Stranica 50 od 59 PrviPrvi ... 404849505152 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,451 do 2,500 od 2920

Tema: Ne mogu vise ne spavati!

  1. #2451
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Super Vrci uzivaj nek tako i ostane!
    A neznam vise jel mu malo ili ne,bune me te njegove stolice zuto-zelene ,zvat cu popodne pedijatricu i pitat.
    Obroke jos nije povecao.

  2. #2452
    Hadasa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    324

    Početno

    Evo mene,dok uhvatim vremena,pune ruke s dvije cure i još pokušavam nešto napraviti dok spavaju (da se operem,pojedem) . Mi smo još uvijek na 60-90 ad , svaki drugi obrok je izdojeno mlijeko i prije svakog hranjenje pokušavam uvaliti i sisanje,samo je malo problem dok je i druga budne i plače,jučer sam uspjela obje hraniti u isto vrijeme,ali to mi je zbilja malo teže. Mi još uvijek imamo buđenje tri puta u noći,uglavnom uvijek zaspu poslije. Jedna mi curka tako hlapljivo jede,da i dok sisa i dok je na bočici uspije se sva polijati,znam joj vaditi dudu,maknut sisu malo ju smiriti..ali ona navali nevjerovatno,druga cura lijepo smireno jede i dugooo...već mi ruka otpadne,podrigne se i smiri i zna mi onda poslije jako bljucnut,dok mali hlapljivac nikad...Pedijatrica nam je rekla ne povečavati ad do ponovnog pregleda(dok budu 2 mjeseca) više od 120...ali zasad im je dovoljno ovo,mada navečer dok su grčevi imamo trenutke luđačkog nacicavanja. Kako ste vi povečale dozu,sa koliko ?

  3. #2453
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Kad je par puta pojela sve i bila nervozna. Patronazna mi rekla da uvijek napravim po procjeni malo vise,da mala ne ostane gladna

    A i ona nije jedna od onih koje ce pojesti i vise nego mogu pa bljucati. Kad joj je dosta, odgura dudu van

  4. #2454

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Zeljkica, zasto mislis da je gladan? Zbog zelene stolice?

  5. #2455
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Koliko znam,zelena je od oksidacije u crijevima. Nema veze sa gladi,nego zrakom

  6. #2456

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko znam,zelena je od oksidacije u crijevima. Nema veze sa gladi,nego zrakom
    Tocno. Osim toga, stolica gladnog djeteta je jako oskudna.

    S tolikim prirastom, ne cini mi se vjerojatno da bi bio gladan.

  7. #2457
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ma da prirast mu je i vise nego dobar al vidim da je nezadovoljan vec nakon 2 sata place vuce jako dudu ,nikako se smirit tek kad se najede.

  8. #2458
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ne znam sto muci moje dijete
    Jako lose spava. Prvih 10 dana je samo jela i spavala. Onda je pocelo.
    Grcevi i probavne smetnje su znale i znaju trajati od zore do noci. Promijenili smo 3 AD, stolica se napokon unormalila, grcevi ostali. Njeno nespavanje sam pripisivala upravo probavnim tegobama, ali vise nisam sigurna. Jako cesto place, stalno je na rukama, cesto je nervozna, mislim da je nenaspavana. Po noci nesto i odspava, uz 2 budjenja za duuugo hranjenje. Po danu sve skupa mozda 2 h, totalno isprekidano, pocne plakati, meskoljiti se u snu, ponekad prdne pa mislim da je probava i onda bude grintava, nervozna. Sad mi spava na ramenu. Kad je probam spustiti, probudi se. Normalno jede, ali kod nje to duze traje, piski, kaka, nema temp., do sada je super dobila na tezini i duljini, sljedeci sistematski je za 10-tak dana.
    Svi mi govore da se strpim da prodju prva 3 mjeseca i da je sve to zbog nezrelosti crijeva i zivcanog sustava i da ce biti bolje i lakse.
    Pitam se je li to istina. Kakva su vasa iskustva? Mozda se vec pisalo, ali nemam kad citati.
    Za 2 dana ce imati 7 tjedana.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 28.03.2018. at 17:54

  9. #2459
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Da nije tako cendrava, mislila bih da joj je to jednostavno dovoljno sna. Ali ocito nije.
    Nekad u 24 h sve skupa odspava samo 8 h

  10. #2460

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Draga Optimist, proći će to kroz 3 mjeseca ako ne i prije. Ili će se ublažiti. Moj dečko se isto tako patio prva 2 mjeseca, a curka 3 mjeseca. Ona bi plakala od 19 do 1 u noći, zaspala bi na par minuta i onda iz početka. On bi se svako malo noću budio uz grčeve i suze. Stalno su nam po rukama bili.
    Evo ih sad s 5,5 mjeseci u krevetiću od 19:30 do 6 ujutro uz jedno noćno hranjenje. Da mi je netko prije mjesec i po rekao da će tako biti mislila bi da je lud!! Meni cura uopće nije htjela spavati po danu ali kako je odrastala i sazrijevala polako je sve više prihvaćala spavanje i uspavljivanje. Stvarno mogu reći da je puno zadovoljnija i nasmijanija beba.
    Činit će se kao vječnost ali mic po mic će biti lakše

  11. #2461
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Evo nakon par divnih dana, budna od 6, do sad mozda sat sna. Zivcana, cendrava.
    I onda ju mm uspava kad sam sve sredila za kupanje

  12. #2462
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Draga biska, rijeci ti se pozlatile.
    Hvala ti!

  13. #2463

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ja nemam bas rijeci utjehe.. prije sam se tu znala zaliti da ne spavam a nisam ni shvacala koliko nam je dobro bilo.. moja nazalost sto je starija to je sve losije sa spavanjem.. jedino sto je uspavljivanje lakse (bogu hvala na pilates lopti). Budi se non stop za cicanje. Al puno mi je prijateljica dobilo bebu nedavno i uglavnom se svima ustalilo s 3mj pa ce sigurno i tebi.
    Mi ocito nismo te srece

  14. #2464
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Zene jel spavate?
    Kod nas su noci sarolike uglavnom jos uvijek 3 puta jede,koliko puta vasi jedu koji su na ad?

  15. #2465
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ne zelim se ureci, ali ide na bolje. Nocno spavanje je uglavnom od 22-23 do 7 ujutro, budenje za bocicu oko 5, ili 4.
    Ak jede oko 3, onda znam da bude jos jednom do budenja

    Al dnevno spavanje i dalje koma. Pogotovo kad je stariji doma, kao uragan je

  16. #2466
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moj zaspe u 21 i uglavnom ujutro do 7 al uz 3 hranjenja, sljedeći tjedan smo na kontroli bas me zanima sta ce dr reci.Dnevno spavanje je i dalje nikakvo.

  17. #2467

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Zene jel spavate?
    Kod nas su noci sarolike uglavnom jos uvijek 3 puta jede,koliko puta vasi jedu koji su na ad?
    Ja mislim da je to sasvim ok za dijete te dobi, bez obzira na nacin hranjenja.

    Nama su noci ok, jede 2-3 puta. Po danu je teska dok smo same, dok su klinci doma spava ko top

    Spasavaju nas setnje, cim krenemo ona zaspe.

  18. #2468
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jutro! Meni treba jedna jaka kava da me odrzi budnom jako losa noc iza nas svakih sat vremena se budio,koma koma....

  19. #2469
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Zeljkice :grli: moja je po noci sad dobra,al dani znaju bit koma.
    Plus, treci puta u tri mjeseca joj opet curi nos. Poludit cu

    A sto ti radi mali kad se tak budi? Hoce bit budan ili?

  20. #2470
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Trpa rukice u usta gleda,pa mu dam mlijeko popije malo i zaspe i tako nocas stalno inace su noci bile ok uz hranjenje al s razmakom od 3 h,neznam jucer je napunio 3 mj mozda je skok pa je zato bio takav.Tjesim se i nadam se da ce brzo proc ,po danu isto slabo spava jedino van u kolicima.

  21. #2471
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Djeca napokon minimalno plaču. Kričnu povremeno oko pola četiri. Uspijem se nešto i naspavati. Ali dolaze toplija vremena, i prozore otvaram, i počelo je....

    počelo...

    Desetak puta kroz noć pali se i gasi alarm na jednom od auta u blizini. Ja taj zvuk ne mogu podnijeti. Točno osjetim kako mi se zjenice sužavaju, i kortizol počinje šibati venama. Pizdim. I tako jedan za drugim. Zviždi taman toliko da me razbudi, i prestane na taman toliko dok tonem u san, i onda se opet javi.

  22. #2472
    Hadasa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    324

    Početno

    ja imam tako dvije različite cure,sad ne znam da li je to dobro ili ne.Za tjedan dana smo 2 mjeseca,još uvijek kombiniramo ad s mojim mlijekom,jedna voli i sisati,druga nikako. S jednom dva budenja i to se budi meškoljenjem i gugutanjem (da već)druga udri odmah u paničnu vrisku.Jedna može biti popišana i pokakana do sljedećeg podoja druga nikako.Jedna voli kolica,druga rade nosiljku...i sad ti budi pametan...uspijemo odspavati 6-7 sati noću i po danu.Najveći problem mi je šetnja poslije nje su gladne obje kao da nisu jele sto godina,iako odmah poslije klope idemo u šetnju i nema nas maksimalno sat vremena...poslije je ludnica.

  23. #2473
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jucer nije ni u kolicima spavao,pun energije kao da je satima spava,neznam odakle mu,vise ga nista ne hvalim

  24. #2474

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Dal se je koja susrela sa slicnim iskustvom.. naime, bebacica (7mj) se usred noci pokusava okrenuti na trbuh.. ako je pustim, okrene se i digne na ruke (kao da je budna ali i dalje spava) i onda pocne plakati..
    Ako joj ne dozvolim da se okrene..isto pocne plakati jer se zeli okrenuti..i tako svakih pol sata.
    Vjerujem da je nekakva razvojna faza u pitanju.. al iscrpljuje to stalno smirivanje jer je nakon tog plakanja bar 10min moramo nositi da se smiri..
    jel kojoj od vas bilo tako?

  25. #2475

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Moja curica je imala tu fazu tijekom 5 i 6 mjeseca. Prvo se u snu okretala na bok i to je bilo ok. Onda je krenulo okretanje na trbuh i to bi ju svaki put rasplakalo pa sam ju isto uzimala i umirivala. Ja bi ju nosala dok nije baš čvrsto zaspala, onda ne bi odmah krenulo okretanje na trbuh.
    Nakon par tjedana navikla se na položaj na trbuhu i sad tako spava.

  26. #2476
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    I kod mene tako. Okrene se na trbuh, al ne zna nazad pa place il stenje. Mislim da bude lakse kad nauci okret natrag na leda

  27. #2477

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Biska.. a na koji nacin se navikla na taj polozaj? Tako si ju onda vracala spavati ili?
    Moja je do 6.mj spavala iskljucivo na nama na trbuhu (drugacije nije mogla) al sada vise ne zeli i trazi da ju se spusti ali je sada ova neka smijesna faza pocela..
    Vrci..moja se vec 4mj zna okrenuti s trbuha na leda i obrnuto ali problem je sto se u snu okrene i dize na ruke (kao kad se igra).
    Mislim ovo je show stvarno. Nisam vjerovala kada su mi cure pisale da ce stalno nesto novo doci..stalno mislim kako prode jedna faza da ce poceti spavati i onda uvijek novo iznenadenje-da nije tragicno (zbog tog koliko sam umorna) bilo bi komicno.

  28. #2478

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Ne znam kakav joj se klik desio u glavi, vjerojatno je do navikavanja da spava na trbuhu u krevetiću. Jednostavno je počela sve rjeđe protestirati u tom položaju, dizala bi se par minuta i zaspala. Sad je ista priča, samo što se ziba na šakama i koljenima. Većinom uspije sama zaspati, a nekad treba pomoć.
    Inače je jaaako aktivna i u snu puže po cijelom krevetiću.

  29. #2479
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Noćas je dobio temperaturu kaslje i kiše, spavali nista... imate li kakav savjet sta mu dati protiv kašlja jel sta uopće smije ima 5 mj.?

  30. #2480
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Čisti nos s fiziološkom i pitaj pedicu za ovo za kašalj.

  31. #2481
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    željkice, odi kod pedice za taj kašalj pa će ti propisati nešto kad čuje pluća, možda dobijete inhalaciju
    mi smo najčešće dobivali Panatus sirup i on smanji kašljanje, nije nam samo bio problem kašalj kao kašalj nego kad bi on doveo i do povraćanja i onda cijelo noćno buđenje dobije i petu dimenziju

  32. #2482
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kad je prije 2 mj kašljao nije mu dala ništa al sad ima temp, popodne radi pa ću otić

  33. #2483
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Da, bolje otic... tako malima im se zacas slina slije prema bronhima i plucima... u tom slucaju ce ga vjerojatno inhalirat.

  34. #2484
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nije nam dala nikakav sirup samo da mu nos ispirem fiziološkom, temp nema a noć je bila isto loša jako nemiran stalno se vrtio i budio,.

  35. #2485
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kako vase bebe spavaju? Moj se cijelu noć vrti, kotrlja al stalno, neznam uopće kako se naspava.

  36. #2486
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Odlično kada je nitko ne budi. Već sam shvatila da je moram bar malo nanašati prije dojenja inače nema jbn šanse da prihvati cicu. Umorna sam. Spadam s nogu. K tome susjed valjda svakih tjedan dana mijenja police jer se izmjenjuje lupkanje i bušenje.

  37. #2487

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Moja - nelose. Cica 2 put u noci (ono bas jede) plus jos 2-3 puta se pristeka na minutu-dvije. Ne budi se, samo se meskolji. Ne treba je uspavljivati, pocica i okrene se. Ima dva zuba , pozurili su.

  38. #2488
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Da li ste uspjele uloviti neki ritam danju? Kod nas je jedino poznato da može biti budna 2sata. Spava nekad 20 mi n, nekad 3 sata. Ako ostane budna dulje nastane kaos, vristanje i jako ju je tesko smiriti. I cica svaka 2 sata. Nikako da se uspostavi neki ritam. Sad smo i na moru pa mi je nezgodno kad pocne vristati ,a i kad je budna uglavnom cendra. Vec su je prozvali grintavicom tu [emoji16]. Kažu mi da bude bolje kad krene dohrana. Ja jis nisam imala ovako cendravo dijete pa ne znam [emoji16]

    Poslano sa mog SM-N920C koristeći Tapatalk

  39. #2489

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Eci, moja nema nikakvog cvrstog ritma. Spava vise puta dnevno 20-40 minuta, budna je max. 2 sata u komadu, ali nije grintava. Ujutro nakon budjenja dosta brzo opet spava, popodne je vise budna.

  40. #2490

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    L ima jako dobar ritam. Duzi popodnevni spavanac je u 1, navecer u 8. Ujutro i popodne jos corkica kratka od pol sata.
    Dojenja su nam kako kad, sad smo na moru i spavam s njim i pristekava se cesto, doma je znao odvalit noc bez dojenja (10 sati u komadu). Beba za pozeljeti! Ima 2 izvora frustracije - hrana koju ne smije jest i nemogucnost da se ustane

  41. #2491

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Meni je kao i MartiniP..vrlo brzo nakon buđenja opet odspava, popodne je vise budan ali odspava do max 40 min..oko 3-4 spavanja dnevno..a sto se dojenja tiče, u zadnje vrijeme se budi svaka dva sata noću, a danju svaka dva i pol, tri sata

  42. #2492
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Kod nas ide na bolje. Noćas je imala rekord - od 20:30 do 7:50 bez ikakvog buđenja i hranjenja. Doduše do pola 4 se svakih sat-dva il okrenula na trbuh pa u snu nije mogla nazad, il je nešto cvilila. Tako da sam se ja dizala, ali ona odspavala

    Po danu, kako kad. Uglavnom ima 3 spavanca, od čega je samo jedan dulji. Ostalo il po pola sata, il u kolicima, ili kad smo negdje u šetnji/akciji. Isto znam da je budna po 2-3 sata, a dalje, kako kad.
    Jedini standard je da se budi oko 7 i ide spavati do 21 sat.

    Mojoj je najveća frustracija što ne može puzati. Pokušava gmizati, diže guzu, pa se diže na ruke, radi sklekove, kotrlja se... i na kraju pošizi jer uglavnom vidi neku igračku ili nešto što želi, a ne može doći do toga.
    A posjedanje ju nimalo ne zanima, položaj vrtnog patuljka baš ni blizu

  43. #2493
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mi i dalje ne spavamo, ima dva hranjenja al se stalno vrti baca, neznam jel mu sta smeta. Po danu odspava 3 puta, od toga je jedan duži jer ja budem s njim inače bi se već nakon 20 min probudio. Navečer oko 21 sat zaspe i ujutro do 6,7, sve je to po meni malo.

  44. #2494
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Mi jedino što imamo ustaljeno je spavanje cca 2 sata od prvoga buđenja. Sve ostalo se mijenja svakih par dana. Zadnje je imao super ritam svakih 2 sata spavanja od oko sat vremena i navečer oko 20 -6. Od jučer opet ludilo. Bio budan od 12-17 od spavao sat vremena ako je i toliko bilo ponovno zadrijemao na 15 min oko 19: 30 i do 23: 30 ludovao. Ja stvarno ne znam kako uspavati kada je on kao sova. Ako i zadrijema dok ga uspavljujem na silu to bude po 15 min i onda je još gori nakon toga

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  45. #2495
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Noćas budne od 4 do 5. Jer se pokalala, pa se igrala i tako... mrzim tu noćnu probavu, a njoj je često tako. Samo bude oko 5 ili 6 inače

  46. #2496
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Moja ima neki čudan običaj zaspati potrbuške na nozi. Prvo negoduje desetak sekundi, onda se preda. To smo slučajno otkrili, kao ono u Super Mariju kada slučajno otkriješ kocku s gljivom.

  47. #2497
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja nemogu više (mislim mogu i moram al sam koma), svaku noć sve gore, stalno se vrti u snu baca pa se razbudi, sinoć zaspao oko 22 i jutros samo do 6,nemogu funkcinirat tako, strašno.

  48. #2498

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Sto je cijelo vrijeme spavao ili se budio i za jest? Jer ako je prespavao bez hranjenja, to je odlicno..ja sam sad imala dvije noći (prvi put) da je odspavao po 7 sati u komadu i bila sam presretna ali sad opet po starom
    Nego, zanimljivo mi je ovo..i moj je počeo u zadnje vrijeme dosta nemirno spavati, bacaka se i vrti po krevetu i mene doslovno izgura na sam rub. Ja mu opet moram ruke držati..hm, valjda neka faza, znam da su naši dečki istog uzrasta.

  49. #2499
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Zakaj mu držiš ruke
    Ja sam svojima manjima morala držati ali oni su atopičari i stalno ni se grebali

  50. #2500

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Držim mu ih kad se počne bacakati jer mase s njima okolo pa se probudi..prije kad je imao oko 2 mj je isto također s rukicama mahao pa sam ga prvo držala, a poslije sam ga povijala. Onda je to prestalo, a sad se opet pojavilo zajedno s okretanjem..kad opet utone u san, onda mu naravno pustim ruke

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •