Stranica 13 od 59 PrviPrvi ... 3111213141523 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 2920

Tema: Ne mogu vise ne spavati!

  1. #601
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    juby suosjećam...

    Moj bebač je 15mjeseci, još uvijek dojimo i tako se i uspavljivamo.

    Do prije par mjeseci sam kukala kako se ne mogu naspavati, često se budio, ali s vremenom su ta buđenja došla do 1, nekad 2 buđenja ja sam odmornija, bebač se vjerojatno umori više jer je počeo hodati, istraživati...ja sretna. Konačno!

  2. #602
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj juby prvotno napisa Vidi poruku
    Joj da se prijavim i podijelim s vama svoje frustracije. Naime M. koristi cicu kao utjehu, umjesto dude. Dudu neće ni da pogleda. I tako stalno. Ponekad je lakše, a ponekad koma. Kao recimo otkada sam počela raditi pa se još ranije ustajemo. Prošli tjedan, ovaj vikend i prošla noć su nam jako teške. Svkih pola sata se budi, traži cicu. Neće vodu, neće dudu. Ne cica da vuče, već laganica poteže, baš za utjehu. I to traje pola sata, ja se ukočim ležeći u istom položaju, a ionako imam problema s leđim. Ujutro se jedva ustanem koliko me kosti bole. Vrijeme nam ne ide na ruku. Valjda je to samo "faza" i bit će bolje

    Isto kao i kod mene... Em sto sam sad jos i prehladjena...
    Nadam se i ja da je faza, tjesim se tim
    Bar mi se cice malo odmore na poslu
    ... S nestrpljenjem cekam kad cemo doci na bar 3-4 budenja umjesto ovog ludog ritma.

  3. #603
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Ja sam vise luda od nespavanja, ne secam se kada sam spojila 3h u komadu... davno bilo. Od kad bebac ima 4-5meseci, do sada kad ima 7 milion budjenja. A sto je najgore cica vise ne pali za uspavljivanje. Budite srecne dok se uspavljuje dojeci, kad ne moze tako sledi nosanje... a nosati bunovan po noci 10kg nije lako. Ja sam se odavno pomirila da nije faza, da je moje dete los spavac. Jos je puno gore od kad je naucio da puzi pa krene da puzi u snu, pa ustaje, pa ga to budi... Jedino sto pomaze je da se pomirim sa tim, ne gledam na sat, ne brojim budjenja i cekam da prodje.

  4. #604

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    376

    Početno

    Evo iz mog osobnog iskustva tj, buđenja mali milion puta napokon smo došli na 1-3 budjenja noću što je super jer sam napokon naspavana iako se on budi oko 5.30-6.00 h ali u 20.00 h spava, nama je trajalo od 4 do 9 mj. onda smo dobili 3 zubića u tjedan dana i spavanje se malo popravilo, iskreno mislila sam da nikad više neću uspjeti odspavati 3 sata u komadu. Počeo je puzati i sve više hoće na nogice tako da se izmori preko dana, a i dnevno spavanje nam se popravilo sa 40 min na 1-1,5 sat za nas je to ogroman napredak jer je on oduvijek spavao preko dana najviše 40 min. u komadu, samo da Vas utješim da će prooći, sve su to faze, tako da ne znam koliko će ova naša trenutno spavalačka trajat (ja se nadam što duže)i!!!!!

  5. #605
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    moja beba ima 4 mjeseca i spava cijelu noc probudi se oko 4 pojede i samo ga stavim pored sebe okrenem mu ledja on se igra rucicama guguce al nakon 15 minuta sam zaspi

  6. #606
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    hehe, da se prijavim, još smo tu
    ali dobro, sad odspava i po tri sata u komadu (nekada i četiri, ali nekada i sat i pol) pa onda opet tri, i onda ujutro sisanje (možda i u ostatku noći, ali tad sam ja oduzeta pa nemam pojma)
    i po danu i dalje odspava po sat vremena sama, a onda ja moram leći pored nje

  7. #607
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    ja bih se samo pozalila, nocas se budio svaki sat, nekih zadnjih 2 tjedna skroz je pokvario spavanje, morala sam nocas otic u dnevnu da se smirim. kako uspijevate ostat cool? bas sam tuzna.

  8. #608
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Pa nemoj biti tužna, tako je i to prihvati. Mi evo zadnje dvi večeri ne spavamo po noći nikako, ali se zato presvlačimo kakamo, mazimo se, štucamo i dođe jutro...

  9. #609
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    ma ardnas, znam, nemam sto bit tuzna jer lose spava, tuzna sam sto to tako lose prihvacam, to me budjenje tako iscrpi i onda nocu reagiram bezveze (ne prema malcu nego onako mrmljam sebi u bradu i osjecam kako mi se nervoza penje). ustvari mi je bed sto je malac lose spavao prva 2 mjeseca, onda je neka 2 mjeseca bilo super, onda se relativno pokvarilo ljeti a sad je grozno. znam da su faze i losi i dobri periodi, al ja sam naivni optimist i uvijek se nadam da ce ove dobre potrajati. a najvise sam tuzna sto sam nocas na x-tom budjenju u sebi mantrala da ne zelim vise djece. (a ustvari znam da zelim)
    Posljednje uređivanje od hatatitla : 04.10.2011. at 09:44 Razlog: tipfeler

  10. #610
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ajme draga, što sam ja sve znala pomisliti u budnim noćima, pa što?
    jednostavno nismo svi isti i ne reagiramo jednako.
    mene i sad kad nešto probudi a da nisam odpavala svoju mjeru, ja sam neubrojiva.
    boli me cijelo tijelo i ne mogu ni misliti ni raditi, san mi je nužan da bih normalno funkcionirala...

    dobra vijest je da p r o đ e i da ti dijete taman kad misliš da više ne možeš počne spavati, tako da se brzo zaborave te noćne radosti!
    sve do idućeg puta, koji je upravo pred menom...

  11. #611
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj hatatitla prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih se samo pozalila, nocas se budio svaki sat, nekih zadnjih 2 tjedna skroz je pokvario spavanje, morala sam nocas otic u dnevnu da se smirim. kako uspijevate ostat cool? bas sam tuzna.
    pa ne uspijevamo.
    ja usred noći i psujem i vrištim i bacam papuče... i svašta.
    jer nije normalno da čovjek toliko dugo ne spava; negdje moraš puknuti.
    ne kažem da je moj "model" dobar, ali ako tebi paše plakati, čitati, plesati... go for it!

  12. #612

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    mi smo na godisnu i pol i 2-3 budjenja
    najcesce nista ne pali pa smo u fazi oplakivanja (i ja i on)

  13. #613
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    16 mjeseci nespavanja... njegovog urlanja, bacanja po krevetu, zavijanja, vrištanja. Sve smo pokušali, ali sve osim zadaviti ga jastukom... Šala naravno, ali u očaju sam i to mrmljala. Ako se probudi samo 3x MM i ja slavimo. Kada je čovjek tako očajan od nespavanja, nema toga što neće pomisliti. Ja sam rekla da sam rodila čudovište, da više ne želim djece, tko je rekao da je prekrasno biti mama...ma svašta. A onda svane novi dan i vidim njegova dva smeđa oka i blistavi osmijeh i to sve zaboravim. Okrenuli smo krevetić, kupili glazbeni vrtuljak, stavili ga s nama u krevet, kupili jantarnu ogrlicu, končić oko ruke, svetili krevet i stavljali krunicu i bijeli luk, mazali zubiće gelom koji košta 100 kn, davali dudu i bocu od očaja iako je isključivo dojen, sve je on to bez pol muke odbio, siku odbije, uvezli smo kolica u sobu, i tamo se derao, ni ljuljačka nije pomogla... ništa i ništa. Kada on zapadne u svoj delirij urlanja ne pomaže da ga maziš, pjevaš, da plešeš, da ga nosiš... baš suprotno - on ne želi da ga diramo, svaki put kada ga taknemo on se dere još više i baca se. Koliko sam ja noći i dana proplakala, davno sam prestala brojati. Onda se MM i ja već živčani od silnog njegovog naderavanja ustanemo, doručkujemo ili kasno večeramo u krevetu, upalimo si malu lampicu i kada vidi da smo mi tu ali da ga ne diramo već pričamo dođe kod nas i uzme mob pa se igra ili bocu s vodom i tako zaspe ponekad, nekad tako skupa budni dočekamo jutro. Nema toga tko bi me utješio, jer onaj tko to nije prošao ne zna kako je. To nije jedan tjedan, vikend, mjesec... to je svaka noć od njegova rođenja. On zna bez prestanaka urlati od 3 do 6 h ujutro. Ima ljudi koji ne vjeruju da može toliko plakati... može, može. Ne plakati - URLATI, zavijati, kreveljiti, a ja ne znam kako da ga utješim, kako da ga umirim i uspavam. Da li smo očajni... jesmo... da li znamo kako poboljšati njegovo spavanje... NE jer smo probali stvari koje ne vjerujemo i koje nikada ne bi napravila da nisam na rubu snage. Pomoglo za sada nije ništa. Još uvijek ponekad čujemo neku novu ideju, probamo ju ali baš ne vjerujemo da će pomoći. Samo nas vrijeme njegovog odrastanja može spasiti i dragi bog da nam barem drugo dijete bude spavač, a to mi je najveća želja poslije toga da je živo i zdravo.

  14. #614
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    slavonka2
    A da mu pokušate crtić upaliti u tom stanju?

  15. #615

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj slavonka2 prvotno napisa Vidi poruku
    16 mjeseci nespavanja... njegovog urlanja, bacanja po krevetu, zavijanja, vrištanja. Sve smo pokušali, ali sve osim zadaviti ga jastukom... Šala naravno, ali u očaju sam i to mrmljala. Ako se probudi samo 3x MM i ja slavimo. Kada je čovjek tako očajan od nespavanja, nema toga što neće pomisliti. Ja sam rekla da sam rodila čudovište, da više ne želim djece, tko je rekao da je prekrasno biti mama...ma svašta. A onda svane novi dan i vidim njegova dva smeđa oka i blistavi osmijeh i to sve zaboravim. Okrenuli smo krevetić, kupili glazbeni vrtuljak, stavili ga s nama u krevet, kupili jantarnu ogrlicu, končić oko ruke, svetili krevet i stavljali krunicu i bijeli luk, mazali zubiće gelom koji košta 100 kn, davali dudu i bocu od očaja iako je isključivo dojen, sve je on to bez pol muke odbio, siku odbije, uvezli smo kolica u sobu, i tamo se derao, ni ljuljačka nije pomogla... ništa i ništa. Kada on zapadne u svoj delirij urlanja ne pomaže da ga maziš, pjevaš, da plešeš, da ga nosiš... baš suprotno - on ne želi da ga diramo, svaki put kada ga taknemo on se dere još više i baca se. Koliko sam ja noći i dana proplakala, davno sam prestala brojati. Onda se MM i ja već živčani od silnog njegovog naderavanja ustanemo, doručkujemo ili kasno večeramo u krevetu, upalimo si malu lampicu i kada vidi da smo mi tu ali da ga ne diramo već pričamo dođe kod nas i uzme mob pa se igra ili bocu s vodom i tako zaspe ponekad, nekad tako skupa budni dočekamo jutro. Nema toga tko bi me utješio, jer onaj tko to nije prošao ne zna kako je. To nije jedan tjedan, vikend, mjesec... to je svaka noć od njegova rođenja. On zna bez prestanaka urlati od 3 do 6 h ujutro. Ima ljudi koji ne vjeruju da može toliko plakati... može, može. Ne plakati - URLATI, zavijati, kreveljiti, a ja ne znam kako da ga utješim, kako da ga umirim i uspavam. Da li smo očajni... jesmo... da li znamo kako poboljšati njegovo spavanje... NE jer smo probali stvari koje ne vjerujemo i koje nikada ne bi napravila da nisam na rubu snage. Pomoglo za sada nije ništa. Još uvijek ponekad čujemo neku novu ideju, probamo ju ali baš ne vjerujemo da će pomoći. Samo nas vrijeme njegovog odrastanja može spasiti i dragi bog da nam barem drugo dijete bude spavač, a to mi je najveća želja poslije toga da je živo i zdravo.
    prošla sam ovo dva puta i znam kako ti je
    kod nas je prvi puta trajalo do četiri, a drugi puta do tri godine, a jednim dobrim dijelom se preklapalo, pa smo imali dva sata dnevno/noću kada bi obje spavale
    tresli smo se od neispavanosti i nismo našli rješenje
    završilo je i sad nam je lijepo, spavaju kao dva puhića
    da naglasim, završilo je kada su posve prestale spavati preko dana (čak ni onih 10-ak min u autu ponekad) i kada smo ih ujutro zajedno budili
    i dalje spavaju devet do deset sati dnevno, a kada su na toj satnici onda spavaju dobro. ako jedan sat spavaju dulje ujutro navečer zaspu tri sata kasnije

  16. #616
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    slavonka2, da li ste pokušali jednostavno ga ignorirati? Ili upaliti svijetlo, staviti muziku , ne dječju, nego nešto brzo, bučno, drugačije, da se iznenadi, metalce, punk, Brick in the wall...i praviti se da spavate. Naravno da ćeš ga paziti, ali on to ne smije primijetiti.

    Nama to nije sprečavalo buđenje, ali je urlanje. A sve je bolje od plača usred noći. I šetanja u mračnoj kući u 3 ujutro kad svjetlucaju satovi, svjetlaca sa TVa, frižidera, sata od struje, modema...O, da sve znam.

  17. #617
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Anemona, večeras sa nama ide laptop u krevet ...hhehhehe... jer kod nas vrijedi pravilo da nema TV-a u spavaćoj sobi. Inače on ne gleda niti jedan crtić koji smo mu probali pustiti, voli samo najavnu špicu od Tigar i Pu, pa mu to pustimo. Ne znam više u toj dobi što bi njemu bilo zanimljivo. Zaljubljen je u reklamu od skupljanja Konzumovih bodova, ono kada pjevaju balončići - duplo je duplo.... koliko sam shvatila voli kada pjevaju, jako. Ostalo mu brzo dojadi. Ako imate kakav prijedlog za crtić - savršeno bi nam došao, a ja idem kopati po netu da vidim šta bi mu možda skrenulo pažnju od naderavanja.
    Ovca_i_janjad, nemam riječi i kapa do poda... možda i nas čeka to isto, pa ću jednoga dana sama sebi skinuti i nakloniti se. Uživaj u svojim malim spavačima barem ponekad, jer čovjek počne cijeniti noć, mir i san tek kada to izgubi.

  18. #618
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Ignoriranje je jedino što za sada pali, ali dugo traje. Mislim mi smo tu, pravimo se da spavamo, malo i kunjamo, a on sjedi ili stoji i urla, urla i urla. Glazbu osim dječje nismo pokušali, ali evo još jedna ideja koja je super. Stvar je u tome da kada on zaspe nakon urlanja i našeg ignoriranja, spava max 15 min, i sve opet ponovo. E to je ono što nas ubije. I tako 5 x u noći... i već sviće, moram ustati a od cijela noći spavala cca 3 h u komadićima.

  19. #619
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Ja sam imala period kad nisam mogla da prihvatim da je dobro spavao pa odjednom uzasno. Pa poredila period pre i sada, pa poredila sa drugom decom, pa se ceo dan bavila time koji metod da primenim... uopsteno, bila sam opterecena njegovim spavanjem. I bila nervozna, nekad vikala na mm-a, jer na bebu ne mogu. Isto kao kod vas, ujutro kad vidim taj lepi osmeh sve prodje, pa kako se priblizava vece imam strah od noci...
    Mnogo mi je lakse od kad sam prihvatila njegovo nespavanje kao takvo, ne pokusavam nista, cekam da prodje... ne mislim o tome. Imam i sada krize, ali redje

  20. #620
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Crtić noćas nije upalio... nakon što smo po 30x vratili špicu od tigar i pu, postalo mu je dosadno. Pa se nakon 15 min mira opet derao. Trajalo je od 3.30-6 h, nakon toga je zaspao na pola sata i sve opet ponovo. Ustali smo se svi jer je bilo neizdrživo.
    Večeras probamo glazbu.

  21. #621
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Slavonka a dijete ti spava po danu?

  22. #622
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ja opet imam nespavača - ok, ne tako drastičnog kakva mu je bila sestra ali ipak se budi 4-6 puta tijekom noći. S njom sam izdržavala nekako (hm, lako mi je sada reći) ali sada sam em starija, em umornija...i teško mi je. Ne svaku večer jednako ali puknem tu i tamo (plačem od muke, proklinjem, sikćem, bacam, treskam stvarima, ma svašta). Plus što po danu spava po pola sata, nosio bi se non stop jer ga pere separacijska anksioznost i tak...
    Nemam niš pametno za slavonku2, samo sam se došla požaliti i sama!

  23. #623
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Spava u jaslicama cca 1-1,30 h. Nekada kažu tete i manje jer zadnji zaspe, ali nikada duže. Ide spavati oko 20.30-21 h jer ne može više izdržati. Imali smo period kada samo ga stavljali spavati u 22 h, ali nije se ništa promjenilo. Samo je teže zaspao i budio se u 6 h ujutro, a bio je još manji nego sada. Po danu je tek oko 9 mj počeo spavati duže od 30 min u komadu. Do tada je to bilo 10-20 min puno puta u danu. Pokušala sam da spava u svom krevetiću, tamo di kuham, pored televizora u dnevnom, u šetnji u mei tai-u, u kolicima... ništa nije pomagalo. Sada se to malo kao sredilo, ali noćno je koma. Spasimo se jedino ako idemo spavati kada i on, ali onda trpi pospremanje, roba koja stoji i čeka pranje i peglanje. Priuštimo si preko tjedna urnebes u stanu a idemo spavati, a vikendom spremamo stan, jer oboje radimo. Slomljeni smo od nespavanja i rada, a kada dođemo doma ne znamo što bi prije. Ja uspijem malo napraviti kada njih dvoje odu igrati se... Ali dok skuham za sutra i završim ručak za danas, dok jedemo i malo oko suđa već je 20 h (ja radim do 17h, pa dok dođem kući...) i već kreće ritual oko spremanja na spavanje.

  24. #624
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Kod nas je bila prva cura nespavač, budila se je svakih 15 min i cicala.
    dok je prestala cicati opet se je budila, s vremenom mrvu manje....
    Sad ima 5 god. i iza sebe operaciju mandula i problem saprohodošću nosića, a pregledi ne ukazuju
    nikakav vidljivi problem.
    Pitam se da li je njoj oduvjek nešto smetalo u grlu, nosu i ometalo to spavanje, a
    s obzirom da su mali teško da objasne u čemu je problem.
    Sad idemo na testiranje intolerancije na hranu koja prema opisu može biti uzrok
    svakakvih takvih poteškoća...i moram priznati da ulažem nadu da bi tu nešto otkrili i konačno
    pokušali pomoći svom djetetu da se budi bez podočnjaka.

  25. #625
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Citiraj slavonka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Spava u jaslicama cca 1-1,30 h. Nekada kažu tete i manje jer zadnji zaspe, ali nikada duže. Ide spavati oko 20.30-21 h jer ne može više izdržati. Imali smo period kada samo ga stavljali spavati u 22 h, ali nije se ništa promjenilo. Samo je teže zaspao i budio se u 6 h ujutro, a bio je još manji nego sada. Po danu je tek oko 9 mj počeo spavati duže od 30 min u komadu. Do tada je to bilo 10-20 min puno puta u danu. Pokušala sam da spava u svom krevetiću, tamo di kuham, pored televizora u dnevnom, u šetnji u mei tai-u, u kolicima... ništa nije pomagalo. Sada se to malo kao sredilo, ali noćno je koma. Spasimo se jedino ako idemo spavati kada i on, ali onda trpi pospremanje, roba koja stoji i čeka pranje i peglanje. Priuštimo si preko tjedna urnebes u stanu a idemo spavati, a vikendom spremamo stan, jer oboje radimo. Slomljeni smo od nespavanja i rada, a kada dođemo doma ne znamo što bi prije. Ja uspijem malo napraviti kada njih dvoje odu igrati se... Ali dok skuham za sutra i završim ručak za danas, dok jedemo i malo oko suđa već je 20 h (ja radim do 17h, pa dok dođem kući...) i već kreće ritual oko spremanja na spavanje.
    Ovakav ti je i nas dan, kad on zaspi, na brzinu tusiranje i u krevet, inace bismo skapali od umora. Lom po stanu, pospremanje vikendom... sta ces, vaznije je ostati zdrav. Nama je malo bolje od kad ne dam da spava popodne. Jeste naporno zanimati ga stalno necim, ali kad tako umoran zaspi, bolje spava.

  26. #626
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Slavonka, oh da - prosla sam ja isto sa starijom. Ta se nije mogla iskljuciti do svoje 3-ce godine. Jela je svakih sat vremena, ali doslovce i po danu i po noci, bila sam sama u bijelom svijetu i nisam imala ni muza (koji je radio taka posao da je bio trajno odsutan) ni svekrvu niti mamu da mi pomognu, apsolutno je sve bilo na meni. Sjecam se jednog jutra kada sam u 3 ujutro sjedila na kuhinjskim stepenicama, gledala u kuhinju u kojoj je bilo cijelo more bocica za oprati i sterilizirati (a nisam stizala zbog bebe), dijete vristi u sobi, a ja sjedim i ronim gorke suze. Mislim da se u tom momentu vec nekoliko dana nisam bila istusirala niti pocesljala, dosla sam do faze kada sam sazaljevala samu sebe pa onda do faze kad sam lagano otisla na zivce - tremor, sumovi u usima, nagle navale hladnog znoja, aritmija srca, gubljenje teka... doktor mi je cak propisao Valium (kojeg nisam pila jer tako izdrogirana kako bih se brinula o djetetu!?). Cak i kad je pocela hodati, bez obzira sto sam ja sa njom stalno bila na zraku (imala u to vrijeme 45 kg), opet se budila po noci, a sa dnevnim spavanjima prestala je sa godinu i 3 mjeseca - bila je kao na mlazni pogon, a ja bez volje za zivot.Ali - prezivjela sam (jest da su mi danas zivci malo tanji ). Cak sam sa njom isla kod djecjeg psihologa koji mi je rekao da se jedno dijete u 10 rodi takvo i da samo moram izdrzati - yeah right! SAMO (i kud bas meni!?)! Uz sve to, posvuda sam ju morala vuci sa sobom - u nabavku (u trgovini mi je bila nocna mora), u banku, na postu, registrirati auto, kod ginekologa i to po vrucini od 70 stupnjeva na suncu i 99%-tne vlage... Uf, kad se samo sjetim! Madjutim, negdje oko njene 3-ce godine, sve je nestalo skoro pa preko noci. Pretvorila se u predivno pametno dijete, jos uvijek zivo, ali drago i milo. Ne daj se, svemu dodje kraj i cuvaj zdravlje i zivce zbog bebaca koji dolazi . Sretno! Mozda ce ti biti lakse kad znas da nas ima tu koji smo sve to prezivjeli.

  27. #627
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Joj žene, čitamo vas i MM i ja... svatko na svom poslu i tješimo se kako nismo jedini i da ćemo preživjeti. Teško je. Ni mi nemamo nikoga blizu od baka ili nekog da nam pomogne, pa se MM i ja krpamo sami. On je znao doći kući s posla, a u pidžami, nisam se umila, oprala zube, nepočešljana, nisam stavila koricu kruha u usta jer ovaj nije ušutio od kako sam se digla. Samu sebe sam zvala - žena iz pećine. Užas. Najgore mi je što se ja osjećam ponekad kao loša majka jer moje dijete ne želi da ga diram, i još gore što ja ne znam kako da ga utješim i što da napravim kada se on tako dere.

  28. #628
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    pa ne uspijevamo.
    ja usred noći i psujem i vrištim i bacam papuče... i svašta.
    jer nije normalno da čovjek toliko dugo ne spava; negdje moraš puknuti.
    ne kažem da je moj "model" dobar, ali ako tebi paše plakati, čitati, plesati... go for it!
    ovako i ja sve znam, i da ce proci itd ,ali 16 mj nespavanja, i jos ko zna do kad ce to trajati...danju spava ok, 2x po 1,5 h, ali sad kad budu kratki zimski dani cemo preci na jedno spavanje.
    u avgustu je poceo da prespava noc, probudi se oko 5,6 pociki i nastavi do 8, i trajalo mjesec dana, ali onda su krenule cetvorke i sve izasle za mjesec dana, i tad se sve poremetilo i opet je pocelo budjenje po 5 puta na noc...a ja na pocetku nove trudnoce, sa mucninama....

  29. #629
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ajd nekako sam se i navikla ne spavati po noci i buditi se svako sat... Ali njegovo cicanje je postalo tako booolno, vuce u prazno i cucla me ko dudu i nece da pusti... I po danu isto... Bradavice me uzasno bole i sve mi se cini da cu morati nesto poduzeti jer ovo ovako vise nema smisla tim vise sto ce za dva tjedna menga a zadnjih mjeseci od poremecaja mojih hormona stalno povraca.
    Samo ne znam da li da mu ukinem nocno dojenje, ili dnevno, ili oboje... Ili nijedno... Nisam pametna

  30. #630
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    S2000, znam da si se i ranije zalila kako on povraca , i slabije napreduje (ma i moj je tanan ,a jede fino )...sta kazu pedijatri?

  31. #631
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A pedijatri ko pedijatri. Njima je to jednostavno- da prestanem dojit pa nece vise povracat... Iako svaki put kad dodu ti dani cvrsto odlucim da prestajemo s dojenjem, opet kad sve prodje ne bi da prestanemo... Najvise me strah sto smo oba zadnja puta tocno tad zavrsili u bolnici, no mozda je slucajnost... Ne znam..
    Iscrpljeni smo oboje, zajedno imamo 56 kila...
    U 12.mj idem na 3 poslovna puta od po 4 dana, i vjerujem da ce biti veselo, s cicom ili bez nje

  32. #632
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    samo zelim reci da duboko suosjecam sa svima koji to trenutno prolazite. i jos nesto- proci ce, samo izdrzite. hvala bogu ja ponovno spavam!

  33. #633

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    46

    Početno

    Moj sin ima svega 5 i pol mjeseci i do sad je cicao jednom, maximalno dva puta noću.... Unazad 10 dana počela su cjelonoćna nacicavanja što je mene malo šokiralo.... dijete jede više po noći nego po danu... Ako ne dam cicu, može se drečat do beskraja, a ja sam toliko umorna da na kraju popustim.... Znam da se radi o malom djetetu, ali stvar je u tome što ga kao prvo ne znam niti na jedan drugi način uspavat, a kao drugo doktorica nam je zabranila da ga hranimo noću pošto sa 5 i pol mjeseci ima 11 kg (72cm je dugačak). Dojen je. Rođen je sa 4330g i 54 cm.

    Moram li se pomiriti sa ovom situacijom?
    Je li to zbog zubi?

    Počela sam malo sa dohranom.... Par puta je pojeo malo banane... Ništa mu ne paše.... samo cica, cica i cica....
    Nisam znala da ću tako reagirati na ta noćna nacicavanja.... Ovu noć mi se doslovno tlak dignuo opasno, plakalo mi se opasno, imala sam knedlu u grlu i najrađe bi vrištala skup s njim... Vjerojatno od neispavanosti....

    čitajući ove vaše postove čini se da se MORAM POMIRITI SA OVOM SITUACIJOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  34. #634
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da,

    i izbaciti bananu tako malom djetetu

  35. #635
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    ja bi se samo ubilježila. ne spavam otkad se rodio. sad mu je 9 mjeseci, eto baš sutra. dan-noć on sisa svako uru i po.
    ni dohrana, a počeo je jest ima tjedan dana, ne čini razliku. nakon uru i po opet pita sike.
    samo ja i ne znam za drukčije jer mu je i sestra bila ista.
    prvi put je spojila 3 sata sna s punih 10 mjeseci.
    o tome sanjam trenutno ... budna naravski

  36. #636
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    moja situacija nije ni približno, ni do gležnja situaciji Slavonke2, kod nas sika rješava sve
    no, još uvijek se budi, istina, sad prođe i po četiri sata ne buđenja, ali s tim nikada ne možeš računati
    pa se dogodi da stavim kolač u rernu, a ona se budi pa MM dođe i pita da li da izvadi, a u rerni biskvit kojeg treba i srolati...
    uh, kako budem ljuta (a radi se samo o poslu, ne o nespavanju), i derem se i sikćem... istina, rijetko jer takve poslove (poput kolača i sl.) pokušavam napraviti uz nju (neki dan mi je zeznula zimnicu, sva sreća pa se radilo o tek dvije teglice)
    i što je, ne znam ni sama, najgore ili najbolje, zbog toga sam poremetila svoj san pa već mjesecima idem spavati u najranije 3 sata, a kao što možete vidjeti, sada je već deset do 6, a ja sam još budna jer danju jednostavno nemam vremena za sebe - popodne odspava najviše sat i pol, a uglavnom 45 minuta i onda moram leći pokraj nje da nastavi - za to vrijeme tek stignem oprati suđe od ručka, pospremiti igračke i baš kad sjednem i uzmem nešto čitati, evo je
    zato sad spavam skupa s njom ujutro do 9, pola 10 (jer osjeti čim se maknem), popodne i kod večernjeg uspavljivanja znam zaspati (noćas sam spavala od pola 1 do pola 3)
    mogu si to priuštiti jer ne radim, nisam živčana preko dana jer mi ni inače ne treba puno sna, jedino pati moja kilaža - previše budnosti traži i energiju, a najlakše je trpati se noću dok sjediš za kompom ili dok MM i ja gledamo kakav film...
    užas

  37. #637
    boobamara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    74

    Početno

    SikaPika razumijem te u potpunosti

    I kod nas je cica još uvijek, hvala dragom Bogu (živjela cica!), u većini slučajeva dovoljna da se ipak ušuškamo dalje...ali isto tako moj malac se sa skoro 17mj. budi i dalje cijelu noć odnosno hoće cicu konstantno, o 4 sata u komadu mogu samo sanjati, a da bude još "izazovnije" (da ne kažem gore) cica ne smije ni mrdnut pa jedva i na wc...
    tako da film, hm što je to?!
    ja niti ne uspijem kolač u rernu stavit, niti za noćnog, a nažalost niti za dnevnog spavanja jer cica se zove stalnooooo...teško mi je i kuhati i bilo što osnovno napraviti jer se ne mogu osloniti niti na koje spavanje...pitam se samo kako bi bilo da imam drugog starijeg klinca koji bi isto trebao mamu, uspavljivanje i redoviti obrok..svaka vam čast mame s više djece

    a evo da stvar bude još gora ja moram posao još i doma nositi pa "kad ti dijete zaspi" odraditi još poprilično sati posla, a naravno da je problem kad ti dijete ne zaspi i spava do jutra ko beba..taj dio s poslom koji je redovita priča nažalost, me najviše frustrira i ne znam kako se s time nositi jer ne želim svoje dijete podleći nehumanim "metodama spavanja cijelu noć" samo zato da bi nekakav pohlepni poslodavac mogao me iscijediti i koji sat noću jer 8-10 sati na poslu isto nije dovoljno...pretužna sam, a 'pomalo' i preumorna pak za taj dio.........

  38. #638
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Citiraj boobamara prvotno napisa Vidi poruku
    pitam se samo kako bi bilo da imam drugog starijeg klinca koji bi isto trebao mamu, uspavljivanje i redoviti obrok..svaka vam čast mame s više djece
    Ovo i ja cesto pomislim, a mislim da je odgovor da kad bismo imale jos jednog klinca ovaj bi bio prinudjen na manje paznje, hteo ne hteo morao bi se prilagoditi. A i mi

  39. #639
    kokolet avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    24

    Početno

    Drage moje nemate pojma koliko mi je lakše dok čitam ove postove jer sam pomislila da ludim u jednom trenutku, iako je mom malom tek misec ipo dana, ja jednostavno nemam snage niti za gledanje. Budi se svakih uru vrimena ili češće, noću iman osjećaj da uopće ne spava, strašno. uz malu od tri ipo koja može zaspati jedino dok pije kakao i masira tuđi lakat (čitaj:mamin) i male pijavice iman osjećaj da će me rastrgat.scena je sljedeća: ja dojim na livoj, mala leži na desnoj strani i štipa moj desni lakat.oboje zaspu, ali trenutak kad se ustanem, mali se budi i urliče tako da moram nazad u istu pozu.nju nekako prebacim u krevet, vratim se leć, jer se ovaj već meškolji i tako cilu noć spavam u dvije poze. ujutro se probudim kao okamenjena, ko fosil.muž spava na dvosjedu jer mista nema. ovo postaje strašno.kao da to nije dovoljno, ima nekih problema sa stolicom,i plinovima pa se prid zoru počne napinjat ko lud, da iman osjećaj da će puknut ka balun,pa mu masiram stomačić i naravno ne spavam.

  40. #640
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    kokolet, što reći, proći će

  41. #641
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kokolet, proci ce, da...
    Moj je nekako do skoro 3 mj uglavnom spavao ili meni ili muzu na prsima...
    I "stenjao" je svaku zoru od 5 sati... I to je trajalo do 3 mj dok ne sazrila probava..

  42. #642
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kod nas ima pomaka: zaspe navecer bez cicanja kad pita kazem da da cica spava, malo se ljuti pa zaboravi citajuci slikovnicu. I otkad zaspe bez cice malo bolje spava po noci sada cica svako 2-3 sata sto je meni napredak

  43. #643
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    mesecima pišući i čitajući na ovoj temi, mučeći se i ne spavajući, pa na kraju dočekavši sretan završetak, poželeh da ovde to sa vama podelim...
    mom malcu će za koji dan 20 meseci. od pristojnog spavača na samom početku, postao je spavač-zec koji se trza na svaki zvuk i svaki put urla dok ne dobije da sisa. prošli smo golgotu od guranja u uskom zajedničkom krevetu, preko nekolikonoćnog mučenja sa pokušajima da ga posle svakog podoja vraćam u krevetić, do kupovine velikog kreveta za njegovu sobu u kojem smo nas dvoje spavali zajedno. bilo je raznih noći - od 2-3 buđenja (što je bio uspeh), pa do nebrojenog cimanja sa sisanjem i nasisavanjem do unedogled...umorni i on i ja. dnevno spavanje takođe na sisi, ako nisam pored njega budi se i plače. u poslednje vreme je počeo i da me grize, naročito kad nije jako pospan preko dana, pa se valjda na taj način "brani" od uspavljivanja sisanjem. a kad mu ne dam, urla ...
    čitava ta situacija, kao i činjenica da je pošao u jaslice u kojima neće da spava (bez sise, jelte), a vreme mog povratka na posao se bliži, učinila je da se već neko vreme nosim mišlju da prekinemo sa dojenjem i tako pokušamo da uspostavimo normalnije spavanje.
    i, pre neki dan, rešim ja da je kraj. prethodno sam iščitala sve o odvikavanju i uspavljivanju bez sike. odlučila sam da ne uvodim nikakve alternativne načine za smirivanje - ni nosanje, ni ljuljanje, a takođe ni flašicu. planirala sam da ga stavim uz sebe i mazim dok ne zaspi.
    tog dana kada smo prestali, situacija mi je išla na ruku - nije hteo da spava preko dana, tako da je veče dočekao umoran. objasnila sam mu da "tete" nema više, da je popio sve i da ćemo od sad lepo i mirno spavati. plakao je 20-tak minuta, na moje prijatno iznenadjenje (kakav je magarčić, očekivala sam celonoćnu deračinu-). potom me je zagrlio i zaspao. budio se još tri puta, svaki put plačući sve manje, da bi ujutro u pola šest samo uzdahnuo, uhvatio me za ruku i zaspao. od tada već nedelju dana spava po celu noć! kao klada!još par noći sam ležala uz njega ne verujući, a potom sam prešla u svoj krevet, u susednoj sobici, , na 2m od njega. on ustaje veseliji, kada se probudi više ne urla, već me lepo pozove. preko dana (ako mu se spava), takođe zaspi ležeći uz mene. ponekad, ako vidim da je umoran, a ne može da se skrasi, uzmem ga u naručje i tako sedim na krevetu, dok ne zaspi. i to je sve od uspavljivanja. spava tvrdo i dugo, tako da , ako hoću, sada mogu da se odmorim popodne ili da ustanem i uradim nešto. o ovome sam mogla samo da sanjam pre 10 dana.
    eto, drage moje, to vam je moje iskustvo. znam da ima dece kojima prekid dojenja ne donese bolji san ( i sama sam se pribojavala da je ovaj moj od te sorte, pa da ga moram nosati po celu noć da se smiri), ali, nama je, evo, sisanje bilo navika koja ga je ometala da čvrsto zaspi. slično kao i duda kod srednje devojčice - čim joj ispadne iz usta, ona se probudi. kada smo ukinuli dudu, mir. imali smo sreće i sad. ja ustajem rano, ali sam odmorna. noć je neprocenjiva, naročito posle dve godine nespavanja.
    vama svima od srca želim sličan scenario i da se naspavate što pre!
    Posljednje uređivanje od Vishnja : 02.11.2011. at 08:22

  44. #644
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Vishnja
    valjda će i kod nas biti tako kad za to dođe vrijeme
    meni sve ovo za sada nije neki bed pa se ni ne trudim, ali vjerujem u njezin "razum" kad bude trebalo

  45. #645

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    9

    Početno

    Toplo preporučam knjigu "Svako dijete može naučiti spavati". Autora više ne znam, ali meni je prije 10 god. Jako pomogla nakon jednog vikenda kada muža nisam vidjela jer smo spavali na smjene... Od tada je sve bilo bolje.

  46. #646
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    kupila sam knjigu sličnog naslova, očajna što nam spavanje sa malcem ide tako loše. i to posle dve bebe- spavačice kod kojih nije bio potreban nikakav "trening", već su same od sebe zaspivale i spavale celu noć vrlo rano. no, knjiga ima niz (za mene) neprihvatljivih saveta koji podrazumevaju ostavljanje deteta samog u sobi da plače po 5, 10 minuta. nisam to mogla. čekala sam da moj sinčić počne koliko-toliko da razume šta mu se govori, pa da mu onda objasnim da sisanja više nema. jer, koliko uviđam, moja greška je bila u tome što sam ga sisanjem uspavljivala i nije umeo da se uspava sam, a takođe i da, kada se noću, kao i svi mi, spontano probudi, zaspi sam. u onih nekoliko noći koje sam, kako već rekoh, provela sa njim u krevetu slušajući kako mirno spava uverila sam se da se on, prolazeći kroz različite faze sna, u određenom momentu zaista i probudi. ali, pošto nema sise na vidiku i navikao je da spava bez nje, on se samo okrene na drugu stranu i nastavi da spava...
    evo, i večeras je zaspao u osam. neprocenjiva količina vremena koje provodim sa starijom decom, mužem, uz knjigu, internet. preporodila sam se, zaista. još uvek se iščuđavam kako se taj preporod desio tako brzo. ali, valjda je i on bio "zreo" za tako nešto.

  47. #647
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    ma ima tih knjiga razlicitih, losih, manje losih i mozda dobrih... ima i onih gdje se dijete ne ostavlja samo da place... ali ja ne zelim kupiti ni citati ni jednu jer znam da ce biti stresno i meni i malenom... Super mi je ovo kad vec ponesto razumije i kad zaspe bez cice jer ''cica sad spava'' i sl... paznju mu uspijem odvuci na druge nacine.. Velik je pomak ovo uspavljivanje bez cice, nadam se da ce uskoro biti pomaka i s nocnim podojima... bez posebnih pothvata.

  48. #648
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    da, s2000, i ja mislim da je poenta u tom razumevanju. i moj malac je u posledne vreme ponekad umeo da , kada uveče pretera sa sisanjem (a mene sve već počne da boli), posluša kad mu kažem da je "sve popio i da sada spava". okrenuo bi se na drugu stranu i zaspao. to mi je nekako bila ideja vodilja da nije više toliko zavisan od sisanja. i zaista nije bio, čim je tako lako prihvatio odbijanje. što manje stresa, svakako. pritom mislim na obe strane. ja sam nekako bila stava da ću dojiti doklegod je oboma to zadovoljstvo. i bilo je, dugi niz meseci, bez obzira na moje mesečarenje. potom je postalo prenaporno za mene, a bogami ni on nije bio odmoran posle xy buđenja...na svakoj mami je da oceni koje su to njene granice i gde se umanjuje dobrobit, a raste stres.

  49. #649
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Odlična priča i super procjenjen trenutak Vishnja!
    Slično je bilo i kod moje cure, i sa noćnim cicanjem i sa definitivnim prestankom. Jedna večer negodovanja, ali baš negodovanja (bez urlanja, više cendranje, protestiranje) i spavala je dalje bez problema. A do tada XY buđenja po noći samo da bi se prikopčala.
    Bravo za malog razumnog dečka!

  50. #650

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    mi smo godinu i pol stari
    a budimo se minimlno 3 puta nocu
    sta zelimo: nista- urlati...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •