Stranica 21 od 59 PrviPrvi ... 11192021222331 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,001 do 1,050 od 2920

Tema: Ne mogu vise ne spavati!

  1. #1001
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Jedno vrijeme sam cak bila zabrinuta jer vec je veliki, nije beba od tri mjeseca pa da ga umirujem bijelim sumovima!
    Ni sama vise ne znam, dok ide ide...

  2. #1002

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno se umiri uz zvuk usisavača??
    Dosta djece se umiri i zaspe zvukom usisivača, nape, fena... Čitala sam da je to zato što ih podsjeća na zvukove iz maternice. Samo što ja to nikako ne bih preporučila kao redovan način uspavljivanja, dijete se brzo navikne, a ne možeš uvijek imati pri ruci neke od tih rekvizita.

  3. #1003

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    moji su se od uvijek uzrujavali na takve zvukove, pa sam na sto čuda

  4. #1004
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Mi to koristimo kad se bas nikako ne moze umiriti.
    I uglavnom za dnevno spavanje.

  5. #1005

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Samo što ja to nikako ne bih preporučila kao redovan način uspavljivanja, dijete se brzo navikne, a ne možeš uvijek imati pri ruci neke od tih rekvizita.
    Snimi se Cd bijelih zvukova koje djete voli, stavis na repet i eto ti veselja

  6. #1006
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ja na mobu imam aplikAciju white noise
    Pa ako zatreba uvijek imam pri ruci

  7. #1007
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ajme riknut cu od smijeha! A to usred noci pustas pravi usisivac ili mobitel?

  8. #1008
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    A neeee nocu samo cica pali!
    Ono bas kad je nesto da se ne moze cak ni s cicom umirit onda se pali usisavac!
    Ma mislim sram me opce o tome pricat! Ne znam dokle tako?!?

  9. #1009
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    bijeli zvuk je općepoznata stvar
    ali neki dan mi priča dječja psihologica iz suvaga, kako ipak nije baš za čestu upotrebu

  10. #1010
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Imamo dobrog spavača, ali uspavljivanje je češće izazov za živce nego što nije. I onda pali ako kontinuirano ispuštamo neki zvuk (šššš.....ccccc...) i svakih 20 dana mu paše novi način uspavljivanja - ima dana kad ga samo položim i on se sam uspava, ali i dana za luđe podhvate. Inače se sve (a pogotovo neka napa, usisivač i ino: pa čak i etikete na dekici) moraju ukloniti jer mu odvuku pažnju. Zadnjih 15 dana pali ljuljuškanje na rukama i savijanje nogu u koljenima (radimo doslovno čulčnjeve s djetetom uz ššš ). Sva sreća pa nemamo susjede koji nas mogu promatrati.

  11. #1011
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Nije ni meni drago da ga nekad tako moramo uspavat!
    Jel se sjecas mozda tj. jel ti rekla zadto nije dobro?!
    Ovo mi je sad jos jedan argument da prestanemo s tim!
    Mislim ok mozda kad je dijete jos malo skroz, a ol ovaj moj ima deset i po mjeseci!!!

  12. #1012
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    idem je pitati mailom, pa vam nalijepim

  13. #1013
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

  14. #1014
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku

    http://www.youtube.com/watch?v=EB1RwPBpH74

    nemrem vise naci link s lyricsima
    Posljednje uređivanje od leonisa : 20.05.2013. at 10:39

  15. #1015
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    evo što kaže:

    "neki pedijatri kažu da bijeli šum maskira sve zvukove okoline i na taj način gasi orjentacijski refleks na zvuk. Prema tom mišljenju, dijete se uči da ne reagira na nove zvukove u okolini što je biološki vrlo važna funkcija. Pretpostavlja da korištenje bijelog šuma može izazvati slabiji razvoj slušne pažnje i možda utjecati da dijete manje reagira na zvukove oko sebe. To bi, naravno, izazvalo slabiji razvoj slušanja, govora i komunikacije općenito.
    Ima, dakle, stavova koji govore protiv njegovog korištenja i taj stav meni ima smisla jer je dobro objašnjen i mogao bi biti točan. Je li točan ili nije, vrijeme će pokazati."

  16. #1016

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Još jedan argument sa drugim stajalištem. Neka djeca prolaze lakše, a neka teže period adaptacije nakon poroda. Svrha je kod djeteta razviti dobru samoregulaciju. Prevedeno : sit sam, presvučen sam, umoran sam, ništa me ne boli, mama će mi malo pomoći i ja ću zaspati. Djeca sa lošijom samoregulacijom trebaju dodatne podražaje da se umire i zaspu, npr. beskonačno nosanje i ljuljuškanje, vožnju u autu, bijele šumove i sl. Ako roditelji prečesto koriste takve metode za smirivanje i uspavljivanje djeteta stvara se začarani krug, dijete se ne može umiriti bez dodatne količine podražaja (dakle ispunjene fiziološke potrebe i majčina blizina nisu dovoljni), samoregulacija se ne razvija kako treba i stvari često postanu sve gore.

  17. #1017

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Slično vrijedi i za dugotrajno noćno dojenje iliti bočice. Umjesto da dijete razvija bolji san kako raste, ono više ne može nastaviti spavati ako se probudi usred noći i osjeti majčinu blizinu, ili da jednostavno samo opet utone u san, nego počinju beskonačna noćna nacicavanja ili traži sve više bočice. Potrebno mu je sisanje, vanjski podražaj, jer nema dobro razvijenu samoregulaciju.

  18. #1018
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Mi smo imali ne znam više ni sama koliko noći sa preko 10 do 15 dizanja. Onda jedna noć sa jednim dizanjem i opet sinoć sa ne znam koliko dizanja (dvadest, trideset, ko više broji??!!) Vic je u tome što bi on htio stalno biti na meni. Nije više bitno ni cicanje, bitno je samo da je na meni. A ja tako ne mogu. To spavanje sa bebom u krevetu ne mogu zamisliti, pokušala sam jedanput i bila sam sva ukočena, nenaspavana jer se panično bojim da ga jedno od nas ne poklopi. Mali isto spava nemirno, dok je u krevetiću, otpuzi i zarotira se (noge gore, glava dolje) i ne znam kako bi to išlo u krevetu. Večeras ćemo spustiti madračić u krevetiću i maknut ogradicu pa spojit njegov krevet s našim i ne znam ni sama šta... kemijat da vidim šta nam paše.

  19. #1019

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Rehab, bas si mi dala misliti. Kako postici tu samoregulaciju, a da nije ostavljanjem da place, naravno? Ja sad imam situaciju da se starija nakon 3 g iselila iz naseg kreveta, svojevoljno, a beba spava sa mnom. Skup sa starijom se odselio i muz da ga beba ne budi 100 puta. Beba se kad je dobra noc budi 4-5 puta, pocica minutu i spava dalje, a zadesi se i po 10 budjenja. Ako ju pustim u polusnu da se sama proba smiriti, razbudi se skroz. Ako dam cicu, spavamo dalje. Ali kako ce se onda nauciti uspavati sama?

  20. #1020

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Uh, nemam ti puno toga pametnog za reći o tome. Ne znam koliko je stara beba ? Ja se ne bih do 6 mjeseci usudila izbaciti noćno cicanje. Kasnije, samo uz savjet pedijatra. A možda će ti i Rodine savjetnice za dojenje znati reći nešto više o tome (prvog sam dugo dojila više sa srećom, nego s pameti, i dalje ne mogu reći da znam puno o dojenju). Starijeg sam odvikavala s dvije godine od noćne bočice, a mlađeg koji ima 9 mj nedavno. Pisala sam već na ovoj temi o tome. Puno nosanja, tješenja, ne popustiti kad dijete plače i to je to. S obojicom je odvikavanje prošlo za nekoliko dana. Stariji je odmah nakon odvikavanja počeo spavati cijelu noć, što mi je razumljivo jer je bio već veliki. Mlađi se tu i tamo malo prokomeša, dam mu dudu i on samo nastavi dalje. S tim da mlađim imam problem oko uspavljivanja koje ne ide bez nosanja. Rekla bih da on još do kraja nije razvio tu samoregulaciju, ali o tome ću brinuti kasnije, kad odraste. Ovo mi je zasada čisto dosta.

  21. #1021

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Napisala sam ti svoju metodu. Stručnjakinja, čije sam predavanje na ovu temu slušala, imala je, po meni, malo preoštre metode oko nosanja, noćnih bočica, itd. Zapravo, sve mogu probaviti, ali odvikavanje od nosanja ne, jer smatram da tako male bebe trebaju majčinu blizinu, pa kako - tako. Ne mogu pustiti dijete da plače u krevetiću, a ja mu samo lagano pjevušim i milujem ga. To mi je way too much, preblisko mi je cry out metodi. Ovako kad ga nosim, ljuljuškam i tješim dok ga odvikavam od bočice (ili netko drugi od vožnje autom, bijelih šumova, whatever) osjećam se manje nemajkom

  22. #1022
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Predobro!!!! Kao stvoreno za mene

    Apricot hvala za info! Meni to ima logike iako mislim da je u pocetku ok! Nije mi bas ok bijelom bukom uspavljivat dijete od skoro godinu dana!

  23. #1023
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Rehab, mislim da je kod nas definitivno veliki problem samoregulacija kako kazes!
    Nama je prvih mjesec dana stvarno bio horor! Nitko ga nije mogao umiriti osim mene! U pocetku smo ga umirivali sa ššš, a kad smo otkrili bijelu buku to je bilo to! Ne iskljucivo i uvijek, ali cesto smo si time pomagali!

    Uglavnom sigurna sam da je njegov problem to sto se ne zna sam umiriti, a kako ga to nauciti stvarno ne znam!

  24. #1024

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Rehab, mislim da je kod nas definitivno veliki problem samoregulacija kako kazes!
    Nama je prvih mjesec dana stvarno bio horor! Nitko ga nije mogao umiriti osim mene! U pocetku smo ga umirivali sa ššš, a kad smo otkrili bijelu buku to je bilo to! Ne iskljucivo i uvijek, ali cesto smo si time pomagali!

    Uglavnom sigurna sam da je njegov problem to sto se ne zna sam umiriti, a kako ga to nauciti stvarno ne znam!
    Giussepe, na to ti pitanje ne mogu ja dati odgovor ovako izdaleka. Ti si 24 sata dnevno sa svojim djetetom i trebaš pratiti što mu smeta, a što ne. Svako dijete drugačije procesuira osjetne podražaje koje prima izvana. Pokušaj pratiti i vidjeti kakvi mu podražaji odgovaraju, a kakvi mu smetaju. Što ga smiruje i uspavljuje, a što ga razbuđuje. Već sam negdje napisala, npr. dosta stručnjaka kaže da treba izbaciti tv prije spavanja, ali mog starijeg sina tv prije spavanja baš umiri i uspava i to je jedino vrijeme kad gleda tv. Nekoga kupka prije spavanja razbudi i osvježi, a moju djecu uspava. Nečije dijete voli blago svjetlo i uspavanke, a nečija djeca trebaju mrak i tišinu. Poanta je da nađete nešto što će djetetu pomoći da brzo utone u san i da se budi što je manje moguće. Jasno da se djeca u toj dobi bude noću, a razlozi mogu biti razni, od izbijanja zubića, noćnih mora, itd. Ipak, kad je s djetetom fiziološki sve ok, ono se ne bi trebalo s godinu dana buditi gazilijon puta noću. Daj djetetu vremena, nemoj ga privikavati na loša instant rješenja zato što je tako tebi lakše (iako te razumijem, ali s vremenom bi ti moglo postati teže). Je li inače plačljivo dijete, jeste li imali faze čestog urlanja, vrištanja i plakanja u ranijoj dobi ? Je li inače malo spava, je li imao teškoće sa hranjenjem ? To također mogu biti znakovi lošije samoregulacije.

  25. #1025
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    evo uveli smo vec par dana rituale, lagano igranje u krevetu u polumraku, malo cica, gasim svjetlo.
    Definitivno mora biti mrkli mrak, malo ga umirim, spustim na krevet i onda zaspe. Nekad za deset minuta, a nekad mu (kao veceras) treba i skoro 45 minuta.

    No noću se krenuo čudno buditi, nikako ga umiriti, mislim da su snovi...

    došla sam u fazu da se pola noći ne sjecam. dragi kaze da je noć bila grozna da se stalno budio, a ja ga bljedo gledam i velim pa bas je lijepo spavao.
    Ma mislim stvarno...

  26. #1026
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Inače ne spava malo. Preko dana je sada uveo samo jedno spavanje i odvali bar dva sata do tri.
    faze jakog plakanja imali smo u prvih mjesec dana, nakon mjesec i pol smo se nekako skuzili, uhvatili ritam i on se smirio...onda je spavao i po osam sati u komadu!!! ajme di su ti dani, ostali tamo u prošlosti...

  27. #1027

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    evo uveli smo vec par dana rituale, lagano igranje u krevetu u polumraku, malo cica, gasim svjetlo.
    Definitivno mora biti mrkli mrak, malo ga umirim, spustim na krevet i onda zaspe. Nekad za deset minuta, a nekad mu (kao veceras) treba i skoro 45 minuta.

    No noću se krenuo čudno buditi, nikako ga umiriti, mislim da su snovi...

    došla sam u fazu da se pola noći ne sjecam. dragi kaze da je noć bila grozna da se stalno budio, a ja ga bljedo gledam i velim pa bas je lijepo spavao.
    Ma mislim stvarno...
    Što misliš da mu sat vremena prije spavanja ukloniš igračke, i da igru zamijeniš nosanjem, te pjevušenjem i laganom masažom u polumraku ? Šarene igračke i igre su veliki podražaji za dijete, možda će ga više umiriti tvoja blizina i dodir. I možda da ugasiš svjetlo kad počne cicati, a ne nakon cicanja ? To ja iz svog iskustva, nije svako dijete isto, ali možda ti pomogne. Moji nikada nisu imali problema sa uspavljivanjem, samo sa spavanjem.

  28. #1028
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Prije spavanja za igranje dobije plisance koji mu inace stoje u u kinderbetu. Jedan od njih svira neku uspavanku! Samo ih prebire po rukama i mislim da su oni ok! Evo danas opet isto! Za sada pali!

    Inace pocela su ta neka cudna budjenja nocu! Ne moze se umiriti i zaspati! Prije bi se zbudio, dala bi mu cicu i mir! Pa za 15 min il pol sata il sat opet! A sada se zbudi pa se vrti pa aaaaace, pa ustane pa sjedi...

    Ne znam vise....jedno krene na dobro, drugo se izokrene!

    Hvala ti rehab na svim savjetima!!! Pokusat cu i to da cica u mraku!

  29. #1029
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Nama ovaj tjedan pakleno. Sve je.
    Razbolila se, imala temperaturu, kašlje koma, nos stalno curi, stalno začepljen, katar joj se slijeva niz grlo...dakle, spavanje nula bodova već 3-4 dana, znalo je bit buđenja svakih 10 minuta. Plus idu van barem dva zubića, kad bi i malo odspavala, budila bi se urlanjem i turala šaku u usta, bolno za slušati, a danju je ful nervozna, crvene joj se obrazi, stalno nešto tura u usta, grize od muke. Plus, noćas ponovo noćna mora ili što već, kakvo plakanje, nije se mogla smiriti najmanje pola sata, susjedi nas definitivno mrze. Onda je postala dobre volje i igrala se sat vremena. Onda je zaspala, a u daljini su se čuli pijetlovi.
    Hoću spavati.

  30. #1030
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ajme Zuska, drz se!

    Kak funkconiras na poslu?! Mene toga strah! Jos dva i po mjeseca!

  31. #1031
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Pa ide, jutros sam čvaknula tabletu protiv glavobolje, tješim se da će proći. Ono prije kad nisam znala kad će proći je bilo puno gore.
    Najgori savjeti su mi bili "proći će". I prođe...pa dođe neš novo

  32. #1032
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ja vise ne mogu slusat ni "to mu je faza"! Kosa mi se na glavi dize od faza.
    Al dobro i faze prodju i dodju nove

  33. #1033
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja tu i tamo povirim na ovu temu da vam dam malo podrske (i meni ce trebati opet uskoro, iako se nadam da ce druga beba bit spavalica). Moj nekadasnji nespavac koji se prvih 18 mj budio svaka 2 sata (u dobrom slucaju) je postao prava nocna spavalica. Vec 1,5 godinu lijepo spava cijelu noc, a nocna budenja se cine daleko. Drzite se, mislite i na sebe i svoje zdravlje. Kad je zdravlje (i roditelja i bebe) na nivou, sve se lakse izgura

  34. #1034

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Rehab, hvala! Ako sam dobro shvatila, samoregulaciju bi postigli (pokusali postici) tako da joj ukinem nocna dojenja? Moja beba ce uskoro 10 mjeseci, i stvarno ne mislim da su joj nocni podoji stvar gladi. Ali nisam jos spremna ukidati nocno dojenje. Mozda nakon prvog rodendana... Sad dok ne radim sve se to da izdrzati, ima boljih i losijih noci, a nekad tijekom dana s njom odspavam.

    Hvala bogu s uspavljivanem navecer nema problema, ako pogodim dobro vrijeme a to je 4-5 sati od zadnjeg popodnevnog spavanja; udjemo u mracnu sobu, cicanje, malo mazenja i opet cica i spava. U zadnje vrijeme od kad se pocela postavljat na noge malo se penje uz uzglavlje kreveta, pa ju pustim ali ne predugo da se ne razbudi. Obicno ju onda par minuta nosim da se smiri pa onda cica. U svakom slucaju nije neka frka.

  35. #1035

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Rehab, hvala! Ako sam dobro shvatila, samoregulaciju bi postigli (pokusali postici) tako da joj ukinem nocna dojenja? Moja beba ce uskoro 10 mjeseci, i stvarno ne mislim da su joj nocni podoji stvar gladi. Ali nisam jos spremna ukidati nocno dojenje. Mozda nakon prvog rodendana... Sad dok ne radim sve se to da izdrzati, ima boljih i losijih noci, a nekad tijekom dana s njom odspavam.
    Zapravo noćna dojenja su samo mali djelić cijele priče, a ni to ne mora biti kod svakog djeteta. Ako još niste spremni za ukidanje noćnog dojenja, nastavite, zašto ne. Najvažnije kod samoregulacije je pravovremeno odgovarati na djetetove potrebe - mokar sam, mama će me presvući, gladan sam - mama će mi odmah dati da jedem koliko želim, pospan sam - mama će me leći da spavam, itd. Istovremeno se djetetu pružaju podražaji koji mu odgovaraju i koji ga umiruju, a uklanjaju se podražaji koji mu smetaju i koji ga razdražuju, npr. toplina (neka djeca vole da su toplije obučena u zagrijanoj prostoriji, neka ne), nošenje, ljuljanje, pjevanje, izbor igračaka... Na taj način dijete stječe kontrolu i stvara vezu između svog fiziološkog i emocionalnog stanja. Svako dijete nije isto, a i odgovor na podražaje ne mora uvijek biti isti. Zato je važno pratiti svoje dijete, jer ono što mu danas odgovara, za nekoliko mjeseci mu možda neće odgovarati. Neka djeca mogu odmah stvoriti vezu između svog fiziološkog i emocionalnog stanja (to je ono što kažemo "dobro dijete", daš mu da jede, presvučeš ga i ono je mirno, zadovoljno, može se samo zabaviti), a nekoj djeci treba pomoći da je stvore. Kod samoregulacije uvijek treba isključiti fiziološke uzroke nemira i plača - rast zubića, grčeve, viroze, itd. Treba razlučiti uzrokuje li nešto od toga nemir djeteta ili potreba za dodatnim podražajima koji će ga umiriti.Zapravo nisam puno slušala i čitala o ovoj temi, ali pretpostavljam da sam uhvatila bit.

  36. #1036

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    curke, dajte da vas pitam (nisam to našla baš na svih 21 stranicu). moj mali će za tjedan dana 4mj. jako dobro napreduje u rastu i kilaži - rođen sa 4kg i 52cm, sad ima 7,7 kg i 68cm.
    prije nekih mjesec ipo sam počela isključivo dojiti (do tada je bilo dojenje, izdajanje, adaptirano..).
    do tada je spavao cijelu noć (od 20 do 7). kad sam počela dojiti uveo je jedno dojenje oko 3, i počeo se buditi oko 6.

    ali evo par dana se budi bez ikakvog reda i rasporeda i plače,pa ga stavim na sisu i jede.
    to nije "tragično", tj. nekih 4-5 puta max, ali mi nije jasno zašto to sad? što vi mislite da li je stvarno gladan? jel rano da ga počnem "ignorirati" i probati nešto drugo osim sise? u jednu ruku, to je super brzo rješenje (dojenje). u drugu, ne želim da još više poveća broj noćnih podoja jer mu je uvijek dostupno

    i kako uspvaljujete bebe po danu - ako se ne uspavaju dojenjem?

  37. #1037
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Dobrodosla u klub
    Nama je pocelo s nekih tri, tri i pol mjeseca cini mi se! Do tada se budio svaka tri, cetiri sata, nekad i vise (pamtim i da je odvalio sedam u komadu).
    Mislim da neki od tih nocnih podoja i jesu glad, ali ostalo je tjesenje... Dijete trazi maminu blizinu... Ili su zubici, taman tako oko 4 mjeseca pocinju problemi sa zubima... ili se jednostavno probudio i ne zna zaspat sam. U tom slucaju mozes biti sretna jer imas cicu da ju das jer se tako najbrze smiri.
    Nemam ti savjeta osim da izdrzis, proci ce kad tad... Ja jos cekam da prodje.
    Moj se nikad nije uspavljivao na cici. Tu i tamo mu se znalo zalomit da se spoji glad i spavanje pa bi zaspao na cici. Danju se uspavljujemo nosenjem, pjevanjem ( ili pjevam solo dionicu ili pustim uspavanke, Vesna Matana Matic je totalno otkrice, pogledaj na youtube) ili u kolicima!
    Nekad smo prakticirali i zvuk usisavaca ili fena, ali s tim sam prestala!

  38. #1038

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    moj po danu skoro pa da spava samo dok jede. i u roku od 45 min se budi u neutješnom plaču - još bi spavao, ali ne zna kako, pa opet sisa i bude ok.
    a usisavač sam probala (tako su mene starci uspavljivali, snimili na kazetu ), ali s njim ne pali nažalost.

    ali ne znam kako da ga UVJERIM da mu nije dobro budit se po noći toliko osim što bih ja volila spavat, pari mi se da i on po danu bude nervozniji od tad, možda nije naspavan...

  39. #1039
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    E da pilates lopta! Primis ga u ruke kao u kolijevku i skakuces po pilates lopti! Jako Šškanje ( iako je za to mozda vec premali) !

    Probaj s nosanjem nunanjem u raznim smjerovima, mozda malo brze pa sporije! Mjenjaj mu polozaje dok ne skuzis sto ga smiruje! Pjevaj mu glasno pa tiho isto dok ne vidis sto mu bolje pase! Pusti mu tu vesnu matanu i pjevaj s njom! Muzika je na prvu ocajna al tu kod mene se pol kvarta na to uspavljuje!

    Kolica?! Ritmicno guranje kolica napred natrag! Ne znam jel me kuzis?! Ali to sam prodala vec dvjema frendicama i uspjele su!
    Cak onako malo energicnije da ga zaljuljas!

    Da, ja sam skuzila da je jako bitno da danju dobro spava, onda i noc bude bolja!

  40. #1040

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj littletunafish prvotno napisa Vidi poruku
    curke, dajte da vas pitam (nisam to našla baš na svih 21 stranicu). moj mali će za tjedan dana 4mj. jako dobro napreduje u rastu i kilaži - rođen sa 4kg i 52cm, sad ima 7,7 kg i 68cm.
    prije nekih mjesec ipo sam počela isključivo dojiti (do tada je bilo dojenje, izdajanje, adaptirano..).
    do tada je spavao cijelu noć (od 20 do 7). kad sam počela dojiti uveo je jedno dojenje oko 3, i počeo se buditi oko 6.

    ali evo par dana se budi bez ikakvog reda i rasporeda i plače,pa ga stavim na sisu i jede.
    to nije "tragično", tj. nekih 4-5 puta max, ali mi nije jasno zašto to sad? što vi mislite da li je stvarno gladan? jel rano da ga počnem "ignorirati" i probati nešto drugo osim sise? u jednu ruku, to je super brzo rješenje (dojenje). u drugu, ne želim da još više poveća broj noćnih podoja jer mu je uvijek dostupno

    i kako uspvaljujete bebe po danu - ako se ne uspavaju dojenjem?
    Po mom mišljenju, malo je prerano da mu počneš uskraćivati noćne podoje. O dnevnim podojima da ne govorim. Starijeg sam dojila i uvijek sam ga uspavljivala sisom. Puno lakše i brže, nego nosanje i pjevanje mlađem kojeg nisam dojila. Ja u toj dobi ne bih razmišljala jeli gladan ili bi samo bzvz cickao. Prištekaj ga na sisu, lezi i odmaraj s njim

  41. #1041
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ma nema tu po meni nekog rješenja
    razlog može biti ko zna koji
    pokušaj ga pronosati ili umiriti na drugi način
    mada, ja nisam baš relevantna
    moje ne spavaju ni kad napune godinu
    ili više

  42. #1042
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    slazem se s rehab, nemoj se ni opterecivati s razlozima, samo daj sto trazi

    i ne mozes bebu od 4 mj uvjeravati ni u sta

  43. #1043

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Moja beba je isto s 4 mjeseca promijenila ritam spavanja i dojenja na losije...a dojena je od rodjenja na zahtjev i spavala sa mnom. Ja sam to povezala s razvojem bebe, pocela se okretati, dozivljavati svijet oko sebe, a krenula je i sliniti iako je prvi zubic izbio sa 7 mj...ma tko zna zasto. Hocu samo reci, ne mora to biti zbog dojenja
    Meni je najlakse spavati s njom, pa ni ne znam koliko se puta probudila...

  44. #1044
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Samo da zaokruzim svoju jadikovku od prije mjesec ili dva. Mi opet spavamo mirno i spokojno cijelu noc a budjenja su ipak bila posljedica vodenh kozica koja su za bebu ipak preteska bolest prvenstveno psiholoski gledano. Tako me i pedijatrica tjesila da ce biti jer ako beba trazi mamu i place onda bebi mama treba. Ocito je i po ozdravljenju trazila neku utjehu potporu, tko zna sto. Neko krace vrijeme sam iselila muza iz kreveta i uselila malu. Nakon mjesec dana opet smo sve po starom. Muz u krevetu bracnom malena u svom kreveticu svi spavamo opet mirno ko bubice. Ako se kome desi kao meni tek da znate ne ocajavate (iako umoran naspavanom ne vjeruje)

  45. #1045

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Po mom mišljenju, malo je prerano da mu počneš uskraćivati noćne podoje.

    Starijeg sam dojila i uvijek sam ga uspavljivala sisom. Puno lakše i brže, nego nosanje i pjevanje mlađem kojeg nisam dojila.

    Prištekaj ga na sisu, lezi i odmaraj s njim
    ma da jd on i prije imao te obroke,ne bih pitala,ali sad uvodi neku novu politiku.i meni je dojenje super za uspavljivanje ali svugdje pise da to ne valja :ne zna: a ne mogu spavat dok ga dojim lezeci, uzasno me bole ledja tako...

  46. #1046
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Stavi si malo vislji jastuk pod glavu i jastuk iza tvojih ledja pa bude lakse

  47. #1047

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    (iako umoran naspavanom ne vjeruje)

  48. #1048

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    slazem se s rehab, nemoj se ni opterecivati s razlozima, samo daj sto trazi
    ovo je totalno zen, i totalno ne paše mojoj naravi ))

  49. #1049

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    Sinoc sam izvela trik- nisam ga dojila u krevetu nego sjedeci,on mi je bio u rukama.nije se bunio kad sam ga vratila u krevetic i presokocio je jedno hrajnjenje,spavao od 1 do5.vidit cemo veceras

  50. #1050
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Evo mi napokon "spavamo". Bar sinoć. Dizali smo se samo 5 puta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •