Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 471

Tema: POTPOMOGNUTA U KB OSIJEK

  1. #1
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno POTPOMOGNUTA U KB OSIJEK

    Drage forumašice, otvaram vam novu temu o potpomognutoj u KBO.
    Prethodnu sam zaključala, a vi, ako na prethodnoj istoimenoj temi imate nešto značajno i vrijedno što se ne treba obrisati sažmite i pošaljite nekoj od nas tri moderatorice na pp pa ćemo uvrstiti u ovaj prvi post.

    I molim vas da kad pišete vodite računa o pravilima koja su istaknuta
    ovdje.

    Molim da ne chatate, vjerujem da ste sve dovoljno razumne, zrele i obzirne prema svim korisnicima podforuma koji na ovoj temi traže prije svega korisne podatke.

    Svima u postupcima rudarski SRETNO!!!

  2. #2
    adriana_d avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    138

    Početno

    ja sam tek sad skuzila da je ovdje nastavak od potpomognute u slavoniji trebala si tako napisati,samo drugi dio ja se evo spremam i krecem u bolnicu.vidim da je rene rekla da ide dr P za Zg pa cu i ja doci ranije da uspije me pregledati...izgleda draga da cemo sve tri u nedjelju na aih..bar cemo biti skupa,a muzevi na kavici :D :D .. ja mislim da popovic sutra ne radi(nemoj me drzati za rijec), zato sto je u nedjelju dezuran cijeli nad do ponedjeljka ujutro.. mislite na nas da se danas vratimo pametnije pusa

  3. #3
    Bea avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Osječko-baranjska
    Postovi
    189

    Početno

    znači da missy i ja u subotu ćemo tamo čekati cijeli dan ako nema dr. P.

  4. #4
    adriana_d avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    138

    Početno

    cure bit ce dr P sutra u bolnici tako da mozete doci...joj gianna ili rene javite se jel uopce nisam pametna.sad sam napravila LH test i crta mi je skoro ista ko glavna,kad se zagledas tek onda vidis razliku,neznam sta da radim?pomozite..

  5. #5
    gianna avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    66

    Početno

    Adriana imaš pozitivan test. Znači pikaš se odmah i ideš sutra jel tako?
    Rene drago mi je zbog tvog vrijednog endometrija.
    Kod mene fabulous situation...baš mi se sviđa moj folikul i endometrij negdje oko 19 mm, end 9,7.

    Ja bih htjela dopustiti hcg da djeluje pa bih radije išla u nedjelju (ako se budem pikala danas)...iako još nisam napravila test.

  6. #6
    adriana_d avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    138

    Početno

    e draga,pikat cu se navecer i idem u nedjelju ujutro na aih,i ti isto? cekam jos da mi se doktro javi ali to je to..kako ces ti,sama si dat ili ces ici u bolnicu u 22h?hocemo zajedno?

  7. #7
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Hej, ajde da ovdje ne pišemo više. Ima tema ODBROJAVANJE, pa se tamo možemo dogovarati.

    Ovo je namijenjeno za korisne informacije, a mi opet krenula sa zachatavanjem.

    Uglavnom, od korisnih informacija:

    U KB Osijek na odjelu ginekologije postoji ASA (antisterilitetna ambulanta) na kojoj rade 3 liječnika (dr. Popović, dr. Vlahović i dr. Šijanović)

    Ja znam samo da dr. Popović radi utorkom i petkom ASA, a četvrtkom UZV. Srijedom i petkom operacije i laparoskopije.

    Ono što on voli: uvijek dođite s uputnicom na 3.dc na UZV pa će vam on reći što i kako dalje (poželjno je da prethodno napravite hormonski status na 3.dc, papa i briseve, te VM/VD spermiogram u IVF laboratoriju)

    Priznaje samo spermiogram iz IVF laboratorija, koj potpisuje dr. Srb sa dijagnozom.

  8. #8
    adriana_d avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    138

    Početno

    evocure,ja sam danas popodne dobila svoj ovitrelle i sutra ujutro u 09.30h krece moja prva inseminacija..drzite fige da samo sve prodje u redu,a dalje kako bude sretna sam sto nisam sama i sto ce gianna biti sa mnom,super javim vam sutra kako je sve proslo,pozz

  9. #9
    adriana_d avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    138

    Početno

    evo ga,obavili smo i to...upravo sam dosla iz bolnice gdje sam obavila svoj prvi AIH! nije nista strasno,nista ne boli i sve je proslo u najboljem redu..samo sto je malo teze dosao do moje maternice pa ju je morao malo prikljestiti i jedino je to malo zabolilo,a ostalo sve 5!! gianna,nadam se da smo uspjele :D

  10. #10
    gianna avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    66

    Početno

    Prošla je (nadam se uspješno) moja prva inseminacija. Želim popraviti grozan prosjek uspješnosti tog postupka.

    Doktor kao i uvijek nam je bio raspoložen i sve je prošlo ok.
    Došli smo oko pola deset. Sestri na prvom katu pozvonili, predali kartone (+ uputnica za spermiogram) i uzorak ejakulata. (dan ranije smo dobile sterilne posudice za muževe kod sestre Ester - tražili su da se to obavi kod kuće).
    Smjestili su nas u sobu na istom katu. Ostale u spavaćici i čekale da nas zovu (nema potrebe nositi ogrtač). Očekivali smo da ćemo barem sat vremena čekati dok "operu" uzorak, ali nakon nešto više od pola sata adriana je bila na redu.
    Postupak...sestra vas odvede u susjednu prostoriju i instruira kako sjesti/leći na stol. Doktor vas opere/obriše s gazom ili vatom dok sestra polijeva s nekom tekućinom. Uz pomoć njihovih alatki vas otvori i nešto "čačka" prije nego injicira ejakulat.
    Sve skupa mislim da ne traje više od 10 min. Sestra vas zamoli da se prebacite na krevet na kojemu vas odveze natrag u sobu. Doktor savjetuje da se miruje u sobi od 15 min do 2 h. Mi smo odjavile naš boravak oko pola dvanaest.

    Pozdrav našem vrijednom doktoru! Pitamo se kad on ne radi

  11. #11
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    gianna, adriana_d ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    da vam objema budu uspješni AIH-ovi

  12. #12
    adriana_d avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    138

    Početno

    joj draga kako si ti to lijepo sve napisala ja evo odmaram kuci,malo me probada dole,ali ok je VIDJET CEMO SUTRA KAKO JE!! jesi dobro? bilo je dobro

  13. #13
    Bea avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Osječko-baranjska
    Postovi
    189

    Početno

    Čestitam gianna i adriana_d!!!
    držim palčeve da sve bude ok.
    Ja sam danas bila na folikulometriji i sve ide po planu oko 13 sati odradila prvo bokanje menopurom. Nažalost trtaroš sam pa sam otišla na hitnu (nisam iz Osijeka) da me piknu, i to su odradili bez problema. Ako bude sve išlo po planu sutra još jedna boca, a u ponedjeljak opet na UZV.

    Pozdrav!

  14. #14
    adriana_d avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    138

    Početno

    hvala draga i drzim fige da sve bude ok i da tvoji folikuli brzo i veliko naradtu :D vjerovatno smo se i srele danas..ja sam ona koja je hodala gore dole s torbom malo sam nervozna bila :D

  15. #15
    adriana_d avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    138

    Početno

    nema nikoga danas na forumu??!! a ja cekam i cekam, a ono sipak :D evo ja sam vam danas ok,jucer me je jak boljelo da sam morala tabletu popiti,a danas malo manje..pocela sam sa utricima pa cemo vidjeti sta nas ceka

  16. #16
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Na ovoj temi samo korisne informacije, dobile smo upozorenje od moderatorice.

    Imamo odbrojavanje za pisanje iskustava.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    4

    Početno

    Ej curke,može li netko objasniti ovo?
    Tek sam se registrirala a već neke promjene.

  18. #18
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Nikakve promjene. Samo moderatorica radi svoj posao.

    Zbog ograničene veličine na serveru neke teme se zaključavaju, pa nakon određenog vremena brišu.

    Ovu temu ne bi trebalo zachatati.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    OSIJEK
    Postovi
    114

    Početno

    Ajde sad moje Osječanke sa iskustvom,s obzirom da se ovaj ciklus pikam sa menopurom,gdje je najjeftiniji??
    Gdje ga kupujete s obzirom da mu cijena varira turbo. :/

    Rene 2 hvala ti...
    adriana-d,ja sam bila u subotu sa mužom,dakle znamo se za sljedeći put.. ~~~~~~~~~~za tebe i tvog !!!
    Bea ,znači i tebe znam

    Suuupeeermaaannnn

  20. #20
    adriana_d avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    138

    Početno

    hay missy,za menopur ti ja nemam pojma jer se jos nikad nisam bola, nisam isla sa stimulacijom..mozda cu i ja ako neuspijemo ovaj put da,sigurno se znamo,samo neznam tocno koja si jer su bile dvije cure u subotu i oba dvije s muzem pretpostavljam da si ti ona s kratkom kosom?? :D na sta ides ti,aih ili ivf? hcala ti na vibricama,nadam se da ce uspjeti gianna,di si mi nestala????

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    OSIJEK
    Postovi
    114

    Početno

    ...ja sam ona duge crne kose...idem na AIH....

  22. #22
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    missy, Za kupovinu Menopura možda će ti najbolje znati reći Rene, ona je sad nedavno kupovala.... Ja sam kupovala prije godinu dana. Tada je pakiranje od 10 ampula bilo nešto manje od 1500 kn.

    Cure, sretno!

  23. #23
    adriana_d avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    138

    Početno

    ajde bas mi je drago!!najbolje da pitas rene za menopure..ona nam sada u 08h ima aih i vibram za tebe da bude sve ok~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~drz i se

  24. #24
    Bea avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Osječko-baranjska
    Postovi
    189

    Početno

    missy ja sam se isto ovaj ciklus pikala s menopurom.
    jedno pakovanje (10 kom.) platila sam 1440 kn.
    za ovaj ckilus potrošila sam samo tri ampule,jer sutra sam na punkciji.
    u mađi je jeftiniji za nekih 100 kn, tamo je jedino jako jeftin merional skoro tri puta (10 ampula oko 500 kn). Dr. P. sam pitala za merional ali je on rekao da uzmem menopur što sam i napravila.
    Cijene su za menopur približno iste u svim ljekarnama, ovisi da li plaćate karticom ili gotovinom.
    Nadam se da sam barem malo pomogla.

  25. #25
    Bea avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Osječko-baranjska
    Postovi
    189

    Početno

    sutra sam u 8 sati na punkciji. Ovo je moj 2 IVF prvi je bio iz prirodnog cikulsa, sada 3-7 dc klomifen 8-11 dc jedna amula menopura.
    Ovakav vam je protokol:
    1. napraviti sve pretrage, a to su:
    krvna grupa i Rh faktor, markere na hepatitis B i C, markere na
    HIV, obrisak cerviksa, MM mikrobiološku analizu ejakulata
    2. pregled anesteziologa (ponijeti nalaz krvne slike)
    3. na sam dan punkcije doći na tašte u dogovoreno vrijeme, uzeti karton i
    sačekati doktora na UZV
    4. poslije toga otići na 1. kat i javiti se sestri Ester i ona će vas smjestiti.
    uzorak MM ili je poneo ili tamo da. U sobi se presvučete i čekate da vas
    pozovu. uUsali prvo vas operu, pripreme, zatim dođe anesteziolog i s
    vama razmjeni par rečenica i kreće davanje anestezije koju i ne
    osjetite (mislim da traje 10-tak min.).Budite se u šok sobi i voze vas u
    sobu gdje odležite od 1-2 sata. Doktor vam kaže koliko js ste dobili i
    nakon toga slijedi najgore nekoliko dana čekanja (2-4 dana) kada vas
    zovu i kažu koliko je oplođeno i kada da dođete.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    4

    Početno

    Bea,hvala.
    Ovako detaljno nitko do sada nije opisao postupak.
    I mene to čeka uskoro.

  27. #27
    adriana_d avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    138

    Početno

    bea, sretno danas!!!!

  28. #28
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Bea, sretno danas! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    BTW jučer si trebala biti sa mnom u sobi, ali sam kasnije čula da te dr. P odgodio za danas!

    Ja sam isto kao ti bila na klomifenima i ukupno 8 ampula menopura (8.dc 2, a nakon toga po jednu). Izgleda da si ti super reagirala kad te poslao na punkciju. Kod mene je bilo samo 4 folikula.

    Što se tiče Menopura: ja sam ih kupila u NA u ljekarni Benić-Zorić tamo sam ih platila 1.353,77kn, što je čista cijena prema HZZO bez marže. Naime, ta naša ljekarna baš nema puno narudžbi za Menopur (1-2 godišnje) pa ne uzimaju maržu, osim ako se plaća karticom, tada je 6% skuplje.

    Ostalo mi je još 2 menopura, što ću sačuvati za slučaj da ne uspije ovaj jučerašnji AIH.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    rene2 od srca ti želim da tvoj jučerašnji AIH postane dobitni

  30. #30
    Bea avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Osječko-baranjska
    Postovi
    189

    Početno

    Hvala cure.
    Danas u 9 bila punkcija, dobili 4 js, a jajnici me bole za poluditi, čak su mi radili šav na stjenci rodnice. Ovaj put zbog stimulacije je bilo gadno.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    66

    Početno

    Danas sam odradila svoju prvu folikulometriju 8 dc, desni jajnik 11,5 11,5 11,5 3 folikula, lijevi 11 jedan folikul. Dr je rekao da ima vremena da jos narastu, a ja se ponadala da prestaje bockanje. Ne znam jel to dobo ili trebaju biti veci. Koliko mm trebaju biti da bi radili punkciju. U petak idem na drugu folikulometriju.

  32. #32
    adriana_d avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    138

    Početno

    sretno bea i nadam se da ce se dobro razviti i da ce transfer proci dobro mene su nakon inseminacije jajnici jako bolili dva dana,uopce nemam pojma zasto.sad je sve ok,jedino ako se malo vise napregnem zna me zaboliti, i to me zbunjuje??!!pozz

  33. #33
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    sretno Bea! Neka zak oji dan ideš na uspješni transfer.

  34. #34
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    Cure, kojeg mi doktora preporučate u KBO?
    Jednom sam bila kod doktora Vlahovića na sistematskom i kakav je on?

  35. #35
    gianna avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    66

    Početno

    Ja idem kod dr. Popovića.
    Od mene o njemu samo najbolje...no, ja nisam nešto iskusna pa bi bilo bolje da one koje su uspjele da nam kažu svoje mišljenje.

    Reni kada je MB?

  36. #36
    gianna avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    66

    Početno

    Bea JUNAKINJO!

  37. #37
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    Citiraj gianna prvotno napisa
    Reni kada je MB?
    Nismo se baš proslavili u Mb, uopće nisam regirala na stimulaciju, ništa folikula, piše sve na odbrojavanju

  38. #38
    Bea avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Osječko-baranjska
    Postovi
    189

    Početno

    Hvala svima na podršci.
    Reni76 moja preporuka dr. P. Uvijek je tu kada ti treba, ima razumijevanja, ljubazan. Sve najbolje o dr. P.
    Mislim da su i drugi ok, samo dr. Šijanović je često odstutan, pa znam da ga je teško uloviti (frendica mi je išla kod njega).

  39. #39
    Bea avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Osječko-baranjska
    Postovi
    189

    Početno

    Dušice 1 folikuli ti moraju još rasti tek je 8dc, tako da će ti doc. pratiti
    rast folikula svaki ili svaki drugi dan. Meni su bili preko 20. Punkcija ti ide tek kada LH test bude pozitivan (pripremi si trakice, trebat će ti).
    Želim ti punooooooooooooo velikih folkiula

  40. #40
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno

    Reni ja preporučam dr.Vlahovića...
    Nekad susretljivost sama po sebi nije dovoljna...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    66

    Početno

    Ja isto preporucujem dr Vlahovica

  42. #42
    adriana_d avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    138

    Početno

    ja preporucujem dr popovica...koliko sam s njim imala kontakta super mi je,susretljiv je,uvijek je tu kad treba bial nedjelja ili subota!!

  43. #43
    Bea avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Osječko-baranjska
    Postovi
    189

    Početno

    philipa mislim da su svi doktori ok kao što sam napisala.
    O dr. P. govoim na temelju vlastitog iskustva, kod drugih u KBO nisam bila, ali mislim da je svaki dobar na svoj način.

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    9

    Početno

    Bok cure!

    Nova sam na forumu ali imamiskustva s dr. Šijanovićem i toplo vam ga svima preporučam. Taj čovjek ima godine i godine iskustva, brojne pacijentice i zaista zna što radi.

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    9

    Početno

    Bok cure!

    Nova sam na forumu ali imamiskustva s dr. Šijanovićem i toplo vam ga svima preporučam. Taj čovjek ima godine i godine iskustva, brojne pacijentice i zaista zna što radi.

  46. #46
    Bea avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Osječko-baranjska
    Postovi
    189

    Početno

    Bok cure!

    nisam imala snage se javiti, jer sam očajna u petak mi je javljeo ništa od transfera jer se js nisu oplodile.
    Sada sam malo došla sebi i pokušat ću preko ljeta skupiti snage da krenemo ponovo u avanturu MPO.

    Pozdrav!

  47. #47
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Bea

  48. #48
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Bea, ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za novi pokušaj na jesen!

  49. #49
    adriana_d avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    138

    Početno

    joj Bea,bas mi je zao drzi se!!! ja evo sitno brojim,jos 4 dana do vadjenja bete ili testica sretno svima!!!

  50. #50
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    Molim vas bez vibranja na ovoj temi!


    Marči

Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •