Stranica 47 od 59 PrviPrvi ... 37454647484957 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,301 do 2,350 od 2920

Tema: Ne mogu vise ne spavati!

  1. #2301
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Hahaha, da. To mi je bilo preslatko.

    Danas kmeči, i provjerava nerviram li se i idem li k njoj. Počela je raditi grimase, i mislim da se uči manipuliranju.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 06.02.2016. at 23:35

  2. #2302

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Pulinka, a eto mislila sam da sam apsolvirala spavanje beba. Čovjek uči dok je živ.
    Ni ja baš nisam verovala drugim mamama kad se hvale kako beba diiivno sama zaspi u krevetiću, posle sam se uverila da su čuda moguća .

    Ali mi je trebalo doobrih 10 dana ili više da primetim da sin prestaje da plače kada ga spustim iz ruku, ono, odbijala sam da poverujem u to .

    Meni za ćerku nije ništa pomagalo, tj. ona je mogla fino da zaspi dojeći, i fino sam mogla da je uspavanu spustim u krevetić - i onda se nepogrešivo budila vrišteći nakon 15 minuta, tačna kao sat - i tako do 4. meseca. I varijante ljulje ili kolica nisu prolazile- morala je da bude u rukama...

  3. #2303

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Eryngium zadnje postove sto si pisala, isto nam je tako bilo!

    Nisam znala da se jastuci u krevetu ne preporucaju ako beba spava u krevetu. Mene je to spasilo jer bi se samo naslonila na njih a na deke sa strane bi naslonila laktove i tako drzala bebu koja je spavala na mojim prsima i da nisam to tako radila vjerojatno tih par mjeseci ne bi spavala. Ali onda radje nemoj to ni isprobavati.

    Kazes da beba dosta place, a jel ti moze biti duze vrjeme u horizontalnom polozaju? Jel mozda beba puno bljuca? Jer cudno da ti je samo na ramenu ili na prsima. Opisujes sve identicno kao sto je bilo i nama, a nama je bilo tako radi gerba. Iako, napisala sam vec, spava tako sada ako joj je neka promjena.

    I zbilja nije bilo teoretske sanse za bilo kakvo drugacije uspavljivanje.

  4. #2304

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Zapravo ni ne treba puno bljucati, moja uopce ne bljuca. Ne zelim ti stvarati paranoje, vjerojatno vam nije to, ali za svaki slucaj obrati pozornost...

  5. #2305
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u te svrhe koristila skafander ili vreću za spavanje.
    U nedostatku svega moze i slozena dekica u jastucnici

  6. #2306
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Deedee11 prvotno napisa Vidi poruku
    Eryngium zadnje postove sto si pisala, isto nam je tako bilo!

    Nisam znala da se jastuci u krevetu ne preporucaju ako beba spava u krevetu. Mene je to spasilo jer bi se samo naslonila na njih a na deke sa strane bi naslonila laktove i tako drzala bebu koja je spavala na mojim prsima i da nisam to tako radila vjerojatno tih par mjeseci ne bi spavala. Ali onda radje nemoj to ni isprobavati.

    Kazes da beba dosta place, a jel ti moze biti duze vrjeme u horizontalnom polozaju? Jel mozda beba puno bljuca? Jer cudno da ti je samo na ramenu ili na prsima. Opisujes sve identicno kao sto je bilo i nama, a nama je bilo tako radi gerba. Iako, napisala sam vec, spava tako sada ako joj je neka promjena.

    I zbilja nije bilo teoretske sanse za bilo kakvo drugacije uspavljivanje.
    Mislim da nem gerb. Bljuca kad se prejede, znači izprazni cicu (ja izdojim cca 100ml iz jedne što bi značilo da on pojede i više od toga), podrignem ga pa traži još, dam mu drugu, potegne 3-4x i onda izbljuca višak. Bljuca i ako ga se previše seli iz jedne poze u drugu a taman je pojeo.
    Njegov problem (a i moj) je uglavnom probava. Što zbog progutanog zraka kojeg svim metodama ne uspijevam spriječiti jer jede vrlo nasilno i neuredno, što zbog ne kakanja po nekoliko dana. Kad dođe peti dan da drekeca nismo vidjeli cijela zgrada brine skupa sa mnom.
    Kolike su bile zasebno poglavlje, valjda smo ih apsolvirali jer već neko vrijeme nema, a i swaddling tu pomaže.
    Za ovo sadašnje ponašanje mi ljudi govore da će mu garant zubi krenuti. Trpa si šakice u usta i trlja li ga trlja po desnima. Pedica je rekla da nema ni govora o zubima a za probavu da je svima teško kad se prejedu pa tako i njemu te nek ga probam rijeđe hraniti ako je ikako moguće. Nije moguće.
    Fobiju od spavaće sobe mi nitko ne zna objasniti.
    Bebe plaču. Neke više, neke manje. Ja eto imam bebača koji voli da ga se tješi za svaki grčić, prdac, kakanje, kupanje, presvlačenje, štucanje itd. Vidjet ćemo kako će bit kad mu probava konačno dozori.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  7. #2307
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Evo, noćas je potegao rundu u komadu od skoro 4h, u krevetu, na trbuhu, na ravnom. Dojila sam ga u sobi u krevetu i zaspao je. Za preseljenje pored mene je malo kukao al valjda je bio premoren.
    U ta četiri sata cendrao je za svaki prdac i to sam ga mazila, tapšala, ljubila i ušuškavala da se slučajno ne razbudi. U nekom trenu sam zaspala, on je prdnuo i probudio se, udario u plač i morali smo otići iz sobe u dnevni da se smiri, pojede, opet čvrsto zaspe pa sam pokušala povratak u krevet. Uspjelo mi je al se priča ponovila nakon cca sat vremena i više se nije dao u sobu. Kako je svanulo, odustala sam i ostavila ga da mi spava na ramenu.
    Danas je 5.dan da drekeca nismo vidli.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  8. #2308
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Moja žvače ruke, ne znam, od trećeg ili četvrtog mj, a sad je već osmi i još ni jedan zub.

  9. #2309
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Tak je i moj najstariji, a dobio prvi zub s 11 i sitno mjeseci

    A jel podrigava prek dana, stavljas lu ga u pozu za prdenje kenjanje?

  10. #2310

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Mi smo kakali u pocetku i svaka 2 tjedna, nekad i malo vise cak. I poza za kakanje koju mi je Kaee poslala nam je pomagla... Evo pronasla sam link sa teme koju sam bila otvorila:
    http://erinmidwifecom.fatcow.com/wp-...1-881x1024.jpg

    Bas se tako znala dosta isprditi. A i skuzila sam da je njoj smetalo ako konzumiram malo vise mlijeka u npr zobenoj kasi ili slicnom.

    Sve ce ti to proci, dok pokusavas otkriti kako spavati samo ces jedan dan shvatiti da ga mozes spustiti. Samo onda nesto drugo dode.

    Mi smo tako sinoc isle lec u 23h i onda bile budne od 1 do 4 i igrale se taman sam se hvalila kako spavamo. Svakakvih noci ima sta ces... Nama su zubi nedavno poceli, ali mozda 2,3puta joj je smetalo za sada. 2 su skoro vani.

  11. #2311
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Tak je i moj najstariji, a dobio prvi zub s 11 i sitno mjeseci

    A jel podrigava prek dana, stavljas lu ga u pozu za prdenje kenjanje?
    Ma i preko noći ga znam podrigivati ako vidim da jede ko prase. Podrigne ko lučki radnik nakon pive. Al svejedno kad mu držim dlan na trbuščiću osjetim kako ga šalta.
    Mlijeko ne konzumiram uopće, izbacila sam ga po dolasku iz rodilišta jer mu je vidno smetalo.
    Preko dana masiram trbuščić, kad vježbamo i u presvlačenju obavezno dižemo nogice na prsa i svako malo ga stavljam u tu 'ajmo kakat' pozu. Češće s pelenom al dio obavezno bude i bez. Ne usudim se na 24ºC držati ga golog dupenca pa od kupaone napravim saunu. Strah me da ne ozebe (da, i promaje se bojim, sad će mi se Kaae javiti ).
    Prvih par puta kad sam ga namjestila u tu pozu se fino pokakao ali i to je s vremenom prestalo imati taj magični efekt.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  12. #2312
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    A vrijedi probati...
    Da li si probala glasnu muziku? Moraš otkriti koja mu paše, ali garantirano postoji nešto što će djelovati. Pa onda deset puta za redom istu.

  13. #2313
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    U sitne jutarnje sate baš i ne mogu odvrtat glasnu mjuzu a da me susjedi ne razapnu.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  14. #2314
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    bijeli sum?

  15. #2315
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li si probala glasnu muziku? Moraš otkriti koja mu paše, ali garantirano postoji nešto što će djelovati. Pa onda deset puta za redom istu.
    Kod moje je ovo palilo. Uglavnom kanal VH1, još kad naleti kakva od Snoop Dogg-a, koma je bila za par minuta .

  16. #2316
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    bijeli sum?
    Šta ne spada u to fen, napa itd?

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  17. #2317

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Spada, samo bi ti preporucila da kad beba zaspi da iskljucis. Jer moja se toliko navikla na to da mi napa cjelu noc radi-svaki dan-vec bar mjesec dana... I sad ne znam kako je odviknut od toga.

  18. #2318
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Da... ne moram brinuti da će se navući na te zvukove jer ih ne voli.
    Na fen vrišti a ni napa mu nije frend. Nju potrpi dok kuham ako ga nosim.
    Jednom je zaspao uz usisavač ali zato što je bio u nosiljci a ne jer mu zvuk paše. Iduće usisavanje je bio plač, valjda se prepao ili je prdnuo pa se prepao... Teško je znati.
    Muzika nam svira više-manje cijeli dan, bez efekta. Nekad se smiri ako mu pjevušim a nekad ne.
    Kod njega pali gibanje u nosiljci ili u autu. Ja sretna da je i tako.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  19. #2319

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Nama nista ne pomaze osim moje blizine. Nocas opet nisam spavala, leda me ubijaju, jedva stojim na nogama. Par puta mi je doslo vec da zaplacem , valjda od zivaca. Cijelu noc mi je spavala na ramenu. Sto puta sam ju pokusavala maknuti bar malo da se okrenem ili namjestim da pola sata odspavam, nema sanse. Iscrpljena sam.

  20. #2320

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Jel bebe same odbace 1 dnevno spavanje kad im vise nije potrebno ili bi to ja trebala uciniti, kako to ide?
    Jer ima 6 i pol mj (nedonosce, pa gledam kao da ima 5mj) a spava vecinom 4puta po 30-40min. U zadnje vrijeme se pocelo desavati da spava po 3 puta ako prvo jutarnje spavanje odspava sat vremena. Ali noc vise ne spava 12h nego 9h... Jel to normalno?

  21. #2321
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ok je

  22. #2322
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Moja je sama odbacila. Ono, jednostavno više ne ide spavati u 9, 12 i 15, već u 10 i 16.

  23. #2323
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    A kad počnu dobivati takav neki red?


    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  24. #2324

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Moji su negde početkom 4. meseca života malo ustalili ritam spavanja, sa šest meseci su već imali relativno čvrstu rutinu.
    Kod nas je to išlo postepeno, iz dana u dan polako su počinjali da se uspavljuju i bude u slično doba dana. Ne znam doduše kako je to kod ranije rođenih beba.

  25. #2325
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Mislim sa oko 3 ili 4 mj.

    Moja je sad osam i opet problemi po spavanju. Fino sam u sedam znala već biti gotova, otići u kuhinju i raditi jesti, a sada kmeči čim se malo udaljim.

  26. #2326

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Ne bi bas rekla da imamo red. To su vise kao neke faze koje se iz dana u dan lagano mjenjaju. Nama je najvaznije da ih stalno pratim i prilagodavam se. Spavale smo neko vrijeme od 17 do 2,nekad od 19 do 7... Kad bi ona zaspala i spavala duze od famoznih 35 min to mi je znak da je zaspala za noc pa bi i ja. Nije mi problem ni igrati se snjom usred noci, kad tad ipak nadoknadim san. Meni je najgore ako dnevno spavanje ne ide kako treba pa bude nervozna!

  27. #2327
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mi smo debelo izašli iz ove skupine Al se uredno vraćamo tu , maleni ima 2,2 i do sad je samo jednu noć prespava, noćas je bila jako loša noć sto buđenja i tako......

  28. #2328
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    A jadna ..
    Samo da utjesim mame da nije svako dijete nespavac, nakon nasih ogromnih muka sa spavanjem, sa godinu i pol je poceo spavat ko top, nocas je spavao od 21 do sad

  29. #2329
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Željkice ima li mali kakvu dijagnozu, mojpočeo spavats skoro 5 ipol, kad smo riješili veći dio dermatitisa

  30. #2330
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jelena nema sve ok. Ne znam zašto Al svaku noć se probudi i onda ga stavim kod sebe i nastavi spavati a nekad traži mlijeko. Noćas je bio jako nemiran možda mu petice stižu.

  31. #2331
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    moji su u to doba još dobrano cicali, jel nakon cicanja se smiri i zaspi

  32. #2332
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nije cica u pitanju nego boca.

  33. #2333
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ako ona ne cica onda on prdi, hrče, i kašlje. Izmjenjuju se.

  34. #2334
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Željkice svejedno cica ili boca
    Žuta imaš dobro uigranu ekipu

  35. #2335
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jelena,da popije bočicu i nastavi spavat, evo već par noći nije je trazijo vidit cemo večeras.

  36. #2336
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Mi nemamo problema sa spavanjem i mozda je nepristojno da se uopce javljam ovdje, al htjela sam samo napisati da mislim da je kod nas vrlo bitno da se drzimo ritma. Ako nas netko/nesto omete - problemi. Evo ja sam danas zaribala pa sam po mraku hodala vani s kolicima da ulovimo popodnevni spavanac jer se doma nije dao uspavati, bas je vidljivo patio.

  37. #2337
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Pretpostavljam da svaki par mama-beba ima neki drugi ritam. Znam da to nije moderno, al mi jedemo u isto vrijeme, setamo u isto vrijeme pri cemu se dobro naspava, obicno 2 sata, idemo spavati u isto vrijeme, on se budi u isto vrijeme (iako bih ja da se kasnije budi ), pazim da mu se izmjenjuje opterecenje za kicmu, pa imamo red citanja u krilu, red plesanja, red na trbuhu, red na ledjima, red vjezbanja (obavezno kad se probudi ujutro i kad dodjemo iz setnje jer je predugo lezao na ledjima). Naravno da te izmjene ne pratim kad sto, al nastojim to nekako ravnomjerno rasporediti.

  38. #2338
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    evo, moja prospavala nesto prije drugog rodjendana
    i prestala cikiti po noci prije toga
    sad se probudi jednom, rijetko dva puta, popije vode i nastavi spavati
    ali moram ju prebaciti k nama u krevet
    do ove faze spavala je s nama, jer je stalno visila na cici
    i da, sve cesce prespava cijelu noc (21-7)

  39. #2339
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Mi se ne uspavljujemo hranjenjem kad ionako cekamo da se podrigne uvijek. Ako je negdje gdje je TV stalno upaljen i glasan ton, to mu smeta kasnije za spavanje. Ako je predugo budan, ne moze zaspati. Uglavnom, imamo neku rutinu koja nam odgovara oboma. Pratim koliko mu treba novih izazova, trebamo li otici u goste da malo upoznaje druge prostore, ako je malo nervozan, palimo poznatu muziku za ples ili citamo omiljenu slikovnicu. Ako je dobro raspolozen, uvodim mu nove izazove. Trudim se da mu nikad nije dosadno. Sad s 5 mjeseci se sam dovoljno dugo zabavlja u baby gymu. Kad vidim da mu je dosadno, a imam posla otplesem ples-dva s njim, procitam slikovnicu, poskakljamo se i onda se nastavi. Danas me bas lijepo gledao iz baby gyma. Ja sam kuhala, s pogledom na njega, a on mi je "pokazivao sto moze", cerekao se. Malo smo se kukucali, pa bi se on opet sam zaigrao.

  40. #2340
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Mi smo danas s 5 mjeseci prviput prespavali od 19.45 do 6 ujutro (mozda bi i nesto duze da MM nije morao ustati ranije danas). Bez ijednog hranjenja! Jeo je tek u 6.30.

  41. #2341
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Ne znam, svaka beba je drugacija i svaka mama, al meni je bitno da imam poleta i energije za animiranje djeteta. Kad sam neispavana, ti dani su siromasni idejama. Zato sam ja poklonik ritma. Mislim da smo mi oboje sretni s tim. Beba spava nocu u kinderbetu, danju u dnevnoj sobi i u kolicima (i po kisi).

  42. #2342
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Christine, mislim da si točno napisala u svojoj prvoj rečenici na ovoj temi.
    Ja ne znam da li ti savršeno zadovoljavaš potrebe svoje bebe ili jednostavno imaš zadovoljnu bebu kojoj ne treba puno da takva i ostane, ali imaš bebu od 5 mjeseci, nit zubića, nit regresija spavanja, nit straha od odvajanja...
    Oprosti mi na iskrenosti, ali, molim te, nemoj pisati kao da si ti izumila majčinstvo na temi gdje se dolaze pojadati majke koje nemaju poleta i energije jer im se bebe bude zilijon puta u noci.
    Bila sam jedna od tih i zauvijek ću suosjećati sa takvom majkom i sjećati se vremena kada sam bila sigurna da bi potpisala da mi se dijete doživotno budi samo 5 X u noći.

  43. #2343
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Žao mi je i ispricavam se svima koje sam iznervirala. Ipak se nadam da ce nekome pomoci tko prepozna sto sam htjela napisati.

  44. #2344
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ha? Ja uopće nisam tako shvatila njen tekst. Izgledalo mi kao da je došla podijeliti svoje iskustvo.

  45. #2345
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ha? Ja uopće nisam tako shvatila njen tekst. Izgledalo mi kao da je došla podijeliti svoje iskustvo.
    Hvala ti zuta! Stvarno nisam imala namjeru provocirati. Dapace, jedna od aktivnijih forumasica na ovoj temi mi je jedna od najblizih prijateljica. Al kod nje moj sustav nije primjenjiv. Nebitno zasto.

  46. #2346
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ha? Ja uopće nisam tako shvatila njen tekst. Izgledalo mi kao da je došla podijeliti svoje iskustvo.
    Jedno je podijeliti iskustvo (na temi Ne mogu više ne spavati) "moje je dijete bilo teški nespavač, ali sada, nakon što sam primjenila to/nakon što je dovoljno naraslo/...", kao što je npr. Ginger napravila.

    A drugo je dijeliti iskustvo dobrog spavača i misliti da je razlog tome majčin sustav.
    A da to Christine misli, vidi se i iz ovoga posta.
    Citiraj Christine prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti zuta! Stvarno nisam imala namjeru provocirati. Dapace, jedna od aktivnijih forumasica na ovoj temi mi je jedna od najblizih prijateljica. Al kod nje moj sustav nije primjenjiv. Nebitno zasto.

  47. #2347
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Christine prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi je i ispricavam se svima koje sam iznervirala. Ipak se nadam da ce nekome pomoci tko prepozna sto sam htjela napisati.
    Moram priznati da ja ne prepoznajem što je pisac htio reći.
    Dojam mi je kao da se hvališ kako imaš super bebu koja odlično prihvaća ritam. Beba ti spava sama i preko dana i preko noći, blago tebi! Nadam se da znaš kakva si sretnica. Moj udari u plač onaj tren kad ga se spusti.
    Red koji mu pokušavam nametnuti ne znači mu apsolutno ništa. Dani su nam što se aktivnosti tiče skoro svi isti.
    S uspavljivanjem krećem na više-manje isti način, uvijek u isto vrijeme. Pa mi nekad zaspe a nekad ne. Nekad plače 2h prije nego zaspe, nekad zaspe odmah pa se probudi za 15 minuta, nekad ne zaspe uopće po 5-6 sati jer je zauzet plakanjem nego samo dremucka između i tu isprobavam sve moguće u nadi da će nešto upaliti. Kad je imao kolike, plakao je po skoro 3h bez pauze, skoro svaki dan, dok nisam dobila savjet za swaddling.
    Nekad zaspe i blaženo spava al prdne pa se probudi i plače narednih 2 sata s prekidima za drijemež. Nekad kihne pa se probudi i plače s prekidima. Nekad podrigne pa se probudi i plače... Dva tjedna je plakao čim bi nogom zakoračila u sobu u pokušaju da nas smjestim oboje u krevet. Sad smo upornošću došli na pol noći u krevetu sa mnom i pol noći u dnevnom. Zagrljeni. Sam ne može biti ni 5 minuta. Nigdje. Ni u snu. Doslovno. Kakav red da ja njemu nametnem?!?
    Evo jutros od 4 šećem s njim i sad mi je na ramenu konačno opet zaspao. Uspjela sam sjest u fotelju da se ne probudi. Valjda zato jer nemamo red.

    Nemoj ovaj post shvatiti osobno. Malo sam nabrijana jer mi fali sna a ovo mi je fakat ventilana.



    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  48. #2348
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Jedno je podijeliti iskustvo (na temi Ne mogu više ne spavati) "moje je dijete bilo teški nespavač, ali sada, nakon što sam primjenila to/nakon što je dovoljno naraslo/...", kao što je npr. Ginger napravila.

    A drugo je dijeliti iskustvo dobrog spavača i misliti da je razlog tome majčin sustav.
    A da to Christine misli, vidi se i iz ovoga posta.
    Sad vidim ovaj post i slažem se u potpunosti.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  49. #2349
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    eryngium došla sam te samo zagrliti i reći ti da znam kako ti je.


    Mislim da sam na ovoj temi pisala da odustajem od spavanja. Jer eto nama nije pošlo za rukom.
    A nije prvi, treći je. Tako da mislim da sam svladala svu teoriju, praksu i nijanse između.
    Bilo je noći kada smo skupa plakali. Bilo je noći kad je on spavao dva sata a ja sam bila presretna. Jer dva sata naspram nijednog su ogroman uspjeh.

    Ne spava ni sad najbolje. Ali u odnosu na ono prije sada je odlično.
    Budi se ponekad dva a ponekad šest puta noću.

  50. #2350
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Hvala Sani!

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •