Stranica 59 od 59 PrviPrvi ... 949575859
Pokazuje rezultate 2,901 do 2,920 od 2920

Tema: Ne mogu vise ne spavati!

  1. #2901
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Spavaju li vaši klinci lošije na pun mjesec? Neku večer, nit komaraca, nit prehlada, dan protekao mirno, siti, a cijelu noć se okreću, bude, najmanja vrisne. Mjesec vani svijetli kao žarulja. Ima li to veze?
    Dok su bili mali, da, bilo je takvih situacija. Kad odjednom bez nekog jasnog razloga nikako zaspat, uvijek je bio pun mjesec.
    I svaki put kad mi se netko od prijatelja žalio kako mu je sinoć odjednom dijete bilo nemoguće, budno do kasno ili se probudilo usred noći budno ko sova i satima nije moglo zaspat - išla bih provjerit je li bio pun mjesec i uvijek je bio.
    Ali to samo možda u prve dvije godine, kasnije nije bilo veze

  2. #2902
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Sad za klince ne znam u svezi mjeseca ali ja sam ovih dana malo lošije spavala,možda je i do nečeg drugog ,ali očito da ću morati čekati najmanje još mjesec da vidim je to ima veze

  3. #2903
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Spavaju li vaši klinci lošije na pun mjesec? Neku večer, nit komaraca, nit prehlada, dan protekao mirno, siti, a cijelu noć se okreću, bude, najmanja vrisne. Mjesec vani svijetli kao žarulja. Ima li to veze?
    Da, iako je to individualno. Moj mlađi je osjetljiv na to i danas, pa spušta rolete da mu u sobi bude mrkli mrak. Mene isto zna mjesec probuditi. Ja ne volim mrkli mrak, više mi odgovara kad vidim malo prirodnog svjetla kroz prozore, aliiii kad pred jutro dođe puni mjesec do prozora, često me probudi.

    Drugi razlog za nemirne snove može biti prehrana - to pitaj mm-a, koji ne smije pojesti večeru kasno ni nešto teško probavljivo, jer u protivnom ima neželjeno bdijenje.

  4. #2904
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ne znam. Al i moj zadnjih nociju losije spava!

  5. #2905
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Nije samo do djece. Moji oboje noćas super spavali, ja sam od pola 2 do pola 4 bila ko sova...

  6. #2906
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Tebi možda smeta kiša?

  7. #2907
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Nemam pojma. Lijepo smo bili poceli spavati, pa su onda krenule cetvorke...bit ce da ce i trojke uskoro ili je bilo do punog mjeseca. Vidjet cemo.
    Uskoro ce 15 mj. i imamo 12 zubica i jos doji.
    Neku vecer zaspala oko 22 h i do 1 sat je se par puta vec budila.....pa do 3 isto tako. Onda vise nisam ni gledala na sat. Eto.....

  8. #2908
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Netko opet ima novorođenče u stanu do koje vrišti bez prekida. Najmanja se još nije skinula s cice, starijoj je nos šmrkav već punih pet mjeseci radi čega hrče ko slon, a klinac iskorištava apsolutno svaku priliku da mi se stisne uz glavu. Dođe mi da lupam glavom od zid.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 16.05.2020. at 23:19

  9. #2909
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    I na mog utječe pun mjesec,odnosno na mog sve utječe ,bio pun mjesec ili ne,bio premoren ili ne....al guramo dalje
    Posljednje uređivanje od željkica : 01.06.2020. at 09:31

  10. #2910

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Curke..rodila sam 25.6...prva beba..i nemam pomoć bake servisa niti ikoga osim par frendica koje mi povremeno mogu doći i pomoći(naravno ako mogu od svojih obaveza), ali sama sam većinu. Dečko se boji primiti malenu jer je sva sitna i strah ga je, niti ju želi presvući jer eto on to ne želi jer ne zna. Ja sam izmorena jer nisam oka sklopila vec 10 dana(spavaala sam svega mozda 4-5h cvrstog sna) jer uvijek sam u polusnu kad ona spava od straha da ju necu cuti. Navijam alarme na svaka 3h da ju nahranim i pelenu zamijenim, ali recimo danas popodne nakon 3h nije htjela usta ni otvoriti za sisu, a inače i u snu otvori i jede onako uspavana bez problema. Jutros sam i vidjela sukrvicu na pupku no frendica mi je rekla da ocistim Octeniseptom i posušim i da ce batrljak brzo otpasti jer je jako klimav. Navecer oko 11 krenu grčevi i do 2-3 ujutro nesnosno plače(pazim na hranu, ne jedem mahunarke, slatko, citruse, mlijeko,kiselo, slano...) .Ukratko, ja sam izmorena, ljuta i frustrirana jer mislim da sam loša majka i da malena nije zasluzila tako losu majku.

  11. #2911
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Aria, nisi loša majka, otkud ti to? Tako je svima. Svi prolaze kroz to nespavanje i muku božju s hranjenjem u dva ujutro. Uposli partnera. On je otac i neka izvoli pomoć.

  12. #2912

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Aria20,
    natjera dečka da se probudi i preuzme odgovornost ili ćeš ti pasti depresiju. A to ti tek onda neće biti dobro ni za tebe ni za djete.
    Ti nisi uopce loša majka, već je tvoj dečko loš otac.

  13. #2913

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Prijavljujem značajno poboljšanje od kad smo ukinuli noćno dojenje s 13 mjeseci. Sad ima 15mj. Prošlo je poprilično bezbolno, zamijenili smo raspored u krevetu tako da je sad tata u sredini i ako se mali po noći probudi tata ga draga, pjeva itd. dok ne zaspi opet, uglavnom za par minuta. I dalje se povremeno zalomi loša noć s 5-6 buđenja, ali su kratka i bez plakanja. Obično se probudi jednom i brzo zaspi natrag.
    Molim Boga da tako ostane i dalje.

  14. #2914
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Savjet, što da pokušam! Mala 6,5 mjeseci, doji cijelu noć, znači zakačena non stop, spava i sisa. Kad ju i uspijem otkačiti, to traje pola minute jer čim se ja pomaknem ona plače i traži natrag sisu. Ukočena sam, bole me leđa, kukovi,ruka podignuta non stop iznad glave. Starija od 3 godine se u neko doba noći također uvali u krevet. Ona trenutno spava s mužem,ali čim po noći opipa njegovu bradu i skuži da to nisam ja,plače pa pustim i nju u krevet samo da bude mir. Krenuli smo s dohranom, iskušavamo okuse, uglavnom sve ispljune van. U očaju sam prvi put u životu nakon dvoje dojene djece kupila adaptirano mlijeko misleći da je gladna pa da joj dam barem prije spavanja noćnog,ali nije htjela niti primirisati. Niti dudu ne prihvaća. Sitnije je građe, u smislu da je duža,ali mršavica. Krv joj je uredna, vitalna je, diže se u četveronožni, puno piški,kaka1-2 puta dnevno. Po danu slabo spava, samo u nosiljci u šetnji i zaspe ponekad dok doji,ali to kratko traje jer je ova pak od tri godine stalno u akciji i u nekoj potrebi. U vrtić više ne ide nego ide ide jer je non stop bolesna,a po danu ne spava. A ja imam osjećaj da uopće ne spavam. Šta da pokušam ili mi nema spasa dok ne prestanemo s dojenjem

  15. #2915
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Jaooo, kad god vidim ovu temu stegne me oko srca.
    Nemam savjet, samo i drž se!

    Sent from my 21081111RG using Tapatalk

  16. #2916

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Zvuk fena definitivno najbolja stvar
    https://youtu.be/Jsw7Vi7f8n4

  17. #2917
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Suosjecam. Mladja ima 2 godine i jos dojim. Po noci se navali na mene i ne pusta. Taman sam htjela prekinuti dojenje pa je doktorica rekla da nastavim ako mogu jer je izbirljivica i slabo jede krutu hranu pa su joj sve kalorije potrebne. I slabo dobiva na tezini. Preko dana nema sanse da zaspi osim u nosiljci. Srecom, starija se nocu drzi tate.

  18. #2918
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Meni se dešava sada da mi se stalno spava, kaže frendica da je i njenoj jednoj kolegici tako bilo nakon godina nespavanja. Kao da hvata i nadoknađuje taj san. Nisam danas popila kavu pa je to jače izraženo. Voljela bih da to mogu regulirati bez kofeina.

  19. #2919
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se dešava sada da mi se stalno spava, kaže frendica da je i njenoj jednoj kolegici tako bilo nakon godina nespavanja. Kao da hvata i nadoknađuje taj san. Nisam danas popila kavu pa je to jače izraženo. Voljela bih da to mogu regulirati bez kofeina.
    Istina je - nadoknađuješ propušteno.

    Na dnevnoj bazi osim kofeina pripazi na to da uzimaš dovoljno druge tekućine (voda, JUHA koja sadrži sol i minerale...). Izotonični napitak isto može pomoći u kritičnim situacijama, ali nije trajno rješenje.

    Trajno rješenje je uredan život (odlazak na spavanje u isto vrijeme, rituali npr. čaj od kamilice prije odlaska u krevet, preskakanje popodnevnog spavanja - što ne znači da ne smiješ prileći i odmoriti kičmu, ali ne smiješ zahrkati). Ujutro ustajanje odma' bez izležavanja, jutarnje tuširanje je isto dobrodošlo kao i gimnastika ili barem istezanje. Nažalost, takva rutina je majkama male djece često u rangu znanstvene fantastike.

  20. #2920
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Imala sam najbolju volju za tim Peterlin al jedno su želje drugo stvarnost. Danas kak nisam imala kave i odvela djecu i pomislila reko idem se odreć kofeina tak me drmnula pospanost da sam zahrkala i tek se od 15 naovamo oporavljam i sad mi je budnost negdje tu. Msm da će mi trebat konjske doze kamilice.

Stranica 59 od 59 PrviPrvi ... 949575859

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •