Stranica 7 od 59 PrviPrvi ... 567891757 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 2920

Tema: Ne mogu vise ne spavati!

  1. #301
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj ovca_i_janjad prvotno napisa
    Ja isto ne znam što se sretna35 javlja, valjda da nam vadi mast
    Eeee, sretna, sretna...

  2. #302

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    141

    Početno

    eto i mi smo donedavno bili vampiri,niti noćni niti dnevni spavači... 8)
    naš je od rođenja pa do mjesec dana imao grčeve od 22 pa negdje do ponoći, tu smo ga nosili i nosili dok ne bi od umora zaspao. po noći se budio samo papat i opet bi zaspao. al po danu nula bodova,ako bi zaspao to bi trajalo oko 15-tak min 2-3 puta u danu, jer bi stalno bljuckao, prduckao i tako..........
    e sad ima 2, 5 mjeseca i osjećamo promjene...... :D
    nema grčeva, nema bljuckanja, dnevna spavanja su jako kratka jer je on čini se preznatiželjan ,stalno bi gledao oko sebe, tisuću puta otvara i zatvara oke ,nekad ga san prevari..ali većinom po danu ne spava. pa ja ne stignem ni na wc od njega jer bi stalno pažnju i društvo. al to je već za neki drugi topic.

    nego...
    on ima 2,5 mj i 7,500 kg, 66 cm
    rodio se sa 3 400 i 51,i tad nije bio težak za višesatno uspavljivanje na rukama...
    ali sada je, a uz sve to bacao se po nama unatrag tjedan dana i nije nikako htio zaspat..kao da smo mu postali neudobni e to smo mi shvatili kao poruku da promjenimo način uspavljivanja...
    i odlučili ga navečer nakon kupanja, masaže, maženja,klope staviti u krevetić i maziti dok ne zaspe.
    prvu noć je cendrao,malo i plakao,muž ga lagano tapkao po guzi, ja mrmljala mmmmmmmmmmmm.,bridile mi usnice al je on nakon sat vremena seanse sam zaspao u 22 i spavao do 3,30, papao, podrignuo,opet malo cendrao i nastavio pajkit. još uvijek nismo došli do trenutka da ga samo stavimo u krevetić i da zaspe, al to bi bilo previše za očekivat jer ipak je on još mali i najvjerojatnije da mu treba osjećaj da smo tu...tako da sada tapšamo i pjevamo i svi spavamo,on je po danu zadovoljniji jer se naspava noću, eto samo da još produžimi dnevno spavanje..
    tako da vrijedi probat razne načine uspavljivanja,bitno je pratiti bebu i pokušati novu metodu kad stara više ne pali.......

  3. #303
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Evo,moja se u prethodne 2 noci probudila samo po jedanput :shock:
    Jos uvek ne mogu da poverujem da cu biti te srece,ali videcemo....

  4. #304

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    da li netko zna neki trik kako uspavati bebu koja se po 2 h bacaka po krevetu (stavim ga i između, ne umiri se), jednostavno ima "nemirne snove", smiri se jedino u kolicima kad se vozi po stanu tj. kad je "privezan" da se ne može bacakati (ovo zvuči nehumano, ali nije), voda, čaj, mlijeko ne pale, kao ni nošenje (ovo ga dodatno iziritira) jer je stalno u nekoj fazi polusna i ni budan ni spava, a snen... kako mu pomoći da dublje zaspi?

  5. #305

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    da li netko zna neki trik kako uspavati bebu koja se po 2 h bacaka po krevetu (stavim ga i između, ne umiri se), jednostavno ima "nemirne snove", smiri se jedino u kolicima kad se vozi po stanu tj. kad je "privezan" da se ne može bacakati (ovo zvuči nehumano, ali nije), voda, čaj, mlijeko ne pale, kao ni nošenje (ovo ga dodatno iziritira) jer je stalno u nekoj fazi polusna i ni budan ni spava, a snen... kako mu pomoći da dublje zaspi?

  6. #306

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Jel ti takav po danu ili noći :?

  7. #307

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    samo po noći...
    po danu zna odvaliti i po 3 h u komadu (po noći gotovo nikad)...

  8. #308
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    da li netko zna neki trik kako uspavati bebu koja se po 2 h bacaka po krevetu (stavim ga i između, ne umiri se), jednostavno ima "nemirne snove", smiri se jedino u kolicima kad se vozi po stanu tj. kad je "privezan" da se ne može bacakati (ovo zvuči nehumano, ali nije), voda, čaj, mlijeko ne pale, kao ni nošenje (ovo ga dodatno iziritira) jer je stalno u nekoj fazi polusna i ni budan ni spava, a snen... kako mu pomoći da dublje zaspi?
    koliko ti je stara beba?
    i moj se micek isto tako, dosta trza, nemiran je i to ga budi, ne moze se umiriti.
    djelomicno znam da je to radi toga jer jos ima novorodenacke reflekse, moro recimo... pre mali je da spava na trbuhu (iako ga nekad stavimo pa se me moze trzati) i tad najbolje spava
    a druga stavr je u tome sto nema dudu varalicu, a treba mu utjeha, no ne moze biti non stop na cici...
    i tako.... mi prezivljavamo, imamo dobrih dana i noci ali bome imamo i krize...kad sam ja toliko umorna i ne mogu vise

  9. #309

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    ma ima već godinu dana...
    takve su nam noći od kada se počeo malo više "micati" tj. od njegovog cca 6. mjeseca nadalje... s tim da je sada možda najgore...
    ne znam da li to povezati s dnevnom aktivnošću (pojačanom) koju proživljava i po noći ili čime... ali, uglavnom, noć nam nije najdraže doba dana

  10. #310
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    A ja imam svaku većer neutješno plakanje od 21 do ponoći
    ali kad zaspe spava po noći s 3 podoja i nastavi dalje
    i po danu je ok ali uspavljivanje ... :shock:

  11. #311
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    dorica
    potpis ti je zakon

    Ma htjela sam se i ja nadovezati na vaše postove. Ja isto ne spavam i to i dalje traje. Više i ne brojim noćne podoje ali dnevni su se smanjili na 3-4 puta. Krevet mi je postao neudoban i Lara spava sa mnom i pomirila sam se sa time dok ne poraste malo. Jednostavno se probudi i kaže:"CIKU", i ja se okrenem njoj i dam joj pa ona za nekih 5 minuta ili pusti sama i okrene se i zaspi ili drži ciku u ustima i ja joj vadim tako da stavim prst u kut ustiju.
    A što ću duram i guram proći će

  12. #312
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    da se javim da bih mi mogli, ako se ovako nastavi ić u spavače
    naime, tin se već 4-5 dana budi samo jednom- dvaput i noći i to
    spava od 18,30- 2,30 ili čak 4,30 i onda sisanje i spavanje do 6 opet sisanje i spavanje do 7-8.
    meni je ovaj 18,30- 4,30 SF bio ali eto, dogodilo se. par noći za redom. trebalo je samo bit uporan 4 mj.
    osobno se nadam da će se nastaviti.
    ja naravno ne spavam jer se brinem. jel diše, jel gladan, jel .....

    po danu i dalje ni makac od 40-50 min u komadu, par put dnevno. (max 3x) zna se jednom - dva put mjesečno desit za zaspe duže ali to je rijetko.

    tješilica i muzika su stvarno pomogli, kao i rani odlazak na spavanje i rutina. no tko zna, možda je to samo faza. faza spavanja.

  13. #313
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    L spava po danu 3 sata ako s njom spavam prvi sat ako ne onda se budi nakon 15min
    a uveče isto legnem s njom i zaspe nakon pola sata mogu ustati(ili tata) od samouspavljivanja nema nista.
    spava s nama i spava cijelu noć do 6 ali u krevetcu nije ni noć.pa sda kako dalje bude :/

  14. #314
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    moj micek isto spava s nama, ali mi smo jos uvijek na smjene...
    kad je jedan s malim, drugi neometano spava u drugoj sobi da se odmori kako spada.

    maleni najbolje pajki sa mnom i sa sisom u ustima.
    znam da cu poslije imati problema kako ga odvici od toga, ali svi pokusaji da spava sam u kinderbetu nisu bili uspjesni, samo bi se rascendrao i onda ga se ne bi moglo smiriti- ni na sisi

  15. #315

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Maya- možda ga ad muči tj. svrbež dok spava pa ga to budi?
    Ja svome tako opravdavam buđenja svako sat vremena..

  16. #316

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa
    Maya- možda ga ad muči tj. svrbež dok spava pa ga to budi?
    Ja svome tako opravdavam buđenja svako sat vremena..
    ma i ja sam to mislila
    ali kakva god da je koža, stanje je isto... ja to zovem "unutranjim nemirom", jer - pratila sam ga noću - ne češe se, samo je "nemiran", okreće se, "divlja" po krevetu... ma, proći će... jednom ćemo se nostalgično sjećati ovog vremena

  17. #317

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    ... jednom ćemo se nostalgično sjećati ovog vremena
    Mislim ipak da će mi uvijek ostat knedla u grlu kad se sjetim njegove prve godine..al sjećam se da je jedna dr rekla da njih to i iznutra sve svrbi, pa vjerojatno ti je to u pitanju i kad to smjestiš u tu "ladicu" bit će ti lakše

  18. #318

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa
    Mislim ipak da će mi uvijek ostat knedla u grlu kad se sjetim njegove prve godine..
    imaš pravo... problem za problemom
    vjerojatno ni nismo dovoljno uživali u svemu...
    zdravstveni problemi plus iscrpljenost zbog nespavanja... uh!

  19. #319

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    J. ima 5 mjeseci i par dana i u zadnje vrijeme ne spava. Dakle, budi mi se tocno svakih sat vremena po noci. Ja vise ne znam sto bi. Malo posisa, zaspi. I tako stalno. S obzirom da ima 5 mjeseci i da po danu nije gladan (iskljucivo dojimo), nekako mi zdrava logika nalaze da ni po noci nije gladan.

    Ali ne mogu dokucit sto je problem. Zubi ili to sto malo posisa, iako nije gladan, ja mu vise dodjem kao zamjena za dudu (nikad nije imao dudu i ne zeli je). Ima li mi spasa?

  20. #320
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Skok u razvoju?

  21. #321
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    J. ima 5 mjeseci i par dana i u zadnje vrijeme ne spava. Dakle, budi mi se tocno svakih sat vremena po noci. Ja vise ne znam sto bi. Malo posisa, zaspi. I tako stalno. S obzirom da ima 5 mjeseci i da po danu nije gladan (iskljucivo dojimo), nekako mi zdrava logika nalaze da ni po noci nije gladan.
    samo cu na pisati da je i kod nas trenutno ovakva situacija

  22. #322

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    88

    Početno

    i kod nas je bila takva situacija par noći kad je navršio 4 mjeseca. par dana kasnije (točnije 3 dana) zabjelio se donji zubić. ali mi nismo dojili,tako da neznam. nisam ti pomogla baš...

  23. #323

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ne preostaje mi ništa drugo nego pričekati....i ne spavati....

  24. #324

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    88

    Početno

    držite se...

  25. #325
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Moja ima 15 meseci i nakon jednog kraaaaatkog perioda kada se budila1-2 puta po noci,
    sad se budi po 3 puta u prvih 2 sata spavanja,a nadalje svaki sat....
    Svakakve mi gresne misli tada padaju na pamet
    Dodje mi da joj lupim cvrgukoliko me cima i izludjuje to sto jedva uspem sklopiti oko a nje evo opet.
    Nista ne vredi ni kad ju stavim u moj krevet,isto je,grebe se,gura i cvili dok ne dobije siku....
    U totalnoj sam depri,nemam volje za nista,samo najnuznije obavljam,energija=0
    Ima li kraja tome?

  26. #326

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Da, tak je i meni u zadnje vrijeme. A i spava s nama jer više nemam snage 10x se ustajati do kinderbeta i nazad...nadam se boljim vremenima

  27. #327

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj ninika prvotno napisa Vidi poruku
    držite se...

    Hvala

  28. #328
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    evo da se ja javim.
    nama se ritam nastavio. ima užasnih noći ali većinom je ok. tin spava većinom 18,30 - 2,30. a onda sisanje i spavanje do 4,30 ili 5,30. tad se prikači i sisa sisa sisa svako malo i spavamo zajedno (do tad spava u svom krevetiću no on je nasloljen na naš, jedna stranica odvaljena) do 7-8. dnevno spavanje je već duže isto. ujutro od 40-1.30 (u šetnji od 10-12) i onda popodne opet 40-1.30 (od 14-16). i to je to.

  29. #329

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    65

    Početno

    I mi se upisujemo... U zadnje vrijeme prvi san traje dva sata, pa sisanje. Slijedeća 3 sata su kako kada - od 1 do 3 buđenja/sisanja. Pred jutro se smiri pa odspava tri sata u komadu. Osjećam se kao da me tuku svake noći...

  30. #330

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    Citiraj KayaR prvotno napisa Vidi poruku
    Moja ima 15 meseci i nakon jednog kraaaaatkog perioda kada se budila1-2 puta po noci,
    sad se budi po 3 puta u prvih 2 sata spavanja,a nadalje svaki sat....
    ...
    Ima li kraja tome?
    mi smo cca mjesec dana mlađi (a još posjećujemo ovaj topic jer ga nismo "prerasli" ) i ni kod nas nekog napretka velikog ne vidim.
    kad čitam "uspavljivanje, da ili ne" i da postoje djeca koja se samo spuste u krevetić i zaspu (odnosno i da samo ostanu ležati dok im pjeva netko ili sl.) ili to učine nako kratkog vremena,
    meni je to SF
    moj, kao što sam tamo napisala NE LEŽI, ne znam kako to drukčije objasniti;
    pelenu mijenjam stojećki, uopće ne sjeda da se poigra (tu i tamo ako ga nešto jaaako zanima, ali se tad diže za max nekoliko sekundi), trči, a ne hoda itd. itd...
    kako da ga naučim da leži...:šmrc:

  31. #331
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Mojoj svi zubi poitali odjednom van....kaze pedica da su joj desni natekle i upaljene,ima i malo temperature...malo slinav nosic...
    Rezultat-ne jede nista,samo hoce sisati,cendra,danju odspava 3x po pola sata nakon celosatnog uspavljivanja....
    A noc!Koma
    Budi se svako malo,kuka,cmolji,sisa,prevrce se,i ono malo odspava na meni,sa sikom u ustima....jooooj....
    I onda djipi na noge s prvim petlima....

  32. #332
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    Citiraj argentina prvotno napisa Vidi poruku
    i moj se micek isto tako, dosta trza, nemiran je i to ga budi, ne moze se umiriti.
    mali je da spava na trbuhu (iako ga nekad stavimo pa se me moze trzati) i tad najbolje spava
    a druga stavr je u tome sto nema dudu varalicu, a treba mu utjeha, no ne moze biti non stop na cici...
    i tako.... mi prezivljavamo, imamo dobrih dana i noci ali bome imamo i krize...kad sam ja toliko umorna i ne mogu vise
    I kod nas je tako... iako, taj nemir i stenjanje se smanjilo zadnjih dva tjedna (sada ima 3,5). Sad stenje i bacaka se (kao da se ne može probuditi, kao da ne može izaći iz sna) pred samo jutro oko 6h. Meni najgore kad je oko 2-3h, onda jedva držim glavu, nekad znam MM zvati da pazi da ne zaspem... Jedem sladoled, pijem vode, prošećem, sve samo da se razbudim...


    Citiraj argentina prvotno napisa Vidi poruku
    moj micek isto spava s nama, ali mi smo jos uvijek na smjene...
    kad je jedan s malim, drugi neometano spava u drugoj sobi da se odmori kako spada.
    maleni najbolje pajki sa mnom i sa sisom u ustima.
    znam da cu poslije imati problema kako ga odvici od toga, ali svi pokusaji da spava sam u kinderbetu nisu bili uspjesni, samo bi se rascendrao i onda ga se ne bi moglo smiriti- ni na sisi
    Sve potpisujem i kod nas isto. Spavam s malim, a MM u drugoj sobi. Nekad, kad je znalo bit jako, a ja premorena, znala sam otići u dnevnu, a MM ostane s njim spavati pa me zove kad treba papati. Bar tih dva sata između podoja da se naspavam. No, hvala Bogu, to je sad iza nas... Meni je lijepo da skupa spavamo, da smo si blizu. Kad sam znala odlaziti u dnevnu sobu užasno mi je falio. Žao mi jedino da nemamo veći krevet pa da svi troje komotno stanemo.

    A kinderbet? Služi za odlaganje stvari, ne sjećam se da li je uopće prespavao tamo ikada...

  33. #333
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Kada je sve idealno zaspe oko 22 sata. Probudi se u ponoć kada siki (dobro, zna i prije, ali to znači da ju muči zaostali podrig ili prdac što riješi Zeko i potočić) i onda opet oko 2 (nekada ranije, nekada kasnije). TAda ju prebacim kod nas u krevet i tako spavamo do ujutro. Sika je cijelo vrijeme vani, ona se posluži kada hoće, spavamo svi sretni i zadovoljni (da, ja se pokočim). Kada se počne žešće vrpoljiti, to znači da je vrijeme za promjenu sike. Nekada to bude jednom, nekada tri, četiri puta do pola 7, 7 kada se obično budi. E sad, ono što nas obje muči je to što ju po noći uglavnom ne dižem na podrigivanje pa kontam da taj zrak završi u crijevcima i onda izlazi na drugu stranu. Naravno, prije nego što izađe, ona se sto puta presamiti...

  34. #334
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    eto mi smo malo došli na svoje jedino po noći se budi i sisa ali to je svaka 2-3 h i mislim da je za to krivo centralno grijanje - suhi zrak i on je stalno žedan
    po danu mi spava po par puta obavezno se budi 7:30 nakon sat vremena opet zaspe pa se budi oko 10-11 h
    opet spava oko 12 kad smo vani u šetnji i oavezno spava od 15 pa do 18-19 h
    zatim drijemne još oko 20 h na nekih pola sata-sat
    čak mi se neki puta previše naspava pa je onda super volje i tek zaspe oko 23 ili ponoći

  35. #335
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    i da ... uopće mu ne radim tišinu već sam zaspe u kolicima
    radi ili tv ili radio
    a kad zaspe ne smeta mu niti moje usisavanje

  36. #336
    trnje

    Početno

    UF SAD MI JE LAKSE!!!!
    nocas sam histerizirala kako da imam ikakvu rutinu kad on nece zapat. kakve mi koristi i od rutine ako nakon toga 2 sata moramo setat pjevat cicat pa u krug. a stalno vidim neke komentare zena kako im te sve bebe spavaju....ko bebe! hvala vam zene sta ste iskrene, sad znam da nemam jedina probleme (ma nisam ni mislila ali lakse je kad vidis) i da zapravo moj mali zec spava prilicno dobro...samo nepredvidljivo, i nema sanse da zaspe polubudan u kreveticu. ma koliko pokusavali. dva dana je uspilo, onako na rukama, pa polubudan u krevetic ili kod mene pa fino spava. al nakon toga nema sanse. no kad jednom zaspe spava ok. po par sati...
    po danu HOCE sam zaspat, ali zato jer ga stavim na stomak, jedva cekam da bude veci pa da se usudim stavit ga na stomak i po noci, sad ima tek 8 tjedana, ne usudjujem se, iako ga gledam po danu, nikad nije "zaronio" glavom.

    grlim vas sad mi je lakse, samo da znam da ne radim nesto posve pogresno...

    u koliko stavljate djecu navece u krevetic? ili krevet, gdje vec spavaju? posto je moj budan drzim ga s nama, na sebi, i dok malo pogledamo TV, izludt cu ako od 8 do ponoc budemo u sobi solo uspavljujemo se ovako krenemo u sobu oko 10-11, pa do ponoc spavamo. UGLAVNOM.

  37. #337

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    In the middle of nowhere
    Postovi
    128

    Početno

    I ja prijavljujem da i mi lumpujemo već dobrih 7 dana,aktivniji po noći nego po danu;doduše dobili smo jedan zubić i drugi se nazire(ja se molim da je od toga) a i kad spava doslovno puže u snu,pa od glave zavrsi kod nogu,koma...Da ne pričam da hodam kao po Marsu i samo bi se negdje zavalila,a ženska je po danu aktivna kao prava naspavana beba,ne kužim...

  38. #338
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    Meni su zadnje dvije noći bile užasno teške, pogotovo ova prošla. I još sam sama doma s bebom. Kao za vraga, N. uhvatili grčevi, a mislili smo da su oni prošlost... Noćas je, siroče, cijelu noć prestenjao u polusnu ili budan. Na cici više od pola sata (inače mu treba 10 min.) i kad pusti cicu odmah u kmečanje i stenjanje. Ja sam bila na fizičkom izmaku snaga. Ne mogu dočekati da mi MM dođe sutra doma, a bojim se šta će biti večeras... Danas sam cijeli dan kao zombi... malo me sad šetnja vani osvježila, ali generalno sam iscrpljena jako... plus, ne mogu spavati preko dana... A mišić mali noćas stenje, stenje, pati se, onda me pogledala suznim okama pa mi se jedva jedvice nasmiješi i onda opet u stenjanje... tako tužno... htio bi da ga nosim, što inače po noći radi tata, a ja ga nemam snage nositi i bojim ga se uzeti dok sam onako polusnena i umorna. Ufff... samo još noćas da izdržimo!

  39. #339
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    Aiko drži se....

  40. #340
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Evo da se i mi javimo več dva tjedna nas muče grčevi i to ima dana kada su po cijeli dan grčenja i urlanja i još nebi bio problem da ih nije dvoje i jadnički urlaju u isto vrijeme a ja imam samo dvije ruke ,a što se tiče spavanja sami se uspavaju sam ih stavimo u kinderbet i damo dudu ili flašicu i to je to bude se svaka 3 sata za papati ak nemaju grčeve.

  41. #341
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Aiko, nadam se da si bolje! Da, bolje je da i tuguje u krevetiću nego da ga ispustiš. Kada je tako, probaj ga staviti kod sebe u krevet pa ga mazi, možda upali.
    Moju bubicu intenzivno u posljednje vrijeme muče zubići. Krenula ih je žuljati već s 2 mjeseca, mislili smo da će dobiti zubiće jako rano, no još uvijek nije izišao ni jedan, a bijele se na vrhu desni. Što je najgore, sad žulja one odzada. Imam osjećaj da će joj izaći nekoliko od jednom. Zbog toga po danu spava samo uz siku, više ju nine pokušavam staviti u krevetić jer kužim da spava i pravi bolne face, malo zakmeči, ali kad zaroni nosićem u siku, odmah se smiri. I noću se često budi. Zaspe u 22 pa se probudi u 23 pa u 0.30. Evo, večeras nakon nekoliko večeri lumpovanja spava već 2,5 sata bez prekida. Valjda kuži da je mama poželjela biti malo sama sa sobom pa me ipak štedi.
    u koliko stavljate djecu navece u krevetic? ili krevet, gdje vec spavaju? posto je moj budan drzim ga s nama, na sebi, i dok malo pogledamo TV, izludt cu ako od 8 do ponoc budemo u sobi solo uspavljujemo se ovako krenemo u sobu oko 10-11, pa do ponoc spavamo. UGLAVNOM.
    Mi krećemo s kupanjem u 20, najkasnije 20.30 sati, nakon toga siki što ju i uspava pa uglavnom zaspe do 22 sata, nekada i ranije. Super je to što ti sinčić bude miran dok vi gledate TV. Moja divljakuša nema mira ni sekunde. Neki dan gledali Super talent (baš smo našli što ćemo gledati, ali onako, usput) i samo što sam maknula oči s nje i pogledala u ekran, već se prevrnula i lupila glavicom o parket. Naime, žena misli da može sama stajati iako ima 7,5 mjeseci!

  42. #342
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    Čitam ovaj svoj zadnji post tu pa sam se naježila, neponovilo se. No, imam boljih vijesti! Ne usudim se naglas reći/napisati na forumu, ali kod nas kao da nema grčeva zadnjih dana. Ufff! I po noći lakše spava(mo). Hajde, samo da nas to više prođe. Doduše, sad ima novu foru kad hoće papati po noći. Lupa nogicama i rukicama po krevetu kad treba papati po noći, kao da se bacaka cijelim tijelom. Divan način buđenja kad vam je uho priljepljeno na madrac. Kao topot krda konja!


    Nego, htjela sam nešto pitati što se događa s bebicama koje su isključivo na cici i onda nakon 6 mjeseci krenu s pravom papicom... što se dogodi s bebicama? Jel moguće da se najedu te hrane pa se ne bude (toliko) po noći za cicu? Da li kad krenu s pravom hranom smanje broj noćnih podoja? Mene samo zanima da li se kad napuni šest mjeseci pa nadalje mogu nadati malo dužem spavanju bar što se tiče cicanja? Sori ako ste već o tome, čitala sam, ali ne baš sve pa mi je možda promaklo... Mi se i dalje budimo svaka dva sata po noći... Dajte mi nadu!

  43. #343
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    nisam uspjela naći poveznicu između nadohrane i spavanja. bar je tako u mom slučaju bilo. nama se nije smanjio broj noćnih već dnevnih podoja.
    spavanje nam se sredilo, no ima dana i dana.

  44. #344
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Aiko,ja mislim da one bebe koje se bude,bude se u svakom slucaju
    I ja sam kao ozeblo sunce cekala tu dohranu s nadom da cu imati koji sat za odspavati po noci,ali avaj.
    Ima noci kada se probudi "samo" dvaput a recimo je jako slabo vecerala,a ima i onih kada se budi i po 20 puta a najede se toliko da mislim kako ce joj pozliti.
    Uopste ne znam od cega to zavisi...
    Moja ima 16 meseci i budi se isto kao i pre dohrane,i dok ne dobije siku urlala bi dok ne bi probudila celu zgradu
    Treba izdrzati.
    Uhvatim sebe kako gajim lose misli prema svojoj curici za vreme takvih noci.
    Ujutro se jedem i bude mi krivo,i ne znam kako sam ista slicno mogla i pomisliti,ali nije lako nama mamama malih nespavalica.
    Trenutno ne mogu verovati da cu jos ikada odspavati celu noc,ali i to ce doci,brze nego se nadamo

  45. #345
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Aiko prvotno napisa Vidi poruku


    Nego, htjela sam nešto pitati što se događa s bebicama koje su isključivo na cici i onda nakon 6 mjeseci krenu s pravom papicom... što se dogodi s bebicama? Jel moguće da se najedu te hrane pa se ne bude (toliko) po noći za cicu? Da li kad krenu s pravom hranom smanje broj noćnih podoja? Mene samo zanima da li se kad napuni šest mjeseci pa nadalje mogu nadati malo dužem spavanju bar što se tiče cicanja? Sori ako ste već o tome, čitala sam, ali ne baš sve pa mi je možda promaklo... Mi se i dalje budimo svaka dva sata po noći... Dajte mi nadu!
    Tome sam se i ja nadala. Kao, kad krene jesti konkretno (mi krenuli s konkretnim žgancima), spavat će ti cijelu noć... a ja ima osjećaj da se budi i češće. Čak mi u posljednje vrijeme lošije zaspe. Ne znam je li zbog toga što prekasno jede (oko pola 8, a u pola 9 ju kupamo i oko 9 sisa, to se sve pomaknulo kako se vrijeme mijenjalo) ili ju muče zubići koji nikako da niknu, a bijele se ispod desni... Onda se već probudi za sat, sat i pol... Ne znam, i ja se tješim da neće vječno.
    Čuj, to nije pravilo, vjerujem da ima djece koja nakon papice fino spavaju. Ja samo kažem kako je s ovom mojom serom. U prethodnom svom postu sam napisala kako buđenje nakon podriga rješava Zeko i potočić, e pa to više ne pali. Sad pali opet samo sika... Ma, narast će pa će mi faliti, samo na to mislim.

  46. #346
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj Aiko prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, htjela sam nešto pitati što se događa s bebicama koje su isključivo na cici i onda nakon 6 mjeseci krenu s pravom papicom... što se dogodi s bebicama? Jel moguće da se najedu te hrane pa se ne bude (toliko) po noći za cicu? Da li kad krenu s pravom hranom smanje broj noćnih podoja? Mene samo zanima da li se kad napuni šest mjeseci pa nadalje mogu nadati malo dužem spavanju bar što se tiče cicanja? Sori ako ste već o tome, čitala sam, ali ne baš sve pa mi je možda promaklo... Mi se i dalje budimo svaka dva sata po noći... Dajte mi nadu!
    Eeee, svi se mi tome nadamo, ali... Evo da prijavim ovdje svog nespavača: 10.5 mjeseci, spava pored mene, bezbrojna noćna buđenja, meškoljenja, bacakanja, vrpoljenja...samo zijeva i traži ustima ciku. Kad ju pronađe, povuče 2-3 puta i kraj, onda opet vrpoljenje, bacakanje i tako kroz noć... Da mi dozvoli da spavam po 2h u komadu bila bih sretna... Rješenje problema ne vidim. Nadam se da ću imati snage izdržati ovakav ritam nespavanja još koju godinu i pri tom ostati koliko-toliko normalna...

  47. #347
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj KayaR prvotno napisa Vidi poruku
    Trenutno ne mogu verovati da cu jos ikada odspavati celu noc,ali i to ce doci,brze nego se nadamo
    O ovom sam ja često razmišljala i sanjala, ali stvarno je došlo i prije nego sam se nadala (sa prvim malim)
    Eto sad opet gajim nadu iako mi se ovaj drugi čini puno zahtjevniji nekako se budi svaka 2-3 sata za jela, ak odspava 4h to je opće narodno veselje.
    A samo kak mu je teško zaspati to su strahi.

  48. #348

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj Superman prvotno napisa Vidi poruku
    Eeee, svi se mi tome nadamo, ali... Evo da prijavim ovdje svog nespavača: 10.5 mjeseci, spava pored mene, bezbrojna noćna buđenja, meškoljenja, bacakanja, vrpoljenja...samo zijeva i traži ustima ciku. Kad ju pronađe, povuče 2-3 puta i kraj, onda opet vrpoljenje, bacakanje i tako kroz noć... Da mi dozvoli da spavam po 2h u komadu bila bih sretna... Rješenje problema ne vidim. Nadam se da ću imati snage izdržati ovakav ritam nespavanja još koju godinu i pri tom ostati koliko-toliko normalna...
    X Identično, osim što J. ima skoro 7 mjeseci...

  49. #349
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    moj legendarni nespavač dobio je dostojnu nasljednicu - svoju seku. od prije mjesec dana kad je prvi put bila bolesna s viskom temperaturom spavanje joj je krenulo stramputicom i mm i ja strepimo za svoj normalan život (filip je mene bio sredio do kraja, mm ne jer je imao posao s puno terena)

  50. #350
    Šuška avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    318

    Početno

    mamitzi - daj me utješi. Kad ti je F. počeo spavati? Mi smo napunili 2 godine, ali od spavanja nema još ništa.

Stranica 7 od 59 PrviPrvi ... 567891757 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •