Stranica 1 od 25 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1213

Tema: POTPOMOGNUTA U SPLITU

  1. #1
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno POTPOMOGNUTA U SPLITU

    Drage forumašice, otvaram vam novu temu o potpomognutoj u Splitu.
    Prethodnu sam zaključala, a vi, ako na prethodnoj temi O POTPOMOGNUTOJ U DALMACIJI imate nešto značajno i vrijedno što se ne treba obrisati sažmite i pošaljite nekoj od nas tri moderatorice na pp pa ćemo uvrstiti u ovaj prvi post.

    I molim vas da kad pišete vodite računa o pravilima koja su istaknuta
    ovdje.

    Molim da ne chatate, vjerujem da ste sve dovoljno razumne, zrele i obzirne prema svim korisnicima podforuma koji na ovoj temi traže prije svega korisne podatke.

    Svima u postupcima rudarski SRETNO!!!

    Denny PRETRAGE U SPLITU

    SPERMIOGRAM
    HZZO - radi se na Firulama, (ulaz do hitne pomoći, prvi kat), ejakulat se donosi ujutro, nalazi su gotovi sljedeći dan. Uputnicu daje njegov doktor opće prakse.
    PRIVATNO - poliklinika Cito, 300,00 kn, može se naručiti u bilo koje doba dana, nalazi za jedan sat.

    PAPA TEST
    HZZO - Radi ga soc. ginekolog, nalazi za desetak dana (mislim da se plati oko 80,00 kn da budu za desetak dana, inače se čekaju i 1 - 2 mj.)
    PRIVATNO - kod bilo kojeg ginekologa, nalazi za desetak dana, za cijenu nisam sigurna.
    Ako je zadnji papa test rađen nedavno i bio je uredan, nije ga potrebno ponavljati.

    BRISEVI CERVIKSA na clamidiju, ureaplasmu, mikroplasmu, aerobe i anaerobe
    HZZO - radi ih soc.ginekolog a potom se nose na Zavod za javno zdravstvo (Higijenski), nalazi za desetak dana.
    PRIVATNO - kod bilo kojeg ginekologa, nalazi za desetak dana, cijena 500,00 kn.

    SPOLNI HORMONI
    FSH, LH, TSH, prolaktin, estradiol, testosteron - vade se 2. - 5. dan ciklusa.
    Samo progesteron se vadi 21. dan ciklusa, odnosno 7 dana nakon ovulacije.
    HZZO - rade se na Firulama, nuklearma medicina, od 7 - 9h, nalaze sam čekala 2 - 3 tjedna. Za progesteron ne znam. Uputnicu daje soc. ginekolog.
    PRIVATNO - poliklinika Analiza ali to ne bih preporučila jer je svaki hormon posebno oko 130,00 kn. Nalazi su isti ili sljedeći dan.

    HSG - ispitivanje prohodnosti jajovoda
    HZZO - može se obaviti u bolnici, mislim da se stoji 2 - 3 dana.
    PRIVATNO - poliklinika Cito, 1.200,00 kn - moja topla preporuka iz osobnog iskustva, vjerujte isplati se, jer je usluga vrhunska, sam postupak traje 5 min i nakon toga možete fino kući ili na kavicu Cool .

    Ovo su osnovne pretrage i ovisno o nalazima ovih pretraga savjetuju se daljnji postupci. Tako se može savjetovati i da se napravi urinokultura, spermokultura, brisevi uretre, hormoni za supruga, inseminacija, laparoskopija, isl. ali o tom - potom. Prvo je važno izabrati dobrog stručnjaka koji se bavi potpomognutom oplodnjom i u kojeg imate povjerenja.

    INSEMINACIJA - AIH
    HZZO (dr. Šunj) ali nisam sigurna.
    PRIVATNO poliklinika Cito, 1.000,00 kn (bez lijekova), u cijenu uključeni svi pregledi, postupak i obrada sperme.

    IVF, IVF-ICSI
    HZZO na Firulama je konačno formiram tim za potpomognutu oplodnju (dr. Gabrić, dr. Šunj, dr. Budimir i biolog dr. Tandara). Iako su tek počeli s radom, nadam se da će dati sve od sebe da popstignu što bolje rezultate.
    PRIVATNO poliklinika Cito, cijena IVF 7.000,00 kn, IVF-ICSI 9.000,00 kn (bez lijekova).

  2. #2
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    drage forumašice,

    istoimenu temu na kojoj ste donedavno pisale vam trajno brišem jer ste prekršile pravila pisanja na forumu.

    od sad pa na dalje ovako će završiti svaka tema ako se ne budete prdržavale pravila da na temi nema:

    -vibranja i navijanja jer za to postoji tema ODBROJAVANJA.

    -chatanja, vjerujem da s obzirom da ste informatički pismene znadete što znači izraz chat.


    napisale ste 7 punih stranica, na kojima nisam uspjela naći skoro pa niti jednu korisnu informaciju o samoj potpomognutoj u Splitu.

    razumijem vašu potrebu za neobaveznim razgovorima, ali ovaj podforum bi se u tili čas pretvorio u običnu kupusaru, kakvih na internetu ima bezbroj.

    nikome tko traži korisne informacije takvo što ne treba.

    molim da se pridržavate pravila.

    ako zaista želite lamentirati o nečemu neobaveznom, a što ima veze s potpomognutom, molim otvorite posebnu temu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    40

    Početno

    drage naše moderatorice,

    meni je sasvim jasno da smo možda malo pretjerale s neobaveznim čavrljanjem na ukinutoj temi, ali mi nije jasno zašto prije samog zaključavanje teme nismo bile upozoreni, kao što su recimo bile ostale forumašice, konkretno cure na Potpomognutoj u Osijeku.

    Evo sad sam malo prelistala ostale teme i zbilja na svakoj se čavrlja, neobavezni razgovori, netko malo više , netko malo manje..

    Pravila su pravila i treba ih poštovati. Stoga Vas molim da se isto tako zaključa tema Potpomognuta u Osijeku, jer ne vidim korisnu informaciju vezanu za potpomognutu , osim da se jedna cura priprema za svadbu 20.06 i da joj svi vibraju na tome.( Usput čestitamo i mi cure iz Splita)

    Meni je konkretno ovaj forum spas, jer osim šta sam saznala brdo informacija o postupcima, isto tako sam dobila brdo podrške od cura koje ne poznajem, u trenucima kada mi je to bilo potrebno.

    Molim samo malu dozu razumijevanja i da nas drugi put barem upozorite ako pretjeramo

  4. #4
    IRENA456 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    298

    Početno

    I ja sam jaaaaako tužna.
    Ukinuto mi je jedino mjesto di sam se mogla ispuvat i nasmijait istovremeno u ovim jako teškim i stresnim trenucima.
    Znam,pravila su pravila i njih smo možda malo prekršili ali to nije razlog da nas se bez upozorenja zaključa

  5. #5
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Potpisujem u cijelosti Emmu9999

    Jutros kad sam se probudila i vidila zaključanu temu, ugasila sam kom. I nije mi bilo amabaš do ničega. Meni osobno je spas popričat sa vama drage moje i o neobaveznim stvarima jer to me na tren odvrati od vječnog razmišljanja o MPO.

  6. #6
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Ja još nisam u postupku, po tome mi nije ni mjesto na ovoj temi. Ali ne javljaju se svaki dan nove cure koje idu na mpo u Split, a nas nekoliko ovdje ponekad smo spas jedna drugoj u najtežim trenutcima kojih je svaka od nas imala. Mi smo tješile Pinky kada je nakon 60 inekcija dobila samo dvije stanice, mi smo tješile Irenu kada je nakon VM htjela odustati od svega i Blekoniju koja žarko želi biti mama ali zdravstveno stanje nikako da joj to diopusti. Odbrojavanje nije mjesto za takva teme, zato smo ovdje pružale podršku jedna drugoj. Znam da smo ponekad pretjerale, ali ja sam na ovom forumu uz pregršt informacija dobila i prijateljice koje me trenutno jedine razumiju i koje me znaju oraspoložiti i nakon najgoreg dana.
    Slažem se da su informacije vrlo bitne, ali i poneka lijepa riječ može učiniti čudo, jer informacija je oko nas sve više, ali topline i razumijevanja nažalost sve manje. A ponekad mi treba samo jedan virtualni zagrljaj da opet budem sretna i povjerujem da ću jednog dana ipak uspjeti.
    Zato veliko HVALA svim ovim curama Nadam se da ćemo pronaći neki balans između infiormativnosti i emocija, jer s njima mi je ovaj put kroz neplodnost puno lakši i svaki njihov uspjeh mi daje snagu da se borim dalje i vjeru da ću i ja jednom biti mama.

  7. #7
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    meni je ovaj kutak veca psihicka pomoc od psihijatra. kad sam jutros vidila da smo izbrisane (a u ovako labilnim danima cekanja bete) cijelo jutro sam plakala ko kisna godina.
    mislim da smo pomogle savjetom sve cure koje su ga trazile.

    isto, napominjem da je npr. vinogradska puna vibranja i price, pa nisu obrisane (osobno ne vidim razlog ni da budu).

    ovo nam jaaaako puno znaci, draga nasa moderatorice. mi smo razbacane po dalmaciji, nismo sve u jednom gradu. ja u mom "gradu" nemam s kim popricati o ovome kroza sta prolazim....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    40

    Početno

    curke ima li itko kakvih iskustava sa dr Mimicom?

    frendica mi je bila 2 x AIH kod dr P ali sad bi probala 3 sreću kod mimice.

  9. #9
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...a98c88b2b07d04

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...78428022eb5c43

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...1afffcc1df1688

    ukucaj mimica u pretraznik. koliko sam skuzila, super je ginekolog, ali i nije bas previse u mpo vodama. mislim da je kinki bila kod njega i da nije bila nesto zadovoljna mpo dijelom

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj Denny prvotno napisa
    Ja još nisam u postupku, po tome mi nije ni mjesto na ovoj temi. Ali ne javljaju se svaki dan nove cure koje idu na mpo u Split, a nas nekoliko ovdje ponekad smo spas jedna drugoj u najtežim trenutcima kojih je svaka od nas imala. Mi smo tješile Pinky kada je nakon 60 inekcija dobila samo dvije stanice, mi smo tješile Irenu kada je nakon VM htjela odustati od svega i Blekoniju koja žarko želi biti mama ali zdravstveno stanje nikako da joj to diopusti. Odbrojavanje nije mjesto za takva teme, zato smo ovdje pružale podršku jedna drugoj. Znam da smo ponekad pretjerale, ali ja sam na ovom forumu uz pregršt informacija dobila i prijateljice koje me trenutno jedine razumiju i koje me znaju oraspoložiti i nakon najgoreg dana.
    Slažem se da su informacije vrlo bitne, ali i poneka lijepa riječ može učiniti čudo, jer informacija je oko nas sve više, ali topline i razumijevanja nažalost sve manje. A ponekad mi treba samo jedan virtualni zagrljaj da opet budem sretna i povjerujem da ću jednog dana ipak uspjeti.
    Zato veliko HVALA svim ovim curama Nadam se da ćemo pronaći neki balans između infiormativnosti i emocija, jer s njima mi je ovaj put kroz neplodnost puno lakši i svaki njihov uspjeh mi daje snagu da se borim dalje i vjeru da ću i ja jednom biti mama.
    U cijelosti potpisujem sve gore navedeno.....cijelo jutro mislim što da napišem, uglavnom je Denny to sve zažela..... uostalom uvijek smo manje više iste na ovom podforumu i normalno je da osim primarno informacija, podijelimo i sebe, jer se međusobno najbolje razumijemo. Najgore je što ispada da odsada svaku rečenicu moram vagati da li se uklapa u temu.... Kad nas već često stigmatiziraju, ograničavaju, dajte da barem ovdije nemamo previše ograda!!! Hvala na razumijevanju!

  11. #11
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    otvorimo novu temu odbrojavanje koječega za Split hihihihihi i vidimo se tamo...

  12. #12
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    PS čula sam se sa dr. Šparcem, vezano za moje hormone, reko mi je da prolaktin nije tako visok, a za TSH njegovo je mišljenje da je najbolje kad je između 1-2 on je jedan od rjetkih u Hrv koji eto dosta prati svjetske trendove....mislim da ću umjetno Vinogradske ponovo u Cito, neznam draži su mi oni iako su mi debelo skuplji...

  13. #13
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    Potpomognuta u Splitu nije zaključana kao tema.
    Zaključana je tema koja je bila namijenjena za chateraj, izbrisan je dio POTPOMOGNUTE U SPLITU s puno chateraja, ALI TEMA NIJE IZBIRSANA ILI ZAKLJUČANA.

    Sve teme pod važno su upozorene i sve ih brišemo kako stignemo. Na vama je da vodite svoje teme/topic-e tako da budu u skadu s prvobitnim dogovorom i pravilima foruma (sjetite se, navedeni su kad smo te teme i otvarale).
    Ove teme pod VAŽNO su za izmjenu informativnih podataka vezanih za određenu kliniku.
    ODBROJAVANJE i je otvoreno kako bi si međusobno zaželjele sreću, čestitale, dale si podršku, podijelile i tugu i sreću...ali samo za to!

    Možda vam se to ne sviđa, no pravila su za sve jednaka kako za ZAGREB tako za OSIJEK, SPLIT, RIJEKU...

  14. #14
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj thegirl25 prvotno napisa
    PS čula sam se sa dr. Šparcem, vezano za moje hormone, reko mi je da prolaktin nije tako visok, a za TSH njegovo je mišljenje da je najbolje kad je između 1-2 on je jedan od rjetkih u Hrv koji eto dosta prati svjetske trendove....mislim da ću umjetno Vinogradske ponovo u Cito, neznam draži su mi oni iako su mi debelo skuplji...
    slazem se. mislim da dr. sparac zbilja prati i konstantno se update-a (ma razumite vi mene, znam, mozak mi bas ne radi).osobno mi se jaaaako svidja i njegov pristup i ozbiljnost kad treba biti ozbiljan i zafrkancija kad je potrebna....

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj madonna prvotno napisa
    Citiraj Denny prvotno napisa
    Ja još nisam u postupku, po tome mi nije ni mjesto na ovoj temi. Ali ne javljaju se svaki dan nove cure koje idu na mpo u Split, a nas nekoliko ovdje ponekad smo spas jedna drugoj u najtežim trenutcima kojih je svaka od nas imala. Mi smo tješile Pinky kada je nakon 60 inekcija dobila samo dvije stanice, mi smo tješile Irenu kada je nakon VM htjela odustati od svega i Blekoniju koja žarko želi biti mama ali zdravstveno stanje nikako da joj to diopusti. Odbrojavanje nije mjesto za takva teme, zato smo ovdje pružale podršku jedna drugoj. Znam da smo ponekad pretjerale, ali ja sam na ovom forumu uz pregršt informacija dobila i prijateljice koje me trenutno jedine razumiju i koje me znaju oraspoložiti i nakon najgoreg dana.
    Slažem se da su informacije vrlo bitne, ali i poneka lijepa riječ može učiniti čudo, jer informacija je oko nas sve više, ali topline i razumijevanja nažalost sve manje. A ponekad mi treba samo jedan virtualni zagrljaj da opet budem sretna i povjerujem da ću jednog dana ipak uspjeti.
    Zato veliko HVALA svim ovim curama Nadam se da ćemo pronaći neki balans između infiormativnosti i emocija, jer s njima mi je ovaj put kroz neplodnost puno lakši i svaki njihov uspjeh mi daje snagu da se borim dalje i vjeru da ću i ja jednom biti mama.
    U cijelosti potpisujem sve gore navedeno.....cijelo jutro mislim što da napišem, uglavnom je Denny to sve zažela..... uostalom uvijek smo manje više iste na ovom podforumu i normalno je da osim primarno informacija, podijelimo i sebe, jer se međusobno najbolje razumijemo. Najgore je što ispada da odsada svaku rečenicu moram vagati da li se uklapa u temu.... Kad nas već često stigmatiziraju, ograničavaju, dajte da barem ovdije nemamo previše ograda!!! Hvala na razumijevanju!

    xxx
    a što da na ovo napišem osim da sam stvarno ono :? :shock:, a najviše ja kao što je i denny rekla nisam u postupcima i recimo da sam sve korisne teme uspjela pohvatati (govorim o poliklinici Cito i potpomognutnoj u Splitu) i što sad :? :? ja sam nažalost drage moderatorice shvatila da ja tu nemam šta barem trenutno tražiti, naime mea kulpa je šta imam 20 kg viška i trebam ih skinuti da bi uopće znala hoće li me primiti u postupak, ma na kraju konca sve o mojim preprekama za trudnoću saznala sam od DOKTORA, a ovdje mi iskreno i najviše trebaju riječi podrške i saznanje da me ovdje netko razumije istinski (ne mislim da mi cure neće pomoći savjetom ili informacijom, ali nijedna od njih mi nije na ni jednoj kavi rekla da sam predebela za postupak, to nisam saznala ovdje nego u doktora).


    Nisam dugo tu i baš ste me

  16. #16
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    BLEKONJA nigdi ti ne mrdaš! Ti si dio ovog topica bez obzira šta ćeš malo sačekat do postupka.



    a ja,.. evo ležim jer me bolucka, samo šta nije došla vještica.

    Mislim da ću ić izvadit Prolaktin, dali je koja od vas to vadila? Povišeni prolaktin može biti uzrok neplodnosti.

  17. #17
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Hej ja sam vadila hormone i rekla sam da ću ih opet izvadit početkom sljedećeg mjeseca ..prolaktin mi je bio malo povišen, a TSH 4 što defnitivno nije dobro..
    Da li ste vi cure bile ovaj put na postupku sa Decapeptyl-Gonal?? Ja sam prošli put koristila decapeptyl depo što je jedna ampula za cijelo postupak...bilo mi je very simple, jedva čekam opet u postupak

  18. #18
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    meni je tsh u 2. mjesecu bio 3.6 (ref. vr. do 4.6) i dr. s mi je preporucio euthyrox, kojeg jos uvijek pijem. prije mjesec sam provjerila i tsh mi je bio pao na 2.2.
    ja sam bila na decapeptylu od 20.dc pa gonalima i nisam bas dobro reagirala
    drugi put sigurno necu na takav protokol

  19. #19
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa
    meni je tsh u 2. mjesecu bio 3.6 (ref. vr. do 4.6) i dr. s mi je preporucio euthyrox, kojeg jos uvijek pijem. prije mjesec sam provjerila i tsh mi je bio pao na 2.2.
    ja sam bila na decapeptylu od 20.dc pa gonalima i nisam bas dobro reagirala
    drugi put sigurno necu na takav protokol
    Koji drugi put jel nas to zezaš?
    I ja sam bila na decaptaptyla od 21 DC i na menopuru od 5 DC. Reakcija je bila ok, dobijeno 13 JS samo nažalost kvaliteta je bila nikakva.

  20. #20
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj rozalija prvotno napisa
    Citiraj Pinky prvotno napisa
    meni je tsh u 2. mjesecu bio 3.6 (ref. vr. do 4.6) i dr. s mi je preporucio euthyrox, kojeg jos uvijek pijem. prije mjesec sam provjerila i tsh mi je bio pao na 2.2.
    ja sam bila na decapeptylu od 20.dc pa gonalima i nisam bas dobro reagirala
    drugi put sigurno necu na takav protokol
    Koji drugi put jel nas to zezaš?
    I ja sam bila na decaptaptyla od 21 DC i na menopuru od 5 DC. Reakcija je bila ok, dobijeno 13 JS samo nažalost kvaliteta je bila nikakva.
    sad sam gledala 5 puta sta sam ja to falila kad ono .... kasno palim pa kad budem isla po brata ili sestru

  21. #21
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa
    Citiraj rozalija prvotno napisa
    Citiraj Pinky prvotno napisa
    meni je tsh u 2. mjesecu bio 3.6 (ref. vr. do 4.6) i dr. s mi je preporucio euthyrox, kojeg jos uvijek pijem. prije mjesec sam provjerila i tsh mi je bio pao na 2.2.
    ja sam bila na decapeptylu od 20.dc pa gonalima i nisam bas dobro reagirala
    drugi put sigurno necu na takav protokol
    Koji drugi put jel nas to zezaš?
    I ja sam bila na decaptaptyla od 21 DC i na menopuru od 5 DC. Reakcija je bila ok, dobijeno 13 JS samo nažalost kvaliteta je bila nikakva.
    sad sam gledala 5 puta sta sam ja to falila kad ono .... kasno palim pa kad budem isla po brata ili sestru
    Naravno ispravak prihvaćamo i slažemo se.

  22. #22
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    volila bih da nisam radila test... primila sam 1500 choragona prije 6 dana. valjda ta blijeda crtica nije ostatak? btw ja sam 180 i skoro 80 kila (ko mrki međed) pa se nadam da je to izaslo.... prosvijetlite me molim vas (sry ako sam ot)

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa
    meni je tsh u 2. mjesecu bio 3.6 (ref. vr. do 4.6) i dr. s mi je preporucio euthyrox, kojeg jos uvijek pijem. prije mjesec sam provjerila i tsh mi je bio pao na 2.2.
    ja sam bila na decapeptylu od 20.dc pa gonalima i nisam bas dobro reagirala
    drugi put sigurno necu na takav protokol
    ja sam isto vadila u 2 mjesecu TSH bio 2.89 (ref.vrijed. 0.27 - 4.2 ) ,

    prolaktin mi je ok, ali su mi LH i Fsh niski ( zato sam i bila na menopurima)

    baky je bila na decapta.+gonal i eto njoj je to bila dobitna kombinacija

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    nažalost bublice ja ti nemam nalaze kraj sebe kod matere sam na prenoćištu večeras, nisu mi tu nalazi, koliko se sićam prolaktin mi je bio ok (ali nisam sigurna :/ ), ali su meni neuredni bili LH i FSH kao i emmi, doduše i drugi hormoni su meni bili u totalnom disbalansu , mislim vjerojatno su još, mogla sam ić i izvadit nisam odavno :?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    a TSH je bez obzira na operaciju koja slijedi uvijek bio u granicama (opet mislim na donjoj granici čak, ali nisam sigurna) :/

  26. #26
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    koje sve hormone da vadim? Vidim da mi je samo još to ostalo za napravit.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    meni je sve soc ginićka odredila pretpostavljam i većini, nek ti vidi šta nisi do sada vadila i šta je važno i traži da ti to da da izvadiš, možda sad p..... šta već znaš al malo me čudi da ti dosad nije nitko da da vadiš prolaktin :? :?

  28. #28
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Dr.P me slao vadit samo Progesteron i on je Ok. Izvadit ću sve ostalo, tako je najbolje :D

    Ovih dana mi je bilo tako loše, danas sam odlučila da idem dalje, ali ne na načim da se svaki dan maltretiram i razbijam glavu. Barem ću probat to u mene malo teže ide

  29. #29
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    svima vama

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa
    volila bih da nisam radila test... primila sam 1500 choragona prije 6 dana. valjda ta blijeda crtica nije ostatak? btw ja sam 180 i skoro 80 kila (ko mrki međed) pa se nadam da je to izaslo.... prosvijetlite me molim vas (sry ako sam ot)

    žao mi je pinky tek sam sad vidila zavibrala sam ti na odbrojavanju, a za choragon će ti se javit iskusne, ja sam ti samo zasad za vibranje, a ako tvrde da već 6 d izlazi choragon onda je to to :D

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    124

    Početno

    JA sam ispalila kad sam procitala da smo "izbrisane" zato sta sam dugo citala forum prije nego sta sam se ukljucila a jedan od glavnih razloga je bio taj sta sam osjetila neku toplinu i povezanost medu curama,da im se mozes obratit kad ti je tesko i da dijele medusobno sve dobre i lose trenutke,sva iscekivanja koja nisu nimalo lagana i da su jedna drugoj podrska.A iskreno nisam primjetila da se neko bunio jer ko je dio toga prolazi kroz sve te postupke,pune uspona i padova, a ako ikome ta rijec utjehe ili te vibrice izmame osmijeh na lice,mislim da je to vaznije od icega.Mozda se nekada cini da razglabamo o stvarima koje nemaju veze sa doticnom temom ali sve je to povezano,sve su to predradnje koje prolazimo samo nismo sve iste niti je svaki slucaj od nas isti.

  32. #32
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Cure kako sam čula Poljak ne pridodava veliku važnost TSH-hormonu štitnjače sve dok je u granicama preporučenog intervala, ali ja sam stvarno čitajući na svim mjestima skontala da se preporuča da je od 1-2 i mislim da prije ovog sljedećeg Icsi, bi uzela najmanju dozu tog lijeka za snizavanje...
    Prolaktin mi je tek neznatno povišen i ono Meni šparac govori da to nije neki problem, da je često ti posljedica stresa i da se treba lijepo naspavat i odmorit prije sljedećeg testiranja. zato cure no stressssss pleaseeee!!!!

    Sutra bih valjda trebala doć do endokrinologa, pa vam sve javim njihovo mišljenje, ako mi kroz 2 tjedna stanje bude bolje, neću ništa uzimat ako ne uzimat ću cijeli mjesec pa u postupak...jedva čekam baš sam se poželjela onog nadanja i osluškivanja simptoma...

    Držim vam fige svima

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    124

    Početno

    E i ja sam vam komirana dobila stvari peti dan od inekcije,glava mi se raspada,dr kaze da je to normalno da se to zna dogodit a meni odma u glavi je li me moglo bar nesto zaobic,ne znam vidit cu koliko ce potrajat.
    Ljuta sam,zbunjena,tuzna.......prazna
    cure

  34. #34
    maja8 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    429

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa
    volila bih da nisam radila test... primila sam 1500 choragona prije 6 dana. valjda ta blijeda crtica nije ostatak? btw ja sam 180 i skoro 80 kila (ko mrki međed) pa se nadam da je to izaslo.... prosvijetlite me molim vas (sry ako sam ot)
    Moja težina i visine i nismo mrki međedi nego smo samo elegantno popunjene

  35. #35
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Bublice, od 2-5 dana ciklusa trebaš izvadit FSH, LH, TSH, prolaktin, estradiol i testosteron, a progesteron 7 dana nakon ovulacije.
    Ja sam prije godinu i po morala doslovno ispilat moju dr. opće prakse da mi da uputnicu za hormone jer mi ih niko nije niti spomenio do tad - uredni su ti ciklusi, znači sve je ok a ja sam imala osjećaj da baš tu nešto ne štima. I bilo je tako - moj prolaktin umisto 400 bio je 2200! Dr. P je odma uveo Bromergon koji pijem i danas. Ciklusi su mi od Bromergona postali redoviti ko sat, prolaktin je pao na 250, ali na žalost visoki prolaktin izgleda ipak nije bio razlog moje neplodnosti.
    Sad ćemo vidit jeli možda miom... Eliminiram jedno po jedno, pa valjda ću na kraju uspit... Dobro je dok imam šta eliminirat. :/

    ketyy

  36. #36
    maja8 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    429

    Početno

    E da što se tiče povišenog TSH ja smo mogu reći da je kod mene prije FET-a bio 2,6 i hvala bogu ja sam ostala trudna s tim da sam ja trošila eutyrox oko godinu dana prije FET-a jer su mi antitjela bila dosta visoka pa mi je endokrinolog rekao da moram koristiti lijek jer je ipak bolest štitnjače u pitanju a ne stres

  37. #37
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Joj e ja nikako da se odlučim šta bi bilo bolje da napravim laparo u Cita ili Icsi....Moj dr. mi stalno sugerira laparo, radi začepljenih jajovoda, jer tko zna mogu bit toksični i smetat implementaciji...baš zadnjih dana mislim dok sređivam hormone mogla bih obavit laparo...čula sam da je Dr. Šparac pravi stručnjak kad je o tome riječ....

  38. #38
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    thegirl25 najbolje ti je poslušat doktora, ali neodugovlaći. Šta prije to bolje i bliži ti je cilj!

  39. #39
    IRENA456 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    298

    Početno

    Samo da vas jer neznam šta bi pisala

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    40

    Početno

    maja8 znači ti si na vrijednost od 2.6 pila taj lijek , a meni je bilo 2.89 i dr je rekao da je to ok :? , sad tek ništa ne kužim

  41. #41
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    IRENA 456 Nadam se da si dobro.

  42. #42
    maja8 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    429

    Početno

    ja sam svom dr rekla kako idem u postupak i kada sam ga počela pit TSH mi je bio oko 4, a kada sam došla na kontrolu pred FET bio mi je 2,6 a lijek sam nastavila piti i pijem ga još uvijek. Mislim da bi se trebala uraditi antitijela na štitnjaču i ako ona budu povećana radi se o bolesti štitnjače a ako ona budu u granici normale, a TSH povećan to može biti od stresa tako je meni bar rečeno :/

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    40

    Početno

    maja8 hvala ti na info
    ja sam još lani u 9 mjesecu trebala na kontrolu štitnjače i napraviti antitijela , ali još nisam to napravila
    inače svakih 6 mjeseci trebam na kontrolu , ali eto uhvatila sam se postupka kod dr P i sve drugo je palo u zaborav

  44. #44
    IRENA456 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    298

    Početno

    TSH sam vadila prije neki dan prije nego sam trebala dobit men.Ima li to kakve veze?
    Bija mi je 2.012

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    40

    Početno

    irena456 , mislim da se to triba vadit u određene dane ciklusa.
    ja nemam pojma pošto ciklus uopće nemam , tako da je meni svejedno koji dan vadim

  46. #46
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    SPOLNI HORMONI
    FSH, LH, TSH, prolaktin, estradiol, testosteron - vade se 2. - 5. dan ciklusa.
    Samo progesteron se vadi 21. dan ciklusa, odnosno 7 dana nakon ovulacije.

  47. #47
    maja8 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    429

    Početno

    Citiraj IRENA456 prvotno napisa
    TSH sam vadila prije neki dan prije nego sam trebala dobit men.Ima li to kakve veze?
    Bija mi je 2.012
    Tsh sam ja vadila nebitno koji dan ciklusa bar je meni tako rečeno , samo se spolni hormoni vade 2-5 dan ciklusa

  48. #48
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Samo je za FSH, LH i estradiol bitno da se vade 2 - 5 dc, prolaktin i TSH mogu bilo kad, ali pošto se često vade svi zajedno, to ispadne 2 - 5 dc.

    Cure šta je s onom kavicom koja je dogovorena danas u 17,30, jeli to još stoji ili?

  49. #49
    IRENA456 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    298

    Početno

    imaš pp

  50. #50
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Ciao
    idem vadit hormone sad, možda sretnem našu ~ emmu9999 ~ :D ~ ~~

    u iščekivanju smo

Stranica 1 od 25 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •