Stranica 1 od 59 1231151 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 2920

Tema: Ne mogu vise ne spavati!

  1. #1
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno Ne mogu vise ne spavati!

    Dakle, ja vise ne mogu! N. uglavnom nije bila osobito problematicna za spavanje, skupili bismo nekoliko sati u komadu preko noci, ali odjednom zadnjih xy noci to vise nije normalno - uspavljujemo se satima na cici, a kad zaspi, budi se (doslovce) svakih pola sata. Nije stvar u tome da se 'inati' ili sl. pa da je kandidat za 'no cry sleep' ili 'cry out sleep' i sl. metode, jednostavno se stalno budi. Inace dosta nemirno spava u smislu da je ima po cijelom kreveticu. Cak ni ne place kad se pocne buditi, vise zakmeci malo, ali kad bih je pustila, pocela bi plakati i vjerojatno bi se totalno razbudila. Dovoljno je da malo 'omirise' cicu i nakon nekog vremena zaspi, ali opet isto za pola sata maksimalno. Nista osim cice ne pomaze. Pitam se jesam li pogrijesila s tim uspavljivanjem na cici? Uglavnom, nesto je budi, al ne znam sto (probava nije, ne prducka ili tako nesto, zubi nisu jer su nedavno niknule donje jedinice, ne slini ni ne balavi...).
    Ne znam vise sto da radim jer sam totalno luda od nespavanja, osjecam se polupijano, k'o da sam cijele dane i noci na nekom losem maturalcu...

    Molim vas, recite mi da je to samo faza i da ce uskoro proci

  2. #2
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Mozda stalno mora 'snjofati' cicu? :? Kad miris nestane, nestane i san?
    Znam: trebalo bi napraviti 'Eau de cica', parfem s mirisom cice... Brijem da bi bio hit u parfumerijama, roditelji bi cekali u redovima...

  3. #3
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    to ti je samo faza, proci ce uskoro






    al za boga miloga nemoj negdje naic na temu u kojoj pisem koliko godina vec nisam odspavala vise od tri sata u komadu

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno Re: Ne mogu vise ne spavati!

    Citiraj Sandee prvotno napisa
    jednostavno se stalno budi. Inace dosta nemirno spava u smislu da je ima po cijelom kreveticu. Cak ni ne place kad se pocne buditi, vise zakmeci malo, ali kad bih je pustila, pocela bi plakati i vjerojatno bi se totalno razbudila. Dovoljno je da malo 'omirise' cicu i nakon nekog vremena zaspi, ali opet isto za pola sata maksimalno. Nista osim cice ne pomaze.
    identično je i kod nas
    s tim da bih ja dala ne znam što da i kod nas taj ritam bude od pola sata; neki dan smo snimali, zrin se budi svakih nekoliko minuta.
    "nakupimo" i četrdesetak buđenja tijekom noći

    isto sam luda, i vrti mi se u glavi i gubim ravnotežu, ne pamtim, koncentracija na nuli, ponekad se srušim...

    ali, proći će... za dvije godine sigurno :/

  5. #5
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    A joj cure...

    A ne pomaže gaza koju ugurate u grudnjak pa da se "namiriše" i onda staviti blizu glave djetetu?
    Ne znam... možda to pomogne? Za makar jedno buđenje manje...

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    prijavak

    svakih sat i pol je standardno - od rođenja. zadnjih mjeseci - negdje polovicom noći počinje bacakanje po krevetu uz buđenje svakih pola sata.

    počela sam raditi, baš me zanima kako ću izdržati. prošli put sam nakon dvije godine bila l-u-d-a (a nije bilo ovih bacakanja, samo svakih-sat-i-pol ritam).

    čekam da dođemo u fazu dogovaranja pa da pokušam "cika spava" metodu...

  7. #7
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    i u nas je bilo slično,curu sam premjestila u naš krevet a tatu na kauč i sada bolje spavamo,ujutro se budimo pune energije.
    prije nego se skroz razbudi,uvalim joj sisu,malo žvače i zaspe.
    tako par puta po noći,al uglavnom spavamo.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ivy, Apricot - da nisu gladni?

    I kod nas je slicno. S tim da se lik ne budi samo da bi dojio, nego da bi se igrao. U 4 ujutro...Ostarila sam od nespavanja. Oci su mi upale do pola unutrasnjosti glave. Jadna sam. Nisam poluluda, nego luda.

    A opet....najvaznije je da su zdravi. I nek mi je najgori problem u zivotu to sto sam nenaspavana...

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno



    svaki put kad mu dajem večeru, nadam se da će se obistiniti ona: spavat će kad se nečeg poštenog najede.

    dosad nije.

    ajd, i to prođe. srećom, s drugim djetetom ti je bar to jasno... pa je utoliko lakše.

  10. #10
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    kad ovo pročitam...odmah mi je lakše- nisam jedina!!! mi se ponekad budimo svakih sat a ponekad odkmi i neku rundu od 3 sata...ili sam ja toliko umorna da nisam ni svijesna bezbrojnog buđenja...a čitala sam neki topic od mame koja se brine da joj beba previše spava...aaaaaaaa...dajte nama malo te brige!!! ovako kaže moja frendica...taman kad ti počne spavat prek noći, stiže nova beba!!!

  11. #11
    Neroslava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    269

    Početno

    Khm, Sandee pogledaj si ovu temu koju sam ja započela sa skoro pa istim opisima i pitanjima u čemu smo pogriješili
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...light=#1976762
    Topic je onda zaključan i spojen s morem drugih sličnih, na
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...976896#1976896 .
    Inače, trenutno je već nekih 2 tjedna stanje puno bolje, mali zna odspavat i 2ipol i čak 3-4 sata u komadu po noći :shock: .
    Držte fige da tak i ostane.
    Da skratim, Sandee, ipak je faza i proći će!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    ali, proći će... za dvije godine sigurno Undecided
    Nemoj biti sigurna....kod nas još traje, a J. je star 28 mjeseci :/
    Još smo uvijek živi, zdravi, nenaspavani, premoreni, nekad živčani, ali ... sve se preživi..

  13. #13
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    Ostarila sam od nespavanja. Oci su mi upale do pola unutrasnjosti glave. Jadna sam. Nisam poluluda, nego luda.

    Joj, ja isto izgledam k'o podgrijani les, po cesti se skrivam da slucajno ne sretnem nekog poznatog...
    Citiraj ninet prvotno napisa
    A opet....najvaznije je da su zdravi. I nek mi je najgori problem u zivotu to sto sam nenaspavana...
    Istina!
    Ipak, doma jos nekako funkcioniram na automatskom pilotu (tako da i N. trpi jer od umora jedva da komuniciram s njom, samo lijeno vitlam nekom igrackicom ispred nje i to je maksimum koji mogu dati nakon ovakvih noci), a vani sam opca opasnost - guram danas kolica (Milostiva, naravno, dremucka) i teturam, jos ce nas auto pokupiti...
    Fakat ne kuzim zasto je to tako - kad si odrastao, samo gledas gdje bi 'ubio oko', a kad si mali, spavanje je zadnja stvar na svijetu...

  14. #14
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Citiraj GrgurovaMama prvotno napisa
    taman kad ti počne spavat prek noći, stiže nova beba!!!
    Mi moramo na drugo dok sam jos neispavana jer kad jednom osjetim cari prospavane noci, nema te sile koja ce me nagovoriti na drugo!

  15. #15
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno Re: Ne mogu vise ne spavati!

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Sandee prvotno napisa
    jednostavno se stalno budi. Inace dosta nemirno spava u smislu da je ima po cijelom kreveticu. Cak ni ne place kad se pocne buditi, vise zakmeci malo, ali kad bih je pustila, pocela bi plakati i vjerojatno bi se totalno razbudila. Dovoljno je da malo 'omirise' cicu i nakon nekog vremena zaspi, ali opet isto za pola sata maksimalno. Nista osim cice ne pomaze.
    identično je i kod nas
    s tim da bih ja dala ne znam što da i kod nas taj ritam bude od pola sata; neki dan smo snimali, zrin se budi svakih nekoliko minuta.
    "nakupimo" i četrdesetak buđenja tijekom noći


    isto sam luda, i vrti mi se u glavi i gubim ravnotežu, ne pamtim, koncentracija na nuli, ponekad se srušim...

    ali, proći će... za dvije godine sigurno :/




    :shock:

    a ja sam mislila da je meni bilo grozno kad se malac budio svakih sat vremena! mogu se sakriti.
    sad je buđenje svaka 2 sata i meni dobro (navikneš se nekako, podočnjaci su dio asesoara; konačno buđenje u 6h, kad ne mogu ni zucnut od pospanostii, za razliku od mog sina koji je sav cvrkutav kao ptičice koje čujemo

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    curke..kak ste sigurne da nisu zubi?meni to zvuci identicno kao problemi sa zubicima..

    kakva je stolica?mozda ih to muci ako ne kakaju dovoljno

    mozda im ne pase polozaj za spavanje? uz sve moguce muke moja cura voli spavati jedino i iskljucivo na trbuhu, sad ima skoro 7.mj pa je stavljam jer super okrece glavu..prije je bilo koma

  17. #17
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Normalno je da se djeca bude nakon kratkog prvog sna. Svi se budimo. To je genetski kodirano ponašanje, da provjerimo je li sve u redu, je li se nešto promijenilo u odnosu na vrijeme zaspivanja. Kod odraslih su ti ciklusi spavanje-buđenje na nekih 20 minuta do pola sata, i većine se i ne sjećamo. Samo na kratko otvorimo oči i nastavimo spavati, jer smo zaključili da je sve u redu i sigurno je nastaviti sa spavanjem. Kad nije, onda skačemo iz kreveta i pod adrenalinom npr. spašavamo ukućane jer smo "ko zna kako" primjetili dim, vodu, plin... šta god.

    Kod djece su ti ciklusi kraći, ali se ipak obično vrzmaju na tih 20-tak min. Tako da ako beba/dijete zaspi na prsima/u krevetu/na rukama/gdje god, ona se budi da provjeri je li sve na mjestu, kao i mi.
    I zamislite panike! Nema sise/ruku/kreveta/... ! :shock: :vrištavi izbezumljeni plač u strahu: Zamislite da zaspite u krevetu a probudite se u kupaoni! Samo, vi bi počeli racionalizirati kako i zašto, a beba panično plače, jer ne zna drugačije.

    Jedino rješenje za teške (ne)spavače je poluusnulu bebu spustiti na mjesto predviđeno za spavanje, tako da vidi gdje je prije nego čvrsto zaspi. Drugog rješenja nema.

    Ili barem kod šmizle nije bilo.

    Želim vam svima noći bez mnogo buđenja

  18. #18
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    kod mojih se pokazalo da je cijelonoćno spavanje nastupilo kad su prestale sisati po noći

    jedna je to odlučila sama, drugu sam ja nagovarala da spava
    ali to se sve događalo duboko u sljedećoj dobnoj skupini

    dotad je bilo, posebno kod mlađe, buđenje i sisanje svaki čas

  19. #19
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj lore prvotno napisa
    mozda im ne pase polozaj za spavanje? uz sve moguce muke moja cura voli spavati jedino i iskljucivo na trbuhu, sad ima skoro 7.mj pa je stavljam jer super okrece glavu..prije je bilo koma
    položaj ziher nije jer je moj malac po svuda, sam se okreće i vrti u svim smjerovima...ponekad se probudim po noći i čujem ga al ga ne vidim, nemrem ga nać- on na drugom kraju kreveta...ma nema razloga takvog konkretnog...to je upravo ovo:

    Normalno je da se djeca bude nakon kratkog prvog sna. Svi se budimo. To je genetski kodirano ponašanje, da provjerimo je li sve u redu, je li se nešto promijenilo u odnosu na vrijeme zaspivanja. Kod odraslih su ti ciklusi spavanje-buđenje na nekih 20 minuta do pola sata, i većine se i ne sjećamo. Samo na kratko otvorimo oči i nastavimo spavati, jer smo zaključili da je sve u redu i sigurno je nastaviti sa spavanjem. Kad nije, onda skačemo iz kreveta i pod adrenalinom npr. spašavamo ukućane jer smo "ko zna kako" primjetili dim, vodu, plin... šta god. Wink

    Kod djece su ti ciklusi kraći, ali se ipak obično vrzmaju na tih 20-tak min. Tako da ako beba/dijete zaspi na prsima/u krevetu/na rukama/gdje god, ona se budi da provjeri je li sve na mjestu, kao i mi.
    I zamislite panike! Nema sise/ruku/kreveta/... ! Shock :vrištavi izbezumljeni plač u strahu: Zamislite da zaspite u krevetu a probudite se u kupaoni! Samo, vi bi počeli racionalizirati kako i zašto, a beba panično plače, jer ne zna drugačije.

    Jedino rješenje za teške (ne)spavače je poluusnulu bebu spustiti na mjesto predviđeno za spavanje, tako da vidi gdje je prije nego čvrsto zaspi. Drugog rješenja nema.

    Ili barem kod šmizle nije bilo.

    Želim vam svima noći bez mnogo buđenja Love
    o tome govori knjiga Elizabeth Pantley "Kako uspavati dijete bez plakanja"...citiram:
    ...ono zaspi ljuljano, dojeno, s dudom i onda se probudi pitajući se ŠTO SE DOGODILO? GDJE SAM? GDJE SU MAMA I TATA? HOĆU DA STVARI BUDU ONAKVE KAKVE SU BILE KAD SAM ZASPAO!!! BUUUUUUUU!!!!


  20. #20
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Nisam čitala Elizabeth Pantley, ali smo, očito, i ona i ja, čitale iste knjige (malo manje popularno napisane )

  21. #21
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Jutros sam se probudila sva ukocena jer smo Milostiva i ja provele skoro cijelu noc skupa, uz neizbjezna budjenja.
    Danas joj k tome jos i nosic curi, nadam se da se nece razbuktati u nesto gore...
    Odnedavna ponovno idem na jogu, sto mi je zapravo samo izgovor da sat vremena prodrijemam na strunjaci u nekom zabacenom kutu dvorane.

  22. #22
    BUBI80 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    64

    Početno

    kod nas slična situacija...buđenje svakih sat do dva...
    prestali cikit s 8 mj. (njena odluka) i od onda bez hranjenja po noći...
    evo sad sa 10 mj. ponovno počeli papat po noći, pa uspije odspavat dva do tri sata u komadu, al nije pravilo... sve manje spava preko noći...moram je stavit oko 9-10 da bi spavala makar do 7 sati. Ak je stavim u 8 sati...budna u 4 ujutro :shock:
    preko dana spavam kad je mm doma...on je preuzme malo...drugačije ne bih mogla funkcionirati...a još malo na posao...uh!

  23. #23
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Toga se najvise bojim - povratka na posao i ovakvog nocnog rezima...

  24. #24
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj Sandee prvotno napisa
    Odnedavna ponovno idem na jogu, sto mi je zapravo samo izgovor da sat vremena prodrijemam na strunjaci u nekom zabacenom kutu dvorane.
    U ovom slučaju cilj opravdava sredstva

  25. #25
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    prijavljujem napredak...jučer odspavao prvu rundu ni manje ni više nego 4 sata u komadu...ne znam jel slučajno...danas- za sad spava a prošlo je 2 sata...malo sam zbunjena...možda sam trebala ranije sudjelovat u ovoj temi...

  26. #26
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Sandee prvotno napisa
    Toga se najvise bojim - povratka na posao i ovakvog nocnog rezima...
    ne boj se toga; posao je pravi odmor u odnosu na poslove u kući uz dijete.

    nakon prvog djeteta, odlazak na posao mi je bio kao odlazak u wellness centar: stigneš pročitati novine, nitko ti ne stoji ispred vrata wc-a, a pogotovo ne pokušava gurnuti ruku ili glavu u školjku, normalno možeš pojesti gablec, popiti čašu vode...

    a ponekad se može i zadrijemati za stolom, a da ne moraš brinuti hoće li netko razbiti glavu.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    jao cure, ne znam da li da se smijem ili da plačem. neispavana sam do ibera.
    žalila sam se pedijtrici, kad ona meni: Gospođo, moje dijete se budilo svakih 15 min cijelu noć! Do druge godine!"
    Kaže žena da neke bebe jednostavno nemaju dovoljno istapiciran živčeni sustav i ne mogu zadržati san. Još sam godinu i pol! :D

  28. #28
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Citiraj ini prvotno napisa
    jao cure, ne znam da li da se smijem ili da plačem. neispavana sam do ibera.
    žalila sam se pedijtrici, kad ona meni: Gospođo, moje dijete se budilo svakih 15 min cijelu noć! Do druge godine!"
    Kaže žena da neke bebe jednostavno nemaju dovoljno istapiciran živčeni sustav i ne mogu zadržati san. Još sam godinu i pol! :D
    to se zove pozitivno razmišljanje!

    ja se sve nadam da će moj ranije ostaviti noćnu šihtu.

  29. #29
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Citiraj GrgurovaMama prvotno napisa
    prijavljujem napredak...jučer odspavao prvu rundu ni manje ni više nego 4 sata u komadu...ne znam jel slučajno...danas- za sad spava a prošlo je 2 sata...malo sam zbunjena...možda sam trebala ranije sudjelovat u ovoj temi...
    Ovaj svijetli primjer budi nadu! Svaku vecer nestrpljivo iscekujem utonuce u san nadajuci se da cu drugi dan i ja moci prijaviti napredak...

  30. #30
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Sandee prvotno napisa
    Toga se najvise bojim - povratka na posao i ovakvog nocnog rezima...
    ne boj se toga; posao je pravi odmor u odnosu na poslove u kući uz dijete.

    nakon prvog djeteta, odlazak na posao mi je bio kao odlazak u wellness centar: stigneš pročitati novine, nitko ti ne stoji ispred vrata wc-a, a pogotovo ne pokušava gurnuti ruku ili glavu u školjku, normalno možeš pojesti gablec, popiti čašu vode...

    a ponekad se može i zadrijemati za stolom, a da ne moraš brinuti hoće li netko razbiti glavu.
    ž
    Bas sam neki dan razmisljala o tome - fino nakon gableca u miru naslonis nehajno glavu na registrator i zakrmis 15-ak min... piskiti ides kad ti se piski, a ne kad ulovis vremena... Ma, milina...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    joj nama su noći isto komatozne - do ponoća spava ok, ali odonda buđenje skoro pa svako pola sata. I to nije pravo buđenje nego neko plakanje u polusnu, izbezumi me. Pa jel to normalno? Oko mene svi mi pričaju da im bebe spavaju noć od napunjena 3-4 mjeseca, a ovaj moj ima 9i pol................................ :/

  32. #32
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    N. se isto budi nekako poluplacuci - kao da je nesto smeta/boli/zulja, pa onda provjeravam jel' joj vruce/hladno, jel' prducka, jel' se rukica zalezala... Neki se klinci, izgleda, bude da bi se igrali, komunicirali i sl., ali N. nesto bas smeta.
    A jos mi je vise koma sto i oko mene sva djeca manje-vise ok spavaju, neki cak i predobro pa se pitam mozda me roditelji muljaju da izazovu zavist? :/ Eto kakve mi sve misli padaju na um izmucen bdijenjem...
    Citam 'Svako dijete moze nauciti spavati', ali mislim da to nije za mene...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    Sandee, kod nas ista stvar - baš je u polusnu i kao da ga nešto smeta. Sve napravim, nahranim ga, promijenim, mislam spava samnom, cica kad hoće - mazi se stalno, ne znam što više učiniti.
    Čak kad ga stavim baš na sebe, mirno leži 15ak minuta i onda opet negodovanje. Baš kao da ga nešto zaboli. jedno mu je vrijeme curio nos, pa sam to pripisivala nosiću, ali sad nema više ni toga. Bili smo kod pedijatra - cijelog ga je ispregledao od uši do trbuha....
    njegova je preporuka ostaviti ga da plače, jer kao zbog mojih stalnih intervencija on se ne zna sam uspavati.
    Ali nema šanse da ga pustim da plače - ali što onda? Do kada ova buđenja? I pitam se jel on ima dovoljno sna, jer ni po danu ne nadoknađuje.
    Mislim stvarno sam u šoku, jer petra mi se je budila, ali loša noć bila bi tipa buđenje u 2 pa u 4 ali između spavanac - ali ovo :? :?

  34. #34
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Drage cure,moram malkice OT
    I moja se budi cesto.Isprve sam se za svaki "kme"dizala i stavljal ju na siku u sedecem polozaju.
    Zatim sam shvatila da sam toliko umorna da ce mi beba ispasti iz ruku :/
    Onda sam ju stavila k sebi u krevet.To koliko se budi-budi se,ne vidim da jos uvek mogu nekako uticati osim da dam siku(imamo nepunih 6 meseci)
    Ono sto mene muci je:
    u tom polusnu nacisto izgubim pojam koju je siku sisala,koliko dugo je proslo,kada treba dati drugu...
    Da li je stetno za proizvodnju mleka ako ona pola noci siki s jedne a ostatak s druge strane?
    Trebala bih ukljuciti gledanje na sat,pa na svaka 3h menjati stranu?
    Uh,jos i to....

  35. #35
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Kayo, ne opterećuj se time.
    To je od najveće važnosti u prva dva mjeseca, pa onda do uvođenja dohrane.
    Tvoja Iva je sada već dovoljno velika, uskladile ste se... napravi onako kako će ti biti prihvatljivije.

  36. #36
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Hvala apri
    ja jadna pipam ,nemam pojma koja je meksa
    Ujutro se samo osvestim da je beba tu ,a gde je ,kad i koliko sisala ne secam se :/
    Sad mi je lakse

  37. #37
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    to je najbolje!
    znači da imaš čcrst san, a to je jako potrebno i važno.
    samo onda ujutro daj onu dojku koja je punija.

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Vidim da ja imam rekorderku.
    Neva će uskoro četiri godine i još se uvijek budi po noći, mada zadnjih pola godine, od kada više ne spava danju, ne više s ovom učestalošću koju opisujete. Ipak, ako zaspi slučajno poslijepodne, a jučer smo je u pet poslijepodne našli kako spava na kauču, opet nema spavanja do dva-tri-četiri ujutro, i onda buđenje u osam ili devet ujutro, s tim da se budila podosta puta do tada.
    E, sad. Imamo još jedno dijete od 17 mj. i ona spava onako solidno, nekoliko buđenja na noć.

    Ali prvih godinu dana s njih dvije; ako bi se potrefilo da spavaju istovremeno, a nije baš svakog dana, onda samo s boka na bok.

    Probala sam Nevu nekako smiriti s tim noćnim sisanjima, ali na kraju bi od deračine probudila i sestru, pa bismo svirili u dnevnoj sobi s njih dvije budne do jutra.

  39. #39
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Jao, moja N. je isto Neva! :shock: Da nece i ova moja biti rekorderka... :?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    pitanjce: ako mališa sada (cca 4.5 mj.) spava ok (1-2 buđenja od 22 h do cca 7-8 h ujutro), da li će se tako i nastaviti ili je vjerojatno da će se promijeniti?

  41. #41
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    pitanjce: ako mališa sada (cca 4.5 mj.) spava ok (1-2 buđenja od 22 h do cca 7-8 h ujutro), da li će se tako i nastaviti ili je vjerojatno da će se promijeniti?

    po mojem iskustvu...promjene dolaze u fazama...ili spava prihvatljivo dobro, ili se budi po 10 puta, nekad spava do 10-11 h ujutro, nekad do 8 h....a imamo uvijek i rutinu i ritam i svaki dan nam je vrlo sličan...ne znam...to je moje iskustvo...djeca napreduju iz dana u dan, otkrivaju nove stvari, mogućnosti, sposobnosti...moj mali npr. čim se probudi odmah na noge lagane...još onako u polusnu...tako da sretno...možda si ti jedna od onih sretnica :D

  42. #42
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    pitanjce: ako mališa sada (cca 4.5 mj.) spava ok (1-2 buđenja od 22 h do cca 7-8 h ujutro), da li će se tako i nastaviti ili je vjerojatno da će se promijeniti?
    ja se nadam da će se promijeniti - moj spava od oko 22 do najviše 7, budi se kako kad, nekad više, nekad manje, nikad bez buđenja :/

  43. #43
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Da,u fazama.
    Taman se naviknes na jednu,beba promeni
    Moja je s 3m spavala po 6 sati nakon kupanja,sad sa 6m jedva sastavi
    2-3
    Po danu nekad spava 3 puta po 2 sata.
    Nekad 2 puta po pola....
    A i mi imamo rutinu,nije do mame,beba je ta koja odredjuje.
    Ko bi znao od cega to zavisi.....

  44. #44

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    moj je s 3. mj. jedno 15ak dana naviknuo mamu na cijelonoćno spavanje!
    možete zamisliti moje razočaranje kada je 16.-ti dan zakmečao u 2 pa u 4 pa u 6
    znam da se sve mijenja, zanimalo me samo koliko je vjerojatno...
    mmmda. vjerojatno je... mmmda----

  45. #45
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Nakon 1,5 mj. nocnog budjenja svakih 1h i dnevnog spavanja tipa 3x10 min, zadnje 3 noci prospavala je cijele (s jednim budjenjem,ali je brzo opet zaspala nakon cikanja). Hvala Bogu jer vec mi je doslo da izmislim neku 'gospodsku' bolest ala tahikardija pa da me zaprime u bolnicu - imala bih barem noc-dvije za naspavati se prije nego bi skuzili Muenchausenov sindrom.
    Kako i zasto sad spava - nemam pojma. Rutina nam je totalno, ali u dlaku ista kao i ranije. Mozda zato sto sam se napokon pomirila sa sudbom kletom i dignula ruke od svega pa kako bude. Nadam se da nije 'navlakusa'... :/

  46. #46
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    meni se alen 20 mjeseci budio svaka dva sata
    ja sam si po noći zbrajala prospavane sate, da dođem do ukupno bar 6 na noć
    i kod jednog i kod drugog sam primijetila pogoršanje oko 6-og mjeseca života (onda kad misliš pa valda će sada biti lakše)

  47. #47
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Hiiiiii :shock:
    Mi danas nalunili 6m
    I ja se nadam boljitku
    Budimo se 2-3 puta za sikenje,u 6 je ustajanje :/

  48. #48
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    jucer sam slusala razgovor 2 mame, 40-tak godina, nisu spavale prethodnu noc: ona s bebom od godinu i pol kaze "jos se budi, ne znam do kad ce i kad cu se naspavati", a ova druga se nasmijala: "moj ima 19g i sinoc nisam spavala, jer je dosao doma u 5 i po ujutro"

  49. #49
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NatasaM... prvotno napisa
    jucer sam slusala razgovor 2 mame, 40-tak godina, nisu spavale prethodnu noc: ona s bebom od godinu i pol kaze "jos se budi, ne znam do kad ce i kad cu se naspavati", a ova druga se nasmijala: "moj ima 19g i sinoc nisam spavala, jer je dosao doma u 5 i po ujutro"
    Ovak je kod mene ... I meni su izlijetali osiguraci jer se moj stariji konstantno budio nekoliko puta po noci do trece godine (i danas rijetko prespava noc da ne ode piskiti, ali nas vise ne budi). Jednom sam se doslovce onesvijestila u kupaoni i bubnula glavom o wc skoljku.

    A kolegica - vrsnjakinja koja se mlada udala i imala u toj dobi maturante tjesila me u toj dobi na isti nacin "ti bar znas gdje su tvoja djeca, a ja se tresem od straha kad moji klipani odu, i to jos na motoru...".

  50. #50
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    ah mi mame...nikad zadovoljne

Stranica 1 od 59 1231151 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •