali dok plac ne bi dosao do te zadane razine, radila sam 'po programu', koji je zapravo kompilacija vise metoda i tudjih iskustava koje sam nasla na forumu, a za koje sam procijenila da bi kod nas mogle fercerati...

    Isto tako, iako nam je do tada u danu i cicanju vladao kaos, nisam sigurna da bismo ranije mogli uspjesno provesti ikakvu metodu, mislim da smo morali sazrijeti i ona i mi...

    Sada se povremeno zna po noci probuditi, osobito oko 01h jer je to bilo najjace ukorijenjeno budjenje, ali sad je samo pustimo, eventualno malo 'shhhh', dodamo joj peseka, i nakon par minuta cendranja spava k'o top.

    Isprike zbog predugog posta, nadam se da cete mozda u ovom opisu naci nesto sto ce funkcionirati i kod vas...

    I zelim vam svima koliko-toliko dobru noc...

Stranica 4 od 59 PrviPrvi ... 234561454 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •