Stranica 51 od 59 PrviPrvi ... 414950515253 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,501 do 2,550 od 2920

Tema: Ne mogu vise ne spavati!

  1. #2501
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Mateaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Sto je cijelo vrijeme spavao ili se budio i za jest? Jer ako je prespavao bez hranjenja, to je odlicno..ja sam sad imala dvije noći (prvi put) da je odspavao po 7 sati u komadu i bila sam presretna ali sad opet po starom
    Nego, zanimljivo mi je ovo..i moj je počeo u zadnje vrijeme dosta nemirno spavati, bacaka se i vrti po krevetu i mene doslovno izgura na sam rub. Ja mu opet moram ruke držati..hm, valjda neka faza, znam da su naši dečki istog uzrasta.
    Ma budi se stalno isto tako mlatara rukicama i nogicama, nekad popije malo mlijeka ma nije više ni toliko gladan po noći, prije ovog nemira je samo jednom jeo po noći i odspavao bi 5-6sati u komadu a sad niti sat.

  2. #2502

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    On će sad brzo 6 mjeseci ako se ne varam? Ocito je to neka faza u razvoju. Ja primjećujem kako brzo napreduje, vise se kreće, “priča”, nožni palac u usta i sl..kad to prodje, doći će nešto novo :D

  3. #2503
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Da za 10 dana će 6 mj, zadnjih dana je motorički dosta napredovao, hoće puzat, podigao se na noge i ruke al nezna krenut naprijed pa se ljuti. Bas sam koma valjda će sutra bit bolje ha ha!

  4. #2504

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Ma to je to.. moj će isto za od dana 6 mjeseci i počeo je guzu gore dizati i tako se odguruje :D ali ne ide bas tako lako pa se nanervira :D
    Bit će bolje nadam se da ćeš se ovu noć naspavati

  5. #2505

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Identicno tako s mojom..
    Stalno nove faze..i jaaako nemiran i lagan san.

  6. #2506

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Kako ste vi sada lasice?

  7. #2507

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Jel moguće da beba od 6 mj opet ima problema sa probavom? Počeo se opet buditi često po noći u placu, nekad mu treba dosta da se smiri i malo posisa. Ne znam jel to opet probava ili ima veze sa cjepivom..i čak je počeo npr probudi se u 4 ili 5 i slj sat vremena uopće ne spava, a to se događalo samo kad bio bas mali, poslije vise ne. Ne znam u čemu je problem da sad opet to radi, a ide spavati oko 21.30-22

  8. #2508
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kakva je mokraća? Smrdi li jako?

  9. #2509
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Matea zašto mislis da je opet probava?jel vidis da ga boli ili?Ja sam kod svoga vidila da ga opet boli i dajem mu probitike ,dosta je bolje sad ga zna bolit ujutro oko 5-6.Uvela sam mu voće i nastavljam s probioticima.

  10. #2510
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    u toj dobi za sve se krivi zube
    ali i kako mozak sazrijeva, moguće je da sanja nešto i da mu ostanu neke emocije iz sna
    jel baš plače to kad je budan po noći? moji su znali tako, pogotovo ova manja, probudi se u 5 kao da je eto njoj jutro i ona bi se igrala, dobre volje, sve je ok, ona je samo budna da ne može bit budnija

  11. #2511

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Pa nisam ništa neuobičajeno primjetila sa mokraćom. Zašto pitaš? S cim bi to moglo biti povezano?

    Da, on se probudi plačući i ja mu odmah ponudim da jede ali nekad neće (znaci nije gladan) nego još vise počne plakati i onda ga moram ljuljuskati dok se ne smiri, nakon toga ili opera zaspe ili ostane budan i igra se sa npr nogicama i onda mu ja ponudim opet da jede pa posise i onda opet zaspe. Ali zadnja dva dana jednostavno i nakon sisanja ostane budan i bude ok neko vrijeme i onda opet plac (jer mu se opet počne spavati pretpostavljam) pa sisanje pa zaspe. Ali čudno mi je jer “kasnije” ide spavati pa da mu se vise oko 4-5 ne spava s tim da se i do tad probudi za jesti. I ja sam prvo pomislila da sanja ali ne znam šta se tako uplaši, dani mu lijepo prolaze nikakve promjene sto se toga tiče, jedino on dosta motorički napreduje. Onda sam isto pomislila da su zubi ali ništa se ne bijeli, desni nisu natečeni..i onda sam zaključila da je probava jer se zna dosta “nasilno” okretati i onda se isprdi jako glasno :D ali vise ni ne koristim nikakve probiotike, možda bi onda mogla opet.
    A ne znam, valjda će proći..preko dana ok spava, 3-4 puta.
    Jos nismo krenuli sa dohranom, planiram ovaj vikend poceti.

  12. #2512

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Još da dodam nekad i preko dana kada spava se zna probuditi plačući i onda ga malo opet ljuljuškam i opet zaspe. Kad se probudi bude sve ok, nasmijan i zadovoljan.
    Sad kad ovako pišem, sve mi se vise čini da ga snovi muče :/ i poslije ne može sam zaspati pa onda place i zbog toga

  13. #2513

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Isto je kod nas, pripisujem zubima i skoku koji je ocit. Mijenja se rapidno, blebece non stop, pokusava puzati, posjeti se...

  14. #2514

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    S tim da moj ne jede nešto vise nego inače. A neka vrsta skoka sigurno je jer bas motorički napreduje.
    Pitanjce bubekica, kako ti se pokušava posjest? Sa strane ili onako s glavom prema naprijed?

    P.s. Javim sutra na onoj temi kako je kod nas prošla tikvica :D
    Posljednje uređivanje od Mateaaa : 06.07.2018. at 17:03

  15. #2515
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Glavom prema naprijed nije ispravno posjedanje. S boka mora biti

  16. #2516

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Da, zato i pitam..ne znam dal se pokušava posjest ali to radi. Zaustavi se u nekom kao “polutrbusnjak” položaju. Ne hvata se rukicama za ništa, u taj položaj dođe samo pomoću glave.
    Da mu to onda ne dopuštam? Jedno vrijeme sam ga vraćala dole ali uporan je.

  17. #2517
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Opti u prosjeku po danu spava 4 puta po 30 min., ponekad i dulje, ali sad pisem o prosjeku.
    Navecer zaspe oko 20:30, nahranimo je opet oko ponoci i budjenje oko 5-6.
    U zadnje vrijeme se po noci cesto budi.
    Sad ima 5 mj. Zubi, skok, tko bi ga znao.
    Bome nam fali i sna i odmora. Mozda je to njoj dosta, ali nama nije.
    Naravno da voli ruke, ne voli kolica, dosta dugo se uspavljuje...na rukama, ofkors.
    Sve se pitam hoce li ucvrstiti taj san i produljiti ga. Mislim da je iz dnevnog bas nesto prene nakon tih famoznih 30-40 min.

  18. #2518

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Moja spava 3x20-25 minuta po danu. Ponekad jedno od njih produzi ako sam ja pored pa je zaspavam cicom. Po noci se javlja 3-5 puta, ne budi se, samo pocica i nastavi. Za sad mi je ok, puno lakse podnosim nocna budjenja nego prije. U medjuvremenu sam regulirala stitnjacu, s tim pivezujem, jer sam prije bila ko zombi dok su se tako budili.

  19. #2519
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mi smo zgazeni, pogotovo jer je ona dosta zahtjevna beba. Nemamo nikakvu pomoc pa je teze.
    Lastane, mogu li se nadati da ce moje dijete dulje i bolje spavati?!

  20. #2520
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Naravno da hoće
    Još prije upisa u školu,a za školu ga ni nećeš moći probuditi,jer se mora odmoriti

  21. #2521
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Skoluuuuu?!
    Lastane, ima li sanse da to ipak bude u malo skorijoj buducnosti?
    Kako je s vasim malospavacima bilo, kad su poceli dulje spavati?
    Evo, sad je na meni odspavala 30 min i to je to. Mislila sam da bar na meni produlji, ali ne, vise ni to ne pali.

  22. #2522
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Optimist, kao da opisujes moju u tom dobu. Samo što je moja, u najbolje dane, imala do nekih 8 buđenja noću, a išla je spavat oko 23 h.
    U dobi kad su joj nicali ali prvi zubi, budila se uz vrisak, svakih 10 minuta.
    Sljedeće najteže je bilo kad je krenula u vrtić, buđenje na svaki sat, a ujutro moram ustati na posao i voziti sat vremena.
    Prvu noć smo prespavali sa njenih 2,5 godine. Sad spava tako čvrsto da je možemo iznijeti vani, ne bi primijetila.
    Znam da vam je ovo najteži period, ali i to prođe. Nemam ti neki pametan savjet.
    Posljednje uređivanje od j-la : 07.07.2018. at 10:38

  23. #2523
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Naravno kad počne trčati
    Ali ne kužim
    Kaj nije tebi dosta spavanja od pod devet do šest ujutro,moj zadnji je s pet i pol godina počel spavati
    Ali zato prvi je bio super ,da ti ne vadim baš sad mast

  24. #2524
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    j-la, draga, hvala ti, puno znaci kad procitam da ima i drugih i s tezim iskustvima, a da su prezivjeli

    jelena, ona ide spavati oko pola 9, ne ja. Ona je jako zahtjevno dijete i skoro svu svoju budnost trazi paznju i bavljenje njome. A do nedavno su je mucili grooozni grcevi, probavne smetnje, to je sad iza nas. Tako da se nama umora jako puno nakupilo.
    Em ne mogu zaspati tako rano em niti ne stignem, jer jedino sto napravim od poslova, napravim tada. Pa i jutarnje pranje zuba

    Ja bih htjela da moje dijete dulje i bolje spava, dosla sam se malo jadati i dobiti podrsku, ne i savjete, ne trebaju mi. Zivot smo poslozili prema njoj, tako i treba biti, jedino je nekada tesko i iscpljujuce pa dobro dodje koja rijec utjehe iskusnijih majki

  25. #2525
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Otiđi i ti u pol devet

  26. #2526
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Jutarnje buđenje od4: 30-6:30. Više se ne dižemo kada se probudi. Donesem bocu u krevet prebacim ga u naš i kada pojede pustim da se igra, vrti, priča ali sam. Malo se mazimo u tišini onda se ja maknem. On se još neko vrijeme zabavlja i onda zaspi još 2-2, 5 sata. Najbolje bi bilo kada bi mogla i ja sa njime ali to je jedino vrijeme kada u komadu odspava toliko pa iskoristim za usisati i očistiti nešto. Sve to funkcionira kada smo sami, ako je tata kući kao danas raspašoj. Od 6 ujutro sada je zaspao.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  27. #2527
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Usisavaj s njim u nosiljci.

  28. #2528
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Samo sam svratila da vam dam i kažem drž'te se!
    Moj nespavač je počeo bolje spavati s cca 20 mjeseci kad je propričao pa je znao bolje dati do znanja što i kako hoće. Do tad je bilo od 5 do 50 buđenja svaku noć s vriskom, neke noći nisam spavala uopće a neke sam zaspala i prespavala sve (umor me satro).
    Sada i dalje ne spava dobro (svako malo ga ulovi šiza i nešto neće, rita se i protestira) ali je znatno bolje nego što je bilo.
    Čekam da prođe.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  29. #2529
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Terminuse rodile istu djecu.

  30. #2530
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Samo sam svratila da vam dam i kažem drž'te se!
    Moj nespavač je počeo bolje spavati s cca 20 mjeseci kad je propričao pa je znao bolje dati do znanja što i kako hoće. Do tad je bilo od 5 do 50 buđenja svaku noć s vriskom, neke noći nisam spavala uopće a neke sam zaspala i prespavala sve (umor me satro).
    Sada i dalje ne spava dobro (svako malo ga ulovi šiza i nešto neće, rita se i protestira) ali je znatno bolje nego što je bilo.
    Čekam da prođe.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Draga, lijepo te je vidjeti

  31. #2531

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo zgazeni, pogotovo jer je ona dosta zahtjevna beba. Nemamo nikakvu pomoc pa je teze.
    Lastane, mogu li se nadati da ce moje dijete dulje i bolje spavati?!
    Hoce, hoce... oko 3 godine vrlo vjerojatno ce dobro spavati... to je meni rekla sestra od ped kad je A. bio mali, skoro sam joj oci iskopala Na kraju je bila u pravu.

  32. #2532
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Terminuse rodile istu djecu.
    Da nema to veze sa onim prevrtljiva veljača [emoji57].
    Da je nosiljka opcija rado bi je koristila ovako kradem od svog sna vrijeme. Kada čitam ovo xy buđenja zahvalna sam ipak i na ovih 4-5 noćnih sati spavanja. Bude tu gunđanja i vrtenja ali to što se umiri ispod pola sata ni ne računam.


    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  33. #2533
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Eryngium [emoji8][emoji8]

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  34. #2534
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Moja je s 18 mjeseci recimo počela dobro spavati. Od 13 mjeseci smo prešlu sa sise na bocu pa umjesto 10 buđenja imali 2 prvo vrijeme pa onda samo 1 i na kraju bez budenja. Naravno ako je zdrava. Sad je od 9 i po do 6 i po u prosjeku noćno spavanje. I jedno dnebno oko 2, 2 i po sata trajanja.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 07.07.2018. at 16:00

  35. #2535

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Mateaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Da, zato i pitam..ne znam dal se pokušava posjest ali to radi. Zaustavi se u nekom kao “polutrbusnjak” položaju. Ne hvata se rukicama za ništa, u taj položaj dođe samo pomoću glave.
    Da mu to onda ne dopuštam? Jedno vrijeme sam ga vraćala dole ali uporan je.
    Normalno je da to radi, ali stavljaj ga sto vise u potrbusni polozaj. Mozes vjezbati i bocni polozaj i podizanje preko boka (ima na netu hrpu vjezbica, ako si u zg ima i dosta radionica). L se pokusava posjesti preko boka, dize se na boku na lakat, ali se zasad prevrne na trbuh.

  36. #2536

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Pogledat ću svakako. Hvala bubekica!

  37. #2537
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Od djeteta koje noć predivno spava dobila sam malog gremlina koji se budi oko 5-6 i onda po sat-dva ciči po krevetu, blebeće, viče aaaaaaaaaa, kotrlja se, igra, ciči.
    Ne mogu, noćas sam spustila roletu da je bio mrkli mrak i svjedeno je preko sat vremena u takvom mraku imala svoje igre. I zaspala, nakon pola sata budna i nastavak

    Pa što ju je sad spopalo odjednom? Još je jučer i neutješno urlala 45 min, zaspala kasnije, i eto u 5 show sreće

  38. #2538
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Zubi? Cini mi se da mojoj probija prvi. S tim da je njoj normalno budjenje u 5-6.
    Do koliko ti je inace spavala?

  39. #2539

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Mi smo na moru vec 10 dana, zvucne izolacije nula, ritam se skroz sprckao ali raspolozenje je na vrhuncu iako zubi rade totalni kaos (vani su donje jedinice vec dugo, gornje dvojke na pola, gornje jedinice samo sto ne probiju).
    Bas me zanima sto nas ceka po povratku u zg.

  40. #2540
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ova moja isto danas u 5:30, inače u 6:30, a zaspala je sinoć oko 9, pola 10, i ne... neće spavati. To je osam sati sna. Neće ni po danu osim ako ne stojim i njišem se. Dovraga i sve.

  41. #2541
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    bubekice, kad su mu izbili prvi? I u kojem roku su izbili ostali?

  42. #2542
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I mojoj nije njihanje ako ne hodam
    Ne priznaje njihanje dok sjedim.

  43. #2543

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    bubekice, kad su mu izbili prvi? I u kojem roku su izbili ostali?
    Bas da su probile donje jedinice sa 4mj i 3tj, ali su vec s 4mj bile onako vidljive bijele ispod desni. Prvo je probila desna, a nakon 4 dana su obje vec bile jako vani (gledam bas po fotkama u mobu).
    Onda je stigla dvojka desno (probila 2tj iza jedinica), pa dvojka lijevo ( nekih tj dana nakon). Prije 10 dana je izgledalo kao da je mir (znam jer smo se dvoumili oko odlaska na more jer je mali zakurio), a evo sad su te gornje jedinice na rubu probijanja. Znaci u tmalo manje od 2 mjeseca su izasli s razmacima kako sam napisala. Uzas zivi.

  44. #2544
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Kod nas probile donje jedinice. Jedna jučer druga danas.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  45. #2545
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Uffff...mi taman mrvu ohanuli od grceva i crijeva, sad zubi. Cini mi se da ni oni nece proci bez muke.
    Jucer sam joj na mjestu donje lijeve jedinice ugledala ne bijelo vec prozirno, kad mi gloda prst, malo bode, pretpostavljam da probija.

  46. #2546
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj pak prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas probile donje jedinice. Jedna jučer druga danas.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
    Da i ovdje cestitam

  47. #2547
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Zubi? Cini mi se da mojoj probija prvi. S tim da je njoj normalno budjenje u 5-6.
    Do koliko ti je inace spavala?
    A donje jedinice su ono, tik pred izbijanjem . Iako zadnje dane čudno drži jezik, kao da joj to dolje smeta. I ne da mi više pogledati. No koliko vidim, još nisu vani

    Inače je spavala do 7-8. S tim da je oko 5-6 jela i instant zaspala nakon toga. A bilo je noći kad je odvalila i bez buđenja

    A jučer urlanje, cijelo drugo poluvrijeme neutješno. Mah

  48. #2548
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kod nas isto slabo spavanje sinoć tek oko 22 i jutros u 6, zubi nisu jer nije ništa natečeno, stalno se vrti, po danu odspava 2 sata al ja legnem s njim jer je nemiran, vrištanje i kod nas prisutno! Upravo je odspava pojeo i vrišti i sad ti znak zasto!

  49. #2549
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    To deca navijala

  50. #2550
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ne mogu ja ova buđenja prije 6 Da se barem lijepo igra, ali ne, to je cičanje kao da vježba opernu ariju. Glasna je za popizdit
    Da barem odspava do pola 7, ali pola 6 mi je skroz drek pardon na riječima. Jer mi upropasti cijeli dan i volju za starijeg

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •